BIOSCOPEN TE LEIDEN SPORT KERKNIEUWS LUCHTVAART DINSDAG 18 JULI 1939 uE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Luchtduivels der marine. (George Brent, Olivia de Ha- villand). Drie vrouwen en Verdi. (Benjamino Gigli, Maria Cebota- ri). Sensationeel Muzikaal- romantisch lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: El Gato, de galante bandiet. (Leo Caril- lo, Pauline Moore). Haar grootste offer. (Barbara Stanwyck, Herbert Marschall). Sensationeel Dramatisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: De storm (Oharles Bickford, Preston Foster). Liefde, vrouwen en juweelen. (Olga Tschechowa, George Alexander). Verhaal van de zee. Sensationeel lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: De geheime brigade (Tim Mc Coy), Moderne Veedieven. (Gene Autry). Sensationeel Wild-West lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinéq Goedgekeurd Rex: Leer het leven lief hebben. (Robert Montgomery, Rosa- Linde Russel). Booloo (De witte ty ger). Satyr isch Geheimenissen der jungle lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen ATHLETTEK R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Ook Zondag j.l. is het den Docos-athleten gelukt weer verschillende goede resulta ten te behalen. Wederom is een clubrecord gesneuveld en wel thans de Zweedsche Estafette met den tijd van 2 min. 17,2 sec. Dit is weer een verbetering van niet min der dan 5 seconden, wel een bewijs, dat de vereen, thans ook in de kortere afstan den steeds sneller loopers krijgt. De ploeg, die deze prestatie verrichtte bestond uit de loopers J. van Rooden, N. Witteman, H. J. Averdieck en A. Gieske. Ook dit keer zorgde J. van Rooden voor een tweetal eerste prijzen door de 1500 M. te winnen in 4 min. 30,2 sec. en het hoogspringen met 1,60 M. Nico Witteman maakte zijn debuut in de A-klasse op de 100 M. en wel op een zeer goede wijze. Hij werd in de finale met een zeer sterke bezettili vierde in den tijd van 11.6 sec. Wij gaan op de sprint met de tij den steeds meer zakken en weldra zullen ook hierop wel clubrecords moeten sneu velen. H. J. Averdieck werd op de 400 M. klasse A. derde, terwijl J. Wurzer op de 3000 M. B. de vierde plaats bezette. Ook F. Kallenberg werd vierde op de 800 M. kl. B. Zijn positie bij den start was door de talrijke deelnemers zeer ongunstig, anders had hij stellig een beter resultaat behaald. A. Gieske evenaarde met polsstokhoog springen wederom zijn clubrecord van 3.20 M., waarmee hij de tweede plaats bezette. Het wordt tijd, dat hij dit record weer eens opnieuw om zeep brengt daar hij er ge makkelijk toe in staat is. Ook A. Brusche bracht het met speerwerpen tot een vierde plaats en wel met een worp van 37,10 M. De B-junioren lieten ons dezen keer in den steek, doch de A-Junioren hielden on zen naam hoog. In de finale 60 M. werd J. Stikvoort tweede, terwijl P. van Dijk de vierde plaats bezette. Ook in de 4 x 60 M. estafette deden zij het zeer goed door de derde plaats te bezetten. Deze ploeg be stond uit J. van Dijk, W. van Dijk, P. van Dijk en J. Stikvoort. Al met al .zijn de verrichtingen weer zeer behoorlijk te noemen, doch wij hopen dat a.s. Zondag op de Nederlandsche kam pioenschappen te Rotterdam nog betere resultaten zullen behaald worden. Hedenavond training voor alle athleten om 7 uur op het R.K. Sportpark Haagweg onder leiding van den heer A. J. J. Duin dam. Zoo ook op Donderdag eveneens om 7 uur. Nog steeds zijn er athleten, die te laat komen met hun inschrijving voor wed strijden. Voor de wedstrijden te Loosdui nen op 30 Juli a.s. moet vóór a.s. Zondag ingeschreven worden anders wordt het inschrijfgeld met 10 ct. verhoogd. Ook de inschrijving voor de Internationale wed strijden te Luik moet nog deze week ge schieden, anders is dit niet meer mogelijk. Inschrijvingen kunnen geschieden op de lijst in de kleedkamer op het R.K. Sport park of bij H. J. Averdieck, Melchior Treub- laan 4 (hoek Kamerlingh Onneslaan) Lei den. Aan dit adres zijn ook nieuwe leden zooals altijd van harte welkom. GESCHIL MET DE TREKVOGELS OPGELOST. Termijn der schorsing gewijzigd in één maand. In de gisteravond ten kantore van den voorzitter der K. N. A. U. te Amsterdam gehouden bespreking tusschen het Uniebe- stuur en een delegatie van de vereeniging De Trekvogels is door deze laatste de vol gende verklaring afgelegd: De Vereeniging De Trekvogels verklaart zeer te betreuren, dat inzake het geschil met de Haagsche stichting niet is gebruik gemaakt van de bemiddeling van het K N. A. U.-bestuur, ten einde een tijdige oplos sing in der minne te bevorderen. betreurt zeer, dat het op deze wijze naar de meening van het K. N. A. U.-bestuur de belangen der athletiek heeft geschaad, verklaart, dat dit geenszins de bedoeling is geweest en verzoekt het K. N. A. U.- bestuur met het bovenstaande rekening te willen houden." Na goedkeuring van deze verklaring is door het bestuur der K. N. A. U. met alge- meene stemmen besloten den termijn der uitgesproken schorsing te wijzigen in één maand. In verband hiermedehebben De Trek vogels hun appèl bij de commissie van be roep ingetrokken. Hiermede is een geschil, dat voor de athletiek in Nederland slechts nadeel had (kunnen brengen, naar het oordeel van K. N. A. U. en Trekvogels beiden, op geiuk- ürige wijze opgelost WANDELSPORT. LEIDSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING. Gisteravond hield de Leïdsche Wandel- sportvereeniging een ledenvergadering in Oud-Hortuszicht alhier. Op deze vergadering werd besloten op den eersten Zaterdag en Zondag na de blij de gebeurtenis in ons Prinselijk gezin, twee wandeltochten over een afstand van 20 K.M. te organiseeren. Bij het volbrengen van dezen tocht krijgt iedere deelnemer (ster) als belooning een schitterend uitgevoerde medaille, waarop de beeltenis van het Prinselijk paar met daarbij een baby. Ook werd besloten op 3 Augustus a.s. een excursie te houden naar de zeepfabriek te Vlaardingen speciaal voor leden der vereeniging en hun familie. WATERPOLO» H. V. G. B.—L. Z. C. 3—6. Bij dezen wedstrijd, wtlke gisteravond te Haarlem voor de competitie van den K. N. Z. B. werd gespeeld, is het L. Z. C. ge lukt beide puntjes mee naar. huis te nemen. Wanneer scheidsrechter de Vries beginnen blaast, blijken beide ploegen volledig te zijn. Direct na den aanvang is L. Z. C. ster ker en weet door Lut reeds na een halve minuut te doelpunten. Tegelaar scoort hier na no. 2., terwijl dezelfde speler even later den bal goed geplaatst krijgt en no. 3 in het H. V. G. B.-doel doet belanden. Met dezen stand komt de rust. Na de rust komt H. V. G. B. even flink opzetten, doch haar aanvallen worden door de L. Z. C.-achterhoede afgeslagen, ter wijl de enkele schoten door Versluis goed worden gestopt. L. Z. C. neemt nu weer het initiatief. De bal belandt bij Lut, die met een hard schot den Haarlem-keeper het nakijken geeft. (04). Daarna weten de la Court en Tegelaar den stand nog tot 60 op te voeren. Mede doordat L. Z. C. het nu een beetje kalmpjes aandoet, weet H. V. G. B. tenslotte tweemaal tegen te scoren, waarna het einde komt met een 62 overwinning in een wedstrijd, wel ke in de beste verstandhouding werd ge speeld. De stand in de 2e klasse B is thans: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Haarlem 7 6 1 28—10 13 Poelmeer 7 6 1 18—7 12 L. Z. C. 9 3 3 3 23—18 9 H. V. G. B. 7 2 1 4 12—21 5 S. Z. C. 8 1 3 4 12—18 5 De Zijl 8 1 7 7—26 2 WEDSTRIJDEN A. Z. C. Voor morgenavond staan in Alphen's zwembad drie competitiewedstrijden op het programma, nl.: A. Z. C. I—ZWIP I (Den Haag); A. Z. C. II—L. Z. C. H (Leiden); A. Z. C. Ill—G. Z. C. II (Gouda). MOTORBOOTSPORT NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE LUIK. In de gisteren op de internationale wa- •tertentoonstelling te Luik gehouden mo torbootwedstrijden hebben de Nederland sche deelnemers Andree Ceurvorst Jr. en J. A. C. Malchers beiden twee eerste prij zen behaald, terwijl de heer Kaas twee tweede plaatsen bezette. MOTORSPORT DE NATIONALE WEGRACES TE ZANDVOORT. De motorraces te Limburg evenals de „Groote Prijs van Nederland der K. N. M. V." op het circuit van Drenthe zijn verre den en thans is het de beurt aan een nieuw motorsport-evenement, de nationale weg races op het circuit van Zandvoort, welke Zaterdag 5 Augustus a.s. zullen worden gehouden. Zeer hard wordt er aan het fraaie Zandvoortsche circuit gewerkt om het in een zoo gunstig mogelijke conditie te krijgen. Met de verplaatsing en opbouw van de overdekte en open tribunes is men even eens reeds begonnen. Er wordt gerekend op een bezoek van ruim 50.000 toeschouwers. Organisatorisch wordt al het mogelijke gedaan om 5 Augustus een groot succes te garandeeren. De wedstrydindeeling is zoo danig, dat buitengewoon spannende races tegemoet kunnen worden gezien. Buiten uitermate strenge veiligheidsmaatregelen, zal de voorlichting van pers en publiek op bijzondere wijze worden verzorgd. Reeds nu neemt de Zandvoortsche politie in sa menwerking met de K. N. M. V. maatre gelen, dat het verkeer naar en van het cir cuit een vlot verloop zal hebben WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. PASSAT WINT DE ZEVENDE ETAPPE. De Korver tweede. De zevende etappe van Royan naar Bor deaux, een afstand van 198 km., werd in dc sprint door den Franschman Passat ge wonnen in den tijd van 5 uur 47 min. 16 sec. onze landgenoot de Korver werd tweede. De uitslag luidt: 1. Passat, Frankrijk, 5 uur 47 min. 16 sec.; 2. De Korver, 3. Van Gverberghe (België), 4. Lowie, België al len zelfden tijd; 14. een groote groep ren ner ex aequo in den tijd van 5 uur 8 min. 40 sec., onder wie Albert van Schendel, Hellemons, Dominicus, Ton van Schendel, Lambrichts en Sijen. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto, Frankrijk, 41 uur 43 min. 54 sec.; 2. Mathias Clemens, Luxemburg, 41 uur 44 min.; 3. Disseaux, Belgie, 41 uur 45 min.; 4. Fontenay, Frankrijk, 41 uur 46 min. 11 sec.; 11. Lambrichts 41 uur 52 min. 8 sec.; 21 Albert van Schendel 41 uur 56 min. 37 sec.; 24. De Korver 41 uur 58 min. 22 sec.; 31. Sijen 42 uur 2 min. 36 sec.; 46. Dominicus 42 uur 10 min. 47 sec.; 47. An ton van Schendel 42 uur 10 min. 50 sec.; 57. Hellemons, 42 uur 28 min. 9 sec. Het landenklassement luidt: 1. België B 125 uur 30 mirf. 9 sec.; 3. Frankrijk 125 uur 33 min. 49 sec.; 3. Zuid- Oost-Frankrijk 125 uur 34 min. 37 sec.; 4. West-Fra^cryk 125 uur 38 min. 14 sec; 8. Nederl nd 125 uur 47 min. 6 sec. LAWNTENNIS INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Zoowel in het dames-enkelspel als in het damesdubbelspel heeft mej. Rollin Cou- querque, de eenige vertegenwoordigster van het Nederlandsche spel in de interna tionale kampioenschappen van Duitschland te Hamburg, op den eersten dag van haar deelneming succes gehad. Het tournooi is reeds van Zaterdag af aan den gang, doch de Duitsche bond, die niet voor onze in ternationale kampioenschappen eenige da gen respijt wilde geven, heeft dit terwille van de deelneming van enkele bekende speelsters, wel voor de kampioenschappen van Zwitserland moeten doen. Mej. Couquerque had in haar enkelspel de Zwitsersche kampioene mej. Sutz als tegenstandster. Ondanks de nachtelijke treinreis van Den Haag naar Hamburg en ondanks de zachte door den regen door weekte banen, was onze kampioene goed op dreef. Met 60 61 won mej. Couquer que. Zij komt nu tegen de sterke Duitsche speelster mej. Heidtmann, die er in slaag de de Engelsche speelster mej. Jarvis uit te schakelen 64, 63. Mocht onze land- genoote er in slagen deze partij te winnen, dan is zij in de laatste acht en krijgt zij mej. Wheeler als tegenstanster. Andere uitslagen van beteekenis in het damesenkelspel waren: mevr. Sperling slaat mej. Fabyan, Duitschland, 60 62; mej. Kovac, Zuid-Slavië slaat mej. Schu mann 75 63; mej. Thoman, Engeland, slaat mej. Rost, Duitschland 6—3, 62. In het damesdubbelspel heeft mej. Cou querque de sterke Duitsche speelster mej. Ullstein als partner. De combinatie bleek reeds goed te werken, want de Duitsche damesdubbel mevr. Florian en mevr. Bar- telds kreeg met 62 62 klop. De ex-kampioen, dr. Dessart. die reeds 43 jaren oud is, behaalde een fraai succes door den Amerikaan Anderson in vijf sets te slaan. Smith, die in Wimbledon zoo'n mooi debuut maakte en aanvankelijk op deze wedstrijden zou uitkomen, is door een schouderblessure verhinderd. De voornaamste uitslagen luiden: Heerenenkelspel: dr. Dessart, Duitsch land slaat Anderson V.S. 63 616 61 61; Szigeti, Hongarije slaat Scotti, Italië 60 36 4—6; Metaxa, Duitschland slaat Cavriani, Italië 63 63; De Stefani, Italëi slaat Drache, Duitschland 6—2 7—5 36; Canapele, Italië slaat dx. Pietner, Duitsch land 6—1 6—2 6—2. Damesenkelspel: mevr. Sperling, Dene marken slaat mevr. Fabyan V. S. 62 62. TAFELTENNIS WAT ZAL DE TOEKOMST BRENGEN? Wat zal de toekomst brengen voor nieu we gebeurtenissen in de Tenniswereld? Al leen met aller medewerking zal dit groote werk slagen; daarom vragen wij bij deze de medewerking van alle afdeelingen uit ons district Leiden. Het is gebleken, dat er een enkele vereeniging is bij welke eenige bezwaren tegen de totstandkoming van den bond zijn gerezen, doch laten zij toch goed bedenken en overwegen, dat het een belang is van de eerste orde, dat ook het district Leiden zich aansluit bij de groote groep van vereenigingen, die zich met groot succes bij den R. K. Bond van Tafeltennisvereenigingen hebben aangeslo ten. Immers hierdoor komen wij aan één groote mijlpaal; één geheel in de R. K. Sportbeweging, en laten die onderafdee- lingen die nog eenige bedenkingen of be zwaren tegen de aansluiting bij den Bond koesteren, en die bezwaren niet kunnen overkomen eens bij hun plaatselijke sport- vereeniging bespreken of daar niet een on- derafdeeling in het leven kan worden ge roepen, opdat hierdoor de weg gevonden wordt, dat alle vereenigingen, welke op dit terrein werkzaam zijn, zich aansluiten bij den Bond. Dat zij zich zoo mogelijk deze week nog opgeven aan het adres van den heer Nic. J. M. van der Meij, Ter Haar Romenystraat 1, te Voorhout. VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Zomeravondcompetitie. De uitslagen van de afgeloopen week luiden: Afd. I A: LDWS 1—ASC I 2—4. Afd. 2 B.: Quick Boys 3—PVC 1 6—1. Afd. 3: PCC 2—Noord wijk 6 0—6. Afd. 3: Roodenburg 4Sportman 3 35. Afd. 2 B.: CNV 1—Katwijk 2 6—1. Afd. Adsp.: NoordwijkASC 05. Het wedstrijdprogramma voor deze week luidt: 18 Juli: Afd. 3.: Rijnsb. Boys 2Rooden burg 4, E. J. H. van Tuijl. 19 Juli: Afd. A: AZC 1—Noordwijk 2, B. Pijnakker; Afd. 3: LDWS 5—PVC 2, L. de Vogel. 20 Juli: Afd. 2 B.: ASC 4Quick Boys 3, Th. van Leijden; Afd. 3: Quick Boys 4 Sportman 3, S. Swanenburg; Roodenburg 4—PVC 2, L. de Vogel. 21 Juli: Afd. 2 B.: Katwijk 2Noord wijk 3, J. Lens. SERIEWEDSTRIJDEN R. C. L. Om den Ramaker-Wisselbeker. De eerste ontmoeting in deze wedstrij den had plaats tusschen R. C. L. I en Leid- sche Boys I. Het gelukte R. C. L. in dezen wedstrijd een flinke overwinning te beha len en wel met 71. Met de rust was de stand reeds 30 voor R. C. L. De Leidsche Boys, die af en toe wel aar dig samenspeelden, waren voor doel niet gevaarlijk. Het eenige doelpunt werd ge scoord uit een strafschop. Na de rust speelden de Leidsche Boys eerst met tien man. De linksback van de bezoekers speelde een goede party. Bij R. C. L. was het verband beter. De achterhoe de was goed en ook de rechtsback speelde een aardigen wedstrijd. Vrijdagavond a.s. speelt Tona I tegen Z L. C. I.' SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Landau wint niet zonder moeite. Nu de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tegen het einde loopt, be gonnen de zenuwen de spelers aan den kop de baas te spelen. Dit was in bijna alle partijen het geval. Landau is door het oog van een naald gekropen. Stumpers zou van hem wel ge wonnen hebben, als hij zich had kunnen beheerschen. Landau koos de Zweedsche variant van de Tarrasch verdediging, die door Stumpers perfect beantwoord werd, Een pionnenzetje van Landau (h6) bracht hem in een hachelijke positie. Wit verkreeg een aanval langs de open e-lijn en had bo vendien een sterk geplaatsten pion op d5, Landau's koning kwam in een matnet te recht, Stumpers dacht plotseling door een aftrekschaak een stuk te winnen, doch overzag hierbij een tegenzet van Laudau. Dit kostte den Eindhovenaar de kwaliteit en zijn mooie aanval was weg. Het eindspel gaf Landau geen moeite om te winnen. Van DoesburghRoele, een d4 opening met Colle inslag. Toen wit zijn damelooper op de gebrui kelijke manier bevrijd had stond hij veel belovend. Roele forceerde door een damezet het offer van een pion, hij verdedigde zich echter goed en behield den pion. Roele had toen goede winstkansen, maar overzag een dameoffer, wat tot remise leidde, doordat er een eindspel ontstond met beider toren en twee pionnen. De partij WijnansSterk gaf de hoofd variant van de Oost-Indische verdediging te zien. Wijnans zag van het looperpaar af en kreeg daardoor 'n sterk staand paard op e4. Langen tijd ging de strijd gelijk op, tot dat Sterk in tijdnood een reeks zwakke zetten deed, waarbij hij eenige pionnen verloor. Hiermede was zijn lot beslist, en hij gaf spoedig op. De partij tusschen van Schel tinga en Ir. van Steenis bracht het exceptioneele Wina- wers tegengambiet. Aanvankelijk behield van Scheltinga bij rustig tegenspel een goede stelling en hij kon zelfs een pion winnen, toen hij dit naliet, kwam van Stee nis geleidelijk in het voordeel. Van Schel tinga plaatste een paard naar e4 en oefende druk op de vijandelijke stelling. Een later gemaakte fout bezorgde hem het verlies van de kwaliteit tegen een pion. De basis voor zijn verlies der partij v/as hiermede gelegd. Van Steenis verkreeg spoedig Ko- ningsaanval en bracht een torenoffer, wat niet kon worden aangenomen. Van Schel tinga, die materieel te veel achterstond, gaf meteen op. De Rondejhr. van den Bosch kwamen via een c4 opening in Oost-Indisch terecht, de Ronde koos een scherpe aanvalsvariant, die bij verder spel zijn tegenstander de kwaliteit kostte. Men beweerde zelfs, dat de Ronde mat in drie zetten kon geven, v. d. Bosch, die telkens van plan was op te geven, speelde nog door in de hoop, dat een wonder hem zou redden, en inder daadvan den Bosch moest nog twee torens en een paard voor de dame afstaan toen de Ronde echter driemaal dezelfde zet ten deed, reclameerde van den Bosch bij den wedstrijdleider, een reglementaire re mise door herhaling van zetten. De wed strijdleider gaf dit toe en zoo eindigde deze opwindende strijd in remise. De afgebroken partij RoeleDe Ronde uit de zesde ronde eindigde na 104 zetten in remise. De stand na de zevende ronde luidt: 1. Landau 6 punten, 2. Wijnans 4.5 punt, 3. en 4. Van den Bosch en Van Doesburgh beiden 4 punten, 5. en 6 Roele en Van Scheltinga beiden 3.5 punt; 7. en 8. De Ronde en Sterk, beiden 3 punter- 9. Van Steenis 2 punten, 10 Stumpers 0 punten. POSTDUIVEN „De Sneïvlucht" (Bodegraven). Er zijn ditmaal twee wedvluchten ge houden; een voor oude, en tweede voor jonge duiven. De oude duiven werden gelost des voor middags te tien minuten over half zeven in Bordeaux, op een afstand van 900 K.M. Van de zeventien duiven, die gelost wer den, arriveerde de eerste den anderen dag te 8 uur, twintig mnuten en 39 seconden, terwijl de laatste prijswinnaar zich byna twee uur later meldde n.l. te tien uur, één minuut en 42 seconden. De prijzen werden als volgt behaald: J. Zeilstra 1 en 5; Fr. V. Staalduinen 2; T. de Jong 3 en P. Mijder- wijck 4 en 6. De jonge duiven in totaal 150 wer den te Roozendaal gelost om negen uur. De eerste, die de afstand van 60 K.M. afge legd had, arriveerde reeds te 9.39.13 uur met een snelheid van 1639.5 meter per mi nuut; de laatste kwam te 9.58.09 uur met een gemiddelde snelheid van 10.90.47 M. per minuut. De prijzen zijn als volgt; R. O verkamp 1, 19, 47. P. Beens 2, 3, 3, 8, 9, 20. A. Ver- meij 5, 17, 22, 25. 32, 33, 49, 50. G. H. Uittenboogaard 6, 7, 48. P. Mijderwijck 10, 34, 38, 44, 45, 46. W. Degenhardt 11, 41. Chr. Oostveen 12, 13, 39. F. van Staalduinen 14, 15, 16, 23, 24, 26, 27, 28, 31, 42, 43. T. de Jong 18. 29, 30. J. Zeilstra 21, 37, 40. T. Sterk 36. Het koppel werd gewonnen door den heer P. Beens. TOEDIENING DER TONSUUR. Hedenmiddag heeft Z. H. Exc. de Bis schop van Haarlem in de kapel van het Philisophicum te Warmond de Tonsuur toe gediend1 aan de volgende Eerw. Heeren: J. P. M. v. Adrichiem, P. J. Barendse, J. M. Boelen, W. C. de Bot, J. A. Dekker, C. J. Groote, M. P. W. van der Horst, G. H. Jianssen, J. J. de Jong. H. W. M. Kamp- schöer, Th. G. P. te Meij, A. J. v. Oosterom, J. W. Poel, B. J. M. Quant, J. N. v. Ros- sum, J. C. J. Sanders, J. B. M. Schoone- beek, P. A. N. Sips, B. J. van der Spek, J. G. Sul, C. J. M. Tervooren, F. A. J. J. Thijssen, J. L. Uytdewilligen, B. A. M. Vroklage, C. C. A. v. Wel. Allen studenten van het Philosophioum. PATER P. J. VERHEUL S.CJ. t Op thuisreis uit de missie gestorven. Dezer dagen kwam bij de Missieprocuur der Priesters van het H. Hart te Rotterdam het bericht aan, dat pater P. Verheul S. C J. te Massaua (Eritrea), de uit den Aibessynischen oorlog bekenden havenstad aan de Roode Zee, op 2 Juli is overleden. DE POSTVLUCHTEN OP NED. ÏNDIë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indiëdijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis bereikten de „Emoe" Bandoeng, de „Nandoe" Singapore en de „Gier" Jodhpoer. Op de thuisreis landden de „Oehoe" te Athene en de „Valk" te Jodhpoer.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9