Myra. het elfje en de booze kabouter Zwartvoet MAANÜAG 24 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.K. Sportver. „Docos". De gisteren in Hoogmade gespeelde pro- pagande-wedsfcrijd tusschen V.C.H. I en een Docos-combinatie is geëindigd in een korfbaluitslag 54 voor V.C.H. I. Docos heeft de mooie, hiervoor beschikbaargestel- de beker niet mede naar Leiden kunnen nemen. Woensdag trainen voor de senioren, vooral voor eerste elftal, aanvan 7.30 uur. Alle present. Vrijdagavond trainen voor de junioren, aanvan 7 uur. Zondag a.s. heeft op 't Sportpark Haag- weg een tweekamp plaats tusschen Docos en G.D.S. er worden de volgende wedstrij denplaats. 12.15 uur Docos a. jun. G.D.S.a.- jun. 1.30 uur Docos veteranenG.D.S.-ve- teranen. 3 uur Docos IG.D.S. I. Dit be loofd een spannende kamp te worden, en een kijkje op het Sportpark Haagweg zal best de moeite waard zijn. Zeer goede overwinningen der DOCOS- Jun. in de reeks wedstrijden van Wit BI. Gisteren speelden de A, B en C Jun. aan den Bezuidenhoudscheweg te Den Haag te gen resp. Wit Blauw A, B en C, en wisten in drie zeer goed gespeelde wedstrijden drie schitterende overwinningen te behalen. Te 12.30 begon DOCOS C tegen Wit BI. C De tegenpartij bleek veel te licht te wezen, zoodat hier onze C Jun. geen moeite had den om hun overwinning te bewerkstellen, en met gemak de doelcijfers tot een eind stand van 111 opvoerden. DOCOS B was hier hierna aan de beurt. Dit was een zeer goede partij, welke meer van gelijke kracht was. DOCOS B speelde voor de rust wat kort, maar na de eerste helft kwamen zij er beter in en door beter samenspel wisten zij een verdiende 40 overwinning te bewerkstellen. Vermelding verdient hier het zeer goede spel van de rechterlinie. DOCOS A liet zich buiten verwachting niet onbetuigd en alhoewel dit elftal door groote afschrijving zeer gehandicapt was, speelden allen voor wat zij waard waren. Het samenspel van Wit Blauw was niet voldoende, zoodat onze jongens steeds af doende konden ingrijpen, en de voorlinie werd toch nog geholpen door den onzeke- ren keeper van Wit Blauw A. die verschil lende doelschoten evengoed had kunnen grijpen en zoodoende konden de A-Boys den stand opvoeren tot een eindcijfer van 70. Een groot cijfer, dat toch ook nog volkomen verdiend was. Alzoo weer een pracht DOCOS Jun.-prestatie. Een grandioze pres tatie: drie wedstrijden gespeeld en gewon nen met een totalen eindstand van 221. Dat belooft wat voor de toekomst. Bravo Boys! R. K. Sportver. „Meerburg". Het bestuur der bovengenoemde vereeni- ging vertrout, dat alle leden a.s. Dinsdag avond tegenwoordig zullen zijn bij de veld- training onder leiding van den heer Valk. Voor de Junioren om 7 uur en voor de Senioren om 8 uur. R. K. Sportver. „D. O. S. R." De reserven boekten gisteren tijdens een vriendschappelijke ontmoeting op eigen terrein een fraaie 62 overwinning op Lisse II, terwijl D. O. S. R. IllLisse III 33 werd. De a-junioren speelden te Hoogmade ten slotte tegen Teylingen a en keerden na de 20 overwinning met een keurige lauwer tak huiswaarts. R. K. Sportver. „V. C. H." Het zag er Zondagmorgen niet zoo mooi uit, wat het weer betreft, en de voetbal liefhebbers schudden bedenkelijk hun hoofd maar zij hadden het mis, want tegen den middag verscheen een bedeesd zonnetje, dat voor iedeaal voetbalweer zorgde. Om kwart over 12 begon het feest al met de wedstrijd V. C. H. aMeerburg a een oude tegenstandster van onze junioren en zooals uit de uitslag blijkt een geduchte tegenstandster want hoewel de partijen met 'n gelijke stand 11 de rust ingingen wist Meerburg in de tweede helft de score op 21 te brengen waartegenover V. C. H. niet meer kon inbrengen. Met 12 bleef Meerburg dus de meerdere en werd de ge lukkige bevzitster van een mooi lauwertak. Hierna stond de wedstrijd Teylingen a Lisse a op het programma, maar ondanks de vele A. N. W. B.-wegwijzers bleek Hoog made voor de Lissenaren toch onvindbaar, terwijl dan natuurlijk Lisse b ook niet kon komen. Dit zoo maar zonder eenig bericht wegblijven is toch niet erg sportief vindt u wel! En het is tevens voor het volijverige bestuur, dat zich zooveel moeite heeft ge troost een groote teleurstelling. De resp. tegenstandsters van Lisse a en 'fc.. de a-elftallen van Teylingen en D. O. S. R. waren echter bereid tegen elkaar uit te komen, waarbij geheel tegen de verwach ting, op papier tenminste. D. O. S. R. a met een 20 overwinning uit den strijd kwam en in 't bezit van een lauwertak, terwijl Teylingen a zich tevreden moest stellen met een medaille. Als laatste wedstrijd kwam nu de strijd tusschen V. C. H. IDocos n, de kam pioenen van de afdeeling. V. C. H. liep da delijk zeer hard van stapel en dank zij goed doorzetten van den midvoor en den rechtsbuiten was na ongeveer een kwartier spelen de stand reeds 30 voor V. C. H. Dit. nam het toen wat gemakkelijker op, zoodat voor de rust geen doelpunten meer werden gefabriceerd. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld. Eerst een sterk spelend V. C. H. dat den stand opvoerde tot 50 en daarna een ver- UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. PROEF-WEDSTRÏJDEN DER LEIDSCHE SCHEIDSRECHTERS. Op het Forholte-terrein te Voorhout. In verband dat een vertegenwoordigd elftal binnenkort een wedstrijd gaat spelen in Utrecht, tegen collega's, werd gisteren tegen Foreholte I en II gevoetbald. Om 2.30 uur Scheidsrechters AFore holte I. Deze kamp leverde verschillende goede spelers op. Hoewel Foreholte sterker was, zagen de A-arbiters kans, een 02 voorsprong, met de rust te verkrijgen. In deze periode, had Foreholte vele kansen onbenut gelaten. Na de thee scheen Fore holte het er niet zoo bij te laten. Eenige tijd sloot Foreholte de A-ers in, hetgeen him 2 doelpunten opleverden. Dan weer eenige aanvallen der tegenpartij, doch zon der succes. Weer doelpunt Foreholte, maar nu is off-side geconstateerd. Voor dat de „echte arbiter" einde fluit, scoort Fore holte nog eenmaal en won dus me.t 32. De leiding van v. d. Geer, was goed. Hierna Scheidsrechters BForeholte II. In 't begin zetten de B-ers er een flinke spurt in. Het uithoudingsvermogen ging echter spoedig een woordje meespreken, oorzaak was, dat eenige A-spelers ook nu weer van de partij waren. Deze wedstrijd ging meer gelijk op dan de vorige. Juist voor de rust scoorden eerst Foreholte, 10. In de tweede helft kregen echter de fi ers de wind en zon mede, wat vaak be nauwde oogenblikken voor de Foreholte- veste opleverde. Ze verkregen dan ook het verdiende tegen-goaltje 11. Verdere doel punten kwamen er niet meer en toen Hoog duin, einde floot, welke dit gemoedelijk partijtje verdienstelijk leidde, was een goede R.K. sportmiddag geslaagd. De voorzitter der Scheidsrechter-com- missie, P. Angevare, dankte Foreholte voor de bereidwilligheid om het terrein af te staan. In 't bizonder nog voor de sportivi teit tegenover de „Scheidsrechters" als voetballers bewezen. Het volgende definitieve, elftal werd door de elftalcommissie van Foreholte samengesteld: Doel: P. R. v. Leeuwen;achter: M. v. d. Klaauw, H. Sassen; midden: G. Bouwmees ter, M. Wesselman, H. F. v. Ruiten;voor: N. J. Caspers, J. J. v. d. Berg, P. J. Ouwer- kerk, W. H. J. Bank, L. Hermans. Reserven: Joh. Meijer, P. C. v. Noort, P. Th. v. Gijlswijk. slapping welke haar bijna noodlottig werd. Docos nl. profiteerde daar nu wel van en hard zwoegend brachten zij den stand ten slotte op 54, waarmede het einde kwam. V. C. H. I bleef dus in het bezit van den beschikbaar gestelden beker, terwijl Docos als herinnering een medaille werd aange boden. De laatste wedstrijd stond onder leiding van den heer de Groot uit Leiden die zich van zijn vooral aan het einde nogal moeilijke taak zeer goed kweet. Al met al is dit voor V. C. H. een mooie propagandadag geweest, welke als resul taat moge hebben, dat de toeschouwers van hedenmiddag ook voortaan alle wedstrij den van V. C. H. zullen by wonen om door hun belangstelling en aanmoediging het spel te stimuleeren. R.K. Sportver. „V.V.S.B." In een prachtig voetbalweer, speelde WSB n haar derde nederlaag wedstrijd tegen BSM II. Voor de rust was het een aardig partijtje voetbal en vooral van de kant van WSB werd er fanatiek gespeeld en geleidelijk aan voerde ze de stand op tot 4—1. Na de rust zakte de tegenpartij als een kaartenhuisje in elkaar en WSB voerde met de minste moeite de stand op tot 91. Niettegenstaande de groote nederlaag hield BSM, behoudens een paar spelers, aardig vol, en we mogen op een prettigen wedstrijd terugzien. WSB IV speelde tegen BSM III, dat met zeven spelers opkwam, doch aangevuld werd met vier WSB-ers, en won met 92. De leden van WSB worden er aan her innerd, dat de training steeds moet bezocht worden en by verhindering daarvan steeds kennisgegeven dient te worden. E.A.BN.V.F. Zaterdag speelde E.A.B. II tegen N.V.F. E.A.B. won met 102, rust 50. TAFELTENNIS „DE TREFFERS". Gisterenmiddag speelden en tweetal ploegen tegen combinaties van „Winfried" uit Haarlem. De kampioenen van het Leid- scche district vonden in him Haarlemsche sportmakkers geduchte tegenstanders en moesten de beide overwinningen aan de bezoekers meegeven. Overigens is er uit stekend partij gegeven en vooral de match N. HeemskerkHandgraaf, resp. de kam pioenen van het Leidsche en Haarlemsche district was het hoogtepunt van den wed strijd. Meemskerk won in drie sets. De ver dere uitslag luidt: Treffers IWinfried I 3—7; Treffers II—Winfried II 4—6: MOTORSPORT LEIDSCHE H. D. CLUB De door de feestcommissie der L. H. D. C. goerganiseerde sportdag in Noordwijker- hout, is een groot succes geworden, hoewel de verwachting in een grooteer opkomst van donateurs eenigszins teleurstellend was. Noodzakelijk moet dit laatste toegeschreven worden aan de aanvankelijk minder gun stige weersvooruitzichten. Voor de leden was een puzzlerit „Kent uw eigen omgeving" uitgeschreven, waarvan de BONDS-BUITEN-DAG van de KJ.M.V. Welgeslaagd program te Delft Onder voortdurende bedreiging van een strak-grauwe, dicht bewolkte lucht, waarbij nog bij tijden een fliksche regenbui de on- gewenschte afwisseling bracht, trokken gis termorgen een 100-tal leden van de K.J.M. V. (Katholieke Jonge Middenstanders Ver- eeniging) uit de plaatsen Rotterdam, Voor schoten, Sassenheim, Leiden, Hillegersberg en Alphen aan den Rijn naar Delft, waar in den boezeh van het blijkbaar actieve be stuur een plan tot rijpheid is gebracht om aldaar als een der hoogtepunten van het actueel zomerprogram der K.J.M.V., een flink voorbereiden buitendag te organisee- ren. Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag plaatselijk uiting te geven van sympathie met het moderne streven der K.J.M.V. om ook aan de lichamelijke opvoe ding een rechtmatige plaats in het bonds- leven te verzekeren, heeft het bondsbe- stuur, overtuigd van het algemeen nut van het initiatief van de afdeeling Delft, dezen buitendag verheven tot een bondsbuiten- dag, om alzoo ook aan meerdere plaatsen gelegenheid te geven dezen programmadag mede te vieren. De dage begon, als naar gewoonte, met een Hoogmis, nadat zich allen hadden ver zameld in de kapel van de Jongelingscon gregatie aan de Brabantsche Turfmarkt te Delft. De Mis werd opgedragen door den bondsmoderator, rector L. Beune, van Lei den, die ook de feestpredicatie hield. Door de deelnemers werd tijdens de Mis geza menlijk onder leiding van den voorzitter der afdeeling Delft, den heer Gribbeling, de achtste Mis „De Angelis", uitgevoerd, terwijl onder diens leiding een uit de leden der K.J.M.V. gevormde Schola Cantorum de wisselende gezangen uitvoerde. Na de H. Mis zongen allen „Aan U, o Koning der Eeuwen". Vervolgens marcheerden de K.J. M.V.-ers in groep-formatie van vier naar het sportterrein van D.H.L. Intusschen bleek de zön de strijd tegen de regenwol ken te hebben gewonnen, want al naar ge lang de tijd van aanvang der buitenspelen, oefeningen en wedstrijden naderde, werd haar kracht steeds sterker. Op het Delftsche zomerveld werd, na gezamenlijk gebed, de koffietafel gebruikt, waarbij aan kwaliteit en kwantiteit niets te klagen viel. Hierna defileerden de deelnemers, wier aantal intusschen met een flink aantal was toegenomen, langs de tribune om vervol gens front, te maken. Na een kort wel komstwoord door den voorzitter der Delft sche afdeeling, den heer Gribbeling, licht te de bondsmoderator, rèctor L. Beune, de eigenlijke bedoeling van dezen bondsbui- tendag nader toe en zongen allen het bondslied der K.J.M.V. organisatoren veel genoegen hebben onder vonden. Aangezien de afstand dezer rit tot het minimum, 40 K.M. was beperkt, waren de strafpuitenteekeningen hoog opgevoerd. De wedstrijdcommissie stelde de volgende uitslag vast: 1. G. IJspelder, 2. H. J. Baart, 3. J. M. de Maas, 4. S. Erkelens, 5. C. J. M. Titulaer, 6. J. Roos, 7. Th. J. Voskuil, 8. E. A. Voskuil, 9. S. H. Tan, 10. A. de Graaf. Het verdere gedeelte van den dag werd zoek gemaakt met gezelschapsspelen waar bij de jeugd niet werd vergeten. Des avonds te ongeveer 7 uur brak het einde van dit groot L.H.D.C.-sport-evenement aan. POSTDUIVEN. „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht met jonge diuiven vanaf Vil voorde. Afstand der resp. hokken 135 tot 140 K.M. In concours 156 vogels welke met Z.-Westen wiind in vrijheid werdien gesteld. De uitslag is als volgt: Jonk 1, 3, 5, 21; Cossee 2, 9; Alting 4, 6, 14, 31; Houthoff 7, 32; Boekkooi 8, 23, 24, 25, 36; Geel 10, 13, 16, 27, 30; v. Gennip 11, 20, 37; Marijt 12, 18; Versteeg 15, 19, 38; Schreuder 17, 39; Singeling 22, 33, 34, 35; v. Duuren 26; Breedijik 28, 29. De eerste vogel werd geconstateerd om 2.42.16 uiur en maakte een gemiddelde snel heid van 1190.85 meter per min. De laatste puntentellende vogel om 2.52.49 uur met 1075.82 meter per min. A.s. Donderdag inkorven voor Soigmies. De wedstrijden nemen een aanvang. Vervolgens namen de spelen, oefeningen en wedstrijden een aanvang, onder leiding van den heer De Clerq, bijgestaan door den heer Leo de Vreede, technisch adviseur der K.J.M.V. in het bisdom Haarlem. De orga nisatie van dezen dag was in handen van den heer J. Gribbeling en wij kunnen met genoegen melden, dat deze organisatie niets te wenschen overliet, evenmin als de wed strijden, welke een even vlot als eerlijk verloop hadden. Nergens en over niets viel ook maar de geringste wanklank waar te nemen. Een opmerking moet óns evenwel van het hart over de groote verscheiden heid van sportkleeding, die blijkbaar allen waren verschenen in een sportcostuum, zooals dit eigen is aan de diverse plaatselij ke sport- en gymnastiekverenigingen, waarvan de deelnemers aan dezen bonds- buitendag vermoedelijk lid van zijn. Na afloop van den wedstrijd gaf de bond- moderator met vreugde uiting van zijn groote dankbaarheid aan alle deelnemers voor het wellsagen van dezen inderdaad succes vollen dag, in het bijzonder aan de afdeeling Delft, die blijk heeft gegeven een goed organisatie te zijn geewest. Vervol gens bracht spr. dank aan den technischen organisator, dep heer de Clerq, alsook aan den heer De Vreede, diocesaan technisch adviseur, die eveneens aanwezig heeft wil len zijn om de leiding behulpzaam te zijn. Er is ook -alle reden om dank te brengen aan de verkenners. Fijn vond spr. het te zien als verschillende takken van de ka tholieke jeugdbeweging met elkaar samen werken. Het dienen in het leven zal een waarborg zijn voor het welslagen van het leven. Spr. sprak een woord van felicita tie en waardeering en toonde dankbaarheid jegens de aanwezigen, die de promotoren zijin van deze jeugdbeweging, om die te stuwen daar waar het heen wil en moet, naar de inderdaac alzijdige ontwikkeling van haar leden. Ook in de wintermaanden zal het lichamelijke opvoedingsprogram worden voortgezet, in welk streven de bond thans door deze ondervinding zich gesterkt gevoelt. Vervolgens vroeg spr. al ler aandacht voor de vormingsweek van leiders, die gehouden wordt van 1221 Augustus, waaraan door minstens een lei der van elke afdeeling moet worden deel genomen. Ten tweede deelde de bondsmoderator, mede, dat er op 17 September in den Haag een groote bondsdag wordt georganiseerd, waarmede het tweede lustrumjaar zal wor den ingezet in het gebouw van Kunst en Wetenschappen onder deelname van naar schatting ongeveer 2200 personen. Verwacht worden minstens 500 K.J.M.V.-ers en 1500 ouders van K.J.M.V.-ers. Op dien middag wordt het „Spel van dg Kelk" opgevoerd, als première voor het bisdom Haarlem. Hierna gaf spr. het woord aan den voor zitter van de afd. Delft voor het bekend maken van den uitslag der wedstrijden en de uitreiking van de prijzen, die evenwel Een fietstocht door 't land Purol geneest doorzitten en zonnebrand. eerst dank bracht namens alle leden van de K.J.M.V. aan den bondsmoderator. Na uitreiking van de prijzen met een toe passelijk woord, zongen allen gezamenlijk tot besluit het „Magnificat" en „Christus Vincit". Vermelden wij nog, dat dze welgeslaagde en in een bijzonder prettige sfeer verloopen demonstratiedag der K.J.M.V. in het bis dom Haarlem, o.m. nog werd bijgewoond door den moderator van Delft, kapelaan Roosenhart, door het bestuur van de afdee ling Delft van de Hanze, voorts door den moderator van de afdeeling Leiden der K. J.M.V., kapelaan Paap en door tal van be sturen van katholieke Jongemiddenstan- dersvereenigingen. Uitslagen. Hieronder laten wij volgen de gedétail- leerde uitslag van de gehouden wedstrij den. Driekamp A, bestaande uit hoogspringen, verspringen en hardloopen werd gewon nen door de afdeeling Hillegersberg, die met 4303,60 p. eerste werd. Afdeeling Voorschoten kwam met 4092,40 op de twee de plaats en de derde werd bezet met 3379,80 p. door Rotterdam. De driekamp B, eveneens bestaande uit hoog-, verspringen en hardloopen werd als eerste veroverd door de afdeeling Voor schoten met 2407 p. Hillegersberg A kwam met 2327,40 p., als tweede en de ploeg B van dezelfde afdeeling bemachtigde de der de plaats met 2216,40 p. De 4 x 100 M. estafette werd veroverd door de afdeeling Hillegersberg in 63 sec. Bij den wedstrijd hardloopen met hin dernissen kwam de Alphensche deelnemer J. Straathof met den eersten prijs uit den kamp. Dit nummer gaf, zooals begrijpelijk bij herhaling reden tot groote hilariteit. Hoewel de afdeeling Alphen slechts met één prijs thuis kwam, waren de prestaties van hare leden er toch niet minder om, als wij nagaan, dat zij na een trainingstijd van slechts enkele weken. Vermeldens waard is ook, dat deze afdeeling, als jong ste in het gelid der K.J.M.V. nog slechts een 23-tal leden tellende reeds met 15 personen aan dezen dag heeft deelgenomen. De handbal wedstrijden werden na een onderlinge competitie gewonnen door de af deeling Delft, die hierbij werkelijk mooie prestaties aan den dag wist te leggen. De onderlinge competitie gaf het volgen de beeld te zien: Voorronde RotterdamDelft 00, Delft won na strafworpen; VoorschotenHille gersberg 10. Demi-finale: DelftVoorschoten 00, Delft won na strafworpen; LeidenRotter dam 00, Leiden won na stcafworpen. Finale: LeidenDelft 02. 53. Ziezoo, dat gat is dicht, gaan jullie maar weer aan het werk, zegt Myra. Ineens voelt ze, dat het schip weer vaart. Wat zie ik nu, wordt ons scheepje door zeerobben gesleept tusschen de ijsbrokken door? denkt Myra verbaasd. Ja, het is zoo, ze helpen de kabouters een handje om veilig in open zee te komen. 54. Maar tocht lijkt het wel alsof er weer gevaar dreigt. Nauwelijks zijn de zeerobben weer weggezwommen, of daar komt een geweldig gevaarte aanzwemmen. Het spuit een fontein van water omhoog. De walvisch voelt, dat er iets achter hem is, want meteen draait hij zich om en zwemt het scheepje met de verschrikte bemanning tegemoet. Het iD4. .Oranje" was Zondag voor het eerst voor het publiek ter bezichtiging toe gankelijk gesteld, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16