RECHTZAKEN Laatste berichten AGENDA Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 31 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG; 3 Van onze Adverteerders Robinson-kinderfeest. Eenigen tijd geleden heeft de directie van de Robinson-schoenenfabriek een prijsvraag uitgeschreven, waaraan een groot aantal kinderen heeft deelgenomen. Het aantal prijswinnaars liep in de duizen den. De hoofdprijs bestond uit een tocht door de Rotterdamsche haven met daar aan verbonden een bezoek aan de „Ba- loeran" van den Rotterdamschen Lloyd. Ruim vijfhonderd deelnemers zijn voor een hoofdprijs in .aanmerking gekomen, en Zaterdagmorgen zijn deze kinderen, uit alle deelen van het land, in de Maasstad tezamen gestroomd. In twee groepen ver deeld hebben zij met een der Spido-booten een tocht door de Rotterdamsche havens gemaakt, die in den waren zin des woords éen plezierreis kan worden genoemd, dank zij de stralende zomerzon. Na afloop van den tocht, welke ruim een uur heeft geduurd, heeft het gezelschap de „Baloe- ran" bezichtigd, die aan de Lloydkade ligt gemeerd. Namens de directie van den Rot terdamschen Lloyd zijn de kinderen na een rondwandeling op het schip op een lunchpakket onthaald en als souvenir ont ving iedere deelnemer een scheepskaak mee naar huis. SCHUTTING STADHUIS OMGEWAAID. Voorbijganger ernstig gewond. Hedenmiddag omstreeks half viier is een gedeelte van de schutting vóór het stadhuis aan de Breestraat door een rukwind -omvèr-tgewaaid. Een vooilbijiganger, wiens naam nog niet 'bekend is, kwam onder de schut ting terecht en werd zwaar gewónd. De man liep een gecompliceerde Ibreuk op van het rechterbeen en een ernstige hoofdwonde. E.H.D., politie en brandweer waren onmiddellijk ter plaatse. Nadat een noo'dvenband was gelegd werd de getroffene naar een der zieken huizen overgebracht. Het restant schutting was zoo wan kel, dat tijdens het verbinden eenige personen dezé moesten ondersteunen. De schutting zou volgende week wor den opgeruimd. Haagsche Politierechter De café-bezoeker. Een chauffeur, zekere N. uit Leiden, was een dagje uit geweest in de Residen tie en had daar de bloemetjes nogal bui ten gezet, hetgeen hierin bestond, dat hij een aantal lccaliteiten met het bordje „vergunning" op de deur met een bezoek had vereerd en de aanwezige spiritua liën had geproefd. Reeds in stemming zijn de had hij wederom een cafétje ontdekt en had nog eens willen proeven. Zijn entree was nogal luidruchtig geweest, want in het deurgat staande had hij al gebruld „bier en een borrel". De kastelein, overi gens graag zijn bierpomp bedienende, had het toch maar beter geoordeeld niet te tappen, maar dat had het misnoegen van zijn gas opgewekt, die beleefd had ge- informeerd of de kastelein soms specu leerde op een gipsverband je. Waarop deze had geantwoord, dat als er iemands lede maten in het gips moesten, het dan waar schijnlijk het beenderstelsel van den dorstigen bezoeker zou zijn. Deze had dat wel eens mede willen maken, waarop de gastheer achter zijn verhevenheid van daan was gekomen en aanstalten had ge maakt om zijn bezoeker te verwijderen. Zoo optimist was hij geweest, dat hij aan' een der bezoekers gevraagd had om alvast de deur maar even open te zetten. Maar menschelijke berekeningen falen dikwijls, want niet de dorstige bezoeker vloog via het deurgat in de goot, maar, integendeel de kastelein zelf. De kastelein bleek evenwel over strij- dèrsbloed te beschikken, zoodat, toen de sterretjes voor zijn oogen verdwenen wa ren, hij terug gekomen was, evenwel slechts om wederom, tijdelijk buiten ge vecht gesteld te worden, want hij kwam via een tafeltje en eenige stoelen met zijn hoofd tegen het biljart terecht. Toen was het festijn wel gaan lijken op een komi sche film, aangezien andere bezoekers het noodig hadden geoordeeld om zich met het geval te bemoeien om te probeeren den nog steeds lachenden gespierden chauffeur er te zamen en in vereeniging uit te wer ken. Deze voelde niets voor „de weg te rug". Een der stamgasten dook naar de beenen van de bierbruller, maar dit ging niet door, want blijkbaar gewaarschuwd door een zesde zintuig, ging onze chauf feur juist ergens anders staan met als re sultaat, dat de duiker zeer onzacht zijn hoofd stootte tegen een punt van het bil jart en in de verdere uitslag geen belang meer stelde. Inmiddels was des kasteleins vrouw op het appèl verschenen, gewapend met een groote volle flesch. Zij wilde deze neder laten dalen op het hoofd van den chauf feur, maar ook nu weer zag deze het ge vaar tijdig en hij had de tegenwoordig heid van geest om het hoofd van een der bezoekers, die hij juist te pakken had, in de richting van de in duikvlucht dalen de flesch te duwen, met als natuurlijk ge volg, dat de getroffene uitgeteld kon wor den, Het werd steeds ingewikkelder, aan gezien de chauffeur over zulk een spieren complex bleek te beschikken, dat hij moei lijk te overmeesteren bleek. De aanwezi- ken dames hadden het toen dus nuttig en noodig geoordeeld om hun gegil en ge- krijsch te staken en daadwerkelijk te gaan medewerken. Maarer waren onder deze dames en vriendinnen nog eenigen die een persoon lijke veete hadden, zoodat er wel eens een krabbeltje in het verkeerde gelaat terecht kwam. Het aanwezige manvolk nam het voor hunne respectieve echtgenooten en vriendinnen op, hetgeen ten gevolge had ten eerste, dat het ging gelijken op de hel van Dante en ten tweede, dat de chauffeur in het vergeetboek geraakte. Tafels, stoe len, flesschen en glazen caramboleerden door het luchtruim of gingen op hoofden en andere uitsteeksels aan diggelen. Onze chauffeur, die het geval aan het rollen had gebracht, was inmiddels boven op de toonbank 'geklommen met in de eene hand een flesch jenever en in de andere hand een stoelpoot met welk instrument hij een ieder ,die per' ongeluk onder zijn bereik kwam onpartijdig een mep cadeau deed. Zoo trof de politie hem aan en mak als een lammetje ging hij mee naar een cel letje om in de slaap vergetelheid te zoe ken. Voor den Politierechter vertelde hij zich niets meer van het geval te herinneren vanwege zijn dronkenschap, maar de thans inmiddels verzoende getuigen gaven zulk een uitvoerig verslag van de gebeurtenis sen, dat bovenstaand natuurgetrouw ver haal er uit gedistilleerd kon worden. „Als zij het zoo goed weten dan zal het wel zoo zijn", gaf onze vriend ridderlijk toe. De Officier vond het optreden van ver dachte nogal ernstig om in zijn eentje een geheel café op stelten te zetten en eischte een geldboete van ƒ40 subs. 40 dagen we gens mishandeling, vernieling enz. en bo vendien nog een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand. Dit laatste vond de chauffeur maar zoo zoo; een boete kon hij nog plaatsen. Met een ernstige waarschuwing en een geldboete van f 40 subs. 40 dagen werd hij huiswaarts gezonden. STRENGE STRAF VOOR VALSCHEN MUNTER. De rechtbank te Rotterdam heeft van daag een 46-jarigen broodbezorger wegens het maken van valsche rijksdaalders en guldens veroordeeld tot een gevangenis straf voor den tijd van vijf jaar. Deze man is vroeger wegens hetzelfde feit reeds eer der veroordeeld. De officier van justitie had een gevangenisstraf voor den tijd van 9 jaar gevraagd. Zijn 47-jarige broer, die een valschen rijksdaalder in betaling had gegeven, werd vrijgesproken. DRONKEN CHAUFFEUR. Een nader onderzoek gelast. Tegen een 50-jarigen vertegenwoordiger uit Oversdhie, die op 17 Mei, na veel ge dronken te hebben, achter het stuur van zijn auto klom en zeer gevaarlijk reed op 'den Goudschensingel te Rotterdam, ter wijl hij bovendien een agent, die op de treeplank van de auto gesprongen was, op zeer gevaarlijke manier trachtte te ver wijderen, n,l, door zeer dioht langs de boo- men te. rijden, had het O.M. 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft echter een nader on derzoek gelast om na te gaan in hoeverre het gebruik van sterken drank van invloed kaïn zijn geweest op de toerekenbaarheid van den man, die intusschen in vrijheid is gesteld. Binnenland MINISTERRAAD. Vandaag is op het departement van justitie de eerste gewone ministerraad gehouden van het demissionnaire ka binet. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Vanochtend is onder de gemeente Nieuw en St, Joostland een ernstig verkeerson geluk gebeurd. Een dame en een heer, die op een tandem met ingebouwden motor een vacantietocht maakten, zijn alhier door een vrachtauto uit Rotterdam, die links reed om een auto te passeeren, aan gereden Zij werden zeer ernstig gewond en zijn, nadat hun ter plaatse geneeskun dige hulp was verleend, naar het zieken huis te Middelburg óvergebracht. Hun toe stand is zeer ernstig. Wie de slachtoffers zijn, is nog niet bekend. Zij zijn vermoe delijk afkomstig uit Noord-Holland. De burgemeester en de politie waren op de plaats van het ongeluk. VERMOEDELIJK VERDRONKEN. Gistermiddag om een uur vervoegden zich bij het politieposthuis aan het stille strand te Scheveningen twee jongens, die vertelden, dat hun. .vriend, de 17-jarige J. F. L. L. van de Paul Krugerlaan, om elf uur in zee was gegaan om te zwemmen, doch nog niet was teruggekeerd. De klee ding van den vermiste deponeerden zij bij het posthuis. De ouders, die gewaarschuwd werden, hebben deze kleeding herkend. Vermoedelijk is de jongen verdronken. SCHEEPSJAGERTJE SLACHTOFFER VAN ZIJN BEROEP. Aan het Ruiten A-Kanaal onder de ge meente Sellingen is vanmiddag een tra gisch ongeluk gebeurd, waarbij een 14- jarige scheepsjager is gedood. De jongen liep achter zijn paard, dat een schip trok, toen het tuig plotseling brak. De knuppel- stok, waaraan de jaaglijn was bevestigd, schoot los en sloeg den jongen tegen de borst. De jongeman was vrijwel onmiddel lijk dood. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. TWEE JEUGDIGE INBREKERS AANGEHOUDEN. Reeds eenigen tijd schaduwde de Haag sche politie een jongmensch, dat opvallend royale uitgaven deed. De vorige week is de politie er toe overgegaan, den jongen te arresteeren en-aan een verhoor te on derwerpen. Hij bleek te zijn de 17-jarige loopjongen A. H. F. C. H. De 18-jarige koopman H. H. L., in wiens gezelschap hij zich meestal bevond, werd eveneens aan gehouden. Een huiszoeking bij H. leverde resultaat op: de politie vond een gouden rand van een repeteerhorlctge, dat tezamen met vele andere gouden en zilve ren voorwerpen op 29 Juni bij een inbraak in een perceel aan de van Voorschotenlaan was ontvreemd. Na een lang verhoor be kenden de beide aangehoudenen zich aan deze inbraak te hebben schuldig gemaakt. Na het huis eenigen tijd bespionneerd te hebben, hebben zij, terwijl de bewoners uitstedig waren, de .ruit van de serredeu ren vernield en, na de deuren geopend te hebben, het geheele huis doorzocht. Acht gouden ringen, met diamanten en brillian- ten bezet, drie colliers, een sierspeld met paarlen bezet en een gouden repeteerhor- loge werden ontvreemd, benevens een gouden legpenning, van zeer hooge waarde. Van deze penning, die geslagen is ter ge legenheid van de onthulling van het mo nument op het Plein 1813 in 1863, bestaan nog slechts twee exemplaren. De penning en de binnenkast van het horloge hadden de jeudige dieven ~|n. een zakdoek gewik keld" en begraven op een terrein aan de Soestdijksche Kade. Inderdaad werden daar door de politie, de voorwerpen aan getroffen. De rest van de buit was ver- kochct bij opkoopers te D enHaag, Rotter dam en Antwerpen. Van het daarvoor ver kregen geld hadden de aangehoudenen royaal geleefd. Daar H. loopjongen was bij een apotheek van de „Volharding" in de van Ostadestraat en daar op 8 Juni bij een inbraak geld ver mist was, legde de politie hier verband tusschen. Het bleek, dat inderdaad H., die van de situatie op de hoogte was, bijge staan door-zijn vriend U., de inbraak had gepleegd. Uit een geldkistje in een schrijf bureau hadden zij honderd gulden in zil vergeld ontvreemd. Hiervoor hebben zij o.m. een uitstapje naar Antwerpen ''en Brussel gemaakt. Toen dit geld op was, hebben zij besloten tot de inbraak aan de van Voorschotenlaan. Tijdens hun reis, die zij ten tweeden male naar België onderna men, hadden zij een gedeelte van de buit in een sigarenkistje verpakt en te Rotter dam in het bagagedepot afgegeven, waar zij het later weer hebben afgehaald. Vrij wel alle voorwerpen zijn bij opkoopers in beslag genomen. Toen het geld van deze tweede inbraak was opgemaakt, besloten zij tot een derde inbraak, thans in de van der Burchlaan. Dit is echter bij een poging gebleven, daar, terwijl zij niemand in huis verwachtten, de dienstbode luidkeels begon te gillen. Zij kon een vaag signalement van de daders geven. Ook deze poging hebben zij be kend. Buitenland BINNENKORT MILITAIRE BESPREKINGEN TE MOSKOU. AANKONDIGING VAN CHAMBERLAIN IN HET LAGERHUIS. In zijn rede in het Lagerhuis heeft minister-president Chamberlain mede gedeeld, dat zoo spoedig mogelijk waarschijnlijk nog deze week Brit- sche en Fransohe vertegenwoordigers naar Moskou zullen worden gezonden voor het hóuden van militaire bespre kingen. Daarnaast zullen de politieke bespre kingen worden voortgezet, opdat een eindovereenkomst tot stand komt op dien grondslag van een politiek ac- coord. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van 29 Juli tot en met 4 A u g. a.s. waargenomen door de apotheken Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 262774. LEIDEN. Geboren: Christiaan Johan, zoon van G. v. Bentum en M. E. Ebregt. Huber- ta Johanna, dochter van J. Rietkerken en J. Jansen. Dirk Antonie, zoon van P. J. de Water en A. M. P. v. d. Berg. Ja- coba, dochter van J. Stigter en C. P. de Mol. Wilhelmina, dochter van J. Stigter en C. P. de Mol. Ondertrouwd: K. F. v. d. Broek, jm. 19 j. en E. M. v. Tongeren, jd. 18 j. C. L. J. Laman jm. 28 jaar ij M. J. Wört- ler, jd. 18 jaar. J. Ligtvoet, jm. 27 j. en M. v. Leeuwen jd. 24 j. C. J. Mattaar, jm. 44 j. en A. Sloos, jd. 38 j. H. J. J. Mulder, jm. 34 j. en A. Bekkering jd. 33 j. J. T. Wijsman jm. 28 j. en H. Paalvast jd. 29 j. CHINEEZEN ZENDEN TELEGRAMMEN AAN CHAMBERLAIN EN ROOSEVELT. TSJOENGKING, 31 Juli (A.N.P.). Lei dende Chineesohe apenbare lichamen heb ben telegrammen aan Chamberlain gezon den, waarin aangedrongen wordt op on- mididiellijke opsohorting van de conferentie te Tokio en opzegging van het Britsch-Ja- pansche handelsverdrag. Ook is een tele gram gezonden aan Roosevelt, waarin deze gelukgewenscht wordt met -de opzegging van het verdrag met Japan en het besluit geprezen wordt als een doeltreffende maat regel tot waarborging van den vrede en belemmering van de Japansche agressie. Tot de organisaties, die deze boodschappen onderschrijven, behooren die Ghineesche Volkenibondsunie, de af deeling China van de internationale vredescampagne en de vereeniging voor ibuitenlandsche betrek kingen. TURKSCHE BEMIDDELING TUSSCHEN ROEMENIë EN RUSLAND. PARIJS, 31 Juli (A.N.P.), De „Excelsior" verneemt uit Londen:, Volgens hier ontvan gen berichten van gezaghebbende zijde, heeft het bezoek van koning Carol aan Istanboel resultaat opgeleverd. De presi dent der Turksche republiek zou aangebo den hebben, als bemiddelaar op te treden tusschen Roemenië en Rusland. Turkije, dat uitstekende betrekkingen met de Sovjet Unie onderhodt, schijnt voor het vervullen van deze rol in een goede positie te ver- keeren. FAKIR VAN IPI WEER OP OORLOGSPAD BOMBAY, 31 Juli (A.N.P.). Opnieuw zet de fakir van Ipi, de bekende rebellenleider aan Noordwestelijke grens, die reeds vaker de rust in dit gebied verstoord heeft, de stammen aan tot vijandelijkheden jegens de Britsche overheid, meldt de „Daily Tele graph". Sinds eenige maanden komen deze stammen de grens over, overvallen steden en dorpen, ontvoeren vrouwen en kooplie den, meerendeels Hindoes; en laten hen vrij tegen betaling van een losgeld. Op voorstel van Gandhi heeft de Congresre- geering der grensprovincie vorige week be sloten krachtige maatregelen te nemen om hieraan een eind te maken. Ondanks hun belofte zich rustig te zullen houden, hebben sommige stammen den fakir herhaaldelijk lijk geholpen. Daarom heeft de politieke agent voor Noord-Waziristan, majoor Bacon, alle betrekkingen met den fakir verboden, en verklaard* dat deze onvrien delijk staat tegenover het Britsche gezag en tegenover de onderdanen van Britsch-In- dië. Dit weekeinde zijn 200 bewoners van Bannu gearresteerd en opgesloten, toen zij den fakir eer gingen bewijzen. In het district Kohat hebben stammen een dorp overvallen, een man gedood, twee gewond, en 20 huizen geplunderd. Zij schoten op Britsche troepen, die het vuur met een machinegeweer beantwoorden, waarbij vele slachtoffers vielen. De aanvallers sneden ook de telefoondraden door. De gouverneur van de grensprovincie, sir George Gunning- ham en de eerste minister, dr. Khan Sahib, vliegen morgen naar Bannu om met de plaatselijke autoriteiten te overleggen hoe aan de invallen een eind te maken. BELANGWEKKENDE OUDHEID KUNDIGE VONDST. LONDEN, 31 Juli (A.N.P.). De „Daily Mail" meldt, dat oudheidkundigen te Sulion Hoo nabij Ipswich (Suffolk) in de graf tombe van een Angelsaksischen koning een goud- en zilverschat van onschatbare waar de hebben gevonden, waaronder een mas sief gouden helm, met edelsteenen ingelegd. De waarde van deze vondst wordt op een milloen pond sterling gesteld. AMSTERDAM, 31 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 282 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7280 6270 en 5058 cent per kg. slachtgewicht 13 stieren 4452 cent idem; 88 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk; 38 vette kalveren 2e kwal. 4854 en 3e kwal. 3646 cent per kg. levend gewicht; 152 nuchtere kalveren 6—10, 97 schapen f 10—18 per stuk, 424 carkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg. 6162 cent (enkele hooger), zware 5960 cent, vette 5758 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: slachtrunderen zeer matige aanvoer, stille handel, prijzen vast. Melkkoeien matige aanvoer stille handel, prijzen onveranderd. Vette kalveren zeer matige aanvoer stille handel, prijzen iets lager. Nuchtere kalve ren ruime aanvoer, vlugge handel, prijzen lager. Schapen minder aanvoer, stugge handel prijzen constant. Varkens matige aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets la ger. Eenige beste vleeschvarkens 1 tot 2 cent boven de noteering. ROTTERDAM, 31 Juli. Vee. Aanvoer: 2169 totaal, 592 vette runderen, 291 vette kalveren, 14 nuchtere kalveren, 604 scha pen en lammeren, 668 varkens. Prijzen: vette koeien 75, 60 en 3448 cent, vette ossen 64583448 cent, vette kalveren 95, 75 en 5060 cent varkens (levend ge wicht) 51, 50 en 49 cent, schapen 40, 35 en 30 cent, lammeren 45, 40 en 35 cent. Prijzen per stuk: schapen 17—15—13, lammeren 1186. Overzicht: vette koeien en os sen aanvoer minder, handel tamelijk, prij zen le en 2e kwal. als vorige week, 3e kwal. iets hooger, pr. koe 78 cent, prima os 68 cent. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen le kwal. goed te handhaven, 2e en 3e kwal. iets hooger, prima tot 1.02 cent. schapen en lammeren aanvoer klenn handel lui, prijzen van vo rige week te handhaven, varkens, aanvoer iets hooger, handel willig, prijzen iets hoo ger. Klein partijtje schapen voor export verkocht. ROELOFARENDSVEEN, 31 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien n.o. 1318 cent per doosje; meloenen 1017 cent en bloem kool 56 cent per stuk; tomaten 6570 cent per bak, sla 0.50—4.00 per 100 krop; snijboonen 8287 cent, idem B 6870 cent idem C 70 cent, princesseboonen 0.95— 1.35 en stamboonen 90 cent per 10 kg., Augurken D 1.10—1.15, idem E 3261 cent, stippel C-D 5051 cent per 25 kg., Kwakel: snijboonen 8486 cent, idem B 71 cent, idem C 73 cent, princesseboonen 1.201.30, stamboonen f 0.851.10 per 10 kg.; Augurken D 1.101.15, idem E 32 cent en stippel C-D 49 cent per 25 kg. Aanvoer augurken 4810 x 25 kg. BOSKOOP 31 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 37 cent, Wendland 1217 cent, Hadley 20 37 cent, Duisburg 3658 cent, Briarclif 15 —30 cent, Butterfly 1527 cent, Rosalan- dia 1512 cent, Florex 3045 cent, Vier- ianden 3045 cent, Bettertime 1424 cent, Edith Helen 3046 cent, Aug. Noack 12 16 cent, Else Poulsen 1526 cent, Gloria Mundi 2038 cent, Elle Poulsen 613 cent, Paul Grampel 1523 cent, Rosa Mundi 2041 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1018 cent Ingar Ohlson 11—21 cent, Orange Triumph 3557 cent, Asclepia 10 12 cent, Dahlia's 59 cent, Clematis Du- randi 3046 cent, Clematis Prins Hendrik 6090 cent, Clematis The President 58 cent TER AAR, 29 Juli. Centrale Veiling. Snijboonen 6097 cent, princesseboonen 1.001.20, dubb. stamboonen 6070 cent, witte pronkers 3037 cent, Augurken: fijn 1.70, fijnbasterd 1.30, basterd 1.05, grof 1.151.35, stippel 6068 cent, kom kommers 20 cent. LOOSDUINEN, 29 Juli. Groentenvei- Jing. Bloemkool le soort f 1.604.70, idem 2e soort 1.50 rijen komkommers le soort 2.002.60, idem 2e soort f 2.gele kom kommers le soort 2.002.20, witte idem 2.per 100 stuks, meloenen 823 cent per stuk, stokprincessen 6.006.50, stam- princessen 912, tomaten A 4.004.40, idem B 4.004.20, idem C, CC en Bonken 4.groote boonen 1.50, druiven blau we le soort 3238, idem 2e soort f 28, idem witte 28 per 100 kg.; spinazie 23 34 cent per 4 kg., postelein 823 cent per 6 kg., salade le soort 2.20 per 100 krop; peen le soort 2.50, rabarber 1.pieter selie 30 cent per 100 bos; andijvie 0.50 1.50 per 100 struik; eieren 3.per 100 stuks. LEIDSCHENDAM, 29 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort f 2.00 2.50, 2e soort f 2.3e soort 2.gele komkommers le soort 2.002.40, 2e soort 2.3e soort 2.Kropsla le soort 0.801.90, 2e soort 50 cent, stoofsla per kg. 2 cent, peen 2.504.20, bloemkool 4 7.50, 2e soort 2.504.00, uitschot 1.50 Tomaten midd. 2.002.40, gr. ronden 2 2.50 2e soort 2.3e soort f 2.bon ken 2.002.20, andijvie per 100 0.50 1.40, spinazie per 4 kg. 1018 cent, pos telein 2.504.50, snijboonen 1012 cent, spercieboonen 610 cent, meloenen 638 cent, roode en witte bessen 7.009.50. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.80l/4 Berlijn 75.40 Parijs 4.981/g Brussel 31.97 Zwitserland 42.45 Kopenhagen 39.30 Stockholm 45.35 Oslo 44.20 New York 1.88l/i6

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3