SPORT SPEL Tv/ee dagen van goede zeilsport op de Kaag miicpvotj MAANDE 24 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 /^Iaahdag q**® Bijvoegsel Een Friesland-voorsprong in den Regenboog-teamwedstrijd Reeds vele dubbele prijswin- niars na twee dagen strijd Twee (oed-geslaagde Kaagdagen, on danks wat regen op den eersten dag, gin gen voorlij. Twee dagen van zeilers vreugd en voor de onfortuinlijken zeilersleed gingen voorbij, waarop allen volop gelgenheid hadden hun water sportvreugd bot te vieren zooveel als zij wenschten <n zooveel als zij konden. Twee dagn met wind Zaterdag iets minder, mar gisteren volop, vooral in den middag, toen de stevige Noordwester het dikke wolkendek van het luchtruim had weggeviagd en de zon dat alles over goot met e«n glans, die dezen Kaag-Zon dagmiddag tot een der best geslaagde in de groote neks stempelde. Nog twee dagen en de Kaagweek is ten einde, doei met een beetje fortuin zal deze Kaagveek ongetwijfeld als goed ge slaagd gencemd mogen worden. DE ZATERDAG. Na hetgen we in ons vorig nummer reeds van <en eersten dag-der nationale wedstrijden hebben gezegd, kunnen we nu gevoegelijk kort zijn en ons tot eenige der voornaamste bijzonderheden bepalen. In de Olynpiajollenklasse ging de strijd in de afdieling A 1 voornamelijk tus- schen Daan Kagchelland en Lemstra, in A 2 tusschec P. Borgerhoff Mulder en de Jong. Lemstn had geruimen tijd de lei ding gehad ii de eerste afdeeling, maar Kagchelland wist toch op overtuigende wijze de zege te behalen. Hetzelfde ge schiedde in de indere afdeeling. Ook daar werd de leidei (Borgerhoff Mulder) ten slotte gepasseeü door de Jong. De Gebrs. lüuta uit Oegstgeest traden in de 12 M2. Jharpieklasse weer danig op den voorgrond Met een eersten en een vierden prijs iloegen zij geen slecht fi guur tusscher zooveel deelnemers. Lou- werse was de ernstigste concurrent van C. Nauta, doch iij moest zich met de twee de plaats tevreden stellen. Bij de Noord 'led. 16 M2. klasse, die op dezelfde manie' waren ingedeeld als de Olympiajollen, bezetten de twee eenige deelnemende Frizen, ieder in hun afdee ling de eerste paats, hetgeen in een zoo groot veld van scheepjes zeker een uitste kend resultaat nag genoemd worden. De Regenboogklasse gaf vooral in den aanvang feilen strijd te zien, een strijd, welke bij den boei op het Zweiland ont aardde in een eendrachtig vastzitten van een groot aantal der deelnemende jach ten. Hier maakte Leen de Wit echter een goede beurt. Hij rondde geheel vrij de se rie boeien op het Zweiland en had daar na de leiding tot op den terugweg op het Norremeer.. Daar had Deichmann hem te pakken en bij het ingaan van de tweede ronde was het verschil zelfs tamelijk groot. Daarna echter 'slaagde de Wit er op zijn beurt in den Rotterdammer te pas- seeren en als eerste te finishen. Ondanks de regenbuitjes, welke er rond het middaguur en in den middag vielen, was het toch een mooie zeildag met voor al in den middag een stevige bries. De uitslagen zijn: Starklasse: 1. Aldebaran, st. Stork, 2 Deneb, st. Drijfhout van Hooff, 3. Altair, et. Braat. 45 M2. klasse: 1. Föhn, st. A. G. Sijthoff, 2. Walta, st. C. A. Vermaat, 3. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar. Vrijbuiterklasse A: 1. Jan Brass, st. J. Dorsman, 2. Graaf de Lumey, st. L. J. Fonteyn. Drakenklasse A: 1. Zilvermeeuw, st. B. J. Moret, 2. Thedo II, st. A. Carpentier, 3. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes, 4. Plas land, st. M. Sanders. Drakenklasse B: 1. Stormvogel, st. H. W. v. d. Steen, 2. Zenith, st. W. Bakker. Olympiajollen klasse A 1: 1. Glipper, et. D. Kagchellaid, 2. Wardy, st. R. Lem stra, 3. Fram, st. mej. C. van Gooi, 4. Foef, st. E. G. v. d. Stadt. Olympiajollen klasse B: 1. Flossie, st. E. H. v. d. Berg, 2. Roy, st. C. G. Vink, 3. Schuimbekker, st v. d. Vaart. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Wieko, st. C. M. H. Nauta, 2. Wilgenhoek, st. J. H. Lou- werse, 3. All Weather, st. Jac. F. Stau, 4. Dinges, st. W. J. H. Nauta, 5. 't Geusje, st. B. E. Ott. 12 M2. Sharpieklasse B: 1. Hoera II, st. J. Vlaming, 2. Mieke II, st. A. G. Gülcher, 3. Toy, st. B. Jongemans, 4. Pieter II, st. J. Mooy. Noord Ned. 16 M2. klasse A 2: 1. Algri, rie, st. M. van Dijk, 2. Kwaje Hoek n, st. K. L. v. d. Horst, 3. Unrêst, st. C. C. Flem- min, 4. Unrêst, st. J. S. de Vries, 5. TER, S NoordN edkk16'H2. klasse A 2: 1. Algri, st. J. Alberda, 2. Jarom II, st. J. Hulk, 3. Sonnevaert, st. H. van Hees, 4. Soekasari, st. J. Ek Jr., 5. Aeolus, st. W. v. Loo. Noord Ned. 16 M2. klasse B: 1. Beatrix, st. S. de Wolff, 2. Windekind, st. C. J. v. d. Bas, 3. Anak Angin, st. W. Bos. Pampusklasse met Bij zeilen: 1. Ruiter, R. Reitsma, 2. De Steur, mevr. G. C. v. d. Steur, 3. Wildebras, st. J. Key. Pampusklasse zonder Bij zeilen: 1. Op- passertje, st. H. Stumpe, 2. Spriet, st. J. M. G. Schramae, 3. Albatros, st. G. Vis Jr. Regenboogklasse A: 1. Saenden, st. L. de Wit, 2. Phecda, st. G. Deichman, 3. Wa terrot. st. S. Kuipers, 4. Dolfijn, st. K. Vrolijk, 5. Schelm, st. v. Dijk. Regenboogklasse B: 1. Duck st. mej. P. Versluys, 2. Hein, st. W. L. Berghoek. 12-Voetsjollenklasse A: 1. Ree, st. C. W. Schaap, 2. Ans, st. G. Lansdman, 3. Ideaal, st. mej. E. L. Karreman, 4. Dui kelaartje, st. F. J. Mastenbroek, 5. 't Keg- getje, st. J. W. v. d. Berg Jr. 12-Voetsjollenklasse B: 1. Repl, st. J. Vollebregt, 2. Kruimeltje, st. N. A. de Jon- cheere, 3. Jaco, st. C. W. v. Holst Pelle- kaan, 4. Springkikker, st. ,A. C2. J. Reits ma, 5. Popeye, st. P. Schoen. DE ZONDAG. Weinigen zullen hebben kunnen den ken, dat de Kaag-Zondag, die inzette met een dik bewolkte lucht en fiksche regen buien, nog zoo uitstekend zou slagen, 't Is waar, de zeilers zien niet op goed of slecht weer, of de zon schijnt of dat het regent, maar 'n onmisbare factor voor het sla gen van een zeilersfeest is: wind, wind, wind. En dat was er vandaag, 's morgens zonder en 's middags mèt zon en met volop zon. Toen waren de Kagerplassen weer op haar mooist, ook al bleef de be langstelling verre beneden die van vroe gere jaren. Het schijnt, dat de tijdsom standigheden nu toch wel sterker dan ooit haar stempel op het bezoek „uit louter be langstelling" drukken. Dit mogen we ten minste besluiten uit het feit, dat de be langstelling der deelnemers onverminderd sterk blijft. De eerste groote strijd van dezen dag, welke te 10 uur aanving, was de team wedstrijd in de Regenboogklasse tusschen Holland en Friesland, van elk gewest vijf. Voor Holland kwamen uit v. d. Velde, v. d. Mey, L. de Wit, F. Theunissen en J. de Vries; voor Friesland: K. Vrolijk, P. v. Dijk, S. Kuipers, R. v. d. Sluis en R. Moedt. Er is in dezen strijd fel gevochten om den voorrang en uiteindelijk behaalden de Friezen een nuttigen voorsprong van bijna 8 punten. Dit was echter niet alleen een gevolg van het resultaat van aankomst. Immers, volgens de volgorde van aan komst der jachten was de stand 2826.1 in het voordeel der Friezen, doch J. de Vries had twee protesten, tegen v. Dijk en Vrolijk, welke evenwel werden afgewe zen, zoodat de Hollander werd uitgeslo ten en het Holland-team verschillende punten verspeelde, terwijl de Friezen er nog enkele bijkregen door opschuiving van plaatsen-. Zoo werd de stand na den eersten dag 3123.1 voor de Friezen. Het resultaat van heden en de stand na twee wedstrijden vindt men in het hoofdblad van heden. De wedstrijden hadden overigens een uitstekend verloop en hoewel er hier en daar volop afwisseling was, vergeleken bij de resultaten van Zaterdag, was er toch ook veel overeenkomst. We noemen b.v. de Olympiajollenklasse. Hier waren in de Afdeeling A 1 de meest geroutineerde zeilers bij elkaar gebracht en het werd dus een krachtmeting tus schen sterren van de eerste grootte. De Jong wist evenwel al zijn concurrenten te slaan. Lemstra werd tweede, Daan Kag chelland derde en Coops vierde. Evenwel, Borgerhoff Mulder stelde vandaag nog erger teleur dan gisteren. Reeds bij den eersten boei op het Zweiland bleek, dat hij een harden dobber zou hebben. Hij werd tusschen eenige andere deelnemers weggedrukt en lag met Coops achteraan. Deze herstelde zich echter keurig en na het zware kruisrak ZweilandNorre meer had de Amersfoorter reeds de vierde plaats bereikt, welke plaats hij ook niet meer afstond. In de A2 afdeeling wist v. d. Stadt op den eersten prijs beslag te leggen, Volle bregt werd tweede, Huybers en v. Hel- vert, allen goede bekenden van de Ka gerplassen, resp. derde en vierde. In de B-klasse der Olympiajollen won E. H. v.. d. Berg voor de tweede maal, v. d. Vaart en Vink wisselden van plaats, vergeleken bij Zaterdag en Furnée uit Wassenaar werd vierde. C. Nauta werd voor de tweede maal eer ste prijswinnaar in de Sharpieklasse A, in de B-klasse was Gülcher thans eerste, zoo- /SIGAREN dat hij in punten gelijk kwam met Vla ming, die Zaterdag eerste was. De Sneeker-zeiler J. Alberda won voor de tweede maal in de Noord Ned. 16 M2. klasse, terwijl Flemming, die Zaterdag als derde was binnengekomen, nu even eens een eersten prijs won. Ook de Oegstgeestenaar Reitsma boek te een nieuwe zege door in de Pampus klasse met bijzeilen weer als eerste te eindigen, Stumpe uit Warmond voor de tweede maal den eersten pry's won in de Pampusklasse zonder bijzeilen. In de Regenboogklasse B behaalde mej. Versluys haar tweede zege, maar daarbij had zij het geluk op haar hand, want de Aalsmeerder Berghoef hield den boei van aankomst (den H-boei) aan stuurboord in- plaats van aan bakboord. Zoo eindigde hij wel als eerste, doch werd niet gefinisht voordat hy zijn fout hersteld had. In dien tijd was mej. Versluys als eerste binnen gekomen. In de 12 Voetsjollenklasse liepen de prijswinnaars nogal uiteen, hetgeen bij zulk een groote deelname niet te verwon deren is. Alleen G. Landsman en F. Mas tenbroek maakten daarop een uitzonde ring. Eerstgenoemde werd dezen middag winnaar nadat hij Zaterdag tweede was geweest, terwijl de laatste voor de tweede maal vierde werd. De B-jollenklasse telde geen enkelen zelfden prijswinnaar van Zaterdag, zoodat de winnaar van den hoofdprijs hier nog ver te zoeken is. De uitslagen zijn: HollandFriesland-Regenboogwedstrijd: 1. J. C. v. d. Velde (Holland), 2. R. v. d. Sluis (Frieland), 3. K. Vrolijk (Fr.), 4. P. v. Dijk (Fr.), 5. L. de Wit (H.)t 6. W. Z. v. d. Mey (H.), 7. S. Kuipers (Fr.), 8. R. Moedt (Fr.), 9. F. Theunissen (H.) Uitge sloten J. de Vries (H.). Punten: Friesland 31, Holland 23.1. 45 M2. klasse: 1. Walta, st. C. A. Ver- maat, 2. Föhn, st. A. G. Sijthoff, 3. Blau we Vogel, st. P. Molenaar. Vrijbuiterklasse: 1. Graaf de Lumey, st. L. J. Fonteyn, 2. Jean Bart, st. M. A. Raasveldt, 3. Jan Brass, st. J. Dorsman. Drakenklasse A: 1. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes, 2. An ja Katinka, st. J. A. v. Breemen, 3. Thedo II, st. A. Carpentier, 4. Zilvermeeuw, st. B. J. Moret. Drakenklasse B: 1. Vief st. G. G. Mat- thieu, 2. Zenith, st. W. Bakker. Olympiajollenklasse A 1: 1. Zomer weelde, st. J. H. H. J. de Jong, 2. Wardy, st. R. Lemstra, 3. Glipper, st. D. Kagchel land, 4. Borreltje, st. A. D. H. Coops, 5. Trewes, st. S. v. d. Meer. Olympiajollen klasse A 2: 1. Foef, E. G. v. d. Stadt, 2. Sleipnir, st. L. P. Volle bregt, 3. Dippy, st. P. J. J. Huybers, 4. Vagebond, st. Th. v. Helvert, 5. Black Ma gie, st. W. Stoutenbeek. 2 Olympiajollen klasse B: 1. Flossie, st. E. H. v. d. Berg, Schuimbekker, st. v. d. Vaart, 3. Roy, st. C. G. Vink, 4. Mayhorn, st. C. Bredius. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Wieko, st. C. M. H. Nauta, 2. All Weather, st. Jac. F. Stap, 3. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse, 4 Ronny 2, st. F. Overmans, 5. Balder, st. J. Giltay. 12 M2. Sharpieklasse B: 1. Mieke II, st. A. G. Gülcher, 2. Hoera II, st. J. Vlaming, 3. Ideaal, st. J. P. J. Schoten, 4. Pieternel, st. ir. A. van der Heyden. Noord Ned. 16 M2. klasse A 1: 1. Algri, st. J. Alberda, 2. TER, st. A. D. Bakker, 3. Horzel II, st. J. E. Scharphuis, 4. Lem met, st. A. Janssen, 5. Reidhin II, st. G. de Boer. Noord Ned. 16 M2. klasse A 2: 1. Unrêst, st. C. G. Flemming, 2. Nix, st. G. H. v. Harten, 3. Marie, st. M. van Dijk, 4. Jaro n, st. J. Hulk, 5. Sobat, st. L. H. Bijl. Noord Ned. 16 M2. klasse B: 1. Roer domp, st. J. Brunt, 2. Aeolus, st. A. Hof kamp, 3. Beatrix, st. S. de Wolff, 4.. Nel son, st. R. Alt2, 5. Gut Nass, st. L. P. van Lommei. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Ruiter, st. R. Reitsma, Tjif Tjaf, st. W. de Vries Jr., 3. Pinguin, st. Fokke de Jong. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Op- passertje, st. H. Stumpe, 2. Albatros, st. G. Visj 3. Alk, st. A. Volker. Regenboogklasse A: 1. Schelm, st. P. v. Dijk, 2. De Kikker, st. H. Nathan, 3. Phecda, st. G. Deichmann, 4. Dolfijn, st. K. Vrolijk, 5. dé Bruiser, st. R. A. v. d. Sluis. Regenboogklasse B: 1. Duck, st. mej. P. Versluys, 2. Hein, st. W. L. Berghoef. 12-Voetsjollenklasse A: 1. Ans, st. G. Landsman, 2. Pinokkio, st. J. N. Braun- berger, 3. Notedop, st. P. A. de Jong, 4. Duikelaartje, st. F. G. Mastenbroek, 5. Phoenix, st. J. v. 't Oever Jr. 12-Voetsjollenklasse B: 1. Waterbaby, st. Mej. Titia Maas, 2. Lucky Rascal, st. D. van Eek, 3. Repl, st. J. Vollebregt, 4. Snapje, st. A. Kok, 5. Chanteclair, st. M. de Haan. ZEILEN DE SNEEK WEEK 1939. Kampioenswedstrijden in de 30 M2. klasse. De zesde Sneeker zeüweek, die in het geheele land reeds een groote bekendheid heeft verworven, nadert snel. Reeds is de aankondiging voor de wed strijden van de Sneeker Zeil Club, die ge houden zullen worden op Zaterdag 12, Zondag 13 en Maandag 14 Augustus a.s. aan de daarvoor in aanmerking komende wedstrijdzeilers, vereenigingen enz. ver zonden. Deze wedstrijden winnen dit jaar nog meer in beteekenis door de kampioenswed strijden in de 30 M2. klasse, voor welk kampioenschap drie races gezeüd moeten worden. De eerste begint Zaterdagmiddag 12 uur, de tweede Zondagmorgen kwart over 10, en de beslissende Maandagmorgen half 11. Naast deze belangrijke kampioenswed strijden worden groepswedstrijden gehou den in de 16 M2. klasse en de B.M. klasse tusschen groepen uit Holland, Overijssel, Groningen en Friesland. De groepen wor den gevormd in overleg met het bestuur der S. Z. C. LAWNTENNIS DE DUITSCIIE KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Rollin Couquerque in de halve eindstrijden geklopt. Mej. Rollin Couquerque werd Zaterdag middag in den kalven eindstrijd van het cLamesenkelspel geslagen door mej. Kovac. In het damesdubbelspel won onze land- genoote met mej. Ullstein van mej. Somagy en mej. Popp. Heeren-enkelspel: halve eindstrijd: Men- zel (Duitsohlamü) sl. Goepfert (Duitsch land) 6—4, 1—6, 4—6, 6—4, 6—2. Henkei (Duitschland) sl. Koch (Duitschland) 64, 6—2, 6—1. Dames-enikelspel, halve eindstrijd1: me vrouw Sperling (Denemarken) sl. mej. So- magyi (Hongarije) 61, 63. Mej. Kovac (Jougo-Slavië) sl. mej. Rollin Couquerque (Nederland) 6—1, 6—1. Heerendiüblbelspel: Sitlh en Anderson (V.S.) sl. Gaivriani en Del Bello (Italië) 36, 63, 46, 62, 64. Goepfert en Metaxa (Duitschland) sl. BillingtonGod- sell (Engeland) 75, 63, 97. De Steflani en Canapele (Italië) sl. Cejnar en Sibar (Bohemen—Movarië) 75,6—4, 16, 16, 6—3. Dames-dubbelspelmej. Ullstein (Duitsch land') en mej. M. Rollin Couquerque (Ne derland') sl. mej. Somagyi en mej. Popp (Hongarije) 60, 46, 62. Gemengd dubbelspel: de heer en me vrouw Schroder (Zweden) sl. mej. Kovac (Yougo-Slavië) en Mayer (Duitschland) 7—5, 3—6, 6—2. Gisteren zijn de internationale tenniskam pioenschappen van Duitschland beëindigd. Mevr. Sperling won voor de zesde maal den titel, terwijl Henkei het kampioenschap be haalde door Memzel in vier sets te slaan. Mej. Rollin Couquerque en mej. Ullstein moesten haar meerdere erkennen in het DeenschrDuitsdhe paar mevr. Sperling en mevr. Schneider. Henkei en Menzel zegevierden over Smith en Andersom De uitslagen luiden: Heererienkelspel: Henkei (Duitschland) sl. Menzel (Duitschland) 46, 63, 60, 61. Damesenkelspel: Mevr. Sperling (Dene maken) sl. mej. Kovac (Zuid-Slavië) 60, 6—1. Gemengd dubbelspel: mej. Wheeler en Smith (V.S.) sl. mej. Jarvis (Engeland) en Anderson (V.S.) 63, 75. Damesdulbbelspel: mevr. Sperling (Dene- makrein en mevr. Schneider (Duitschland) sL mej. M. Rollin Couquerque en mej. Dll- stein (Duitschland) 61, 6—4. Heerenldubbelspel: Henkei en Menzel (Duitschland) sl. Smith en Anderson (VjS.) 6—1, 7—5, 6—4. GEEN INTERNATIONALE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Het bestuur van den K.N.L.T.B. heeft tot een ingrijpenden en teleurstellenden maat regel zijn toevlucht moeten nemen, n.l. tot het besluit om de internationale 'kampioen schappen, welke deze week van Dinsdag tot Zondag gehouden zouden worden, niet te doen doorgaan. De oorzaak van dit vervallen van het be langrijkste tournooi van het seizoen, en dat juist in het jubileumjaar, ligt in de geringe deelneming van fouitenlandsche en ook bin- nenlandsche spelers. Zooals men weet zijn data van deze kampioenschappen voor het eerst verschoven moeten worden van de week na Wimbledon naar deze week. Aan vankelijk meende men, dat er toch wel een behoorlijke bezetting zou volgen. Immers, na Hamburg konden tal van spelers naar Noordwijk komen. Echter is komen vast te staan, dat deze week tal van internationale wedstrijden gespeeld zullen worden. Inmiddels is het bondsbestuur in overleg getreden met den Duitschen Tennis Bond om den reeds principieel op het programma geplaatsten officieel en interlandwedstrijd Nederland1Duitschland op de laatste da gen van de komende week te Noordwijk te houden. Die wedstrijd zou waarschijnlijk gehouden worden tusschen ploegen vian twee dames en vier heeren. Op het telegra fische voorstel van den K.N.L.T.B. is nog geen antwoord ingekomen. Wel had de Duitsche Tennisbond twee spelers voor het tournooi te Noordwijk aangewezen, n.l. Buchholz en Gulcz, die te Hamlbrug de der de ronde hebbent bereikt. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRIKETBOND. De uitslagen: Eerste klasse: HBSVW; draw le inn. VW 189 (J. Aiders 75; W. Rooden- burg 29), A. v. d. Vegt 039, C. Huinder 4—71, J. Everard 2—37; HBS 150 (tijd), H. Herkots 45, A. v. d. Vegt 30) J. Alder 1 36), W. Roodenburg 247, J. Grootmey- er 435, W. Engel 1—23. L.C.C.H.B.S. 2. Gewonnen door L.C.C. met 94 runs. L.C. C. le innings 145, waarvan Metsch 39, P. Hagenaar 10, P. Kantebeen 29. Bowlingcij- fers: van Doorn 3 voor 37, C. Borsboom 2 voor 29, Scheepen 2 voor 22, Huïnder 2 voor 12. H.B.S. le innings 51, waarvan Keilhotz 19, van Rhijn 11 en van der Held 20. Bowlingcijfers: A. van Es 7 voor 21, F. van Es 2 voor 18. AJAXR.I.O. Gewonnen door AJax met innmgs en ix runs.R.I.O. eerste innings 60, waarvan D. van Gemen 11 en W. Vos 20. Bowlingcijfers: van Oudgaarden 2 voor 20, Wenting 5 voor 27. Ajax eerste innings 139. waarvan Ver steeg 58, Janssen 21, Wenting, den Holder 10. Bowlingcijfers: van Gemen 4 voor 18, Sleysten 3 voor 39. R.I.O. tweede innings 68, waarvan W. Vos 12 en Hendriks 21. Bowlingcijfers: Wenting 4 voor 39, Ver steeg 2 voor 23; Goudswaard 3 voor 0. XERXES—L.M.C.C. Derde klasse. Gewonnen door Xer xes met innings en 105 runs. Xerxes 191 runs. L.M.C.C. 35 runs, tweede innings 51 runs. NEDERLANDSCH ELFTAL—ETON RAMBLERS. Engeland wint met 101 runs op de tweede innings. Zondag is te Haarlem de tweedaagsche cricket wedstrijd tusschen een Nedcr- landsch elftal en de Eton Ramblers begon- Eton Ramblers 99 runs, waarvan Hogg 39, Folen 26 en Warner 10. Bowlingcijfers: GGallois 5 voor 26, Ter- wiel 5 voor 22. Nederlandsch elftal 75 runs, waarvan Schnitger 17, Sillevis 19 en van Manen 14. Bowlingcijfers: Cartwright 2 voor 20 Hogg 4 voor 5, Marsheam 2 voor 18 Gibson 1 voor 15. De wedstrijd werd gisteren gewonnen door de Engelsche spelers met 101 runs op de tweede innings. Eton Ramblers 2e, innings 149 runs, waarvan Walker 21, Hogg 38, Folen 10, Johnson 47 en Gibson 11. Bowlingcijfers Jansen 5 voor 17, Galloi6 2 voor 28, Sodderland 1 voor 10 en Labou- chère 1 voor 14. Nederlandsche ploeg 2c innings 72 waar van Jansen 27 en SchnitgerlO. Bowlingscijfers: Marsham 4 voor 18, Hogg 3 voor 8 Gibson 2 voor 10 en Cart wright 1 voor 30. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL NAAR ENGELAND. J. Voogd vervangen door jhr. J. van den Bosch als wicketkeeper. Na afloop van den wedstrijd tegen de Eton Ramblers vergaderde de keuzecom missie van den N.C.B. en besloot het elftal voor den wedstrijd tegen de M.C.C., welke op 1* en 15 Augustus op Lord's te Londen gespeeld zal worden, ongewijzigd te laten, met dien verstande, dat jhr. J. van den Bosch als wicketkeeper zal zijn in plaats van J. Voogd. Het elftal is als volgt samengesteld: mr. H. van Manen, (H.C.C.) aanvoerder, dr. M. Jansen (P.W.) vice captain, jhr. J. van den Bosch (H.C.C.) wicketkeeper., mr. P. C. G. Labouchèrc (S.C.H.C.), A. Terwiel (V.O. C.), H. Stolk (Hermes-D.V.S), H. Schnit ger (P.W.), L. W. Sillevis (H.C.C.)., W. H. Gallois (H.S.C.), W. O. F. Wittebol (V.R. A.) en L. J. Sodderland (H.C.C.).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13