STADSNIEUWS Motortrein uit Leiden tegen stootblok. OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. a Het Nieuwe Stadhuis Gisteren is het uiterlijk van het nieuwe Leidsche Stadhuis opnieuw nader onder de oogen der Leidenaren gekomen, doordat de gevel, die de nieuwbouw aan de Visch- marktzyde nog aan het oog onttrok, even eens verwijderd is, zoodat nu ook de ach terkant van het gebouw is komen vrij te 6taan. Eerst nu, na ruim tien jaar, hebben de Leidenaars weer het vrije uitzicht op hun stadhuis, dat, uitwending zoo goed als ge heel gereed, slechts nog wacht op de af werking van het interieur. De verwijdering der schutting geschied de volgens de gestelde bedoeling en zooals aanvankelijk ook was vastgesteld. Het ge schiedde dus niet om met het oog op wat met de schutting aan de voorzijde -ge schiedde hier den wind in ieder geval voor te 'zijn. De aanduiding voor- en achterzijde dit blijkt na de verwijdering der schutting duidelijk »zal misschien echter een wijzi ging moeten ondergaan. De inrichting van het gebouw immers is geheel anders dan in het verleden, toen de voorzijde werkelijk de Breestraatzijde was. Architectonisch gesproken is zij dit ook nu nog, maar de ingang aan deze zijde zal slechts een re presentatief karakter hebben en gebruikt worden voor officieele gelegenheden. Een bewijs intusschen, dat deze zijde het ka rakter van het gebouw vormt. Voor de da- gelijksche werkzaamheden is de toegang tot de dienstvertrekken aan de Visch- marktzijde, waar ook een hoofdingang is gevestigd. Deze hoofdingang kwam giste ren gedurende korten tijd geheel vrij, toen groote blokken marmer naar binnen wer den gebracht voor de binnenbekleeding en versiering van het Stadhuis. Dit marmer zal daartoe op de binnenplaats worden be werkt. Van het uit vier verdiepingen bestaan de gebouw is de begane grond bestemd voor de afdeeling Onderwijs; de eerste verdieping zal de afdeeling Financiën huis vesten; op de twede verdieping liggen de kamers van de wethouders met geheel links de koffiekamer voor de raadsleden; de derde verdieping herbergt de technische dienst met geheel links de werkkamer van den directeur; op de bovenste verdieping zullen de teekenkamers komen. BISSCHOPSFONDS PAROCHIE HARTEBRUG. Wij verwijzen naar een kleine adverten tie in dit nummer betreffende het Bis schopsfonds der Hartebrug-Parochie. Voor het Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie slaagden mej. D. Williams en de heer L. J. F. van Leeuwen alhier, leerlingen van den heer J. C. Stafleu, Hoogewoerd 13, alhier. OP HET STATION TE GOUDA Drie ernstig gewonden Bij het binnenrijden van het stations emplacement te Gouda is hedenmorgen een motortrein uit Leiden tegen een stootblok gebotst. Hierbij zijn van de veer tien reizigers, acht gewond, waarvan drie min of meer ernstig. Bij het afremmen van de snelheid van den motortrein no. 3810, die om 10.32 uur in Gouda aankomt, werkten de remmen normaal, maar door nog niet bekende oor zaak gleed de trein door, met het gevolg, dat hij met een vaart van ca. 25 K.M. tegen het stootblok aan het einde van het kopspoor, waar de lijn uit Leiden eindigt, reed. ,De passagiers hadden allen hun zitplaats reeds verlaten en stonden klaar om uit te stappen. Dit verklaart, dat bij betrekkelijk geringe materieele schade zooveel perso nen letsel kregen. De reizigers werden al len omver geworpen en kwamen op den grond of tegen den houten opstand in den wagen terecht. Het bleek, dat van de veertien reizigers er acht gewond waren, vier dames, drie heeren en een jongen. Dr. J. G. W. F. Bik, heeft op het stations bureau waarheen zij waren gebracht, me dische hulp verleend en hen voor zoover noodig verbonden. Drie gewonden moes ten in het ziekenhuis worden opgenomen. Per auto van de G.G.D. zijn zij naar het van Itersonziekenhuis gebracht. Het zijn de 59-jarige mevrouw B. Roelfs-Vermij, te Gouda, dat een zware hoofdwonde heeft, de 40-jarige mevrouw C. Slingerland-de Pater, te Waddinxveen, gewond aan hoofd en knie, en de 45-jarige meubel fabrikant J. P. van Steyn, eveneens uit W addinxveen, die een hersenschud ding heeft gekregen. Hun toestand is ge lukkig niet levensgevaarlijk. De andere gewonden hadden lichte kneuzingen of hoofdwonden. Nadat de dokter hen behan deld had en zij den schrik te boven waren, konden zij naar huis gaan. De wagenbe stuurder J. Toonen te Gouda had geen let sel en kon normaal zijn dienst voortzetten. De trein is in de rails gebleven en heeft slechts verbogen buffers. Het stootblok is gedeeltelijk vernield. De treinenloop on dervond geen enkele vertraging De politie heeft voor het onderzoek den motorwagen in beslag genomen. Eerste Kamer Vergadering van heden. De Eerste Kamer kwam hedenmiddag bijeen onder voorzitterschap van Mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. Aan de orde zijn de wets-ontwerpen wijziging van de dienstplichtwet en wij ziging en verhooging van de defensie- begrooting voor 1939. De heer VAN RAPPARD (Lib.) had liever contingentsverhooging gezien. Spr. is van oordeel, dat een duurzame grens- en. kustbewaking moet worden inge steld. Tot dat tijdstip aanvaardt hij dit ontwerp op afbetaling. Spr. wijst er op, dat verlenging van den eerste-oefeningstijd eerder uitwerking heeft dan verhooging van het contin gent. Spr. kan zich vereenigen met de ver lenging van den duur der herhalings oefeningen. Spr. vraagt, of het de bedoe ling is, dat aan deze verlenging alle oudere lichtingen deelnemen. Spr. is van oordeel, dat het kosten-ver- schil tusschen aanleg van het kanaal Almen-Pannerden en kanalisatie van den IJssel gering is. Het defensiebelang eischt den aanleg van dit kanaal. Spr. hoopt, dat de regeering spoedig tot in keer mag komen. Over het antwoord van den minister ten aanzien van de maritieme verdedi ging van Indië is spr. niet tevreden. Hij noemt het votum van de Tweede Kamer in Juli onverantwoordelijk. De Kamer heeft 'n bekwamen minister van defen sie in dagen van spanning weggestuurd. Spr. noemt het votum ondoordacht, daar men de consequenties ervan niet aan durft. Wie den kegel omgooit, behoort haar weder overeind te zetten. Nederland kan zijn oude positie hand haven, doch dan moeten er onverwijld slagschepen komen. De heer VAN EMBDEN (V.D.) wenscht niet te antwoorden op de opmerkingen van den vorigen spreker ten aanzien van het Kamervotum. Spr. twijfelt aan de dringendheid van de opvoering van de geoefendheid. Steeds is de verzekering gegeven, dat 5 1/2 maand voldoende was. Nu heeten reeds 11 maanden onvoldoende. Tot ongerustheid leidt hetgeen is waar genomen bij degenen, die sinds April buitengewoon onder de wapenen zijn; dikwijls is er sprake van demoraliseerend en doelloos luierei\. Spr. citeert enkele persartikelen. Door dit wetsontwerp kan nog meer ruimte voor den oefentijd ge- gecreëerd worden. Spr. hoopt, dat de mi nister niet te spoedig van de machtiging gebruik zal maken. Spr. acht het motief, dat men door dit wetsontwerp de beschikking krijgt over een grooter aantal jongelieden doorslag gevend. Dit middel acht spr. voldoende. Onze militaire toerusting dient tot behoud van onze allerhoogste goederen. Spr. stelt als voorwaarde, dat de offers voor defensie redelijke grenzen niet overschrij den ten koste van andere belangen. Spr. twijfelt aan het nut van slagsche pen of slagkruisers. De illusie van abso lute doeltreffendheid voert tot financiee- len ondergang. Met de jaarlyksche stijging der begroo ting, die het onderhavige ontwerp mede brengt, dient bezuiniging op andere de fensie-uitgaven gepaard te gaan. Een be perkte toepassing van de wet kan daar aan bijdragen. Sinds 1935 zyn de uitga ven voor de landsverdediging gestegen van 89 tot 240 millioen gulden, voor In dië van 71 tot 165 millioen. Voor 1940 zal de stijging nog grooter zijn. Zoo kan het niet voort gaan. Een ab soluut rendement der militaire middelen is uitgesloten. De heer KOLFF (C.H.) acht het een be zwaar, dat het in de gegeven situatie wei nig effect zal sorteeren tegenover dezen minister uiting te geven aan wenschen en opmerkingen. Spr. zal deze voorstellen gaarne zyn stem geven. Spr. brengt den minister een woord van warme hulde voor hetgeen hij tot stand heeft weten te bren gen. Aan een aanmerkelijke verhooging van het jaarlijksche contingent zullen wij niet kunnen ontkomen. De persoonlijke lasten van onze defen sie drukken op te weinigen. Slechts een ge deelte van de jongelieden wordt ingelijfd. Door de nieuwe voorstellen worden de na- deelen van dit systeem nog geaccentueerd. Kunnen wy inderdaad de verdergaande maatregelen niet betalen? Spr. meent, dat wij dit wèl kunnen. De defensie is een uniek en primair belang. De heer WIARDI BECKMAN (S.D.) verklaart, dat de sociaal-democraten de oplossing van dit wetsontwerp als het beste begroet hebben. De argumenten van den minister zijn zeer sterk. Een bezwaar tegen de regeling is, dat de lasten niet ge lijkelijk verdeld worden. De vraag is, of een betere maatregel mogelijk is. Spr. be pleit voorts herziening van de tegen woordige normen der kostwinnersvergoe ding. Men geve den dienstplichtigen een gratis rijwielplaatje. Wat de zuinigheid bij de defensie-uit gaven betreft, bepleit spr. de instelling van bezuinigings-inspecteurs. Het spijt spr. dat deze minister van defensie vertrekt. Dit is een verlies. De heer De RIJKE (N.S.B.) verzoekt aanteekening, dat de N.S.B. tegen is. De heer DE BRUYN (R.K.) wijst op de groote lasten, die de onder de wapenen gehoudenen te dragen hebben. Wanneer zyn voldoende jongemannen beschikbaar om ouderen met groot verlof te sturen? De besturen van werkgeversorganisaties zyn in het algemeen van goeden wille ten aanzien van de opgeroepenen, doch er zyn werkgevers, die zich aan him nationalen plicht onttrekken. Wat doet de regeering om te zorgen," dat de opgeroepenen hun plaats in het economische leven kunnen hernemen? De desbetreffende commissie brenge spoedig haar rapport uit. De minister van Defensie, de heer VAN DIJK, zegt, niet te uitvoerig te zullen zijn. Bij het opstellen van haar financieele program heeft de regeering doen uitkomen, dat het gaat om het zoeken van den weg, die niet leidt to een financieele ruine en toch voldoende fondsen voor defensie be schikbaar stelt. Andere belangen zullen niet in het gedrang komen. Spr. kan het standpunt van den heer van Embden niet aeelen, al heeft hij gunstiger klanken la ten hooren dan vroeger. Wat de verlenging van den eerste-oefe ningstijd betreft, de bedoeling hiervan is niet om te komen tot grootere geoefend heid, doch om versterking van de presente militaire krachten. Naar spr.'s meening zal op 1 Septem ber een gedeelte van de opgeroepenen naai huis kunnen gaan, doch dit hangt van ae omstandigheden af. Spr. is er diep van doordrongen, welk een groote sociale druk rust op degenen, die onder de wapenen zijn. Er is gewerkt moeten worden met vervanging door dienstplichtige werkloozen, in totaal 8000, en het geven van klein verlof. De luchtverdediging is geheel gemobili seerd, hiervoor moet een oplossing worden gevonden. Men moet een weermacht lang zaam opbouwen. Het vraagstuk van de kostwinnersvergoe ding brengt eenige moeilijkheden mede, daar de onder de wapenen geroepenen tot verschillende klassen behooren. De vergoe ding is voor levensonderhoud bestemd. De algemeene regelen daarvoor zijn nog steeds houdbaar, slechts de toepassing er van is twijfelachtig. Spr. verklaart, dat in over weging is het maximum van 2.50 te ver- hoogen. Het aantal gevallen van verlies van be trekking was vroeger niet zeer groot, doch in verband met de gedeeltelijke mobilisatie wordt thans door een commissie een onder zoek ingesteld. Spr. is ten volle overtuigd, dat zuinig heid geboden is. Het merkwaardige is, dat de opmerkingen alleen betrekking hebben op de kleinere feiten. Ook hierbij heeft men de vereischte zuinigheid in acht ge nomen. Men heeft bezuinigingsinspecteurs; in ieder district is een officier van den mo- tordienst geplaatst om te adviseeren bij de vordering van auto's. Geleidelijk wordt het eigen autopark uitgebreid. Sedert 1 Juni bedraagt de gemiddelde prijs van een per sonenauto /4 ƒ5, voor groote vracht auto's 7.50 per dag. De ontwerpen worden z.h.st. aangeno men. v Om 13.45 uur wordt de vergadering een half uur geschorst. SASSENHEIM Bedankt als raadslid. De heer G. C. v. Dijk, die bij de gemeenteraadsverkiezingen bij voorkeurstemmen op de R.-K. lijst werd gekozen en zijn benoeming aanvaardde, heeft thans bericht gezonden, dat hij als raadslid bedankt. De heer Jac. L. van Reysen is opvolger. HOOGMADE Cafébouw. Het gemeentebestuur heeft, nadat enkele malen afwijzend op een der gelijk verzoek moest worden beschikt, thans, nu nieuwe teekeningen zijn inge diend, welke voldoen aan de geldende voorschriften, vergunning verleend aan P. J. van G. om zijn woonhuis te sloopen en in de plaats daarvan een woonhuis an nex verlof-B op te richten nabij de brug over de Does. WOERDEN Pater van der Boezem. Naar wij vernemen is pater v. d. Boe zem O.F.M., kapelaan alhier, die geduren de de retraite in Katwijk was ziek gewor den, voor observatie opgenomen in het Franciscus-Ziekenhuis te Rotterdam. Wij wenschen pater v. d. Boezem een spoedig en volledig herstel toe. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 11 Augustus des namiddags 7 uur ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. In structies: a. gem. geneesheer, b. vroed vrouw; 3. Onder wijsvergoedingen; 4. Uit breidingsplan; 5. Legesverordening; 6. In stelling functie chef-monteur gemeentebe drijven. ZEVENHOVEN Vertrokken: Wed. J. van Peek en kinderen naar Utrecht. Ingekomen: J. Heemskerk uit Al phen aan den Rijn. Binnenland DE ONBEWAAKTE OVERWEG, Een venter op slag gedood. Hedenmorgen is op den onbewaakten overweg onder Santpoort een in Amster dam wonende Joodsche vluchteling, die in deze streek per rijwiel met vleeschwaren ventte, toen hij de spoorlijn overstak, door een uit Velsen komenden electrischen trein gegrepen. De man was op slag dood. Buitenland POOLSCHE MILITAIRE ADVISEURS NAAR MOSKOU? LONDEN, 9 Augustus. (A.N.P.) Naar de „Daily Sketch" schrijft, zou de Poolsche regeering gisteravond hebben laten we ten, dat zij bereid is, een militairen advi seur naar Moskou te zenden, die de ver binding zou onderhouden tusschen de Britsche en Fransche militaire missies eenerzijds, en den Poolschen minister van buitenlandsche zaken anderzijds, dit zoo voegt het blad eraan toe is een belang rijke concessie van Polen, welks regeering nog onlangs verklaarde, dat zij om poli tieke redenen geen deel wilde nemen aan de besprekingen te Moskou. HITLER'S BEZOEK AAN HONGARIJE AFGEZEGD. LONDEN, 9 Aug. (A.N.P.) Naar de di plomatieke correspondent van de „Daily Telegraph" verneemt, is het voorgenomen bezoek van Hitier aan Hongarije, in ant woord op het bezoek van admiraal Hor- thy aan Duitschland, voor onbepaalden tijd uitgesteld. Het schijnt dat Himmler, de chef der politie, erop heeft aangedron gen dat eenige duizenden leden der Gesta po naar Boedapest zouden gezonden wor den voor de veiligheid van den rijkskanse lier, en dat bovendien een politiemacht van gelijke sterkte het geheele dorp zou bezetten nabij het landhuis van Horthy, waar Hitier zou logeeren. De Hongaarsche rijksregent zou .erop hebben gewezen, dat dergelijke speciale voorzorgsmaatregelen niet noodig waren. Toen hij Duitschland bezocht werd hij slechts door twee rechercheurs vergezeld. De Hongaarsche politiemacht zou best in staat zyn Hitler's veiligheid te waarbor gen. Niettemin handhaafde Himmler zijn eisch, dat ca. 10.000 man Hitier moesten beschermen, in die omstandigheden, zoo zou Horthy hebben laten weten, kon het bezoek beter niet plaats vinden. EEN BRITSCHE BOMMENWERPER VERMIST. LONDEN, 9 Aug. (A.N.P.) Tijdens de luchtmanoeuvres van vannacht is een bommenwerper met een uit vijf personen bestaande bemanning verloren geraakt. Het toestel had om half drie vannacht te rug moeten zyn, doch tot nu toe heeft men het niet gezien. Tijdens hedenochtend gehouden oefenin gen is boven Thetford (Norfolk) een bom menwerper in moeilijkheden geraakt. Het toestel viel te pletter, doch de vijf inzit tenden wisten met valschermen te landen. PATROUILLE-AUTO OP LANDMIJN GEREDEN. JERUSALEM, 9 Aug. (A.N.P.) Een pa trouille-auto is nabij Rehoboth op een in den weg ingegraven landmijn gereden en uit elkaar geslagen. Drie Joodsche hulp-po litieagenten werden gedood en twee ge wond. HET VLIEGONGELUK TE TOLLERTON. LONDEN, 9 Aug. (A.N.P.) By het vlieg ongeluk te Tollerton zijn, naar thans ver nomen wordt, vier personen om het leven gekomen. De vijfde werd gewond. TIJDBOM ONTPLOFT IN PATROUILLE VAARTUIG. HAIFA, 9 Augustus. (A.N.P.) Vanoch tend vroeg is in een nieuwe patrouille barkas der marine een tijdbom ontploft, tengevolge waarvan het vaartuig is ge zonken. De barkas kruiste' op het oogen- blik van de ontploffing voor Nathanya. Een Britsche politie-sergeant werd gedood en twee Britsche agenten werden gewond. De overige leden der bemanning kwamen er ongedeerd af. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32. maar 64 meteri AMSTERDAM, 9 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 245 vette kalveren 5660 (enkele hooger) 4854 en 3846 cent per kg. levend gewicht; 102 nuchtere kalveren 5.509.00 per stuk; 168 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 6263 cent, zware 6061 en vette 58—59 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalve ren minder aanvoer, sleepende handel, con stante prijzen. Nuchtere kalveren korte aanvoer, handel stil en moeilijk prijshou dend, Varkens korte aanvoer, handel kalm, onveranderde prijzen. WOERDEN, 9 Aug. Kaas. Aanvoer 382 partijen kaas: met rijksmerk le kwal. 23 24.50, 2e kwal. 20—22, zware 25. Handel matig. BOSKOOP, 9 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 20 50 cent, Wendland 1231 cent, Hadley 1633 cent, Claudius Pernet 2132 cent, Briarclif 16—23 cent, Butterfly 1418 cent, Wilh. Kordes 1215 cent, Rosalandia 15 20 cent, Florex 3150 cent, Vierlanden 25 cent, Bettertime 1531 cent, Edith Helen 1542 cent, Aug. Noack 1521 cent, Else Poulsen 1221 cent, Gloria Mundi 1827 cent, Paul Grampel 815 cent, Rosa Mundi 1742 cent, Ingar Ohlson 818 cent, Queen Mary 16 cent, Duisburg 1535 cent, Roode Lelies 17—21 cent, Clematis Durandi 41 54 cent,Clematis Prins Hendrik 80 cent Clematis The President 50 cent, Clematis Le Coultre 8090 cent, Erica per stuk 38 cent, Lestras 1532 cent. TER AAR, 8 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen f 0.601.25, princesseboonen 0.701.25, dubb. stamboonen 6075 cent, spekboonen 6062 cent, witte pronkers 3036 cent, Augurken: fijn 2.40, fijnbas- terd 1.30, basterd 95 cent, grof 8095 cent, stippel 4042 cent, komkommers 16 18 cent. NIEUWERBRUG, 8 Aug. EierenveUlng. Aanvoer 4741 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.50—4.20, bruin 3.904.40, hennen- eieren 2.703.30, eendeneieren 2.90 3.40 per 100 stuks, boter 6469 cent, kaas 1829 cent per pond, peren 410 cent per kilogram. LEIDSCHENDAM, 8 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 17689 eieren. Prenzen: kippen eieren 4.154.50, 152 eendeneieren 3.00 en 37 ganzeneieren 5.005.50 per 100 stuks, 171 kippen 4075 cent, 15 eenden 5060 cent, 53 konijnen 0.301.75, 10 duiven 10—20 cent per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 8 Aug. Veiling „De Eendracht". Capucijners 8595 cent, blauwe schokkers f 1.201.25, pronkers 3640 cent, stokboonen z. dr. 1.301.70, enkele boonen z. dr. 0.901.45, enkele boonen m. dr. 0.801.15, snijboonen 65 120 cent, tuinboonen 2061 cent, dubb. boonen 6396 cent alles per 10 kg. Aan voer 3700 zakken. VOORSCHOTEN, 8 Aug. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.504.40 per 100 stuks, konijnen 2580 cent, kippen 5080 cent per stuk, zoete kaas 4448 cent en Leidschekaas 3640 cent per kg. KOUDEKERK. 8 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 3562 stuks eieren en 69 pond bo ter. Prijzen: kippeneieren 3.804.00, een deneieren 3.10 per 100 stuks, boter 60 68 cent en kaas 2228 een cent per pond; kippen 3855 cent, hanen 0.401.25, een den 38 cent en konijnen 0.241.20 per stuk. Volgende week Maandag veiling. LOOSDUINEN, 8 Aug. Groentenveiling. Bloemkool le soort 3.507.20, 2e soort 1.503.30, kaskomkommers le soort 1.40 1.80, idem 2e soort 1.001.80, idem 3e soort f 1.rijen komkommers le en 2e soort 1.gele idem 1.001.50, witte idem 1.perziken le soort 3.504.60, idem 2e soort 1.702.70, idem 3e soort 1.per 100 stuks; meloenen 519 cent per stuk, stokprnicessen 1214, stam- princessen 2.007.60, snijboonen 813, pronkboonen f 34, druiven, blauwe 1ste soort 3739, idem 2e soort 2127, idem witte 39 per 100 kg., spinazie 426 cent per 4 kg., postelein 616 cent per 6 kg., sa- iade le soort 1.702.70, en 2e soort 70 90 cent per 100 krop; peen 2.502.60, selderie 1.10, pieterselie 30 cent en prei 1.per 100 bos; andijvie 5070 cent per 100 struik, Pepers 60 cent en eieren 3.80 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 9 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 1742 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.203.50 per 100 stuks, bananen 20 cent per 5 stuks, appelen 12 cent per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Aug. Groenten- veiling. Per 100 kg. Vroege aardappelen: Eigenheimers groote f 2.003.20, Drielin gen 1.202.80, per 100 bos of stuks: sla 2.903.50, kroten 4060 cent, bospeen 2.504.80, peen per kist 3050 cent. ROELOFARENDSVEEN, 9 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien 1922 cent per doosje; meloenen 514 cent per stuk, to maten 5070 cent per bak, sla 1.405.10 per 100 krop: snijboonen 0.601.30, prin cesseboonen 0.951.10, stamboonen 65 75 cent, Pronkboonen 32 cent, stek 61 cent per 10 kg.; Augurken D 8590 cent, idem E 1820 cent, Stippel C-D 2931 cent. Kwakel: snijboonen 60 cent, princesseboo nen 1.051.15, stamboonen 65 cent, pronkboonen 30 cent per 10 kg.: Augurken D 90 cent, idem E 20 cent, en stippel C-D 2627 cent per 25 kg. WISSFLNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.791/2 Berlijn 75.35 Parijs 4.973/4 Brussel 31.911/2 Zwitserland 42.41 Kopenhagen 39.25 Stockholm 45.30 Oslo 44.17 New York 1.87'U

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3