OMGEVING Haarlemsche Bloemenkeuring DINSDAG 8 ALuüSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 KATWIJK AAN ZEE Nationale feestdag-. Het was wel een toevallige omstandigheid, dat de eerste dar der V.V.V. feestweek juist samenviel met den Nationale feestdag. Verschillende straten waren heel aardig versierd en de oude kerk langs de Zuid-Boulevard was imet een aantal electrische schijnwerpers prachtig verlicht. Onder een meer dan bui tengewone belangstelling had des avonds de „Ronde van Katwijk" plaats, uitgeschre ven door de V.V.V. Voor deze Ronde die 5200 meter lang was waren een 28-tal deel nemers ingeschreven. Onder de zeer, vele belangstellenden zagen we den heer J. Dubbelman, loco-burgemeester, den waarn. gemeente-secretaris, den heer J. C. Tiele- man, het bestuur van V.V.V., bestuur Oranjevereeniging. Voor een goede rege ling hadden medewerking toegezegd de „Driehoekmeisjes" en de Reddingsbrigade, terwijl de heer Parlevliet als wedstrijdlei der optrad. De eerstaankomenden waren: I. de heer J. de Roode te Leiden die vorig paar ook no. 1 was en dus voor de tweede maal de wisselbeker won, uitgeloofd door V.V.V., 2 was W. erloop, 3. G. v. d. Wiel, 4. W. Verdoes, 5. C. Parlevliet, 6. C. Vis, 7. H. Boes, 8. J. v. d. Boom, 9. B. de Vrind. 10. J. de Leeuw, 11. J. Veendema, 12. J. Middelkamp, 13. A. Slingerland, 14. H. Kadde, 15. J. de Best. 16. W. Boes, 17. H. Tjebbes. Een tweetal medailles en een lauwertak kwamen in het bezit van no. 2, 3 en 4. De heer de Roode legde den afstand af in 17 minuten 36 seconden. Na afloop van dezen wedstrijd werd er in de muziektent aan de Boulevard door de muziekvereeniging U.N.I. een hoscon- cert gegeven waaraan een groote menigte deelnam. Op de Boulevard was er geen doorkomen aan. De feestelijkheden waren zoo goed als ten einde toen een regenbui het einde iets kwam vervroegen. Vermelden we ten slotte nog, dat er des middags vanwege V.V.V. nog een wed strijd had plaats gehad in het maken van zandfiguren op het strand. Ook hiervoor was, evenals vorige jaren, veel belangstel ling vanwege de kant der badgasten. De prijswinnaars waren van de grooteren 1ste prijs P. Smit, 2de rrijs Cobie Maarsmen, 3de prijs Nico van Wétten. Troostprijs Loes Maarsmen. Van de kleintjes: 1. Wimmy Esset. 2. Luckie Fabriek. De feesten worden de volgende dagen voortgezet. Heden zakloopen, ringrijden en stoelendans en Woensdag wedstrijd met autopeds, hardloopen, estafetloopen en be hendigheidswedstrijd met auto's op het parkeerterrein rond de muziektent. Ze komen! lederen dag komen de bad gasten thans aan. In enkele dagen tijds is het getal buitengewoon gestegen. Inge schreven staan thans op 1910 lijsten de na men van 9300 hier verblijf houdende bad gasten. LISSE Nationale Feestdag. De Nationale Feestdag is in Lïsse op waardige en vooral voor de kindteren op feestelijke wijze gevierd. Des morgens togen de kinderen door het bevlagde dorp naar het Gemeentelijk Sportpark alwaar het Theater Bureau Saks uit Amsterdam het jonge volkje wist bezig te houden met grappen, goocheltoeren, jongleurwerk enz. De vreugde ^uitingen waren dan ook niet van de lucht en de gezichten van de jon gens en meisjes glunderden van pret en genoegen. Na afloop, ongeveer 2 uur, waren zij zoo vermaakt, kregen zij van het Oranje- Comité nog een flinke tractatie, hetgeen een hoeratje gaf. Des namiddags om half twee vond de eigenlijke officieele herdenking van de ge boorte van het prinsesje plaats ten ge- imeentehuize, alwaar de genoodigden en de overheid! waren samengekomen. Hierbij merkten wij op Burgemeester Jhr. van Rijckevorsel met echtgenoote, de wnd. Notaris Terlaaig, de doktoren Haase en van Dijk, de leden van het eere-comité, Pastoor van Zuilen, Ds. Ponstein, verschil lende gemeenteraadsleden, wethouder Tromp, gemeente-secretaris J. C. de Haan, alismiede de leden van het Oranje-Comité met hun dames. In verband met het drukke bloemlbollenseizoen waren verschillende be richten van verhinnering binnengekomen, terwijl de oud-voorzitter van het Oranje- Comité, dr. Marous, telegrafisch bericht van verhindering had gezonden. Ir. Volkersz, voorzitter van het Oranje- Comité, sprak den Burgemeester, vertegen woordigende het gezag in deze gemeente en de genoodigden als volgt toe: Deze rede werd door den Burgemeester beantwoord. Hierna verliet men het gemeentehuis en ging men gezamenlijk naar het gemeente lijk sportpark om het kinderfeest bij te wo nen, hetgeen in den middag was voortgezet voor een tweede ploeg kinderen. Ook dit maal werd het programma verzorgd door 1^ TlJeater Bureau Saks uit Amsterdam. Des namiddags omstreeks half vijf werd er een groot Japansoh. dagvuurwerk afge stoken, hetgeen vooral bij de jeugd in den smaak viel. Nadat des avonds een concert, gevolgd door een muzikale rondwandeling was ge geven. bleef men het overige van den avond gezellig bijeen in de diverse inrichtingen ter plaatse, ahvaar de vreugde-betuigingten voor de grooteren tot uitinig kwamen. Zaterdag zal tot besluit een volksfeest worden gehouden waarbij de grooteren aan de orde komen, waarmede Lisse zijn Oran jefeesten ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene besluit. OEGSTGEEST Nationale Feestdag. Ook ons dorp heeft zijn aandeel gehad in de algemeene feestvreugde die gisteren alom in den lande heersehte. Al beperkten zich dte feestelijkheden slechts tot een avondfeest, het enthousiasme was er niet minder om. Op het raadhuis was een felicitatie-regis ter ter teekening gelegd voor de afgevaar digden van vereenigingen en corporaties. Velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt hun handteekening te plaatsen. In die raadszaal werd een dronk gewijd aan het Prinselijke gezin en besloten een tele gram met gelukwensCh te zenden. Met een •driewerf hoera stemden de aanwezigen met dit voorstel in. Inmiddels hadden zich talrijke vereeni gingen met vaandels en banieren verza meld, en voorafgegaan door enkele rijtui gen waarin het dagelijksch bestuur der gemeente, en het bestuur der Oranjever eeniging, trok de kleurrijke stoet door de straten. Terug van de rondgang werd door de R. K. Muziekvereeniging „Triumph" ge concerteerd. Burgemeester Gerrevink heeft tijdens een korte pauze in een keurige toe spraak de beteekenis van het Huis van Oranje uiteengezet en de geboorte van Prinses Inrene. Spontaan werd wederom een driewerf hoera op de Koninklijke Familie uitge bracht. Wederom hadden velen zich verzameld, nu ecther met fakkels en lampions, en in een fleurigen optocht trok men naar de Van Alkemadelaan waar een groot vreug devuur werd ontstoken. De hoogopl'aaiende vlammen deden fantastisch aan en symbo liseerde de Oranjeliefde, die op dezen dag weer zoo sterk tot uiting kwamen. De muziek van de N.Z.H.T.M. zorgde hier voor de noodige afwisseling. Het gemeente bestuur had iin het Wilhelminapark voor een lampionverlichting zorg gedragen. Het was als een sprookje, de honderden oranje bolletjes tusschen het groene loover der boomen. Zoo heeft ook Oegstgeest op pas sende wijze de geboorte van het jonge Prin sesje gevierd. Repetities voor de Mis van Diepcnbrock Naar gelang het feest nadert, neemt ook de voorbereiding in intensiteit toe en daar om zouden wij alle leden van het feestkoor nog eens heel bijzonder willen aansporen de repetities bij te wonen op Maandag- en Woensdagavond. Laat alleen een zeer ernstige rede gelden om te verzuimen. Een zoo madhtig en grootsch werk vraagt de inzet van heel onze persoonlijkheid. De tijd is nog maar kort en er moet zeer veel nog gtebeuren. Mochten er nog geoefende zangers zijn, die gaarne imiedezingen, dan bestaat er nog mogelijkheid zich bij het koor aan te slui ten op een der repetities. De tocht naar de St- Willibrordtentoon- stelling. Voor de tocht naar de mooie St. Williforordtentoonstelling hebben zioh reeds velen opgegeven, zoodat een groote auto bus moest worden aangevraagd. Hierdoor •zijn nog eenige plaatsen over. Mochten er dus nog zijn, die zich willen aansluiten, dan bestaat daarvoor nog gelegenheid. Men kan zich opgeven aan de Pastorie of bij den heer A. de Rooij, Geversstraat 33. Jubileum Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ds. T. J. Jansen Schoonhoven, Ned. Herv. predikant alhier, die Zondag den dag mocht herdenken, dat hij voor veertig jaar in het ambt te Sluipwijk werd bevestigd, heeft Zondagmorgen in de Fauluskerk te Oegst geest een herdenkingsrede uitgesproken. Deze dient, die o.m. door een deputatie van het gemeentebestuur werd bijgewoond, was zeer druk bezocht. Na het uitspreken van den zegen is ds. Jansen Schoonhoven bij monde van den heer N. Heertjes nog toegesproken namens den kerkeraad, doof dr. P. C. van Arkel niaanens de kerkvoogdij, den heer M. J. van Doorn sr., namens het jubileum-ocimté en tenslotte door dr. K. J. Brouwer voor de Zendingsschool te Oegstgeest. Personalia. Te Utrecht slaagde voor gezel-exaimen van de V.V.A. de heer J. A. de Rooy, leerling van den heer W. Lo- mieijer. Concert aan de Morsch. Hedenavond geeft de R. K. Harmonie „Triumph" een concert aan de Morsch o,p het plein der Chr. School. NOORDWIJK ERNSTIGE AANRIJDING HOEK WILHELMINASTRAATMOLENSTRAAT Gistermiddag had op den hoek Wilhel- minastraatMolenstraat alhier een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto, bela den met bloembollen en bestuurd door den heer H. alhier en een motorrijwiel waarop gezeten als bestuurder den heer S. A. en als duopassagier den heer H., beiden al hier. De vrachtauto reed met een matige snelheid den hoek om, komende vanuit de richting Wilhelminastraat. De motor bestuurder, met een behoorlijke snelheid rijdende links van den weg, komende uit de richting Zeestraat, reed tegen den voor kant van de auto op, met het gevolg, dat het motorrijwiel onder den vooras van de Vrachtauto terecht kwam. De bestuurder van het motorrijwiel kwam door den schok op den bumper van de vrachtauto terecht fcn werd zoo eenige meters medegevoerd, waarvan hy toen moest worden afgetild. De duopassagier was achter den vrachtauto terecht gekomen. Zoowel de motorrijder als de duopassagier hadden vleeschwonden aan hoofd en handen bekomen. De docto ren Niekerken en Visser verleende de eer ste hulp. Na ter plaatse verbonden te zijn werden beiden per ziekenauto naar hun woning vervoerd. Het motorrijwiel is zwaar beschadigd door de politie in beslag genomen. De vrachtauto werd licht be schadigd. Door de politie zijn ter plaatse foto's genomen. BLOEMENCORSO. Naar wij vernemen zal er, uitgaande van de beide Oranje vereenigingen alhier a.s. Vrijdag een Bloemencorso gehouden worden. De opstelling van het corso zal plaats hebben in het Breloftpark alhier des namiddags te 2 uur. Er zullen prijzen be schikbaar worden gesteld. De deelname is gratis. NOORDWIJK-BINNEN TUINFEEST. Ten bate van de Vereeniging „Hulp in de Huishouding". Gisteravond te pl.m. 8 uur had alhier in de groote tent van Ober Bayern voor di verse genoodigden de officieele opening plaats van het tuinfeest, hetwelk was ge organiseerd ten bate van de vereeniging „Hulp in de Huishouding". Onder de ge noodigden merkten wy op: Burgemeester v. d. Mortel en zijn echtgenoote,Kape laan Schouten, dr. Niekerken en zijn echt genoote, dr. Visser, den heer C. J. G. Al kemade, en den inspecteur van Politie, den heer F. Wassenaar. De presidente van de vereeniging „Hulp in de Huishouding", mej. Ali de Groot, sprak de volgende' openingsrede uit: Met genoegen voldoe ik aan de vereeren- de taak mij opgedragen, dit feest te mo gen openen. Immers, het doel waarvoor dit alles is opgezet is liefde en zorg voor hen die onze steun en hulp verdienen op velerlei gebied. Door dienende naastelief de wordt opgericht wat geknakt was en blijft het spreekwoord nog altijd van kracht, dat gedeele smart tot halve smart verminderd kan worden. Ja, draagt elkan ders lasten, dat was ook het motto wat onze geëerbiedigde Koningin schreef boven het programma van de nieuwe actie der geestelijke en moreele herbewapening. Wie de teekenen des tijds begrijpt weet, dat thans van ons gevraagd wordt, daden van liefde en zelfopoffering, een liefde die geeft, een liefde die doet, een liefde die leeft en licht, warmte en leven zal ge ven aan onzen evennaaste. Dank breng ik daarom vooreerst aan u, die door uw te genwoordigheid blijk hebt gegeven, met het doel en opzet van ons tuinfeest te sym- pathiseeren. Meer nog dan anderen, weet u door uw positie in het maatschappelijk leven zoo goed, wat en hoeveel er noodig is om armoe en leed te helpen verzach ten. Dank en spontane hulde aan feestcom missie en dames-comité, voor de vele moeite en opofferingen om dit grootsche feest te organiseeren. Met edele toewij ding hebt gij krachten en tijd gegeven mede met het doel voor oogen: dat gij werkzaam waart aan een liefdedienst ten bate van uw arme of behoeftige mede- mensch. Goed voorgaan doet goed volgen, moge door uw voorbeeld velen aange spoord worden het tuinfeest te bezoeken, waar het aangename met het goede en nutnuttige vereenigd wordt. Wij zijn er van overtuigd, dat deze dagen zullen zijn dagen van gezelligheid en vermaak voor duizenden bezoekers en hopen, dat dit feest nog lang in prettige herinnering zal voortleven. Met den wensch, dat ons tuinfeest in alle opzichten schitterend moge slagen, zet ik de poorten van ons terrein graag wagenwijd open. Het Tuinfeest wordt gehouden van 7 tot 13 Augustus op het terrein bij de open bare school aan de van Panhuysstraat. Op het Lunapark bevinden zich diverse vermakelijkheden; zooals een hoofd van Jut, een luchtschommel, draai- en zweef molen, fietsmolen, lachtent, ballengooi- tent, speelgoedkraam, ringenwerptent, flesschenhengelsport, spijkerslagtent, schiettent, touwtrektent en ballengooitent, Nougat en oliebollenkraam, Amerikaansch draaibord, fruit- en zuurtent, kortom alles wat op een groot tuinfeest thuis hoort. Het was gisteravond dan ook een gezellige drukte op het feestterrein. Het gereser veerde terrein is gezellig beplant met di verse denneboomen, in het midden van het terrein is een fonteintje aangebracht, de boomen met ballonnetjes behangen ge ven een fantastisch aanzicht. Hier bevindt zich Groot Ober-Bayern, een gezellig in gerichte tent met diverse tafeltjes, waar men zijn dorst kan lessen. Een keurig strykje der Küzewetter Edelknapen, houdt er de stemming in. Men wordt hier bediend door aardige meisjes in Beiersch costuum, er heerscht een echte Beiersche sfeer. Op het feestterrein worden door soortgelijke meisjes diverse feestartikelen aangeboden. Alles ten bate van „Hulp in de Huishouding". Het was deze eersten avond reeds over vol en belooft dus een succes te worden. Nationale feestdag. De geboortefees ten voor prinses Irene hebben alhier een kalm verloop gehad en zijn beperkt ge worden tot het dansen in de café's en een optocht van de jeugd op Maandagavond door het dorp met de beide muziekvereni gingen. Het Raadhuis was, zooals we bij de laatste Oranjefeesten gewoon waren, wederom mooi met oranjelampjes ver licht. NOORDWIJK AAN ZEE Revue Reddingsbrigade. In de feeste lijk v«rsièrde en tjokvolle zaal van Casino werd gisteravond op kostelijke wijze de be kende revue der Reddingsbrigade vertoond, Krelagehuis, 7 Aug. '39. Was het door den Nationalen Feestdag, dat er bijna geen bloemen ter keuring waren? Hadden vele inzenders wellicht gedacht, dat de keuring niet door zou gaan? Hoe het zij, er waren zeer weinig bloe men; enkele Dahlia's en eenige groepjes Gladiolen. De Dahlia's van Jan Groen te St. Pan- cras, t.w. de soorten Yersey Beauty, oud- rose, Grada, violet rose, Rutsbo, helder rood en een rose decoratieve zaailing 38, waren allen sterk overbloeid. De S. C. Dahlia Doreen Crane van Gebr. de Ruyter, Oegstgeest, zalmkleurig oran je, stevige stengels, was veel beter. H. v. d. Voet exposeerde Montbretia His Majesty, ook deze zeer grootbloemige Montbretia was niet in conditie om op een show te verschijnen. Het losse weer van de laatste dagen zal hieraan wel schuld hebben, maar dan kun nen de bezitters werkelijk beter wachten, desnoods een jaar, dan bloemen in zulk een toestand te zenden. De Gladiolen waren veel beter. Gebr. v. Buggenum laat nog steeds de bekende variëteiten Dr. Verhage, Dr. Dentz en Hermosa zien. J. J. Grullemans Zonen is nog immer present van de bijna volmaaktevon Pi- cardy-zaailingen de de Groot Co. liet wederom een met Frau Eugenie opge maakte mand zien. P. Bijvoet Co., Overveen, had eenige Primulinus variëteiten ingezonden. Jonquil is boterbloemgeel, Mano Lisa zacht geel en Wittelsbach, zacht paars. Allen mooie vlugge bloemen. In groot-bloemige gladiolen liet deze firma zien Cremosa, amberwit met purper streepje, Senator, paars, donkerder aan de uiteinden, Amber Glow, chromaatgeel en een zalmkleurige zaailing. Tot slot waren er nog eenige variëtei ten „ter opnaamstelling" ingezonden. In den proeftuin staan thans vele Dah lia's in volle bloei en liep daar menig ken ner te liefhebberen. De beursbezoekers hadden zeer ker niet gedacht, dat de Beurs niet doorging. In grooten getale waren zij aanwezig en er werd veel handel gedaan. De prijzen waren heden eenigszins op loopend voor meerdere artikelen. waardoor aan menigen gast van onze bad plaats een genoeglijke avond is bezorgd. Dr. Hermanides, die dezen genotvollen avond opende, vond het overbodig om iets te zeggen over het groote nut van het Reddingswezen, nu 1.1. Donderdag dit in een groote demonstratie op het strand aan ieder was kenbaar gemaakt. Een bijzonder woord van wefkorn sprak hij tot de heeren Bierlee v. Geelen en Meijerink, resp. voorz. van den Ned. Bond tot Redding van Dren kelingen, voorz. tech. comm. en hoofdcon sul van den Ned. Bond, de afgevaardigden van de Haagsche en Boskoopsche Brigades, doch vooral den heer Struve uit Boskoop, die eenige weken geleden in St. Moritz het Reddingswezen in internationaal verband heeft weten te brengen. Hierover gaf hij gaarne het woord aan den voorzitter van den Ned. Bond. De heer Bierlee besprak deze internationale geste meer in het bij zonder en bracht hulde aan den heer Stru ve voor diens bemoeiingen. De heer Stru ve is thans de Internationale voorzitter geworden; hij heeft Nederland aan de spits gezet van het Reddingswezen. De heer Struve dankte met een kort woord en sprak de verwachting uit, dat deze internationale opzet in de toekomst rijke vruchten zal af werpen. Nadat dr. Hermanides een kort historisch overzicht had gegeven van ons roemrijk en gevierd Oranjehuis, wérd door allen het Wilhelmus gezongen, waarna het doek werd gehaald voor de vertooning der Revue van Flip, Flap en Floppie. Reeds eerder hebben wij van deze geesti ge en kunstige revue een beschrijving ge geven, thans kunnen wij volstaan met de verklaring, dat de leden der Reddings brigade hun kunnen ook op dit gebied op waardige wijze hebben getoond. Dat allen het goede spel op prijs stelden bewees het somwijlen onbedaarlijk applaus. Aan het einde van den avond bracht dr. Hermani des aan allen hartelijk dank, die mede gewerkt hebben tot het welslagen van dezen avond. Naast den auteur, den heer v. d. Wil'k, komt zeker een woofd van lof toe aan den grimeur, den heer C. Vernoij, die op voortreffelijke wijze de types in deze revue heeft weten uit te beelden. VOORHOUT VERKEERSONGEVAL DAT GOED AFLIEP. Gisteravond omstreeks half zes kwam vanuit Sassenbeim in de richting Noord- wijikerhout een vrachtauto gereden, wellke ter hoogte van het woonhuis van den heer P. J. Westerhoven plotseling naar rechts zwenkte terwijl 3 kinderen ter plaatse aan 'het spelen waren. De auto reed1 met steeds verminderde vaart op dit drietal kinderen in, die op den berm van den weg voor het woonhuis speelden. Het waren een 8-jarig dochtertje van den heer P. J. W., alhier. De auto kwam gelukkig door eenige voor 'het woonhuis staande boomen tot stil stand, anders zouden alle drie de kinderen ongetwijfeld zijn doodgereden. De eerste der 3 meisjes 'bekwam geen letsel, terwijl de andere twee er met eenige schaafwon den vanaf kwamen. Het dochtertje van den heer Van R. had evenwel nog een lichte hersenschudding opgeloopen. Dokter J. Dommisse uit Sassenheim was zeer spoedig ter plaatse en heeft de gewonden verbonden en huiswaarts gebracht. Ook burgemeester G. F. W. van Berckel was vrijwel spoedig ter plaatse en heeft den dienstdoend en gemeenteveldwachter, dten heer Beke, rijks veldwachter te Noordwijkerhout, de auto in beslag doen nemen, waarna de Rijlks- verkeerspolitie te 's-Gravenbaige zeer spoe dig daarna ter plaatse een onderzoek in stelde, waaruit is komen vast te staan, dat een vitaal onderdeel van de stuurinrichting niet in orde bleek. Al bij al genomen, is dit ongeluk toch bijzonder goed' afgeloo- pen. Nationale Feestdag. De Raad dezer gemeente kwam gister avond om 6 uur in spoedteisehende open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Mr. G. F. W. van Berckel, die na opening imet gebed aan- houdingis vroeg van de notulen, der laatst gehouden vergadering. Met kennisgeving waren afwezig wethouder P. L. van der Hulst en het lid G. K. Spierenburg, die door bezigheden verhinderd) waren, terwijl ook het lid Van den Nouland niet op het appèl was verschenen. De voorzitter heette alle aanwezige leden hartelijk welkom zoomede de genoodigden, van wie de weleerw. heer J. J. H. Klomp, Ned, Herv. Predikant bericht van verhin dering had gezonden, terwijl de zeereerw. 'heer W. J. Warmenhoven, pastoor en de heer H. A. Allard, als voorzitter van het Comité „Voorhout Vooruit" op de gereser veerde tribune hadden plaats genomen. De voorzitter hield een herdenkingstoe spraak bij de geboorte van Prinses Irene. Laten wij de geboorte van dit kind en haar naamgeving, aldus spr„ aanvaarden als een voorteeken van ons aller welzijn. In bange tijdsomstandigheden aan een kind van ons vorstenhuis een Gode zoo welige- valligen naam te geven, het schijnt mij een heilig geweld dat den Hemel is aan gedaan. Moge Gods genade, door ons allen zoo vurig afgesmeekt over dit kind, tot zegen strekken voor het Prinselijk geslacht, moge door diezelfde 'genade haar geboorte dag in onze herinnering blijven: een dag welke den vrede voor ons heeft bewaard". Met een driewerf Leve het Koninklijk Huis Hiep hiep hoera!!! door allen beant woord, sloot de voorzitter deze 'kortston dige en veeibeteekeruende plechtige bijeen komst. Aan H.M. de Koningin en aan het Prinse lijk gezin werden door den Raad geluks telegrammen gezonden, waarna de eigen lijke sluiting der vergadering volgde. Des avonds hebben de gemeentenaren blijk gegeven van hun blijde stemming met de heugelijke gebeurtenis in bet Prinselijk Gezin. In de eerste plaats werden door de plaat selijke muziekivereen, „St. Caecilia" en de pl. Zang vereeniging „Voorhout's Gemengd Koor" een openlucht-concert gegeven in d'e gemeentelijke muziektent, van vaderland- sdhie liederen, ter eere van de blijde 'gebeur tenis. Door de jeugd werd op uitbundige wijze gebruik gemaakt van de muziek om op de maat rond een deel van het gemeente- plantsoen, reidansen te houden, wat door het talrijke publiek met genoegen werd aan gezien. Op eenvoudige wijze werd' hierdoor ook in onze gemeente blijk gegeven eener feeststemming. VOORSCHOTEN 45-JARIG PRIESTERFEEST PASTOOR P. MEYER. De Zeereerw. heer P. Meyer, pastoor der parochie van den Heiligen Laurentius al hier, hoopt 15 Augustus a.s. den dag te herdenken, dat hij vóór 45 iaar tot priester is gewijd. De feestelijke herdenking zal plaats hebben Zondag 13 Augustus a.s. bij de viering van het patroonfeest der pa rochie, op welken dag de jubilaris te 10 uur een plechtige Heilige Mis hoopt op te dragen. Nationale feestdag. Gisterenavond gaf het harmoniegezelschap Benvenuto een concert in de Voorstraat, terwijl de Voor straat electrisch geillumineerd was. De be langstelling voor dezen feestavond was zeer groot. Met een optocht ,met lampions werd dezen avond gesloten. K.J.M.V. Zondag j.l. hield de K.J.M.V. St. Jan Baptist een 30 K.M. wandeltocht, zulks in verband met één der eischen van het K.J.M.V. sportdiploma. De opkomst was erg matig; kwam dat door het vroege uur of zag men tegen de lange reis op? Enfin, de tocht is er niet minder om ge slaagd. Begunstigd door heerlijk weer, werd om 5.20 uur in den vroegen morgen gestart. De trip werd gemaakt via Veur—^-Leid- schendam naar Zoetermeer, daar werd in de parochiekerk de H. Mis van 7.30 uur bijgewoond. Daarna werd langs een ande ren weg de terugreis begonnen. Enkele K.M. buiten Zoetermeer werd gerust, tevens gedejeuneerd en werden enkele foto's gemaakt. Bovendien werd er even een kleine voeteninspectie gehouden. Na een goed kwartier marcheerde men ver der, via Stompwijk ging het naar Zoeter- woude, ook dit dorp werd genomen. Hier na was het nog maar een kwestie van enkele K.M. Toen de Kath. Kerk bereikt was, ging bij de meesten een zucht van verlichting op ofschoon er een paar waren die zich nog geheel „fit" voelden!? Tegen twaalven was de trip volbracht. K.J.M.V.-vrienden. In de maand_Augus- tus houden wij vacantie. Dan is de zaal gesloten, terwijl er ook geen buiten bijeen komsten zijn, behalve: 16 Augustus (Woensdag a.s.) Praatavond bij Adr. van Leeuwen, Rozenburgerlaan. Aller opkomst gewenschtü K. J. M. V.-sportavond op het V.V.L.- terrein. Wedstrijden in hardloopen (100— 1500 M., springen (hoog, ver), kogelstooten balwerpen! Voor het K.J.M.V.-sportdiplo ma! Kaarten meebrengen!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11