BINNENLAND KERKNIEUWS RECHTZAKEN AGENDA Verzilveren van coupons SPORT WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 1 2.50 per kwartaaL BiJ onze agenten 20 cent per weak; 2.60 per kwartaal. Franco per pot 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïU. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: SO cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? ZWAAR BEWOLKT. De Bilt seint: Verwachting: Zwaarbewolkt tot betrokken, nu en dan eenige regen, weinig verandering in tem peratuur, zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, zwakke Zui delijke wind, 16 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, matige W. Z. W. wind, 16 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, zwakke Zuide lijke wind, 15 gr. C. Groningen: mist, zwakke Z. Z. W. wind, 14 gr. C. Maastricht: betrokkefi, zwakke Z. W. wind, 16 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. In den afgeloopen vier en twintig uur is voor de kust van Ierland een nieuwe sto ring tot ontwikkeling gekomen, die thans de luchtdruk over de Britsche Eilanden en rond het Kanaal doet dalen en aldaar bij meest Zuidelijke wind lichte regen brengt. Een storingsfront, dat als uitlooper van een depressiekern tusschen IJsland en Groen land is te beschouwen, nadert eveneens Ierland; aan de achterzijde van dit front ■worden weer koele luchtmassa's van po- lairen oorsprong aangevoerd. Een uitloo per van het Azorenhoogedrukgebied heeft zich gisteren naar Zuid-Frankrijk uitge breid, doch neemt thans onder invloed van bovengenoemde storingen weer in beteeke- nis af. Sinds gisteren is bovendien de hoo- gedruk over Scandinavië aanzienlijk in be- teekenis toegenomen. In Finland en in Zweden zijn de temperaturen nog ver boven normaal. Over Duitschland is het luchtdruk verval klein. In het Oosten zijn de temperaturen honger dan in het Westen, en aan de grens van de warmere en koudere lucht kwam het nog niet tot uitgebreide r.eerslag. (Maagdenburg 51 m.rri. met on weer). LUCHTTEMPERATUUR. 19.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.10 uur tot Donderdagmorgen 5.02 uur. HOOG WATER. Te Katwyk aan Zee op Donderdag 10 Aug. voorm. 10.30 en nam. 10.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 0.24 uur Donderdagnacht. Maan onder 16.29 uur Donderdagmiddag. H. M. DE KONINGIN UIT SOESTDIJK VERTROKKEN. H. M. de Koningin is met gevolg om even over half een per auto uit Soestdijk naar Den Haag vertrokken. GIFT VAN H. M. DE KONINGIN VOOR DE HENGELOSCHE VIERLING. De burgemeester van Hengelo, mr. J. A. E. H. J. van der Dussen, heeft een na mens H. M. de Koningin verzonden schrij ven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat H. M. een gift beschikbaar heeft ge steld voor de vierling, die 1 Augustus j.l. in het gezin van den heer H. Pijlman daar ter plaatse is geboren. JAC. VAN KEMPEN, t In het Diaconessenhuis te Haarlem is he den in den ouderdom van 63 jaar overle den de bekende tenorzanger Jac. van Kem pen. PATER PERQUIN HERDACHT. De groote verdiensten van den Radio-Pastoor. Gisteravond heeft Mr. T. J. Verschuur voor den K.R.O. Pater L. H. Perquin O.P. herdacht, den radio-pastoor, die op 4 Aug. van het vorig jaar betere gewesten is op gegaan. In het begin van zijn rede wees spreker er op, dat Pastoor Perquin in het geestelijk leven van tallooze geloofsgenooten een ruime plaats innam. Mr. Verschuur vertelde van zijn bezoe ken aan Perquin's laatste ziekbed in het Franciscus Gasthuis te Rotterdam, bij wel ke gelegenheid toen over diens eventueelen opvolger gesproken werd, Pater Perquin een lofrede had gehouden over Pater Dito met de conclusie: „Ja, Dito is prima!" Mr. Verschuur vervolgde dan: Geheel juist is het niet over Perquin za liger alleen te spreken als den radio-pas toor. Achter de laatste periode van zijn vruchtbaar leven gaan de vroegere schuil. Men ziet in al die perioden dezelfde karak tertrekken: de nooden van den tijd onder kennen, dan aanpakken, moderne midde len gebruiken tegen moderne kwalen, steeds ook: organiseeren. In zijn Rotterdamschen tijd, toen hij een paar tientallen van jaren de wakkere pas toor was aan den Provenierssingel, was het in die nieuwe parochie al scheppen en or ganiseeren. Zijn breede belangstelling, die de grenzen van zijn parochie overschreed, ziet de behoefte aan een katholieke pers, die modern is, allereerst ook door een och tendblad. Daar hij 't gevaar ziet, dat het kloek genomen initiatief zou gedoemd ra ken tot kwijnen, gordt hij zich aan. Hij trekt er op uit, heel het land door overal speeches afstekend in steden en dorpen. En organisator als hij is, het verklinken van zijn woorden en het uitblijven van da den vreezend, stichtte hij alom comité's voor bevordering van de katholieke krant met ochtendblad. In 1919 wordt hij overgeplaatst naar de Dominicuskerk in Amsterdam. Hij houdt er geregeld apologetische toespraken, die van alle kanten de belangstellenden naar zijn parochie-kerk trekken. En daarnaast werkt hij met zijn weekblad ,.De Bazuin", dat bestemd is voor katholieken en voor zoekenden naar de waarheid. Dat expansieve van den waren apostel, dat immer zoeken naar nieuwe middelen om de waarheid gaande te maken, ken merkt hem steeds. En zoo is het geen won der, dat hij de radio in het vizier kreeg, toen nog zeer weinigen met primitieve toe stellen den aether, waarin de Mexicaansche hond nog haast de baas was, afvischten. Moet nu alleen, zoo denkt hij, nu en dan een kleurloos en smakeloos praatje en moet de futlooze neutraliteit alleen in den aether hangen, of moet ook de volle, le vende waarheid, althans de ernst van de diep gevoelde overtuiging uit de sferen weerklinken? In onze dagen een katholie ken omroep stichten, zou nog al eenvoudig zijn; dat zou iedereen wel afgaan; als ten minste de tijd voor den ..bijzonderen om roep" niet reeds voorbij zou zijn. Maar toen in 1924... toen nog de radio geen volkszaak was en slechts hier en daar een ietwat technisch onderlegd man hengelde naar een beetje ontvangst, toen .heeft Per quin vooruitgezien wat dat ging worden. Hier op dat tijdstip concentreert zich voor onze gedachte de volle verdienste van pastoor Perquin. Toen begrepen, toen aan gevoeld te hebben, dat er in den aether een wereldrijk in wording was, en op dat oogenblik op een geheel maagdelijk ter rein voor het Koninkrijk Gods de claims te hebben afgepaald, dat is geniaal, dat is een meesterzet geweest; dat is de groote onsterfelijke verdienste van pastoor Per quin. Later heeft hij moeten organiseeren, moeten schrijven in de pers, overal spre kende rondtrekken, bonden stichten, be delen, leden werven, besprekingen voeren met de eigenaren van de zend-installaties, overleggingen met de geestelijke overheid, confereeren met kerkelijke instanties. Uit dien tijd staat zijn beeld nog levendig voor mijn herinnering, toen ik verscheiden ma len in de pers voor zijn denkbeelden schreef. Dat was voor hem een grhndiooze tijd, van stichten en bouwen en krachts ontplooiing. Maar de eigenlijke, grootste verdienste ligt naar mijn oordeel daarvoor, in die weinige maanden, dat hij met ge niaal doorzicht in een stuntelig, nog ge brekkig en weinig verbreid instrument den heerscher van straks onderkende, die het geestesleven van de massa bijna meer dan elk ander beschavingsmiddel zou gaan be- invloeden. Gespannen te staan steeds voor de uitbreiding van Gods Koninkrijk, maar dan ook op het juiste oogenblik toe te springen, dat is het wat Perquin immer heeft gedaan en vooral in de radio Wanneer pastoor Perquin zaliger ge dachtenis, zoo gaarne streed, dan was het, omdat de waarheid hem zoo helder voor den geest stond, een geest gevoed met het merg van S Thomas. Bij hem was het vol heid des harten, die hem tot spreken drong. Zijn stoere geest huisde in een schijnbaar onverwoestbaar lichaam en machtige on dernemingen, wijdsche concepties waren hem lief. Strijd was voor zijn natuur bij na behoefte. Maar kwetsen deed hy niet. En zoo hard als hij soms leek, zoo teeder toch was zijn gemoed. Van dien kant heb ben de radioluisteraars hem ook goed kun nen doorgronden. Wat was er op een Kerstnacht en bij het wisselen des jaars, als hij zich het middelpunt wist van één groote familie, niet een vaderlijke goedige trouw in zijn woorden en in zijn stem. Voor my persoonlijk was het hoogtepunt van den echten pastoor, den echten ziele- herder, was het voluit de echte Perquin, als hij zijn godsdienstig halfuurtje gaf. Hij, de origineele, gaf dan geen eigen pro za ten beste. Eenvoudig las hij (en ver klaarde zoo nu en dan) een stuk van het heilig evangelie en voorts gaf hij een mooi hoofdstuk uit een stichtelijk boek. Dan was zijn mooie stem en zijn klare uitspraak op zijn best; dan moet hij beseft hebben, hoe ouden van dagen en zieken hem be luisterden en zooveel van hem verwacht ten, en. terwijl zijn manier van lezen niets weekelijks had en ten volle mannelijk bleef, klonk zijn vaderlijke goedheid als een draaggolf door de woorden heen. Ik ben er zeker van, dat tal van trouwe luiste raars dit ook zoo beluisterd hebben. Voor u, luisteraars, die pastoor Perquin niet of nauwelijks van aanzien kent, was Perquin die klare, trouwe stem van uw radio. Als gij goed hebt geluisterd, dan hebt gij hem daar juist goed leeren ken nen. Dan hebt ge in die stem ontdekt den pastoor, den herder en hoeder der zielen. Dat was hij allermeest. Hoe modern zijn middelen ook waren, hij was het meest een ouderwetsche goede herder. Zijn ge weldige organisatie, de K. R. O. de heer lijke studio, welker opening hij nog heeft mogen beleven, het waren slechts middelen voor hem om de christelijke cultuur in Ne derland te behouden, om zielen in contact te houden met de waarheid. Moge hij thans den Hemel, tegen welks geheimen zijn vorschende geest zoo dikwijls opbotste ten volle kennen en moge hij van aanschijn tot aanschijn kennen, die Waarheid, voor welke hij zijn lange priesterlijk leven heeft gezwoegd en voor welke hij een vijftien tal jaren is geweest onze onvergetelijke radio-pastoor. „Msbd." PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De opvolger van jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. In de plaats van jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, die door zyn benoeming tot mi nister van Waterstaat, heeft opgehouden lid te zijn van de Prov. Staten van Zuid- Holland, is als zoodanig benoemd ver klaard de heer W. L. van der Leeuw te 's-Gravenhage. MR. J. C. A. M. VAN DE MORTEL Het nieuwe lid van de Eerste Kamer. De 'heer mr. J. C. A. M. van de Mortel, die in de Eerste Kamer die plaats gaat in nemen van den heer jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, werd op 19 Juli 1880 te Tilburg geboren als zoon van notaris Van de Mortel Verheyen te Estvelt. Hij liep het R. K. gymnasium te Katwijk af en stu deerde daarna aan de Rijksuniversiteit te Amsterdam in de rechten. Na zijn promo tie in 1904 vestigde hij zich als advocaat- prooureur in> zijn geboortestad. Na korten tijd rechtspraktijk te hebben uitgeoefend, werd hij benoemd tot griffier van het kantongerecht te Tilburg. Deze functie nam hy waar tot in 1919 zijn aan stelling volgde als voorzitter van dien Raad van Arbeid aldaar. l£ ^ige jaren geleden werd deze Raad opgesteven en kwam hij op wachtgeld te staan. Op 6 Juli 1911 werd de heer Van de Mortel lid van den gemeenteraad en op 2 September 1917 wethouder. In dit ambt, dat hy nog steeds bekleedt, was hij in de laatste jaren tevens loco-burgemeester. In 1919 werd hij voor de R. K. Staatsparty gekozen als lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant en tot o.p djen huidigen dag vaardigden de kiezers hem steeds naar dit college af. De nieuwe senator is waarnemend kan tonrechter en voorzitter van de Ned. Heide maatschappij. Hy is ridder in de orde van den heiligen Gregorius den Grooten. „Hbld." DE VERSTERKING DER WEERMACHT. Gelden behooren in het eigen land te worden besteed. De gelden door ons volk opgebracht en op te brengen voor de uitbreiding van leger en vloot, dienen zooveel mogelijk in ons land te worden besteed, vooral met het oog op de bestrijding van de werkloosheid. Dit is het oordeel van vele ledien der Eerste Kamer over een aanvullende begrooting ten behoeve van het departement van De fensie voor 1939, waarbij, ter versterking van de weermacht, belangrijke bedragen worden aangevraagd. Met voldoening had den deze leden ervan kennis genomen, dat binnenkort een belangrijke opdracht voor vliegtuigen in ons eigen land zou worden geplaatst. Zy zouden het echter ten zeerste betreuren, indien voor de aanmaak van een ander deel der alsnog benoodigde vliegtui gen de gelden in den vreemde zouden wor den besteed. Indien de plannen voor het desbetreffen de type in Nederland nog niet in voldoende mate tot ontwikkeling mochten zijn geko men, vindt dit naar de mieening dezer leden, zijn oorzaak in onvoldoend of niet tijdig georganiseerd overleg van de landmacht met de Nederlandsche industrie. In het be lang van de werkverruiming drongen deze leden er dan ook op aan, dat de minister een weg zou weten te vinden om de laatst bedoelde vliegtuigen ook in het eigen land door de eigen industrie te doen vervaar digen. Deze leden bepleitten voorts verbetering van de regeling voor de kostwinnersvergoe ding, zeker dergenen, die thans buitenge woon zijn opgeroepen onder zoo geheel an dere omstandigheden, dan die, waarvoor deze regeling aanvankelijk was bestemd. Huns inziens behooren de normen beter te worden gevoegd naar de maatschappelijke positie en de vaste verplichtingen van de oudiere personen, die thans onder de wa penen zijn geroepen en die zware offers gebracht hebben. Zij kunnen reeds hierom aanspraak maken op een extra-vergoeding. Vele leden zouden tenslotte gaarne in gelicht worden over de reden der afneming van de werkloosheid als gevolg van oproe ping tot vervulling van dienstplicht. EM.-PASTOOR N. NIEUWENHUIZEN. t In Huize „St. Jan", te Wateringen is, zooals reeds gemeld, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden op 85-jarigen leeftijd overleden de zeereerw. heer N. Nieuwenhuizen, em. pastoor van de parochie van den H. Nicolaas (bin. d. V.) te Amsterdam. De Zeereerw. heer Nicolaas Nieuwenhui zen werd 7 Februari 1854 te Nieuwkoop ge boren. Hij studeerde aan de Seminaries van het bisdom Haarlem en werd op 23-jarigen leeftijd op 22 December 1877 priester ge wijd. Nadat hij in Oude-Tonge en Dor drecht in de zielzorg was werkzaam ge weest, volgde in April 1885 zijn benoeming tot kapelaan te Amsterdam (H. Nic. bin. d. V.). Het is merkwaardig, dat hy toen reeds werd benoemd tot kapelaan van de St. Ni- colaaskerk, waarvan hy later gedurende dertig jaar het pastoraat zou vervullen. De St. Nicolaaskerk aan de Prins Hen drikkade was destijds nog niet gebouwd. De oude St. Nicolaaskerk tegenwoordig het museum Amstelkring, was toen nog als pa rochiekerk in gebruik en in de toenmaals volkrijke parochie, waarvan dit schuil- kerkje 't centrum vormde, begon de Z.eerw. heer Nieuwenhuizen zijn priesterlijken ar beid in Amsterdam. Als bijzonderheid uit deze periode van het werkzame leven van pastoor Nieuwenhuizen vermelden wij, dat tegelijk met hem als kapelaan werkzaam was kapelaan van Noort, thans mgr. dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam. In 1893 werd de zeereerw. heer Nieuwen huizen benoemd tot pastoor te Middelhar- nis en in 1898 tot pastoor te Enkhuizen, waarna hij in het jaar 1906 zijn benoeming ontving tot pastoor der nieuwe Sint Nico laaskerk aan de Prins Hendrikkade te Am sterdam. Als pastoor van Amsterdam's hoofdkerk heeft hij zich zeer groote ver diensten verworven, niet slechts door den ijver, waarmede hij het godsdienstig leven onder zijn parochianen wist te stimulee- ren, maar ook door zijn streven om zijn kerk, waaraan hij zeer gehecht was, te ver fraaien. Ten koste van groote, ook persoonlijke offers, wist hij het erheen te leiden, dat de beschildering der kerk door Jan Dunsel man werd voltooid. De kruiswegstaties, de beschildering der altaren en tenslotte de beschildering der zijbeuken, waarop het leven van den Patroon der kerk in beeld is gebracht, zijn onder zijn pastoraat tot stand gekomen. Ondanks het klimmen der jaren en het toenemen der moeilijkheden, tengevolge van het feit, dat vele parochianen naar el ders vertrokken, zonder dat anderen hun plaatsen innamen, bleef pastoor Nieuwen huizen zyn zware taak met groote blijmoe digheid en toewijding te vervullen. Op twee en tachtigjarig en leeftijd be sloot de grijze herder zijn ambt neer te leg gen en de rust te gaan nemen, die hij zoo zeer had verdiend. In Mei 1936 verkreeg hij eervol ontslag, waarna hij zich in Wa teringen vestigde. De plechtige metten hebben Donderdag avond om half acht plaats in de kerk van den H. Joannes den Dooper te Wateringen. Vrijdagmorgen te half tien vangen de Lau den aan, waarna de plechtige H. Mis van Requiem en de begrafenis. „Maasbode" MENSCHEN, DIE IN DEN TREIN ETEN EN SLAPEN. Ofschoon het internationaal reizigers- vervoer nog veel te wenschen laat, maken de slaapwagenmaatschappijen toch weder goede zaken. Natuurlijk komt dit niet alle van het slapen, maar ook wel en misschien voornamelijk van het eten en drinken in de treinen. Immers de slaap wagen-mijen exploiteeren ook de restaurants in de trei nen. Dat de toestand bevredigend is, blijkt wel uit de uitkomsten van de Nitropa, die over 1938, weder 5 pet. dividend kon uitbe talen. Als bewijs dat, niettegenstaande de slechte tijden, het bedrijf zich nog steeds uitbreidt, kan dienen, dat in Juli 1938 ge middeld dagelijks. 223 slaapwagens en 243 restaurants in de treinen liepen, tegen resp. 192 en 248 in Juli 1937 en dat het aantal afgelegde K.M. steeg van rond 105 tot rond 120 millioen. DOOD DOOR SCHULD Soldaat veroordeeld. Voor den krijgsraad te 's-Hertogen- bosch heeft zich te verantwoorden gehad een soldaat uit Amsterdam, wien ten laste was gelegd, dat hij aan zijn schuld te wij ten heeft gehad, dat op 6 Juni een jonge man was overleden. Bekl. had den jongeman, die niet kon zwemmen, met den zoogenaamden kop- greep vastgegrepen, hem zeggende zich rustig te houden; daarna was hij met hem over diep water gezwommen. De jongeman begon echter te spartelen en bekl. speelde het niet klaar hem zoo te behandelen als in deze omstandigheden noodig was. De man zakte in het diepe water weg, kwam niet meer boven en verdronk. Bekl. bekende het hem ten laste gelegde. Hij merkte evenwel op, dat hij hetzelfde wel meer had gedaan, zonder kwade ge volgen. Nu werd hij echter tegen de bee- nen getrapt. Dè auditeur-militair zeide in zijn requi sitoir te willen aannemen, dat bekl. niet heeft ingezien, dat zijn handelwijze groote gevaren meebracht. Hij heeft een te groot zelfvertrouwen gehad. Spr. vorderde een maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Dit nummer beslaat uit drie bladen. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van 5 tot en met 10 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge Woerd 171, t el. 20502 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. 4681 De verdediger, mr. Sweens, wees er in zijn pleidooi op, dat het slachtoffer aan bekl. had gevraagd hem op de voorge schreven wijze over het diepe water te brengen. „Als je je maar rustig houdt, gaat het goed", had bekl. geantwoord en de an der had het beloofd. Naar pleiters oordeel was bekl. dus voorzichtig genoeg geweest. Overigens wees hij erop, dat ten laste is gelegd het aan zijn schuld te wijten heb ben van den door door gemis aan kennis omtrentT de handelwijze, welke in de ge geven omstandigheden moest worden toe gepast om het leven van den drenkeling te behouden. PI. betoogde, dat het bekl. aan deze kennis niet had ontbroken. Daarom vroeg hij vrijspraak, subs, clementie. Beklaagde is conform den eisch veroor deeld. WEGENS KINDERMISHANDELING ACHT MAANDEN GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. Een tragische geschiedenis werd behan deld voor de Amsterdamsche Rechtbank. Een 25-jarige werklooze arbeider stond terecht wegens het opzettelijk zwaar licha melijk letsel toebrengen aan zijn dochter- 'tje, een baby van acht maanden. Hy zou volgens de tenlastelegging het kind een vuistslag tegen het linkerdij been hebben gegeven, waardoor het beentje brak. De politie stelde een onderzoek in; de man beweerde, dat hij toen hij het kind droeg, gevallen was tegen een oude en har de divan, waardoor het beentje brak. Later v/eer zeide hij, dat het niet onmogelijk was, dat hij na het vallen het kind, dat huilde, in zyn verbouwereerdheid had geslagen. Huilend zat thans de man in de verdach- teribank: „Ik heb zeker niet opzettelijk ge slagen, ik ben dol op mijn kinderen." De psychiater, dr. S. P. Baker, schetste verdachte als een licht debiel man met wei nig remmingen, die lichamelijk zefer sterk is en waarschijnlijk zijn eigen kracht niet kent. De Officier van Justitie mr. J. W. Bosch, achtte de daad van dezen verdachte bijna onbegrijpelijk. Wel is de man licht debiel, doch hij is zeer zeker aansprakelijk voor 'het gebeurde. Spr. vorderde een gevange nisstraf van tien maanden. De verdediger mr. Keune schetste de moeilijke omstandigheden waarin verd. en zijn gezin leven. Hij is zeer arm en heeft zelfs geen geld om licht te betalen. In het donker is hij met het kind gestruikeld en tegen den divan gevallen. Zelfs als hij de baby daarna een klap heeft gegeven, staat nog niet vast, dat het beentje door den klap is gebroken. PI. concludeerde tot vrijspraak. Vonnis 15 Augustus. WATERPOLO DE ZIJL NAAR WADDINXVEEN. Gisteravond trokken twee zeventallen van de Zijl naar Waddinxveen, om de Gouiwe te bekampen. De eerste wedstrijd ging tegen Gouwe II, en hoewel De Zijl een jonge combinatie op de been bracht, bleken de Leidenaren toch te sterk en een 50 overwinning was het eindresultaat Het eerste zevental van de Zijl (met 3 invallers) bekanipte daarna Gouwe L Het spel stond niet op hoog peil, en, aangezien de Zijl slecht combineerde, baarde het geen verwondering, dat de Gouwe de leiding wist te neimen. Toen J. v. Zijp wegens lig gen binnen de 2 M. lijn uit het water werd gezonden, wisten de gastheeren hun nume rieke meerderheid niet in een doelpunt om te zetten, en, daar de Zijl-voorhoede eenige opgelegde kansen hopeloos om zeep bracht, bleef de stand tot kort voor het einde ongewijzigd, tot dat Key einde lijk den gelijkmaker wist te scoren, zoodat met 11 het einde kwam. hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2