RIJNSTREEK MAANDAG 24 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN Athletiek-wedstrijden verboden Op grond van de Zondagswet Ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan had de Alphensche voetbal- en athletiekvereeniging Alphia tegen gister middag athletiekwedstrijden georganiseerd, waaraan o.m. zou worden deelgenomen door D.O.S. (Rotterdam), Holland (Leiden) S.V.V. (Schiedam) en de Goudsche ver- eenigingen Achilles en Vires et Celeritas. Op een desbetreffend verzoek om toe stemming heeft het bestuur van Alphia thans de mededeeling ontvangen, dat B. en W., op grond van de Zondagswet geen vergunning hebben kunnen verleenen tot het houden van deze wedstrijden. Hierbij zij opgemerkt, dat het College van B. en W. op het oogenblik uitsluitend bestaat uit den jongsten wethouder, den heer W. J. Sprey, daar de burgemeester sinds veertien dagen met vacantie is en de oudste wethouder reeds geruimen tijd we gens ziekte verhinderd is zijn ambt te ver vullen. De weigering van het gemeentebestuur heeft des te meer bevreemding gewekt, omdat wel geregeld voetbalwedstrijden mogen worden gehouden. Voor de jubileerende vereeniging is het verbod uiteraard een groote teleurstelling, daar de wedstrijden weken van voorberei ding hebben geëischt en thans te elfder ure moesten worden afgelast, waardoor ook de vereenigingen, die hadden ingeschreven, ernstig worden gedupeerd. „Alphia" heeft Zaterdag de betrokken vereenigingen telegrafisch met het aflasten der wedstrijden in kennis gesteld. Des ondanks hebben een aantal athleten en pu bliek een vergeefsche reis naar de Nieuwe Sloot gemaakt. De politie had maatregelen genomen, dat het verbod werd nageleefd. Alphia is intusschen door aankoop van prijzen, reclame en andere kosten wel het meest benadeeld. MASSALE OPKOMST VOOR HET COLLECTIEF CONTRACT. In gebouw „Concordia" werd Vrijdag avond een gecombineerde personeelsverga dering gehouden van de Dakpannen- en Beton industrie alhier. Zoowel de georga- niseerden in een der drie bekende Fabrieks arbeidersbonden als de ongeorganiseerden waren in groot getal opgekomen. De heer van de Werf, hoofdbestuurslid van de R.K. Fabrieksarbeidersband „Sint Willibrordus'' opende deze bijeenkomst waarvoor een overweldigende belangstelling bestond, met een dankwoord te richten tot de arbeiders. Deze propaganda-vergadering kan bij aan vang, aldus spreker, reeds geslaagd ge noemd worden. Vervolgens wijst hij op de goede arbeidsvoorwaarden en arbeidsrege ling bij de Typografen en de Bouwvakken, wat door eendrachtig samenwerken is be reikt en nog een illusie is voor de fabrieks arbeiders. Voor dezen strijd moeten wij mannen hebben, die pal staan voor de ar beidersbeweging achter hun resp. besturen. Geen menschen die onder de rook van de villa van hun patroon vanavond zijn gaan visschen, om toch maar goed te laten zien, dat zy niet naar die onrust-verwekkende vergadering zijn gegaan. Ook in de Rijn streek zal orde en regelmaat moeten ko men door daden te stellen. Ernstig waar schuwt spreker er voor, dat wanneer nu binnenkort een der directies de arbeiders b.v. een gunstige vacantieregeling aan biedt, deze niet direct met hun actie voor het collectief contract moeten stoppen, maar zich niet in slaap laten wiegen met deze gunst, die wel geaccepteerd moet worden. Wat de organisaties vragen is niets onredelijks of iets dat niet kan, maar wat in andere streken van ons land reeds lang is ingevoerd. Daarna trad als spreker op de heer v. d. Wal, hoofdbestuurder van de Chr. Bond. Deze zette op duidelijke wijze de bedoeling in de Rijnstreek met het col lectief contract uiteen. Nogmaals werd her haalt wat op het gebied van overleg met de Alphensche Werkgeversvereeniging is getracht te bereiken, doch wat steeds stuit te op de onveranderlijke mededeeling. „Wij achten een bespreking niet noodzakelijk". Dit moet nu anders worden en kan anders worden indien wij alle georganiseerd zijn en achter ons bestuur blijven staan. Voorts deelde hij mede wat bij de fa. Oppelaar, gebr. Oppelaar en van Leeuwen is getracht te bereiken, doch waarvan men de mede deeling kreeg dat de directie met vacantie was en men later maar terug moest komen. Ook hij waarschuwt tegen de mogelijkheid dat nu wat meer gegeven zal worden doch ernstig wijst hij er op, dat dit geen fop speen zal worden waardoor de arbeiders zich in slaap zullen laten wiegen. Vervol gens sprak de heer van Velzen, hoofdbe stuurslid van de Ned. Vereen, van Fa brieksarbeiders, die herinnerde aan de strijd die 25 jaar geleden gevoerd werd, en onder dezelfde omstandigheden tegen 't liberale bolwerk moest gestreden worden. Ook daar zijn echter in die bedrijven resul taten bereikt, en wanneer alle arbeiders zullen zijn georganiseerd zal dit ook hier bereikt worden. Onze actie moet nu niet zoo zijn dat de werkgevers denken het zal wel bij eén briefje schrijven blijven omdat ze allen toch niet georganiseerd zijn, maar we moeten laten zien dat er door organi satie wat te bereiken is. Tot slot van deze goed geslaagde verga dering sprak eveneens nog de voorzitter van de plaatselijke afdeeling van de Ned. Chr. Bond de heer Jac. v. Noort; deze maakte met een voorbeeld duidelijk dat indien we niet massaal optreden geen ge lukken van onze plannen mogelijk zijn. Hierna werd men in de gelegenheid ge steld zich als lid van een der organisaties op te geven, waaraan door een groot aantal arbeiders gehoor werd gegeven. KRING „DE RIJN" VAN BURGER WACHTEN. Schietwedstrijden. Uitgaande van de Kring „De Rijn" van Burgerwachten werd Zaterdagmiddag on der leiding van den heer J. Overduijn op de schietbaan aan de Verlengde Aarkade verschillende schietwedstrijden gehouden. Een gedeelte der wedstrijden werden o.a. bijgewoond door de burgemeesters Brug van Leiderdorp en Verkerk van Boskoop, resp. secretaris van het gewest en voorzit ter van kring „De Rijn" van Burgerwach ten. De uitslagen zijn: voor Korps met K.S.O.: le pr. B. W. Boskoop met 477 pun ten; 2e pr. B. W. Bodegraven 476 pnt.; 3e pr. B. W. Woubrugge 472 pnt.; 4e pr. B. W. Reeuwijk 468 pnt.; 5e pr. B. W. II Boskoop 461 pnt. en B.W. Waddinxveen 423 pnt. Personeele baan met K.S.O.: le pr. C. Hagen, Bo 'raven 98 pnt.; 2e pr. C. Zaal Bodegraven, 98 pnt.; 3. 4. 5e pr. J. v. Tol Boskoop, Grunen Boskoop en Tj. de Jong Boskoop, ieder 97 pnt. (die dus zullen moe ten loten); 6e pr. Martens Bodegraven 97 pnt.; 7e pr. D. Nieuwesteeg Boskoop 96 pnt.; 8. en 9. M. Verweij Reeuwijk en P. de Bruin Bodegraven beiden 95 pnt. (lo ting).10 en 11. W. C. de Jong Boskoop en J. J. Terhorst, Woubrugge eveneens 95 pnt. (loting). Scherpschieten: 1. B. W. Reeuwijk 328 pnt.; 2. B. W. Woubrugge 319 pnt.; 3. B. W. Boskoop 280 pnt.; 4. B. W. II Boskoop 230 pnt.; 5. B. W. Waddinxveen 208 pnt. De prijsuitreiking is bepaald op 8 Augus tus a.s. in hotel „De Vergulde Wagen". De afd. Alphen aan den Rijn was niet op gekomen. Waterpolo. Woensdagavond a.s. zullen in het Alphen zwembad de volgende wed strijden worden gespeeld: A.Z.C. IBos koop I; A.Z.C. II—de Zijl II; A.Z.C. III Boskoop II. HOOGMADE Geitenfokvereeniging „Hoogmade en Omstreken". Maandagavond vindt op het plein voor café Witteman de jaarlijk- sche keuring plaats van het geitenmateriaal van de leden van bovengenoemde vereeni ging. Daar zooals gewoonlijk aan de dieren de beste zorgen zijn besteed, zal het zeer zeker de moeite loonen hedenavond van uw belangstelling te doen blijken. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Geitenkeuring. Zaterdag j.l. organi seerde de Geitenfokvereeniging „Ons Doel" haar jaarlijiksehe zomerkeuring op Ihet terrein van den heer v. d. Voort, het welk voor deze gelegenheid welwillend door hem is afgestaan. Onder de belang stellenden merkte we o.a. op Burgemees ter A. Warn aar. De 'keuring werd gehouden door de heeren S. de Jong, assistent Rijksveeteelt- consulent en H. Roest, lid van het Hoofd1- bestuur uit Brielle. Er werden 51 dieren ter keuring aan geboden, waarvan er verschillend waren, die de volmaakte eigenschappen vertoon den van een „Goede Werkmanskoe". De uitslag der keuring was als volgt: Lammeren bont of wit gehoornd: le pr. J. Platteel; 2e pr. Jac. Jansen; 3e pr. D. G. V. D. Voort. Lammeren wit ongehoornd: 1ste pr. G. V. d. Berg; 2e pr. Jac. Jansen, 3e pr. H. van Diggelen. Afd. bont en gehoornd. 3-jarige en ouder 1ste pr. J. Wortman; 2de en 3de pr. C. van Wetten. 2-jarige: le pr. B. Kraan, 2e pr. J. Miun- mik. 1-jarige: le pr. J. Platteel, 2e pr. C. van Wetten ,3e pr. C. Kraan. Wit ongehoornd. 3-jarige en ouder: le pr. C. Oyendijk, 2e pr. J. Wortman. 2-jarige: le pr. A. van Klaveren, 2de pr. P. Wortman, 3e pr. J. Wortman. 1-jarige 1ste pr. A_ van Klaveren, 2e pr. P. Wortman, 3e pr. A. van Klaveren, 4e pr. D. F. van der Voort. Door de heeren juryleden werd na keu ring als kampioen der vereeniging aange wezen de twee-jarige geit van A. van Kla veren, een beest met een mooie sterke en gezonde bouw met zeer goed been werk en eveneens goede melkteekens. Na afloop werden de prijzen aan de di verse eigenaars der bekroonde geiten on der een toepasselijk woord uitgereikt, waar na ook de heeren de Jong en Roest een hartelijk woord van dank in ontvangst na men voor het vele werk, hetgeen zij on danks hun werkzaamheden voor het wel zijn van de geitenfokkerij (hetgeen toch vooral de beesten zijn van den werkman) doen, daar de keuring die jaarlijks wordt gehouden zeer zeker een leerzame les is voor vele geitenhouders in den Rijnstreek Het bestuur van „Ons Doel" kan dan ook met genoegen op een welgeslaagde keuring terugzien. LEIDERDORP Geboren: Trijntje Reino, d. van J. J. K. Bregman en M. v. d. Veen. Ondertrouwd: C. de Jong en M. J. Terborgh P. van Duuren en J. Hoog straten E. Verzaal en A. Glasbergen. BODEGRAVEN EERSTE PLECHTIGE M. MIS VAN PATER W. VERNOOIJ. Zaterdagmiddag. Feest, ja groot feest was het voor onze parochie, nu weer een van onze plaatsge noot-en vorige week Zondag de H. Pries terwijding heeft mogen ontvangen en Za terdag zijn intocht hield in onze parochie. Reeds vroeg in den middag zagen we de Bodegravers en Zwammerd'ammers op „z'n 'best"; de vlaggen met den pauselijken wim pel werden uitgestoken en als tegen half zeven de neomist aan het station arriveert, dan staan onze jeugdvereenigingen reeds op het Stationsplein opgesteld, om Pater W. Vernooij S.C.J. op luisterrijke wijze in te halen. Ter verwelkoming zagen we aanwezig den zeereerw. heer Pastoor W. P. J. Janus, den kapelaan, den weleerw. heer W. de Lange en verder het Kerk- en Armbestuur van onze parochie. Als de geestelijkheid met het kerk- en armbestuur in de auto's heeft plaatsgeno men, gaat het via de Burgemeester Le Coultrestraat en Wilhelminastraat naar den Overtocht. Voorop een vijf en twintig K.J.C.ers uit Lisse, die flink de trommels slaan; daar achter de K.J.C.-ers uit onze eigen pa rochie met hun vaandel; dan zien we de leden en adspirant-leden van de Graal, al len keurig in hom uniform hun vlag dra gend. Hierachter komen een vijftig-tal bruidjes, die aan de auto's voorafgaan. Het is een schitterend gezicht, deze stoet onder stralendien zonneschijn door de met vlaggen en wimpels versierde straten te zien optrekken naar het kerkgebouw. Inmiddels hebben de leden der Kruis vaart en der Graal zich in het kehkpad opgesteld en laten de bruidjes, allen met bloemen in de hand, door. Hierachter komen de ouders van den neomist en zijn overige familieden; het kerk- en armbe stuur en de kapelaan, waarna de neomist in gezelschap van den herder de kerk be treedt. Nauwelijks zijn de laatste accoorden van het jubelende orgelspel, dat de lucht in ons kerkgebouw levend maakt, weggestorven of de pastoor beklimt den preekstoel om een welkomstwoord uit te spreken. „Het is mij een groote eer om U namens katholiek Bodegraven van harte welkom te heeten. Bodegraven is een goede pa- roohie, omdat reeds menig priester uit haar is voortgekomen. Daardoor verstaat zij de kunst om een jeugdigen plaatsbekleeder van Christus op aarde op waardige; en fees telijke wijze binnen te halen. Pater Ver nooij van harte welkom namens alle pa rochianen. Wees welkom en draag morgen de H. Geheimen óp te midden van Uw ouders en verdere familieleden". Na het zingen van het welkomstlied werd een plechtig lof gecelebreerd, waaronder de Gregoriaansohe gezangen door het volk werden gezongen en pater Vernooij voor het eerst zijn zegen gaf aan katholiek Bodegraven. Na het Lof werd Pater Vernooij door de jeuigdvereenigingen naar de ouderlijke wo ning geleid. Zondag. Haec dies, quam fecit Dominus: Dit is de dag, die de heer gemaakt heeft. Inderdaad, hoewel uit donkere, zware wolken een stortregen neerdaalde over Bodegravens dreven, was deze feestdag voor den neomist, voor den familie, ja voor geheel Bodegraven aangebroken. Nadat reeds des 'morgens de meeste pa rochianen ter H. Tafel genaderd waren, tot intentie van den jeugdigen priester, arri veerde deze tegen half elf aan de kerk, waarna hij door een haag van Graalmeis- jes naar de kerk werd' geleid om zijn eer ste plechtige heilige Mis aan God op te dragen. Hierbij werd de jong gewijde geas- siteerd door den zeereerw. heer W. P. J. Janus, als presbyter-assistent door den zeereerw. heer C. Vernooij, leeraar aan het seminarie te Apeldoorn, als diaken, terwijl een leeraar van het Juvenaat te Bergen op Zoom als subdiaken fungeerde. Voorafgegaan door een stoet van bruid jes, ging men langzaam naar het altaar on der het zingen van het Veni Creator door het volk. Nadat het „Asperges me" gezon gen was, werd het H. Misoffer opgedragen. Door het zangkoor St. Caecilia werd on der directie van den heer J. M. Kouwen- hoven een driestemmige mis van Don Lo renzo Perosi uitgevoerd. Na het evangelie werd een feestpredicatie gehouden door een neef van den neomist, den weleerw. heer C. Vernooij. De predikant had tot tekst gekozen: Wij treden op als afgezanten van Christus. Allereerst verklaarde spr., dat alle men schen zich zoo gelukkig voelden met de ge dachte, dat zij met den priester het H. Mis offer konden opdragen. Ook de priester voelt zich gelukkig bij de gedachte de maoht te hebben om het brood en den wijn te veranderen in het H. Lichaam en Bloed van Christus en om de zonden der men schen te vergeven. Dit geluk wordt nog verhoogd voor U, omdat ge Uw eerste H. Mis opdraagt in Uw geboorteplaats, waar ge werd bevrijd van de erfzonde, waar ge de eerste H. Communie hebt ontvangen en waar de H. Geest in het Vormsel in U kwam. Verder vergeleek de predikant den pries ter met Christus en noemde hem een „alter Christus", een andere Christus, omdat hij de menschen evenals Christus zelf, naar ziel en lichaam zegent. Met de uitleg hoe of de priester door ieder Sacrament de menschen geluk en zegen brengt, besloot de predikant zijn predicatie. Hierna werd' de H. Mis voortgezet, waar na door den neomist aan zijn dierbare ouders en verdere familieleden de H. Com munie werd uitgereikt, terwijl het kerk koor een meerstemmig „O Salutaris Hostia" uitvoerde. Na de H. Mis werd een cantate vertolkt, waarmede de plechtigheid eindigde. De neomist verliet de kerk door het mid denschip, waar voor iedere bank een bruid je stond opgesteld. Des middags om half drie was er aan de ouderlijke woning gelegenheid om te complimenteeren, waarvan een druk ge bruik gemaakt werd. Te vier uur werd met een plechtig Lof dank gebracht aan God, dat hij aan ons weer een priesters heeft geschonken. KOUDEKERK Personalia. Onze plaatsgenoot de heer J. Vesel, slaagde te 's-Gravenhage voor het Federatie-examen boekhouden (Mer- curius). Concert. Donderdag 27 Juli a.s. des avonds om 8 uur, zal in de muziektent op het terrein voor het gemeentehuis alhier, een openluchtconcert worden gegeven door het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" met de Chr. zangvereeniging „Koudekerks Gemengd Koor". LEIMUIDEN Sport. Vrijdagavond speelden de clubs „Krakelingen" en „Vette Bougies" op het terrein van „Leimuiden". Het was een mooie wedstrijd. Beide partijen waren aan elkaar gewaagd. De rust trad in met 10 voor Krakelingen. Het einde kwam met 2—2. Zondag speelde een combinatie van Nieuwe-Wetering een vriendschappelijken wedstrijd uit tegen een combinatie van Leimuiden. Direct na den aftrap ontspon zich een kalmen strijd. Leimuiden opende al' spoedig de score, door in eigen doel te trappen. Weldra vergrootte N. W. de voor sprong op 20. De strijd werd nu leven diger en vlugger en Leimuiden kwam wat in de meerderheid en scoorde 3 maal achter elkaar, zoodat de rust in trad met 32 voor Leimuiden. Na rust was 't een mooi spel. Het was verder een gelijkopgaande strijd tot het einde toe, dat kwam met ge lijk spel 55. Dinsdag 25 Juli zal er een voetbalmatch gehouden worden tusschen een combinatie van het personeel van fa. Maarse Kroon en Leimuiden ten bate van het comité voor den tocht van ouden van dagen. Door den heer A. Heuze is voor dezen wedstrijd een mooie beker uitgeloofd. De wedstrijd wordt opgeluisterd door de muziekvereeni- ging „Symphonie", waaruit weer blijkt de onmisbaarheid der vereeniging voor Lei muiden. Daar de wedstrijd voor een goed en mooi doel is, zal het aan supporters niet mankeeren. Aanvang half acht. OUDE-WETERING Kerkelijke plechtigheid. Het plechtig Lof, dat in verband met de viering van het Patroonfeest der parochie Zondagavond werd gecelebreerd had als celebrant den weleerw. Pater C. Saraber, de jongste broer van den zeereerw heer Pastoor, die dezen zelfden dag door Z.H. Exc. Mgr. Die pen, bisschop van 's-Hertogenbosch te Nij megen tot Priester was gewijd. De jonge Priester, vergezeld van zijn ouders en verdere familieleden, werd door een schare bruidjes, het kerkgebouw bin nengeleid nadat aan den ingang door de schoolkinderen een welkomstlied was ge zongen. De tuin voor de pastorie was rijkelijk met de geel-witte kleuren versierd, terwijl van vele woningen de vlag wapperde. Zondag as. zal de jonge Priester te 's-Gravenhage zijn Eerste Plechtige H. Mis aan God opdragen. RIJPWETERING Door den bliksem getroffen. Zondag is een schaap, toebehoorend aan den veehouder C. S., alhier, door het he melvuur. getroffen en gedood. ROELOF ARENDSVEEN Oudcursistenver. Vrijdagavond a.s. om 9 uur samenkomst in de St. Pancratiszaal. De leden worden er aan herinnerd, dat er vóór en na de bijeenkomst gelegenheid is om contributie te betalen. TER AAR Ouden van dagentocht. De collecte ten bate van de boottocht voor ouden van dagen heeft 229.68 opgebracht. De tocht zal plaats hebben op Donderdag 3 Augus tus. Vertrek om acht uur van de Zuivelfa briek „Aardam". Nog is er gelegenheid voor aangifte tot den 26sten Juli. Geboren: Jacobus, z. van G. Bogerd— Pijper Bernardus Adrianus Johannes Maria, z. van W. Ouwerkerkde Groot. Gevestigd: W. Ketel van Alphen J. M. v. d. Vlugt van Woubrugge. Vertrokken: C. J. Wassenburg naar Leiderdorp W. C. C. v. d. Vlugt naar Leiderdorp. ZOETERWOUDE St. Vincentiusvereeniging. Veel langer d'an een halve eeuw, op den Zondag na 'het feest van den H. Vincenitius, komen de parochianen op uitnoodiging van (het Be stuur bijeen, een klein uurtje maar, om hun plicht te vervullen voor 'het schoone werk, wat deze Vader der Armen ons heeft nagelaten. Het bezoek aan deze algemeene confe rentie wordt in de laatste jaren steeds groo- ter, zóó, dat de bovenzaal te klein gaat worden. Na het openingswoord door den presi dent, den heer Jac. de Jong, las de weleerw. heer A. H. Duyvestijn een hoofdstuk uit „Thomas k Kempis". De secretaris, de heer J. Schouten, las het jaarverslag voor, waaraan de samen steller een mooie beschouwing vooraf liet gaan. Nu, bij het gaan van een onzer jonge priesters naar de Missie van Oeganda, was het wel een goede gedachte het leven en sterven van de eerste martelaren van Oeganda, de stichters van deze bloeiende missie, als een schoone les aan het verslag te verbinden. Het verslag zelf vermeldt in dien Vincenitiaansdben geest: er is den arme gegeven, zooveel wij kunnen, meer geld! is gegeven dan de inkomsten waren. Zonder ophef is het verslag, zonder namen van de werkers, maar als de schrijver over het werk van St. Vincentius schrijft, het na volgen van den H. Patroon, dan komt er tinteling in de woorden, dan is het een vurige opwekking en vragen om steun uit liefde tot God voor den evenmensch. Zóó was ook het priesterlijk woord van dien Deken een schoone leering hoe de christen God moet liefhebben in de liefde, die alles overwint. Met zeer groote waar deering voor het St. Vincentiuswerk weruscbte Zijneerw. die confraters geluk met hun zegenrijk werk, de hoop uitsprekende, dat het werk onverflauwd' zal worden voortgezet. Met groote instemming werd zoowel het jaarverslag als de treffende toespraak van den Deken begroet en de daaropvolgende verzameling van giften zal zeker weder een steun zijn voor de vele zorgen, die «die con ferentie heeft. Na het bidden van' de Litanie van St. Vin centius sprak de president het slotwoord, waarbij spr. den Deken, den Kapelaan, d'en Burgemeester en alle aanwezigen dankte voor den steun aan bet schoone werk voor de armen en gaarne brengen iwij het verzoek over tot degenen die niet aanwe zig waren, de conferentie van. Zoeterwoude te helpen bij de vervulling van haar schoone taak! 481ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 24 Juli 1939 Ilooge Prijzen 1500.— 1155 7406 1000.— 9892 400.— 3801 1 7269 18553 19346 200.— 5668 100.— 2075 2 98 2919 3465 3625 7081 8007 11616 13887 14834 Prijzen van 20. 1039 1083 1144 1154 1158 1163 1174 1199 1204 1221 1222 1248 1333 1354 1358 1533 1583 1671 1679 1748 1758 1761 1766 1774 1842 1899 1905 1915 1969 2002 2006 2097 2123 2125 2262 2293 2304 2332 2334 2338 2396 2435 2458 2501 2519 2545 2590 2722 2727 2754 2756 2764 2785 2787 2799 2807 2814 2821 2860 2863 2907 2947 3033 3052 3069 3081 3092 3120 3166 3179 3213 3221 3265 3286 3291 3294 3349 3380 3402 3451 3462 3522 3571 3580 3595 3632 3705 3722 374a 3759 3766 3829 3832 3869 3880 3882 3905 3924 3935 3946 3991 4032 4034 4059 4108 4135 4162 4176 4268 4288 4330 4387 4419 4422 4423 4442 4457 4477 4501 4508 4597 4599 4653 4691 4798 4813 4879 4883 4898 4948 5037 5058 5074 5110 5183 5192 5204 5205 5259 5333 5419 5423 5425 5441 5449 5454 5527 5545 5572 5575 5579 5628 5699 5718 5747 5751 5759 5768 5772 5851 5887 5919 6029 6046 6077 6080 6133 6145 6181 6186 6313 6319 6368 6392 6393 6431 6442 6476 6503 6514 6521 6535 6685 6691 7037 7044 7046 7074 7109 7110 7121 7147 7201 7215 7242 7257 7275 7292 7297 7359 7370 7391 7428 7433 7574 7578 7592 7614 7615 7624 7629 7745 7773 7806 7854 7961 7987 8039 8066 8083 8094 8141 8158 8169 8219 8259 8263 8312 8339 8354 8392 8418 8433 8440 8453 8478 8574 8578 8588 8589 8623 8642 8655 8668 8701 8721 8731 8783 8795 8862 8864 8889 8931 8989 8999 9013 9066 9098 9120 9160 9161 9179 9278 9327 9347 9348 9359 9378 9390 9393 9422 9429 9483 9530 9542 9558 9587 9591 9598 9661 9686 9694 9705 9709 9730 S811 9857 9886 9920 10050 10059 10087 10123 10127 10149 10201 10206 10325 10338 10352 10386 10398 10402 10428 10493 10558 10578 10588 10602 10710 10718 10753 10754 10756 10770 10781 10865 10911 10920 10929 10962 11031 11085 11094 11173 11194 11254 11264 11271 11335 11340 11396 11403 11452 11510 11521 11526 11562 11580 11598 11661 11685 11740 11752 11759 11785 11794 11799 11863 11885 11974 12004 12021 12030 12031 12036 12044 12050 12093 12133 12153 12229 12235 12261 12291 12306 12309 12334 12338 12384 12398 12473 12478 12542 12565 12703 12754 12812 12824 12844 12848 12856 12957 13027 13039 13052 13069 13073 13085 13160 13175 13275 13283 13312 13319 13348 13379 13411 13419 13464 13478 13500 13584 13590 13615 13627 13647 137G6 13707 13709 13728 13752 13766 13790 13822 13843 13884 13932 13934 13943 13950 13960 13976 14003 14074 14116 14165 14166 14213 14275 14284 14336 14345 14394 14401 14406 14430 14439 14494 14530 14553 14575 14605 14620 14640 14652 14713 14747 14753 14776 14806 14807 14847 14855 14862 14872 14917 14929 14940 14948 14967 14969 15002 15032 15057 15061 15067 15097 15147 15148 15150 15187 15224 15242 15374 15383 15398 15408 15425 15426 15447 15463 15483 15579 15630 15698 15699 15711 15732 15751 15764 15778 15788 15792 15798 15823 15825 15867 15937 15973 15975 15991 15999 16033 16051 16102 16132 16137 16147 16164 16176 16179 16188 16200 16212 16239 16273 16298 16366 16369 16414 16431 16455 16466 16470 16488 16508 16564 16578 16643 16652 16662 16751 16753 16795 16824 16832 16847 16860 16864 16937 16951 16955 16991 17115 17174 17200 17215 17219 17237 17251 17270 17319 17363 17392 17398 17400 17-*57 17504 17523 17535 17663 17673 17703 17748 17769 17786 17825 17830 17857 17875 17901 17907 179C9 17951 17979 18032 18050 18055 18115 18126 18210 18244 18292 18336 18352 18366 18392 18401 18442 18444 18497 18525 18537 18557 18560 18595 18609 18631 18656 18712 18723 18741 18754 18769 18779 '8823 18870 18919 18926 18972 18982 19049 19057 19077 19079 19142 19154 19191 19255 19307 19323 19326 19340 19349 19360 19386 19399 19405 19414 19426 19522 19528 19561 19570 19579 196^1 19613 19614 19621 19644 19649 19675 19735 19739 19741 19774 19795 19813 19818 19835 19899 19909 19952 19954 19957 19982 20015 20051 20062 20095 201*4 20193 20262 20275 20293 20314 20335 20340 20364 20381 20509 20569 20585 20605 20619 20620 20653 20671 20728 20772 20793 20798 20813 20864 20870 20871 20933 20943 21048 21084 21139 21152 21175 21177 21183 21198 21252 21262 21271 21279 21284 21342 21345 21539 21583 21625 21649 21668 21669 21676 21696 21701 21764 21801 21836 21855 21875 21876 21893 21919 21931 21945 21946 21947 21999

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8