STADS NIEUWS LUCHTVAART KERKNIEUWS RECHTZAKEN AGENDA DINSDAG 1 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 f Abonnementsprijs: voor Lelden 10 cent per week; 2.50 per kw&rtaaL Bij onze agenten *0 cent per w\N?k; 2.60 per kwartaal Franco per povt 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? GEEN REGEN VAN BETEEKENIS. De Bilt seint: Verwachting: Gedeeltelijk bewolkt, geen regen van be- teekenis, iets warmer, matige tot zwakke Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: halfbewolkt, krachtige W. Z. W. wind, 16 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, krachtige Z. W. wind, 16 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, matige Z. W. wind, 16 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, matige Z. W. wind, 17 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, matige W. Z. W. wind, 16 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren heeft zich in de afgeloopen 24 uur verder naar Frankrijk en de Britsche Eilan den uitgebreid. Deze tamelijk sterke lucht drukstijgingen waren er de oorzaak van, dat over Engeland" en het Zuiden van de Noordzee een groote luchtdrukgradient ont stond, waardoor de wind krachtig werd. Dit gebied met groote luchtdrukverschil- len verplaatst zich langzaam naar het Oos ten. Hedenmorgen dalen de barometers over Zuid-Scandinavië, terwijl zij in onze omgeving nog stijgende zijn. Op de Britsche Eilanden en in ons land is de lucht gedeel telijk bewolkt en vallen af en toe lichte re genbuitjes. Neerslag van beteekenis werd maar op enkele plaatsen afgetapt. Over Midden Scandinavië handhaafde zich de depressie. Zij veroorzaakt hier somber en regenachtig weer. De koele luchtmassa's welke Zondagavond ons land hadden be reikt, zijn nu verder over geheel Duitsch- land doorgedrongen. Over het' algemeen brachten zij daar maar weinig regen, waar bij plaatselijk onweer voorkwam. LUCHTEMPERATUUR. 18.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.24 uur tot Woensdagmorgen 4.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 2 Aug. vooral. 4.55 en nam. 5.20 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 20.50 uur Dinsdagavond. Maan onder 7.47 uur Woensdagmorgen. EEN ZWEEFVLUCHT VAN MEER DAN 100 KJH. De 16-jarige Max Christera uit Apeldoorn heeft gisteren van het vliegveld Teuge, waar een zweefvliegkamp wordt gehouden, een vlucht van meer dan honderd kilo-meter ge maakt. Hij startte door middel van de lier om half twee en landde omstreeks half vijf te Bergeroosterveld, in de buurt van Em- men. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie van de K.L.M. postvliegtuigen op de Indië-lij-n was gisteravond als volgt: Op de uitreis bereikten de „Wiele waal" Jodihpoer en de „Valk" Singapore. Op de thuisreis landden de „Toren valk" te Jodh-poer en de „Gier" te Athene. NATIONALE BEDEVAART TE LOURDES De Nederlandsclie dag. Men seint uit Lourdes d.d. gisteren, aan de „Msbd.": De Nederlandsche dag is wel de schoon ste geworden, dien onze pelgrims in Lour des hebben kunnen doorbrengen. Aan de plechtigheden werd dan dan ook algemeen deelgenomen, zoowel wat betreft de so- lemneele Hoogmis als de Mis bij de Grot en het bidden bij de baden, terwijl ook bij de H. Sacramentsprocessie, waarbij mgr. Huibers de zieken met het Allerheiligste zegende, vrijwel niemand ontbrak. De meest indrukwekkende plechtigheid der bedevaart, de nachtelijke aanbidding, ving gisteravond om half elf aan. Dr. Th. van den Bom leidie de overwegingen. Om middernacht celebreerde Z. H. Exc. mgr. Huibers pontificaal de Hoogmis, met als troondiakens pastoor Th. Winkelman uit Amsterdam en pastoor G. Wiegerinck uit Doornenburg en als presbvter assistens deken H. Meijer uit Asten. Diaken van de H. Mis was kapelaan F. Tilman uit Schijn- del. subdiaken de secretaris van mgr. Ook aan de generale H .Communie werd algemeen door de pelgrims deelgenomen. Tegen half twee werd het H. Misoffer van dankbaarheid opgedragen. Dag van de zieken. Heden is het de dag van de zieken. Het warme weer heeft plaats gemaakt voor koelte bij een lichten, fijnen regen. Niet temin konden de zieken, die het verblijf te Lourdes uitstekend doorstaan, naar de Grot worden geleid voor het Heilig Uur van aanbidding en ook naar de piscines voor de baden. Na de Hoogmis bezocht mgr. Huibers andermaal de zieken in het asyl. SOCIËTEIT VOOR AFRIKAANSCHE MISSIëN. Aan de Pauselijke Gregoriaansche Uni versiteit te Rome is Pater Ant. v. d. Wey- den S.M.A., uit Eindhoven magna cum laude gepromoveerd tot doctor in het Ca nonieke Recht, op proefschrift „De juri dische waarde van den consensus matrimo- nialis onder de heidensche inlanders van de Goudkust (West Africa)". Aan het Pauselijk Bijbel-Instituut te Rome behaalde cum laude het Licenciaat in de Heilige Schrift Pater Fr. van Trigt S.M.A. uit Eindhoven. En Pater van der Weyden èn Pater van Trigt werden benoemd tot Professor aan het Groot Seminarie van de Sociteit voor Afrikaansche Missiën, te Hastings, Enge land. Kantongerecht te Leiden De plaatsvervangend Kantonrechter, mr. Nord Thomson, veroordeelde Th. V. taxi chauffeur te Den Haag wegens het veroor zaken van een botsing te Warmond „waarbij den heer de Bruyn uit Sassenheim werd aangereden, terwijl diens rijwiel be schadigd werd voor f 19.30 voor welk be drag een civiele vordering werd ingesteld. Eisch een geldboete van 15.subs. 5 dagen. Uitspraak een geldboete van 7.50 subs. 3 dagen met toewijzing van de civiele vor dering ad. 19.30. A. J. v. d. V. te Leiden had met zijn auto een brievenbesteller omver gereden op den Morschweg te Leiden. Eisch 15.— subs. 5 dagen. Uitspraak 3 subs. 3 dagen. J. B. groentenhandelaar te Leiden had zonder vergunning van de minister van Economische Zaken en zonder de vereisch- te examens afgelegd te hebben een groen- tenzaak geëxploiteerd waarmede hij de vestigingswet had overtreden. Eisch 15. —subs. 5 dagen. Uitspraak 5.subs. 3 dagen. Mej. B. B. uit Den Haag was te Voor schoten met haar auto met een snelheid van 70 K.M. de Voorstraat ingereden was juist voor een tram langs gereden en was daarna een tegenliggende auto opgebotst. Eisch 10.subs. 5 dagen. Uitspraak 10.— subs. 5 dagen en toe wijzing van een schadebedrag ad. 35. aan den aangeredene. J. S. B. B. uit Den Haag had te O e g s t- geest een militairen keukenwagen omver gereden doordat hij geen voorrang ver leende. Eisch 20.subs. 10 dagen. Uitspraak 12.— subs. 6 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK Diefstal en poging tot diefstal te Wassenaar. Flinke straffen geëischt. Toen de agent van politie A. Trumpie uit Wassenaar in den middag van 17 Mei zijn dienst verrichtte in die gemeente, werd hij door voorbijgangers gewaar schuwd, dat eenige personen ingebroken hadden in een villa, waarvan de bewoners tijdelijk afwezig waren. Tevens werd er bij verteld, dat zij in de richting Den Haag vertrokken waren per bakfiets. Per motor werd de achtervolging ingezet en spoedig had men eenige personen achterhaald, die aan de beschrijving beantwoordden. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat op de bak fiets aanwezig was een zak, waarin afge sneden looden buizen en waterkranen, zoo mede een steekbeitel en een knijptang. Reeds dadelijk ontkenden zij iets met deze dingen te maken te hebben. Zij had den alles aangepakt van een onbekende om het voor hen te vervoeren. Maar deze vlie ger ging niet op, want zij werden meege nomen naar de betrokken villa „Dennen heuvel" en toen was gebleken, dat de deur van de serre geforceerd was met een steek beitel en wel met de steekbeitel die aange troffen was op de bakfiets. De politie had daarbij tevens ontdekt, dat er in de serre nog een zak met lood klaar stond om later gehaald te worden. Verdachten, W H., slager van beroep, die thans reeds een andere straf uitzit en J. H. H. die verstek liet gaan, hadden gepro beerd met allerlei tegenstrijdige verhalen er uit te draien, hetgeen de aanwezige ook voor de rechtbank deed. Maar -,e getuigen verklaringen, afgelegd door de agenten Trumpie en Engels, en den tuinman Gey- sendorfer uit Wassenaar, vormden zulk een keten van bewijzen, dat de Officier van Justitie, mr. Cohen Tervaert, het wettig en overtuigend bewijs alleszins geleverd acht: te. Verdachten hebben wel op verschillen de manieren geprobeerd een groote onbe kende in hun spel te betrekken, maar dat is alles fantasie om te probeeren den dans te ontspringen. Een flinke straf is hier op zijn plaats gezien de ernst an het feit. Al- howel verdachte J. H. H. nog nooit veroor- deld is, achtte de Officier het gewenscht om beiden verdachten eenzelfde straf te ge ven en wel een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De rechtbank bepaalde daarna de uit spraak op over acht dagen. Haagsche Politierechter Zich gemengd in .een kinderruzie. Een drietal Alphensche knaapjes liepen gezamenlijk na schooltijd huiswaarts en kwamen op zeker oogenblik voorbij de woning van H. te A1 p h e n a. d. R ij n. Voor diens woning waren zijn twee doch tertjes aan het spelen elk met een stok gewapend. Wat voor een spelletje het was geweest, waar de stokken aan te pas kwa men, vermeldt de historie niet, maar een feit was het, dat plotseling de stokken nederdaalden op de ledematen van de huiswaarts keerende knulletjes. Mogelijk dat het 'n spelletje was, maar hoe 't zij on ze scholieren gingen er niet mede accoord, formeerden een anti-agressie-front en gin gen dadelijk tot tegenmaaregelen over, die hierin bestonden, dat de meiskés ook eeni ge klappen opliépen. Gevolg een soort In- dianengehuil, op welk geluid de vader der meisjes naar buiten stormde om op zijn beurt aan het gev&l te gaan deelnemen. Wel probeerden de knaapjes nog het veege lijf in veiligheid tet brengen, maar papa kon nu eenmaal hardjft. loopen en had al dra een der belagers van, zijn dochtertje te pakken. Deze jongen, de achtjarige W. Rietveld, voelde zich in zijn nekvel gegre pen en mocht eenige klappen op zijn hoofd in ontvangst nemen, waardoor ook hij zijn geluidsorganen in beweging stelde en luid schreeuwend troost zocht en vond bij zijn papa, die een aanklacht wegens mishandeling had ingediend, welke klacht de Politierechter heden behandelde. Na dat de drie jongens als getuigen gehoord waren, nam de Officier als vast staand aan, dat de niet verschenen verdachte H. buiten zijn boekje was gegaan er aan toe voegend dat hij reeds twee maal veroor deeld is geworden wegens mishandeling. Verdachcte zal dus een rem moeten hebben voor de toekomst en daarom werd de eisch een geldboete van 15— subs. 15 dagen en bovendien een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand met een proef tijd van drie jaar. Uitspraak conform. Oneerlijke winkeljuffrouw. Mej. C. G. V. te K a t w ij k aan Zee was als winkeljuffrouw in betrekking ge weest bfj mevr. P. geb. de G. te Leiden, die een der „Toekomsf'-winkels drijft. Mevr. P. miste steeds geld uit haar handtaschje en had toen in overleg met haar man wat guldens en kwartjes gemerkt, welke geld stukken later in het bezit van verdachte gevonden waren. Tevens was toen uitge komen, dat zij ook uit de kassa geld ont vreemd had. Verdachte gaf het ten laste gelegde toe, terwijl tevens kwam vast te staan dat het totale bedrag ongeveer 20 had bedragen. Het ingewonnen rapport over verdachte was nu bepaald niet gunstig te noemen en kon niet tot een voorwaardelijke veroor deeling komen. De Officier eischte in dit verband een ge combineerde straf en wel een gevangenis straf voor den tijd van vier maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Ook de Politierechter was van meening, dat dit een ernstig feit was temeer, daar verdachte toen zij betrapt was geworden aan de politie allerlei leugens verteld had. Het vonnis werd daarom twee maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf en bo vendien nog twee maanden voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Gelden ten eigen bate geïnd. K. M. uit Wassenaar was als loop knecht in dienst geweest voor een winkel in zuivelproducten. In die functie moest hij tevens gelden ontvangen. Maar inplaats deze gelden af te dragen, had hij ze voor zich zelf gebruikt met als natuurlijk ge volg een vervolging wegens verduistering. Hij toonde thans veel berouw en omdat hij nog nooit veroordeeld is geweest, wil den zoowel de Officier als den Politierech ter het nog wel eens met hem probeeren, waardoor eisch en uitsprak werden een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar met de bijzondere voorwaarde dat hij binnen acht maanden het ontvreemde bedrag moet terug betaald hebben. De verbroken verloving. Zekeren v. d. S. uit Leiden had ver keering gehad met een negentienjarige schoone mej. P. maar deze verkeering was door het meisje uitgemaakt daar zij niet die liefde voor het jongmensch gevoeld had die doorgaans noodig is om tot een geluk kig huwelijk te komen. Of de liefde van de jongeman nu dieper gezeten heeft dan bij zijn gewezen Doro thea of dat hij jaloersch geworden was op zijn opvolger, een feit is, dat hij op een dag in April het meisje achterop was ge reden om te probeeren haar tot andere ge dachten over te halen. Zij moet toen gezegd hebben: „af is af en het blijft af en ga jij nu ook maar af" en over deze afwijzing was het jongmensch boos geworden, welke boosheid hij onder streepte door haar een klap op haar wang te geven. Dat gebeurde allemaal terwijl het „stel" rustig doorfietste. De jongeling ver telde, na de klap, spijt van zijn optreden gehad te hebben en hij trok het meisje aan haar mouw om haar toch maar duide lijk te maken dat hij het zoo ernstig meen de. Dit trekken aan haar mouw was ech ter blijkbaar zoo hard gegaan dat zij van haar fiets getuimeld was en de verliefde jongeling eveneens met als gevolg dat de discussie op het plaveisel werd voortgezet zonder evenwel tot overeenstemming te komen. Als het een roman of een film ge weest zou zijn, was dat een prachtig einde geweest met een happy end maar aange zien het werkelijkheid was, kwam de ver keering niet aan en had het meisje een aanklacht tegen haar vroegere verloofde ingediend. Als liefde toch maar in haat verandert. Nu zijn Politierechters menschen die Zilveren j'ubileum bij de P.T.T. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer J. de Graaf, besteller bij de Ned. Posterijen aan het Postkantoor in dienst trad. Om 11 uur hedenmorgen vervoegden zich de heeren A. v. d. Eelaart, directeur Postkantoor en W. J. Jansen, referendaris P.T.T., ten huize van den jubilaris, om hem namens het hoofdbestuur P.T.T. de harte lijke gelukwenschen aan te bieden, waar aan zij hun persoonlijke wenschen toevoeg den. Ook van andere zijde mocht hij veel blijken van belangstelling ontvangen. Zoo bood de afdeeling Leiden van den C.P.T.T. een blijk van waardeering aan en namens het personeel van het Postkantoor ontving de jubilaris een geschenk onder couvert. G. Lekkerkerker t In den ouderdom van bijna 72 jaar is overleden de heer G. Lekkerkerker, ouder ling van de Ned. Herv. Gemeente. De heer Lekkerkerker was meerdere jaren lid van den gemeenteraad te Sassenheim en kor ten tijd ook lid van den gemeenteraad te Leiden, waarin hij de Christ. Hist. Unie vertegenwoordigde. De vergadering zelatricen bisschopsfonds van de Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph gaat hedenavond niet door, doch zal gehouden worden Dinsdag 8 Augustus. DEKEN A. HOMULLE. De wethouders van Sociale Zaken en van Financiën zijn verhinderd op 2 en 9 Augustus spreekuur te houden. De Leidsche Belastingophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 11.632.01 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 1502.73 aan den Gemeenteontvanger. UIT LEIDEN VERTROKKEN. Assaat, den Haag. Molenstr. 6 Th. J. W. Bakker, den Haag, Fred. Hendriklaan 287 N. Beets, Batavia N.I., Djam/boelaan 29 B. v. d. Tuijn-Brouwer, Delft, Toren straat 11 J. Butijn, Oegsbgeest, Rijnzicht- weg 167 D. Chaudron en Fam., den Haag, Ahornstr. 59 W. S. A. Colenbrander, Oegstgeest, Terweeweg 79 L. Danekes, Parijs (Fr.) J. P. van Dehn en Fam., Breda, P. Breugbelstr. 13 C. F. Dries- sen, Oegstgeest, Leidschestr.weg 7 F. A. L. Duindam, New York N. E. H. v. Es- veld, Bloemendaal, Kleverlaan 53 A. A. P. Ferkeet, Clinge, Nieuw Namen O. M. W. Ellerbroek-Frank, Boskoop, Berken- weg 59 R. v. Gelder en Fam., Maastricht, Statensingel 166a J. v. Gent en Fam., Leiderdorp, Resedastr. 20 J. L. Goddijn en Fam., Vinkeveen, V 73 E. A. C. Grijm, Soest, Mendelsohnlaan 11 J. Haasnoot, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 5 G. Kel- derman-Hage, Arnhem, v. Oldenb.str. 5 W. v. Hal, Zoeterwoude, Sobentkelweg 79 A. J. Hilhorst en Fam., Oegstgeest, Duin- zichtstr. 7 G. Hoekstein, Breda, P. Breughelstr. 13 K. Hollebeek, Velsen, Eendrachtstr. 3 J. E. Th. v. 't Hooft, Texel, „de Waal" G. R. v. d. Horst en Fam., Voorschoten, Haagweg 10 J. v. Houwelingen en Fam., Voorschoten, School straat 40 G. H. de Jong en Fam., Oegst geest, Ëmmalaan 89 J. Ort-v. d. Kloot, LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van 29 Juli tot en met 4 A u g. a.s. waargenomen door de apotheken Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 én J. E. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 262774. hun Pappenheimers wel een beetje kennen en over een groote dosis menschenkennis beschikken. En zoo merkte hij ook wel degelijk dat de jongeling uit pure liefde gehandeld had en dat het meisje nu bepaald ook niet zacht was opgetreden. Het gevolg van een en ander was, dat de jongeling er voor ditmaal afkwam met een geldboete van 3.subs. 3 dagen, maar met de waarschuwing, dat hij voor taan deze dingen niet meer moet doen en geen aanleiding meer moet geven, dat het meisje op straat moord-moord gaat brul len als zij haar gewezen verloofde ziet. De nijdige koopman. Meneer van B. zag te Leiden een koopman venten met potlooden, terwijl hij even later lastig gevallen werd door dien zelfden koopman. Hij wilde niettemin geen potlood koopen en daarvoor was de koop man zoo kwaad geworden dat hij de me neer een flinke trap onder zijn zitvlak had „verkocht". Het werd een duur grapje voor hem, want nadat de Officier twee maanden gevangenisstraf had geëischt ver oordeelde de Politierechter hem tot een maand gevangenisstraf. den Haajg, Heelsumstr. 87 E. Krause, Essen Boiheck, Fr. Langerstr. 34 W. A. C. v. d. Laan, den Haag, Valkenib oschkade 561 J. M. v. d. Horst-de Lange, Voor schoten, Haagweg 10 J. A. v. Leeuwen, Rotterdam, Leede 37 P. M. Luca, Oegst geest, A. v. Buerenlaan 13 J. v. d. Meulen en Fam., Ginneken c.a., Ceintuurbaan 61 E. G. v. Gent-v. Meij gaarden, Leiderdorp, Resedastr. 20 W. F. Moene en Fam., den Zuiderparklaan 39 C. O. Moonmann, NOI. J. W. A. Ort en Fam., den Haag, Heelsumstr. 87 C. Vorscbel-Paauw, Dus- seldorf, Richtfhoferstr. 99 A. C. Pieter- se, Nieuwkoop B 160 C. A. v. d. Ploeg, Liederdorp, Span ja ardsl aan 3 L. P. Schaaij, den Haag, Haagschestr. 31 Th. F. Schaaij, Oegstgeest, Kempenaerstr. 64 M. M. Schouten, Hazerswoude, Dorp straat 208 D Soetjahjo Mas, den Haag, Molenstr. 6 L. H. J. v. Sonderen en Fam., Voorschoten, Leidsdheweg 142 J. v. Teef- felen, Utrecht, Oramjestr. 56 F. Timmer, Zwolle, Hortensiastr. 78 J. F. Touw en Fam., Rotterdam, Leede 37 J. C. Verhoe ven, Wassenaar, Langestr. 109 J. H. v. d. Vorm, Rotterdam, Nw Binnenw. 134 C. W. Wilms, den Haag, Danckertstr. 49 Wed. J. Hoekstein-Zondervan, Breda, P. Breughelstr. 13. IN LEIDEN GEVESTIGD. C. GoedkoopBaljet en fam., Lorentzka- de 13. W. v. d. Berg, dienstbode, de L. de Kanterstr. 2. A. Bliek Breestraaet 65. W. J. H. Borghans en fam., v. 't Hoffstr. 48. M. Brantenaar, dienstbode, J. v. Goyenkade 10 M. J. Cambier, slager, Heerensingel 22. W. VoorzaatChris - tiaanse en fam., Burggtavenlaan 16. M. F. J. v. d. BroekCremer, H. de Groot straat 6. C. J. de Croon en fam., mon teur, Coornhertstr. 34. J. A. D. v. Ech ten, Roodborststraat 43. W. J. v. Eek en fam., sigarenwinkelier, Korevaarstraat 6. C. J. Eijkman, kantoorbd., Boerhaave- laan 7. A. Forma, chef-verkooper, Boer- haavelaan 7. C. v. Gelder, dienstbode N. Rijn 65a. J. Halvemaan en fam., landarbeider, 4e Binnenv.gr. 68. J. K. Heij, Meezenstraat 2. J. F. den Houter, verpleegster, Apoth.dijk 23. W. H. v. d. Jagt, horlogemaker, R. en Schiekade 116. B. J. Jagtenberg, 1.1. verpleegster, Mee zenstraat 2. C. M. Kerkvliet, Geeregr. 12. J. M. Klerks, huisknecht, Breestraat 38 J. L. Krol, H. Rijndijk 270. M. C. Markus, Noorderstraat 21a. P. J. Ma ters en fam., vertegenw. verz. mij., v. d. Hoevenstraat 9. M. Munnikhuis, hulp huish., Schelpenkade 59a. C. M. Noor- dermeer en fam., bloemistkn., Haarlem- merw. 42a. M. M. J. Noordman, Haag- weg 59. J. den Oude, boekbinder, Pr. Steynstr. 29a. A. Paling, handelsreizi ger, Hoogewoerd 187a. M. Parmentier, R. en Schiek. 18. C. Poldervaart, dienst bode, Atjehstr. 81. J. B. la Rivière, Rijnsb.weg 79. Wed. S. Hemerik Schroef, N. Brugsteeg 25. H. J. H. Steen- meijer en fam., Lorentzkade 16. W. C. J Stouten, slager, Coornhertstraat 55. C. M. v. Tiem, dienstbode, Hoogewoerd 30. F. Vermeul en fam., boomkweeker, Lelie straat 40. J. Waal, boekdruker, Doelen steeg 9. M. RuijtenbeekWagemaker, Kooilaan 15a. W. F. v. d, PompeWiet- hoff, Leeuwerikstr. 19. C. Th. v. Rams- horstWillemsen, Roodenburgerstr. 59. E. v. Stapele—de Wolff v. Westerrode, Kam. Onnesl. 31. W. M. de Zwart, Oude Rijn 19a.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2