De Ned. wielrenkampioenschappen in het Olympisch stadion jWAANDAG 24 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Arie v. Vliet sprintkampioen van Nederland 1939 Derksen kampioen-amateur, van der Linden kampioen- onafhankelijke Voor de vijfde achtereenvolgende maal is Arie van Vliet er in geslaagd het sprint kampioenschap van Nederland te winnen en ook deze keer was de overwinning over tuigend. In Derksen, de jonge Zwollenaar, die reeds het vorige jaar een uitstekenden in druk maakte en die nu gedecideerd het kampioenschap sprint voor amateurs won, heeft van Vliet echter een tegenstander ge kregen, die het hem in de naaste toekomst heel moeilijk zal maken. In snelheid doen deze renners niets voor elkaar onder. Bei den vechten en houden vol tot het uiterste, beiden zijn sterk zoowel in lange als in korte sprints. Dat van Vliet gistermiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam desondanks sneller was dan Derksen, dankt hij aan het feit, dat een sprint niet alleen wordt beslist door snelheid en vechtlust. Routine en tactiek spelen een zeer voor name rol en daaraan ontbreekt het den Zwollenaar nog. Maar dat is een kwestie van tijd Circa 10.000 toeschouwers waren in het Amsterdamsch Stadion bijeen en zij geno ten van prachtige races en van mooi weer. Eerst zagen zij Derksen het kampioenschap sprint voor amateurs winnen. In twee ritten versloeg hij Smits en beide keeren was de overwinning overtuigend. Om den derden en vierden prijs moest gereden worden tus- schen Pronk en Ooms, maar aangezien de kampioen van het vorige jaar om onbeken de reden niet aan den start wenschte te verschijnen, werd de derde prijs zonder strijd aan Pronk toegekend. Van der Linden sleepte het sprintkam pioenschap voor Onafhankelijken in de wacht. Zijn tegenstander in de finale was Herbershof, die niet in staat bleek van der Linden gelijkwaardigen tegenstand te bie den. Van Vliet en van der -Vijver traden tegen elkaar in het strijdperk in de finale sprint voor profs. Beide ritten waren uitermate spannend, doch in beide was van Vliet, die zijn tegenstander steeds voor liet gaan, snel ler in het demarreeren, waardoor hij twee maal achter elkaar met gering verschil als eerste de eindstreep passeerde. Met veel spanning verbeidden de toe schouwers toer het moment, dat van Vliet en Derksen tegen elkaar uitkwamen in de finale om het sprintkampioenschap van Ne derland. Door meer routine en practijk wist van Vliet zijn gevaarlijken tegenstan der niet ver van de 200-meter-streep te ver rassen. Met ten bliksemsnelle demarrage schoot hij achter Derksen vandaan en voor dat de Zwollenaar het in de gaten had. reed van Vliet reeds naast hem. Toen was er geen houden meer aan en won van Vliet, die over de laatste 200 meter 12 sec. no teerde. In de tweede nanche ging van Vliet weer achter Derksen den voorlaatste bocht in. Thans spurtten beiden gelijk. Het werd een zeer spannende en felle race, die met zeer miniem verschil door van Vliet gewonnen werd. Van der Linden was de zwakste van het drietal. Zoowel Derksen als van Vliet wonnen tegen den Amsterdammer beide ritten, van Vliet gemakkelijk, Derksen iets moeilijker, maar toch ook overtuigend. Zoo werd van Vliet voor de vijfde maal sprint kampioen van Nederland. Om den derden en vierden prijs in de fi nale kampioenschap sprint voor professio nals won van Egmond zonder moeite van Pijnenburg. De renner van Rijn won zon der strijd den derden prijs in de finale sprint voor onafhankelijken, omdat zijn mede-candidaat te Loo niet was verschenen. Het achtervolgingskampioenschap bracht een verrassing, omdat groote cracks als Pij nenburg, Schulte en Groenewegen hun meerdere moesten erkennen in Klink uit Wieringen. Schulte sneuvelde tegen den Wieringer, die reeds het vorige jaar opviel in de halve finale. Het verschil was slechts 0.4 seconde, wel een bewijs hoe wel en hoe interessant deze 5 K.M. race is geweest. Ook Groenewegen, die in de halve finale eerst Pijnenburg versloeg, kon het tegen den taaien Wieringer niet houden. Klink won met grooten voorsprong en won het kampioenschap. Schulte en Pijnenburg streden om den derden en vierden prijs, dat met gering verschil door Pijnenburg werd gewonnen. De dag werd besloten met den voorwed strijd om het kampioenschap over 100 K.M., die een tamelijk vervelend verloop had, omdat Bakker reeds kort na het begin den kop nam en nadien den voorsprong regel matig wist te vergrooten. Nummer twee, Bosland, noteerde 4 ronden achterstand, waaruit wel blijkt, dat er van strijd geen sprake was. De finale wordt morgenavond gereden. De resultaten waren: Finale sprintkam pioenschap amateurs: eerste rit: 1. Derksen (laatste 200 meter in 12.2 sec., 2. Smits. Tweede rit: 1. Derksen 12,2 sec., 2. Smits. Om den derden en vierden prijs: 1. Pronk (Ooms niet opgekomen). Finale sprintkampioenschap profs: eer ste rit: 1. van Vliet 12.4 sec., 2. van der Vijver. Tweede rit: 1. van Vliet 12,4 sec., 2. van der Vijver. Om den derden en vierden prijs: eerste rit: 1. van Egmond 13 sec. 2. Pijnenburg, tweede rit: 1. van Egmond 12.8 sec., 2. Pijnenburg. Finale sprintkampioenschap onafhanke lijken: eerste rit: 1. van der Linden 12,8 s., 2. Herbershof; tweede rit: 1. van der Linden 13,4 sec., 2 .Herbershof. Om den derden en vierden prijs: 1. van Rijn (te Loo niet opge komen). Finale sprintkampioenschap van Neder land: eerste rit: 1. van Vliet 12,8 sec. 2. van der Linden; tweede rit: 1. van Vliet 12 sec., 2. Derksen; derde rit: 1. Derksen 13,2 sec. 2. van der Linden; vierde rit: 1. van Vliet 13,4 sec., 2. van der Linden; vijfde rit: 1. van Vliet 12,4 sec., 2. Derksen; zes de rit: 1. Derksen 12,2 sec., 2. van der Lin den. Uitslag: 1. van Vliet (kampioen van Nederland) 4 p., 2. Derksen 6 p., 3. van der Linden 8 p. Nederlandsch kampioenschap achtervol ging: Halve finale: eerste serie: 1. Klink 6 min. 356 sec., 2. Schulte 6 min. 36,4 sec. Tweede serie: 1. Groenewegen 6 min. 44,2 sec., 2. Pijnenburg 6 min. 35,2 sec. Finale: 1. Klink 6 min. 36,8 sec., 2. Groe newegen 6 m. 39,2 s. Om den derden en vierden prijs: 1. Pijnenburg 6 min. 51,4 sec 2. Schulte 6 min. 52,2 sec. Voorwedstrijd kampioenschap van Ne derland op de baan over 100 K.M. met gang- making: 1. Bakker (achter Wiersma) 1 uur 22,6 sec., 2. Bosland (achter Kaeser) op 4 ronden, 3. Buis (achter Ceurremans) op 7 ronden; 4. Gramser (achter Sterke) op 16 ronden; 5. Reuter (achter Velthuis) op 38 ronden. Opgegeven Domhof, Loskamp en Fransman. „SWIFT-COMBINATIE." Door slecht weer en weinig renners werd de 100 km. tot 80 ingekort. Er waren er slechts zeven die den strijd tegen den wind en regen gingen trotseeren, en er waren er nog maar vier over toen de rit was uit gereden. Het waren vijf a- en 2b-klassers, terwijl er nog een viertal aan den start wa ren, die geen indee hadden te rijden. De uitslag werd als volgt: 1. W. Rijsbergen in 2 uur 13 min. 10 sec.; 2. Jac. de Groot, 3. C. van Leeuwen, 4. R. Riethoven. De C-klassers bonden den strijd aan voor een 40 km.-wedstrijd waarin J. Uitenbroek met groot verschil op zijn concurrenten de vierde achtereenvolgende overwinning be haalde. G. Maryt werd tweede, M. v. d. Berg derde. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De elfde etappe door Galateau gewonnen. De elfde etappe van de ronde van Frank rijk van Montpellier over Nimes en Aix- en-Provence naar Marseille, een afstand van 212 km. werd door den Franschman Galateau gewonnen in den tijd van 6 uur 30 min. 55 sec. De uitslag van den elfden rit luidt: 1. Galateau, Frankrijk, 6 uur 30 min. 55 sec.; 2. Pierre Clemens, Luxemburg, zelfden tijd; 3. Le Grèves, Frankrijk, 6 uur 31 min. 55 sec.; Op de negende plaats kwam een groot peloton, onder wie zich Albert van Schen- del, Lambrichts, Dominicus, de Kor ver en Hellemons bevonden. Zij werden alle ex aequo geklasseerd met een tijd van 6 uur 31 min. 55 sec., in denzelfden tijd dus als Le Grèves Toon van Schendel kwam als een der laatsten binnen in den tijd van 6 uur 41 min. 19 sec., doordat hij twintig km. voor Marseille gevallen was wegens het springen van een band. De twaalfde etappe. De twaalfde étappe van Marseille naar Monaco, een afstand van 278.5 km. is gis- aen in twee gedeelten verreden. De uitslagen luiden: Marseille-Saint Ra phael 157 km.: 1. Neuens, Luxemburg, 5 uur 11 min. 15 sec.; 2. Jaminet, Frankrijk, AUTOMOBILISME CARACCIOLA WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN DUITSCHLAND. Gisteren is op nen Nürburgring de twaalf-', de Groote prijs van Duitschland verreden, welke door den Duitschen coureur Rudolf Caracciola met Mercedes Benz werd ge wonnen: Hermann Müller met Auto Union werd tweede, terwijl Paul Pietsch met Ma- serati de derde plaats bezette. Op twee ronden volgde de Franschman Dreyfus met de la Haye vóór Tazio Nuvolari met auto Union. Negen wagens gaven den strijd halver wege op. Direct na den start nam Hermann Lang met Mercedes Benz de leiding, gevolgd door van Brauchitsch, eveneens met Mer cedes Benz, doch na enkele ronden moes ten zoowel Lang als von Brauchitsch opge ven wegens het warmloopen van den mo tor. Ook Stuck en den Franschman Som- mer trof het zelfde lot. De race om den Grooten prijs van Duitschland werd een spannende strijd, want in elke ronde ongeveer veranderde de volgorde. Eerst leidde Pietsch, doch even later lag Nuvolari aan den kop. Bran dei met Mercedes Benz maakte een snelle ronde met een gemiddelde uursnelheid van 130.6 K.M., maar in de volgende ronde kwam hij in een greppel terecht en viel uit. De beslissing moest tusschen Caracciola, Hasse en Müller vallen. Toen Caracciola en Müller hun banden verwisselden, nam Hasse de leiding. Maar door den regen werd het wegdek zoo glad, dat hij even eens in een greppel geraakte en den strijd staakte. Caracciola, die bij regen juist zoo goed zijn wagen in bedwang heeft, liep op Müller uit en had zelfs al gauw een voor sprong van een halven minuut. Vier ron den voor het einde, toen Caracciola 45 se conden op Müller voorsprong had, moest hij tanken, hetgeen hem 32 seconden kost te. Müller moest echter ook tanken, waar door Caracciola weer 40 sec. op hem kwam voor te liggen. Caracciola'maakte in de twintigste ronde den snelsten tijd van den dag, door met een gemiddelde snelheid van 131.5 K.M. te rijden. Als eerste ging hij over de eindstreep. De uitslag luidt: 22 ronden, 501.8 K.M.: 1. Caracciola (Duitschland) met Merce des Benz, 4 uur 8 min. 41.4 sec., (gem. uur snelheid 122 K.M.). 2. Hermann Müller (Duitschland) met auto Union, 4 uur 9 min. 39.3 sec. (gem. uursnelheid 120.6 K.M.) Op een ronde: 3. Paul Pietsch (Duitsch land) met Maserati, 4 uur 12 min. 6.3 sec. Op twee ronden: 4. Dreyfus (Frankrijk) met le la Haye, 4 uur 30 min. 16.2 sec. Op drie ronden: 5. Raph (Frankrijk) met de la Haye, 6. Mazaud (Frankrijk) met de la Haye, 7. (Duitschland) met Maserati. zelfden tijd; 3. Archambaud, Frankrijk, 5 uur 11 min. 28 sec.; 5. Toon van Schendel 5 uur 11 min. 56 sec.; Albert van Schendel en Lambrichts werden op de zesde plaats met een groep ex aequo geklasseerd met 5 uur 12 min. 16 sec.; 37. Hellemons 5 uur 12 min. 50 sec.; De Korver noteerde den zelfden tijd; 45. Dominicus 5 uur 13 min. 35 sec. Saint RaphaelMonaco, 121.5 km.: 1. Archambaud 3 uur 34 min. 20 sec.; 2. Sylver Maes, België zelfden tijd; 3. Gallen, Frank rijk, 3 uur 35 min. 50 sec.; Albert van Schendel en De Korver zelfden tijd; 27. Lambrichts 3 uur 38 min. 14 sec.; 43. Do minicus 3 uur 40 min. 23 sec.; 45. Hellemons 3 uur 43 min. 03 sec.; 49. Toon van Schen del 3 uur 45 min. 45 sec. De algeipeene rangschikking luidt: 1. Vietto, Frankrijk, 82 uur 45 min. 03 esc.; 2. Sylver Maes, België 82 uur 46 min. 52 sec.; 3. Vlaemynck, België 82 uur 52 min. 02 sec.; 6. Lambrichts 82 uur 57 min. 07 sec.; 13. Albert van Schendel 83 uur 14 min. 21 sec.; 25. Dominicus 83 uur 40 min. 51 sec.; 32. de Korver 83 uur 53 min. 47 sec.; 40. Toon van Schendel 84 uur 3 min. 50 sec.; 46. Helle mons 84 uur 30 min. 48 sec. Het landenklassement luidt: 1. België B 248 uur 57 min. 53 sec.; 2. Frankrijk 249 uur 34 min. 27 sec.; 3. België A 249 uur 39 min. 24 sec.; 6. Nederland 249 uur 52 min. 19 sec. VOETBAL Uil katholieke kamp DE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN I. V. C. B. Gisteren heeft in de groote zaal van het Casino te 's-Hertogenbosch, de jaarverga dering plaats gehad van den I. V. C. B., welke buitengewoon druk bezocht was en welke werd bijgewoond door den Bonds- adviseur Rector Vissers en den voorzitter van de R. K. Federatie, ir. Hopster uit Rot terdam. De voorzitter van den I. V. C. B. de heer R. J. de Grood heette de talrijke afgevaar digden hartelijk welkom. Hij hield hierna een zeer belangrijke openingsrede waarin hij, naar de „Maan dagmorgen" meldt, stelling nam tegen het fabrieksvoetbal en wel in dezen zin, dat met kracht stelling.dient genomen te wor den tegen pogingen die aangewend worden om te geraken tot de oprichting van een Bond van Ondernemings-Sportvereenigin- gen. Wij zijn verplicht aldus de heer de Grood tegen deze pogingen met alle kracht stelling te nemen. Wat blijft ten slotte van de persoonlijke vrijheid van de werknemers over, als ook na hun arbeidstijd, de onderneming beslag gaat leggen op den vrijen tijd van de ar beiders en arbeidsters en dezen gaat dwin gen uit te komen in vereenigingen en bon den, waarvoor deze werknemers niet al leen niets voelen, maar die ook de sociale en ethische fundamenten missen om de sport te organiseeren in grooter verband. Dat moet van zelf leiden tot een veroor- deelenswaardige afhankelijkheid van de werknemers, tot een buiten-het-bedrijf-lig- gende-afhankelijkheid, die door geen en kel sociaal of ethisch principe wordt ge rechtvaardigd. Dat voert op den duur tot een sportsla- vernij, die een schande is voor de Maat schappij, een verdiskwalificeering van de sport, en die de bronnen bevat van een af schuwelijke sportcorruptie. De heer de Grood kwam vervolgens te rug op de reorganisatie, welke op de jaar vergadering van het vorige jaar, ar i de orde is gesteld. Hoe moeilijk het valt de eenheidsgedachte te verwezenlijken, moge blijken uit het feit, dat het rapport van de reorganisatie-com missie nog niet is ingediend. Dan pas zal de beweging een goeden vorm hebben aan genomen, indien de landelijke eenheid op een hechte basis is gevestigd, waarbij aan de in landelijk verband spelende vereeni gingen in de hoogste leiding een belang rijke medezeggenschap is gegarandeerd. De bond zal zelfstandig beslissen over de vraag of het later in te dienen voorstel, voldoende waarborgen bevat, om deze me dezeggenschap tot werkelijkheid te helpen brengen. Na de radio- en persuitslagendienst te hebben besproken, wees de voorzitter op het feit dat organisatorisch en finantieel de I. V. C. B. kerngezond is. De samenwer king tusschen bestuur en vereenigingen is zéér vriendschappelijk. Na gewezen te hebben op het feit dat verzekering tegen ongevallen door de ver eenigingen ernstig in overweging dient te worden genomen, bracht hij hulde aan „De Spartaan" die na een spannende kampioens competitie er in geslaagd is de gouden me daille te veroveren. Tot slot bracht hij dank aan allen die in het afgeloopen jaar hun beste krachten aan den bond hebben geschonken. De notulen van de vorige jaarvergade ring werden goedgekeurd alsmede het jaar verslag van den secretaris-penningmeester dat aan alle vereenigingen was toegezon den. Het beleid van het bestuur werd door de geheele vergadering goedgekeurd. liet finantieel verslag over 19381939, dat door den heer H. Buhler uit Utrecht na der werd toegelicht, gaf als eindcijfer aan een bedrag van 11.490.82. Op 1 Juni 1939 gaf de balans van den I. V. C. B. als eind cijfer een bedrag van 23.039.83. De begrooting 19391940 werd aan in komsten en uitgaven vastgesteld op een totaal bedrag van 9575.Tot leden van de kascommissie werden benoemd de ver eenigingen S. V. B. te Blerick en Kerkra- de, met als voorzitter den heer H. Buhler te Utrecht. Tot leden van de commissie van beroep werden herbenoemd de heeren Dr. van der Heden, Den Bosch; Rozenboom, Cuijk en F. W. Slager, Oldenzaal. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De aftredende bestuursleden, de heeren R. J. de Grood, H. J. Seesing, G. Timmer mans en R. J. de Vries werden herkozen. De voorzitter ging hierna over tot uitrei king van de kampioensmedailles aan de vijf vereenigingen die in de eerste klasse van den I. V. C. B. het kampioenschap heb- ben behaald: nl. Kerkrade, Schijndel, Vosta, V. V. A. en De Spartaan. Aan de vereenigingen die in de andere klassen het kampioenschap hebben behaald zullen de medailles worden toegezonden. De voorstellen. Na discussies tusschen bestuur en de af gevaardigden werden de volgende voor stellen behandeld: Aangenomen werden de drie bestuurs voorstellen behelzende: 1) dispensatiemo gelijkheid van het bestuur om buitenlan ders binnen den termijn van 2 maanden als gerechtigd speler te doen uitkomen; 2) de ongerechtigheid van spelers volgens art. 79 van het reglement zal ingaan na ken nisgeving aan de betreffende vereeniging; 3) de elftalopgaven zullen alleen dan noo- dig zijn, als er veranderingen in het een maal opgegeven elftal worden aangebracht. Bij niet-inzending voor den 2 6e van elke maand blijft het vroeger opgegeven elftal gehandhaafd. Op voorstel van „De Valk" zal het be stuur er naar streven dat in de adreslijst een telefoonnummer waarop elke vereeni ging zal zijn te bereiken, worden gepubli ceerd. Het tweede voorstel van dezelfde vereeniging om het onrechtmatig afkeuren van terreinen te bestraffen volgens art. 75 van het Regl., werd na toelichting door het bestuur verworpen, aangezien dezelfde ma terie het vorig jaar reeds had gediend. Aan dezelfde vereeniging werd door het bestuur toegezegd, dat een eenigszins uit gebreide commissie de wenschelijkheid van het spelen van promotie- en degradatie wedstrijden (of de afschaffing daarvan) zal onderzoeken en daarover rapport zal uitbrengen. De vereeniging „Vogido" die wenschte dat meer dan tot dusverre de controledienst op de scheidsrechters zou worden doorge voerd en dat ook het rouleeringssysteem uitgebreider zou worden toegepast, kreeg van het bestuur de beide toezeggingen, en de vergadering hechtte daaraan haar goed keuring. De vereeniging „R. I. O. S." wenschte door een nieuwe toevoeging aan art. 73 van het reglement de kwaal van het onge motiveerd uitstellen van wedstrijden om kerkelijke redenen, te bestrijden. De voor steller vond zoowel het bestuur als de ad viseur en ook de algemeene vergadering aan haar zijde. Besloten werd te bepalen, dat bij te laat aanvragen van uitstel van wedstrijden om kerkelijke redenen, de ver zoekende vereeniging de plicht op te leg gen alle daariüt ontstane kosten aan de te genpartij te vergoeden, een en ander ter beoordeeling van het bestuur. De aanvra gen om uitstel moeten uiterlijk Dinsdags het kantoor hebben bereikt. Na toelichting door het bestuur werd het voorstel van „R. K. B. S. V." om onder geen voorwaarde 2e klasse K. N. V. B.-ver- eenigingen welke zich in katholiek ver band organiseeren, in te deelen in de le klasse, verworpen; het bestuur zegde even wel toe, de eigen vereenigingen op geener lei wijze in dit opzicht zullen benadeelen. Dezelfde vereeniging kreeg de toezeg ging dat bij beslissings-, promotie- en de- gvradatiewedstryden, indien dat door de beide partijen wordt gewenscht, niet-par- tijdige grensrechters aan te stellen. Verweg de belangrijkste voorstellen wa ren de moties betreffende de reorganisatie. De „Kring Twenthe" van de I. V. C. B.- belangenvereeniging had de volgende mo tie ingediend: „De algemeene vergadering van de I. V. C.C. B.-belangenvereenigingen, enz. besproken hebbende de reorganisatie plannen in de R. K. F., overtuigd, dat inzake den organisatie vorm alleen dan bevrediging komen zal, wanneer we komen tot één R. K. landelijke voetbalorganisatie, die de geheele princi- pieele kath. voetbalbeweging in Nederlond omvat, spreekt als haar dringende wensch uit, dat deze landelijke R. K. voetbalorganisa tie zoo spoedig mogelijk tot stand komt, noodigt alle betrokken instanties in de R.K. voetbalorganisatie met aandrang uit, mede te werken, om zoo spoedig mogelijk tot deze landelijke organisatie te komen, en gaat over tot de orde van den dag. Ook de vereeniging „M. U. L. O." had een motie gereed gemaakt, die als volgt luidt: De vergadering van den I. V. C. B., ken nisgenomen hebbende van de instelling van een reorganisatiecommissie, betreurt, dat het rapport der bedoelde commissie tot op heden nog niet is ver schenen, hoopt, dat de reorganisatiecommissie voor 1 Sept. a.s. haar conclusies zal publiceeren en vertrouwt, dat de reorganisatie nog voor 1 Januari 1940 volledig haar beslag zal hebben gekregen. De Bondsadviseur Rector Vissers brak een lans voor de reorganisatie-commissie. De commissie werkt hard. Zij heeft'reeds 10 vergaderingen gehouden en niet minder dan 9 voorstellen intensief bestudeerd. Na aanleiding van hetgeen de heer En- sing over de motie van den Kring Twenthe naar voren had gebracht, en na het be toog dat Rector Vissers over de activiteit van de reorganisatiecommissie had gehou den, trok M. U. L. O. de door haar inge diende motie terug en werd de motie Twenthe aangenomen. De voorzitter \-an de R. K. Federatie, Ir. Hopster, voerde hierna nog even het woord over de reorganisatie. In den beginne waren er plannen, waar van men verwachtte, dat een ieder er te vreden mee kon zijn. Allengs echter kwa men de bezv/aren los. Allen willen een meer landelijke eenheid. De moeilijkheid is echter hoe en op welke wijze zal men deze landelijke eenheid bereiken. Indien we, het ideaal dat ons voor oogen staat, niet ineens kunnen bereiken, laten we het dan trapsgewijze bereiken. Men moet in deze zaak iets weten te nemen en te geven. Wanneer het rapport van de re organisatie-commissie gereed zal zijn geko men, laten we het dan grondig bcstudeeren. De Bondsadviseur, Rector Vissers, bracht hierna dank aan den voorzitter den heer R. de Grood, aan den heer Verstegen en aan allen die in het afgeloopen jaar voor de belangen van den bond hebben gewerkt. De voorzitter de heer R. de Grood be dankte de afgevaardigden vooor de prettige sfeer waarin de agenda van deze vergade ring is afgehandeld kunnen worden en hij spoorde alle afgevaardigden aan eendrach tig samen te werken tot den groei en bloei van den Bond. 33RONDE VAN FRANKRIJK

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15