KERKNIEUWS Myra. het elfje en de booze kabouter Zwartvoet MAANDAG 31 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK Door Sylveer Maes gewonnen DE VOORLAATSTE ETAPPE. Zaterdagmorgen om half vijf zijn de renners vertrokken voor de zeventiende étappe, welke in twee gedeelten was ge splitst, n.l. het 'eerste gedeelte van An- necy naar Dole over 226 K.M., en het twede gedeelte van Dole naar Dij on tegen het horloge. In het eerste gedeelte naar Dole reden de renners in een zeer langzaam tempo. Eerst 10 K.M. voor Dole werd het tempo opgevoerd en ontstond er eenige strijd. De Luxemburger F. Neuens en T. v. Schen- del (Nederland), slaagden er in te vluch ten, zoodat de sprint tusschen beiden moest beslissen. F. Neuens werd eerste in een tijd van 7 uur ,17 min. 58 sec. De uitslag luidt: AnnecyDole, 226 K.M.: 1. F. Neuens (L.), 7 uur 17 min. 58 sec.; 2. T. van Schendel (Ned.), 7 uur 17 min. 58 sec. 3. L. Grèves (F.) 7 uur 18 min. 23 sec. 4. Thiétard (F.), 5. P. Jaminet (F.), 6. M. Clemeins (L.), 7. Bernardoni (F.), 8. De Korver (Ned.), allen dezelfde tijd. 9. Vrijwel alle andere renners, onder wie A. van Schendel, Hellemons, Lam- brichts en Dominicus. De tijdrit. De tijdrace van Dole naar Dij on over 60 K.M. is Zaterdag gewonnen door den Franschman Archambaud. De beste prestatie van Nederlandsche zijde werd verricht door Lambrichts, die als vierde eindigde: De uitslag luidt: 1. Archambaud (Fr.) 1 uur 24 min. 28 sec., 2. van Overberghe (B.) 1 uur 25 min. 19 sec., 3. Vlaemynck (B.) 1 uur 25 min. 47 sec., 4. Lambrichts (N.) 1 uur 26 min. 6 sec., 5. Vissers (B.) 1 uur 26 min. 9 sec., 6. Sylver Maes (B.) 1 uur 26 min." 45 sec., 7. M. Clémans (Lux.) 1 uur 27 min. 8 sec., 8. Passat (Fr.) 1 uur 27 min. 20 sec., 9. Mallet (Fr.) 1 uur 27 min. 52 sec., 10. Ja minet (Fr.) 1 uur 27 min. 55 sec., 11. Gio- nello (Fr.) 1 uur 28 min. 10 sec., 12. Neu- ville (B.) 1 uur 28 min. 27 sec., 13. Wagner (Zw.) 1 uur 28 min. 29 sec., 14. G. Naisse (Fr.) 1 uur 28 min. 31 sec., 15. Vietto (Fr.) 1 uur 28 min. 33 sec., 21. Dominicus (N.) 1 uur 29 min. 23 sec., 26. De Korver (N.) 1 uur 29 min. 34 sec., 37. Hellemons (Ned.) 1 uur 32 min. 5 sec., 38. T. van Schendel (N.) 1 uur 32 min. 6 sec. DE LAATSTE ETAPPE VOOR KINT. Gisteren is de laatste etappe van de ron de van Frankrijk van Dijon naar Parijs over 351 kb. in twee gedeelten gereden. Sylver Maes heeft de 33e ronde van Frankrijk ge wonnen met een ruime voorsprong op Vietto. De uitslag van de eerste halve etappe van Dijon naar Troyes luidt: 1. Le Greves 5 uur 2 min. 10 sec.; 2. Foumier; 3. Neu- ville zelfden tijd. Op de 7e plaats in een peléton van 43 renners: Albert en Anton van Shendel, Lambrichts Hellemons en De Korver in denzelfden tijd als de winnaar. Tweede halve etappe van Troyes naar Parijs: 1. Marcel Kint 6 uur 30 min. 49 sec., 2. Sylver Maes, 3. Archambaud zelfden tijd, 9. een peleton, getrokken door Le Gre ves in 6 uur 32 min. 54 sec. In dit peloton bevond zich ook Lam brichts. 33. De Korver 6 uur 34 min. 19 sec.; 34. T. van Schendel 6 uur 34 min. 37 sec.; 35. Dominicus 6 uur 34 min. 47 sec.; 45. Hellemons 6 uur 35 min. 29 sec.; 46. Al- bert van Schendel zelfden tijd. HET KLASSEMENT. De eindstand van de algemeene rang schikking luidt: 1. Sylver Maes, België, 132 uur 3 min. 17 sec. 2. Vietto, Frankrijk, 132 uur 33 min. 55 seconden. 3. Vlaemynck, België, 132 uur 35 min. 25 sec. 4. N. Clemens, Luxemburg 132 uur 39 min. 26 sec. 5. Vissers, België, 132 uur 41 min. 22 sec. 6. Marcaillou, Frankrijk, 132 uur 48 min. 33 sec. 7. Disseaux, België, 132 uur 50 min. 11 seconden. 8. Lambrichts Nederland, 132 uur, 51 min. 18 sec. 9. Ritserveldt, België 132 uur 51 min. 44 sec. 10. v. Overberghe, België, 132 uur 53 min. 1 seconde. 11. Gionello, Frankrijk, 132 uur 59 min. 12 sec. 12. Passat, Frankrijk, 133 uur 40 sec. 13. Mallet, Frankrijk, 133 uur 5 min. 22 sec. 14. Archambaud, Frankrijk, 133 uur 10 min. 11 sec. 15. A. van Schendel, Nederland, 133 uur 13 min. 18 sec. 16. Gallien, Frankrijk, 133 uur 13 min. 39 seconden. 17. Thiétard, Frankrijk, 133 uur 16 min. 50 seconden. 18. Didier Luxemburg, 133 uur 22 min. 24 seconden. 19. Naisse, Frankrijk, 133 uur 27 min. 7 sec. 20. P. Clemens, Luxemburg, 133 uur 28 min. 5 sec. 28. De Korver, Nederland, 134 uur, 18 min. 51 sec. 37. T. v. Schendel, Nederland, 134 uur 55 min. 23 sec. 39. Dominicus, Nederland, 134 uur, 56 min. 36 sec. 46. Hellemons, Nederland, 135 uur 47 min. 33 sec. De eindstand in de landen rangschikking luidt: 1. België-B 398 uur 17 min. 20 sec. 2. Frankrijlc-A 398 uur 53 min. 7 sec. 3. België-A 398 uur 53 min. 38 sec. 4. Luxemburg 399 uur 29 min. 55 sec. 5. N.-Oost Frankrijk 399 uur 40 m. 40 sec. 6. Z.-Oost Frankrijk 399 u. 55 m. 29 sec. 7. Nederland 400 uur 23 m. 27 sec. 8. W.-Frankrijk 404 uur 7 m. 57 sec. 9. Zwitserland 405 uur 2 min. 47 sec. LAMBRICHTS RIJDT NIET TE GINNEKEN. In het contract, d:t de renners met het organiseerend blad van de ronde van Frankrijk „l'Auto", hebben aangegaan, staat o. a., dat de tien eersten van de alge meene rangschikking verplicht zijn den eerst volgenden Zondag op de Park des Princesbaan te rijden. Lambrichts is acht ste geworden en behoort dus tot degenen, die in aanmerking komen. Reeds was de overeenkomst getroffen, dat de tour de Francerenners Zondag 6 Augustus op de baan te Ginneken zouden moeten rijden. In dit verband zal Lam brichts zijn overeenkomst met deze laatste baan niet kunnen nakomen. De directeur van de baan te Ginneken heeft echter alle renners gecontracteerd en in de komende dagen zullen besprekingen worden gevoerd om tot een oplossing te komen, welke alle renners genoegdoening kan geven. „Mndmrg." PIET VAN NEK NAAR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Naar wij vernemen heeft de N.W.U. als nog den renner Piet van Nek aangewezen om uit te komen op de wereldkampioen schappen te Milaan. Hij zal met Demme- niet deelnemen aan den wegwedstrijd voor professionals. „SWIFT-COMBINATÏE". De laatste competitiewedstrijd werd gis teren verreden en wel een tijdrace over 40 K.M. De uitslag was als volgt: A-Klasse: 1. J. Schüller, in 1 uur 4 min. 2 sec., 2. N. de Romijn 1 uur 4 min. 45 sec., 3. M. C. Sè- gaar 1 uur 5 min. 8 sec., 4. C. van Leeu wen 1 uur 7 min, 42 sec., 5. R. Riethoven, 1 uur 7 min. 50 sec. J. Verschoor, W. Rijsbergen, en Fr. v. d. Berg moesten door pech den strijd sta ken. In de B-Klasse was het resultaat als volgt: 1. A. Versluis, 1 uur 10 min. 13 sec., 2. J. L. Van Klinken, 1 uur 11 min. 10 sec., 3. H. Noest, 1 uur 11 min. 48 sec., 4. M. Herreur, 1 uur 13 min. 34 sec. Ook hier waren er drie die door pech den strijd moesten staken, n.l. F. ten Bos- ke, J. Laven, F. Sleysér. Bij de C-Klasse was het J. Uitenbroek, die met groot verschil op zijn concurren ten de eerste plaats innam. M. van der Berg verraste allen door beslag te leggen op de tweede plaats. G. Marijt werd der de, terwijl A. Kruit de rij sloot. De tijden waren als volgt: 34 min. 20 sec., 38 min. 25 sec., 38 min. 36 sec. en 38 min. 55 sec. VERA-WIELERBAAN. De uitslagen van de wedstrijden, welke gisteren ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan op de wielerbaan te Duivendrecht zijn gehouden, luiden: Wedstrijd voor amateurs over 3 K.M.: 1. H. Smit, 4 min. 8 sec., 2. M. Mensen, 3. W. Simonis. Omniumsprint over, 5 ronden, 100 M.: 1. A. Zwartepoorte, 2. C. Pelleriaars, 3. C. Wals, 4. C. van der Voort. Laatste 200 M. in 12 3,5 sec. Sprint over vijf ronden: 1. Van der Linden, 2. van Egmond, 3. Loskamp. Laatste 200 M. in 13 sec. Achtervolging maximum 5 K.M.: Pijnenburg haalt Griffioen na 4750 M. in. Tijd 6 min. 17 2,5 sec. Omnium koppelachtervolging met aflos sing maximum 5 K.M. Zwartepoorte en van der Voort halen na 3800 M. Wals en Pellenaars in. Tijd 4 min. 39 3,5 sec. Achctervolging maximum 5 K.M.: Groe- newegen loopt na 5. K.M. 90 M. in op Slaats. Tijd 6 min. 44 3,5 sec. Omnium 5 K.M. klassementwedstrijd: 1. Wals, 2. Zwartepoorte, 3. van der Voort en 4. Pellenaars. Uitslag omnium: 1. Zwaartepoortëvan der Voort 15 p., 2. WalsPellenaars 13 pnt. Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1. WalsPellenaars 21 pnt., 2. Zwarte poortevan der Voort 9 pnt. 3. Pijnenburg Slaats 3 pnt. DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Bernard Leene ongenaakbaar in den sprint. Bij de Kampioenschappen van Hollandia, welke gistermiddag op de Rijswijksche wie lerbaan werdengehouden, heeft Bernard Leene opnieuw bewezen, in den sprint op deze baan vrijwel onaantastbaar te zijn. Hij sloeg achtereenvolgens in matches a deux: Meyer, v. d. Berg en in den beslissenden rit Budhly op zoo overtuigende wijze, dat het leek alsof de anderen stil stonden. De directie van de Rijswijksche baan zou den liefhebbers van den zuiveren sprint dan ook stellig aan zich verplichten, door op deze baan eens een revanche te laten ver rijden van het nationale kampioenschap, en de vier halve finalisten hier tegen el kander te brengen. Wij voor ons gelooven stellig, dat Leene er dan een zeer goeden gooi naar zou doen. Voor het overige leverden deze clubkam- pioensohappen weinig of geen nieuwe perspectieven op. Interessant was de sprint voor amateurs wel, doch hij had een vol komen regelmatig verloop. Het was jam mer, dat op order van de N.W.U. de strijd achter motoren geen doorgang kon vinden. De reden voor dit verbod was gelegen in het feit, dat renners zonder licentie of met een ondeugdelijke licentie waren ingeschre ven, waartegen een der andere vereenigin- gen had geprotesteerd. De uitslagen waren: Sprint amateurs met puntentelling tusschen 4 sprinters. Leene wint van Meyer; Budhly wint van v. d. Berg; Leene wint van v. d. Berg; Buchly wint van Meyer; Meyer wint van v. d. Berg en Leene wint van Buchly. Totaal uitslag: 1. Leene, 3 pt.; 2. Buchley, 4 pt.; 3. Meyer, 5pt.; 4. v. d. Berg, 6 pt. Finale amateurs: 1. Koning, 2. Aschman, 3. Dispo, 4. C. Bijl. Finale adspiranten: 1. P. Bijl, 2. Kruis- sen, 3. Quispel, 4. v. d. Veen. Lange afstand kampioenschap over 15 K.M.: 1. Aschman, 2. Dispo, 3. C. Bijl, 4. J. B. Cromsigt. Lange afstand Klein Hollandia 10 ronden: 1. P. Bijl, 2. Notenboom, 3. Quispel, 4. Kruissen. LAWNTENNIS Om de Daviscup ZÜIDSLAVIë SLAAT DUITSCHLAND EN WINT DE EUROFEESCHE ZONE. Drie jaar achtereen beeft Zuidslavië tegen Duitschland in den eindstrijd van de Euro- peesche zóne om de Davis beker gespeeld. Dit jaar is het Zuidslavië gelukt om te winnen. In het laatste enkelspel tusschen PunCec en Henkei viel de beslissing. Na de beide enkelspelen op den eersten dag en het dubbelspel op den tweeden dag was de stand 2—1 voor Duitschland. Gisteren werd eerste de partij MiticGoepfert gespeeld, welke door Mitic met 61, 62, 63 ge wonnen werd. De stand was dus 'töëri 22 gelijk en die partij Puncec—Henkei moest beslissen. Het onverwachte gebeurde. Henkei verloor in drie sets met 810,-36, 06, en in de laatste set kon hij geen game behalen. Zuidslavië komt nu uit tegen Australië, den winnaar in de AmerikaansChe zóne. FAILLISSE M ENTEN J. Bazuin, aannemer, D er Haag, Ziek 159. Gur.: mr. C. Croon. De N.V. Groentenzouterij, v/h. H. Mank, teLangeraa r, gemeente Ter Aar. Cur.: mr. W. van- der Ohijs, Delft. W. van Vliet, landbouwer, te R ij n s- burg, Sandtlaan.. Gur.: mr. W. de Clerq, Leiden. A. J. Heemskerk, echtgenoote van P. H. Langeberg en P. H. Langeberg, beiden te 's^Gravenhage, Groot Hertoginnelaan 228. Gur.: mr. A. M. Creutzberg. De Handelsvenn. onder de firma Reclame bureau R.E.C., Lavendelstraat 6 en haar vennoote R. H. van Tongerloo, Den Haag, Watervlierstraat 22. Our.: mr. H. Cohen de Boer. J. A. Breeschoten te Voorburg, Duiven- voordelaan 133. Our.: mr. C. W. Dubbink. L. de Best, koopman teKatwijk aan Zee, Annastraat 8, handelende onder den naam D. de Best, grossierderij in koloniale waren. Gur.: mr. P. J. Teebaal, Leiden. Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT AFSCHEIDSGROET VAN 130 MISSIONA RISSEN IN HET MISSIEHUIS TE STEYL (L.). De Pauselijke Internuntius, mgr. P. Giobbe en de Vicaris-Generaal Cummins uit Ierland onder we aanwezigen. Zaterdag en Zondag hébben in het moe derhuis van de paters van het Goddelijk Woord (S.V.D.) 130 missionarissen op plechtige wijze afscheid genomen. Zaterdagmiddag te vijf uur kwam de in ternuntius, mgr. Giobbe te Tegelen aan en werd begroet door den provinciaal van het Missiehuis Wegener rector O. Miss en pater dr. Freitag. De burgemeester van Tegelen, imr. Pesch begroette mgr. Giobbe in de Fransdhe taal, waarvoor de internuntius dankte en daar bij de mededeeling deed, dat hij van den Paus een speciale opdracht had ontvangen om de bevolking van Tegelen te zegenen. Na een kort bezoek aan de St. Rochusfeerk •begaf mgr. Giobbe zich naar het monument van den Zaaier. Hier volgde de begroeting door den süperior-generaal der orde pater Grendel uit Rome, waarbij de ihissiepro- curator, pater Meijer den hoogen gast het missiekruis aanbood. Bij deze begroeting was o.m. aanwezig de Vicaris-Generaal Cummins uit Ierland. Vervolgens had in de bovenkerk van het missiehuis een korte plechtigheid plaats. Daarop volgde een avondconcert in een der tuinen van het missiehuis, door de Konink lijke harmonie „St. Caecilia" waarbij een tweeduizendtal gasten en bezoekers tegen woordig waren. Zondagochtend celebreerde mgr. Giobbe een pontificale Mis in een der missiehuis- kerken. Te half drie verrichtte mgr. de plechtige uitreiking der missiekruisen aan de missionarissen. Hierbij waren o.m. tegen- woordim Dom Aloys van de Laar van het Trappistenklooster Uhlingsheide, mr. dr. P. J. W. Rieter, officier van justitie bij de Rechtbank te Roermond, professoren ver bonden aan binnen- en buitenlandsche mis siehuizen der orde, dr. Quaster, hoogleeraar te Washington U.S.A., eenige Iersche gees telijken en verscheidene rectoren van bin nen- en buitenlandsche missiehuizen. In de aula Van het missiehuis werd een kunstavond gegeven waarbij toespraken in de Nederlandsche, Fransche en Duitsohe taal werden gehouden. Koorzang en orkest muziek wisselden de toespraken af. De bisschop van Roermond, mgr. dr. G. Lemmens, richtte het woord tot de schei dende missionarissen en hun familieleden, Voorlezing werd gedaan van een telegram van Z.H. Pius XII, die aan allen den pause lijken zegen schonk. Het slotwoord werd ge sproken door prof. dr. F. Féron. Méér dan 1200 gasten, waaronder vele buitenlanders, woonden dezen 'kunstavond bij. BENOEMINGEN MISSIONARISSEN VAN DE H. FAMILIE. Voor de Missie van Java zijn benoemd de paters A. Verlaan uit Ter Aar, Fr. Iven uit Beek en Donk, A. de Koning uit Amstelveen; voor de Missie op Borneo: de paters: M. Sohellkens uit Eindhoven, Fr. v. d. Linden uit Utrecht, C. v. d. Hoogte uit Doetinchem; voor de Missie in Ghili: de paters: H. Kronenberg uit Nijmegen, S. de Jong uit Gouda, A. van Geffen uit 's-Her- togenbosdh, W. Smits uit Son. PATER SERAPEHNUS LUNTER O.FJVI. Door het generaal-definitorium der Fran- ciscaansche Minderbroeders, is benoemd tot delegatus generalis in Ecuador P. Se- raphinus Lunter, commissarius-provincialis der Nederlandsche Minderbroeders in Bra zilië. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Den lOden Augustus a.s. hoopt onze land genoot de Z.E. pater Dom Lambert Leusen, van de Orde der Benedictijnen, geboortig van Haarlem, thans pastoor te Pietersburg in Noord-Transvaal en pro-prefect der Noord-Transvaalsche Missie, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar te Utrecht werd priester gewijd. Dom Lam bert is sedert 1921 werkzaam in genoemde Missie. Zijn adres is Postbus 166, Pieters burg, Noord-Transvaal. NATIONALE BEDEVAART TE LOURDES Mgr. Huibers aangekomen. Men seint uit Lourdes d.d. 29 Juli aan de „Msb.": Vandaag heeft de bisschop van Haarlem, Z. H. Exc. mgr. J. P. Hiuibers, die ditmaal de reis naar het Maria-oord niet met den bedevaarts trein heeft kunnen medemaken, zich bij de Nederlandsche pelgrims gevoegd. En al aanstonds bleek weer de bijzondere liefde van, Mgr. voor de zieken. Zeer spoedig namelijk na zijn aankomst heeft hij ben reeds bezocht en bracht hun- zegen en opwekking. De plechtigheid van heden zijn weer al gemeen door de pelgrims bijgewoond en niet alleen zij maar ook de zieken maken bet goed. Het weer is zeer mooi, wel warm, tmaar niet drukkend. Morgen, Zondag, beeft gelijk we bereids bebben gemeld, Nederland de leiding van de plechtigheden. Maandag is het de dag der zieken. 236 Binnenkort zullen, als eerstelingen yan het Zwarte Werelddeel, twee neger-pries ters, door den Paus zelf tot Bisschop wor den gewijd. Het zijn Father Joseph Kiwanuka en Joseph Faye. De namen doen er weinig toe. (Ge kent ze waarschijnlijk toch niet!) Het feit echter is een ware mijlpaal In de missiegeschiedenis van Afrika en tevens een sprekend bewijs hoe ontzaggelijk snel de kerstening van Afrika zich voltrekt. Waren er in onze Europeesche gewesten eeuwen noodig, eer het zijn eigen priesters en bisschoppen kon voortbrengen, in Afri ka zien wij dat proces voltrekken in nau welijks een halve eeuw. Vijftig jaar geleden b.v. was er in de Bel gische Congo, een gebied 80 maal zoo groot als België, nog geen enkele missiestg,tië. Nu zijn er al meer dan een millioen chris tenen, 8000 priesters en bijna het dubbele aantal broeders en zusters; 5000 lagere scholen, 200 hoogere en ambachtsscholen en 20 seminaries voor inlandsche priesters. Mgr. De Boeck, van de Paters van Scheut, een veteraan van het Afrikaansche Missieveld, schreef nog onlangs: „Het schijnt mij toe, dat de ellende van het hei dendom in de Afrikaansche Missies beseft wordt. Het arme volk begint te gevoelén dat er nog iets hoogers en beters voor hen is weggelegd, dan wat hun toovenaar en fetisch priesterschap hen doet gelooven. In een afgelegendorp werd het nieuws ge bracht. dat een missioiaris in de buurt was. Een zieke rees op van zijn mat en zei: „ik zal naar hem toegaan, ik zal zoeken naar den blanken man van God; ik zal hem vra gen om leven". En hij ging en vond den blanken van God en riep met schorre stem: „Moyo, Moyo, Mundele", leven, leven, blanke manl' Leven, leven, dat is het, waar Afrika om vraagt. Zoo velen zijn er, die daarom vra gen, dat de kleine groep van trouwe mis- sionissen aan hun verzoek niet kunnen vol doen. In Afrika zijn streken (ik spreek uit eigen ervaring), waar meer dan twee derden van de Katholieken sterven zonder de laat ste H. Sacramenten te ontvangen, omdat er te weinig priesters zijn en de afstanden zoo ontzaggelijk groot zijn. In veel deelen van Centraal Afrika, zoo als in Urundi, vragen duizenden om opge nomen te worden in Gods Kerk, terwijl het voor de bisschoppen onmogelijk is, om hen priesters te zenden Wat doen wij toch, terwijl duizenden van Gods schepselen sterven, smachtend naar Zijn licht? Wat beteekent ons geloof in het Koningschap van Christus, wanneer wij niet met alle ons ter beschikking staande mid delen, de rechten van onzen Koning eer biedigen en doen eerbiedigen, omdat van Hem geschreven staat, dat Hij heerschèn moet van zee tot zee en tot de uiteinden der aarde? Father G. v. LEEUWEN, Directeur. St. Bonifacius Missiehuis, Hoorn, giro 120937. Koopt bil hen, die In Uw Dagblad adverleeren 65. O, dat is onze vader, kom Myra ga hem goedendag zeggen. Dag vader, wij hebben een nieuwe huisgenoot, kijk, een elfje uit het Zuiden. Hoe kom jij hier, zegt de Eskimo verwonderd. Akita heeft haar gevonden, roepen de klein tjes. Zoo, zoo, dat is aardig. Zeg Akita, vandaag ga ik op Zeehondenjacht en jij moet mee om me te helpen. Even later staat de heele familie, ook Myra, buiten de hut om ze een goede reis toe te wenschen naar de ijsschotsen. 66. Maar o wee, wat gebeurt er tegen den middag? De lucht wordt donkergrijs, en 't duurt niet lang of er valt een dik pak sneeuw. Het stormt er zelfs bij. O, o, als vader en Akita nu maar niet verdwalen en op een losse ijsschots ra ken, jammert de Eskimo vrouw. Weet U wat, ik zal met de hondenslee er op uit gaan om ze te zoeken, biedt Myra aan. Ze is blij, dat ze deze vrouw, die zoo goed voor haar is, kan helpen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7