STADS OMGEVING Burgerlijke Stand FAILLISSEMENTEN AGENDA MAANDAG 24 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 VOOR ééN DUBBELTJE OP HET HOOFD GESLAGEN. Met een grooten houten hamer. En de misdadiger, die hard genoeg ge slagen heeft, krijgt nog een decoratie op den koop toe! Hoe dat mogelijk is? Dat zal ik u duidelijk maken. Op het kermisterrein Haarlemmerstraat 242 bevindt zich iemand, die wordt aan geduid met den naam van Jut. Deze Jut schijnt buitengewoon hardihoofdig te zijn en laat zich zonder een spier te vertrekken idoor iedereen voor den kop te slaan; hoogs tens springen en paar sterretjes naar buiten wanneer de klap bijzonder raak geweest is. Al wie een voldoende aantal sterretjes te voorschijn weet te tooveren, krijgt een plechtige decoratie. Het terrein zelf van de kermis doet wel eenigszins oorlogzuchtig aan; in dezen tijd van latente spanningen moeten we ook op alles voorbereid zijn, zou dr. Colijn zeggen. Allereerst treft men aan een groot aantal bommenwerpers, waarmede een oefen-reis gemaakt wordt op verren afstand; we zul len hopen, dat er geen verduisteringsproef bij noodig is, want onze goede stad Leiden schijnt niet bijster stek te zijn in het hou- dien van verduisteringsproeven. Wel er is voor de veiligheid luchtafweergeschut op gesteld op het 'kermisterrein om de bevol king te beschermen tegen eventueele aan vallen. lederen bezoeker zal, indien hij dat verkiest een geweer ter hand gesteld wor den om zich te verdedigen. Een weinig verder op het terrein worden oefeningen gehouden in het werpen van handgranaten. Deze zijn echter niet zoo gevaarlijk als men zou vermoeden; slacht offers, die bij deze oefeningen kunnen val len, zijn alleen goede bekenden uit de con- servenfabriek van Tieleman en Dros; men-- schenlevens zullen niet te betreuren zijn. Ook de cavalerie is vertegenwoordigd bij de kermis; groote parade zal er gehouden worden en demonstraties zullen er gegeven worden in behendigheidswedstrijden. Tij dens deze demonstraties heeft men gelegen heid om iets te gebruiken in het restaurant dat voor die gelegenheid is opgebouwd op het kermisterrein, Haarlemmerstraat 242. Het terrein is geopend: Vrijdag 28 Juli, Zaterdag 29 Juli, Zondag 30 Juli en Maan dag 31 Juli. J. LANSBERGEN, Directeur K.J.C. Parochie O. L. Vr. Hem. en St. Joseph. ZILVEREN JUBILEA. Dinsdag 25 Juli a.s. herdenken de heeren A. A. van Schaik conducteur en A. Rijs- dan bestuurder bij de Haagsche Tramweg maatschappij Den Haag-Wasenaar-Leiden den dag, dat zij vóór 25 jaar bij genoemde maatschappij in dienst traden. ONDER EEN DRIEWIELER. Hedenmorgen te ongeveer over elf is het 8 jarig zoontje v. d. fam. K. aan de Garen- markt spelenderwijs onder een driewieler geladen met tonnen water, terechtgeko- men. De jongen werd aan het gelaat ge wond en is ter observatie naar het Acad. ziekenhuis overgebracht. NACHTELIJK GEZANG EN VERZETPLEGING. m den afgeloopen nacht te half twee zijn naar het bureau van politie overgebracht de 21-jarige J. G. en de 26-jarige D. de J., beiden alhier woonachtig. Zij liepen op den Stationsweg luidruchtig te zingen en 1 den toen zij an de vermaning van de politie om daarmede op te houden niet vol deden, aangehouden. Zij pleegden tegen deze arrestatie verzet en zijn toen naar het politiebureau gebracht en aldaar ingesloten. LEIDSCH POLITIE-MUZIEK- GEZELSCHAP. Op Zaterdag jl. werd door het Leidsch Politie Muziekgezelschap, onder leiding van haar Directeur den heer M. Bolderdijk, deelgenomen aan het Groot Nationaal Mu ziek- en Zangconcours te Aalsmeer. Zij wist daarbij in de Afdeeling Uitmuntend heid een 2en prijs te behalen met 320 pun ten. In de Marschwedstrijd legde zij be slag op den len prijs met 111 punten. Het Leidsch Politie Muziekgezelschap en haar Directeur kunnen dan ook buitengewoon tevreden zijn met dit resultaat, daar zij zijn beoordeeld door een Jury met een inter nationale reputatie, n.l. de heeren Dr. C. L. Walter Boer, J. R. van der Glas, en Max Guillaume. Wij feliciteeren haar gaar ne met dit succes. De collecte Zaterdag gehouden ten bate van St. Margarita van Cortonastichting al hier heeft de prachtige som opgebracht van 345.48. Het comité brengt den helpstters en helpers, die dit succes verwezenk.i': hartelijk dank. Bij K.B. van 11 Juli 1939 is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbon den eere-medaille, in zilver, aan F. Boeff, ibinder, tevens chef van de afdeeling expe ditie bij de N.V. Leidsch Dagblad", te Lei den. EXAMENS PONTSCHOOL Voor het examen Steno-Typen in de Ned. taal, 130 lettergr. per. min., afgeno men door den Alg. Stenografenbond, slaagden: de dames M. de Minjer; W. de Minjer, Warmond; W. F. Perquin; C. F. S. Ripken; E. H. C. Reitsma, Oegstgeest; P. v. Weizen. Voor Kantoorstenograaf in de Ned taal, 130 lettergr. per min., de dames: E. Aai- bersberg, Zoeterwoude; R. Brandenburg; O. L. Bresson; P. J. Colpa; W. Wiggers en de heeren H. J. Brugman; C. v. d. Mark, Lisse; G. Rol Jr.; P. A. J. Schamper; H. D. Vriesema. Idem in de Fransche taal: Mej. J. A. Pino Post. Voor Ned. Handelscorrespondentie: de heeren D. Meirink; Rijnsburg; C. v. Velzen, Leimuiden. Idem voor Machineschrijven diploma B. (ten minste 120 regels per uur): de dames M. A. v. Dorp, Sassenheim; M. T. G. Droog- leever Fortuyn; P. B. v. d. Ende; I. M. le Grand, Sassenheim; E. den Hartog; J. v. d. Hoven van Genderen, T. Kranenburg, Abbenes; J. E. de Minjer; W. H. M. Rahms, Oegstgeest; C. J. Welcker; A. E. M. Sanders H. Seret; A. M. C. Schoonderwoerd; B. H. Swart; M. H. C. Verhoog, Sassenheim en de heeren M. Aniba; H. Bloemen; G. K. Boender^ Q. J. Kouwenhoven, Voorschoten; A. Labordus; A. G. Schakenbos, Hazers- woude; B. C. Storm; J. A. Zwanenburg. Voor het Middenstandsdiploma normaal examen Algemeene Handelskennis: de heer A. B. Penseel. Voor Ned. Handelscorrespondentie „Liteh": Mej. L. Verloop, Katwijk aan Zee en de heer A. C. Fles. Voor Boekhouden v. d. Ver. v. Leeraren in het Boekhouden: de heer P. Maaskant. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Allen werden opgeleid door de Pontschool, Steenschuur 3. Voor het eindexamen Zeevaartschool slaagde aan de Zeevaart- en madhinisten- sChool „Willem Barentsz" te Terschelling voor madhinistleerlkiig, eindgetuigsahrift A. M., de heer J. E. Wijnmalen, alhier. PLANTSOENCONCERT Donderdag 27 Juli a.s. 's avonds acht Harmonie Vereeniging, directeur de heer uur precies, zal de Leidsche Christelijke H. J. A. Bokhoven, het concert in het Plantsoen (Musis Sacrum) van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Ver- eenigingen verzorgen. Het publiek wordt beleefd verzocht ge durende het concert niet te loopen. Mocht het concert door slecht weer niet kunnen doorgaan dan zal dit op de gewone manier vroegtijdig bekend gemaakt worden. Programma. 1. Loudspeaker, marsch S. P. van Leeuwen. 2. Fraternité, ouverture D. Snoeck. 3. Mondnacht auf der Alster, wals Oscar Fretra. 4. La Flüte enchantée, fantaisle Mozart. Pauze. 5. Koning Voetbal, marsch Willy Schotemeyer. 6. Le Trésor des Incas, ouverture Hoffman. 7. Les Sal- timbanques, fantaisie L. Canne. 8. Fantaisie Champètre Aug. Eenhaar. 9. Death or Glory, marsch R. B. Hall. LEIDEN. Ondertrouwd: W. Brugman jm. j. en L. Brocaar jd. 22 j. J. Crama jm. 27 j. en C. Ranselaar jd. 31 j. J. Harte velt jm. 21 j. en H. H. Rozier jd. 22 j. A. v. d. Laan jm. 23 j. en C. Henzen jd. 20 j. H. den Os jm. 25 j. en C. Groenen dijk gesch. 24 j. A. W. v. Rossen jm. 23 j. en C. Leupe jd. 25 j. K. B. de Tombe jm. 25 j. en M. v. As jd. 25 j. G. Ver meer jm. 26 j. en M. J. Arentsen jd. 29 j, J. J. Vermond jm. 31 j. en J. Kijk in de Vegte jd. 26 j. W. v. Weerlee jm. 25 j. en J. G. Kikkert jd. 23 j. F. Hoogstra ten jm. 22 j. en S. Blansjaar jd. 21 j. Overleden: A. H. Schaap m. 27 j. P. Straathof jm. 83 j. Uitgesproken: M. M. Krol, schoenhandelaar, Leiden, Haarlemmerstraat 144. Cur.: mr. H. R. Gcmdsmit, Leiden. J. P. van Pomeren, zonder beroep, den Haag, Pretoriusstraat 135. Cur.: mr. W. van den Berg, den Haag. H. Penders, kruidenier, den Haag, Rog geveenstraat 31. Cur.: mr. J. R. C. van Bemmel Suyck, den Haag. A. van den Borg, los werkman, Delft, Borneostraat 17. Cur.: mr. J. P. Chardon, Delft. LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 22 tot en met Vrijdag 28 Juli a.s, waargenomen door de apotheken: D. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark T, tel. 26274. KATWIJK AAN DEN RIJN Protest. Bij alle narigheid, die de tuin ders in de afgeloopen week meemaakten vanwege de slechte prijzen der voornaam ste producten van aanvoer, kwam dezer da gen een maatreegl der Groenten- en Fruit- centrale, dat tot heden doorgedraaide en ingekuilde aardappelen weer opnieuw moesten worden geveild en mochten wor den evrkocht tegen een minimumprijs van 50 ct. per kist. Dit nekte de toch al slechte handel in aardappelen volkomen en direct ook zakte de prijs met ongeveer 25 pet. Deze maatregel was oorzaak dat niet alleen vanwege de veiling, doch ook door de standhvereenigingen, de Chr. Boeren- en Tuindersbond. de R.K. Land- en Tuinb.- bond ij de ed. Tuindersbond bij de Groen ten- en Fruitcentrale geprotesteerd hebben tegen deze genomen maatregel, waardoor groot aantal tuinders ernstig zijn be nadeeld. Schade door droogte. Alhoewel zoo nu en dan ook hier een regenbui viel, zijn de tuinen en voornamelijk de hoogst gelegen perceelen buitengewoon droog, zoodat de tuinbouwproducten zeer veel van de droog te te lijden hebben. Bovendien hebben de planten, zooals veelal in tijden van droogte, veel van ongedierte te lijden. De toestand is reeds van dien aard, dat een normale oogst uitgesloten kan worden geacht. Ook de pas uitgeplantte of uitgezaaide na- vrucht heeft zeer spoedig regen noodig. Het is zelden zoo droog geweest als thans het geval is. KATWIJK AAN ZEE Puf. De vereeniging van Schippers- eigenaren alhier, vertegenwoordigende de motorloggers met de opvarenden, heeft een adres aan de leden der Eerste Kamer ge zonden, waarin met 'n reeks van argumen ten wordt aangetoond, dat het onbillijk is om een pufaanvoerverbod aan te nemen. O.m. wordt gezegd, dat een pufaanvoerver bod de millioenen kilogrammen puf die nu toch reeds door de stoomtrawlers in zee geworpen worden, niet kan redden en dat de maatregelen niet zullen bijdragen tot verbetering van den vischstand. Dat de Katwijksche visschers him brood trachten te verdienen met het vangen van markt waardige visch; dat het de Katwijksche visschers ook te doen is om de hoogste be somming en niet om de hoeveelheid puf die toch bijna niets opbrengt. Dat de hoeveel heid puf die de Katwijksche visschers aan wal brengen veel minder is dan de puf die dood in zee wordt geworpen; dat de Kat wijksche visschers niet opzettelijk de puf vangen; enz. enz. De Chr. Bond van Fabr. en Transp. arbeiders betuigde adhaesie aan dit adres. LISSE Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar J. v. d. Meij en C. i Meij—v. Diest hoopt morgen den dag te herdenken, dat het 50 jaar geleden in den echt werd verbonden. Den jubilaris her dacht ruim een jaar geleden den dag, dat hij 50 jaar geleden bij de firma J. Pijn- acker in dienst kwam. Wegens invaliditeit, is hij thans in 't genot van pensioen. Collecte. De gisteren gehouden ver koop van bloempjes ten bate der R. K. Blindenbond „St. Oda" bracht de som van circa 130.op! OEGSTGEEST DS. JOH. RAUWS. Wegens voortdurende ongesteldheid heeft op medisch advies en wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd ds. Joh, Rauws aan de besturen der Samenwer kende Zendingscorporaties emeritaat vraagd met ingang van 1 Januari 1940. Ds. Rauws, in 1874 te 's-Gravenhage ge boren, ontving zijn opleiding aan het gym nasium te Delft, daarna aan de Rijksuni versiteit te Leiden. In 1901 werd hij pre dikant te Aduard (Gr.), in 1905 te Beilen (Drente), in beide gemeenten bevestigd door zijn leermeester dr. F. van Gheel Gildemeester te 's-Gravenhage. In 1908 werd hij door het Ned. Zend, Genootschap en de Utr. Zend. Vereeniging tot zendingsdirector benoemd. In 1917 werden Zendingsbureau en Ned. Zen dingsschool naar Oegstgeest verplaatst. Hij is dus bijna 32 jaren als zendingsdirector werkzaam geweest. Bij het emeritaat wordt hem door ge noemde besturen een literaire arbeid op zendingsgebied verleend. Ds. Rauws is van plan zich te 's-Gra- venhage te gaan vestigen. Zwemfeest van Poelmeer. Er bestond veel belangstelling voor het zwemfeest dat Zaterdag j.l. in de zweminrichting „Poel meer" werd gegeven. Een fiksche regenbui dreigde in den aanvang het feest te doen verstoren, doch gelukkig klaarde het op, en kwam zoo nu en dan de zon even door. Een en ander had blijkbaar niet de minste invloed op de deelnemers en deelneem sters. want meermalen bekampten zij el kaar in een felle strijd. Vooral de 100 meter vrije slag, waarbij het ging om de wissel beker, houder de heer K. Ydens, gaf een geweldigen strijd te zien. De heer Ydens zwom buiten mededinging mede, doch wist de prachtigen tijd te behalen van 1 min., 15 sec., onmiddellijk gevolgd door den heer B. Kruit in een tijd van 1 min. 16 4/5 sec. Als intermezzo gaf het personeel van de zweminrichting een humoristisch nummer, hierbij zij tevens van him geoefendheid blijk gaven in het reddend zwemmen. Burgemeester van Gerrevink was verhin derd de prijsuitreiking te doen, zoodat dit geschiedde door den voorzitter, Dr. H. W. Borgerhof Mulder. De uitslag van de di verse wedstrijden was als volgt: 25 meter schoolslag meisjes t/m 12 jaar. Ie pr. Donny Verhoef, 24,7 sec., 2e pr. Cor- ry v. Ekeris, 25 sec., 3e pr. Martha v. Rin- gelensleys, 28 1,5 sec. 50 meter rugslag dames: le pr. mej. A. Witmans, 44 3,5 sec., 2e pr. mej. T. Passier, 45 2,5 sec. Idem 13 en 14 jaar: le pr. Rieke Scheer, 21 3,5 sec., 2e pr. Nini Brouwer, 22 1,5 sec., 3e pr. Corry Reintjes, 22 1,5 sec. 25 meter schoolslag jongens t/m 12 jaar: le pr. Rudi Bosch, 26 sec., 2e pr. Atti v. Voort, 27 sec., 3e pr. Paul Riemstra, 28 ,5 sec. Hindernis zwemmen meisjes t/m 12 jaar: le pr. Jeanne van Zoelen, 40 sec., 2e pr. Donny Verhoef, 44 sec., 3e pr. Martha v. Ringelenstein, 44 sec., 4e pr. Tinetje Bodde Bouman, 48 2,5 sec. Idem jongens t/m 12 jaar: le pr. Rudi Bosch, 37 2,5 sec., 2. Paul Riemstra, 41 3,5 sec., 3e pr. Floris Ravelli, 44 4,5 sec., 4e pr. Wim Smelik, 51 3,5 sec. 100 meter vrije slag heeren: Buiten me dedinging K. Ydens, 1,15 sec., Wisselbeker, B. Kruit, 1,16 4,5 sec., 2e pr. A. L. v. Ingen Schenau, 1.19 2,5 sec., 3e pr. L. Boon, 1.19 4,5 sec. Zakloopen meisjes t/m 14 jaar: le pr. Joop Post, 23 3,5 sec., 2e pr. Martha v. Rin- gelensten, 27 sec., 3e pr. Roosje Blitz, 27 1,5 sec., 4. Elly Reintjes, 28 3,5 sec., 5e pr. Jeanne v. Zoelen, 30 sec., 6e pr. Hilda Pe tersen, 32 sec. Idem 13 en 15 jaar: le pr. Jan Post, 21 2,5 sec., 2e pr. Jan v. d. Dussen, 25 3,5 sec., 3e pr. Wim Riamstra, 26 sec. Idem 13 en 14 jaar: le pr. Elly Reintjes, 33 sec., 2e pr. Joop Post, 36 sec., 3e Roosje Blitz, 36,7 sec. Idem jongens 13 en 14 jaar: le prijs Jan Post, 29 2,5 sec., 2e pr. Wim Riemstra 42 2,5 sec. 50 meter vrije slag dames: le pr. mej. F. Passier, 37 2,5 sec., 2e pr. mej. A. Witman, 1 2,5 sec. Zakloopen jongens t/m 14 jaar: le pr. Freddy Poem, 28 1,5 sec., 2e pr. Wim Riem stra, 31 1,5 sec., 3e pr. Gerard Smelik, 32 sec., 4e pr. Erik v. d. Dussen 32 sec. 50 meter schoolslag jongens t/m 16 jaar: le pr. N. Bremmers, 44 4,5 sec., 2e pr. Bram Kruit, 45 3,5 sec. Idem meisjes: le pr. Nini Brouwer, 52 4,5 sec., 2e pr. Riete Scheer, 53 4,5 sec. Geboren: Gijsberta Alida Maria, d. van C. W. de Groot en G. M. Lubbe Robert Albert, z. van A. J. Barnard en H. E. Estoppey Klazina, d. van W. Rijsdam en KI. Spierenburg Elisabeth Maria, d. van J. L. Nouwens en J. A. Wesselingh Matheus Adrianus Maria, z. van G. G. Koppers en C. E. J. Balk Hendrika, d, van J. Kramer en W. Delleman Josina Wilhelmina, d. van J. F. van Veen en J. C. K. den Ouden Willem, az. van P. C. N. Hoogstraten en G. C. van Leeuwen Johanna, d. van J. Zwaan en Th. van der Niet. Ondertrouwd: J. H. van Bolhuis, arts, wonende te Deventer en E. Escher, alhier A. Forma, winkelbed. alhier en M. C. E. van de Putte te Leiden. Overleden: Gerrit van Rij 48 j. Gevestigd: A. van Dijk, Spaargaren straat 44 van Breda G. van Gog, db., Warmonderweg 88 van Leiden W. Klis ter, db., Julianal. 1 van Den Haag J. Wilod Versprille, apoth. ass., Rhijng.str.w. 11 van A'dam Tr. Stuurman geb. Bogt- man, Duivenvoordestr. 43 van Leiden H. J. M. Holt, vertegenwoordiger L. van Arenstein 35 van Bennebroek D. van Katwijk, predikant, W. de Zwijgerl. 17 van Velsen M. van Harten, db., W. de Zwygerl. 17 van Velsen D. C. Ver- steegh en vr., Zoutkeetlaan 1 van Den •Haag C. A. F. van Aken, 1.1. verpleeg ster Endegeesi van 's-Bosch F. A. de; Tombe, L. van O. Poelg. 2 van Leiden J. M. E. Bruin, 1.1. verpleegster Endegeest van Katwijk H. A. M. van Lengen, ver pleger Endegeest van Tilburg H. H. Walraven, bouwkundige, W. de Zwijgerl. 43 van Curasao F. J. Maltha, reclame- ontw. modem., Emmalaan 41 van A'dam W. J. H. van Maris, assuradeur, Duin- zichtstr. 46 van Hillegom H. van Eg- mond, bloemenhandelaar Wijttenbachw. 83 van Rijnsburg J. Ph. Vogel, hooglee raar, L. de Col.laan 10 van Leiden S. Strumphler, L. de Col.laan 19 van Leiden M. J. Bouwman, db., L. de Col.laan 19 van Leiden H. Verhaar, Rijnsburgerw. 136 van Bennebroek C. G. Meijering, db., de Kempenaerstr. 113 van Leiden N. van Noort, 1.1. verpleegster Endegeest, van Wassenaar M. Meijer, ass. apoth. de Kempenaerstr. 12 van Utrecht J. H. C. Hilgers, Emmalaan 81 inw., van Den Haag C. J. Brasker, db., Pr. Hendrikl 2 van Leiden D. Wiersma, ass. bibl., W. de Zwijgerl. 19 van Den Helder P. H. Rotgers, kant.bed., Duinzichtstr. 42 van R'dam C. M. Veltema, kant.bed., Dui venvoordestr. 35 van Leiden. Vertrokken: H. N. Ravestijn, van Wilhelminapark 31 naar Warmond, Hee- renweg A 14 F. W. M. Schouten, d.b. van Rijnzichtw. 167 naar Wassenaar, Santhorstlaan 8 A. A. H. Witteman, db., van Pr. Hendrikl. 22 naar Sassenheim. Kastanjel. 11 A. E. Oudshoorn, db., van Poelgeesterw. 2 naar Den Helder, Weststr. 16 A. Th. Nijkamp geb. Peters en van Nassaul. 14 naar Leiden, v. d. Bran- delerkade 23 H. G. Meijerink, van Ko ninginnel. 23 naar Zwolle, Koestr. 36 J. C E. Reiche-Eisenstuck geb. Blom, van Rhijng.str.w. 203 naar Laren, Hoefloo 11 G. Oudshoorn, bakkerskn., van Dorpstr. 80 naar Leiden, v. 't Hoffstr. 33 M. Sepers 1.1. verpl., van Endegeest naar Lei den, Zijlsingel 18 C. W. E. Schors, van Warmonderw. 44 naar Hilversum, Talud- weg 4 J. Beeke, ass. acc., van War monderw. 40 naar Den Haag, H. v. De- venterstr.' 143 A. P. A. Koffieberg, ver pleegster, van Oranjel. 2 naar Haag, Bad- .huisw. 68 M. Klinkhamer geb. v. d. Maas van Warmonderw. 20 naar Leiden, Voorstr. 35 A. Spek. los werkman, van H. Morschw. 42 naar Leiden, H. Rijndijk 142a D. de Graaff, stuurman gr. vaart, van Emmal. 75 naar Malang N.-I. F. Leder en gez., schoenmaker, H. Morsch- weg 75 naar Leiden, Wasstr. 54 M. B. Rathgeb, db., van Warmonderweg 34 naar A'dam, Dysselhofplants. 14 hs. F. C. Veltema, boekhouder, van Spaargarenstr. 22 naar Voorschoten, Leidscheweg 101 E. Kroon, verpleegster, van Endegeest naar Leiden, Aloëlaan 31 M. P. Horst huis, van Rhijng.str.w. 38 naar Haarlem, Kleverparkw. 154 P. Boesgra, db., van Warmonderw. 86 naar Den Haag, G. Ge- zellestr. 41 M. G. J. H. van den Hoek, ass., van Duivenvoordestr. 45 naar Leiden, W. Singel 100 F. H. W. van der Wal, arts, van Emmal. 1 naar R'dam, Schiekade J. C. F. Zeegers, van Rhijng.str.w. 40 naar Breda, Nieuwstraat G. T. Chr. Korfage, van Rhijng.str.w. 40 naar Zun- dert, Pensionaat St. Anna Soetini, ba boe, van de Kempenaerstr. 2, naar Ned.- Indië F. L. Zwaan, leeraar en gezin, van de Kempaerstr. 2, naar Ned.-Indië van Wel, db., van Warmonderw. 34 naar Leiden, Breestr. 95 P. J. van Bochove en vr., van Mauritsl. 17 naar A'dam, Middenweg 189 C. W. E. Boon, klerk van Wilhelminap. 31 naar War mond, Heerenw. A 14 H. B. den Dub belden, monteur, van Rijnzichtw. 39 naar Hengelo, Bergweg 9. Verhuizingen binnen de gemeente: W. Verhoeven, verpleegster, van Ende geest naar van Assendelftstr. 32 A. S. Sölner geb. v. d. Chys en gez., van Dopss- straat 1 naar Pr. Bernhardl. 50 F. J. L. van Dijk en gez., opzichter van Javastr. 30 naar O. Rijnzichtw. 33 G. Ch. Senn van Basel Wagemans en gez., van Gcversstr. 29 bv. naar Emmal. 81 A. F. Zwanen burg en vr., melkboer, van Rhijng.str.w, 52 bv., naar Duinzichtstr. 40 P. Werner geb. de Graaf, van Wilhelminap. 31 naar Haarl.trekvrt. 10. SASSENHEIM „Hei-wonnen Levenskracht". De Za terdag j.l. gehouden speldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft 119.62 opgebracht. Aan de ijverige verkoopsters en het ac tieve bestuur hartelijk dank. Personalia. Geslaagd voor toelatings examen lyceum Jo Eikhuizen en Truus Ver- degaal, beiden leerlingen der St. Anna- school, Hoofdstraat 167. WASSENAAR H. Priesterwijding. Onze plaatsgenoot Frater Suitbertus de Zwart O.S.B. uit het Benedictijnerklooster te Trinidad, zal op 27 Juli a.s. de Heilige Priesterwijding ontvangen, toegediend door Z.H. Exc. Mgr. dr. J. P. Dowling O.P., aartsbisschop van Port of Spain, Trinidad, Britsch West-Indië, Kinderfeest Kerkehout. Hoewel de laag hangende wolkenmassa deed vreezen voor het welslagen van het kinderfeest dat door de Buurtvereen. Kerkehout j.l. Zater dagmiddag was georganiseerd, is Pluvius toch genadig geweest, zoodat het program ma geheel is afgewerkt kunnen worden, behoudens dan dat de wandeling, die via de Persijnlaan zou gaan, is bekort gewor den. Toen tegen twee uur de stoet op het Ma- riaplein stond opgesteld, kon het bestuur ervaren, dat voor een feestelijke aanklee ding van het geheel uitnemend was ge zorgd, waarvoor zeker alle hulde toekomt aan de ouders der kleinen. We zagen er de sprookjes „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", „Hans cn Grietje" en voorts di verse bruidsparen, kaboutertjes en kinde ren in Biedermeijer-cosluum. Ook van de versiering van steppen, kruiwagens en pop penwagens was veel werk gemaakt. Wan neer we dan hierbij nog vermelden, dat het geheel werd opgesierd met bloemen- bogen, bloemenslingers en vlaggen, dan begrijpt men wat een feestelijke en kleu rige stoet het was, die met de muziek van D.V.S. voorop, zich begaf naar het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Hoeflaan. Daar aangekomen en nadat allen geze ten waren, sprak de voorzitter, de heer G. Bloemendaal, een hartelijk welkomst woord, bijzonder tot den heer Nolles en diens medewerkster mej. M. van Goud zwaard. Dit tweetal heeft vervolgens de kinderen uitstekend vermaakt met een pop- penkastvertooning van „De Avonturen van Tom in Kabouterland" cn daarna ook nog met goochelen, waarbij de kleinen zelf mochten meehelpen. Bewondering en ook hartelijke lach wekte de zingende en spre kende pop die Piccolo heette. Het genot dat dit alles gaf, werd nog af gewisseld met diverse tractaties o.a. op ijs, chocolade, limonade en een krentenbol. Het dankwoord, dat de voorzitter sprak tot mej. Goudzwaard en de leden van D. V. S. voor de verleende medewerking was welverdiend. Na dit feestelijk samenzijn werd op nieuw de stoet geformeerd, waarbij dit maal de allerkleinste een plaats vonden in een wagen die beschikbaar was gesteld door den heer A. L. van Paridon, welke wagen feestelijk was opgesierd. Voldaan over het gebodene kwam men weer op het uitgangspunt, het Mariaplein, terug, alwaar ieder kind nog een zakje druiven mee naar huis kreeg. Al het vorenstaande kon het bestuur aanbieden, dank zij den steun van dona teurs en begunstigers, een steun die uiter aard hoogelijk wordt gewaardeerd en tot dankbaarheid stemt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7