MGEVING VRIJDAG 28 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 SCHOOLARTSENDIENST IN DE BLOEM- BOLLENSTREEK. District „Hillegom en Omstreken" Uit het verslag van den Schoolartsen- dienst over 1938 blijkt weder, dat deze dienst in een behoefte voorziet en dat het medisch toezicht op de schoolkinderen door de ouders en verzorgers op hoogen prijs wordt gesteld. Blijkens het verslag staan 52 scholen met 9749 leerlingen onder het toezicht van den schoolarts. Daar het niet mogelijk is al deze kinderen systematisch te onderzoeken, worden voornamelijk de leerlingen, die tot de lagere scholen worden toegelaten of die scholen verlaten, volledig onderzocht In 1938 bepaalde dit volledige onderzoek zich tot 2571 leerlingen, terwijl in totaal 3442 kinderen een onderzoekbeurt kregen. Slechts de ouders van 4 kinderen opperden tegen dit onderzoek bezwaren, voorwaar een zeer miniem percentage en een bewijs, hoezeer men instemt met het geneeskun dig schooltoezicht. Ten einde zich zooveel mogelijk te laten voorlichten, worden bij dat onderzoek steeds de moeders of de ver zorgers der kinderen uitgenoodigd. Hun op komst was groot; deze bedroeg nl. 98 pet. Van de onderzochte kinderen werd gemid deld één op de tien naar den huisarts voor behandeling verwezen. Merkwaardg is het, dat dit percentage van jaar tot jaar onver anderd blijft. Zooals reeds in het verslag van het vo rige paar is medegedeeld, heeft de gemeen te Lisse een schooltandarts aangesteld. Deze heeft in 1938 een aanvang met zijn werkzaamheden gemaakt en is begonnen met de behandeling der gebitten van de kinderen, welke de eerste klasse van de la gere school in die gemeente bezoeken. Voor de moeilijkheden, waarvan in het vorig jaarverslag melding werd gemaakt, om de achterlijke kinderen behoorlijk on derwijs te geven, is een bevredigende op lossing verkregen. Hoewel de stichting van een R.K. dagschool voor achterlijke kinde ren niet kan doorgaan, omdat voor den fi- nancieelen opzet geen goedkeuring kon worden verkregen, kunnen de achterlijke kinderen uit dit district in de toekomst op de scholen voor buitengewoon onderwijs te Haarlem en te Leiden worden geplaatst Aan het einde van het verslagjaar was de cshoolarts druk bezig met de immunisa- tie tegen diphtherie voor te bereiden. Met deze onvatbaarmaking is veel tijd gemoeid geweest. Immers de vaccinatie geschiedt op de scholen, in samenwerking met de huis artsen, terwijl de bewerking 2 maal, met een tusschenruimte van 3 weken, moet ge schieden. Wanneer daarmede echter be reikt is, dat de kinderen in de toekomst voor deze ernstige ziekte gespaard blijven, da nis de tijd, daaraan besteed, ruim be loond. HILLEGOM Brand in houten bollenschuur. Gisteravond rond 10 uur ontstond brand in de houten bloembollenschuur gelegen aan de Weeresteinstraat, achter het kan toorgebouw der Rott. Bank alhier. Als oor zaak wordt opgegeven, dat een kachelpijp va nde brandende kachel (voor het dro gen der bollen) op de bovenverdieping niet behoorlijk beschermd was, daar deze door een houten gedeelte naar buiten gaat. Een wtrkman, die. toevallig nog aanwezig was,, bemerkte het onheil en belde terstond de brandweer op, welke oogenblikkelijk aanij rukte. Toch brandde de bovenverdieping 5uit, terwijl ook de daar aanwezige bollen waardeloos werden. Het overige gedeelte bleef behouden, doch bekwam veel water schade. Villabouw. Aan de firma E. Schuit al hier is opgedragen het bouwèn van een vil la aan de Haarlemmerstraat voor reke ning van den heer J. van Roon te Over- veen. Aanbesteding bioscoop. Gisteravond had in hotel Flora de openbare aanbeste ding plaats van een bioscoopgebouw aan de Hoofdstraat alhier Aantal inschrijvers 18. Uitslag: S. de Vries, Zaandam 20800; Conrad Bot, Haarlem 20.000; Brandsma en Bakker, Haarlem 19.740; G. Onder de Linden, Hillegersberg 19.500; P. Paal, Apeldoorn 18.535; P. Meijer, IJmuiden 17.984; J. Rijn, Waddinxveen, 17.983; M. Kool, Warmond 16.450; Jac. J. Feije, Heilof 15.998; N.V. Bakkerv. d. Mare, Amsterdam 15.685; A. Klomp, Heemskerk 15.623; J. N. Schuit, Alkmaar 15.500; Th. v. de Hoorn en Zn., 14.951; E. Schuit, 14.790; Fa. Daudel en Co., Lisse 14.600; N.V. Bouw-exploitatie Mij., Santpoort 14.335; VeenmanVink 14.140; Timmer bedrijf NijmanRusman 14066. De be grooting was 15.000; architect is de heer C. de Groot te Castricum. Gunning aange houding. Waar geen plaats vermeld, wonen de inschrijvers te Hillegom. KATWIJK Oudheidskamer. De moeilijkheid om een zaal te hebben ter opstelling van de voorwerpen van de Oudheidskamer is voor- loopig weer opgelost. Het staat thans vast, dat de verbouwing van de ambachtsteeken- scl ooi dit seizoen niet zal doorgaan, zoodat de Oudheidskamer van deze school voor dit seizoen weer gebruik zal kunnun en mo gen maken. Met de in gereedheidbrenging is men intussehen begonnen, zoodat mag worden aangenomen, dat de opening begin de. volgende week zal kunnen plaats heb ben. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. slaagden de heeren A. van Dijk, H. v. d. Marei, L. v. d. Marei en C. Korpershoek. Voor het Mulodipdoma B. slaagde de heer N. M. Maan. Geslaagd. Voor de hoofdacte slaagde te Den Haag mej. J. van Oudgaard alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht Een tijdvak zooals thans achter ons ligt heeft men in den tuinbouw volgens alge- meene opinie nog niet meegemaakt. Zoo mat en down, en zoo slechte prijzen voor alle producten waarvan eenige aanvoer -was, kan men zich niet herinneren. On getwijfeld is het waar dat „lest het best heugt" en zoo voelt men den toestand van heden momenteel het ergst, maar bij den ellendigen toestand van heden komt nog het gevoel dat het er voorloopig nog wel niet beter op zal worden, neen, naar veler opinie zelfs nog slechter, want ook nu ging het zachtaan, doch geleidelijk, steeds dieper de put in. De internationale gespannen toestand met als gevolg zeer onvoldoende uitvoer zullen er het noodige wel aan hebben bijgedragen en vermoe delijk nog meer toe bijdragen dat men voorhands nog op geen verbetering zal behoeven te rekenen. Bospeen, waspeen, vroege aardappelen en Eigenheimers vormen thans de hoofd producten. Artikelen van meer onder geschikt belang zijn b.v. kroten, sla, Dop pers, en waspeen. De aanvoer van bloem kool was tot heden van geen groote be- teekenis doch binnen enkele dagen komt ook di tproduct in grootere kwantums. Tot voor enkele dagen was de prijs van bloemkool redelijk, n.l. van 8.tot 12.voor de eerste soort doch de ver laging kwam spoedig en bracht de no teering op 5.tot 9.voor 1ste soort, en 2.50 tot 3.70 voor de tweede kwali teit. En aangezien op de gewassen nog al wat aan te merken valt is de financieele uitkomst ook met dezen prijs lang niet loonend. Zeer slecht ging het met de bospeen. Als gevolg van de redelijken uit komst vorig jaar is er voor dit seizoen buitengewoon veel peen uitgezaaid, veel en veel meer dan ooit tevoren doch tot heden was het een fiasco. Zomerpeen is een artikel wat veel kost van productie, landhuur, mesten, wieden, bossen, en aan voeren. Een minimumprijs van 2.50 per 100 bos geeft dan ook veel verlies voor den tuinder. En tot heden ging de massa voor den minimumprijs en draaide zelfs door. Vrachten vol gingen naar het vee in de weide die het met de droogte en daar door te weinig gras een lekkernij vonden. Een enkele tuinder die prima waar had, of extra zware bossen van meer dan een kilogram zag soms van f 3.tot 3.90 op zijn aanvoerstaat genoteerd. Meerdere tuinders hebben nog niet geoogst, wachten nog met bossen in de hoop op beter! Ook kisten peen kregen een bijzonder lage no teering, varieerend van 0.30 tot 0.60 per kist van 20 K.G. gewasschen peen. Ook veel te laag. Er was tot heden geen of zeer weinig vraag voor export. Indien dat niet beter wordt moet het ongetwijfeld met dezen teelt slecht afloopen en is men op de steun aangewezen. Sla bracht deze dagen een hoogen prijs op, van 1.70 tot 3.00, naar kwaliteit. Doch als men weet dat er geen beste sla te vinden is, begrijpt men ook dat er zeer weinigen zijn die hiervan profiteeren. Het wachten is nu weer op de late sla. Met aardappelen was het de afgeloopen week een onaangenaam verloop. Nadat het artikel vrij gegeven was en dus den minimumprijs vervallen, was het te verwachten dat zulks van in vloed zou zijn op den prijs. Doch de eerste dagen viel het toch werkelijk mee, de prijs bewoog zich nog steeds om de 4.per 100 K.G., goed gevraagde partij en als regel nog aardig wat hierboven. Doch toen men vanwege de Groenten- en Fruitcentrale de tot dusverre doorge draaide en ingekuilde aardappelen aan de markt bracht en de tuinders gelastte de ingekuilde aardappelen geleidelijk aan te voeren, toen liep hét finaal mis, vooral de eerste dagen. De handel was ontwricht. De prijs daalde soms met 1.20 per 100 K.G. Later heeft deze zicch iets hersteld maar op het peil van voorheen kwam men niet meer. De noteering was: voor Bonken van Eerstelingen per 100 K.G. 2.403.40, Groote f 3104.20, Drielingen 1.tot 2.Eigenheimers, brachten ongeveer dezelfden prijs op als Eerstelingen, 2.30 3.60 voor Bronken, en 1.tot 2.20 voor Drielingen. De gewassen van de Eigenheimers zijn zeer goed, het beschot idem. Van ziekte was tot heden geen sprake, en de kwaliteit is, mede door het mooie droge weer, uitstekend. Late dop erwten werden graag gekocht voor f 8.20 tot 11.80 per 100 K.G. LISSE Geboren: Willibrordus Anna Cathina, dochter van J. van der Ziwet en J. G. M. van Dijk Petrus Johannes, zoon van J. P. van Dongen en E. M. van der Hulst; Nelly Adriana Gijsberta, dochter van J. M. van der Meij en H. Randsdorp Myrna Jeannette Jacqueline, dochter van M. J. Buntinx en J. J. Stapel Wilhelmina Ca- tharina, dochter van A. W. Reeuwijk en M. J. van der Voort Johannes Jacobus, zoon van J. M. van der Zwet en A. A. War merdam Johanna Nelly, dochter van K. A. Oppelaar en M. Chr. Heuseveldt Beatrix, dochter van J. Braam en J. Ver hoog. Ondertrouwd: Peter Jan van der Beek, 24 jaar, te Lisse met Antonia Adria na Vermeij, 22 jaar, te Leiden Christia- nus Petrus van der Veek, 29 jaar te Heem stede met Klasina Margaretha Stroomber- gen, 26 jaar te Lisse Johannes Adrianus van Diest, 24 jaar, met Theodora 't Hort 23 jaar, te Lisse Hendrik Teunis Meel dijk, 23 jaar te Hillegom met Hendrika Christina Tijsen, 20 jaren te Lisse Pie- ter de Kooker, 25 jaar, te Haarlemmermeer met Catharina Cardol, 21 jaar te Lisse. Getrouwd: J. van Dijk, te Lisse met H. J. van Oosten te Haarlemmermeer J. Burger met M. M. C. Hageman, beiden te Lisse K. J. Schrama te Hillegom met M. J. Kops te Lisse J. M. Grimbergen met J. Boot, beiden te Lisse. Overleden: Maria van Riel, 73 jaar, echtg. van F. W. Arrachart Willem Faas, 80 jaren, echtg. van E. van Tol. LEIDSCHENDAM EEN VROUW VERGIFTIGD? Een lijk opgegraven op last der justitie. Eenige maanden geleden ging de 56-ja- rige, ongehuwde vrouw B. in een pension te Leidschendam, namelijk bij het echt paar Z„ dat hier een pension drijft. Aan het begin van deze maand is mej. B. plotse ling overleden. Zij werd begraven op de Oosterbegraafplaats te Voorburg. Kort daarop begonnen zich allerlei ge ruchten door de gemeente te verspreiden. Vermoedelijk van andere pensiongasten der familie Z. afkomstie, doch met een zoo merkwaardige strekking, dat de politie en justitie er in gingen mengen. Er werd gefluisterd, dat de overledene zeer welgesteld was, eigenares van diver se panden in de gemeente Voorschoten. Zij zou een financieele procedure hebben en allerlei financieele moeilijkheden en zoo luiden de geruchten de familie Z., twee oude menschen van om en nabij de zeventig jaar, zouden daaruit voordeelen hebben getrokken. Zoover gingen de geruchten, dat van ver giftiging van mej. B. werd gesproken. De vrouw zou gekleed in de kist zijn gelegd en met papier en zaagsel bedekt. De fa milie van mej. B. zou door het echtpaar niet toegelaten zijn, wanneer men mej. B. wilde bezoeken. Ja, deze was zelfs niet van het overlijden in kennis gesteld en daar door niet op de begrafenis verschenen. Deze laatste geruchten bleken inderdaad een grond van waarheid te bevatten en de politie en justitie hebben zich daarop in de zaak gemengd. Dezer dagen is het lijk van de begraaf plaats te Voorburg opgegraven en is sectie verricht. Zoover men ons kon mede- deelen, heeft deze sectie geen positieve resultaten opgeleverd. Het echtpaar Z. is in arrest gesteld, voorgeleid, doch weder op vrije voeten gesteld. Het onderzoek van de politie stuit op tal rijk moeilijkheden, doordat de voornaam ste getuige, de overleden mej. B., haar ge heimen mee in het graf heeft genomen. Desondanks moet de politie er in ge slaagd zijn een deel van de gelden die dus inderdaad door de familie Z., laten v/ij zeggen in bewaring was genomen te achterhalen. Dit zou een bedrag zijn van om en nabij de ƒ2500. Buitendien is ech ter nog een procedure loopende van de na bestaanden van mej. B. die verantwoor ding vragen van een vrij groot bedrag aan effecten. De familie Z., zooals wij reeds opmerk ten, bestaat uit een bejaard echtpaar, staat niet ongunstig bekend in de gemeen te Het leeft van het pension en van ouder domspensioen, doch zoover bekend was in dat gezin nooit sprake geweest van fraude. De algemeene indruk bestaat wel, dat de nieuwe pensiongast, mej. B. haar laatste dagen totaal onder suggestie van de fami lie Z. heeft geleefd. Daaraan moet het ook worden toegeschreven, dat de thans over ledene, haar familie niet meer wenschte te ontvangen. De politie zet het onderzoek met kracht voort. Gemeenteraad. Vrijdag 28 Juli a.s. om 7.30 uur komt de Raad der gemeente Leid schendam in spoedeischende openbare ver gadering bijeen. Als eenigste punt -vermeldt de agenda: Voorstel tot het instellen van beroep tegen het besluit van Ged. Staten betreffende vaststelling van de bedragen per leerling ex artikel 55 bis, le lid der lageronderwijs- wet 1920. Vechtpartij van landloopers. Dinsdag avond werd de rijkspolitie gewaarschuwd, dat 4 landloopers aan het vechten waren aan den Kostverlorenweg. Het bleken te zijn G. J. B. uit Hoorn, P. P. B. uit Rotter dam, D. D. uit Beijle en J. Sch. uit Am sterdam. P. B. B. had D. een scheurwond geslagen in zijn neus, terwijl G. J. B. hem drie messtelken had toegebracht, een boven het rechteroog, een op de rechterwang en een boven het rechter oor. Met een auto Zijn de vechtersbazen naar het gemeentehuis gebracht en voorgeleid voor den loco-bur gemeester. D. D. bleek in het politieblad gesignaleerd te staan voor f 14.40 boete of 6 dagen hechtenis en 22 maanden rijikswerk- inrichting, waar hij op 15 Juni j.l. is ont vlucht. D. is gisteren op transport gesteld naar Den Haag. Tegen de anderen is proces verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Dr. Perquin uit Leidschendam heeft de toe gebrachte wonden verbonden. Verkooping. Ten overstaan van nota ris M. Goossens te Zoetermeer werd giste ren in café „De Zwaan" in het openbaar verkocht: Perceel I, een heerenhiuis „Laan- zicht" met groote fruittuin, gelegen aan den Pr. Julianaweg 1; perceel II, een weiland, groot 3.07.00 H.A., gelegen aan den Oost- vlietweg en perceel III, tuinland, plantsoen en weg, gelegen Veurschestraatweg (Rozen- rust), groot 65.34 A. Perceel I, dat was ingezet op f 7.100. door den heer S. N. Perquin, alhier, werd gemijnd door den heer W. v. d. Ham te Leidschendam op 7.600.perceel n, in gezet op 9.100.— werd niet gemijnd en perceel in, ingezet op f 2.900.werd ge mijnd door den heer F. Warmolts op 3.000.—. Het laatste perceel werd niet ge gund. NOORDWIJK Raadsvergadering. A.s. Dinsdagmid dag, te vier uur, komt de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. De agenda is momenteel nog niet hekend. De werkloosheid. Het aantal werk- loozen bedraagt momenteel 272, dat is" 7 minder dan twee weken geleden. Tot dusver was dit aantal nog steeds iets hoo- ger dan verleden jaar. Deze week is er evenwel een gunstige uitzondering te con- stateeren, aangezien het aantal werkloo- zen verleden jaar 284 bedroeg op dit tijd stip, alzoo 12 meer dan nu. NOORDWIJK-BINNEN Programma Oranjefeesten Het voorloopig programma voor de a.s. Oranjefeesten van de Oranje Vereeniging „Noordwijk Binnen" luidt als volgt: 30 Augustus: des morgens aubade, kin derspelen, tractatie op de scholen. Des mid dags: poppenkast, buikspreken voor de schooljeugd. Des avonds: verlichte optocht voor kinderen. 31 Augustus: des morgens tobbetje ste ken voor mannen en vrouwen aan de Voor straat; tonruiteren op het Lindeplein, ring- steekn voor fietsers aan de Lindenhofstraat. Des middags estafetteloop om den wissel beker; ringsteken voor tilbury's of andere tweewielige bespannen voertuigen en auto's aan ode Voorstraat, touwtrekken om den wisselprijs; des avonds verlichte optocht. Bovendien: wanneer de blijde gebeurte nis is geschied, défilé voor het gemeente huis, wanneer de geboorte vóór zes uur des avonds plaats heeft. Indien na zes uur dan den volgenden dag en indien op Zondag dan des Maandags. Dit in samenwerking met de O. V. te Noordwijk a. Zee. RIJNSBURG Tuinbouw. De afgeloopen week zag men bij de tuiniers alleen minder goei' ge stemde gezichten. Geen wonder. Er" kwam tengevolge der slechte prijzen voor de tuinbouwproducten geen geld binnen. Met de bloemen was het maar zeer matigjes en de bloembillenhandel kenmerkte zich door een zeer lustelooze stemming met zoo goed als geen animo om te koopen. De vroege aardappelen daalde ten gevolge eener bui tengewone maatregel van de Gr. en Fr. Centrale in prijs met ruim 20 pet. en met de Eigenheimers liep het niets beter. De prijzen waren: voor Bonken van 2.30 3.50, groote 3.104, Drielingen 12 per 100 K.G. Waspeen had een slechte markt. Gekocht werd voor 1.802.80 per 100 K.G. Bospeen bracht van 2.50, den mini mumprijs tot 3.70 per 100 bos op. De eei'ste bloemkool was een tegenvaller. De beste kwaliteit kon niet hooger komen dan 4.809.80, en tweede soort van 2.50, den minimumprijs tot f 3.50 per 100, Kroten van 6080 ct. per 100 bos. Het ziet er voor de tuinders allesbehalve goed uit. SASSENHEIM Geslaagd. De volgende leerlingen van de „De Visserschool" slaagden voor het Mulo-diploma A: P. Esseveld, Cobi Beye, Tini Spilker, C. Bakker en Arendje van Egmond. B. V. L. Zaterdag 29 Juli a.s. zal van 36 en van 78 uur in de zaal van „Het Bruine Pard" een schietwedstrijd voor leden van de B. V. L. worden gehouden. Er zal gekampt worden om een zilveren wisselbeker en een zilveren wisselmedaille. Mogen wü vooral onze lezers B.V.L.'ers aanraden aan deze wedstrijd deel te ne men! Geboren: Dirk z. van L. Roos en H. Nieuwenhuizen Johanna d. van J. J. Barendrecht en C. H. Haasnoot Gerar- dus Petrus Joseph z. van B. L. Jonkman en M. M. van Zeist Johan Boudewijn z. van B. D. D. M. Kapteijn en M. J. Ar entshorst Jan Jacobus z. van M. Rotte en H. J. Bravenboer Simon Jo hannes Petrus z. van P. G. van der Kraan en C. P. Beurze Nicolette Gerarda d. van W. Los en T. de Wit. Ondertrouwd: C. Burger 32 j. en A. Filippo 23 j. Getrouwd: P. Ciggaar 21 j. en M. de Kwaasteniet 24 j. Gevestigd: C. Remmerswaal, Rijks straatweg 67 van Alkemade A. Filippo, Kerklaan 55 van Hillegom. Vertrokken: H. W. Braun en gezin naar Zuid-Beierland M. Das en gezin naar Amsterdam. VOORSCHOTEN Benoeming. Tot tijdelijk adjunct commies 2e klasse op de secretarie alhier is benoemd de heer C. J. H. van Buuren te Leiden, werkzaam ter secretarie te Woubrugge. Ondertrouwd: P. B. Kriebel 33 j., te 's-Gravenhage, en C. F. H. van Eijk 28 j. J. Zandbergen 21 j. en M. Rutert 28 j., te Leiden. Gevestigd: J. N. Buur, Rijndijk 174 van Alkmaar J. G. Diepen, Leidsche- weg 346 van Leiden J. M. van der Wei de, Veurscheweg 181 van Haarlem J. de Bruin, Donklaan 18 van Grave J. M. de Haan, Leidscheweg 144 van Voorburg J. Th. Belt, Nieuw Voordorpstraat 20 van Leidschendam F. C. Veltema, Leid scheweg 101 van Oegstgeest W. Schmal, Burg. Treubstraat 24 van Den Haag M. van Ballgoijen, Donklaan 43 van Gorin- chem S. K. E. Schroder, Burg. de Kem- penaerstraat 10 van Wassenaar S. Pe- lezynslci, Nieuw Voordorpstraat 20 van Voorburg. Vertrokken: D. J. Nieuwenhuijzen naar den Haag J. M. A. Heemskerk naar Hillegom P. J. M. van 't Hoofd naar Varik H. W. M. Kleinegris naar Den Haag J. B. M. van Moorsel naar Delft E. C. M. Oudejans naar Hillegom A. A. C. Philipsen naar Rotterdam J. B. Th. Philipsen naar idem M. R. A. Philipsen naar idem A. M. v. d. Putten naar Alphen a. d. Rijn C. D. M. van Reijsen naar Sassenheim M. J. Tielens naar Den Haag A. M. M. Tillij naar Den Haag D. M. Vink naar Voorburg J. de Vlaam naar Rotterdam G. B. J. van Ek naar Zeist H. Korenhof naar Leiden A. F. v. d. Eikhoff naar Leiden A. A. Sluiter naar Rijswijk (Z.-H.) P. G. le Poole naar Arnhem K. A. Mechelse naar Leiden Ch. A. vonk naar Den Haag N. H. A. Oudshoorn naar Amsterdam J. M. van der Lubbe naar Zoeterwoude M. van Cuilenburg naar Wassenaar G. van Tol naar Leiden J. C. van der Valk naar Heemstede N. C. van Vonno naar Breda E. le Grand naar Den Haag H. J. Grintjes naar Den Haag. WASSENAAR RJL V.V. „Blauw Zwart". In de cantine op het terrein aan den Katw. weg vergaderde gisteravond te 8.30 uur de R.K. Voetbalvereeniging „Blauw Zwart", onder leiding van den voorzitter 1 den heer H. Brouwer, die, na opening met den chr. groet, een welkomstwoord sprak. In een algemeen inleidend woord bracht hij dank aan de trouwe leden, zonder wel ke kern het werk van het bestuur geen succes zou kunnen hebben. Dank bracht spr. aan alle functionarissen die in een of andere vorm meewerken, allereerst aan de junioren-commissie, die uitstekend werk deed. De jongeren zijn de toekomst, ook voor Blauw Zwart. Uitdrukkelijk bracht spr. dank aan den voorzitter dier commis sie, den heer W. J. Paardekooper. Dank bracht spr. voorts aan de elftal-commissie, aan hen die voor verbetering van het ter rein zorgden en aan de bestuursleden, bijzonder den secretaris, die altijd punc tueel werkt en die hopelijk nog vele jaren werkzaam zal zijn, alsook aan den óveri gen penningmeester. Er is steeds op de meest prettige wijze saamgewerkt en ver gaderd. Tenslotte dankt spr. nogmaals al len, die medewerking hebben verleend. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken hoorden we o.a. de mededeeling, dat eind Augustus en begin September oefen wedstrijden zullen plaats vinden voor alle elftallen. Aan hen, die in 1935'36 een legitima tiebewijs ontvingen wordt medegedeeld, dat zij ten spoedigste drie nieuwe pas poortfoto's moeten inleveren bij den secre taris. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. J .v. d. Ploeg, maakte o.a. gewag van de verbetering der opstallen, waar voor bijzonder dank werd gebracht aan den voorzitter, alsook aan hen die bijdroe gen. Herinnerd werd aan de inzegening dier opstallen, aan het scorebord en de 10 nieuwe wimpels met stokken. Hierna volgde een overzicht van het competitie- wel en -wee, waarbij het 3de elftal het kampioenschap behaalde. Een opwekking tot trainen ontbrak uiteraard niet. Dank werd gebracht aan den geestel. adviseur, de elftal-commissie, de mede-bestuurs leden, alsook aan de leden voor hun sa menwerking. Met een krachtige opwek king tot grooter bloei der vereeniging ein digde de secretaris zijn verslag. Een hartelijk applaus van de vergader den en een dankwoord van den voorzit ter, waren welverdiend. De penningmeester, de heer J. v. d. Ploeg genoot veel belangstelling voor zijn financieel verslag, dat een kassaldo ver meldde groot 242.59. De voorzitter was tevreden over dit re sultaat, dat te danken is aan toename van het ledental en toenemende belangstelling op het terrein. Hij dankt den penning meester voor het gevoerde beheer en. hoopt voor een volgend jaar op nog beter resultaat. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren H. Brouwer, C. J. v. d. Ploeg, J. v. d. Ploeg, W. J. Paardekooper, P. M. van Deursen, J. H. Konst en G. West geest, werden met groote meerderheid1 herkozen. De voorzitter accepteerde onder voorbe houd, wijl hij op doktersadvies voor eeni ge vereenigingen zal moeten bedanken. Bij die keuze zal veel afhangen van de mede werking der leden. Tot leden der elftal-commissie werden gekozen de heeren S. Boer, W. v. d. Kleij, D. Knijnenburg, P. v. d. Meer en A. Zand vliet. Als nieuw lid der Kascommissie werd gekozen de heer C. Noordover. Bij de rondvraag kwam een uitgaans dag ter sprake. Besloten werd dat te doen op Zondag 27 Augustus, waarbij dan o.a. een bezoek zal worden gebracht aan Ouwe- hand's Dierenpark en aan den speeltuin Oud-Valkeveen. Voorts werd besloten om propaganda te maken voor de tribune-zitplaatsen, waar van de prijs slechts 1 per competitie be draagt. De heer G. Westgeest Jr. maakte zich tot tolk der leden in een dankwoord tot het be stuur voor diens werkzaamheden. De voor zitter antwoordde, dat het bestuur bereid is alles te doen om de vereeniging vooruit te helpen, doch de leden moeten meewer ken. Na een opwekking tot deelname aan de training, volgde sluiting met den chr. groet ZOETERMEER Personalia. Gisteren slaagde met lof mej. P. M. Knijnenburg als Coupeuse op de R. K. Vakschool voor Meisjes St. Anes te Delft.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11