Gemengde berichten OMGEVING DONDERDAG 27 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 doodelijke aanrijding op een gevaarlijk punt Gisteravond om half zeven is de 9-jarlge van O. uit Hilversum, die per fiets het ge vaarlijke kruispunt RijkswegThierens- weg wilde oversteken, door een transport- auto met aanhangwagen, komende uit de richting Laren, gegrepen en op slag ge dood. door auto aangereden en gedood Hedenmorgen is op den straatweg De venter— Zutphen de 44-jarige fabrieks arbeider G. J. Hoekman uit Gorssel, door een auto aangereden en op slag gedood. aan bekomen verwondingen overleden De Eerw. Zuster Anthonie (in de wereld mej. W. M. van Well), hoofd van de R.K. meisjesschool te Eist, die eergisteren op den rijksweg aldaar door een auto werd aange reden en ernstig gewond naar het St. Eli- sabeths-gasthuis te Arnhem werd overge bracht, is gistermorgen aan de bekomen verwondingen overleden. wielrijder door motor gegrepen Op den Nieuwen Binnenweg të Rotter dam Is gisteravond omstreeks half zeven een ernstig ongeval gebeurd. De 59-jarige loodsbaas A. P. Blom, wonende in de Beatrijsstraat, wilde het kruispunt Nieuwen BinnenwegHeemraedsingel op zijn rijwiel oversteken. Hij verleende het verkeer ech ter geen voorrang, zoodat hij door een motorrijder werd aangereden. Met een schedelbasisfractuur moest de man in ern- stigen tóestand in het ziekenhuis aan den Coolsingel worden opgenomen. verkeersongeval bij het station soestdijk. Verkeer gestagneerd. Hedenmorgen te kwart over zes is op den rijksweg te Soestdijk een verkeersonge luk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een zwaar beladen verhuisauto, met een daaraan gekoppeldien, eveneens geladen tweeden verhuiswagen van de firma A. DelTore uit Gronau, welke op weg was naar Amsterdam, moest stoppen voor den over weg, juist toen de eerste trein uit Baarn in aantocht was. Waarschijnlijk tengevolge van een defect aan de voor-as verloor tijdens het remmen de bestuurder van de auto de macht over het stuur. Tusschen twee hoornen door reed de wagen de rails op en kwam pp het ver hoogde perron van het station Soestdyk tot stilstand. De stationchef kon nog, door den trein tegemoet te loopen, een anders on vermijdelijke botsing verhinderen. Gedurende den geheel en morgen zijn twee kraanwagens en eenige vrachtwagens Ibezig geweest den spoorweg vrij te maken, hetgeen slechts met eroote moeite gelukte. Het verkeer over den rijksweg moest hier bij worden omgelegd. Verschillende spoor wegautoriteiten uit Utrecht sloegen het op- ruimingiswerk gade. Het personenvervoer per trein uit de richting Utrecht ging ge durende die tijd tot Soestdijk, waar de pas sagiers moest overstappen in een anderen gereedstaanden trein, welke hen naar Baarn vervoerde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Aan het perron werd groote mate- rieele schade aangericht, terwijl het voor ste gedeelte van de verhuisauto geheel werd weggerukt hevig onweer boven hilversum Zware regenval zet verscheidene plaatsen onder water Tegen het middaguur heeft zich boven de gemeente Hilversum een hevig onwe- der ontlast, gepaard met een ongewoon sterken regenval, welke ruim een half uur aanhield. In Hilversum, dat op zeer geaccidenteerd terrein is gebouwd, leidt zoo iets onmid dellijk tot overstroomingen van de laagst gelegen plaatsen. Het duurde niet lang, of de Beatrix-tunnel onder de spoorlijn Hil versumAmersfoort, het laagste punt van Hilversum, stond geheel blank. Het water op den rijweg en op de fietspaden bereik te een hoogte van anderhalven meter, zoo dat het verkeer hier volkomen stil lag. De beide automatisch werkende centri- fugaalpompen, die samen ongeveer 41/2 kb. meter per minuut kunnen wegwerken, konden deze massa water, naar schatting 2000 kub. meter natuurlijk niet baas, te meer, daar alle riolen vol zaten door den hoogen druk. Het gevolg was, dat het niveau van het water in de tunnel slechts zeer weinig zakte en dat het zeker een dag zou duren, voordat het verkeer hier zou kunnen worden hervat. Daar de tunnel de voornaamste verbinding vormt tusschen de beide deelen der gemeente aan weers zijden van den spoorweg, was de drukte op de overwegen abnormaal groot. Ook op andere punten bereikte het wa ter éen groote hoogte. Het Achterom, een gedeelte van de Groest, de Bussumsche straatweg, de Prins Bernhardstraat en een gedeelte van den Laarderweg werden overstroomd. De kelders van de hier gele gen woningen liepen vol. Tot laat in den avond waren de gemeentelijke brandweer en reinigingsdienst in touw om de bewo ners va nden wateroverlast te bevrijden. Tijdens het onweer sloeg de bliksem in een woning aan de Begoniastraat, waar een binnenbrand ontstond, welke spoedig door de brandweer was gebluscht. Op den hoek van den Hilvertsweg en de Gijsbracht van phan van de gemeentereiniging getroffen. Hier werd geen schade aangericht. NIEUWE TYPHUSGEVALLEN IN BAARLE NASSAU. Naar wij vernemen heeft de typhus zich in het huisgezin van de familie H. te Baarle Nassau uitgebreid. Thans is ook de 20- jarige dochter Cornelia ernstig ziek per ziekenauto naar het St. Rochuspaviljoen van het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht, evenals de 27-jarige zoon Cornelis, die eveneens hoewel minder ernstig, door de ziekte is aangetast. De zoon, die zich in militaire dienst bevond, doch reeds eenige dagen thuis vertoefde, is op last der militaire autoriteiten ter observatie eveneens naar het St. Rochuspaviljoen voornoemd, overgebracht, zoodat zich mo menteel vier leden van het gezin aldaar bevinden. Moeder en een zoon van 17 jaar zjjn thans nog in de woning te Baarle Nas sau aanwezig. HAARD VAN DEN COLORADOKEVER TE BEEK (L.) ONTDEKT Te Beek (L.) is gisteren in een aardap pelland een haard van den coloradokever ontdekt. Een vrij groot aantal bijna vol wassen larven en kevers werd hier aange troffen. Terstond is met de gebruikelijke bestrij dingsmaatregelen t.w. afmaaien en ver branden van het aardappelloof, ontgraven en afzeven van den grond om poppen, lar ven en kevers te vinden, en ontsmetten van den grond met benzine en petroleum een aanvang gemaakt. BOERDERIJ AFGEBRAND Gisteravond is de groote boerderij, be woond door de familie M. Karssen aan den Elbergerstraatweg en eigendom van den heer H. van 't Hul, te Nunspeet, tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon niets worden ge red De brand ontstond omstreeks negen uur in het voorhuis, waarin zich eenige pen siongasten, die dit gedeelte van het huis hadden gehuurd, bevonden. Hun bezittin gen waren niet verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. VRACHTAUTO IN BRAND Gisteravond om zes uur is op den Hem- weg nabij de Coenhaven te Amsterdam, door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een met stukgoederen geladen vracht auto van een expediteur uit Zaandam. De chauffeur hoorde plotseling een knal en stopte om te onderzoeken wat er aan de motor haperde, doch vóór hij nog eeni- gen maatregel kon treffen, stond het voer tuig in lichtelaaie. De benzinetank sprong en met veel moeite kon de chauffeur met behulp van militairen een klein gedeelte van de goederen redden. De brandweer bluschte het vuur. Van de auto is vrijwel niets overgebleven. KAMPEERDERS GEARRESTEERD WEGENS DIEFSTAL. De rijks- en gemeentepolitie te Zijpe (N.-H.) hebben gisternacht nabij St. Maar tenszee onder dlie gemeente twee kampeer ders gearresteerd, tegen wie ernstige ver moedens van diefstal bestonden. Na een streng verhoor bekenden beiden, dat zij in verschillende dorpen in den omtrek inder daad diefstallen hadden gepleegd. Zoo had den zij o.a. 13 jassen, een kampeertent, twee motorrijwielen en een fiets zonder toestem ming van de eigenaren meegenomen. Toen gistermorgen om half 5 de politie kwam, was één van de beide dieven pas sinds een uur van een rooftocht naar Bergen terug, vanwaar hij een fiets hadi meegenomen. De gearresteerden zjjn jongelieden van onge veer 20 jaar. ROOFOVERVAL TE AMSTERDAM. Man uit Amstelveen bewustelpos geslagen en uitgeschud. Een inwoners van Amstelveen heeft bij de politie van het bureau Stadshouderskade te Amsterdam aangifte gedaan, dat hij gis ternacht op de Prinsengracht door een hem onbekend persoon bewusteloos is geslagen en 'beroofd van tachtig gulden. Hij was Dinsdagavond in gezelschap van een vrouw geweest. Na afloop van den ge- zelligen avond had een man hem opge wacht en hem zonder eenige aanleiding een klap op zijn hoofd gegeven, tengevolge waarvan hij eenige oogenblikken het be wustzijn had verloren. Toen hij weer bij kwam, was zijn eerste reactie om naar zijn binnenzak te tasten. Inderdaad bleek zijn geld verdwenen. Reeds Woensdag heeft de politie een man en de vrouw, met wie de Amstelveener uit is geweest, aangehouden en in het bureau opgesloten. Zij worden verdacht van be- rooving en medeplichtigheid; daaraan. VERDUISTERING DOOR KANTOOR BEDIENDE. De politie te Nijmegen heeft een 18-jari- gen kantoorbediende gearresteerd, die een week geleden was verdwenen met mede neming van een bedrag van 1 200, dat hij voor zijn patroon had geïnd, terwijl hij bovendien van het kantoor 40 had mede genomen. Hij had zich naar Dordrecht begeven en in een hotel aldaar zijn intrek genomen. Bot geld had hij spoedig verteerd. Hij bleef echter in het hotel logeeren maar toen ten slotte de rekening te hoog opliep en hij vreesde om betaling te worden gemaand, besloot 'hij naar Nijmegen terug te keeren. Hij had echter geen geld meer voor de reis, waarom hij een rijwiel uit het hotel weg nam en zich daarmede naar Nijmegen be gaf. Bnitenlandsche berichten DE KOFFIEPRODECTIE IN ETHIOPIë. Met betrekking tot de koffieproductie in Ethiopië wordt uit Addis Abeba gemeld, dat Italië na de verovering van Abessinië onder de 21 koffieproduceerende landen thans de tiende plaats inneemt. De koffie productie in Ethiopië bedraagt thans 29.000 k 30.000 ton per jaar. De Italiaan- sche regeering stelt pogingen in het werk de Italiaansche markt van de noodzake lijke hoeveelheid koffie te voorzien. de televisie in duitschland. De voorbereidende werkzaamheden voor de Duitsche televisie-uitzendingen zijn thans gereed. De Duitsche rijkspost heeft de televisie thans vrijgegeven. Radioluis teraars kunnen voorloopig zonder verhoo ging van lasten de uitzendingen van den televisiezender BerlijnWitzleben thuis ontvangen. De Duitsche rijkspost heeft reeds een aanvang gemaakt met den aan leg van een uitgebreid televisiekabelnet. EEN SOVJET-DUIKBOOT GEZONKEN? De „Völkische Beobachter" brengt on der het opschrift „Sovjet-Russische duik boot gezonken?" een bericht uit Moskou, waarin gezegd wordt, dat na de vlootoefe- ningen uit Moermansk de alarmeerende mededeeling is ontvangen, dat een duik boot met 34 man aan boord met een an der oorlogsschip in aanvaring is gekomen en gezonken. Naar het blad verder weet te melden, zyn de oefeningen hierop onmiddellijk stopgezet. Duikers werden omlaag gezon den, die door middel van klopsignalen contact met de bemanning van de gezon ken duikboot verkregen. Het reddings werk zou ten zeerste bemoeilijk worden door de groote diepte van het water en de ruwe zee. Volgens de „Völkischer" be waart men in officieele kringen te Moskou over het gebeurde het stilzwijgen. Geen Duitsche duikboot gezonken. Het „Hamburger Fremdenblatt" spreekt categorisch het door Amerikaansche bla den gepubliceerde bericht tegen, dat een Duitsche duikboot, met 38 man aan boord, in de Beringzee ten N.W. van Alaska zou zijn gezonken. LISSE OVERWLYNINGSFEEST VAN „ADOLF KOLPING". Prijsuitreiking door burgemeester van Leidschendam. Naar aanleiding van het feit dat de R. K. Harmonie „Aidolf Kolping" op het Bonds- concours te Stompwijk op 26 Juni j.L be slag wist te leggen op den Burgemeester Keijzer-wissellbeker, wordt op Dinsdag 1 Augustus, des avonds te 8.30 uur, in de zaal van den R. K. Volksbond een feestelijke bijeenkomst gehouden. Deze bijeenkomst zal onder leiding staan van den heer P. Warmerdam Cz., wethouder onzer gemeen te, die tevens als eerste spreker zal optre den. Vervolgens zal door Burgemeester van Rijokevorsel de lauwerkrans worden aan geboden waarna ten slotte door Burge meester Keijizer de door hem beschikbaar gestelde wisselbeker zal wordien aangebo den. Deze feestelijkheid wordt afgewisseld door muziek van „A, K.", welke o.m. ook de beide concoursmumimers zal ten gehoore brengen! Dat belooft een mooie avond te worden! NOORDWIJK Aanbesteding telefoongebouw. De rijksgebouwendienst heeft heden aanbe steed het bouwen van een telefoongébouw te Noordwijk. De laagste inschrijving was van de gebr. A. J. en A. Ouwehand, Katwijk aan Zee, voor 19.900. NOORDWIJKERHOUT Concert. De R. K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" zal a.s. Zaterdagavond 8 uur. een concert geven op het terrein van het gesticht „Sancta Maria", terwijl dit zelfde concert op Dinsdagavond 1 Aug. as. zal gegeven worden op het plein van hotel ,,'t Rechthuis". NOOTDORP Sportdag. De R. K. Voetbalvereniging „Vogel" organiseert een grooten sportdag, welke zal worden gehouden op Zondag, 6 Augustus a.s. op het Vogel-terrein. Me dewerking tot het slagen van dezen dag verleent o.a. de gymnastiekvereniging „W.D.Z." te 's-Gravenhage. Op het pro gramma staat ook een veldloop en 100 M. hardloopen. Verder wordt de voetbalwed strijd VogelA.V.V. 2 gespeeld, waarvan de aftrap zal geschieden door burgemees ter Schölvinck. Werkloosheid. Tengevolge van den minder gunstigen gang van zaken in het tuindersbedrijf is ook in deze gemeente de werkloosheid weer toegenomen. Op het oogenblik staan 15 personen bij het agent schap der arbeidsbemiddeling als werk zoekend ingeschreven. In de steunregeling waren over de afgeloopen week 6 perso nen opgenomen. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, kwam de raad der gemeente Warmond in open bare vergadering bijeen. Wegens bedanken van Dr. H. J. A. Walenkamp was er een vacature. Na de gebruikelijke opening werden door den heer H. L. v. Delft secretaris, de notulen der vorig ebijeen- komst voorgelezen, die onder dankzegging zonder bemerkingen werden vastgesteld. Allereerst werd voorlezing gedaan van een aantal ingekomen stukken die hoofdzake lijk betrekking hadden op de in de vorige vergadering genomen besluiten. Bewaarplaatsen voor inge kuild gras en natte pulp. Voorlezing werd gedaan van een inge komen schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten met betrekking tot de in de vorige vergadering aangenomen verordening op het vervoer van beer, faecaliën en andere stank verspreidende stoffen, zoomede op het voorbanden hebben van ingemaakt gras en natte pulp. In hun prae-advies deelen B. en W. mede, dat bij dit schrijven was gevoegd een adres van veehouders uit deze gemeente, gericht aan Gedepu teerde Staten, waarin zij verzoeken be doelde verordening niet goed te keuren. Gedeputeerde Staten geven in overweging een bepaling samen te stellen waarbij wordt aangegeven, aan welke eischen be waarplaatsen van gras of natte pulp moe ten voldoen of indien zulks niet mogelijk is, een bepaling in het leven te roepen waarbij het College van B. en W. de be voegdheid wordt gegeven aan de eigenaars of gebruikers van dergelijke bewaarplaat sen de in het belang der openbare ge zondheid noodige maatregelen ten aanzien van hare inrichting en wijze van gebruik voor te schryven. Om aan te geven aan welke eischen der gelijke bewaarplaatsen moeten voldoen vinden B. en W. bezwaarlijk, wijl die eischen voor de bedrijven verschillend kunnen zijn. Het komt dit College daar om wenschelijk voor artikel 2 der ver ordening te wijzigen in dien zin, dat het verboden is binnen de bebouwde kom der gemeente zonder vergunning van B. en W. gras in te kuilen of natte pulp op te slaan, terwijl B. en W. de bevoegdheid hebben aan de eigenaars of gebruikers dier bewaarplaatsen de in het belang der open bare gezondheid noodige maatregelen ten aanzien van hare inrichting en wijze van gebruik voor te schrijven. Zoowel de heer Weyers als de heer van Schie zouden gaarne zien dat de vaststel ling dezer verordening nog een jaar werd uitgesteld, om te zien of door medewer king van de veehouders in den toestand zoo geen verbetering kan worden ge bracht. Door onderlinge samenwerking is volgens deze leden veel te bereiken. De voorzitter zegt hiertoe zijn mede werking niet te kunnen verleenen. De veehouders mogen gras en natte pulp in maken, maar alleen wanneer zulks uit een oogpunt van openbare volksgezondheid noodzakelijk is moeten B. en W. middelen ten dienste staan om dit kwaad in den kiem te smoren. De door B. en W. geraad pleegde deskundige op landbouwgebied vonden de bepaling in de vorige vergade ring goed en het is toch alleen te doen om de kwaadwilligen te kunnen dwingen afdoelde maatregelen te treffen. De heer Weyers is van meening, dat het euvel toch niet uit den weg geruimd zal zjjn, want wanneer de veehouder zelf niet mede werkt zal de stank altijd blijven bestaan. De voorzitter zegt dat, wanneer dit zou blijken B. en W. niet zullen schromen dras tische maatregelen te nemen. Wethouder Oudshoorn zegt dat B. en W. rekening moeten houden met gegronde klachten. Het is steeds de bedoeling van het College geweest de verordening zoo soepel mogelijk toe te passen en het is nimmer de bedoeling geweest de vee houders in de uitoefening van hun bedrijf te belemmeren. Wanneer de heer Weyers zegt, dat B. en W. de veehouders moeten vertrouwen, dat zij zullen medewerken moeten ook de veehouders B. en W. ver trouwen, dat ook zij alles zullen doen om de zaak tot beider tevredenheid te regelen. Nadat de voorzitter nog had medegedeeld, dat de gehoorde landbouwdeskundigen hebban verklaard dat het jammer was dat dit adres was ingediend, werd de ver ordening zonder hoofdelijk stemming aan genomen. Bouw van een zomerhuisje afgewimpeld. Van den heer Stol uit Leiden was een verzoek binnen gekomen om hem alsnog vergunning te verleenen tot het mogen hebben van een door hem gebouwd huisje op het terrein van de boerderbij de Een zaamheid nabij de Kaag. B. en W. deelen mede, dat door den heer Stol voornoemd zonder vergunning bedoeld zomerhuisje SASSENHEIM Santos. Het jaarlij'ksche offertje voor Santos zal a.s. Zondag aan de kerk ge vraagd worden. Verwacht mag worden, dat deze collecte evenveel zal opbrengen als die voor Her wonnen Levenskracht, daar ook deze ten doel heeft: steun aan tuiberculozen. Vreugdeboom. In tegenstelling met de vermoedens dat de vreugdeboom, te plan ten ter gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenissen, op het feestterrein zal komen, kunnen wij thans mededeelen dat deze voor het gemeentehuis zal ver schijnen. De „boom" zal door gas verliclft worden. VAN WARMOND was geplaatst. Door de politie werd hem gewezen op zijn verplichting hiervoor ver gunning aan te vragen. Op 20 Juni werd hem namens B. en W. bericht, dat geen vergunning voor het hebben van een reeds gebouwd week-end huisje werd ver leend als zijnde in strijd met de bouw verordening dezer gemeente, terwijl hem tevens gelast werd het huisje binnen veer tien dagen te verwijderen, waarbij hem verwezen werd naar artikel 70 der woning wet. Op 1 Juli ontving het College een schrijven van meergenoemden Stol, waar bij hij verzocht de termijn van verwijdering met zes weken te willen verlengen, om hem de gelegenheid te geven een kooper voor het huisje te vinden. Op 3 Juli d.a.v. werd hem bericht, dat de termijn voor het opruimen van bedoeld week-end huisje met vier weken werd verlengd aldus tot I Augustus a.s. onder uitdrukkelijk beding, dat hetzelve niet gebruikt mag worden Als gevolg hiervan dient adressant thans een verzoek in aan uwen Raad om hem alsnog een vergunning te verleenen. Op grond van de bepalingen der bouwver ordening adviseeren B. en W. op het ver zoek afwijzend te beschikken* temeer wijl het uitbreidingsplan voor het plassenge- bied in voorbereiding is en eerst derge lijke bouwaanvragen in behandeling kun nen worden genomen als dit uitbreidings plan is vastgesteld. De heer Weyers heeft het huisje zien staan en is van oordeel dat dit de omgeving niet ontsiert. Wat betreft de in voorberei ding zijnde plassenverordening, hieraan hecht spreker niet veel waarde. Het schijnt aldus spreker, dat het in Warmond on mogelijk is te bouwen. De heer van Schie sloot zich aan bij de woorden van den heer Weijers en ook hy zag in het verleenen van een bouwver gunning geen bezwaar. De voorzitter wijst er op, dat de heer van Schie in de laatste vergadering er juist op gewezen heeft dat bouwen aan het water het natuurschoon schaadt. Het bou wen in het hoekje daar ter plaatse komt meer voor en nu gaat het niet aan, dat de eigenaar van het land eerst 25.in ont vangst neemit voor de toestemming om daar te mogen bouwen om hierna aan den bouwer mede te deelen dat hij, wanneer hij eenmaal gebouwd heeft, ook nog toe stemming van het gemeentebestuur noodig heeft. Wanneer thans vergunning ver leend zou worden, zou de brutaliteit be loond worden en dit gaat toch niet op. Wethouder Zwetsloot is van oordeel, dat dan de bouwverordening wel buiten wer- king gesteld kan worden. Wethouder Oudshoorn zegt dat wanneer vergunning verleend zou worden een pre cedent geschapen zou worden, waarvan het eind niet te zien is. Na nog eenige be spreking wordt met algemeene stemmen besloten geen vergunning te verleenen. Vervolgens werd vastgesteld de exploi tatievergoeding der bijzondere scholen over 1936 met verrekening van het ver strekte voorschot. Goedgekeurd werden de geloofsbrieven van het nieuw-benoemde lid, der heer B. M. van Styn zoomede de geloofsbrieven der bij de laatste verkie zing gekozen raadsleden. Vastgesteld werd de door B. en W. overgelegd verordening op de heffing van de besmettelijke ziekte- gelden die weinig afwijking geeft van de thans bestaan verordening. In verband met de vernieuwing en ver breeding van den Heerenweg werd een verordening in het leven geroepen waar bij het aan fietser niet geoorloofd is ge bruik te maken van den rijweg en het daarnaast gelegen wandelpad doch het voor dit doeleinde aangelegde rijwielpad, nadat de heer Weyers nog had verzocht aan dit pad bijzondere aandacht te schen ken. Het stichten van landarbeiders plaatsjes. Bij de gebruikelijke rondvraag ve'rzochfc wethouder Zwetsloot den heer Weyers zich nader te willen verklaren over de door hem naar voren gebrachte klacht, dat in Warmond bijna onmogelijk ge bouwd kan worden. De heer Weyers zeide hierbij speciaal het oog te hebben op de uitvoering van de landarbeiderswet. In andere gemeente wordt in deze alle mede werking verleend, doch hier in Warmond schijnt zulks niet mogelijk te zijn. Spreker wees in dit geval op de gemeente Lisse welke gemeente f 8.00 per meter had moe ten geven om de grond bouwrijp te maken terwijl dezelfde grond aan de landarbei ders verkocht werd voor 2.35. B. en W. deden de toezegging te dezer zake eens nader te zullen informeeren. Nadat de heer Weyers nog had verzocht tijdens de muziekuitvoeringen op de Baan deze voor het rijverkeer af te sluiten, waaraan vol gens de voorzitter B. en W. de noodige aandacht zullen schenken, werd de bijeen komst gesloten. WARMOND Verkooping. Het bekende Hotel-Res taurant Paviljoen „De Leede" is heden verkocht voor de somma van 17.500. aan den heer Huurman uit Leiden. Naar ons werd medegedeeld zal de exploitatie van het hotel worden stopgezet en zal het gebouw worden omgebouwd in een woon huis. Concert. Bij goed weer zal Zaterdag a.s. de Warmondsche Fanfare een uitvoe ring geven op de gemeentelijke muziek tent die zal aanvangen om half negen. Een keurig programma is samengesteld zoodat voor de muziekliefhebbers weer veel te genieten zal zijn.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9