'ZATERDAG 22 JULI 1939 fJE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bjj onre agenten 20 cent per we*k; 2.60 per kwartaal. Franco per povt 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tariet Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 REGENKANS. De Bill seint: Verwachting: Eenige regen met kans op onweer, zwaar bewolkt tot betrokken, tamelijk koel weer, zwakke tot matige Zuidwestelijke wind. De w eerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, zwakke W.Z.W. wind, 16 gr. C. Vlissingen: betrokken, krachtige Z.Z.W. wind, 15 gr. C. De Bilt: halfbewolkt, matige Z.W. wind, 16 gr. C. Groningen: betrokken matige W.Z.W. wind, 16 gr. C. Maastricht: lidhtibewolkt, zwakke Z.W. wind, 16 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. In de weersgesteldheid over West en Mid den-Europa kwam sinds gisteren nog weinig verandering. De luohtd ruk verschillen ble ven gering, zoodat vrijwel in het heeLe ge bied zwakke veranderlijke winden 'heersch- ten. Het kwam in vele plaatsen tot on- weersontwikkeling waarbij zware regens vielen. Zoo ontlastte zich boven Parijs een onweersbui, welke 31 mm regen bracht en ook in Engeland, West-IDuitsehland en bij ons kwamen zware buien voor. Boven IJs land ligt nog steeds een depressiekern, waarvan het gisteren genoemde storings front in de afigeloopen nacht tot over de Britsdhe eilanden doordrong. Het deed er de barometers dalen, terwijl in Ierland en Schotland reeds vrij veel regen viel. Deze storing, die zich thans langzaam in onze richting beweegt, deed de windkracht over de omgeving van het Kanaal iets toene men. Over Zuid- en Midden-Frankrijk en Zuid- Duitschland; breidde zich een uitlooper van het Azorenhoogedrukgebied uit. De temperatuur steeg een weinig doch bleef nog beneden normaal. Het hooge- drukgebied over Scandinavië nam geleide lijk in beteekenis af. Hier en daar werd het zeer veel kouder. Zoo daalde de tem peratuur te Karlstadt 11 graden en te Ingö 9 graden. Te Andanes werd het 6 graden warmer. LUCHTEMPERATUUR. 16.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagavond 9.40 uur tot Zondag ochtend 4.35 uur. Van Zondagavond 9.39 uur tot Maandagochtend 4.36 uur. HOOG WATER. Zondag 23 Juli v.m, 8.25 uur en nam. 8.50 uur. Maandag 24 Juli v.m. 9.25 uur en nam. 9 50 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19.5 gr. C. Maan op Zondagmiddag 13.56 uur. Maan onder Zondagavond 23.58 uur. Maan op Maandagmiddag 15.07 uur. Maan onder Dinsdagnacht 0.31 uur. ST. JACOBSBODE Verschenen is het eerste nummer van een nieuw orgaan, n.l. het orgaan van de ver- eeniging van R.K. Oud-Weezen „Sint Pe trus", gevestigd te Leiden. Dit orgaan heeft zijn oorsprong gevon den in de feestviering ter gelegenheid van het tweede eeuwfeest van het R.K. Armbe stuur te Leiden. Er is toen gevoeld de behoefte, de wen- schelijkheid van een band tusschen hen, die eens eenzelfde groot gezin vormden, tusschen de oud-weezen en het Huis. En men heeft opgericht de vereeniging van oud-weezen „Sint Petrus", waarvan de St. Jacobsbode het orgaan is, dat men nu en dan wil laten verschijnen. Wij wenschen vereeniging en orgaan veel succes! DE GROOTE ZORGEN VAN ONS K. J. C.-WERK. De laatste drie keeren, dat ik via de „Leidsche Courant" een cri de coeur slaak te om een extra gave voor het werk van onze Katholieke Jongens Centrale, heeft mij dit niets opgeleverd. U hoort my niet meer vaak: die laatste drie keeren omvatten wel zes maanden. Dit wil dus zeggen: in een heel half jaar geen extra-hulp voor het groote werk, dat wij gezamenlijk zouden voltooien: het jon gensjeugdwerk te ontdoen van zijn druk kende lasten en het daardoor in staat te stellen dit stuk opvoedingswerk, dit brok zielzorg vruchtbaarder te verrichten. O neen, ik klaag niet! Onze geregelde d«nateurs blijven Goddank geregeld bij dragen, mar daan kan het niet alleen van komen. O neen, ik klaag niet! Van de zestien mille is er reeds twaalf en half duizend af, maar juist die laatste loodjes wegen het zwaarst. Ik klaag niet, maar ik vraag wel, om dat het moet: die laatste paar duizend moe ten zoo spoedig mogelijk de wereld uit, want ze remmen ons werk nog zoo hard. Mijn gironummer is: 69230 en mijn brie venbus: Zoeterwoudsche Singel 33. L. BEUNE, Pr. ZIEKTEWET. Jaarverslag van de Ziekenkans van den Raad van Arbeid. Uit het heden verschenen jaarverslag van de Ziektewet over het jaar 1938, voor wat betreft de Ziekenkas van den Raad van Ar beid te Leiden, geven wij hieronder eeni ge gegevens in vergelijking met dezelfde gegevens over het jaar 1937, welke laatste tusschen haakjes geplaatst zijn. Het aantal aangesloten ondernemingen bedroeg op 31 December 3462 (3529), het aantal overschrijvingen van den Raad van Arbeid naar Bedrijfsvereenigingen 257 (214) en het aantal overschrijvingen van Bedrijfsvereenigingen naar den Raad van Arbeid 53 (100). In 1344 (1367) gevallen werd ziekengeld aangevraagd. Toekenning van ziekengeld volgde in 1126 (1133) ge vallen, terwijl in 204 (230) gevallen zie kengeld geweigerd moest worden. Aan zie kengeld werd uitgekeerd een bedrag groot ƒ53162.83 (ƒ45813.17) over 25651 (23292) ziektedagen. Een en ander gaf aanleiding tot 2696 (1309) geneeskundige onderzoe ken. w'i rfuv garanaeeren lliUö voldoening! ratflrr Onverschillig In welken prijs U zich een naaimachine denkt aan tc schaffen, onze enorme ervaring stelt ons in staat U steeds tot tevreden heid te bedienen - Déarom naar: C. F. MEERPOEL W&~ ALLEEN: Breestraat 171 Katholiek Leidsch Symphonie-orkest. In strijd met de gewoonte gaat het or kest reeds met ingang van Maandag a.s. met vacantie in plaats van Maandag 31 Juli. Het tuinconcert bij de eerw. Zusters aan de Pelikaanstraat is uitgesteld tot half September. Handelsregister K. van K. W y z i g i n g e n. 5288. M. Bouman—Hor ree. Leiden, Doezastraat 7. Heerenkappers zaak, winkel in parfumeriën. Uittr. E.: Wed. M. C. BoumanHorree/ Leiden, d.d. 17 Juli 1939. 5277. N.V. Electrische Kleiwarenfabrie- ken voorheen Gebroeders Oppelaar, Kou dekerk a. d. Rijn. Overl. Comm.: J. Oppe laar, Leiden, d.d. 13 Juli 1939. 2749. N.V. Boekbinderij voorheen firma J. G. Pulle, Oude Rijn 34. Overl. Comm.: J. Oppelaar, Leiden, d.d. 13 Juli 1939. 5730. J. v. Moorsel en Zoon. Leiden, Bo termarkt 19. Hoofdz.: 's Gravenhage. Manu- facturenhandel. Vest. fil.: Leiden, Donker- steeg 16. Voor het diploma boekhouden en aan- verw. vakken van de Vereen, v. Leeraren i. d. Handelswetenschappen is geslaagd de heer C. J. A. Zandvliet te Leiden, leerling van den heer J. J. M. Bruschke, te Oegst- geest. Voor het examen hoofdakte is te 's-Gra- venhage geslaagd de heer F. D. Teljeur, al hier. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men door den „Bond van leeraressen bij het Modevakonderwijs", slaagde voor het dipl. costumière mej. Nelly Verboom. Voor het dipl. coupeuse de dames Gre de Groot te Oegstgeest, M. Naber, E. Jagerman en M. Smit, te Leiden, allen leerlingen van mej. Goddijn, Korevaarstraat 47a, Leiden. Op de Breestraat kwam gisteravond een 15-jarig meisje van haar fiets te vallen, doordat het stuur van haar fiets verward raakte in dat van een andere fiets. Het meisje brak haar been, Bioscopen. Lux EEN VROUW VERLOOR. De vrouw, die de hoofdpersoon is in de film welke thans in Luxor op 't program ma staat, Denise Moret, verloor bij het spel; zij verloor daarmee haar geluk en haar vryheid, alles verloor zij behalve de liefde en achting van haar man, die ge loofde, dat alles wat deze ongelukkige vrouw deed, een fataal verloop van elkaar logisch opvolgende gebeurtenissen was. Het is juist de logische tragiek, zonder toevalligheden en onwaarschijnlykheden, welke deze Fransche film zoo indrukwek kend maakt. Bovendien geeft het exoti sche milieu, waarin de geschiedenis zich afspeelt, een bepaalde charme. Ingenieur Moret is n.l. in Mongolië bezig aan den aanleg van een autoweg en wordt daarin tegengewerkt door de inheemsche leiders van kameelkaravanen, die zich hun bron van inkomsten zien uitgaan. Zijn vrouw komt uit Parijs over en dan beginnen de moeilijkheden pas goed. Want een mach tige Mongoolsche prins, Lee Long, wordt op haar verliefd en tracht haar in zyn macht te krijgen met behulp van zijn Eu- ropeeschen secretaris. Deze speelt met de inheemsche karavaanleiders onder één hoedje en incasseert daar geld voor. De geslepen secretaris verleidt Morets vrouw tot spelen aan een soort Chineesch rou lette-spel, waarby zy groote sommen ver liest. De prins redt haar uit den nood doch heeft de vrouw daardoor in zijn macht. Wanneer na het mislukken van de werkzaamheden in Mongolië de ingenieur naar Frankrijk wordt geroepen ter ver antwoording en ook de prins zich in Fran krijk bevindt, wordt deze laatste op een nacht vermoord gevonden. Men verdenkt Moret, omdat de prins een ongunstig rap port heeft uitgebracht over den ingenieur. Een rechtszitting volgt en daarin bereikt de film haar hoogtepunt van dramatische spanning. Tenslotte verklaart madame Moret, dat zij de moordenares is geweest en zien de toeschouwers, hoe dit drama zich heeft afgespeeld. Een mooie, krachtige uitbeelding van een ontroerende en uitstekende opge bouwde historie. Vóór de pauze gaat „De afgod der me nigte." Het is een film, die zich afspeelt op en rondom het ijshockey-veld en aan gezien deze sport zich de laatste tijd ook in ons land een goede plaats heeft ver overd, kan men zich voorstellen, dat het publiek in de zaal gaarne een bijdrage geeft in de verafgoding van het sportfe- nomeen, die John Wayne is, Het zijn ook inderdaad verbluffende staaltjes, die deze man op de gladde yzers weet ten beste te geven en die hem de eer van den onge- kroonden held der menigte wel doen ver dienen. Daar in Amerika de sport nu eenmaal onafscheidelijk verbonden schijnt te zijn met intriges, ontbreekt de spanning niet. Tenslotte valt nog in het voor-program ma te vermelden het filmpje, dat prins Bernhard gemaakt heeft van zijn doch- terje, prinses Beatrix. „Het prinsesje loopt" heeft men dit filmpje genoemd. Het is een leuk dingetje, zonder eenige andere pretentie dan het publiek het jon ge geluk van het prinselijk gezin te laten zien. Menigeen zal in de ongekunstelde tafreeltjes zijn eigen liefste momenten in den huiselijken kring weerspiegeld zien. Lid o. HET BALBOEKJE EN PéPé LE MOKO. Doze week brengt Lido een viertal re prises uit de Lumina productie waarvan de twee eerste groote filmwerken vertoond worden tot en met Zondagavond. Over beide filmwerken hebben wij reeds uit voerig geschreven, zoodat wij nu kunnen volstaan met een korte verklaring. Als eerste hoofdfilm wordt vertoond „Pépé le Moko" (Een vrouw kwam) met Jean Gabin en Mircville Balin in de hoofd rollen. In deze film wordt het leven behan deld van een misdadiger die te Kasbban leeft en de politie te vlug af is. In zijn leven komt echter plotseling verandering wan neer een rijke dame door toevallige om standigheden in het misdadigersmilieu te recht komt. De film geeft verder een beeld te zien van het ruwe en geheimzinnige mis- dadigersleven met tot slot de arrestatie van Pépé, terwijl de vrouw die hij liefhad naar Frankrijk vertrekt. De tweede hoofdfilm „Het balboekje" is eveneens een prachtig filmwerk waarin Harry Baur, Marie Bell, Pierre Blanchar en Fernandel de hoofdrollen vervullen, Deze film geeft de geschiedenis weer van een jonge weduwe, die haar eerste balboek je in handen krijgt en de verschillende per sonen die daarin voorkomen gaat opzoeken om te zien wat zij van him leven hébben Een prachtig programma dat men niet moet verzuimen te gaan zien. Vanaf Maandag tot en met Donderdag zal worden vertoond „Mayerling" met Oharles Boyer en Danielle Darrieux en „Angst" met Gaby Morlay, Charles Vanel en G. Ri- goud in de hoofdrollen. Casino HEI-TI KI EN JONGENSSTAD. De Amerikaansche journalist en wereld reiziger Alexander Markey heeft met de film Hei-Tiki een prachtig werk tot stand gebracht, want deze rolprent is in de eer ste plaats een cultuurfilm, maar dat toch niet alleen, wijl er een draad loopt door het heele verhaal, één van liefde en een van verbroedering tusschen twee elkaar vijandige stammen. De groote verdienste van deze film is, dat het geen atelier-werk is, maar een na tuurgetrouwe opname van het leven en de zeden der bewoners van een der eilanden, welke tot Nieuw Zeeland behooren, n.l. der Maori's. „Hei-tiki" is de naam, dien de Maori's geven aan een uit jade, of been vervaar digden talisman, dien de meisjes om den hals dragen, in de hoop de ware, onster felijke liefde tot zich te kunnen trekken. De schoone en edele oudste dochter van het opperhoofd Te Rangi, draagt zulk een Hei-Tiki. Zij denkt er niet over na, dat het jade voorwerp, hetwelk haar hals ver siert, feitelijk overbodig voor haar is. Want zij geniet het twijfelachtige voorrecht vol gens traditie en voorschrift bestemd te zyn als maagd-bruid voor den Oorlogsgod van haar volk. Zij is „tabou". Niemand mag haar aanraken, naar geen jongen man mag zij kijken, aan geen spel en omgang met anderen deelnemen. De zuster van haar vader, Tere, is met haar bewaking belast, voor haar onaantastbaarheid verantwoor delijk. En toch komt de aardsche liefde in het hart van Mara, de lieftallige opperhoofd dochter,. zich' nestelen. Als een pendant van Shakespeare's Romeo en Julia is 't de zoon van een vijandig opperhoofd, die haar liefkrijgt en wiens liefde zij beantwoordt. De jonge man, Manoei, wordt uitgezonden om het land van Te Rangi te verkennen en Mara, de waakzaamheid harer tante een korte poos ontvluchtend, ontmoet den held van haar verboden droomen. Het is een geval van liefde op het eerste gezicht aan beide kanten en weldra wordt de korte idylle omgezet tot een dramatisch conflict. Doch Manoei wordt ontdekt en het jonge meisje, dat voor zijn leven vreest, dwingt hem haar te verlaten en terug te keeren naar zijn stam. Dan komt Manoei op de gedachte zijn ge liefde door list te winnen. Hij haalt zijn volk over hem mannen toe te vertrouwen, waarmee hij zich kan uitgeven voor den Oorlogsgod, aan wien Mara's stam haar heeft toegewijd. En als de Maori's rook zien opstijgen van den heiligen berg en meenen, dat de oorlogsgod thans Mara komt opeischen, is het Manoei, die haar listig in zijn macht weet te kragen. Wanneer het bedrog ont dekt wordt, begint een achtervolging, doch de vluchtelingen komen tydig bij hun stam terug en er ontstaat een wilde slag, waar by velen vallen. Als de vader van het ont voerde meisje dan van zijn dochter hoort, dat zij de oorzaak van het verraad is om wille van de liefde die zij bezit voor Ma noei, geeft hij zich gewonnen om door ver broedering met den vijandigen stam een hecht bondgenootschap te sluiten. Een film zonder filmsterren, maar met filmspelers en -speelsters van nature, een film zonder veel woorden, maar daarom niet minder interessant, een film, die door ontróerenden eenvoud overduidelijk tot de toeschouwers spreekt en gisteravond on danks de warmte reeds een talrijk publiek trok. De hoofdfilm na de pauze is „Jongens in uniform", een militaire opleidingsdienst, waar twee jongens (Franz Coghan Jr. en Edward Arnold Jr.), die in hun jongens jaren nog bitter weinig gepresteerd heb ben, noodgedwongen hun toevlucht zoeken en daar menschen worden van plichts besef en arbeidzaamheid. Rex VADERTJE LANGBEEN. Rex brengt de succes-film „Vadertje Langbeen" nog eenis opnieuw in Leiden terug. In deze film verloochent Lily Bouw meester den grooten naam van haar ge slacht niet. Zij is een echte Bouwmeester, een waardige telg van deze bekende too- neelspelersfamilie. Zij blijkt niet alleen op het tooneel een rasartiste, maar kan zich ook op het witte doek meten met menige Hollywoodsche „Star", wier gezicht by een grooter publiek bekend is, dan bereikt wordt door de Hollandsöhe film. „Vadertje Langbeen" zou overigens hee- lemaal niet detoneeren in de series Ame rikaansche amusenitensfilms. Het is een vrij naïef verhaal, zonder andere preten ties, dian U een anderhalf uur aangenaam bezig te houden, maar de film doet het ongetwijfeld, evenals het aardige boek van dien naam. Maar geheel los daarvan staat het spel van Lily Bouwmeester, dat zoo heerlijk ongekunsteld is, zoo spontaan en zoo grappig raak, dat het suoces, hetwelk deze jongste Nederlandsche film heeft, voor het allergrootste deel aan haar dient te worden toegeschreven. Zij vertolkt in deze historie de rol van Judy Aalders, die indertijd als vondelinge in het weeshuis „Stichting Wenselaer" is opgenomen en nu als werkmeisje wordt gebruikt. Z- is echter een begaafd meisje dat naar iets beters verlangt. En op een z.g. „lammen Woensdag", als eens in de maand de dames en heeren regenten op inspectie komen, komt het tot een uitbars ting. Maar deze uitbarsting opent tevens de poort der bevrijding en een der regenten voelt zich tot het meisje aangetrokken en betaalt haar studie. Hij wenschte echter onbekend te blijven. Judy ziet van hem alleen de schaduw tegen den muur in het licht van de koplampen van zijn auto, welke schaduw fantastisch lange beenen vormt. Daarom noemt zij haar weldoener „Vadertje Langbeen". Zij schrijft hem brie ven en langzamerhand, ontwaakt in den AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel- den wordt waargenomen door de dokters: v. Leeuwen, v. d. Meer, Teeuwen, Verbrug- ge en Hartman. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 22 tot en met Vrydag28Juli a.s. waargenomen door de apotheken: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark T, tel. 26274. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Anna Johanna d. van J. Th. Angevare en A. Warmenhove Geertruida Maria d. van J. Pijnacker en M. P. v. Kins Maria d. van J. Wolvers en M. A. v. d. Berg Petrus Johannes z. van Th. B. Lan- gelaan en E. A. Melber Agnes Adriana Theresia d. van W. J. Turnhout en M. P. Kapel Johannes Hendrik Hermanus z. v. J. H. H. Schoof en J. Beij Wilhelmus z. van W. Zitman en M. v. Atten Margare- tha Hillegonda Maria d. van A. Th. Bergers en C. D. Batenburg Antonia Dirkje d. van S. Hamerling en A. D. Libochant Johan Antoon Bernard Alfons Franciscus z. van B. J. M. Bonnet en A. M. W. Helmich Pieter z. van M. Beekman en H. C. Sjar- dyn. Ondertrouwd: J. Pon jm. 27 j. en E. M. Kettenis jd. 21 j. H. W. Allers 37 j. en M. E. Opacki 33 j. Overleden: A. Meyvogel dr. 3 w. man het verlangen tot nadere 'kennisma king, wat natuurlijk tot wederzijdsche lief de leidt. Pas op het einde van het verhaal ontdekt Judy de ware indentiteit van „Va dertje Langbeen". Paul Storm was als ver liefde voogd wat zwak, vooral tegenover het zoo buitengewoon sterke spel van, Lily Bouwmeester. Zeer goed was Jiarentegen het jammer genoeg te kleine rolletje van Lau Ezerman, die een zorgzame butler was. Voor de pauze is er de prachtige film van het Britsöh-Indisclhe oerwoud „The Ele- pbantsboy" irnet een* prachtige rol van het Britsoh-Inidische knaapje Sabu. Een prach tig programma dus. Trianon. FRA DIAVOLO! Stan Laurel en Oliver Hardy kunnen soms wel eens vervelend zijn, écht ver velend, maar dezen keer zyn zij op hun grappigst. Het is een aardige, amusante film: „Fra Diavolo". Een beetje van alles wat: spanning amourettes zang en jool! Jool vooral! De beide heeren Olivero Hardio en Stalio Laurelo treden op als bedienden van Fra Diavolo, de bekende operafiguur. Deze „diavolo" is een echte opera-duivel, een in-nemend, pluimstrijke- rig heerschap, die door zijn schoonen zang het, met juweelen overladen, hart van een gravinnetje weet in te palmen. Het hart laat hem koud; het zijn de juweelen, waar op zijn zinnen zijn gesteld. Als bedienden van dezen eleganten, driedubbel dwazen schelm en schurk treden Hardio en Laurelo op. Hen heer en meester beleeft van hen niet veel genoegen, maar de toeschouwers des te meer! Wat een bokkesprongen en dwaze streken het tweetal nu weer uit haalt, alles in het kader van de opera, zou den componist van dit werk tranen doen schreien, en het publiek schreit ook tranen van plezier. De film voor de pauze „De Tuin der Vreugde" is een echt-Amerikaansche film nogal schreeuwerig, weet u, en veel ge- krijsch, waarin Pat O'Brien het leeuwen aandeel heeft. Pat kan in het normale le ven best een „geschikte knul" zijn, maar in de film is hij bijna altyd de onhebbelijke snauwerd, die iedereen aanblaft. In „De Tuin der Vreugde" krijgt hij zijn trekken thuis. Daarin speelt een zeer vroolijke en zeer geestige jazz-band een groote rol, met als tusschenpersoon een schat van een jon gedame. Het is een leutige film, met een aaneen-rijging van onverwachte, grappige situaties. De beste speelster van het witte doek, ook in het avondprogramma, is echter ons Prin sesje, die, onbewust nog komieker is dan Stan Laurel en Oliver Hardy. Filmac. Op de middagen vah de volgende week tot en met Donderdag heeft Trianon filmac-voorstellingen ingelegd, die zich reeds gisteren in een groote belangstelling mochten verheugen. Het is vooral de film van Prinses Bea trix een film opgenomen door Prins Bernhard die volle zalen trekt. Ons Prin sesje als film-artiste verovert aller harten bij haar eerste loop-oefeningen. Zij drib belt er reeds aardig overheen. Het is een echt huiselijk filmpje, een glimp van de ouder-vreugde in het Paleis Soestdijk. Als entourage van dit beminnelijke kin derfilmpje, draait Trianon allerlei vroo- lijks. Eerst knappe staaltjes van knappe honden, dan Popeye the Sailor, die nog steeds bij de spinazie zweert, beeldenwe reld van de sport, officiëele visites van officieele personen en een schilderachtig kleurenfilmpje van een oude molen, waar in uilen, muizen, duiven, vleermuizen, een den en ander landelijk gedierte gehuisvest zijn. En dan is er voor de kinderen ook nog een echte speelfilm, waarop de toetjes van vertrouwde Hollyv/ood-liliputtertjes voor komen, die met elkaar weer eens een één- centstheater hebben opgezet, waarin het succes ondanks de mislukte opvoering van „Romeo en Julia" heel groot is. Een gezel lig vacantie-programma, dat nauwelijks be- hoeft te worden aanbevolen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2