STADS NIEUWS AGENDA BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 26 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 f Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onie agenten '10 cent per wwk; 2.80 per kwartaal. Franco per post t 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? BETROKKEN MET REGENKANS. De Bilt seint: Verwachting: Voor de Noordelijke provincies: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Noord-Wes telijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, weinig veran dering in temperatuur. Voor het midden en Zuiden: Zwakke ver anderlijke wind, later uit Noordelijke tot Westelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk regen met kans op on weer, weinig verandering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, zwakke N. N. O. wind, 16 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, zwakke W. Z. W. wind, 14 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke Z. W. wind, 15 gr. C. Groningen: lichte regen, zwakke N. N. O. wind, 17 gr. C. Maastricht: lichtbewolkt, zwakke Z. Z. O wind, 14 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Geheel Centraal Europa blijft bedekt met een gebied van lagen luchtdruk, dat zich langzaam naar het Oosten beweegt. Een rug van hoogen luchtdruk over de Noord zee en het Zuiden van Noorwegen scheidt deze depressie van een vlak gebied van lagen luchtdruk op de Noorsche Zee, dat echter versterking schijnt te zullen krijgen van een Oceaan-depressie ten Zuiden van IJsland. Bij de Azoren en in de Golf van Biscaye blijft de luchtdruk hoog. Een vlak ke depressie ligt stationnair over het Zui den van Portugal en Marokko. Secundaire radnstoringen trekken door het Kanaal en over Frankrijk en brengen in het Noord- Westen van Frankrijk en verder in Mid den-Frankrijk en de Alpen zware regens. Het weer blijft in het Westen en Zuiden tot aan de Fransche rivier koel. Zomerwarm te wordt alleen in de Bothnische Golf en in Scandinavië tot hoog in het Noorden gevonden. LUCHTEMPERATUUR. 17.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.35 uur tot Donderdagmorgen 4.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 27 Juli voorm. 0.15 en nam. 1.uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 17.13 uur Woensdagnamiddag. Maan onder 1.52 uur Donderdagnacht. dat het accoord niet geldt voor dat ge deelte van China, dat niet door de Japan- neezen is bezet. BURGOS. Na de berichten over den val van generaal Queipo de Llano en over den onrust in Spanje, komen er thans an dere berichten. De radio-generaal zou ge zant ergens in het buitenland worden en Franco zou een onderhandelaar naar ex- koning Alfonso hebben gestuurd. Waar schijnlijk is een herstel van de monarchie de eenige mogelijkheid om de heterogene elementen in Spanje zonder ruzie bij elkaar te houden. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1S82. G. H. KLEINHANS PIETER DE LA COURTSTRAAT 22 TRANSPORT TELEFOON 21455 Tarief en uitvoering in overleg met U i Provinciale Staten Ned. Herv. Inrichting voor zenuw- en geesteszieken te Leidschendam. In de gisteren voortgezette vergadering van de provinciale staten zette na de pauze mevr. de Vr i e s-B ruins (S.D.) haar rede voort. Zij betoogde nog, dat aan deze kapitaalverstrekiking risico is verbonden. Tenslotte brak zij een lans voor het ge bruik van het woord „geesteszieken" ter vervanging van het uit oude tijden stam mende woord „krankzinnigen". De heer Zjj p (Lib.) opperde bezwaar tegen verder gaande splitsing van confes- sioneele verpleging. Het zou een ideaal zijn, indien alle geesteszieken werden verpleegd in neutrale inrichtingen. In elk geval zou dit financieel veel voordeeliger zijn. De heer F o 1 m e r (C.H.) stelde daar tegenover de opvatting, welke ook door Ged. Staten wordt gedeeld, dat iedere gees teszieke moet worden verpleegd in over eenstemming met het godsdienstig gevoel van diens millieu. Spreker zou gaarne zijn stem aan dit voorstel geven. De heer van Baren (A.H.) merkte tegenover mevr. de Vries-Bruins op, dat gezinsverpleging in Zuid-Holland geen be langrijke bezuiniging zou brengen. Boven dien moet deze verpleging leiden tot het tekortschieten van medische hulp. Het standpunt van den heer Zijp, om alle ver pleging in neutrale gestichten te wenschen, is volkomen verouderd. Het is ook niet aan de orde. De heer B o 1 s i u s (Ged. Staten) sloot zich ten opzichte van de principieele kwes tie aan bij den heer van Baren. Spr. beriep zich op het oordeel van den directeur van Maasoord, die verpleging in eigen sfeer pri mair acht, zoowel voor protestantsche als voor katholieke geesteszieken. Het zou een misdaad zijn om dergelijke patiënten in een hun vreemde sfeer over te brengen. Wanneer het onderhavige gesticht tot stand komt, dan is mede voldaan aan den wensch om de verpleging steeds in de eigen provincie te kunnen doen geschieden. De heer Z ij p (Lib.) repliceerend, zeide zijn standpunt dat neutrale verpleging van alle geesteszieken ideaal zou zijn volkomen te handhaven, al klinkt 't in deze vergadering voor velen revolutionnair. Overigens moge die opvatting oud zijn, ver ouderd is zij zeker niet. Bovendien dwingt deize tijd zooals onlangs een onzer groote mannen heeft gezegd tot het betrachten van eenheid. Het voorstel is z.h.s. aangenomen. Rechtspositieregeling Provinicaa. personeel. Bij het voorstel om aan brugwachters of brugkmechten, belast met het innen van kanaalgeld of het houden van toezicht daar op, een vaste toelage van 0.50 per week te verstrekken (ter vervanging van de af geschafte bruggegelden) diende de heer D e Visser (comm.) een amendement in om deze toelage op 1 te stellen. Het amende ment is met 37 tegen 18 stemmen verwor pen. Het voorstel van Ged. Staten werd z.h.s. aanvaard. Vreemdelingenverkeer. Bij het voorstel om 2000 subsidie toe te kennen aan de Alg. Ned. Ver. voor Vreem delingenverkeer herinnerde de heer Jan sen (A.R.) er aan, dat hier sprake is van een vroegier steeds geweigerde subsidie. Naar zijn meening is er ook thans geen aanleiding voor de provincie om tot deze suibsidieering over te gaan. De heer Wilbrink (C.H.) bepleitte aanvaarding van dit subsidievoorstel, waar mee hij de belangen van het gewest zeer wel gediend achtte. De heer D a m m e (S.D.) en De Vis ser (Comm drongen eveneens op toe kenning van dit subsidie aan. De heer H e u k e 1 s (Ged. Staten) ant woordde, dat deze subsidieering nu onder geheel andere omstandigheden dan in het verleden tot ons is gekomen. Van particu liere zijden is niet minder dan 70.000 ver kregen. Het rijk wil nu f 100.000 bijdragen wanneer de vereeniging van andere zijden nog 30.000 bijeen kan brengen. Hieraan meenen Ged. Staten te moeten medewer ken, mede met het oog op de groote belan gen, welke aan de bevordering van het vreemdelingenverkeer zijn verbonden. Het voorstel is z.h.s. aangenomen, met aanteekening, dat de heer Jansen er tegen was. Natuurbescherming in Zuid-Holland Bij het verslag van de stichting landver- betering Zuid-Holland omtrent hare ver richtingen gedurende het tijdvak 24 Fe bruari 1938 t/m. 31 December 1938 stelde de heer Sandifort (S.D.) de vraag of en in hoeverre de geruchten juist zijn, dat er plannen tot drooglegging van eenig deel van de Reeuwijksehe of Sluipwijksche plas sen zouden bestaan. De heer H e u k e 1 s (Ged. Staten) ant woordde dat de heer Sandifort zich hiertoe zou moeten wenden tot het bestuur van de stichting. Hoewel spr. daarvan deel uit maakt, kan hij er zich hier niet over uitla ten. Desniettemin kan spr. den heer Sandifort wel zeggen, dat van Gedep. Staten geen enkel voorstel tot geheele of gedeeltelijke drooglegging dezer plassen is uitgegaan. De heer Sandifort vreesde, bij het bestuur der stichting ten antwoord te zullen krijgen, dat men hem geen inlichtingen zou kunnen verstrekken. Het antwoord van den heer Heukels stelt hem evenwel eeniger- mate gerust. Het verslag wordt voor kennisgeving aan genomen. Om 5 uur 15 is de vergadering verdaagd ^ot vanochtend elf uur. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Einddiploma's en overgangsexamens Bij de dezer dagen gehouden examens voor het 2de gedeelte van de akte N VIII (praktijk) zijn alsnog geslaagd de dames: J. M. M. Meyer, Voorburg; C. M. Schro der, Hillegersberg en M. A. M. Mönking, Bussum Diploma's. Het diploma „Huishoudkun dige" werd behaald door de dames: A. v. Cittert, C. Fles, J. v. d. Hoeven, F. v. d. Hoeven, D. v. d. Kloes, A. Vinju, allen te Leiden; G .Kluytmans, Oegstgeest; W. v. Bockel en A. Dekker, Hazerswoude; M. van Dooren en J. van Harteveld, Roelof- arendsveen; P. Nieman, Warmond; C. Persoon en M. de Vroomen, Lisse; T. Zon neveld, Alphen a. d. Rijn; H. Eibers, Rot terdam; C. Sprey, Bodegraven. Niet ge slaagd 1. Het getuigschrift „Hulp in de Huishou ding" werd uitgereikt aan de dames: M. Beenker, J. Braakman, I. van Driel, M. Middelkoop, W. Vinju, S. van Zwieten de Blom, allen te Leiden; E. Rotteveel, Oegst geest; M. Barentsen, G. .Krösschell en N. Zuiderduyn, Voorschoten; G. Dijksman, A. Parlevliet, 'J. Schouten, Katwijk aan Zee; E. v. d. Eykel, Rijnsburg; L. Lommerse, Hillegom; L. Roodenburg, Abbenes; Zwie ten, Langeraar; N. v. Eeden, Noordwijk- Binnen. Niet geslaagd 1. Het diploma „Coupeuse" werd behaald door de dames: N. van den Bos, J. Kref- fer, J. Sülzle, allen te Leiden; A. Hulse bosch, Voorhout; C. Parlevliet, Katwijk a. Zee; M. v. d. Post, Zoeterwoude; F. de Roode, Leiderdorp; W. Slootweg, Hazers woude; M. Touw, Alphen a. d. Rijn en J. Warmerdam, Noordwijkerhout. Geslaagd voor het examen „Costuum- naaien" de dames: A. Middelkoop, C. Min- derman, E. Rietbergen, E. de Vos en H. Wagemaker, allen te Leiden; M. Kranen burg, Leiderdorp; M. Legeer, Voorscho ten; H. v. d. Vlugt, Sassenheim; H. Vol- water, Woubrugge; C. Driebergen, Rijns burg. Niet geslaagd 1. Geslaagd voor het examen van de 4-ja- rige Middagcursus de dames: J. Annee- ze, J. Hagoort, N. Hoornweg, M. Rühr- wien, A. Rutgers, A. Segaar, C. Treur en G. Zirkzee, allen te Leiden; C. van Eg- mond, Oegstgeest; K. Haasnoot, Katwijk aan Zee. Het getuigschrift van de 2-jarige Dag- voorbereidende Cursus werd uitgereikt aan A. van Haasteren' E. Kerstens, E. Ouwer- kerk, M. van Riet, J. Prenen, E. Verheu vel, L. van Albada, J. van Groeningen, C. C Kalkhoven, A. Kooien, A. Mooten, J. de Neef, J. Planjer, T. v. d. Pot, R. Uljee, R. Vlaardingerbroek, J. Wildschut en W. v. d. Zeeuw, allen te Leiden; M. Damen, Voorhout; J. Driessen, S. Stuifzand, Oegst geest; L. Hillenaar, Hoogmade; E. Mol, A. v d. Post, C. van Veen, C. Velzeboer, Zoe terwoude; M. Juffermans, Warmond; W. Kok, Hillegom, J. Mosseveld, Sassenheim; M. v. d. Eykel, Voorschoten; A. v. Osna- bruggen, Leiderdorp. Niet geslaagd 2. Het getuigschrift van de 2-jarige Mid- dagvoorbereidende Cursus werd behaald door: J. Groeneveld, A. Guldemond, A. Rasink, S. Tegelaar, A. Versney, allen te Leiden; M. Akerboom, A. v. d. Hoeven, Oegstgeest; G. Hockx, A. Kwakernaak, J. Snel, Leiderdorp; A. v. d. Hulst, Voor hout; W. v. Rijn, Voorschoten, M. Schra- ma, Katwijk a. d. Rijn; M. Warmenho- ven, Katwijk a. Zee. Niet geslaagd 1. Het diploma van de 2-jarige Avond opleiding „Costuumnaaien" werd behaald door de dames J. van Beest, C. v. d. Berg, R. Herreur, C. Kreezemeijer, A. Leemans, J. Ponstein, J. Schouten en A. Zwetsloot, allen te Leiden; R. Duinhoven, Warmond; A. Dudink, Veur-Leidschen- dam; A. Guyt, K. Kulk, Katwijk a. Zee; G. Hakker, Oegstgeest, A. van Leeuwen, Hazerswoude; C. Vromans en A. den Her tog, Zoeterwoude; C. Wijsman, Rijnsburg. Niet geslaagd 3. Geslaagd voor het examen van de 3-ja- rige Volledige Avondcursus: de dames: C. Massaar, J. Neuteboom, J. Rekelhof, N. Schipper, allen te Leiden; N. v. Heusden en J. v. d. Pol, Voorschoten; A. v. d. Kwaak, Oegstgeest; niet geslaagd: 4. O vergangsexamens. Opleiding „Huishoudkundige"; van de eerste naar de tweede klasse werden be vorderd: de dames: J. Brouwer, L. v. d. Heuvel, M. v. d. Werf, Th. Wobben, allen te Leiden; G. Day, Southampton; M. Hoo- gendoórn, G. Kraan, E. v. d. Mey, C. v. d. Wal en M. de Wilde, Oegstgeest; T. Huit- kar, Heiningen; N. Nijssen, Voorhout; A. Offringa, Hazerswoude; A. v. Vliet, Noord- wijk; M. Wedemeü'er, Amstelveen; G. Wil- lemse, Wassenaar; C. Zwetsloot, Sassen heim. Bevorderd 17, waarvan 3 voorwaardelijk; niet bevorderd: 2. Opleiding „Hulp in de Huishouding": van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd de dames: W. Beekman, M. den Heeten, C. Kraan, C. v. Leeuwen, M. Mennes, C. Vermeulen, D. de Wit, G. Zand bergen, allen te Leiden: P. Bregman, G. van Til, Oegstgeest; G. Castenmiller, Kat wijk a. d. Rijn; M. Hulsebosch, Voorhout; C. Kroes, H. van Zonneveld, Sassenheim; J. v. Steyn, Noordwijkerhout; L. v. Veen, Voorschoten; B. Vink, Noord wijk; C. Aker boom, de Kaag gem. Alkemade. Bevorderd 18, waarvan 1 voorw; niet bevorderd 1. Dagvoorbereidende Cursus: van de eer ste naar de 2e klasse werden bevorderd: M. Albers, T. Binken, I. Frankhuizen, M. de Heiden, M. Hendriks, A. Hockx, A. v. d. Meer, R. Rombout, R. Rösmann, F. Var- kevisser, D. Prenen, S. Voogdt, M. Weers, D. v. d. Wiel, M. Wittmann, M. Zwetsloot, J. v. d. Berg, W. van Berkel, F. Cornelis- sen, J. Dool, M. Eveleens, T. Gordijn, R. Labordus, M. Kalkhoven, E. Knijff, H. Legeer, M. Lepelaar, M. Mark, M. v. d. Mey, M. de Neef, W. Neuteboom, J. Nol- les, E. Pardon, J. v. d. Ploeg, J. Pot, S. Ramak, M. Breuker, C. Rasink, L. Roose, M. Roosendaal, M. Schouten, C. Valk, M. Verhoeven, T. Vlaardingerbroek, A. Voge lezang, L. v. d. Vos, C. de Vries, A. Wakka, W. Zirkzee, allen te Leiden; A. Borst, J. Lubbe, T. Dieseraad, G. Jonker, J. v. d. Kwaak, N. Nieuwkoop, Oegstgeest; N. v. Denzen, E. Geerlings, Noordwijkerhout; H. Kok, Hillegom; A. Bogerd, J. v. Egmond, G. de Haas, A. Lepelaar, J. Spies, J. v. Winkel, E. Wolff, Leiderdorp; J. Buis, C. Haasnoot, M. Hofman, J. Holtrust, J. v. d. Marei, M. Otte, E. Post, Katwijk aan Zee; C. van Schie en K. Vermaas, Katwijk a. d. Rijn; N. Jansze, M. Mosseveld, E. Wage maker, Voorhout; A. Molengraaf, Noord- wijk-Binnen; C. Spaargaren, Noordwijk a. Zee; G. Wassenaar, Alphen a. d. Rijn; A. de Wit, Valkenburg; E. v. Egmond, F. Ver haar, Voorschoten; A. v. Egmond, G. v. d. Eykel, A. Jungerius Hdr., A. Jungerius Wdr., Rijnsburg. Bevorderd 87, waarvan 4 voorwaarde lijk; niet bevorderd: 9. Opleiding Costuumnaaien: van de eerste naar de tweede klasse werden bevor'derd: C. den Dubbelden, J. Hannaart, M. Kop, J. v. Leeuwen, M. v. Putten, M. Swanen- burg, A. Zylstra, Leiden; N. Kapteyn, J. Spierenburg, Hazerswoude; Th. Kerkvliet, Warmond; A. Nijs, Katwijk; A. v. Slinger land, Zoeterwoude. Bevorderd 12, waarvan 2 voorwaardelijk. Van de Middagvoorbereidende Cursus I naar Middagvoorbereidende Cursus II wer den bevorderd: T. v. d. Berg, T. Bösecke, C. v. d. Eshof, T. de Groot, A. Herreur, C. v. d. Holst, N. Hoogeveen, C. Lemmerman, T. v. d. Meijden, A. v. Riet, J. Rossenberg, C. v. Steyn, W. Warmond, allen te Leiden; R. Koolloos, C. Langver, Oegstgeest; M. v. d. Burg, M. v. Rooyen, C. v. Leeuwen, M. v. d. Akker, Voorschoten; A. v. d. Eshof, W. v. Leeuwen, Katwijk a. d. Rijn;. R. Ha verkort, N. Koks, Warmond; S. Homan, Sassenheim; M. Kuilenburg, Leiderdorp; M. Lestrade, Voorhout; J. Remmerswaal en A. Remmerswaal, Leidschendam. Bevorderd 28, waarvan 3 voorwaardelijk; niet bevorderd: 2. 'Van de Middagcursus 3e jaar v/erden be vorderd naar het 4e jaar: M. v. Kempen, C. Kuif, N. Mulder, J. v. Polanen, C. Velt- huizen, allen Leiden; R. v. d. Kley, C. Scholtes, Voorschoten; D. Kniest, Oegst geest; G. v. Schie, Katwijk; E. de Wit, Val kenburg. Bevorderd: 10. Van de 3-jarige Volledige Avondcursus werden bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: G. Baart, S. Bekooy, A. Bull, C. d. Dop, H. Hoogeveen, W. Klinkhamer, J. Lems, D. Olivier, H. Prenen, G. du Prie, R. Sloos, A. Schroder, A. van Velzen, B. v. Vliet, C. Vos, A. in 't Woud, allen te Lei den; E. Brugman, M. Brugman, Leider dorp; A. v. Heusden, Voorschoten; J. Jon ker, Oegstgeest. Bevorderd 21, waarvan 1 voorw.; niet bevorderd 3. Van de tweede naar de derde klasse: G. v. Berkel, C. Hartman, M. Huntelman, C. Kuivenhoven, M. Lems, G. Lit, N. Mar- tijn, C. Marijt, J. Prenen, W. v. d. Steen, J. Vos, C. de Vrind, T. en G. du Ru, J. Blikman, L. v. d. Voort, allen te Leiden; N. Hogervorst, Voorschoten; A. Siera, Oegstgeest. Bevorderd 18. LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 22 tot en met Vrijdag 28 Juli a.s. 'waargenomen door de apotheken: D. C. Kok, Rapenburg 9, teL 24807 en tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, teL 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark T, tel. 26274. KONINGINNE-VERJ AARDAG. Verschenen is het programma van het Kinderfeest, door de Commissie dit jaar samengesteld, ter gelegenheid vantde 'her denking van H. M. Wilhelmina's verjaar dag op 31 Augustus. Deze herdenking voor de schoolkinderen vindt wederom plaats in de Stadsgehoor zaal, waaribij gymnastiek, zang, poppenspel en goochelen elkaar zullen afwisselen. Aan de bufetten zullen de kinderen de gebruikelijke tractaties in ontvangst kun nen nemen. TOONKUNST-CONCERTEN 1939-'40. De Maatschappij voor Toonkunst zal in het komende seizoen drie gewone en twee buitengewone concerten geven. De drie gewone concerten zijn vastge steld als volgt: November 1939: Het Gemengd Koor der Mij. voor Toonkunst met medewerking van het Residentie-Orkest, Suze Luger (alt) en een nader aan te kondigen tweeden solist, het geheel onder leiding van Frits Schuur man; uitgevoerd worden o.a. de Psalm „Au Fond de l'Abime" van Lily Boulenger en de Polowetzer Tanze (voor koor en or kest) uit „Fürst Igor" van Borodin; December 1939: Wanda Landowska, cla- vecimbel; Maart 1940: Quartette di Roma. De buitengewone concerten zijn: November 1939: Voordracht-avond door Roosje Driqssen; Mei-Juni 1940: Kerkconcert (a cappella), te géven door het Gemengd Koor der Maat schappij m. m. v. een nader aan te kon digen solist, o. 1. v. Frits Schuurman GOFILEX N.V. Gisteren avond vond een vergadering plaats van aandeelhouders van de N.V. Go- iilex hier ter stede. De Balans en Verlies en Winstrekening over 19381939 werden na kennisname van het accountants-rapport goedgekeurd. Besloten werd, daar de in Mei 1930 uit gegeven emissie ad f 30.000.geheel ge plaatst was, over te gaan tot uitgifte van het nog niet uitgegeven bedrag van het bedrijfskapitaal ad 49.500. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6231. Drukkerij Rijnland. Alphen aan den Rijn, van Boetselaerstraat 1De vennootschap en commandite is met ingang van 15 Juni 1939 omgezet in een ven nootschap onder firma, eveneens onder den naam: Drukkerij Rijnland (B.P.). Venn.: W. Noamen en H. C. van der Spelt, Alphen aan den Rijn. Bij de te Roosendaal en Bergen op Zoom afgenomen M. U. L. O-examens is o. a. geslaagd onze stadgenoote Ali Mol, leer linge van het pensionaat St. Anna te Ou denbosch. Voor het examen handenarbeid slaagde te 's Gravenhage mej. J. C. Bayer, alhier. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: Een vrouw verloor. (Victor Francen, Lise Delamare). De afgod der menig te. (John W&yne, Sheila Bromley). Speelfilm IJshockey- film lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 2—7 uur; alle dagen matinée om 2 uur. Toelaatbaar v volwassenen Trianon: Fra Diavolo (Stan Laurel, Oliver Har dy). De tuin der vreugde. (Margareth Lindsay, Pat O'Brien). Klucht Speelfilm lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd Trianon- Filmac: Prinses Beatrix loopt (met bijprogramma). Opnamen van Prinses Beatri lederen middag be halve Zondag doorl. van 25 uur. Goedgekeurd Lido: (Van Vrijdag tot en met Zondag). Het Balboekje. (Harry Baur, Marie Bell). Pépé le Moko (Jean Gobin, Mireille Ba- lin). (Van Maandag tot en met Donderdag) Mayerling (Charles Boyer, Danielle Dar- rieux). Angst (Gaby Morlay Charles Vanel). Herinneringen van de jeugd eener vrouw Onderwereld van Marokko Drama van Rudolf van Habsburg Dramatisch lederen avond 8 uur. Matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Jongeren in uniform (Frank Coghlan, Flo- rine Mc Kinney). Hei-Tiki (bewoners van 't Maori-eiland) Opvoedings problemen Liefde bij de Maori's lederen avond 8 uur. Zondag van 4—7 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Vadertje Langbeen. (Lily Bouwmeester) Elephant Boy (Sa- bu). Geschiedenis van 'n kost schoolmeisje Speelfilm in het Indische oerwoud lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2