BINNENLAND KERKNIEUWS BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 24 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De Duitsche minderheid in Hongarije breidt zich uit Vreeselijk is het Hongaarsche grondgebied bij de vrede van Tria non na de wereldoorlog verminkt, maar men heeft het land niet zoo kunnen verkleinen, of er is nog al tijd een Duitsche minderheid over gebleven, die niet onaanzienlijk is, maar grootendeels verspreid woont. Langzaam aan worden de geruch ten, dat deze- Duitsche minder heid zich begint te roeren, beves tigd. Onze Hongaarsche correspon dent meldt ons hierover het vol gende: Op initiatief van de Hongaarsche Natio nale Bond van Universiteitsstudenten werd onlangs te Balaton een studieweek gehou den, waarop door vele vertegenwoordigers van diverse minderheden in Hongarije (vooral Slowaken en Duitschers) het woord werd gevoerd. De sprekers waren uitgenoodigd, om de verlangens van de minderheden hier ken baar te maken; deze verlangens zouden dan bestudeerd worden door de Universi teitsstudenten. Men zou meenen, dat dit initiatief ten zeerste zou zijn toegejuicht. Men zou toch moeten vermoeden, dat dit rechtstreeksche contact tusschen Honga ren, Duitschers en Slowaken slechts een ieders welzijn beoogde. Over deze studieweek is maar in één en kel Hongaarsch blad een verslag versche nen, namelijk in het orgaan van de Hon gaarsche Nationale Bond xan Universi teitsstudenten, de „Magyar Tudisito". Het verslag van dit orgaan, dat toch wel juist moet zijn daar de Bond van Universiteits studenten zelf de studieweek heeft georga niseerd, heeft in Hongarije wel eenig op zien gebaard. Want waar den studenten gevraagd had den om verlangens kenbaar te maken, kwam de spreker van de Duitsche min derheid met diverse verlangens voor den dag. Het rapport van dr. Franz Basch. De spreker van de Duitsche minderheid in Hongarije was dr. Franz Basch, de voor zitter van de „Volksbund der Deutschen in Ungarn". Hij begon zijn rede met een klei ne onaangenaamheid voor de Hongaren. Hij deelde namelijk mede, dat de Duitsche onderzoekingen hadden uitgewezen, dat er in Honarije minstens 700.000 Duitschers leven, terwijl de Hongaren het met hun statistieken op dit punt niet verder bren gen dan 478.000 Duitschers, hetgeen moei lijk kan worden beschouwd als een fout in de optelling. Een ander onaangenaam feit was de verklaring van dr. Franz Basch, dat de Duitschers in Centraal Europa uit biologisch oogpunt de meest waardevolle indiviuden zijn. Historisch is het wellicht niet geheel onjuist, maar het was voor de Hongaren toch minder aangenaam in dit kader te vernemen, dat het juist de Duit schers zijn geweest, die in Hongarije orde op sociaal gebied hebben gebracht. En het was maar een mislukte pleister op de won de, toen hij vervolgens overging tot de ver klaring, dat het niet in het minst in de bedoeling van Hitler lag, om iets aan de Hongaarsch-Duitschers grens te verande ren. Maar dit alles ware voor de Hongaarsche universiteitsstudenten nog te vergeven ge weest, als dr. Franz Basch niet uit een an der vaatje was gaan tappen, toen hij na melijk met eischen voor den dag kwam. De 13 punten der Duitsche minderheid. De verlangens der Duitsche minderheid somde dr. Basch vervolgens op in dertien punten, waarvan er sommigen weinig op een verlangen geleken, en er allerminst toe bijdroegen om de wederzijdsche ver standhouding door het prijzenswaardige initiatief voor de Hongaarsche studenten te verbeteren. Deze dertien punten luiden als volgt: 1. De Duitschers in Hongarije wenschen zelfbestuur. 2. De Duitschers in Hongarije verlangen geen politieke autonomie. 3. Zij wenschen opheffing van de onder wijswet van 1935. 4. Op onderwijsgebied verlangen zij, dat de Duitsche leerlingen na de zes jarigen leertijd van de Lagere School goed Duitsch kennen. 5. Waar de meerderheid der bevolking uit Hongaren bestaat, daar moeten Hongaarsche scholen komen, maar, waar Duitschers en Hongaren teza- I- 1 leven, daar moeten óf zuiver Duit sche, óf Duitsch-Hongaarsche scholen worden opgericht. 6. Zij vragen autonome Duitsche insti tuten voor opvoeding en onderwijs. 7. Een Hongaarsch gevolmachtigde van de regeering kan dan toezicht uit oefenen op deze autonome instel lingen. 8. De Duitschers in Hongarije wenschen voor him scholen Duitsche leerkrach ten. 9. Zij vragen om de oprichting van een Duitsche Middelbare School voor jongens. 10. Zij vragen om de oprichting van een of twee inrichtingen voor hooger on derwijs voor meisjes. 11. Zij wenschen een Duitsche vak school. 12. Zij wenschen zes of zeven Duitsche staatsscholen. 13. De Duitschers in Hongarije verlangen HET SINT WILLIBRORDUSFONDS EN NATIONAAL GENDENKTEEKEN. Vele vooraanstaande Katholieken meldden zich als stichter. Het beroep, dat het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Katholiekendag ge daan heeft op een beperkt aantal vooraan staande Katholieken om met een grootere gift toe te willen treden als stichter van het St. Willibrordusfonds, is niet ver- geefsch geweest. Het bleek inderdaad, dat vele prominenten het een eeretaak geacht hebben op bijzondere wijze mede te wer ken aan de tot standkoming van een grootsch nationaal monument ter eere van St. Willibrord. Behalve Z. H. Exc. Mgr. J. de Jong tra den als stichter reeds onmiddellijk toe, H.H. H.H. E.E. Mgr. Hopmans, Mgr. Die pen, Mgr. Huibers, Mgr. Lemmens, de mi nisters en oud-ministers Goseling, Romme, Weiter, Aalbense, Verschuur, Bongaerts, en vele notabelen: Graaf du Monceau, Jhr. Ruys de Beeren- brouck, Luitenant-generaal M. L. F. Ba- jetto, prof. mr J. H. P. Bellefroid, mr. J. W. Berger, procureur-generaal bij den Hoogen Raad, dr. D. H. J. M. Bolsius, jhr. mr. J W. M. Bosch van Oud-Amelisweerd, prof. dr M. A. van Bouwdijk Bastiaanse, P. N. de Charro van Kempen, prof. dr. J. G. van den Corput, H. J. M. Ermeking Jr., mgr. prof. P. Groenen, ir. F. H. E. Guljé, prof. G. Hartmann, president van het Se minarie Rijsenburg, mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, mgr. F. N. J. Hendrikx, vi caris-generaal van het Bisdom 's Herto genbosch, mr. J. C. J. W. Hermans, mgr. prof. dr. J. Hoogveld, C. O. F. Ridder Huyssen van Kattendijke, A. van Iersel, J. Ingenhousz, J. H. de Jong, ir. A. J. L. Ju ten, prof. dr. W. Koenraadt, dr. L. G. Kortenhorst, Henri Winters Mzn., Hubert Beckers, F. G. B. Kreymborg, mr. F. J. van Lanschot, dr. ir. J. A. A. M. van Loon, jhr. mr. W. Michiels van Kessenich, H. J. A. Middendorf, mr. G. A. J. M. Mut- saerts, jhr. mr. L. O. M. van Nispen tot Senevaer, jhr. dr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, dr. J. L. A. Peutz, mgr. dr. H. A. Poels, Pater V. Esser, S.J., Provin ciaal der Jezuieten, prof. mr. W. Pompe, jhr. mr, R. van Rijckevorsel, Pater B. Schaab, O.P., Provinciaal der Dominica nen, mr. B. J. M. van Spaedonck, P. N. L. Staal, mevr. P. Steenberghe-Engeringh, mr. R. E. Tilman, R. Tombrock, F. J. M. Tonino, mr. P. W. H. Truyen, mgr. J. M. v. d. Tuyn, A. F. de Vilder, C. F. de Vil der, mr. E. H. J. Baron van Voorst tot Voorst, mr. dr. W. A. J. M. Waterschoot van der Gracht, prof. dr. H. J. M. Weve, mr. K. L. C. M. I. Baron de Wijkerslooth de Weerdesteyn. Ook vele moederhuizen van mannelijke en vrouwelijke religieuzen gaven reeds te kennen als stichter te willen toetreden, terwijl ook het Werklieden Verbond, de Coöp. Centrale Boerenleenbank en andere instellingen en vereenigingen er prijs op bleken te stellen als medestichter een krachtig St. Willibrordusfonds en een grootsch nationaal gedenkteeken te hel pen oprichten. Dat ook zelfs in deze tijden Katholiek Nederland tot belangrijke offers voor een grootsche doelstelling bereid blijkt, is wel een sprekend bewijs van de innerlijke kracht van het Katholicisme en een reden tot groote verheugenis. Mochten daarvoor in aanmerking ko mende personen nog geen uitnoodiging om met een grootere gift als stichter toe te treden, hebben ontvangen, dan zou het Hoofdbestuur van den Nederlandsdhen Katholiekendag het op prijs stellen, in dien zij daarvan even wilden kennis ge ven aan het secretariaat der actie voor het St. Willibrordusfonds: N.Z. Voorburg wal 278, Amsterdam-C. Giften kunnen, zooals men weet, overigens worden gestort op de girorekening, No. 151490, van mgr. TTi. Verhoeven, 's Gravenhage. vijftien Duitsche afgevaaridgden in het Parlement. Verontwaardiging in Hongarije. Groot is de verontwaardiging in Honga rije om deze dertien punten, die zijn opge steld als eischen. En onder deze punten zijn er verschillende, die rechtstreeks in- druischen tegen de gewoonte en tegen de constitutie, zooals b.v. het verlangen naar 15 Duitsche vertegenwoordigers in het Parlement. Velen in Hongarije kunnen niet geloo- ven, dat dr. Basch zich als zoodanig heeft uitgelaten tijdens deze studieweek, maar zooals het katholieke blad „Nemzeti Ujsag" uit Boedapest opmerkt men moet er ge loof aan hechten, zoolang dr. Basch zelf het verslag van het studententijdschrift niet heeft gedementeerd. En als de formu leering van zijn punten anders ware ge weest, als de strekking van zijn betoog niet in overeenstemming zou zijn geweest met het verslag, dan zou hij onmiddellijk na het verschijnen van het studentenblad reeds een dementie gepubliceerd hebben. Rest nog de vraag of de Hongaren in het verleden de hun onderhoogerige minder heden wel goed hebben behandeld; eigen lijk is het geen vraag meer, want vele Hon garen geven ridderlijk toe, dat er in het verre verleden wel een en ander aan heeft ontbroken. Maar na de wereldoorlog was er zeker geen reden meer tot klagen. Integendeel, Hongarije heeft laten zien, hoe het zijn eigen minderheden in Bulga rije, Roemenië en Joego-Slavië behandeld wenscht te zien. Daarom juist nog' te meer gaan deze der tien punten veel te ver, en kan niet ver wacht worden, dat de Hongaarsche regee ring aan deze eischen tegemoet kan ko men. AMBACHT EN KLEINE INDUSTRIE. Installatie van de commissi inzake werktuigencrediet. Op het Departement van Economische Zaken is heden geïnstalleerd de commis sie voor toewijzing van het „Werktuigen crediet", welke installatie namens den Minister van Economische Zaken is ge schied door dr. H. M. Hirschfeld, direc teur van handel en nijverheid. Deze wees er op, dat dit crediet gezien moet worden als een onderdeel van een algemeene positieve middenstandspolitiek, welke door den Minister van Economische Zaken is voorgestaan. Het werktuigencrediet gaat een stap verder op den weg naar differentieering. Het zal speciaal dat deel van den mid denstand, hetwelk kan worden aangeduid met „ambacht en kleine industrie", in staat stellen tot het financieren van tech nische objecten. Verschillende omstandigheden hebben er toe geleid dat bij deze beide groepen een sterke credietbehoefte wordt gevoeld. Niet alleen echter ten aanzien van deze kleine nijveren, doch ook uit een oogpunt van algemeen en industrieel belang leek het gewenscht hier hulp te bieden. Het zou te betreuren zijn wanneer hun pro ductieve krachten niet tot ontwikkeling konden worden gebracht en een nijver heid, welker belang moet worden erkend, niet in staat zou blijken zich te handha ven. Ook sociaal gezien zal met deze hulp, een nuttig werk worden verricht. Uiteraard zullen slechts degenen die uit hoofde van hun persoon en him vakbe kwaamheid en credietwaardigheid daar voor in aanmerking komen, in staat wor den gesteld van het nieuwe crediet ge bruik te maken, middels hetwelk zij nieu we machines en werktuigen kunnen aan schaffen en in- het algemeen him outilla ge zullen kunnen verbeteren. Het zal de taak der commissie zijn, de nomen voor deze credietgeving vast te stellen en een beslissing te nemen op de aanvragen, welke haar, vergezeld van een prae-advies, door de Nederlandsche Mid- denstandsbank zullen worden voorgelegd. Zij zal hierbij mogen rekenen op de mede werking van den rijksnijverheidsdienst, welke in het bijzonder de nijverheidscon sulenten bij de uitvoering van dit crediet ter beschikking stelt voor het uitbrengen van een technisch advies, waarbij o.m. rekening zal worden gehouden met den aard en den omvang van het bedrijf, de verhoudingen in den betreffenden be drijfstak en de kwaliteiten van aanvrager als vakman. De rede werd beantwoord door den voorzitter der commissie, dr. Groeneveld Meyer, administrateur bij het Departe ment van Economische Zaken. Wij weten, aldus spreker, Uit verschil lende maatregelen door den minister ge troffen en bevorderd, welk een warm hart hij den middenstand toedraagt. Dit is ons zoo juist opnieuw gebleken uit de wijze waarop ons is uiteengezet, welke taak onze commissie, t.a.v. het industrieele deel van dien stand wacht. KATHOLIEKE BOND VAN KANTOOR BOEKHANDELAREN. De Nederlandsche Katholieke Bond van kantoorboekhandelaren heeft in „Royal" te 's-Hertogenbosch zijn vierde jaarvergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer J. A. Kooi» (Venlo). Nadat de nieuwe geestelijke adviseur, de zeereerw. heer K. Roncken, hoofdaalmoeze nier van sociale werken in Limburg, was geïnstalleerd, hebben de secretaris en de penningmeester hun verslagen uitgebracht. Beide verslagen geven reden tot voldoe ning. Het aantal leden stijgt en de finan ciën bevinden zich in uitstekenden staat; er is een mooi batig saldo. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden, de heeren Oortmeyer (Alk maar) en Reyntjes (Utrecht), welke laat ste niet herkiesbaar was. De heer Oort meyer werd met algemeene stemmen her kozen; in de vacature-Reyntjes werd bij enkele candidaatstelling benoemd de heer Blommesteyn (Hilversum). Vervolgens bracht de heer Möllman, di recteur van het bureau der federatie het jaarverslag van de Nederlandsche vereeni- gingenvoor den kantoorboekhandel uit. Als voornaamste punt werd gereleveerd het feit, dat de vestigingswet voor den kan toorboekhandel van toepassing werd ver klaard. Teneinde zich in het vak te bekwa men heeft de federatie een schriftelijken cursus in het leven geroepen, welke reeds lang loopt en waarvoor veel belangstelling bestaat. PROTESTANTSCHE KERKEN EN DE RADIO-OMROEP Een regeling voor de verzorging van uitzendingen Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken afwijzend op het verzoek van den Nederlandsch Hervormden Radio Omroep (N.H.R.O.), om toewijzing van zendtijd tot het doen van radio-omroepuitzendingen heeft beslist. Aan deze beslissing is een bij herhaling gepleegd overleg met de organisaties voor afgegaan, waarin de regeering eenerzijds het standpunt heeft ingenomen, dat ver splintering en verbrokkeling van den om roep zoo mogelijk dient te worden voor komen, doch anderzijds de redelijkheid werd erkend dat de protestantsche kerk genootschappen meer invloed kunnen uit oefenen op de verzorging van uitzendingen door de N.C.R.V., die naar hun aard tot het terrein behooren, waarvoor de kerken meer in het bijzonder belangstelling heb ben. Het bestuur van de N.CB.V. heeft zich bereid verklaard, een oplosing te bevor deren, waardoor die invloed is verzekerd. Het ligt in zijn bedoeling, statutair ie mogelijkheid te openen, organen in te stel- lene wier leden de kerkgenootschappen zul len benoemen en die geheel zelrstandig zullen beheerschen de uitzending van de kerkkerkdiensten én andere omroeppro gramma's, die voor de kerken van belang zijn. De Synodale Commissie van de Ned. Hervormde Kerk heeft zich inmiddels be reid verklaard, de leden van het orgaan, dat deze taak van die kerk zal hebben te vervullen, te benoemen. Teneinde het noodzakelijk contact met de vereeniging te waarborgen, zal alleen de voorzitter, die slechts adviseerende bevoegdheid zal ver krijgen, door het bestuur van de N.C.R.V. worden benoemd. Deputaten voor de radio-uitzendingen voor de gereformeerde kerken, die mede een verzoek tot het bekomen van zendtijd hadden ingediend, hebben onder deze om standigheden gemeend, deze aanvraag te rug te moeten nemen. LANDBOUW-UITVOER EERSTE HELFT VAN HET JAAR. Zer sterke stijging bij de varkensproducten Vergeleken bij de eerste helft van het vorige jaar is onze export van varkens producten quantitief met 60 pet en in waarde 70 pet. grooter geweest. De boter-export was in hoeveelheid 17 pet., doch in waarde slechts 8 pet. grooter Kaas daalde quantitatief 11 1/2 pet., doch in waarde 18 pet. Melkproducten daalden 6 pet. in waarde. De uitvoer van eieren was 39 pet. groo ter dan in de eerste helft van het vorige jaar, doch de waarde ging slechts met 10 1/2 pet. omhoog. De totale uitvoerwaarde van dieren en dierlijke producten steeg van 97 op 106 mil- lioen gulden of 9 pet. De uitvoerwaarde van versche en gecon serveerde groente en freuite benevens aardappelen, uien, bloemen, bollen en plan ten bleef gelijk, n.l. ruim 31 millioen gul den. Aardapplmeel steeg van 40.6 op 45.3 mil lioen kilo; de gemiddelde exportprijs bleef 7.6 cent. Strookarton kwam van 106 1/2 op 113 1/2 millioen kilo, doch de gemiddelde prijs daalde van 6 op 5.1 cent. UITSLAG PRIJSVRAAG GEMEENSCHAPSLIED Geen enkele inzending komt voor bekroning in aanmerking Het resultaat van de door het comité voor de actie naar de Nieuwe Gemeenschap uitgeschreven prijsvraag voor een gemeen schapslied is geweest, dat niet minder dan 243 liederen zijn ingezonden. De jury, bestaande uit de heeren Bernard Verhoeven, Marius Monnikendam en dr. G. Wijdeveld, is echter van oordeel, dat geen der inzendingen voor bekroning in aan merking kan komen. De pogingen om tot een goed gemeen schapslied te komen, zullen thans in andere richting worden voortgezet. SPECIALE VOORSTELLINGEN VOOR MILITAIREN Een- of tweemaal per maand gratis filmbezoek Door het hoofdbestuur van den Neder landschen Bioscoopbond is met het alge meen hoofdkwartier van den Generalen Staf te 's-Gravenhage een regeling ge troffen, waarbij is overeengekomen, dat, zoolang de huidige buitengewone interna tionale toestand duurt, en derhalve een BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den weleerw. heer W. J. J. M. van den Berg, thans Kapelaan te Vlaardingen, benoemd tot Pastoor te Wijk aan Zee. BENOEMINGEN bij de Paters Minderbroeders. De Hoogeerw. Pater Proviciaal heeft dé volgende, paters aangewezen om hun uni versitaire studies voort te zetten: Pater Anno Galama O.F.M. voor de studie vah de klassieken, pater Gebhard Voorvelt O.F.M. voor de studie van het Fransch, pa ter Sybrand Galama O.F.M. voor de stu die van de klasssieken, pater Elzearius Bonke O.F.M. voor de studie van de Mo raal Theologie, pater Oswin v. d. Lubbe O.F.M. voor de studie van de Ned. Lette ren, pater Arno Miedema O.FM. voor de studie van de Dogmatische Theologie, pa ter Bertrand van Bilsen O.F.M. voor de studie, van het Kerkelijk Recht en pater Walbert v. d. Vlist O.F.M. voor de studie van de Klassieken. Verder zijn de volgende paters voor de Missies aangewezen: Voor de Custodie van het H. Land pater Gedeon Stol O.F.M. en pater Fraternus Beekman O.F.M.; voor de Missie van China pater Leonarus Schoorl O.F.M., pater Terentianus Seesink O.F.M,, pater Hunger Bult O.F.M., pater Sanctes Molenkamp O.F.M., pater Maternus Das sen O.F.M.; voor de Missie van Java: pa ter Dacianus v. d. Hoogen O.F.M., pater Gerbert Vermeulen O.F.M., pater Albuinus Kohier O.F.M., patfr Edwold Rossen O.F. M. en Broeder Cassianus Boss O.F.M.; voor de Missie van Karachi pater Alexius Bors O.F.M., pater Ulfried Hendriks O.F.M., pa ter Richard Reijnen O.F.M., voor het Com missariaat in Brazilië: pater Anastasius Appelboom O.F.M pater Cassius de Ruy- ter O.F.M., pc'.er Serenius v. d. Vlugt O.F.M., pater Basilius Kokkerbol O.F.M. en de fraters fr. Bonifatius Nieuwenhuizen O.F.M., fr. Rufinus Muré O.F.M., fr. Ga- briël Seesink O.F.M., fr. Ambrosius Bode O.F.M. fr. Methodius de Haas O.F.M., fr. Jeroen Jansen O.F.M. groot aantal militairen onder de wapenen v/ordt gehouden, in verschillende gemeen ten, waar militairen gelegerd zijn, één of twee maal per maand van Bondswege spe ciale bioscoopvoorstellingen zullen wor den georganiseerd, en wel steeds op tijden waarop geen gewone voorstellingen wor den gegeven. Voor deze voorstellingen mag geen entrée geheven worden, terwijl ook voor het organiseeren daarvan geen vast bedrag als vergoeding zal mogen worden bedongen. XXHIe Nederlandsche Liturgische week. In de abdij Keizersberg te Leuven zal van 711 Augustus onder voorzitterschap van mgr. Callewaert de XXHEste Neder landsche liturgische week gehouden wor den. Als algemeen onderwerp zal worden behandeld: „De Leer van het Offer," het geen o.m. door mgr. Callewaert, door ka nunnik Wilfr. Dekkers O.P., door pastoor van Hoock van St. Walburga in Antwer pen, en door Pater Seb. Tromp S.J. van een speciaien gezichtshoek uit zal worden be licht. Tijdens deze dagen zal aan mrg. Calle waert een speciale hulde worden bereid bij gelegenheid van zijn gouden priesterfeest. Gedurende de Liturgische Week wordt een tentoonstelling gehouden der jongste publicaties op het gebied der Liturgische Wetenschap en der Liturgische Actie. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: Een vrouw verloor. (Victor Francen, Lise Delamare). De afgod der menig te. (John Wayne, Sheila Bromley). Speelfilm IJshockey- film lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée om 2 uur. Toelaatbaar V-. volwassenen Trianon: Fra Diavolo (Stan Laurel, Oliver Har dy). De tuin der vreugde. (Margareth Lindsay, Pat O'Brien). Klucht Speelfilm lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd Trianon- Filmac: Prinses Beatrix loopt (met bijprogramma). Opnamen van Prinses Beatri lederen middag be halve Zondag doorl. van 25 uur. Goedgekeurd Lido: (Van Vrijdag tot en met Zondag). Het Balboekje. (Harry Baur, Marie Bell). Pépé le Moko (Jean Gobin, Mireille Ba- lin). (Van Maandag tot en met Donderdag) Mayerling (Charles Boyer, Danielle Dar- rieux). Angst (Gaby Morlay Charles Vanel). Herinneringen van de jeugd eener vrouw Onderwereld van Marokko Drama van Rudolf van - Habsburg Dramatisch lederen avond 8 uur. Matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Jongeren in uniform (Frank Coghlan, Flo- rine Mc Kinney). Hei-Tiki (bewoners van 't Maori-eiland) Opvoedings problemen Liefde bij de Maori's lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Vadertje Langbeen. (Lily Bouwmeester) Elephant Boy (Sa- bu). Geschiedenis van 'n kost schoolmeisje Speelfilm in het Indische oerwoud lederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10