SPORT De Vierdaagsche Amerikaansch auto-coureur ver ongelukt Myra. het elfje en de booze kabouter Zwartvoet DONDERDAG 27 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 TWEEDE MARSCHDAG. Nijmegen, 26 Juli. Het zag er dezen morgen weer naar uit alsof wij volop regen zouden krijgen. Grauw was de lucht en er hing een zware mist, zoodat wij de toppen van de schoor- steenen der Electrische Centrale in den mist zagen verdwijnen. Maar het is droog en dat is veel gewonnen en wat dat betee- kent blijkt wel uit de stemming onder het wandelaarscorps. Iedereen is welgemoed en zingend trekken de troepen over de wegen. De Vierdaagsche stemming is er en de belangstelling is, gezien het vroege morgenuur, al geweldig. In verband met de aangelegde versperrin gen was de route eenigszins gewijzigd en kwamen wij dit jaar niet langs het Maas- en Waalkanaal, dóch liepen vanuit Nijme gen direct op Weurt langs Beuningen Winssen op Druten aan. Dezen morgen gaat het zeer kalm, want wij hebben een zeer zwaren marschdag voor den boeg. Maar toch, tussohen Weust en Beuningen is er een meisje, dat het kwaad te verantwoorden heeft, zij ziet er wit van om den neus en heeft haar heil ge zocht achter een militair detachement. Door zetten, doorzetten, roept de luitenant en aan hem zal het niet liggen als zij het niet haalt. In Druten wordt gerust in het café voor bij de kerk. Dit is voor de Leidenaars een vaste pleisterplaats. Wij zagen de heeren Wijk en Dijkstra al voor de ramen zitten. Blijkbaar verwachtte de eerste regen, want hij had een zuidwester op en aan zijn glun derend gezicht bleek wel, dat hij in de beste stemming was. De heer v. d. Berg zat al spoedig achter de piano, blijkbaar om het schreeuwen niet te kunnen hoo- ren van onzen Henk, die waarachtig een blaar had opgeloopen, zoo groot als een ballon van V. en D. en door den heer Hen driks van den Geneesk. Dienst uit Leiden, die, met vacantie zijnde, de Vierdaagsche met ons per rijwiel medemaakt, werd ge holpen. Ook zagen wij daar den heer Oos terdag P. T. T. en den heer Otto uit Kat wijk, die in goede conditie waren. Na een goed half uur te-hebben gerust begonnen wij aan onzen pelgrimstocht naar Wychen, een afstand van pl.m. 18 km., maar door zulke kronkelpaden, dat er wer kelijk geen eind aan scheen te komen. Bij Horssen kregen Eerland, van Es en "Vermeulen blijkbaar zoo'n heimwee naar Leiden, dat zij om dit te vergeten aan een, aan dien weg gelegen melkfabriek een flesch gruttenpap kochten, hetwelk hen blijkbaar herinnerde aan de Leidsche Gorto Terwijl wij zoo genoeglijk even aan den weg rustten en zij hun zenuwen aldus tot bedaren brachten, zagen wij serg. Schoen makers van de Intendance-troepen passee- ren. Voor een week had hij zijn geweer- makerij eraan gegeven en was evenals wij gaan wandelen. Wychen is vanouds de pleisterplaats van den tweeden dag, het knooppunt der ver schillende route's. Hoe vredig ligt er an ders het marktplein met zijn kunstig ge knipte linden en vele cafétjes maar nu is het een ware hekselketel. De Vierdaagsche houdt hier zijn groote rust en heeft het plaatsje geheelingenomen. In de gelagka mers en op de terrassen is het eivol en men moet de Vierdaagsche eens hebben medegemaakt om zich daarvan een voor beeld te kunnen vormen. Aan een tafeltje zit een gezelschap boterhammen te eten; daar strompelt er een naar binnen, er is bijna geen plaats meer. Kom maar hier hoor, er is een stoel over; hij gaat- zitten ontdoet zich van schoenen en sokken en legt voor het gemak zijn voeten op den tafel, terwijl de anderen him boterhammen wat opzij leggen, en helpen hem en passant aan wat jodium en verbinden zijn voeten. Kijk dat is. typeerend Vierdaagsch: „Een voor allen, allen voor één." Even door Wychen werden wij getrac- teerd op bananen, terwijl de maggie en theewagen wederom niet op het appél ont braken. Na een omweg door de Goffert het aan den rand van Nijmegen aange legde wandelpark bereikten wij te on geveer 4 uur de kazerne, alwaar wij ons aan de goede zorgen van den kok toever trouwden en dit vertrouwen niet be schaamden. Zoo behoort de tocht naar Druten en Wychen weer tot het verleden en alle Lei denaars zijn, voor zoover ons bekend, allen behouden binnengekomen. Morgen naar Arnhem en omstreken en op dezen tocht zullen wij de Leidsche deel neemsters wel ontmoeten, daar deze tocht gezamenlijk terug wordt gemaakt. Nader meldt men ons nog: De tweede dag is 50 pet. beter geslaagd dan de eerste. Het weer, de belangstelling, het moreel der deelnemers, de vaste lei ding, de uitstekende verzorging, kortom al les werkte er weer toe mede en deden allen, die belangstellen in de Vierdaagsche de zorgen van den tijd vergeten. De animo onder de deelnemers was zoo groot, dat na den vermoeienden eerste dag, welke voor velen een zekere kwelling had ge bracht in regen en „zuigende" doordrenkte wegen slechts elf man thuis bleven, zoo dat er hedenochtend in totaal met de vier van gistermiddag vijftien uitvallers waren. En zoo aanvaardden gistermorgen 3777 burgers en burgeressen en militairen den mooien wandelweg tuschen Maas en Waal via Druten naar Wychen. Reeds vroeg in den ochtend heerschte er een opgewekte stemming en onder bedekten hemel kon den de eerste 20 km. met gemak worden afgelegd. Maas en Waal was weder in spanning en honderden hadden zich in elk dorp, dat gepasseerd werd en dat vlagde, langs de goede wegen opgesteld. De warm te was gelukkig niet zoo groot, dat men gebruik moest maken van de gratis gelegen heden tot verversching. Tot Druten liepen de 50 en 55-ers in een vlot tempo en werd niet aan rusten gedacht. In Maas en Waalsch Haagje en in Wychen werden eerst de pauzes gehouden. De 30ers en 40ers waren reeds in Beuningen langs de Steeg opgewandeld naar Wychen, waar reeds om negen uur de eerste drukte be gon, welke aanmerkelijk toenam, toen te gen het middaguur de 50ers en 55ers ook daar arriveerden. In Wychen was het weer traditie getrouw vroolijk en opgewekt. De kapel van de Kon. Marine onder kapel meester Leistikow gaf er een opgewekt concert en verscheidene autoriteiten, zoo wel burgerlijke als militaire sloegen hier het altijd interessante schouwspel van ko mende en gaande wandelaars gade. Onder de hoogere gasten werden opgemerkt ge- neraal-majoor W. F. Sillevis uit Arnhem, commandant van het tweede legerkorps, ge- neraal-majoor W. Froger, adjudant in bui tengewonen dienst van H. M. de Koningin en inspecteur der burgerwachten. Niet alleen in Wychen was de belang stelling groot en kwam men bijna handen te kort in de talrijke koffiehuizen, maar ook in de Zandstraat, den verbindingsweg tusschen Wychen en Teersdijk stonden hal verwegen duizenden toeschouwers. Het was weer een echte dag van Wychen, welke telkens op bijzondere wijze worrdt aange- teekend in de annalen van elke Vierdaag- schen. Het weder hield zich best, de zon, welke intusschen was doorgebroken brand de gelukkig niet op de hoofden van de wandelaars, maar nam juist zekere kilte weg. Over de vlakke wegen van Teersdijk, Stadsdijk en door het fraaie stadspark van „de Goffert" togen de wandelaars naar Nijmegen. En nu haalde de stad van de Vierdaagsche de schade van den vorigen regendag in. Langs de hoofdwegen stonden nu weer duizenden ouderen en jongeren opgesteld en klonk nu weer de muziek en schalde nu weer het lied. De zon had stem ming gebracht en allen opgemonterd voor een goeden derden dag, den dag van de route door de Betuwe naar Arnhem. Als men vroeg naar de meening van des kundigen, die al jaren practisch en theore tisch de Vierdaagsche hebben meegemaakt, dan luidde deze telkens welwillend en op timistisch. De echte Vierdaagsche sfeer heerschte weer in Nijmegen en dat verheft steeds het moreel van alle N. B. L. O.'ers. De tweede dag, voor velen dikwijls een crisisdag, vooral voor de nieuwelingen, heeft toch niet bijster veel slachtoffers ge maakt. Den eersten dag was het aantal voeteuvels, dat verholpen moest worden, veel talrijker dan gisteren. Op sommige zi ekenhalten had het Roode Kruis zelfs in de speruren geen overdruk werk, terwijl Dinsdag alleen reeds in de polikliniek van de Koloniale Reserve honderd blaarge- vallen door een Roode Kruisafdeeling moes ten worden behandeld. Het aantal uitvallers op den tweeden dag bedroeg 19, zoodat er hedenochtend 3758 deelnemers naar Arnhem konden gaan. In totaal waren Woensdag na twee da gen 34 uitvallers. WATERPOLO OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN VAN 1940. Het A.N.P. meldt uit Garmisdh Parten- kirchen: Het organisatie-comité dier Olympische Winterspelen, welke hier van 211 Febru ari worden gehouden, heeft een programma opgesteld, dat aan de verschillende sport bonden ter goedkeuring is voorgelegd. Dit voorloopige programma luidt als volgt: Vrijdag 2 Februari: 11 uur ope ningsplechtigheid; 15 uur ijshockey (twee wedstrijden), hardrijden heeren 500 meter; 21 uur ijshockey (twee wedstrijden). Zaterdag 3Februari:8 uur vier- persoonsbobwedstrijden; 9 uur hardrijden dames 500 meter, ijshockey (twee wedstrij den); 15 uur ijshockey (twee wedstrijden); 21 uur ijshockey (twee wedstrijden). Z on dag 4 Februari: 8 uur vierper- soons bobwedstrijden; 9 uur hardrijden hee ren 500 meter, verplichte figuren kunst rijden dames; 17 uur ijshockey (twee wed strijden; 21 uur ijshockey (twee wedstrij den). Maandag 5Februari:8 uur hard rijden dames 1000 meter; 9 uur verplichte figuren kunstrijden dames; 15 uur ijs hockey (twee wedstrijden). Dinsdag 6 Februari: 8 uur twee persoons bob wedstrijden; 9 uur verplichte figuren kunstrijden heeren; 10 uur hard rijden heeren 1500 meter; 15 uur ijshockey (twee wedstrijden); 17 uur ijshockey (twee wedstrijden); 21 uur ijshockey (twee wed strijden). Woensdag 7 Februari: 8 uur, demonstratie militaire patrouille, twee persoons bobwedstrijden; 9 uur verplichte figuren kunstrijden heeren, hardrijden dames 1500 meter; 15 uur ijshockey (twee wedstrijden); 17 uur ijshockey (twee wed strijden); 21 uur ijshockey (twee wedstrij den). Donderdag 8 Februari: 8 uur hardrijden heeren 10.000 m.; 9 uur ijs hockey (twee wedstrijden); 11 uur slalom dames (demonstratie); 15 uur kunstrijden voor paren; 21 uur ijshockey (twee wed strijden). Vrijdag 9 Februari:8 uur hard rijden dam» 3000 m.; 9 uur ijshockey (één wedstrijd); 11 uur slalom heeren (demon stratie); 14.30 uur oefeningen naar keuze kunstrijden heeren; 21 uur ijshockey (twee wedstrijden). Zaterdag 10 Februari: 10 uur skidemonstraties op den Kranaberg; 14.30 uur oefeningen naar keuze kunstrijden da mes; 21 uur ijshockey (één wedstrijd). Zondag 11 Februari: 10 uur springdemonstraties; 14.30 uur ijshockey (één wedstrijd); 17.15 uur sluitingsplech tigheid. VOETBAL A.Z.C. I—BOSKOOP I 10—2. Van de drie te spelen wedstrijdien in Al- phen's zwembad zijn er gisteravond slechts twee doorgegaan. We 'kregen dan eerst de wedstrijd A.Z.C. IIDe Zijl II die een flinke overwinning voor de bezoekers bracht. Met 41 voor „de Zijl" kwam n.L het einde. A.Z.C. I bracht het er tegen Boskoop I foeter af. Met een 102 nederlaag moesten de bezoekers het onderspit delven. Dadelijk na den aanvang komen de Al- phenaren in den aanval,van der Velden geeft door naar Thim, die scoort (10). A.Z.C. heeft de leiding en vergroot deze weldra door Bijl, die geheel vrij liggend snel opzwemt en den bal keurig in doel plaatst (20). Boskoop weet daarna door den midvoor den achterstand te verkleinen (21). A.Z.C. laat zich dan weer niet on betuigd en vergroot door Thim weer haar voorsprong (31). Nadat Thim vergeefs nog tweemaal het doel der bezoekers heeft bekogeld, komt de rust. In de tweede helft heeft het doelpunten geregend; de bezoekers kregen toen geen schijn van kans om htm achterstand in te halen. Eerst kwam van der Velden aan de beurt, die op handige wijze den bal buiten bereik van den doelman in het net plaatste (41). A.Z.C. krijgt den smaak te pakken en vergroot achtereenvolgens door Thim driemaal den voorsprong (71). Wegens unfair spel wordt deze speler vervolgens het water uitgezonden. De 'bezoekers maken hiervan gebruik om door den linksvoor den achterstand te verkleinen (72). Als Thim zijn plaats weer heeft ingenomen, blijkt A.Z.C. verre de meerdere. Jongeleen en van der Velden brengen achtereenvolgens voor de thuisploeg den stand op 192, waar mede het einde kwam van dezen ongelijken strijd. A.Z.C. IIDE ZUL II 1—4. Bij den aanvang blijken beide ploegen tegen elkaar opgewassen. De eerste aan val komt van „de Zijl". Hoewel de bezoe kers iets sterker zijn, neemt A.Z.C. het eerst de leiding. Dit kunststukje werd verricht door Kemp, die na zich eerst van zijn tegen stander te hebben losgemaakt op keurige wijze doelpunt (10). De Leidenaars komen daarna meerdere male in den aanval, maar doelman Laros houdt zijn doel schoon en onveranderd komt de rust. Na de rust begint de Zijl flink aan te pakken en reeds- spoedig ligt door den mid voor de gelijkmaker in het net (11). Daar na weten de bezoekers met een goedge- plaatsten -worp van den linksvoor de leiding te veroveren (12). Hoewel A.Z.C. eenige malen tracht den achterstand te verklei nen, blijken dit vergeefsche pogingen. In tegendeel zijn het de bezoekers, die door hun linksvoor successievelijk nog tweemaal het net vinden (14) en dan is het einde daar. LEIDSCHE VOETBALBOND. Algemeene Jaarvergadering. Gisterenavond hield de Leidsche Voet balbond zijn jaarlijksche algemeene leden vergadering in den foyer van den Burcht. Zooals steeds bestond er wederom groote belangstelling en hadden nagenoeg alle aangesloten vereenigingen haar afgevaar digden gezonden. De voorzitter de heer P. H. Steenhauer riep allen een hartelijk welkom toe en memoreerde de prachtige resultaten der diverse elftallen die het kampioenschap behaald hebben en kon dankbaar consta- teeren, dat het afgeloopen jaar gunstig ge weest is en dat ernstige excessen zich ge lukkig niet hebben voorgedaan. Verder bracht de voorzitter dank aan scheidsrech ters, officials, consuls, de plaatselijke pers en tenslotte aan den ijverige secretaris, den heer W. Caro voor al hetgeen hij in het afgeloopen jaar voor den L. V. B. gedaan hebben. Na lezing der notulen werden de jaarverslagen behandeld, waarvan wij tijds al een uitvoerig uittreksel gaven. Zoo dat wij hier niet op terug zullen komen. Na ampele opmerking werden alle versla gen onder woorden van dank goedgekeurd waarbij de voorzitter nog naar voren bracht de prachtige prestaties van de Zaterdag- middag- en Zondagmiddag elftallen. Het agendapunt nummer vier was een voorstel van het bestuur om een bedrag van 200.te storten in het jubileum fonds welk voortsel met algemeene stem men werd aangenomen. Het volgende kamerpunt was eveneens een voorstel van het bestuur en wel, dat in het huishoudelijk reglement veranderd wordt, dat de breedte (minimum) van het speelveld van 46 M. gebracht wordt op 54 M., waarbij de clausule was gevoegd, dat het bestuur het recht heeft van boven staande wijziging dispensatie te verleenen aan vereenigingen welke reeds bij de L. V. B. zijn aangesloten en die niet in de gelegenheid zijn, haar terrein op de ver- eischte breedte te brengen. Ook dit voor stel werd, na uiteenzetting van den voor zitter, met algemeene stemmen aangeno- en. Bij de nu volgende bestuursverkiezing waren aftredend de heeren W. Dijkman en C. Burggraaf die zich herkiesbaar stelden, terwijl de vereeniging Alphen als candi- öaat had gesteld den heer H. L. Meijers. Het resultaat van de gehouden stemming was, dat de heeren Burggraaf en Dijkman resp. 136 en 115 stemmen verkregen van de 144 terwijl de heer Meijers 37 stemmen op zich vereenigde, door welke uitslag de aftredenden bestuursleden werden herko- Na benoeming van een kascommissie werd overgegaan tot de uitreiicing van de diverse prijzen. Noord wijk II mocht voor één jaar den grooten L. V. B.-beker in ontvangst nemen, terwijl A. S. C. de L. V. B.-sleutels heeft veroverd. Met eenige hartelijke woorden werden deze prijzen overhandigd, hetgeen ook ge schiedde met de tientallen kampioensme dailles, die de verschillende vereenigings- elftallen behaald hebben. Tot slot kwam de rondvraag, waarvan elf personen gebruik wenschten te maken. De eerste spr. bracht naar voren een ver zoek om van een vereeniging niet alle elftallen tegelijk te laten spelen op een dag. De voorzitter wees er op, dat als men dat toe gaat staan men in Augustus nog aan de competitie bezig is. Wel wil de com petitieleider er zoo mogelijk rekening mee houden maar een pertinente toezegging kan niet volgen. Vervolgens bracht men uit de vergadering naar voren dat de scheidsrech ter voor aanvang van een wedstrijd de schoenen controleert om eventueele onge vallen te voorkomen. Daarna werd de zomercompetitie bespro ken, waarover een der aanwezigen niet te vreden is hetgeen een toezegging van het bestuur uitlokte om te trachten daarin i atidering te brengen en terdege onder het oog te zien. Een ander bracht het scb ids- rechtersvraagstuk naar voren om aan iet bestuur te verzoeken maatregelen te men, dat verschillende scheidsrechters naast het theoretische, ook een practisch examen moeten doen. Hier werd op ge antwoord dat het bestuur deze zaak al on der het oog heeft gezien en reeds maatre gelen aanhangig zijn gemaakt. Eveneens werd uiting gegeven aan het misnoegen dat spelers van vereenigingen in diverse fabriekselftallen gaan spelen, en dat deze elftallen dan in de L. V. B. kun nen gaan spelen. De voorzitter wees er op dat dit een moeilijk vraagstuk is en dat als aan alle bepalingen wordt voldaan zulk een vereeniging niet in de L. V. B. geweigerd kan en zal worden. Tevens zou er kans bestaan dat men naast de L. V. B. een fabriekscompetitie zou kunnen krijgen. Lang en breed werd dit vraagstuk bezien, waarbij het bestuur toezegde al haar aan dacht aan deze zaak te wijden. Tevens werd de kwestie van een lid van ARC ten berde gébracht die door de L. V. B. i langen tijd geschorst is en waarvan de vereeniging A. R. C. opheffing vraagt, welk voorstel ondersteund wordt door de vereeniging Alphia, zoodat er over gestemd moet worden. Het voorstel van A. R. C. wordt verworpen met 10 stemmen voor blanco en 118 stemmen tegen. Na nog eennige andere zaken besproken te hebben kwam het einde van deze jaar- lijksche vergadering welke door den voor zitter met eenige hartelijke woorden voor het komende seizoen werd gesloten. WIELRENNEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1939 TE MILAAN. De Sport-commissie van de Nederland- sche Wielren Unie heeft besloten de vol gende wielrenners af te vaardigen naar het jaarlijksch tournooi om de wereldtitels, welke dit jaar te Milaan worden verreden van 26 Augustus tot en met 3 September aanstaande. Amateurs-sprint: J. Derksen, Zwolle, P. W. H. Smits, Tegelen en J. Pronk, Heiloo. Professionals-sprint: A. van Vliet, Woer den, en J. J. v. d. Vijver, Roosendaal. Professionals, 5000 M. pour-suite: D. AUTOMOBILISME Na verbetering van 500 K.M.- record Uit Salt Lake City wordt gemeld: De Amerikaansche auto-coureur Jen kins, is gisteren tijdens een poging het duurrecord voor 24 uur te verbeteren, op de autobaan van Bonneville veron gelukt. Zijn wagen vloog in brand en Jenkins werd ernstig gewond. Hij was te kwart voor twee in den mid dag gestart met een wagen 750 pk., waar mede hij zijn record van een gemiddelde snelheid van 253.50 km. per uur gedurende 24 uur hoopte te verbeteren. Drie uur na de start vloog de auto dn brand, nadat de coureur het record voor 500 km. had verbeterd door een gemid delden tijd van 284.87 km. per uur te ma ken. Het oude record was 278.4 km. per uur. Klink, Wieringen (Den Oever). Amateurs voor den wegwedstrijd: J. En gel, Amsterdam en C. de Groot, Amster dam. Professionals voor wegwedstrijd: J. J. Demmenie, Rotterdam. Professionals 100 km. achter 'groote mo toren: C. Wals, Tilburg. Begeleiding: chef d'equipe: B. Swaab de Beer en trainer: G. Schilling. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De vijftiende etappe door Sylver Maes gewonnen. Zooals te verwachten was, is de Alpen- étappe DigneBriangon de groote aanval der Belgen op de leidende positie van Vietto gekomen, en met succes, daar voor al de Belgische kopman Sylveer Maes zóó danig op dreef was, dat hij met grooten voorsprong deze zware étappe won. Vietto eindigde wel niet slecht, maar hij kwam toch zóóveel later dan Sylveer Maes bin nen, dat hij zijn gele leiderstrui kwijtraak te. In deze trui, het symbool der eerste plaats in het algemeen klassement, zal nu morgen Sylveer Maes starten, die aldus een goede kans maakt, zijn Tour de France overwinning uit 1936 te herhalen. De Nederlandsche ploeg hield zich over het algemeen zeer goed; het rijden van Lambrichts mag zelfs prachtig genoemd worden. Hij beëindigde deze berg-étappe als twaalfde in denzelfden tijd als nummer tien, met welke prestatie de dappere Lim burger de vijfde plaats in het algemeen klassement weer op Archambaud door zijn betere klimmerscapaciteiten heroverd heeft. In het landenklassement zakte Ne derland daarentegen een plaats, daar Lu xemburg in hoofdzaak door het goede rij den der gebr. Clemens een nog betere al gemeene prestatie dan onze ploeg leverde. De uitslag luidt: 1. Sylver Maes, België 8 uur 24 min. 20 sec.; 2. Gallien, Frankrijk, 8 uur 27 min. 43 sec.; 3. Gianello, Frankrijk 8 uur 30 min. 46 sec.; 12. Lambrichts 8 uur 39 min. 37 sec.; 22. Albert van Schendel 8 uur 47 min. 7 sec.; 34. Toon van Schendel 8 uur 54 min. 58 sec.; 35. Dominicus, 8 uur 57 min. 30 sec.; 39. De Korver 8 uur 59 min. 24 sec.; 45. Hellemons 9 uur 6 min. 34 seconden. De algemeene rangschikking luidt: 1. Syl ver Maes 100 uur 51 min. 34 sec.; 2. Vietto 101 uur 8 min. 46 sec.; 3. Vissers, 101 uur 13 min. 5 sec.; 5. Lambrichts 101 uur 19 min. 6 sec.; 16. Albert van Schendel 101 uur 43 min. 50 sec.; 29. Dominicus 102 uur 31 min. 59 sec.; 31. De Korver 102 uur 36 min. 36 sec.; 39. Anton van Schendel 102 uur 55 min. £2 sec.; 47. Hellemons, 103 uur 41 min. 18 sec. Het landenklassement ziet er als volgt uit: 1. België B 304 uur 7 min. 54 sec.; 2. België A 304 uur 39 min. 21 sec.; 3. Frank rijk 304 uur 40 min. 28 sec.; 7. Nederland 305 uur 34 min. 55 sec. Zuid-West Frankrijk heeft slechts twee renners in den koers. 59. Eindelijk zegt de kapitein: „Vooruit Kortsik, breng Myra vlug weg, dan kunnen wij weer naar het Zuiden voor het dag is geworden. „Myra krijgt nog een warme doek mee. Snikkend neemt ze afscheid van de kabouters. En daar gaat Myra aan de hand van Kortsik, die ook al loopt te lacnen. 60. Als ze een poosje geloopen hebben, laat Kortsik haar ineens los. Zonder groeten rent hij weg door de sneeuw in de richting van het zeilscheepje, waarvan de mast en het zeil nog niet te zien is. Zonder Myra zul het nu wegzeilen. Wat een akelig land! Alles ziet wit. en hoe je ook kijkt, er is nergens een stukje groen te ontdekken!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11