WEK UW LEVER-GALOP WOENSDAG 26 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 en n zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten, lederen dag moet uw lever een liter lever-gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ls, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet i lies zwart. Do meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moot CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lover- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK Zooveel rijwielen gestolen, dat hl) de tel kwijt was. Het zal wel zelden voorkomen, dat een verdachte met geen mogelijkheid kan zeg. gen hoeveel rijwielen hij verduisterd heeft. Heden moest zoo iemand zich voor de Baagsohe rechtbank verantwoorden. Op 10 Mei van dit jaar was P. H„ zon- der vaste woon- of verblijfplaats en thans gedetineerd, bij een rijwielhandelaar in de Buys Ballotstraat te L e i d e n gekomen om een rijwiel te huren. Er was momenteel geen rijwiel aanwezig en daarom had de rijwielhandelaar zijn eigen rijwiel maar verhuurd met als gevolg dat hij nog steeds wacht op de terugkomst van den verdachte. Deze Leidsche rijwielhandelaar was er een van de velen die op zulk een manier zijn vehikel was kwijtgeraakt. Verdachte bekende volmondig het reit en gaf tevens een verklaring van zijn werk- wijze. Als hij in den Haag een rijwiel huur de, dan reed hij er mee naar Delft, ver kocht het daar en huurde daar weer een ander waarmede hü naar Schiedam reed om het daar weer te verkoopen en tevens weer om een andere te huren en^ in Rot terdam te verkoopen enz. enz. Hij strekte zijn jachtveld uit van Dordrecht tot Haar lem terwijl hij als hij er „goeden zin" in had ook wel een rijwiel wist te bemachti gen. Het brutaalste staaltje was wel ge weest, dat hij bij een rijwielhandelaar bin nenstapte en verklaarde een fiets te willen koopen. Na lang bieden was de koop bijma gesloten en toen vroeg verdachte of hij er even de straat mee op en neer mocht rijden om te probeeren. Dat vond de rijwielhan delaar een goed idee en de verdachte vroeg toen even een rijwielplaatje ter leen, want anders mocht hij eens een bekeuring krij gen. En ook dat kreeg hij. Op de hoék van de straat wuifde hij nog even tegen den rij wielhandelaar met als resultaat dat deze laatste nog steeds wacht op de terugkomst van den „kooper". Dit is maar één staal tje, en hij maakte daarna nog de opmer king dat hij zooveel rijwielen had „ge huurd", dat hij heusch niet wist aan welke personen hij ze verkocht had. Nagenoeg niemand heeft zijn fiets teruggezien, alleen van een rijwielhandelaar moet er een rij wiel in Delft opgespoord zijn, maar aan gezien dit reeds in de vijfde hand was ge gaan, kon de rijwielhandelaar het alleen terugkoopen. Van vier rijwielen was de diefstal vast komen te staan althans voor het arrondis sement 's-Gravenhage en voor deae vier feiten eischte de Officier zestien maanden gevangenisstraf. Verdachte vroeg ten eerste een voor waardelij'ke veroordeeling omdat hij nog nooit voorwaardelijk veroordeeld was. Toen de president hem vertelde dat zulks niet zal gaan, omdat hij reeds 12 maal ver oordeeld is en hij pas op 5 Januari weer in vrijheid is gesteld, gooide verdachte het over een andiere boeg en vroeg clementie omdat hij nog terecht moet staan voor de rechtbanken te Rotterdam, Haarlem en Dordrecht. De uitspraak werd daarna bepaald op over 14 dagen. Rijk aan fantasie. Een 52-jarige ohemiker J. H. K., zonder vaste woon- of verblijfplaats, had om te be ginnen een pension gehiuurd in den Haag en had aan de pensionhoudster verteld dat hij naar eenige drogisten in Leiden moest om haarwater te verkoopen, maar dat hem het reisgeld ontbrak. Hij had f 5 gekregen maar was niet meer teruggezien, terwijl hij bovendien zijn pensiongeld niet had betaald. Rij een ander had hij verteld, dat hij, ook al weer te Leiden, hier had hij namen genoemd, moest demonstreeren metdoorzichtig asphaltpapier en ook hier 'had hij geld weten los te krijgen. Het record had hij evenwel geslagen bij een drogist aan wien hij een patentmiddel had verkocht voor motten te dooden voor 120, terwijl bij een Chemisch onderzoek was ge bleken dat deze vloeistof van alles bevatte, maar dat motten zich er niets van aantrok ken. Verdachte had ook nog te Leiden ge probeerd geld te pakken te krijgen, maar dat was hem niet gelukt volgens zijn zeg gen. Toen hij zich zoo stond te verdedigen vroeg de president hem belangstellend of hij soms niet in Almelo was geweest en toen hij dit zoo bevestigde, vertelde de president hem dat zij elkaar dan wel eens meer ontmoet hadden want dat verdachte 12 jaar geleden voor hem was verschenen in dezelfde combinatie: president en ver dachte. Over zooveel geheugen en zooveel her kenningsvermogen was verdachte verbaasd en gaf zich gewonnen waarna nog mede- deeling gedaan werd van diverse vonnissen door geheel Nederland. Was de eerste kennismaking met de recht bank te Almelo, zijn laatste zal wel zijn voor denzelfden president, thans in den Haag, want de Offcier eischte tegen ver dachte ter beschikking stelling van de re geering voor zijn geheele leven vermoede lijk. De president wees er verdachte op, dat hij 12 jaar geleden zijn leven had kunnen beteren, want hij was toch iemand met een -gezond verstand, die het in elk -bedrijf ver had kunnen brengen. Nu heeft hij dit ver stand tientallen malen verkeerd gebruikt en heeft een groot aantal vonnissen achter den rug zoodat hij niet meer in de maat schappij gebruikt kan worden, want zoo heeft hij een jaar gevangenisstraf uitge zeten of hij begint opnieuw. De menschen moeten beschermd worden tegen hem. Niettemin zal de redhtbank de zaak nog eens overwegen en over 14 dagen uitspraak doen. Een jongmensch met stalen zenuwen. De 18-jarige N., uit L e 1 d e n afkomstig, thans ged., had een betrekking als markie- zenmaker in den Haag. Waarom hij niette min tot de volgende rare dingen gekomen is, zal wel eeuwig een raadsel blijven. Op zekeren dag zag hij een raampje open staan bij een Duitsche geaantschapsattaché en was via dat raampje naar binnen ge gaan na eerst aangebeld te hebben om te zien of er iemand thuis was. Eenmaal binnen zijnde had hij een re volver met aeven patronen weggenomen, een aantal sigarenaanstekers en eenige bankbiljetten van 100 franc van België en bovendien nog een aantal zilveren munten. Toen hij zoo op speurtocht was, was er plotseling gebeld. Nu zou een ander zich een stuipje schrikken, maar onze vriend niet, want die wandelde doodleuk naar de voordeur en deed met een laconiek gelaat de deur open. Het bleek de aardappelenleverancier te zijn met aardappelen. En toen had ver dachte de brutaliteit gehad te vragen bij wie de aardappelenhandelaar moest we zen. Deze noemde een naam en verdachte zeide dat het hier was, terwijl hij notaibene niet eens de naam van den bewoner wist. Hij had den aardappelhandelaar daarna hooghartig permissie gegeven om de „pie pers" op het aanrecht te deponeeren er aan toevoegend dat hij voortaan op een meer gelegener tijdstip moest komen, want dat hij geen bellenmeisje was. Het mooiste van het heele geval is echter, dat de aardappel-enleverancier in de war werd gebracht door de pertinente verkla ring betreffende de naam van den bewo ner, die volgens verdachte hier woonde, maar in werkelijkheid eenige huizen ver der verblijf hield, zoodat men den anderen morgen in het eene huis zat met aardap pelen die men niet besteld had, terwijl men een eindje verder zonder aardappelen was.- Verdachte deelde nog mede dat hij met de revolver had proef geschoten en bet ding toen had begraven. De sigarenaanstekers deden het niet, die had hij dus maar weg gegooid, terwijl hij door het inwisselen van het vreemde geld tegen de lamp was ge- loopen. Hij vroeg ten slotte om een voorwaar delijke veroordeeling. De president wees hem er op, dat het zoo gemakkelijke niet ging, want dat hij tot vier maal toe een kans had gekregen bij den Politierechter. Nu is het bittere ernst ge worden, hetgeen de Officier onderstreepte door tien maanden gevangenisstraf eischen, waarna de uitspraak bepaald werd op over 14 dagen. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. ONVOORZICHTIGE SOLDATEN. Vandaag hadden zich voor het Hoog Militair Gerechtshof eenige soldaten verantwoorden aan wier onvoorzichtig op treden het te wijten is geweest, dat een kameraad ernstig letsel bekwam, terwijl in één geval zelfs de dood van het slacht offer intrad. Het was de gewoon dienst plichtig soldaat J. S. bij het achtste regi ment veldartillerie te Lent, die op 11 April van dit jaar met een kameraad gestoeid had, waarbij S. een geladen revolver in de hand hield. Spelenderwijze drukte hij de revolver ter hoogte van de maagstreek te gen het lichaam van zijn kameraad aan, waarop het wapen plotseling afging en de ander doodelijk werd getroffen. Wegens het veroorzaken van -dood door schuld heeft S. zich voor den Krijgsraad te 's Hertogenbosch te verantwoorden ge had en is deswege tot één maand gevan genisstraf veroordeeld. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Mili tair Gerechtshof, voor welk college S. van daag in hooger beroep terecht stond, eisch te verzwaring van de door den Krijgsraad opgelegde straf tot twee maanden gevan genisstraf De uitspraak van het Hof volgt later. De N. S, B.-vechtpartij in Amsterdamsché ijs-salon Gisteren heeft de Amsterdamsche recht bank de behandeling voortgezet van de zaak tegen zes personen, verdacht van openlijke geweldpleging in vereeniging te gen goederen en personen, in een ijssalon in de Rijnstraat te Amsterdam. Getuigenverhoor. De eerste getuige vertelde, dat hij ruim tien uur 's avonds voor de deur van den ijssalon stond. Plotseling, zonder dat hij kon zeggen hoe het begonnen was, was de vechtpartij in vollen gang. Er werd links en rechts hevig op los geslagen. Getuige herkende pertinent twee der verdachten als daders. Op vragen van den verdediger antwoordde getuige, dat hij niet gezien had, dat de verdachten kwamen „aanstor men". Voor de verdachten waren gearresteerd had deze getuige van een hunner een be schrijving gegeven: „een bonkige, zwaar gebouwde man met een donker ongunstig uiterlijk". Thans wees hij in de verdachtenbank den man aan, dien hij met deze beschrij ving bedoelde. De verdachte vond de beschrijving min der mooi, vooral dat „ongunstig uiterlijk" zat hem dwars en met nadruk protesteerde hij. De president bracht hem tot kalmte door over „subjectief oordeel" te spreken. De eigenaar van den ijssalon „Koco" schetste het gebeurde op 24 Mei. Plotse ling werd er overal in zijn etablissement gevochten. Ook hij herkende een van de verdachten als dader. Pres.: En hoe lang duurde de vecht partij? Getuige: Twee a drie minuten. Pres.: En herkent u verd. pertinent. Getuige: Jaeen lange blonde man, die met een stoel smeet. Verd.: Die getuige zal zich waarschijn lijk vergissen, ik was er niet. Ik was in het kringhuis. Officier: Dan vergissen acht menschen zich, hou toch op met die comedie. Getuige hield vol, dat deze verdachte in zijn salon met een stoel wierp. Door een stoel getroffen. De man, wiens vrouw door een stoel is getroffen en die een hersenschudding op liep waardoor zij vijf weken moest wor den verpleegd, herkende den verdachte, die een stoel in de richting van drie vrou wen wierp, pertinent. Zij wees hem ter zitting aan. „Die lange blonde man in den hoek van de verdachtenbank". Verd.: Niet waar, ik blijf bij mijn ver klaring. De volgende getuige stond toevallig met zijn auto voor de deur van den ijssalon. HU heeft de geheele vechtpartij gezien, Een groep menschen kwam uit de richting van de Lekstraat. Zij begonnen meteen in te slaan op de menschen, die op het trot toir vóór den ijssalon stonden. Vier vijf mannen drongen den salon binnen en be gonnen met aschbakken, glazen en stoelen te gooien. De geheele aanval duurde slechts enkele minuten. Wapens had getuige niet gezien. Hij schatte het aantal aanvallers op 20 30 man. Den strijd gezien. De vrouw van den automobilist, naast haar man in de auto had gezeten, gaf een levendige beschrijving van den strijd, Zij had de auto willen verlaten om de aangevallenen te helpen. Pres.: „En herkent u een van deze ver dachten?" Getuige (met klem): „Ik herken ze alle zes. Ik heb alles rustig kunnen zien uit de auto ert ik heb zé goed bekeken en boven dien hebben wij ze met de auto gevolgd", Een der verdachten: Voor den rechter commissaris herkende die dame ons ook allemaal, maar vier man heeft zij nog slechts op den rug gezien. Ook de volgende getuige k charge ver klaarde min of meer uitvoerig, wat zij hacP gezien of ondervonden en stuk voor stuk werden dé verdachten herkend. Een der getuigen zag een van de ver dachten met een gummistok slaan, terwijl hij uitriep: voor iederen Jood een klap, Hierna werd de zitting verdaagd. Vredelievende leden. De rechtbank, gepresideerd door mr. Swagerman, zette vandaag de behandeling voort van de strafzaak. Vandaag hoorde de rechtbank de 19 ge- RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 27 JULI 1939 HILVERSUM n. 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoon muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO- orkest (1.00—1.20 Gramofoonmuziek, ca. .15 Berichten) 2.00 Handwerkuurtje 2.55 Gramofoonmuziek 3.00 Vrouwen halfuur 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 Handenarbeid voor de jeugd 5.30 All-Round-Sextet en gramofoonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Journalistiek over zicht 7.457.55 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.- berichten 8.15 Repetitie voor het Gene raal Appèl 8.45 De Postillons en het NCRV-kleinkoor 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur 10.30 De Vedelaars, het NCRV-kleinkoor en gramofoonmuziek 11.25 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO- Uitzcnding. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgel en cello 11.10 De clamatie 11.30 AVRO-Aeolian-orkest 12.15 Berichten 12.17 De Stafmuziek van het 6e R.I. 1.00 Interview 1.05 Gra mofoonmuziek 1.30 Vervolg concert 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Voor de kinderen 3.30 Viool en piano 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Gramo foonmuziek 5.00 Voor de jeugd 5.30 AVRO-Amusementsorkest en solisten 6.28 Berichten 6.30 Sporthalfuur 7.00 Zang en orgel 7.30 Declamatie 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mededee- lingen 8.20 Het Omroeporkest, en so listen 9.05 Reportage 9.35 Vervolg concert 10.20 Disconieuws 11.00 Be richten ANP, hierna: Gramofoonmuziek 11.30—12.00 AVRODance-Band. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Het BBC Northern-Ireland-orkest, en solist 12.05 Het Victor Fleming orkest 12.50 Gra mofoonmuziek 1.20 Cabaret-programma 1.35 Harry Evans „Sextette intime", en solist 2.05 Pianovoordracht 2.35 Dans muziek (gr. pl.) 3.20 Vroolijke voor dracht 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth, en solist 5.05 Gramofoon muziek 5.20 Zang 5.40 Het Willie Walker-octet 6.20 Berichten 6.45 Causerie „The Romance of the Australian stock-whip" 7.00 Pianovoordracht 7.35 „Our Miss. Gibbs", operette 8.50 Sid Millward en zyn Nitwits, en solisten 9.20 Berichten 9.50 Discussie 10.20 Kerkdienst 10.40 Het BBC-Harmonie- orkest 11.20 Het Grosvenor House dans- orkest, en solisten 11.50 Gramofoon muziek 12.15—12.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 9.30—10.00 Gramofoonmuziek 12.35 Zang 1.05 Het Van de Walle-orkest 2.35 Gramo foonmuziek 5.25 Zang, viool en piano 6.05 Radiotooneel 7.20 Het Cantrelle- orkest 8.25 Gramofoonmuziek 8.50 Pianovoordracht 9.20 Symphonieconcert m.m.v. soliste 10.50—11.05 Gramofoon muziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoon muziek 7.35 Het Kur-orkest van Bad Driburg 8.509.50 Het Omroeporkest 12.20 en 1.35 Het Omroepdansorkest 2.303.20 Populair concert 4.20 Het Kurorkest van Bad Oeyenhausen (5.20 5.30 Gramofoonmuziek) 6.50 Zang met pianobegeleiding 7.30 Het Omroeporkest 8.30 Radiotooneel met muziek 10.00 Dansmuziek (gr. pl.) 11.00 Het Om- roepstrijkorkest en solist 11.2012.20 Het Omroepdansorkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Omroepdansorkest 1.50—2.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek 8.20 en 9.20 André Felleman's orkest, en soliste. (In een pauze: Gramofoonmuziek) 10.10 Gramofoonmuziek 10.3011.20 Het Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Albert Sykes' orkest 1.502.20, 5.20, 6.35, 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Symphonie-concert, en soliste 11.0011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Deccclamatie 9.00 Hot Omroep orkest, en soliste 10.20 Berichten 10.40 Pianovoordracht 11.05 Berichten 11.2012.20 Concert (opn.). GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio PTT Nord 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 3.05 Londen Reg. 4.20 Keulen 5.20 Brussel VI. 6.05 Radio PTT Nord 6.50 Brussel Fr. 7.20 Radio Parijs 8.20 Keulen 8.30 Radio Parijs 9.20 Brussel Fr. 11.20 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Radio PTT Nord 10.05 Luxemburg 10.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich 2.0B Londen Reg. 2.35 Droitwich 6.45 Londen Reg. 7.00 Droitwich 9.50 Stuttgart of diversen 10.20 Droitwich. tuigen a décharge, door den verdediger naar voren gebracht. Een der getuigen a décharge verklaar de, dat hij part noch deel aan den overval had gehad. Hij had een „ijsje" gekocht en was dus wel binnen geweest. Toch had een getuige hem later als een van de daders aangewezen. Een vrouwelijke getuige kwam voor het hekje. Zij lachte vriendelijk tegen de ver dachten. Pres.: U kent ze zeker goed, u lacht zoo vriendelijk Getuige: Inderdaad. Mijn kameraden. De getuige blijkt colportrice van „Volk en Vaderland" te zijn. Zij eh een andere N.S.B.'er verklaarden dat de verdachten vredelievende en kalme leden zijn. Over de vechtpartij konden zij echter niets ver tellen, omdat zij niet in de buurt waren geweest. Enkele getuigen k décharge legden ver klaringen af over hinder die zij zouden ondervinden bij het colporteeren van de zijde van Joden. Nog kwamen eenige getuigen verkla ringen afleggen over den persoon van de verdachten of over hun gedrag als werk nemers. REQUISITOIR. De officier van justitie, mr. A. S. de Muinck Keizer achtte de ten laste gelegde feiten ten aanzien van vijf van de zes ver dachten bewezen. Ten aanzien van van G. is niet de min ste twijfel mogelijk, hij is door niet min der dan acht personen herkend en duide lijk is ook waargenomen, dat hy een da me een stoel naar het hoofd wierp. Ook verd. L. is door twee personen pertinent herkend en bovendien heeft men hem zien vechten. Uitvoerig ging spr. ook de getui genverklaringen na, afgelegd tegen de an dere verdachten, die herkend zyn en die Myra. het elffe en de booze kabouter Zwart voet i 57. Ineens schudt het scheepje verschrikkelijk. Niemand kan zich meer op de been houden. Nu worden we opge slikt, gilt Myra. En de andere Zwartvoeter, die op het trapje zat, wordt eraf geslingerd. Maar het zeilschip is niet opgegeten door de walvisch. Een hooge golf heeft het op genomen en neergezet in een hoop sneeuw. Nu ligt het daar 6til en rustig. 58. Niemand durft naar het dek om te kijken, wat er van hen geworden is. Ineens zegt Myra: „ik zal naar boven gaan, als jullie 't dan niet durft". Ineens roept ze naar be neden: „Komen jullie maar gauw, we zijn' aangespoeld op een eiland!" De kabouter kapitein komt nu ook op het dek. „Waarachtig, nu zijn we eindelijk waar we wezen moeten!" Hier moeten wij Jan achterlaten Myra, grijnst hij. men heeft zien vechten. In weerwil Van deze getuigenverklaringen handhaven de verdachten hun ontkentenis, hoewel door de pertinente getuigenverklaringen de openlijke geweldpleging vast staat. Vol gens een bepaald systeem handhaven de verdachten echter hun houding. Geen zin hebben dus de verklaringen van de getui gen k décharge, die kwamen vertellen, dat de colporteurs op ernstige wijze van Jood- sche zijde zijn lastig gevallen. Deze ont kennende verdachten kunnen niet aan voeren, dat zij gesard en uitgelokt zijn, waardoor zij misschien aanspraak op eenige clementie zouden kunnen maken. Ik meen, zoo zeide het O. M., dat we hier niet met een plotselinge reactie, een op welling, een driftige handeling te doen hebben. Onmiskenbaar blijkt, dat hier sprake is van een weloverwogen, rustig in scène gezette gewelddadigheid. Dit blijkt zoowel uit den aanval als uit den aftocht. De verdachten hebben zich aan een zeer ernstige geweldpleging schuldig gemaakt, die overal ontsteltenis en verbazing wekte en die een diepen indruk op het Neder- landsche volk maakte. De overheid gaat deze terreurdaden met kracht tegen, on middellijk zijn de verdachten gearresteerd en tot heden zijn zij in voorarrest geble ven, behalve van E., die in vrijheid werd gesteld. Toen aanzien van de verdachten moet gelden „gelijke monniken, gelijke kappen". Dit geldt echter niet ten aanzien van van G., die een vrouw met een stoel ernstig mishandelde. Tegen van G. vorderde spr. tien maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Tegen vier andere verdachten eischte hij acht maanden gevangenisstraf even eens met aftrek van voorarrest. Tegen verd. van E„ die enkele we ken geleden in vrijheid werd gesteld requlrcerde hij vrijspraak. Na het pleidooi van den verdediger werd de uitspraak bepaald op 8 Augustus. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstek-vonnissen. M. en R. wet en Reglement: C. A. te Gouda 4.2 dagen. P. G. J. te IJssel- stein idem. T. D. f 2.1 «dag. A. K. te Bo degraven idem. G. B. T. te Hoofddorp idem. A. W. S. idem. J. A. S. te Niuewveen idem. H. van B. te Haarlem idem. W. de L. te Nieuwkoop idem. A. G. van V. te Woerden 6.3 dagen. A. A. M. te Leiden f 15.— 5 dagen. P. A. v. d. S. f 10.5 dagen. G\ A. K. te Voorschoten 5.3 dagen. C. T. te Noordeloos 3.— 2 dagen, Verkeersver- or<L van Alphen: J. de H., H. G. M. van L, 2.— 1 dag beiden. W. F. K. P. L. v. d. B. 3.2 dagen. Vaarwegenregl. van Zuid* Holland: A. N. x. bek. woonplaats 3.— 2 dagen. Leerplichtwet: C. van H. te Bos* koop 4.2 dagen. J. L. K. te Nieuw koop idem. C. V. te Nieuwkoop 5.3 dagen. L. H. te Uithoorn ƒ1.1 dag. Vis- scherijwet: A. M. T. en J. T. beiden den Haag 3.2 dagen v.v. hengel. H. H. ta Rotterdam inet uitl. van hengel of 1.— 1 dag. A.P.V. van Koudekerk: L. H. F. S, te Leiden f 1.1 dag.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7