Vliegtuigen voor Defensie KERKNIEUWS STADS AGENDA NIEUWS VRIJDAG 28 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 s Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onxe agenten 20 cent per woek; 2.00 per kwartaal Franco per part 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geül Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. 1 HOE WORDT HET WEER? BEWOLKT ZONDER REGEN. De Bill seint: Verwachting: Voor het geheele land: Matige tot zwak ke Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, betrokken tot zwaar of halfbewolkt, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: lichte regen, zwakke Z. W. wind, 17 gr. C. V lissin gen: zwaarbewolkt, matige Z. Z. W. wind, 16 gr. C. De Bilt: lichte regen, zwakke Z. Z. W. v/ind, 15 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, zwakke Z. W. wind 17 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, zwakke Z. Z. W. wind 13 gr. C. BÜITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De Oceaandepressie blijft stationnair in het Westen. Randstoringen aan haar Zuid zijde deden de luchtdruk dalen tot in de Golf van Biscaye. Er vormt zich een ver binding van deze depressie over de Noor- sche Zee met een vlak gebied van lagen luchtdruk over het Noorden van Scandi navië. De zware regens der depressie ble ven beperkt tot Ierland. In Engeland en Schotland vielen onbeduidende hoeveelhe den regen. Het gebied van hoogen lucht druk over het vasteland breidt zich naar het Zuiden en Oosten uit. In de Zwiitser- sche Alpen is in den morgen alle bewol king verdwenen en de Isotherm van 0 gra den ligt eenige honderden meters hooger dan gisteren. (Saentis plus 1, Jungfraujoch 3 graden Celsius). In Centraal-Europa is het nog koel in Midden-Scandinavië blijft het warm. In het Westen steeg de tempe ratuur overal. LUCHTEMPERATUUR. 20.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: Van Vrijdagnamiddag 9.31 uur tot Zaterdagmorgen 4.43 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 29 Juli voorm. 2.20 en nam. 2.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 18.51 uur Vrijdagavond Maan onder 3.40 uur Zaterdagnacht. N.S.B.-er het woord ontnomen De heer ROST VAN TONNINGEN (N.S. B.) betwist, dat de R.K. fractie en de R.K. pers onafhankelijka van elkander staan. Spreker wenscht duidelijk te zeggen, dat de heer Albarda zich beerid heeft getoond tot samenwerking met den heer Romme en dat de heer Albarda den judaskus heeft aangeboden (de voorzitter hamert herhaal- deljk). Voortgaande zegt spreker, dat de S. D.A.P. verraad pleegt aan haar beginselen. (De voorzitter hamert opnieuw herhaalde malen). Nadat spreker tenslotte heeft gewaagd van een laaghartig optreden van de zijde der S.D.-fractie in deze Kamer, ontneemt de voorzitter hem het woord. De heer ALBARDA (S.D.A.P.) wijst er op. dat de heer Colijn volgens zijn zeggen bij zijn tweede formatie-poging gebruik ge maakt heeft van zijn ervaring opgedaan bij de eerste formatie. Maar die ervaring was toch, na de conferentie met de frac tievoorzitters, dat hij geen meerderheid in de Kamer kon vonden. En toch heeft hij de formatie doorgezet. Ik heb eerder gezegd, dat een oneenig- heid op dit moment bedenkelijker dan ooit is. Spr. haalt dan 'n stuk aan uit den tijd waarin de liberale voorgangers van den heer Wen delaar wel streden voor de rech ten van het Parlement En die woorden uit 1868, waarin er op wordt gewezen, dat een Regeering het vertrouwen moet hebben van het Parlement, geven de SD.A.P.-fractie het recht vóór de motie van den heer Deckers te stemmen. Belangrijke opdracht aan de binnenlandsche industrie te wachten. HISTORISCHE PLECHTIGHEID IN HET VICARIAAT VAN KISUMU. Z.H.Exc. Mgr. N. Stam verricht de eerste wijdingen. Naar wij vernemen heeft j.l. Woensdag in het Vicariaat van Kisumu een histori sche plechtigheid plaats gehad, welke groo- te luister is bijgezet. Dien dag namelijk heeft Z.H.Exc. Mgr. N. Stam, Apostolisch Vicaris van Kisumu, Afrika, aan den eersten theologant het sub-diaconaat toegediend, terwijl een an dere inlandsche theologant de tonsuur ont ving. De naam van den nieuwen sub-diaken is Gabriel Otieno. Negentien jaar geleden ontving hij het H. Doopsel en drie jaren later begon hij zijn studies in het inland sche seminarie, waar hij zich deed kennen als een devoot student. Hij is thans 34 jaar oud. Na deze plechtigheid heeft Z.H.Exc. Mgr. N. Stam aan den Nijlotischen theologant Crispinus Ojuang de kruinschering gege ven. Op twaalfjarigen leeftijd heeft hij het H. Doopsel ontvangen en anderhalf jaar daarna begon hij zijn studies om op 24-ja- rigen leeftijd de tonsuur te mogen ontvan gen. Op Maria ten Hemelopneming zal Mgr. N. Stam de eerste twee novicen inkleeden, welke plechtigheid zal plaats hebben te Kakamega. De wijdingen heeft de Bisschop toege diend in de kerk dei inlanders in Kibuye, een wijk van de stad Kisumu. Het zal nu niet lang meer duren of de onversaagde Missiebisschop zal, na 37 jaren zwaren missie-arbeid op den evenaar, het genoegen smaken den eersten neger in zijn vicariaat tot priester te mogen wijden. GENERAAL DER PATERS ONGESCHOEIDE CARMELIETEN. Bezoek aan ons land. De Hoogeerw. Pater Petrus Thomas Ge neraal der paters Ongeschoeide Carmelie- ten is dezer dagen van uit Rome in ons land gearriveerd. Hij zal een bezoek bren gen aan de verschillende Carmels der On geschoeide Carmelieten en Carmelitessen in Nederland. Dc Nationale Feestdag Vaandeldefilé aan den vooravond Sirenegeloei zal geboorte van Oranjetelg verkonden Zooals reeds eerder werd medegedeeld zal op den avond voorafgaande aan den nationalen feestdag een vaandeldéfilé wor den gehouden De vereenigingen worden verzocht behalve hun vereenigingsvaandel, zooveel mogelijk andere vlaggen met zich mede te voeren, opdat de stoet den toe schouwer een kleurrijken aanblik biedt. Om kwart over acht precies zal de stoet vertrekken van het Kaasmarktterrein en de volgende route nemen: Hooigracht, Nieuwe Rijn. Karnemelksbrug, Steen- schuur, Rapenburg Oostzijde, Breestraat, Gangetje, Botermarkt, Vischmarkt, Aal markt, Apothekersdijk, Prinsessekade, Haarlemmerstraat* Pelikaanstraat en zoo terugkeeren naar het Kaasmarktterrein, waar de stoet ontbonden wordt. Indien het bericht van de geboorte van een koninklij ke Prins of Prinses pas na 6 uur des na middags bekend wordt, zal het vaandel défilé niet doorgaan; daarvoor in de plaats worden dan muzikale rondwande lingen door verschillende deelen van de stad gehouden. Het bericht van de geboorte zal direct hekend gemaakt worden door het knallen van donderbussen, aangeboden door de vereeniging „Koninginnedag" met mede werking van de Nationale Contact-Commis sie, en door het loeien van sirenen en flui ten van de navolgende fabrieken: Fa. R. M. Beuth en Zoon., Fa. P. Clos en Leem bruggen, J. J. Krantz en Zoon, Gebr. van Wijk, Nederl. Electrolasch Mij., Holl. Con structiewerkplaatsen, Kon. Ned. Grofsme derij, Meelfabriek „De Sleutels" v. h. de Koster en C., Leidsche Kalkzandsteenfa briek, Fa. D. D. Noordman, Fa. Wernink, Johan Parmentier, Fa. Wouterlood,. Ver. Touwfabrieken, en de Wasscherijen: van Ommeren, Dingjan, Remundt, Van der Loo en de Groentenveiling. Wellicht zijn er nog meer fabrieken of bedrijven in het bezit van een fluit of si rene, die hieraan him medewerking willen verleenen; deze kunnen zich alsnog opge ven aan het adres: Steenschuur 16. Laat niemand verzuimen op dit signaal de na tionale driekleur uit te steken! Als tegenhanger van de wonderen der moderne techniek, zal een postduif het be richt van Soestdijk naar Leiden overbren gen en zullen herauten, vergezeld van trompetters, den volke kond doen van de blijde gebeurtenis. Zoo snel mogelijk zullen oranjekleurige bulletins worden aangeplakt, die de fees telijkheden en wedstrijden, te houden op den nationalen feestdag, bekend maken. Men verzuime niet deze biljetten aan dachtig te lezen! LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 22 tot en met Vrijdag 28 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsohe Apotheek, Wilhelminaparlc T, tel. 26274. PASTOOR VAN BAAREN. In het R.-K. ziekenhuis opgenomen. De zeereerw. heer C. G. A. van Baaren, pastoor van de St. Josephkerk aan de Van Limburg Stirumstaat te Den Haag, is bij het afstappen van een stoepje op de Hoef- kade, zoo ernstig komen te vallen, dat hij aan beide beenen een spierscheuring van ernstigen aard heeft opgeloopen. De Ge neeskundige Dienst heeft zijneerw., die in een meubelmagazijn was binnengedra gen, naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd, v/aar gisterochtend operatief is ingegre pen. Naar de „Msb." verneemt is de operatie goed geslaagd en maakt de patiënt het thans vrij goed, alhoewel deze zeer veel pijn moet verduren. Het laat zich wel aanzien, dat de paro chianen van St. Joseph minstens zes weken hun herder zullen moeten missen. NAAR DE MISSIE. Paters Kruisheeren. Door den Hoogw. Heer W. A. van Din ter, Magister Generaal de Orde van het H. Kruis werden tot missionaris benoemd: Voor Java: Paters J. v. d. Pol, A. v. Dijk, J. Zijerveld en P. de Kort. Deze laatste gaat evenwel eerst eenige jaren in Rome studeeren. Voor Congo: Paters M. Deckers, P. Wa- gemans en J. v. Tricht. Voor Brazilië: Paters J. Sweerts en Th. Arnoldus. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week geen audiëntie verleenen. MULO-EXAMEN. Voor het examen M. U. L. O. zijn hier ter stede geslaagd voor Diploma B.: W. Schonenberg, Katwijk aan Zee; G. Doets, Katwijk aan den Rijn; D. Liesveld, Katwijk aan Zee; J. Kuipers, Katwijk aan Zee; C. Hou waard, Katwijk aan Zee; E. A. Bergman, Katwijk aan Zee; D. Ligtvoet Schenk, Leiden; G. W. M. Toonen, Noord- wijk aan Zee; T. van der Linden, Leiden. Geslaagd voor diploma A.: P. Esseveld, A. van Egmond, J. J. Beije en C. Bakker, allen Sassenheim; P. Vromans, Zoeterwou de; J. Schinkel, Leiden; J. Hageman,, Kat wijk aan Zee; C. Spilker, Sassenheim; J. Viergever, Noordwijk-Binnen; P. van der Vet, J. Verhoeven, J. de Kier, en A. Bij kerk, allen Leiden; W. den Hartogh, T. A. van Gemert, en P. Hulsman, allen Hil- legom; W. Ch. Hendriksen, Zoeterwoude; H. v. d. Eijkel, Rijnsburg; H. M. G. van Brummen, Alphen aan den Rijn; M. G. Rietkerk, Lisse; M. C. Verkuijl, Haarlem mermeer; J. Hoogendoorn, Katwijk aan Zee; Ch. W. van der Sterre, Zoeterwoude; J. J. van Zonneveld, J. W. de Wekker, J. Roman, H. Redel, en J. van der Lelie allen Leiden; J. P. Segers en C. H. van Voort, heiden Lisse; J. H. van Dijk en J. J. Hyl- kema, beiden Hillegom; H. Hoek, Noord wijk aan Zee. NIJVERHEIDSONDERWIJS. Van den R. K. Nijverheidsonderwijscur- sus voor meisjes, Geversstraat 21, Oegst geest, afd. v. d. R. K. Vakschool v. Meis jes te Leiden, zijn geslaagd voor het ge tuigschrift van den 2-jarigen cursus de dames: A. de Gelder. S. de Gelder en G. Maat, Oegstgeest; L. Herreur, Sassenheim; B. Kralt, A. Kromhout, B. Mulder, A. v. Noort, C. v. Starkenburg, M. v. Tilburg en R. Tummers, Rijnsburg; W. van Leeuwen, Katwijk aan Zee. Voor het examen hoofdacte zijn te Den Haag geslaagd mej. J. M. A. Broerse en de heer G. Rietveld, beiden alhier. VENTERS- EN MARKTKOOPLIEDEN- VER. „DE SLEUTELSTAD". Woensdagavond heeft een vergadering plaatsgevonden van hier ter stede werk zame straat- en marktkooplieden in de Lunchroom v. Dijk aan de Botermarkt 13. Op deze vergadering is besloten tot op richting van de Venters en Marktikooplie- denivereeniginig „De Sleutelstad". Voor voorloopig ibestuur werd samenge steld bestaande uit de heeren: A. Planje, voorzitter; T. X. Vinkenstein, secretaris; D. Verboom, penningmeester. Het Secretariaat werd gevestigd bij den secretaris den heer T. Vinkenstein, Mo- riaansteeg 10 te Leiden. Aan dit voorloopig bestuur werd opge dragen om de voorbereidende werkzaam heden tot uitvoering te brengen, verband! houdende met het definitief samenstellen van het bestuur. De heer DE MARCHANT ET D'ANSEM- BOURG (N.S.B.) wijst er op, dat naast het politiek Katholicisme nog een religieus-Ka- tholicisme bestaat, dat niet bereid is zijn beginselen op te offeren. Niemand heeft meer redenen het verdwijnen van den heer Colijn ernstiger te wenschen dan de N.S. B. Wanneer wij desondanks niet zullen meewerken aan het wegwerken van dit mi nisterie, dan is dit omdat wij de daden van dit ministerie willen afwachten. De heer VAN HOUTEN (C.D.U.) zegt verrast, maar tegelijk verheugd te zijn, dat de heer Deckers een motie heeft ingediend, welke een heengaan van dit kabinet tenge volge zal hebben. Wij kunnen onze stem aan die motie geven, ofschoon de heer Deckers niet heeft duidelijk gemaakt, dat zyn partij bereid is een nieuwe formatie op zich te nemen. Die bereidheid leidt spr. echter uit het indienen van de motie af. De heer JOEKES (V.D.) gaat nog eens na, wat de heer Colijn over den financiee- len toestand heeft gezegd. Spr. had ver wacht, gezien de reden van de crisis, dat men met een nieuw plan was gekomen ten aanzien van de bestrijding der werkloos heid. Dit kabinet heeft het toch mogelijk gevonden, te komen met een belofte over de uitbreiding van zorg voor ouden van da gen. Dit heeft niet alleen mij, maar ook den heer Schouten verwonderd. Spr. acht het lichtvaardig, dat toezeggingen zijn gedaan, terwijl het financieel exposé dat de heer Colijn gaf, zoo weinig rooskleurig is. Spr. wijst er nog op, dat men zich bij de plannen voor de Indische defensie reeds dadelijk rekenschap moet geven van de kosten-verdeeling. Ook spr. wijst er op, dat geen ernstige poging is gedaan om een kabinet te ver krijgen, dat op een Kamermeerderheid be rustte. Spr. zal vóór de motie stemmen. De heer KERSTEN (St. Ger.) zegt, de motie verwacht te hebben, doch spr. had daarbij toch op eenige bescheidenheid ge hoopt. Maar dit is nu het loon voor het trouw naloopen van Rome. Het kabinet wordt naar huis gestuurd. Spr. acht de motie onrechtvaardig, daar zij is ingediend vóór dit kabinet iets kon doen. Daarom kan de Regeering deze motie naast zich neerleggen. Spreker zal tegen de motie stemmen. De heer DE VISSER (C.P.) zegt, dat niemand nu zal willen gelooven, dat de zoo genaamde rechtsche partijen broederlijk zullen samenwerken. Er zal iets moeten gebeuren, wat Nederland nog niet kent. An ders komt men in een doolhof. Een minis terie op een breede basis, zal moeten ko men, maar een breede basis, waarin ook niet-rechtsche groepen zijn opgenomen, een regeering steunend op de belangrijkste groepen van het volk, waarin voormannen uit de Nederlandsche vakbeweging worden opgenomen. In de hoop daarop zal spr. vóór.de mo tie stemmen. De heer SCHOUTEN (A.R.) motiveert zijn stem tegen de motie. Tot dusver is nog niets gebleken van eenig materieel conflict tusschen regeering en parlement. Daarom is deze motie in strijd met de parlementare zeden. Zijn fractie zal derhalve tegenstem men. De heer COLIJN zegt, dat een gedach- tenwisseling over enkele punten weinig nut zal hebben. Het staat vast, uit de woor den van enkele fractieleiders, dat de meer derheid van deze Kamer tegen het voortbe staan van dit kabinet is. Daarom zal spr. op die punten verder niet ingaan en afzien van repliek. Hierna wordt de stemming gehouden. De motie van den heer Deckers wordt aangenomen met 55 stemmen voor en 27 stemmen tegen. De vergadering wordt te 5.35 verdaagd tot hedenmiddag één uur. INGEZONDEN STUKKEN ZAL HET NU AFGELOOPEN ZIJN? Mijnheer de Redacteur, Gaarne eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad voor het volgende: Zal het nu afgeloopen zijn? Zal er nu naar worden gekeken? Zal er nu toezicht van hoogerhand komen? Het is te wen schen. Eerst een ongeluk, dan maatregelen. Ik bedoel hier het droevige ongeval met een roeibootje aan de Vink. Twee jeugdige menschenlevens verdronken, zoo'n ongeluk al jaren voorspeld met één van die on gelukkige roeibootjes voor ten hoogste twee personen, waarin er maar liefst vijf gezeten waren. Wie draagt hiervoor de verantwoordelijkheid? Niemand! Neen hier moet een strenge keuring van hoogerhand op komen, ten eerste voor de kwaliteit der booten, ten tweede voor het aantal perso nen, dat in zoo'n bootje kan worden mede genomen. Waarom wel strenge keuringen voor vervoermiddelen op den weg? En waarom zulke bescheiden maatregelen te water? In enkele Gemeenten (deze ten goede ge sproken) bestaan politieverordeningen,* dat vaartuigen voor gebruik van algemeen ver voer aan eischen van betrouwbaarheid moeten voldoen. Doch het blijkt, dat dit in Voorschoten niet het geval is. Nu hoor ik ook stemmen opgaan, die den schipper, welke het bootje zou hebben VLIEGTUIGENINDUSTRIE. adededeeling aan de Eerste Kamer. In de Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de Dienstplichtwet schrij ven de ministers van Defensie en van Binnenlandsche Zaken o.m. het volgende: Ten aanzien van de contingents-bereke- ning wordt opgemerkt, dat wel is waar het huidige jaarlijksche contingent 32.000 man bedraagt, doch dat dit aantal wordt ver hoogd met het getal dienstplichtigen, dat in een voorgaand jaar om de een of andere reden vrijgesteld of afgekeurd werd en het contingent dientengevolge vaak oploopt tot pl.m. 42.000 man. Van het verlies van een betrekking als gevolg van het vervullen van militaire verplichtingen maakt men zich, wat den omvang van het kwaad betreft, gewoonlijk overdreven voorstellingen. Een groot aan tal gegevens, bij onderscheidene onderzoe kingen verkregen, zijn voorgelegd aan een commissie, van welke de minister van De fensie binnen korten tijd het verslag te gemoet ziet. Wat de medewerking van werkgevers betreft, kan worden verklaard, dat over het algemeen niet over gebrek aan mede werking kan worden geklaagd, dat integen deel tal van werkgevers en werkgeversor ganisaties een alleszins loffelijk standpunt innemen. Bij artikel 1 der wet van 4 November 1919 betreffende den aanleg van scheep vaartkanalen naar Twente werd bepaald, dat een scheepvaartkanaal van Twente naar den Boven-Rijn met een scheepvaart verbinding naar den IJssel bij Zutphen zou worden aangelegd. Aangezien deze laatste verbinding als het meest urgent werd beschouwd, werd daarmede begon nen. Intusschen rees al spoedig de vraag of de belangen, welke door den aanleg van een kanaal naar den Boven-Rijn zouden worden gediend, niet beter konden worden behartigd door de kanalisatie van den IJssel. Nadat een plan tot kanalisatie was op gemaakt, werd die vraag voorgelegd aan den Economischen Raad, welk lichaam uit een algemeen economisch oogpunt ver re de voorkeur gaf aan de kanalisatie van den IJssel boven het ontworpen kanaal van Almen naar den Boven-Rijn bij Pan- nerden. Het aanmerkelijke kostenverschil, n.l. 11 a 12 millioen voor de kanalisatie tegenover globaal 16 millioen voor het ka naal, werd daarbij mede in aanmerking genomen, doch vormde geenszins het hoofdmotief voor deze uitspraak. Het plan, volgens hetwelk de kanalisatie zal kunnen geschieden, staat in hoofdlij nen geheel vast, doch zal in onderdeelen uit den aard der zaak nog nadere uitwer king behoeven, nadat tot uitvoering zal zijn besloten, waartoe wijziging van bo venvermelde wet noodig zal zijn. Niteraard zal, als tot uitvoering der ka nalisatie van den IJssel wordt besloten, dan geen aanleiding meer bestaan, een scheepvaartkanaal van Almen naar den Boven-Rijn te graven. De regeering ver meent, dat om der kosten wille er van moet worden afgezien dit kanaal aan te leggen uitsluitend met het oog op 's lands defensie. Waar maar eenigszins mogelijk, wordt bij de aanschaffing van materiaal, bestemd voor defensiedoeleinden, met de belangen van de Nederlandsche nijverheid ten volle rekening gehouden. Voor wat het vliegtuigmaterieel betreft, wordt steeds in de eerste plaats onder zocht in hoeverre de particuliere nijver heid op redelijke voorwaarden en binnen redelijken leveringstermijn in de behoefte kan voorzien. Als gevolg daarvan is tot heden in den loop der jaren slechts een klein gedeelte van het benoodigde materieel in het bui tenland aangeschaft moeten worden, te weten voor wat de landmacht betreft 18 gevechtsvliegtuigen en 3 overgangstoestel len. Naar verwacht mag worden, zullen thans loopende onderhandelingen binnenkort tot een belangrijke opdracht aan de bin nenlandsche industrie kunnen leiden. Deze opdracht is een gevolg van de aan biedingen, welke niet van één, doch van meer Nederlandsche fabrieken op eene aanvrage van de zijde van het departe ment van Defensie zijn ontvangen. Het is twijfelachtig of een ander deel van de nog benoodigde vliegtuigen, waar aan dringend behoefte bestaat, eveneens in het binnenland kan worden aange schaft, omdat Nederlandsche producten van dit type nog niet in voldoende mate tot ontwikkeling zijn gekomen. overvaren de schuld geven, doch dit is m. i. z. niet juist. Ten eerste zijn de personen hoogstwaarschijnlijk onervaren geweest te water, ten tweede blijkt, dat zij plotseling het vaarwater overstaken, zoodat de schip per het bootje niet vlak bij zijn schip heeft kunnen zien, daar deze circa 20 meter voor zijn schip pas uitzicht heeft op het water, ten derde de overbelasting van het bootje reeds eerder genoemd. Dat nu, voordat een tweede ongeluk met deze bootjes gebeurt, hiertegen maatrege len zullen worden genomen, is het doel van dit stuk. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte, grander luk-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2