RIJNSTREEK "WÜEN5DA~G~9 AUGUSTUS 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ZILK PASTOOR T. HANSEN 25 JAAR PRIESTER. Heden viert pastoor T. Hansen zijn zil veren priesterfeest; het jubileum zal echter Zondag a.s. worden gevierd. Pastoor Hansen werd 11 Juli 1889 te Stomp wijk geboren en ontving op 9 Aug. 1914 in de Kathedrale kerk te Haarlem de H. Priesterwijding. Na zijn H. Wijding was Pastoor Hansen eerst 6 weken assistent bij Pastoor Tus te Sassenheim waarna hij werd benoemd tot kapelaan te Middelburg en vervolgens te Amsterdam waar hij zijn vruchtbaar priesterleven moest onderbre ken om herstel van zijn gezondheid te zoe ken. Na vier jaren van rust volgde zijn benoe ming door Z.H. Exc. Mgr. Aengenent (z.g.) tot rector van het retraitehuis van den H. Petrus Canisius te Bergen. Na deze vrucht bare jaren te Bergen volgde het rectoraat van het St. Martinusgesticht te Poeldijk, waarna hij benoemd werd tot kapelaan te Vlissingen. In 1933 werd hij benoemd tot pastoor te Schermerhorn en vier later tot Pastoor in de Zilk. Het feestprogramma. Zaterdag 12 Augustus, 's middags om 6.30 uur, zal de jubilaris worden afgehaald vanaf de grens der parochie, bij den Til- tenberg, waar de feestcommissie met de leden van het R.K. Kerkbestuur, R.K. Armbestuur, burgemeester en wethouders van Noordwijkerhout den pastoor welkom heeten. Het welkomswoord zal gesproken worden door den E.A. heer burgemeester ivan Iersel. Bij de school zullen de bruidjes opge steld staan en voorafgegaan van dezen de pastorie gaan. Bij dezen intocht van af de Tiltenberg zal de harmonie „St. Jean ne d'Arc" van Noordwijkerhout haar me dewerking verleenen. Na het welkom 'op het Kerkplein volgt er dadelijk een plechtig Lof als inleiding van dit bij uitstek kerkelijk feest. Zondag 13 Augustus zal om 10 uur de plechtige Hoogmis van dankbaarheid wor den opgedragen, terwijl de parochianen tot intentie van den pastoor ter H. Tafel zullen naderen. Onder de Hoogmis zal de bekende priester-redenaar, rector Drost, de feestpreek houden. Van 2 tot 4 uur is er receptie. Onder het officieele gedeelte zal de aanbieding plaats hebben van het geschenk der parochianen door den voorzitter van het feestcomité. Na afloop van de receptie volgt een plech tig danklof met Te Deum. 's Avonds zal de harmonie „St. Jeanne d'Arc" een serenade brengen. In de loop van de feestweek zul len er verschillende uitvoeringen worden gegeven in het parochiehuis. Dinsdagavond en Donderdagavond om 7 uur zullen de Kruisvaart en St. Josephge- zellen respectievelijk opvoeren „Het Gast maal der Kinderen" en „Lied van den schamelen straatzanger." Woensdag- en Vrijdagavond zullen de meisjes congreganisten opvoren: „De He- melsche Altaarwacht." gevolgd door een muziekuitvoering ddor de gitaar-, mando line- en zangclub. Daarna wordt den op gevoerd het spel van „Elcerlyc. Ten laatste zij nog vermeld dat de kerk- yersiering vakkundig zal geschieden door den heer van Aarsen uit Kudelstaart. WASSENAAR Tuinbouwvereeniging In café van der Zalm werd door de tuinbouwvereeni ging Wassenaar en Omstreken vergaderd onder leiding van den 2de voorzitter, den heer Laarman. Besloten werd deel te nemen aan het bloemencorso uitgeschreven door de Kon. Wilh. vereeniging ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin. Aan het bestuur werd de ver dere uitvoering opgedragen. Tot juryleden om het ter vergadering ingezondene te keuren werden vervolgens aangewezen de heeren van den Berg, van der Salm en Bergman. Door den heer Hermsen werden hierop diversen variaties van zaailingen-Dahlia's getoond. Vervolgens bracht de secretaris nog een beknopt verslag uit van de gehouden groote excursie, die zoowel wat de deel name betrof als de excursie zelf buiten gewoon geslaagd mag heeten. Aan den secretaris werd dank gebracht voor de goede organisatie ervan. Hierop werd verslag uitgebracht van de keuring. De eerste prijsvraag luidde: 5 var. chabaud anjers van ieder 5 stuks: le prijs werd toe> gekend aan W. van Tol, 2de H. Noort; voor prijsvraag 2 6 knol-begonia's werden toegekend aan van Biezen le prijs en Hermsen 2de prijs. Voor prijsvraag 3 10 soorten eenjarige afgesneden zaadbloemen ALPHEN AAN DEN RIJN BRUTALE DIEFSTAL Boerenknecht bestal collega's Zondagmorgen waren een tweetal arbei ders in dienst bij den landbouwer V. in den Hoorn als gewoonlijk het weiland in getrokken, om te gaan melken. Tijdens de afwezigheid der beide personen, maakte zekere de H., werkzaam op een naast gelegen boerderij, van de gelegenheid ge bruik, om een bezoek te brengen aan de woning van zijn buurman, blijkbaar met minder goede bedoelingen. Hij plaatste n.l. ladder tegen de stalmuur en kwam aldus door het openstaande stalluik. Op den zolder bracht hij een bezoek aan het slaapvertrek der beide arbeiders en ont vreemdden van zekere v. K. een porte- monnaie met pl.m. 11 gulden. Na het geld uit de portemonnaie te hebben verwijderd, wierp hij het voorwerp, gevuld met een steen, in een sloot achter de woning van zijn patroon in het water, v. K. deed aangifte bij de politie, die een onderzoek instelde, waarbij het haar gelukte den ver- moedelijken dader, genoemden de H., aan te houden. De man werd in verhoor ge- m en viel reeds spoedig door de mand. Ook vorig jaar had de H. bij dezen zelfden landbouwer eenzelfde staaltje uit gehaald, wat toen was gelukt. Thans is hij door de ijverige nasporingen der politie in de val geloopen. Afbraak brug Gouwsluis. De werk zaamheden aan de afbraak van den spoor brug over de Oude Rijn aan den Steekter- weg zijn reeds een heel eind gevorderd. De ijzeren bovenbouw der brug benevens de dukdalven zijn reeds opgeruimd. Rest nog alleen, de opruiming der pijlers, waarmede nog wel eenigen tijd zal gemoeid zijn. Burgerwachtavond kring „De Rijn" Dinsdagavond werd op de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen" een Burgerwachtavond gehouden van den kring „De Rijn", ter gelegenheid van de gehouden kring-selectie-wedstrijden. De bovenzaal was op keurige wijze met Oranje en andere nationale kleuren ver sierd, terwijl op het podium een keurig tableau was opgesteld. De avond werd ge opend door den voorzitter van den schiet- commissie van den kring die de mede werkers en den leider, den heer Over- duin, dank bracht voor het keurig ver loop der schietwedstrijden en daarnaast de aanwezigen in bijzonder Mr. Verkerk, burgemeester van Boskoop en voorzitter van den kring „De Rijn" hartelijk welkom heette. Ook tot de andere bestuursleden richtte hij woorden van welkom, alsmede tot den spreker dezer avond ds. Dronkert van Woubrugge. Na het zingen van een 2 tal coupletten van het Wilhelmus, verkreeg hierna de voorzitter van den kring, burgemeester Verkerk van Boskoop, gelegenheid tot het uitreiken der prijzen van de onlangs gehouden schietwedstrijden waarvan wij de uitslagen reeds hebben gemeld. Na een gebruikelijke speech overhandigde hij de le prijs aan de B.W. te Boskoop n.l. aan den heer Binckhuijzen, waarbij hij wees op het wankelbaar bezit van de overhan digde wisselbeker, terwijl hij daarnaast nog een medaille aan deze B.W. uitreikte. De 2e prijs behaalde Bodegraven. Na het uitreiken dezer prijzen,, nadat hij vooraf de aanwezigen nog had opgewekt tot een trouw bezoek aan de door de Burgerwach ten te houden Landdag op 9 Sept. a.s. op Raaphorst te Wassenaar, heette hij nog welkom burgemeester Colijn, die inmid dels van zijn belangstelling deed blijken. Na deze prijsuitreiking verkregen de resp. commandanten van de burgerwach ten uit Boskoop en Bodegraven nog ge legenheid het woord te voeren. Beiden ge tuigden van de goede samenwerking der kring, prijzen de leiding der schietcom- missie in bijzonder van den heer Overduin en wekten op tot nog meerdere activiteit. Nadat verschillende vaderlandsche liederen waren gezongen, opgeluisterd dooor piano en vioolmuziek van het duo Koren v. d. Stoel, dat ook het verdere van den avond op aangename wijze afwisselde, trad we gens verhindering van het bondsbestuurlid den heer H. Dekker, als spreker op ds. Dronkert van Woubrugge, die een rede van ieder ten hoogste 10 stuks: le prijs W. van Tol, 2de prijs de heeren Noord en Kelderman. Aan een banaan-meloefn werden voor het puntenstelsel 10 punten toegekend en aan een buitengewoon prachtige tros druiven Frankenthaler 10 punten met lof van de jury, beiden ingezonden door den heer Kelderman. Aan de orde was vervolgens de benoe ming van een lid in de cursus-commissie wegens het bedanken als zoodanig door den heer J. Laarman. In diens plaats werd gekozen de heer Zegwaard. De vragenbus bevatte de vraag hoe er verder gehandeld moet worden met uit gebloeide Glocxinia's. Uit de vergadering werd deze vraag op duidelijke en vol doende wijze beantwoord. Hierop sluiting. Aanrijding. Door een samenloop van omstandigheden reed de 15-jarige de V. uit Katwijk hedenmorgen op den Katwijk- scheweg tegen een autobus op, bestuurd door D. uit Heemstede.* De jongen bekwam, een wond aan den schedel. Na eerste hulpverleening door dr. Baart de la Faille is hij overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer J. Dam. hield over Vorstenhuis en Vaderland. Hierna volgde een pauze met een ver rassing voor de aanwezigen, een demon stratie door eenige leden en een keurig tableau. Hoewel te begrijpen was dat de belangstelling op dezen zomeravond niet zoo groot was als men had gehoopt, was de propaganda, welke werd beoogd, er zeker toch niet minder om. Volksbond. Onder leiding van den vice-voorzitter, den heer J. J. v. Capel hield de afdeeling Alphen van den Volks bond een vergadering, welke een vlot verloop had. Na de gebruikelijke opening en-het wel komstwoord wees de heer Capel op de be langrijkheid van deze bijeenkomst van wege de bestuurverkiezing en de verkie zing van een voorzitter, wegens bedanken van den heer Ruijssenaars. Medegedeeld werd, dat het jaarboek 1937'38 van het Werkliedenverbond we derom verkrijgbaar is gesteld voor leden a 1.en voor niet leden van den Volks bond tegen 2.per exemplaar. Bij be stelling van meerdere exemplaren wordt een reductie toegestaan. Van het Bondsbestuur was een schrijven ingekomen over het z.g. SEGOBA-werk. Na bespreking in het bestuur, alsook in een bestuursraad-vergadering, kwam het bestuur thans met een voorstel, om voor- loopig althans met genoemd werk hier ter plaatse geen aanvang te maken. Hier mede verklaarde de vergadering zich ac- coord. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. Th. v. Holsteyn en Th. Hoppen brouwer als zoodanig gekozen en tot voor zitter den heer J. J. v. Capel, met over- groote meerderheid van het aantal der uit gebrachte stemmen. Bij de rondvraag ves tigde de heer H. Fakkeldij, als voorzitter van „Herwonnen Levenskracht" de aan dacht van de leden op dit prachtig werk voor eigen tuberculose standgenooten. Spr. toonde in het kort aan, dat er wel degelijk veel werk wordt verricht door deze onder- afdeeling, ondanks tegenover gestelde meening van enkelen. Spr. deelde voorts nog mede, dat er nog enkele loten ver krijgbaar zijn bij het comité. Nadat nog een der leden de aandacht had gevestigd op het ingezonden verslag „Concordia" welk verslag dit lid als nog gaarne in een der vergaderingen van den Volksbond zag behandeld, sprak de heer Ruijssenaars een kort felicitatie woord tot het bestuur, met betrekking tot de nieuwgekozénen. Hierna volgde slui ting met gebed. „Hulp in Nood" bracht 1.52^ op. Oranjeavond K.JJVLV. en Sint Josephs- gezellen. Maandagavond hield de K.J.M.V, en de Sint Josephsgezèllen ver eeniging in de Sint Josephzaal een gecom bineerde Oranje-feestavond in verband met de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. Na de korte inleiding van den vice- Praeses, kapelaan C. M. Broers, werd door allen met echte oranje-vreugde in het hart uit volle borst het Wilhelmus gezon gen. Vervolgens schetste de voorzitter der K.J.M.V., de heer J. Ponsioen Y.zn. in het kort de geschiedenis van het Vorstenhuis, waarna, ]|ieraan geheel aansluitende, de senior van de Sint Josephsgezellen, de heer J. van Berkum een nadere uitleg en verklaring gaf van de namen Beatrix (bij makende) en Irene (vrede). Spr. wekte vervolgens deze beide gedachten nader uit en sprak de hoop uit, dat deze namen voor ons land in werkelijkheid zullen mogen brengen, wat zij beteekenen. Nadat allen nog eenigen tijd in gezellig samen zijn bijeen waren gebleven, werd deze mooie avond vol liefde, aanhankelijkheid jegens en vol enthousiasme voor het ge- heele Koninklijk Huis op de gebruikelijke wijze gesloten. BOSKOOP Nationale feestdag. Van eigenlijk feest is er geen sprake geweest gedurende den nationalen feestdag. Echter werd door verschillende buurtvereenigingen de straat verlicht hetgeen in den avond al thans een f eestelij ken aanblik gaf. Dan was het Maandagavond hoofdzakelijk de buurtvereeniging B.C. straat, die op haar manier de feeststemming er in bracht, ter wijl de R. K. harmonie St. Caecilia voor het muzikale gedeelte zorgde. Gisteravond echter was er feest in de Julianastraat. De Eipnaakade was geheel geïllumineerd ter wijl wedstrijden werden gehouden voor de bewoners onderling. De Chr. Harmonie Concordia gaf hier haar medewerking en de stemming was perfect. Gezien het groot aantal buurtvereenigingen, dat Boskoop telt, en gezien de plannen, is het niet on mogelijk, dat de nationale feestdag nog weer eens wordt herhaald. Zoo wordt reeds gefluisterd, dat de buurtvereeniging Reyerskoop volgende week de bloemetjes buiten zal zetten en 's avonds een open lucht-bioscoopvoorstelling zal geven. Voorts werd tijdens de feesten in het Zuiderbad een wedstrijd gehouden met zwemdemonstraties. Voor het nummer: schoonspringen behaalden Hans Aarts met 79 punten de 1ste prijs, Leen van Bergen met 76 de tweede en Jan Fianen met 75 pnt. de derde prijs. Voor het Watersteek spel behaalden J. Ramp de eerste en G. Scholten de tweede prijs. Idem voor dames mej. Nel Tiels le prijs en Lieda 't Hart 2e prijs. De bekerwedstrijd voor water polo tusschen G.Z.C. IV en Elfhoven II eindigde in een 30 overwinning voor Elf hoeven. Tot slot had nog een vriendschap pelijke ontmoeting plaats tusschen Boskoop I en G.Z.C. gecomb. welke met een 2-^1 overwinning voor Boskoop eindigde. H. H. H. H. Exe. Exc. Mgr. De Jong en Mgr. Lemmens bezochten Dinsdag de Sociale Studieweek te Rolduc. De Bisschoppen in gesprek met Mgr. dr. Poels Tijdens de les van pater Jacobs op de Sociale Studieweek te Rolduc. V.l.n.r.t oud-minister Goseling, Mgr. Hendricks, Mgr. Lemmens en Mgr. De Jong TER AAR TER AARSCH ORANJEFEEST. Was Maandag aangemerkt als de Natio nale feestdag, bij ons in de gemeente had het Oranje-comité besloten deze te ver plaatsen naar Dinsdag, zulks in verband met de drukte in den tuinbouw en om de huismoeders in de gelegenheid te stellen dit feest mede te vieren. Toen gistermorgen om tien uur de schoolkihdèren naar het gemeentehuis ver trokken, allen getooid met oranjelinten en sjerpen, bleek er reeds een vroolijke stem ming te heerschen onder dit jonge volkje, ondanks de dreigende regenwolken. Op het zoogenaamde bordes van het gemeen tehuis, stond het eere-comité, in afwach ting, waarbij wij opmerkten den Burge meester en mevrouw, den weleerw. heer Kapelaan A. Groen, ds. Heeskerk, dr. Post- Uiterweer, weth. v. d. Hoorn en van Vliet, en het uitvoerend feestcollege. Precies half elf sprak de voorzitter van het comité, de heer C. Pouw, den verte genwoordiger van het gezag, burgemeester Hogenboom, toe. Er werd door spr. gewag gemaakt van de groote vreugde en blijd schap, die in ons land, dus ook in ons dorp heerscht en na gewezen te hebben op de plaats die de Koninklijke Familie in aller harten inneemt, Vroeg de voorzitter tot slot aan den Burgervader, om het Prin selijke paar geluk te wenschen in naam van de Ter-Aarsche jeugd, van geheel Ter Aar. Burgemeester Hogenboom toonde zich erkentelijk voor de gebrachte hulde en beloofde nog dezen dag de gelukwenschen ever te brengen. Onder leiding van den heer Pouw en met begeleiding van de R.K. Muziekver- eeniging „Arti" zongen de kinderen tbans eenige Vaderlandsche liederen met als slot het Wilhelmus. Nadat de jeugd een tractatie had ontvan gen, ieder drie appels en een feestpakket, was het einde gekomen van deze kinder- hulde. Des middags werd op het Veilingterrein een ideale gelegenheid om eenieder te vreden te stellen, daar het ongeveer in het centrum ligt van de gemeente een aan vang gemaakt mét de volksspelen. Als eerste nummer stond op het program „hardroeien", waarvoor veel belangstel ling bleek te bestaan. Een koddig gezicht mocht het genoemd worden, hoe sommigen ploeterden met de riemen, anderen het stuur kwijt raakten, een volgende na een vinnig begin ternauwernood de eindstreep kon behalen vanwege de overspanning. De sterkste roeier was de heer Jan Sanders, dan volgde W. van Tol, J. van Rossenberg, J. Egberts en J. Bisschop. Bij het ringrijden voor dames per fiets won mej. v. Kessel de eerste prijs,, ge volgd door A. Roest, Cl. v. Dam en W. Mulder. Om half tien begon de Openlucht-bios coop, onder leiding van de filmexploita tie „Aug. de Laat" uit Tilburg. Eerst moch ten wij enkele opnamen zien van de Ko ninklijke Familie en als hoofdfilm „Come- dianten" in zeven acten. Dit was een inte ressante verhandeling, waarvan het pu bliek dat met het mooie weer in grooten getale was komen opdagen volop geno ten heeft. Verder zorgde „Arti" er voor, dat de fees telijke stemming geruimen tijd bleef han gen, met het spelen van bekende marschen en potpourris. En zoo heeft Ter Aar de blijde gebeurtenis gevierd. Een nieuwe begonia, te Aalsmeer gekweekt, yt wierf Dinsdag bij de plantenkeuring In .Artis" te Amsterdam de kleine gouden medaiHe en ontving den naam «Prinses Irene"

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8