Burgerlijke Stand Bij de wieg van de N. B. O. Een bed met vele variëteiten Laatste berichten MARKTBERICHTEN MAANDAG 7 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Wij verwijzen naar een mededeeling van de Midza onder de advertenties in dit nummer. JUBILEUM PASTOOR J. B. M. TIMP De zeereerw. heer J. B. M. Timp, pas toor te Vlissingen, zal zijn zilveren pries terfeest ook hier ter stede bij zijn familie komen vieren. De jubilaris zal op Woensdag a.s. den dag van het feestgetij een plechtige H. Mis opdragen in de kapel van het Lidwina- gesticht. Zondag zal de viering te Vlis singen plaats hebben. WITTE ONDERGROND MET ZWARTE LETTERS. Zoo eindigde Zaterdag j.l. een adverten tie in deze courant. Hebt gij de reclame plaat gevonden achter in het portaal van uw parochiekerk? De zwarte letters meld den u, dat de Leidsdhe processie naar Jrielle vertrekt op Donderdag 24 Augus tus a.s. De moeilijke tijdsomstandigheden en de gevaren, die. op sommige buitenlandsche wegen kunnen dreigen, zijn oorzaak ge worden, dat twee bekende Leidsche Bede vaarten dit jaar niet gehouden worden. Velen zullen hierdoor teleurgesteld zijn, maar zet uw droefheid opzij en ga mede naar de plaats, waar onze Nederlanders hun leven gegeven hebben voor Christus. Laat het U allen een eere-zaak zijn om onze martelaren te huldigen op de plaats, waar zij stierven. Vooral voor u, stadge- nooten, een eere taak. Immers in onzen tijd ontvangt u de geestelijke bediening van Priesters, die behooren tot de Orde van den H. Franciscus, n.l. de Priesters van „Den Haagweg" en van „De Hartebrug- kerk" en door de z.gn. wereld-geestelijken van de „Petrus" en „Heerensingel." En weet u, dat bij de Martelaren van Gor- cum elf leden waren van de Franciscanen en vier leden van de Wereld-Priesters. Waar zult gij nu beter kunnen bidden voor uw tegenwoordige Priesters ,hoe zult gij beter uw dankbaarheid kunnen toonen voor de weldaden van de geestelijke be diening in uw stad, dan juist door het ma ken van een Bedevaart naar 'het stadje, waar onze Broeders in bet Priesterschap offerden hun leven voor ons H. Geloof. Allen mede naar Den Briel. P. J. J. HOFSTEDE, Pr. RANGEERDER DOOR TREIN AANGEREDEN EN GEWOND. Hedenmorgen om 9.10 uiur is op het Stationsemplacement alhier een vrij ernstig ongeluk geibeurd, waarbij de 39-jarige ran geerdie N. Z., wonende Fr. .van Mieristraat, een diep hoofdwonde bekwam. Hij was bezig met het rangeeren vam een goederentrein toen uit de richtinig Den Haag een sneltrein naderde. Z. stond op de treeplank van een der goederenwagens, toen hij, om den machinist een sein te geven, hiervan afsprong en kwam te vallen juist op het oogenblik dat de sneltrein passeerde. Z. werd door de treeplank van den eer sten wagiein van den sneltrein aan het hoofd geraalkt en 'kreeg een vrij ernstige wonde onder het linkeroog. Zijn overbrenging waar het Academisch- Ziekenhuis was nood zakelijk. Hij zal vermoedelijk het linkeroog moeten, missen. Naar wij vernemen is de toestand van den 62 jarigen gepensionneerden spoorweg beambte J. van Blitterswijk, die Maandag middag bij het omwaaien van de Stadhuis schutting zeer ernstig werd verwond, nog zeer zorgelijk. Tot heden is het bewust zijn nog niet teruggekeerd. In verband met de vacantie-reis van den Ned. R.K. Bond van Brood-, Koek- en Banket, Cacao-, Chocolade en Suikerbe werkers „St. Hubert", welke gehouden wordt op Zondag 20 Augustus, worden be langhebbenden erop attent gemaakt, dat het bestuur van bovengenoemde organisa tie hedenavond in 't gebouw van den R.K. Volksbond zitting houdt van 89 uur voor het innen der spaargelden en het in bezit nemen van plaatsbewijzen. Tevens zullen er nog eenige belangrijke mededee- lingen worden gedaan. Voor het examen Hoogduitsche taal (L.O.) slaagde te Den Haag de heer H. W. A. Laurier, te Leiden. Voor het examen handteekenen L.O. slaagde te Den Haag mej. S. Ladan te Leiden. Leiden Geboren: Thomas Jan z. van J. P. v. Rooijen en A. W. Schenkeveld. Ondertrouwd: G. J. v .Arkel jm. 23 jaar en J. Mieremet jd. 24 jaar A. Brou wer jm. 23 jaar en E. M. J. Korpershoek, jd. 22 jaar J. Fallaux jm. 25 jaar en M. J. Blok jd. 23 jaar J. Freeke jm. 24 jaar en L. Stokkel, jd. 18 jaar J. A. Ladan jm. 27 jaa» en C. Regeer jd .22 jaar J. Nievaart jm. 20 jaar en J. Te Water jd. 18 jaar D. Sloos jm. 21 jaar en A. v. Tongeren jd. 20 jaar J. Trouwee jm. 24 jaar en A. M. Beekman jd. 24 jaar J. Lepelaar jm. 30 jaar en A. J. v. d. Werken jd. 24 jaar. Overleden: P. v. d. Bos d. 1 dag J. v. d. Wetering man 62 jaar. NEDERLANDSCH PRIESTER IN CHINA ONTVOERD Pater Henri Kroes na schermutseling met Japansche politie-ambtenaren te Peiping gevangen genomen. Twee in burger gekleede beambten van de voorloopige regeering hebben Donder dag een Nederlandschen docent van de Amerikaansche katholieke Foe Yen-uni versiteit, pater Henri Kroes, ontvoerd. Pater Kroes verliet de universiteit om met de beambten naar het politiebureau te gaan in verband met een dergelijke ont voering van pater John, prefect van de Foe Yen-universiteit. Pater Kroes deelde Vrijdag telefonisch aan de universiteit mede, dat hij gevangen gehouden werd in een warme, vuile Chi- neesche gevangenis. Hij verwachtte, dat hij spoedig weer in vrijheid zou worden ge steld. Het schijnt de politie er om te doen te zyn de namen te weten te komen van de studenten, die het plan hebben naar Zuid- China te gaan. Omtrent de ontvoering van pater Kroes wordt ons nog gemeld, dat de pater eenige passen naast de politiemannen voortliep, waarop dezen hem trachtten beet te pak ken en in een gereedstaande auto te duwen Pater Kroes, die een stevig gebouwd man is, sloeg zijn aanvallers echter neer en vluchtte terug in de richting van het universiteitsgebouw. Ongelukkigerwijs struikelde hij over zyn toog, waardoor de politiebeambten gelegenheid kregen hem in te halen. Een der aanvallers loste een schot uit zijn revolver, maar miste. De rector van de universiteit, pater Ru dolph Rahmann, rende naar buiten, maar werd door de gewapende mannen gedwon gen terug te gaan. Verscheidene politie mannen voerden pater Kroes daarop weg. Een en ander wordt eerst thans bekend omdat de universiteitsleiding aan de Ja panners had beloofd, niets daaromtrent te publiceeren, omdat men bevreesd was voor represailles. ï3£oemftol£enfeM$ VAN M'N BOEKENTAFEL Toeristenkampioen. Het jongste nummer van den „Toeristen kampioen" is een historische afievering, omdat daarin het heugelijke feit geboek staafd is van de onthulling van den 4000en wegwijzer van den A.N.W.B. door Z.K.H. Prins Bernhard. Van deze onthulling, die op 2& Juli te Bilthoven plaats had, wordt ver- -teld- in een uitgebreide reeks aantrekke lijke foto's en een begeleidend verslag. De natuurvrienden en vooral de vrou welijke lezers onder hen vinden een inte ressante reportage over den langen weg „Van Lijnzaad tot Linnen". Een derde bijdrage, die veel belangstel ling zal vinden, is het verslag over den rij- wieltocht met onbekende bestemming, die dit jaar gehouden werd door den Gelder- schen achterhoek. Autokampioen. Deze aflevering bevat een reeks geesti ge teekeningen over „De Oervormen van het wegwijzen", geinspireerd door de ont hulling van den 4000sten wegwijzer van den A.N.W.B. op 28 Juli te Bilthoven, door den eere-voorzitter van den Bond, Z.K.H. Prins Bernhard. Van deze historische ge beurtenis wordt verder in een reeks zeer goede foto's en een aantrekkelijk artikel verslag uitgebracht. Voorts troffen wij een zeer lezenswaardig artikel aan over den „Volksmotor" en de ervaringen, die de motorrenner Stanley Wood opdeed, toen hij de Junior T.T. won. De gebruikelijke rubrieken besluiten deze zeer gevarieerde aflevering. Dii bord geldi ook voor bakfieisen En dii bord ook voor Motorrijwielen en Moior-balifieisen Gisteravond hebben we kunnen lezen, dat nu alle moeilijkheden uit den weg zijn geruimd, welke aan de oprichting van de Nederlandsche Bloembollen-bedrijfsorga nisatie waren verbonden en tevens, dat als eerste voorzitter door den minister is aan gewezen de heer D. W. Lefeber te Lisse. Een dergelijk bericht roept honderd en een gedachten op, schudt herinneringen wakker, heeft de neiging de betrokkenen te slingeren tusschen hoop en vreeze en brengt hen er toe zich af te vragen of er van felicitatie of condoleance sprake moet zijn. In ieder geval staan we hier bij de wieg van een splinter nieuw orgaan, bij een instituut, dat nog maar weinig gelij ken kent. Het lijkt ons daarom op zijn plaats en kele notities te maken, welke hopelijk de vakgenooten wat dichter bij het nieuw geboren zusje zal brengen en mogelijk daarin zullen zien het klinkt wel wat vreemd hun a.s. moeder. Vooraf deze algemeenheid, dat er van zelf niets komt en gaat. Wij erkennen in alles de vinger Gods, maar weten ook, dat Hij de vrije wil der menschen daarbij niet uitsluit. Die vrije wil der menschen heeft nogal wat voeten in d'aard. Zondig als ze zijn en bovendien nog vol zwakheden leggen ze gewild of ongewild vaak de scheppings- lijn aardig om. En het resultaat: 'n ravijn- diepe zucht over de hopelooze toestanden. Wat we hier schrijven is zeker van toe passing op de algeheele samenleving, maar niet minder ook op ieder onderdeel daar van. Samen zijn het de onderdeden, die het geheel ziek maken, soms ook is het ge heel aangetast en mankeeren de onder- deelen. We zullen daarop niet verder ingaan. Het zij ons echter vergund vast te stellen, dat een groep van menschen, welke naast mekaar leeft en met mekaar op moet le ven niet behoeft te verwachten, dat dit zoo maar zonder orde en regie gaat. In de kleinste gemeenschap, het gezin, is er ge zag en ondergeschiktheid, wetgeving en volgzaamheid, straf en boete. Hier binden nog wel de banden van liefde en bloed. Wanneer dan ook deze banden verslap pen of zeker niet zoo krachtig zijn als in het gezinsverband dan ligt het voor de hand, dat in grooter gemeenschappen een strenger gezag en grooter volgzaamheid, een nauwkeuriger orderegel en een zwaar der strafbepaling noodzakelijk zijn om 'n beetje orde en wederzijdsch respect te handhaven. Er is een tijd geweest (anderen zeggen, dat we er nog in leven), waarin men van oordeel was, dat men (behoudens voor de volksgemeenschap) orderegels uit den boo ze vond. Want boven de gemeenschap stond 'het individu. En daar moest men zooveel mogelijk afblijven. De aantrekke lijkheid van deze bewering is natuurlijk, dat men daardoor alleen maar verant woordelijk wordt gesteld tegenover zich zelf en men een vrijbrief krijgt ten op zichte van den medemensch. Iedere lezer weet waarop wij hier doe len. Het moge den lezer echter evenzeer duidelijk zijn, dat bij een dergelijke al- gemeene opvatting wel de belangen der pienteren veilig waren beschermd, njaar dat de belangen der zwakke broeders (zwak op zedelijk, finantieel en verstan delijk gebied) er hopeloos de dupe van werden. Het toppunt van de individueele opvat ting is, dat men daar niets mee te maken heeft. Doch de praktijk, heeft reeds dui delijk bewezen, dat een vertrapte en ver guisde massa de slechte sfeer is, waarin vrijbuiters en hoogmoedigen believen te leven. In een gemeenschap van verwante indi viduen zijn de laatsten uiteindelijk het beste gediend bij een wederzijds in acht nemen van elkanders belangen en bij een beknotting van vrijheden, welke de we- derzijdsche belangen kunnen schaden. We meenden goed te doen deze beschou wing even voorop te zetten, omdat er nog al te vaak geen rekening mee wordt ge houden en deze theorie toch ten grondslag ligt aan de gestichte nieuwe vereeniging. Het bloembollenbedrijf is een zeer oud Nederlandsch vak. Het he'eft in de eeuwen zijn schommelingen gekend en was ^pm en om een bron van welvaart of een strop. We willen ons beperken tot de laatste eeuw en kunnen dan vaststellen, dat het uit zijn periode van verval herrezen is heel langzaam aan, te beginnen tusschen Haarlem en Leiden. Nog amper enkele ja ren in zijn herbloei of het nut van orga nisatorisch samenwerken werd reeds in gezien. Getuige de stichting van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Ja men moest de vrijheidsgedachte niet te veel schaden, maar samenwerken om tot grooter bloei van het bedrijf te komen was daar toch niet mee in strijd? Het heeft de schijn mee, maar de werkelijkheid is natuurlijk anders. Immers tegenover me dewerken staat tegenwerken en hoe het ook geschiedde doet er niet aan toe: men wist als vakgenooten de tegenwerking tot een minimum-*te reduceèren. Ieder zal daarin het element van gezag en onderge schiktheid, van orderegel en van straf willen zien. Zoo is het tientallen jaren doorgegaan. De bloei nam toe, de afzet en teelt ver grootte, het aantal personen, dat zijn be staan in het bloembollenvak vond, kon zich ongestoord uitbreiden: wie slikt dan niet de suikerpoeder van gezag en orde regel? Het is er mee als in een gezin, waarin de vader maandelijks salarisver- hooging krijgt. De vrouw en de kinderen leiden aan niets gebrek en vader kan zijn gezag handhaven door de gave van veel goed. Wie echter zal het bestaan te beweren, dat een dergelijke toestand een eeuwig- mogelijke is? De bedelstaf en de geldbui del zegt een oud spreekwoord hangen maar zelden honderd jaar voor een fami lie. Ook het crescendo in het bloembollen- bedrijf kan door geen enkel worden ge waarborgd. Het is hier de plaats om op een andere factor te wijzen. Noemden we de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur reeds als oudste ver eeniging, door de jaren zijn er meerderen tot stand gekomen. Richtte de Alg. Ver. zich op „het vak" in zijn geheel, andere organisaties hadden de belangen van de exporteurs, of van de verkoop (veiling), of van de patroons op het oog. Later kwamen de vereenigingen, welke als reactie kunnen worden gezien van het individualisme. Ze stelden integendeel met de anderen het principe, de gods dienstige overtuiging voorop. Al deze vereenigingen riepen de vakge nooten toe: vereenigt u, maar lieten daar op volgen: in onze organisatie. Met deze omstandigheden voor oogen dient men de omwentelingen in het bloem bollenbedrijfsleven te bezien. In het voorjaar van 1932 kwamen enkele vakgenooten bij elkaar. Ze spraken over het vak en hielden zich bezig met de steeds toenemende productie en de in verhouding daarmede niet toenemende af zet. Men kwam tot de conclusie, dat de crisis, welke in 1929 reeds was ingezet, haar invloed ook zou laten gelden op het bloembollenbedrijf. De land- en tuinbouw had het al zwaarder te verduren gehad en liep reeds te hoop. Dé boeren en tuinders richtten hunne schreden tot Vadertje Staat en vroegen dezen om hulp, bij voorkeur in contanten. Doch Vadertje Staat gevoel de er niets voor geld te gooien in een bo demloos vat en er werden bepalingen ge maakt. (Men noemt ze crisismaatregelen). Daaraan dachten en daarover spraken die bloembollenkweekers en men zette een regeling op papier, welke beoogde het vak te redden van de ondergang. Het plan moest echter organisatorisch worden ten berde gebracht, wilde het al thans kans van slagen hebben. En zoo be sloot men het in te dienen bij de afd. Sas- senheim van Bloembollencultuur. Het „Plan Sassenheim" was gedoopt, maar dreigde in de wieg te worden gesmoord. Immers in de algemeene vergadering van Bloembollencultuur aan de orde gesteld, werd het verworpen. Een der geestelijke vaders van het plan wierp toen de zaak over een andere boek en het kwam terecht bij de L. T. B. Het werd wat veranderd, het kreeg o.m. een nieuwe naam en zoo ging het naar den Minister. Voordat deze echter zijn fiat of veto darover had uitgesproken meenden verschillende bloembollenvereenigingen, dat dit plan toch te waardevol was om al leen maar door den L. T. B. te worden in gediend en verwezenlijkt. Vandaar, dat men den L. T. B. verzocht het plan uit den Haag terug te roepen (Dec. '32) en enkele weken later ging het plan andermaal naar den Haag, nu voorgoed. Wat behelsde dat plan? 1. Steunverleening in geld; 2. Inkoop van het surplus; 3. Teeltregeling; 4. Prijsregeling; 5. Regeling van den export (prijs en be taling) 6. Het in het leven roepen van een uit voerend orgaan; 7. Dekking van de kosten der regeling; 8. Strafbepalingen. Bij de toelichting werd o.m. opgemerkt: „uitzieken?" goed, maar dan op de meest radicale manier en met hulp der Over heid. De verminderde aanvoer zal de prijs van het te plaatsen product doen stijgen. De minste prijs moet de kostprijs zijn. Binnenland MOTORRIJDER BOTST TEGEN VRACHTAUTO. Op slag gedood. Vanmorgen omstreeks zeven uur kwam de motorrijder J. van Hafteren uit Breda, doordat hij bij het afrijden van den Moer- dijkbrug te Wlliemsdorp niet voldoende rechts van den weg hield in volle vaart in botsing met een vrachtauto, welke uit de richting Dordrecht naderde. De botsing was zoo hevig, dat v. H. op slag werd ge dood. De vrachtauto reed door den schok van den weg af en kwam in een sloot te recht. Van de drie inzittenden werd één licht aan het gelaat gewond. Hij kon echter zijn weg vervolgen. Het stoffelijk overschot van H. is naar Dordrecht overgebracht. MOTORRIJDER RIJDT TEGEN VERKEERSPAAL. Li dien afgelooipen nacht omstreeks 12 uur is de 18-jarige C. F. K. uit Noordgauwe met een snelheid van 69 a 65 K.M. per mo torrijwiel, waarop motg een duopassagier was gezeten, op den provincialen straatweg te Brouwershaven tegen een verkeerspaal in de bocht van den weg gereden. K. bleef met een schedelfractuur en eenige vleesch- wonden liggen. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Noordgauwe vervoerd. De duopassagier kwam met den schrik vrij. Beiden hadden de kermis te Brouwersha ven bezocht en zijn daarna met een gepar keerd staand motorrijwiel van een vriend, waarvoor zij echter geen toestemming had den, zonder rijbewijs gaan rijden, NIEUWERBRUG ERNSTIG ONGEVAL. Arts uit Leiden gedood. Op den Rijksstraatweg LeidenUtrecht heeft alhier een ernstig ongeval plaats ge had waarbij een arts het leven heeft ge laten. Rijdende in de richting Utrecht reed de 25-jarige arts A. N. uit Ellegeest, werk zaam in een ziekenhuis te Leiden, op een D. K. W. motorrijwiel in groote vaart een taxi van de firma v. R. uit Woerden kwam aangereden. Bij een botsing tusschen beide wagens is de arts gedood. AMSTERDAM, 7 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 345 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7280, 6270 en 5058 cent, 19 stieren 4452 cent per kg. slachtgewicht; 115 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk; 40 vette kalveren 2e kwaliteit 4652 cent en 3de kwal. 3644 cent per kg. levend gewicht; 126 nucthere kalveren 69 en 104 scha pen 1117 per stuk; 375 varkens: vleeseh- varkens, wegende van 90110 kg. 6263 cent, zware 6061 cent en vette 5859 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen korte aanvoer, handel stug, en stijf, prijzen prijshoudend, vette kalveren weinig aanvoer, handel sleepend, prijzen iets lager. Nuchtere kal veren gewone aanvoer, kalme handel, prij zen lager. Schapen gewone aanvoer, han del sleepend, prijzen lager. Varkens min der aanvoer, vleeschvarkens willig, prij zen iets hooger. Vette varkens niet zoo goed te plaatsen. BOSKOOP, 7 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 25 45 cent, Wendland 1640 cent, Hadley 1537 cent, Claudius Pernet 2036 cent, Briarclif 12—26 cent, Butterfly 1628 cent Steward 1521 cent, Wilh. Kordes 1120 cent, Rosalandia 1219 cent, Florex 1542 cent, Vierlanden 2034 cent, Bettertime 14 35 cent, Edith Helen 1219 cent, Aug. Noack 1518 cent, Else Poulsen 1021 cent, Gloria Mundi 1639 cent, Ellen Poul sen 59 cent, Rosa Mundi 1933 cent, Ingar Ohlson 812 cent, Queen Mary 10 18 cent, Orange Triumph 1324 cent, Duisburg 1530 cent, Dahlia's 510 cent, Roode Lelies 1525 cent, Clematis Duran- di 47 cent, Clematis Prins Hendrik 80 cent, Clematis The President 21 cent, Clematis Le Coultre 5061 cent, Asclepia 6 cent, Leatris 413 cent, Zinnia 4 cent. LEIDSCHENDAM, 5 Aug. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 1.00 1.30, 2e soort 1.gele komkommers 1ste soort 1.001.60, 2e soort 1.kropsla lste soort 0.50—1.60, peen 2.504.10, bloemkool le Soort 7.107.90, 2e soort 3.504.60, uitschot 1.501.70, tomaten midd. 2.102.50, gr. ronden 2.102.60, 2e soort 2.002.20, 3e soort 2.an dijvie per 100 0.501.20, spinazie per-4 kg. 14—30 cent, postelein 2.803.60, ra barber per 100 bos 2.002.50, snijboonen 911 cent, spercieboonen 69 cent, me loenen 1431 cent, druiven 1719 cent, roode en witte bessen 7.008.10. LOOSDUINEN, 5 Aug. Groentenveiling. B'oemkool le soort 1.708.20, idem 2de soort 1.50, kaskomkommers le soort f 1 1.40, idem 2e en 3e soort 1.rijen komkommers 1.gele idem 1.00—1.20 per 100 stuks; Meloenen 516 cent per stuk; stokprincessen 10, stamprincessen 6.006.50, snijboonen 910, pronkboo- nne 34, tomaten A f 4.00—5.80, idem B 4.004.40, idem C 4.00—4.20, idem CC en Bonken 4.druiven, blauwe le soort 3338, idem witte 19 per 100 kg.; spinazie 2527 cent per 4 kg., poste lein 6—12 cent per 6 kg., peen 2.50, ra dijs 30 cent per 100 bos; andijvie 50 cent per 100 kg. TER AAR, 5 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 0.601.10, princesseboonen 70 90 cent, dubb. stamboonen 6070 cent, witte pronkers 30 cent, spekboonen 60 cent, Augurken: Fijn 1.85, fijnbasterd 1.10, bascterd 85 cent, grof 5565 cent, stippel 36 cent. ROELOFARENDSVEEN, 7 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien n. o. 1724 cent per doosje, meloenen 515 cent per stuk, to maten 6580 cent, per bak. sla 1.904.70 per 100 krop, snijboonen 6061 cent, prin cesseboonen 0.751.15, stamboonen 65 cent, pronkboonen 31 cent per 10 kg.; Au gurken D 7075 cent, idem E 1516 cent, stippel C-D 3336 cent per 25 kg. Kwa- kel: snijboonen 6061 cent, Princesseboo nen 1.10, stamboonen 65 cent, pronkboo nen 30 cent per 10 kg., Augurken D 65 cent idem E 1526 cent en stippel C-D 30 cent per 25 kg.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3