|[Dc Liturgie der Kerk] LUCHTVAART ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 interparochieele st. josephsgezellen vereeniging te leiden VACANTIE-MAAND. In de maand Augustus vervallen alle verplichte bijeenkomsten. De zaal is wel voor ontspanning geopend, behalve in de komende week van 7 Augustus, dan is de zaal wegens restauratie voor iedereen ge sloten. ZELATRICEN KEMPERMANFONDS. Maandagavond komen de zelatricen af rekenen in de bestuurskamer. Wij hebben nog loten voor den verkoop. HET KOMENDE SEIZOEN. September beginnen wij weer met ver nieuwde activiteit. Wij rekenen op onze leden. De bijeenkomsten zijn als volgt vastgesteld. De verplichte bijeenkomst voor hen, die 21 jaar zijn en ouder is op Maandagavond kwart voor negen. lederen eersten Maandagavond komen zij bijeen. Bij verhindering dient men er kennis van te geven. De leden van 1721 jaar komen iederen eersten Dinsdagavond kwart voor negen bijeen. Als het eenigszins kan. zul len wij voor onze verplichte vergaderingen het bovenzaaltje in gebruik nemen, zoodat op Maandagavond de ontspanningsavond voor de jongeren en op Dinsdagavond de ontspanningsavond voor de ouderen kan doorgaan. Deze bijeenkomsten zijn ver plichtend; het is de minimum eisch, welke wij stellen aan iederen Gezel. Wij hopen en vertrouwen, dat zeer velen onze andere bijeenkomsten zullen bijwo nen. Wij herinneren hier aan onze kern bijeenkomsten, onze recollectie-oefeningen. ONZE ONDERAFDEELINGEN. Een bijzondere zorg zal er in het komen de jaar worden besteed aan al onze onder- afdeelingen. Zij moeten de belangstelling hebben van onze leden. Hoogstwaarschijnlijk zijn wij geslaagd met een nieuwen regisseur; laten de jonge ren, die interesse hebben voor het tooneel, zich in deze weken voor September opge ven aan den Senior; dan kunnen wij met September beginnen. ONS ZOMER-FEEST. Er is ons verzocht om de opgave voor ons zomer-feest later te mogen inzenden. Zeer gaarne willen wij aan dit verzoek ge hoor geven, de opgave van de verschil lende vereenigingen uit ons district moeten echter vóór 25 Aug. binnen zijn, anders kunnen wij onmogelijk voor de noodige autobussen zorg dragen; de kosten zijn zeer gering f 1.25 per persoon. Het cen- traal-verband rekent op een buitengewo ne belangstelling van de districten. Zij zullen zich wel niet onbetuigd laten, voor al omdat het hier gaat om een congres van heel de arbeiders-jeugd van Neder land. In Hilversum zal een groote vertegen woordiging zijn van de Jonge Werkman uit de andere bisdommen. Een grootê be langstelling van Gezellen is van zeer groot belang. ACTIE NIEUWE LEDEN. In September en October zal de St. Jo- sephsgezellenvereeniging weer een groote actie op touw zetten om nieuwe leden. Met enkele commissarissen zullen vooral de Kolpingslijfwachters deze actie voeren. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Te voren kan men zich op de hoogte stellen van de Gezellen-vereeniging. Men mag alvorens men zich als lid op geeft gerust een of twee weken komen zien. BILJARTCLUB „T. E. P." De stand van 2 Aug. 1939: gesp. gew. verl. pnt. H. Devile 10 9 1 18 J. Brasker 12 8 4 16 A. Scheffers 8 6 2 12 Th. v. Dijk 7 5 2 10 B. Goddijn 7 5 2 10 F. Smits 8 5 3 10 E. Rietbergen 10 4 6 8 H. Huying .10 4 6 8 J. v. Dam 5 3 2 6 H. Cambier 6 3 3 6 N. Overdijk 8 3 5 6 W. Varkevisser 10 3 7 6 J. Soupart 8 2 6 4 J. Deventer 2 0 2 0 S. v. d. Aar 7 0 7 0 De houder der hoogste serie is B. God dijn met 22 car. Leden der Gezellenvereeniging, die zich willen aansluiten, kunnen zich in verbin ding stellen met het bestuur of met de betrokken commissarissen. EEN MOEILIJK JEUGDPROBLEEM. We schreven al eens over de verhou ding van gezag en vrijheid en legden er den nadruk op, dat het egoïsme in iederen mensch blijft schuilen, meer of minder naar gelang iemands karakter gevormd is. Opvallend in de regionen der jongeren is de meening, dat het buigen van den eigen wil gelijk staat met een slavenge- baar; een meening, die berust op het fou tieve inzicht, als zou buigen gelijk staan met breken. Practische filosofie bekomt men het best in het harde leven. Dat de mensch valt in fouten is erg; maar de mensch, die niet wil opstaan, is erger. Zoo ook is het ge woon, dat de mensch gebreken heeft; maar de mensch, die zijn gebreken niet verbete ren wil, is niet alleen oneerlijk tegenover zichzelf, hij is tevens onbillijk tegenover ren ander. Is het reeds een ramp, dat een jong ge slacht opgroeit in wrok tegenover de ge- r.k. dioc. vrouwenbond afd. leiden DE NATIONALE KADERDAG. Zooals bekend, wordt Zondag 10 Sept. ajs. in het A jax-stadion te Amsterdam een groote Nationale kaderdag gehouden, waar op worden verwacht de nationale, dioce sane en plaatselijke besturen van de ka tholieke organisaties, alsmede de vertegen woordigers van dte plaatselijke comité's voor de actie „Naar de Nieuwe Gemeen schap". Het behoort tot de taak van het Plaat selijk Comité voor de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" zorg te dragen, dat iedere plaatselijke afdeelinig der in het Comité vertegenwoordigde organisaties met een flink aantal bestuurders aan bedoelden Kaderd'ag deelneemt. Uit een circulaire, ons toegezonden door het R. K. Werkliedenver bond, blijkt bovendien, dat een en ander op een vergadering tijdig dient besproken te worden. Naar aanleiding daarvan is onze beleefde vraag: Wanneer wordt deze ver gadering gehouden en zijn de resp. orga nisaties door het plaatselijk comité reeds aangespoord om deel te nemen aan den Ka derdag? Hoewel ons, als Volksbond, daar over nog niets bekend is, zijn de oproepen aan de organisaties ressorteerende onder den Volksbond reeds verzonden, op initia tief van het Werkliedenverbond. De datum tot opgave voor deelname van de bij ons aangesloten organisaties is gesteld tot en met 14 Augustus a.s., en wij betwijfelen het geenszins, of vele Volksbonders zullen aanwezig zijn. Daarom is deze vraag ge wettigd Hoe staat het met de andere or ganisaties, aangesloten bij het plaatselijk Comité van Actie „Naar de Nieuwe Ge meenschap"?! Men bedenke, dat de op komst uit Leiden massaal moet zijn!!! Voorts zal op dien dag aan den vertegen woordiger van elk Comité acte de presence gevend, de nieuwe gemeenschapsvlag wor den ter hand gesteld, waarvan de kosten voor rekening van het plaatselijk comité komen, wel'ke vlag dient gebruikt te wor den in iedere plaats bij optochten en ma nifestaties, als symbool van het beoogde doel. Daarom: geen enkel bestuurslid van de resp. R. K. organisaties blijve achter. Op naar den Kaderdag zij voor ieder de leuzie! Daardoor worde de eenheid voor dit doel door Leiden te Amsterdam gedemon streerd!! HET WERK VAN ONZE „VOORTREKKERS". Wij, katholieke arbeiders, kunnen met recht trots zijn op onize eigen arbeiders - wone orde der opvoeding, tot welk een hopelooze verwarring moet dan toch wel leiden de persoonlijke meening der jonge ren, waar deze wil domineeren. Dit wil niet zeggen, dat we er geen persoonlijke meening op na mogen houden, maar dat we onze persoonlijke-jongere en dus nog niet gerijpte meening moeten weten aan te passen bij de meening van ouderen. Het ligt in de natuur der dingen, dat het geen eerder is een zekere waarde bezit; zooveel te meer, waar de mensch de ko ning van de schepping is,, heeft de oudere mensch een zekere meer-waarde boven den jongeren. Wat weet een kind van het leven af? Wat weet een jongere in de pu- berteits-jaren ervan af? De eerste niets en de tweede een heel klein beetje! Nu weten wij, dat spoedig gezegd wordt: dus hebben wij het ouderwetsche te hand haven. Deze kromme gevolgtrekking wordt veroorzaakt door het stellen van foutieve praemissen. Want de stelling is niet: jon geren weten niets, maar: jongeren weten slechts ten deele, dus onvolledig! En hier uit volgt, dat ze om hun eigen bestwil de leiding van ouderen behooren te accep- teerèn. Wat nu het Gezellenwerk betreft wil len wij er het volgende bijvoegen. Het is zeer gemakkelijk jongeren op te zetten tegen echte of vermeende tekorten van hun overheden en van hun bestuur ders. Wie over een patroon kankert kan jongeren op z'n hand krijgen, wie over ver- eenigingsleiders kankert eyenzeer. Maarwie draagt de verantwoordé- lijkheid. En de senioren en commissaris- Gez. Ver., dus draagt hij de verantwoorde lijkheid. En de Senioren en commissaris sen? Zij zijn niet d e leiders, zij zijn de m ed e-leiders met m ed e-verantwoorde- lijkheid. Men houde deze omschrijving steeds goed in het oog! Met de beslissingen van bestuurders moet men voorzichtig omspringen. Zij zijn niet feilloos, maar.ook wij niet. Voor niet- of half-ontwikkelden kan de critiek- houding een ergernis geven, want men jaagt de jeugd op naar problemen, die het niet of half kent. En daardoor gaan dan jongere leden rechten over een gezag, dat boven hen staat; een onderst-boven kee- ren der verhoudingen. Ten slotte: de algemeen katholieke hou ding. Toen Christus de Kerk stichtte zei Hij kort en bondig: Wie u hoort, hoort Mij; wie u versmaadt, versmaadt Mij. Geen discussie is hier mogelijk, er worden geen beperkingen opgelegd, zóó is het en niet anders. Ook in deze doet zich het jeugd probleem gelden van gezag en gehoorza men; begrijpen beiden elkaar, des te beter; is dit niet het geval, dan is er geen buigen soms, maar breken. Ook groote menschen zijn vaak kinderen, koppig (en onwillig heid tot in 't oneindige) om toch maar hun subjectieve meening op te leg gen aan de Kerkelijke objectieve. Ieder mensch is kind der moeder, leer ling van den meester, dienaar van het ge zag. Zonder moeder geen leven, zonder meester geen kennis en zonder gezag geen orde. Zóó óók: zonder priester géén Gez. Ver., juist wat de leiding betreft. S. M beweging, die in geen ander land z'n weer ga vindt. Nu men in deze dagen.-in Enschede bezig is, de feesten voor te bereiden voor de her denking van het vijftigjarig bestaan der eerste katholieke werkliedenvereeniging, gaan vanzelf onze gedachten naar de wer kers van „de eerste uren", die de grootste moeilijkheden te trotseeren hadden. In ons bisdom, waar reeds enkele jaren eerder de Volksbond was opgericht, welke toen nog niet een vereeniging van enkel arbeiders was, maar ook plaats bood aan kleine zelfstandigen, waren de eerste jaren voor de pioniers eveneens buitengewoon moeilijk. Na een zware dagtaak als arbei der verricht in de een of andere, dikwijls slecht geventileerde werkplaats, of bij elke weersgesteldheid op het land, moesten man nen als Jan Smit en anderen er 's avonds op uit, om in de verschillende steden en dorpen, afdeelingen op te richten. De com municatiemiddelen waren toen, vooral voor verbinding met de kleinere plaatsen, nog zeer primitief, zoodat dikwijls de weg van het ver verwijderde „naaste" station te voet moest worden afgelegd. Vergaderd werd dan, bij gebrek aan parochiehuizen e.d., meestal in de gelagkamer van een café, waar een aantal arbeiders bij elkaar wa ren getrommeld om iets over het nut en de noodzakelijkheid van organisatie te ver nemen. Boven op een bank aan tafel staan de, moest dan door den spreker op zeer po pulaire wijize voor dikwijls weinig ontwik kelde hoorders gesproken worden. Nadat een voorloopig bestuur was gevormd en de afdeel ing geboren, ging de centraal-be stuurder, meestal in dien nacht, per goede rentrein weer huiswaarts. Talrijk waren de vooroordeelen die be streden en de bezwaren die ontzenuwd moesten worden. Tegenwerking werd ondervonden, een er- zij de van de socialisten, die in onze bewe ging de tegenstanders zagen en anderdeels van heel wat katholieken, die den Volks bond met „rood" betitelden. Tegen de open bare meening moest menigmaal worden opgeroeid, terwijl ook onder de oudere geestelijken, die zich, hoe kan het anders, niet zoo gemakkelijk aan den nieuwen tijd konden aanpassen, menigeen werd gevon den, die, zoo hij niet tegenwerkte, toch zich van medewerking onthield. Neem daarbij de schaarsche financiën, waarmee men te kampen had, dan krijgen we zoo langzamerhand een kijkje op den moeilijken arbeid, door onze eerste voor mannen verricht. De weinigen van hen, die thans nog in leven zijn, moeten wel met groote voldoe ning op het werk van een halve eeuw terug zien. Nu er bestaat een sterke katholieke ar beidersbeweging, één in de topleidingen onderverdeeld in landelijke vakbonden en diooesane standsorganisaties, beiden met over het géheele land verspreide plaatse lijke af deelingen. Met een eigen onderdeel voor tubercu losebestrijding, die zich kan beroemen op het bezit van één van de beste sanatoria van Europa. M)et een eigen arbeidersdagisblad „De Volkskrant", dat iederen dag op de bres staat voor de arbeidersbelangen en een weekorgaan als „Herstel" die in een groote behoefte voorziet. Met instellingen als Arbeidersbank, de levensverzekering „Concordia", de Coöpe ratieve beweging, de Ontwikkeliingscentrale enz. enz. En wanneer wij, afgezien van de crisis omstandigheden, mogen constateeren dat er er\orm veel bereikt is, dan gaat onze dankbaarheid daarvoor allereerst uit naar de werkers, geestelijken en leeken, uit de eerste jaren, en gevoelen we den plicht om den arbeid, door hen 'begonnen en door an deren overgenomen, te blijven voortzetten ter eere Gods en in het waarachtig belang van de katholieke arbeiders en hun gezin- Mogen alle leden onzer beweging door daadwerkelijike belangstelling dit werk on dersteunen, dan zullen ook de moeilijk heden van thans glansrijk worden over wonnen. ONDER DEN SCHIJNWERPER. Het tooneel stelt voor de woonkamer van een arbeidersgezin. Op een console aan den muur, de eereplaats, staat een geïntro- niseerd beeld van het H. Hart, versierd met bloemen en een brandend devotielicht. Voor dit beeld wordt het morgen- en avondgebed verricht en knielt het geheele gezin neer om Gods zegen af te smeeken. En in dezelfde kamer liggen: een exem plaar van „Het Leven", het blad, dat de dood van veel zielen op z'n geweten heeft, en het dagblad „De Courant". Ondanks de waarschuwingen van den preekstoel vindt het gezinshoofd, dat men met z'n lectuur niet éénzijdig moet zijn en een ruimen blik moet hebben. Onder onze Volksbonders mogen zulke contrasten nooit voorkomen. BESTUURSRAAD VERG ADERING. Een zeer belangrijke Bestuursraaidver- gdaering wordt Woensdag 9 Aug. a.s. ge houden in het Bondsgebouw, SteensChuur 15. Daartoe zijn uitgenoodigd de resp. be sturen van vak- en onderafdeelingen. Wij benadrukken hier nogmaals, dat aller aan wezigheid noodzakelijk is en ten zeerste op prijs zal worden gesteld. In behandeling komt het Rapport der Commissie tot verbetering huisvesting van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Leidfen. Het Bestuur rekent er op dat allen, gezien de belangrijkheid van dit agendapunt, aanwe zig zullen zijn! FEESTDAGVERGOEDING VOOR TEWERKGESTELDEN IN DE WERKVERSCHAFFING. Wij maken bekend aan tewerkgestelden in de werkverschaffing te Valkenburg, dat er door dan Minister van Sociale Zak *i, H. PASTOOR VAN ARS. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijk Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 6 Aug. Feestdag v. d. Gedaan teverandering des Heeren op den berg Thabor. Mis: Illuxerunt. 2e gebed en laat ste Evangelie v. d. lOen Zondag na Pink steren; 3e gebed (alleen in stille H.H. Mis sen) v. d. H.H. Xystus en Gezellen, Mar telaren. Credo. Prefatie van Kerstmis. Kleur: Wit. Heden herdenkt de H. Kerk de gebeur tenis uit het leven van Christus, welke zij ons in het H. Evangelie vertelt. MAANDAG 7 Augustus. Mis v. d. H. Ca- jetanus, Belijders: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Donatus, Bisschop en Martelaar. Kleur: Wit. De heilige Cajetanus zette het woord van Christus: „Zoek eerst het Rijk Gods en zijn gerechtigheid" in daden om. Hij stichtte de Orde van de Theatijnen, -die alle zorg voor het aardsche afleggen en leven van de vrijwillige gaven van de geloovigen. DINSDAG 8 Augustus. Mis v. d. H.II. Cyriacus, Largus en Smaragdus, Marte laren: Timete. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede van de Heiligen); 3e (naar keu ze v. d. priester;) 4e tot den H. Geest (we gens de priesterretraite in het Bisdom). Kleur: Rood. WOENSDAG 9 Augustus. Mis v. d. H. Joannes Baptist Vianney, Pastoor van Ars: Os Justi. 2e gebed v. d. vigilie v. d. H Laurentius; 3e v. d. H. Romanus, Mar telaar; 4e tot den H. Geest. Laatste Evan gelie v. d. vigilie. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Vigilie: Dispersit. Geen Gloria. 2e ge bed v. d. H. Joannes Vianney; 3e v. d. H. Romanus; 4e tot den H. Geest. Kleur: Paars Joannes Baptist Vianney, een van de meest grootsche verschijningen onder de heiligen van de 19e eeuw, werd den 8sten Mei 1786 in het dorpje Dardilly uit zeer eenvoudige boerenmenschen geboren. Reeds vroeg openbaarde zich in Joannes de geest van Apostolaat, om goed te doen en daardoor zijn omgeving beter en dus gelukkiger te maken. Op 19-jarige leeftijd begon hij voor priester te studeeren. Hij bleek een zeer gewoon student te zijn, wien de studie zwaar viel wegens geringen aan leg en uiterst zwak geheugen. Maar al ging het langzaam, met groote krachtsinspan ning en volhardenden wil kwam Joannes toch vooruit. Den 9en Augustus 1815 werd hij priester gewijd, maar het biechthooren werd hem niet- toegestaan, omdat men hem daartoe niet bekwaam achtte. Zijn vroegere leermeester, pastoor Bal let, vroeg hem als kapelaarf en verkreeg al spoedig voor zijn nieuwen kapelaan verlof tot biechcthooren. En weldra bleek welk een gezond oordeel Joannes had in de zielzorg. Tot pastoor aangesteld over de parochie van Ars, waar lang geen goede geest heerschte, wist de heilige door zijn sterk Godsvertrouwen, zijn Eucharistischen ijver en heldhaftige boetedoeningen zulk een invloed op de zielen te verkrijgen, dat van alle kanten het volk naar Ars kwam. Soms was hij zeventien uren van den dag in de biechtstoel te vinden en God alleen weet, hoevelen hij tot God heeft terugge bracht. De heilige pastoor van Ars stierf in den morgen van den 4en Augustus 1859. De priester, die bij zijn sterfbed was, las juist de woorden: „Mogen de Engelen Gods hem tegemoetkomen en hem voeren naar het Hemelsche Jeruzalem." e DONDERDAG 10 Augustus. Feestdag van den H. Laurentius, Diaken en Marte laar. Mis: Confessio. Kleur: Rood. Tot Paus Xystus II, op weg naar de martelplaats, sprak de Diaken Laurentius: „Waar gaat gij heen, heilige priester, zon der uw dienaar?' De H. Xystus antwoord de: „Ik verlaat u niet, mijn zoon. U wacht een nog grooteren strijd voor het geloof. Na drie dagen zult gij, de leviet, mij, den priester, volgen.' Vandaag vieren wij de vervulling van dit woord. Door een buitengewoon gruwe- lijken, maar allermoedigst doorstanen en daardoor zoo heerlijken marteldood (le vend geroosterd) heeft de H. Laurentius zijn geloof aan Jesus Christus beleden. VRIDAG 11 Augustus. Mis van den lOen Zondag na Pinksteren: Cum claraarem. Geen Gloria. 2e gebed van den H.H. Tibur- tius en Susanna, Martelaren; 3e A Cunctis; 4e tot den H. Geest. Kleur: Groen. Of: De Mis v. d. H.H. Tiburtius en Su sanna, Martelaren: Salus autem. 2e gebed v. d. lOen Zondag na Pinksteren; 3e A Cunctis; 4e tot den H. Geest. Kleur: Rood. ZATERDAG 12 Augustus. Mis van de H. Clara, Maagd: Dilexisti. 2e gebed voor den Paus. Kleur: Wit. In 1193 werd de H. Clara Scifi uit aan zienlijke en godvruchtige ouders te Assi- sië geboren. Na een zeer vrome jeugd tot huwbaren leeftijd gekomen, wenschten haar ouders, dat zij in het huwelijk zou treden. Clara had echter andere plannen en wilde zich geheel aan God wijden. In haar verlegenheid nam zij haar toevlucht tot den H. Franciscus, die toen reeds ge heel Assisië vervulde van den roem van zyn deugden en boetvaardig leven. Op aanraden van den H. Franciscus zeide Clara de wereld vaarwel en op 18-jarigen leeftijd legde zij in de kerk van de H. Maria te Portiuncula haar kostbare klee deren af voor het altaar van de H. Maagd, liet zich het hoofdhaar afsnijden door den H. Franciscus en ontving een grove pij als boetekleed. Met d? andere maagden, die zich bij haar hadden gevoegd, vormde zij een nieuwe kloosterfamilie, n.l. de Claris sen, aan wier hoofd de H. Clara 42 jaren gestaan heeft. Op 60 jarigen leeftijd over leed zij in 1253. IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis van de Z.Z. Agathan- gelus en Cassianus, Martelaren: Salus autem. 2e gebed v. d. H. Cajetanus; 3è v. d. H. Donatus. Kleur: Rood. WOENSDAG. Mis v. d. H. Joannes Bap tist Vianney, pastoor van Ars: Mihi absit. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Ludovica van Savoye, Weduwe: Cognovi. Gloria. 2e ge bed v. d. H.H. Tiburtius en Susanna; 3e A Cuncctis; 4e tot den H. Geest. Kleur: Wit. ZATERDAG. Feestdag v. d. H. Clara, Maagd: Audi. Credo. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. d.d. 12 April 1938, een regeling is getroffen voor R. K. personen, werkzaam in werk- versöhaffingsöbjecten, waarbij op him eigen verzoek kan wordien toegestaan óp 15 Augustus a.s. (Maria Hemelvaart) niet te werken. Dit verzoek moet men richten tot de uitvoerders van het werkobject te Val kenburg. Over de hierboven genoemde feestdag, waarvoor vrijaf gegeven is, mag de z.g. feestdagvergoeding uitgekeerd worden, welke bedraagt: bij een basisuurloon tot en miet 23 cerït 1.25; van 24—29 cent f 1.50; van 3034 oent f 2.van 3539 cent 2.25 en van 40 cent en hooger 2.25. Be langhebbende nemen hiervan goede nota. JAARBOEK 1937—.1938. Het jaarboek van het R. K. Werklieden verbond over genoemd tijdvak zal weldra verkrijgbaar zijn. Verzocht werd om op gave te doen vóór 14 Aug. of men al of niet één of meerdere exemplaren wenscht te ontvangen. Gaarne worden opgaven inge wacht aan het secretariaat: Verl. Bloemis tenlaan 45. RECHTSKUNDIG AD VIES-BUREAU. Wij herinneren er aan dat op 7 en 21 Aug. te Leiden geen zitting wordt gehouden. Voor spoedgevallen kan men zich schrif telijk wenden tot het Kantoor van het Cen traal Bestuur van den Kath. Volksbond, 3de Hugo de Grootstraat 7, Amsterdam. VAN DE REDACTIE. De volgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Correspondentie over of copie voor deze rubriek moet gezonden worden aan het Redactie-adres: Verl. Bloemistenlaan 45 LUCHTREIZIGERS DOOR SLECHT WEER OPGEHOUDEN. Twee lijntoestellen landden op Eelde. Tengevolge van het slechte weer bo ven en rond Amsterdam landden gister avond op het vliegveld Eelde de P.H.—A. L.H. „Hop", bestuurd door den heer Schol- temeyer, komende van Berlijn, met negen passagiers, van wie twee voor Londen Voorts daalde er de OY.D.A.M., be stuurd door Harold Hangen komende van Stockholm met zestien reizigers, van wie veertien voor Londen. Daar de binnenkomende waarberichten uitermate ongunstig waren, besloten beide piloten hun machines niet verder te doen gaan. De passagiers hebben te Eelde over nacht. DE POSTVLUCHTEN OP NED.-INDIE. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteren als volgt: Op de uitreis bereikten de „Uil" Ran goon en de „Emoe" Basra. Op de thuisreis landden de „Bui zerd" te Basra en de „Pelikaan" te Ran goon. Als u toch iets moet verliezen En u hebt 't voor 't kiezen óffert liever dan een uur D^n uw'verd ren levensduur D^n uw'verd r

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11