RECHTZAKEN SPORT Ook de vierde Kaagdag bracht wind LUCHTBESCHERMING MAANDAG 24 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Voorzitter: M. F. Berkhout, Burgemeester Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennis geving de heer W. v. d. Ham. De geloofsbrieven der nieuw gekozen leden worden in orde bevonden. De voorzitter deelt den raad mede, dat het college van B. en W. tot waarnemend secretaris heeft benoemd den heer J. Aten, die heden zal worden beëedigd, waarna de heer J. Aten in de openbare vergadering verschijnt en in handen van den voorzit ter de bij de wet vereischten eed aflegt. Vervolgens deelt de voorzitter den raad anede, dat de aankoop gronden voor de verbreeding van de Schoolstraat door Ged. Staten is goedgekeurd. Drinkwatervoorziening. Naar aanleiding van een advies inzake de verbetering van het buizennet der wa terleiding, stellen B. en W. den raad voor, een dubbele transportleiding te leggen vanaf het pompstation tot de Oranjekade, hoek Papelaan, circa 550 M I lang met een inwendige diameter van 200 m.m. om het drukverlies bij het geraamde uurverbruik binnen redelijke grenzen te houden, en aan het college voor dat doel een crediet te verleenen te bedrage van: 4000. Wordt aldus besloten zonder eenige dis cussie. Extra steun aan werkloozen Uit het Jaarverslag van de B-steun blijkt, dat in 1938 door de commissie 200 aanvra gen zijn behandeld, waarvan er 182 zijn toegekend en 18 zijn afgewezen .Het totaal der verstrekte uitkeeringen heeft bedragen 937.50. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een verslag van den keu ringsdienst, jaar 1938. De heer W. J. Duijnisveld meent, dat veel wat in het prae-advies staat over deze zaak overbodig is. Immers het wekt de schijn, alsof de raad de bevoegdheid heeft de aansluiting bij den keuringsdienst te Leiden op te zeggen. Wij zouden wenschen een eigen keurmeester, dooh de raad heeft niets te zeggen omtrent deze kwestie en eenvoudig uit te voeren, wat opgelegd is. Het is een wassen neus. Hier wordt ook dit verslag voor kennisgeving aangenomen. Ziekenhuisfondsverordening. Vervolgens bieden B. en W. den raad een nieuwe verordening ter vaststelling aan, waarin het voor ondersteunde perso nen verplichtend wordt gesteld zich te ver zekeren tegen de kosten van ziekenhuis- verpleging. Vrijwel alle in 1938 ondersteun de personen waren verzekerd, doch het verdient niettemin aanbeveling een ver plichting te scheppen. De aangeboden ver ordening bestaat uit 9 artikelen. De heer D. Limburg heeft eenige beden kingen. Het gaat spreker te ver, de ver plichting door te voeren, daar ook de ver plichting wordt opgelegd, wanneer zij werken in het vrije bedrijf en dat de werk loozen de geheele premie moeten betalen. Kan dit niet geschieden met behulp van gemeente en suppltiefonds op de vereeni ging voor ziekenhuisverpleging? vraagt spreker. Ook de heer J. Braggaar heeft bezwaren, al kan hij met de gedachtengang van het voorstel accoord gaan. Wanneer de ge meente een verplichting oplegt, dan moet er iets tegenoverstaan voor menschen, die moeten leven van het steunbedrag. De voorzitter beantwoordt de beide hee- ren en zegt, dat reeds getracht is met de vereeniging van Zieakenhuisverpleging tot overeenstemming te geraken, doch niet is geslaagd. Men moet niet vergeten# dat het cvergroote deel der arbeiders haar ver plichting omtrent zichzelf goed begrijpt en ook verzekerd is. Het geldt hier juist een zeer klein deel, die alles maar op anderen laten aankomen met de gedachte: de ge meente laat mij toch niet liggen. Bij het ziekenfonds is de zaak anders, daar deze premie voor de werkloozen veel hooger is en er dus reden is een bijslag te verleenen. Met moet ook niet vergeten, dat somtijds het steunbedrag wat men ontvangt al reeds zoo weinig verschilt van het bedrag wat de arbeiders ontvangen, die geregeld in het vrije bedrijf werkzaam zijn, zoodat men toch ook zorgen moet dat de prikkel om voor zich zelf te zorgen blijft bestaan en de contributie voor de ziekenhuisverpleging is niet hoog te noemen. De heer D. Limburg is het eens met den voorzitter, dat de werklooze ook moet doen wat in zijn vermogen is om zich zelf te hel pen; ook de heer J. Braggaar spreekt in denzelfden geest, doch meent, dat men niet de volle 100 pet. moet verhalen. De heer A. R. Niveen meent, dat nu blijkt, dat de overgroote meerderheid lid is van een der beide vereenigingen en een gering deel niet, het wenschelijke is een clausule in te lassohen, waarbij B. en W. gemachtigd worden in zeer bijzondere ge vallen af te wijken van deze verordening. De voorzitter kan dit aanvaarden als overgangsbepaling. Het is het beste de re dactie over te laten aan het college. Na nog eenigen tijd over dit onderwerp te heb ben gediscussieerd, wordt tot stemming overgegaan en het voorstel van B. en W. aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Voor het voorstel stemmen: de heeren A. Verboom, W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye, P. Koot, W. G. Duy- nisveld, O. R. Viveen, T. Bakker en de beide wethouders J. A. Mens en C. Eg- gink. Tegen stemmen: J. Braggaar en D. Lim burg. Aanvulling Ziekenfonds verordening. Met het oog op de ondersteunde kleine tuinders en kleine boeren, achten B. en W. het gewenscht, de ziekenfondsverordening aan te vullen en ook toepasselijk te verkla- VAN VOORSCHOTEN ren op de kleine boeren en tuinders en wel door aan het 2e lid van artikel I een letter c toe te voegen nl.: „degenen, die ingevolge de geldende bepalingen worden gesteund als kleine grondgebruikers of kleine tuin bouwers." Nadat de heer J. Braggaar heeft ver klaard, dat het bij deze verordening een ander geval is, daar hierop wel toeslag wordt verleend, waarom spreker zich met dit voorstel kan vereenigen, wordt met algemeene stemmen aldus besloten. Aanvrage ingevolge Lager Onderwijswet. Door het bestuur der vereeniging van de H. Catharina van Senen, alhier, is een ver zoek ingezonden om overeenkomstig arti kel 84 der L. O. wet 1920 medewerking te mogen ontvangen voor de aanschaffing van een aantal schoolboeken voor de in voering van een nieuwe methode voor de Fransche en Duitsche taal. De kosten zul len beloopen 111.60. B. en W. adviseeren den raad aan het verzoek te voldoen. Conform besloten. Wijziging schoolgeldverordening. Ingevolge artikel 19 der school geld ver ordening is het schoolgeld verschuldigd in vier gelijke termijnen, wat voor sommige personen moeilijkheden geeft, weshalve B. en W. den raad voorstellen deze termij nen van vier te veranderen in acht termij nen, opdat men het gemakkelijker aldus kan voldoen. De heer D. Limburg uit zijn tevreden- beid over deze wijziging, waarna aldus wordt besloten. Openbare muziekuitvoeringen. Van het bestuur der Koningin Wilhel- minavereeniging is een verzoek ingeko men, hetwelk beoogt een nauwere samen werking tot stand te brengen tusschen die vereeniging en de beide muziekgezelschap pen alhier. Aangezien de Koningin Wilhel minavereeniging de eenige ter plaatse ge vestigde Oranjevereeniging is en de con certen in het Burgemeester Vernèdepark zich bovendien nauwelijks in eenige belang stelling van de zijde van het publiek mo gen verheugen, wenschen B. en W. aan het zoek te voldoen en de besluiten in te trek ken het vroeger genomen besluit en het harmoniegezelschap Benvenuto en de Sint Laurentius harmonie, beide van alhier, elk jaarlijks drie concerten, voor rekening van de gemeente, te doen geven, tegen een ver goeding van 25.per concert en het be palen van het tijdstip van elk der te geven concerten te doen plaats vinden door de Koningin Wilhelminavereeniging, in over leg met het desbetreffende muziekgezel schap en ten genoegen van het college van B. en W. Wordt aldus na eenige bespreking be sloten. Subsidie Koningin Wilhelmina vereeniging. De Koningin Wilhelminavereeniging heeft verzocht voor het jaar 1939 in aanmerking te mogen komen voor een subsidie, voor het organiseeren van kinderfesten, ter vie ring van den verjaardag van H. M. de Ko ningin. B. en W. stellen den raad voor een subsidie te verleenen van 15 cent per deel nemend schoolkind. Conform besloten. Wijziging Bezoldigingsbesluit. 1938. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor het salaris van het hoofd centrale boekhouding te herzien en den functiona ris een hooger salaris toe te kennen en ge ven B. en W. den raad in overweging aan de verordening toe te voegen een nieuwen rang „hoofdcommies eerste klasse" met een jaarwedde vaD 26003000 (4 één- jaarlijksche verhoogingen van 100. (thans is dit salaris van het hoofd centrale boekhouding 2000.in minimum en 2600.in maximum). Tevens geven B. en W. den raad in overweging de Jaarwed de van den agent der arbeidsbemiddeling te bepalen op 300.(thans 250.doch dit is slechts een administratieve maatre gel en heeft voor den betrokken ambte naar geen enkel gevolg. Nog enkele artike len worden voorgesteld voor wijziging o.a. art. III, waarin bepaald wordt het tijdelijk personeel niet in het genot van kinder- toelagé te stellen en tevens aan den waar- nemenden secretaris een jaarlijksche toe lage van 150 te verleenen, zooals dit ook is geregeld voor den waarnemenden ge meenteontvanger. De heer J. Braggaar kan zich voor het grootste deel van dit voorstel wel vereeni gen, doch niet met art. 3. Al is spreker een principieel tegenstander van kindertoeslag bevreemdt het hem toch, dat het tijdelijk personeel hiervan is uitgesloten. De heer A. R. Viveen verklaart in prin cipe voor kindertoeslag te zijn en zou ook wel wenschen, dat ook het tijdelijk perso neel hiervoor in aanmerking komt. De voorzitter antwoordt, dat dit geen nieuwe zaak is, doch thans wordt vastgelegd, wat practisch steeds is toegepast. Er is nog veel oneer onderscheid tusschen vast en los per soneel, niet alleen alhier, doch overal. Nim mer heeft het in de bedoeling gelegen van den raad om voor los personeel behalve het loon nog andere emolumenten, waarop het vaste personeel recht heeft te geven, want dit zou tot groote bezwaren aanleiding ge ven, aldus de voorzitter. De heer D. Lim burg weet wel, dat het nimmer de bedoe ling is geweest aan tijdelijk aangesteld per soneel kindertoeslag te geven, doch het is principieel niet verkeerd dit thans wel te doen, temeer daar de overheid op het punt staat voor het vrije bedrijf ook hiertoe over te gaan. Het college van B. en W. houdt rugge spraak en de voorzitter verklaart, dat het college bereid is aan dezen wensch te vol doen en de kindertoeslag ook toe te passen bij aanstelling van tijdelijk personeel, waarna met algemeene stemmen en zonder hoofdelijke stemming het bezoldigingsbe sluit wordt aangenomen. Wijziging electriciteitsverordenlng (Huurinstallaties) De woningen in het Burgemeester Ver nèdepark zyn allen voorzien van een huur- stallatie, wat vele moeilijkheden geeft en ook zijn er nog verspreide woningen, die voorzien zijn van een huurinstallatie. In het geheel zijn 135 huurinstallaties. Bij de huurinstallaties betaalt men thans 0.25 per KWH verhoogd met 0.107 KWH tot dekking van de meter en installatiehuur, terwijl boven het gebruik van 140 KWH per jaar, voor het meerdere gebruik 0.10 per KWH wordt gerestitueerd. B. en W. stellen den raad voor deze huurinstallaties van de woningen in het Burgemeester Ver nèdepark te doen overnemen door het wo ningbedrijf tegen een bedrag van 1908.09 en aan de eigenaren van de z.g. verspreide perceelen, waarin een huurleiding is, de installatie aan te bieden tegen een prijs van 60 pet. der alsnog in de toekomst verschul digde installatiehuur en zal daardoor een bedrag van 1.575 kunnen worden ont vangen. De prijs van de eletriciteit volgens aanwijzing van het enkelmetertarief zal dan kunnen worden vastgesteld k f 0.25 per K.W.U., (zonder muntmeter dus), dan wel gebruik te blijven maken van het munt metertarief ad f 0.35 per KWU met dien verstande dat bij een jaarverbruik van meer dan 60 KWU een tarief van f 0.25 in rekening wordt gebracht. Weshalve B. en W. den raad adviseeren aldus te beslui ten. Na eenige bespreking aldus besloten. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor op advies van den opzichter van den dienste van openbare werken kleine karwei werken ten behoeve van het woningbedrijf in eigen beheer te doen uitvoeren en op te dragen aan den badmeester B. J. Lamboo en het badhuis te doen schoonhouden door de werksters tegen een uurloon van 0.40 per uur. Wordt aldus besloten. Nadat nog eenige besluiten comptabili teit zijn genomen, wordt de openbare ver gadering gesloten. Haagsche Politierechter Een teil water. Toen hij bij den Politierechter parman tig binnen stapte kreeg men de indruk, dat hij of slager of kastelein was. Hij bleek een slager in ruste te zijn iemand die zijn schaapjes op het droge had gekregen. Uit de dagvaarding bleek, dat de rente nierende slager de dame, die een buur vrouw van hem is, beleedigd had door te gen haar o.a. te zeggen, scharminkel en wandelend knekelhuis hetgeen overigens niet erg netjes van de slager is. Maar van zijn standpunt bekeken meende hij gerech tigd te zijn deze woorden te gebruiken want vclgens hem zou de dame gezegd hebben bloedworst en bloedzuiger. Hoe dat zoo gekomen was? Wel, door het feit dat kleine oorzaken groote gevolgen hebben. Want hun huisjes grenzen aan elkaar en dus wat natuurlijk ook hun tuintjes. Na zijn bloederig bedrijf er aan gegeven te hebben had onze slager zich ontpopt als een liefhebber van tuinieren. Daarom had hij een aantal boeken aangeschaft van hoe plant ik goudsbloemen, hoe verdelg ik on gedierte e.a. Daarna had hij zijn stukje grond cm laten spitten, zelf had hij het niet gedaan gezien zijn omvang, en was begonnen zijn theoretische kennis om te zetten in de praktijk. Het gedijde wonder baar en des middags kon de slager geen grooter genoegen dan zijn siësta door te brengen in zijn lusthof. De juffrouw „van d'r naast" keek een beetje minachtend neer op deze liefhebbe rij van den slager. Wat haalde de. man zich eigenlijk in zijn hoofd om de geheele dag in de grond te wroeten. Haar „tuin" was tcch mooi al bestond hij alleen maar uit gras en onkruid en daarbij was hij tevens doelmatig. Vooral als het waschdag was kon je er zoo lekker je goed te bleeken liggen. Hieruit zult gij reeds begrepen heb ben, dat de juffrouw zelf haar wasch doet en dat men deze kleedingstukken dan ook in de gloor moet zetten, wat weer ten ge volge heeft dat men blijft zitten met een teil gloorwater. En wat doet men met dat gloorwater? Dat laat men weg loopen in de kolk. Maar als die kolk nu eens ver stopt is en men ziet zulks niet vlug genoeg. Dat nu was hier gebeurd, met al gevolg, dat de massa gloorwater een uitweg zocht en vond in des slagers tuintje. Toen de sla ger tijdens zijn middagdutje wakker schrok door een klotsend geluid zag hij dat zijn ontzetting, dat een waterval van gloorwa ter zijn heiligdom binnen drong. Als door een wesp gestoken vloog hij op om tegen zluk een manier van tuinbe- sproeiing te protesteeren. Natuurlijk was het een ongelukje maar de slager beschouwde het als een pesterij tje. „Hou je water bij je," klonk zijn goeden- middag. „Gud minsch, je la me schrikke," repli ceerde de juffrouw. En toen had zich het volgende „gesprek" voorgedaan, begonnen door de juffrouw. „Het is anders maar schoon water". „Wat schoon water, waar jij je vuile rommel in gewasschen heb". „Vuile rommel, jü bestaat uit vuile rom mel, minsch stel je niet zoo an, het is goed voor de luis. Trouwens het is nog al een tuin, phoe, zeker, dat stelletje onkruid". De slager, in zijn trots gekwetst, was boozer en boozer geworden en had toen de woorden gebruikt als in den aanvang ver meld, waarop de juffrouw volgens hem ge- De Friezen vergrooten hun voorsprong in den teamwedstrijd der Regenbogen. Nieuwe zege van Hofkes in de Drakenklasse. Een frissche morgen met 'n flinke bries, dat was de inzet van den vierden Kaag dag, die goede kans op aardige wedstrijden bood. Te 9 uur viel het startschot voor den tweeden teamwedstrijd der Regenboog klasse voor de HollandFriesland-race. Het werd een mooie start. Bijna geen ver schil was er tusschen de deelnemers on derling. Jammer was het, dat de baan vandaag vrijwel geheel bezeild was. Daardoor werd de strijd minder interessant. Ini usschen de den de Friezen al dadelijk een f linken gooi naar het hoogst aantal punten van dezen dag, want op het Zweiland noteerden we Kuipers als eerste, v. d. Sluis als tweede, terwijl Vroolijk de zesde plaats bezette en v. Dijk en Moedt de rij sloten, waardoor de stand, in punten uitgedrukt 2827.1 in het voordeel der Hollandsche zeilers was. Een loefpartij tusschen Theunissen en v. d. Sluis bracht weliswaar v. d. Mey op de tweede plaats, doch dit leverde nog geen puntenvoordeel op voor de Hollanders. Toen daarna Vroolijk erin slaagde tot de vierde plaats door te bringen kregen de Friezen weer een voorsprong van een punt. Er kwam daarna nog wel eenig ver schil in rangorde, doch in punten bleven de teams gelijk en werd de totaal-uitslag 29.1 voor Friesland en 26 voor Holland. Evenwel is dit nog geen definitieve uit slag, want v. d. Velde protesteerde tegen v. d. Sluis, die zich bij het ronden van den boei op den Dieperpoel tusschen den boei en v. d. Velde zou hebben ingedrongen. Wordt dit protest toegewezen, dan werd de puntenstand 3222.1 voor Holland, waardoor afgezien van een nog han gend protest van den eersten dag de stand- in het voordeel der Hollanders om gezet zou worden. In de 45 M2. Kruiserklasse startte Ver- maat vandaag niet. Hier werd het nu een vrij gemakelijke zege voor Sieverts, die na op den Dieperpoel nog op de tweede plaats achter Sijthoff te hebben gelegen op het Zweiland aan den kop lag en zijn plaats niet meer afstond. Sijthoff maakt intusschen nog een mooie kans op den hoofdprijs. In de Vrijbuiterklasse werd Fonteijn op nieuw winnaar voor Dorsman, die aanvan kelijk op de derde plaats lag, doch ten slotte toch als tweede eindigde. Fonteijn zal zeer waarschijnlijk wel op den wissel beker beslag leggen. De strijd in de Drakenklasse leverde ir. Hofkes weer een onbetwiste overwinning op. Hij werd bij den eersten boei op het Zweiland weliswaar nog juist gepasseerd door Carpentier, doch heroverde de lei ding om deze ten slotte niet meer af te staan. In de B-klasse der Draken zegevierde de Leidenaar H. W. v. d. Steen voor de tweede maal. W. Bakker uit Wassenaar eindigde voor de derde maal als tweede. Mej. Corry Gooi zeilde in de Olympia- jollenklasse A 1 vandaag een prachtige race. Zij startte weliswaar niet in de kop groep, doch in de tweede ronde had zij een mooien voorsprong, welke zij tot het einde bewaarde. In de A 2-afdeeling ging de strijd voor namelijk tusschen Daan Kagchelland en de Jong. Eerstgenoemde legde op den eer sten prijs beslag, terwijl de Jong zich met den tweede tevreden moest stellen. De start der 12 M2. Sharpieklasse A le verde iets ongewoons. Er waren zooveel schepen te vroeg over de startlijn, dat de start ongeldig werd verklaard, doch toen na 5 minuten opnieuw gestart werd, was het-hetzelde liedje. Toen werd vijf minu ten na de B-klasse gestart en voor de der de maal gelukte het. De Zaandammer v. d. Stadt liep dadelijk flink uit en hij had antwoord had „dat hij zich met het bloed en de levenssappen van arme minschen zooals zij, had vetgemest want dat hij de menschen aan alle kanten had bestolen en zwendeld". De slager was toen nog rooder geworden en had de sluizen der welsprekendheid ge opend en had de buurvrouw allerlei onkie- sche woorden naar het hoofd geslingerd- De juffrouw had dat toch wel een beetje te erg gevonden en had de vlucht naar bin nen genomen. Natuurlijk ontkende de slager, maar hij deed dit op zulk een nijdigen toon, dat men wel kon begrijpen, dat toen zijn tuintje van gloorwater werd voorzien, hij ook wel „iets" gezegd zal hebben, maar in geen ge val: „ach juffrouw, het is heusch niet erg". De officier hield zich aan de verklaring van de juffrouw en eischte een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Hevig verontwaar digd voerde de slager zyn verdediigng, waarbij nog vele wetenswaardigheden het levenslicht aanschouwden, maar het slot was toch, dat hij met een geldboete van 15 gld. tuinwaarts werd gezonden. En zoo zijn er al weer twee menschen, die elkaar voortaan als lucht behandelen en er is al zooveel oorlog op dit aardsche tranendal. Of zijn het maar „incidentjes"? spoedig aulk een voorsprong, dat hij niet meer te benaderen viel. De uitslagen zijn: HollandFriesland Regenboogwedstrijd: 1. S. Kuipers (Friesland), 2. R. v. d. Sluis (Fr.), 3, J. C. v. d. Velde (Holland), 4. W. Z. v. d. Mey (H.), 5. L. de Wit (H.), 6. J. de Vries (H.), 7. K. Vrolijk (Fr.), 8. R. Moedt (Fr.), 9. P. v. Dyk (Fr.). 10. F. Theunissen (H.). 45 M2. Kruiserklasse: 1. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts, 2. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar, 3. Föhn, st. A. G. Sijthoff. Vrijbuiterklasse: 1. Graaf de Lumey, st. L. J. Fonteijn, 2. Jan Brass, st. J. Dorsman. Drakenklasse A: 1. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes, 2. Thedo II, st. A. Carpentier, 3. Anja Kutinka, st. J. A. v. Breemen. Drakenklasse B: 1. Stormvogel, st. H. W. v d. Steen, 2. Zenith, st. W. Bakker. Olympiajollenklasse A 1: 1. Frans, st.vr. mej. C. van Gooi, 2. Mop, st. H. Holemeyer, 3. Wardy, st. R. Lemstra, 4. Borreltje, st. A. D. H. Coops. Olympiajollenklasse A 2: 1. Glipper, st. D. Kagchelland, 2. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong, 3. Little Jack, st. Jac. Bar- zilay, 4. Goesting, st. W. Ritman. WIELRENNEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDER LAND ACHTER GROOTE MOTOREN De finale van het kampioenschap van Nederland over 100 K.M. achter grontc mo toren, wordt morgenavond op de Stadion wielerbaan te Amsterdam verreden. Deel nemers zijn, behalve de reeds aangewezen renners Groenewegen, Snoek, Wals, Van der Wulp, Slaats en De Graaf, thans ook nog de geplaatste renners uit den voorwed strijd Bakker en Bosland. Voor de beide laatstgenoemden zijn twee uitstekende Fransche gangmakers geëngageerd, n.l. Jubi en Ville. Het programma wordt verder aangevuld met een olympischen inhaalwedstrijd voor ploegen van vier renners over 4 K.M. Hier in start de olympische ploege tegen een ploeg van Olympia uit Amsterdam en een ploeg van Excelsior, eveneens uit Amster dam. Bovendien rijden de drie finalisten van het amateurkampioenschap, nl. Derk- sen, Smits en Pronk een sprintwedstrijd. Tenslotte wordt ook nog een wedstrijd verreden voor amateurs over 10 K.M., die niet geplaatst zijn in het kampioenschap. VOETBAL R.K.V.V. „de Trekvogels". Een spannende wedstrijd had Zondag middag plaats op het Trekvogelterrein, waar de Goudsche gasten DONK II bij het eerste Trekvogelteam op bezoek was. Het was een wedstrijd vol afwisseling en ver rassingen. Aldra bleek na het begin van den wedstrijd, dat de Goudsche spelers er kaas van gegeten hadden en een' overwe gende sterke invloed op de Trekvogels uitoefenden. Vanzelfsprekend werd dit voordeel door DONK in winst omgezet, waarmede de eerste goal was gescoord. Spoedig gevolgd door een tweede en even later nog door een derde goal. Met dezen stand 03, namen de Trekvogels in geen geval genoegen en met succes werd een tegenaanval uitgevoerd, waardoor de eer al vast gered was. Doch van eer redden behoefde geen sprake te zijn, waar op sportieve wijze werd gespeeld en het spel zelf in de puntjes af was. Het werd nu tijd om eerst een kopje thee te gaan ge bruiken, en nadat dit gedeelte van den wedstrijd had plaats gehad werd de wed strijd met een stand van 13 voortgezet. Er bleek echter een merkbare verande ring te hebben plaats gegrepen. Het was alsof de Donk-mannen de voetballers van zoo juist niet meer waren. Dit bleek o..k spoedig uit den stand en opstelling der spelers, die geheel in het voordeel van de Trekvogels veranderde. Het duurde dan ook niet lang of een tegengoal werd ge maakt, gevolgd door een ander, terwijl last not least uit een overweldigend snelle aanval de bal als het ware rechtstreeks vanuit de handen der Trekvogel-keeper in het Goudsche „parlement" verhuisde. Dat waren er bijna dus drie achter elkaar en daarmede hadden de gasthecren meteen de leiding overgenomen. Maar 43 was nog niet mooi genoeg. Het lukte de Trek vogels spoedig er nog een bij te maken en toen tot overmaat van ramp nog een gast het veld van eer ging verlaten, moest het onvoltallige leger wel heelemaal versla gen worden. Het was dan maar goed, dat toen de stand 73 geworden was, de scheidsrechter (Leo Binken) einde blies. De DONK-mannen hebben zich echter kranig geweerd. Het zat hen, wat men noemt, tegen, doch de staaltjes voetbal kunst en behendigheid die aan den dag werd gelegd, is zeker nog een lofzwaai waard. Hiermede moet ook weer niet ver staan worden, dat de Trekvogels minder zouden zijn. Ze kunnen het zeker even goed. En wanneer zij dan ook de winst punten niet boven het spel laten gaan, wat ook niet zeggen wil dat het ten koste van eenige punten moet, dan zal dit de onderlinge verstandhouding zeer zeker ten goede komen en hen geduchte tegen standers maken in de competitie. is een belangrijke zaak voor iedereen, maar voor U en Uwe huisgenooten Is zij van het allergrootste gewicht. Inlichtingen verstrekt de secretaris van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, de heer D. C. KOK, Rapenburg 9, Tel. 807, waar men zich tevens kan opgeven als lid.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11