GEMEENTERAAD VAN LEIDEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 18 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE VRIJE DINSDAGMIDDAG VOOR DE KAPPERS KLACHTEN BIJ DE WERKVERSCHAFFING ONDER VALKENBURG. 19o. Voorstel tot het wijzigen van de verordening op de Straatpolitie. Z.h.st. of discussie goed gekeurd. Kapperszaken sluiting. 20o. Voorstel tot het wijzigen van de verordening op de Winkelsluiting. De heer W i 1 m e r (R.K.) herinnert er aan, dat 75 van de kapperspatroons om de voorgestelde regeling hebben gevraagd. Er wordt beweerd, dat dit percentage niet juist is, doch deze bewering is niet te con troleeren. De practijk zal uitwijzen of de meerderheid der kappers goed heeft ge daan, den vrijen Dinsdagmiddag te wen- schen. Twee kappersvereenigingen hebben bezwaar gemaakt tegen sluiting op be paalde Dinsdagen, waaraan B. en W. echter geen aandacht hebben geschonken. Daarom heeft spr. een motie ingediend, om de ver plichte sluiting op de door bedoelde kap persvereenigingen gewenschte Dinsdagen niet te doen gelden. De heer v. d. Kwaak (C.H.) steunt de motie-Wilmer. Hier is een duidelijke stem van de kappers-organisaties uit de practijk. De heer Coster (R.K.) verklaart zich een principieel tegenstander van gedwon gen winkelsluiting. De v o o r z. zegt, dat de Comm. voor de strafverordeningen wel degelijk rekening heeft gehouden met de practijk en met de wenschen der kappers. Zij meende echter niet te moeten voldoen aan de verlangens van allen. De motie-Wilmer zou vertraging brengen en daarom heeft spr. als voorzitter van de Commissie voor de strafverorde ningen de motie belichaamd in een voorstel, waarbij worden vrijgesteld van sluiting de Dinsdagen, door de kappersorganisaties verzocht. De heer Snel (S.D.A.P.) vraagt, de ver ordening zou spoedig mogelijk in te voeren. De motie-Wilmer, omgevormd in een voor stel, wordt evenals de geheele, nu gewijzig de, verordening z.h.st. aangenomen. Alleen de heer Coster verklaarde zich tegen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de vernieuwing van de ketelbatterij en de uitbreiding van het leidingnet met radiatoren in het gebouw van de H.B.S. met 5-jarigen cursus. Goedgekeurd. Aankoop perceel. Spoedeischend wordt hierna aan de orde gesteld een voorstel tot aankoop van het perceel Haverstraat 10, in het belang der volkshuisvesting, voor den som van 310. Na toelichting van wethouder Wilbrink (C.H.) wordt het voorstel goedgekeurd. De deuren dicht. Vervolgens gaat de raad op voorstel van den burgemeester in geheime zitting. Na 5 kwartier worden de deuren weer geopend en wordt aan de orde gesteld. 21o. Voorstel tot het wijzigen van het Ambtenarenreglement 1934. De heer Schüller (S.D.A.P.) dient een amendement in om het woord „arbeids duur" te wijzigen in „werktijd" Wethouder Tepe (R.K.) overziet de draagwijdte niet van dit amendement. De v o o r z. raadt den heer Schüller aan, zijn amendement in te trekken. Hetgeen geschiedt. Daarna z.h.st. aangenomen. Interpellatie-v. Weizen. De heer v. Wel zen (Comm.) stelt B. en W. de volgende vragen. 1. Is het B. en W. bekend, dat een aantal te werkgestelden bij de werkverschaffing aan het militaire vliegveld onder Valken burg te voet moet gaan bij gebrek aan een fiets? 2. Is het juist, dat er geen andere ver- voergelegenheid bestaat dan de N.Z.H.T.M.? 3. Is het B. en W. bekend, dat de drink waterverschaffing aanleiding tot klachten geeft? 4. Is het B. en W. bekend, dat het aan tal W.C.'s en schuilketen te gering is? 5. Zijn B. en W. bereid een onderzoek te laten instellen en bij gebleken juistheid van de klachten aandrang uit te oefenen by de bevoegde autoriteiten tot verbetering? Wethouder v. Stralen (S.D.A.P.) ant woordt namens het college, dat het inder daad juist is, dat een 80 a 90 tewerk gestel den te voet moeten gaan. Bij den aanvang van het werk is den minister daarop ge wezen, doch deze heeft geen aanleiding ge vonden om een aparte vervoergelegenheid te scheppen, gezien den geringen afstand. B. en W. zeggen evenwel toe, dat zij zullen trachten van gemeentewege voor een ver voergelegenheid te zorgen. Wat het drinkwater betreft, heeft de voorziening bij den aanvang inderdaad re den tot klachten gegeven wegens de over haasting, waarmede het werk is begonnen. Het college van B. en W. is bereid om een onderzoek te doen instellen naar deze en de andere klachten en maatregelen te beramen tot verbetering. De heer v. W e 1 z e n (Comm.) licht de klachten nog nader toe. De heer Snel (S.D.A.P.) dringt nog aan op een betere Eerste Hulp Dienst voor het geval van ongelukken. Wethouder v. Stralen (S.D.A.P.) gaat naar aanleiding van de nadere toelichting van den heer v. Weizen nader in op enkele details. Hij zegt nogmaals een onderzoek toe. De interpellatie wordt daarna gesloten. Rondvraag. De heer v. Eek (S.D.A.P.) verzocht het gemeentebestuur de nieuwe officieele spelling toe te passen in de gemeente stukken. De heer Snel (S.D.A.P. dringt in ver band met den dreigenden internationalen toestand aan op den aanleg van schuil kelders alsmede voorlichting van het pu bliek bij luchtaanvallen. De v o o r z. antwoordt, dat ten aanzien van de gevraagde schuilkelders een voor stel in voorbereiding is. De Ned. Ver. voor Luchtbescherming zal gaarne alle ge wenschte inlichtingen geven. De v o o r z. wenscht tenslotte allen dames en heeren een prettige vacantie. Te-5.20 uur wordt de vergadering gesloten MILITARIA. Heden zijn onder de wapenen gekomen voor het volgen van een gecompr. cursus Algemeene Artilleriedienst de res.-kapi teins G. A. v. Megchelen, J. M. J. W. Oost woud Wydens, J. van 't Land, G. J. M. Spoorenberg, H. J. A. M. Coebergh, E. J. A. Hubert van Blijenburg en M. P. King- ma, en voor het volgen van een gecompr. cursus T. M. D. de res. Ie luits. W. A. van Kempen, W. Muller, jhr. mr. L. Op ten Noort, mr. G. L. H. van Gheel Gildemees- ter, D. H. F. M. Stoll, W. H. Folmer, C. J. de Groot, R. Tidema, J. van Gent. Gisteren werd door den garnizoens commandant beëedigd den bij Koninklijk Besluit van 4 Juli 1939 No. 23 tot officier van gezondheid der 2e klasse aangestel- den Vaandrig P. W. D. Starcke. Maria-Congregatie afd. Ouderen. Par. O.L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef Zij die deel willen nemen aan den fiets tocht naar Rotterdam en 't Westland in de maand Augustus, worden verzocht Woensdagavond, morgen dus, even bij elkaar te komen in de zaal, tijdens de recreatie, voor 't vaststellen van den datum Het bestuur. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5839. Naamlooze Ven nootschap Ziekenfonds „Tot hulp der Menschheid", Leiden, Zoeterwoudsohe Singel 2. Procuratie verleend aan: S. Baars, Santpoort (B. P.). 7237. Gofilex. N.V. Leiden, Steenschuur 17. Film-distributie en exploitatie. Procu ratie verleend aan: P. J. Beynes, Bent veld. 6315. Gebroeders Mugge. Oegstgeest, Wijtenbachweg 85. Koopen en exploiteeren van bouwmaterialen, enz. Bovengenoemde vennootschap en commandite is d.d. 1 Juni 1939 ontbonden. Nieuwe inschrijvingen: 7351. C. F. Ggnemans. Leiden, Hugo de Vries- straat 66. Handelsagent in binnen- en bui- tenl. schoenenagenturen. E.: C. F. Gene- mans, Leiden. 7352. De Rijwielbeurs (f.) Leiden, Haar lemmerstraat 234. Hoofdz.: Rotterdam. Gevolm.: J. Blok, Leiden. Voor het examen akte L. O., is te Utrecht geslaagd mej. L. A. Muys-v. d. Moer, eenig geslaagde, uit een groep van 11 Candida- ten. Voor het praktijk-diploma Eng. Handels correspondentie van de Ver. van Leeraren slaagden D. Braggaar, W. Eduard, W. Korswagen, Kea de la Rie, C. A. v. Va- rick, E. A. Th. Vermond, allen leerlingen van de Middelbare Handelsavondschool „Kennis is Macht". Gisteren slaagden voor het Praktijk- diploma Boekhouden, gehouden vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen te Amsterdam, de heer G. Jansen van Mantgem te Oegstgeest en de heer S. Sondervan alhier, beiden op geleid door Hoogstraten's Boekhoud- bureau, alhier. Onder leiding van het bestuur van het Nederlandsch Verbond van Markt- en Straatkooplieden wordt morgenavond te 8 uur een vergadering gehouden in de lunch room v. Dyk, Botermarkt 13. Doel van deze vergadering is te komen tot oprichting van een zelfstandige Leid- sche vereeniging van Markt- en Straatkoop lieden. IN LEIDEN GEVESTIGD. A. J. Beune, kellner, Beschuitstg. 0a M. Driessen-Beijer, Haverstr. 70 J. J. Renes-v. d. Bosch. Kanaalstr. 21 B. de Bruin, tremmer, J. W. Frisostr. 27 C. Dolman, zendeling, Bilderdijkslr. 18a M. E. Droog, dienstbode, Roodenb.str. la L. P. Dullaart en fam., glasbewerker, Jac. Catsln. 50 J. M. Ellenbroek en fam., slager T en D, Haarlemmerstr. 246a A. Figee, korp. mil. politie, Pesthuisin. 7 M. Giesselbach, kantoorbed., Kaiserstr. 5 G. J. D. Goudriaan, Rijnsb.weg 135 M. Heuvelman, dienstbode, Os en Paarden- laan 39 J. Hoiftman, matroos, Zeemanln. 2a J. Hisszu, musicus, Stationsweg 31 J. Hovig, koopman, J. v. Goyenkade 20a R. J. H. Jansen, Rijnsb.weg 161 A. A. v. d. Jagt, dienstbode, Breestr. 87 W. Kielich, Zeemanln. 10a M. Th. v. Kins, schilder, Haarlemmerstr. 122a C. A. L. de Klerk, Groenhovenstr. 19 Th. M. de Koning, dienstbode. Roodenb^tr. la P. J. Kox en fam., dekenwever, Atjehstr. 75 P. E. E. S. C. Krom, Witte singel 18 B. Th. J. Lampe, radiomonteur, Zeemanln. 34 A. J. W. Lemaire, hulp i/d huish., v. 't Hoffstr. 38 Th. v. Donkersgoed-v. Liemde, de Sitterln. 16 Wed. H. G. W. Roeland-tv. Linschoten, Fagelstr. 26 C. F. Maartense, lie verpleegster, de L. de Kanterstr. 2 B. A. Matthijsen, heilgymn. leerares, Papengr. 7 M. R. Mendelson, Levendaal 8 G. Oudshoorn, bakkerskn., v. 't Hoffstr. 33 Wed. A. Th. Nijkamp- Peters, v. d. Brandelerk, 23 L. P. Schouwstra, wachtm. capt., Groenhazengr. 12 C. J. Engel-Schrama, loswerkman, Uiterstegr. 159 M. -Sepers, lie verpleeg ster, Zijlsingel 18 J. D. Singeling, Heems. kerkstr. 68 A. Spek, loswerkman, H. Rijndijk 142 J. M. Stumpel, verpleegster Meezenstr. 2 A. M. M. Stijnman, onder- wezeres, Tib. Siegenb.str. 3 M. H. Swin- kels, dekenwever, Atjehstr. 75. W. Flu- Terkmann, Witte singel 40 M. de Tombe en fam., wever, Atjehstr. 87 J. Verbeek, chemigraaf, 3 Octoberstr. 37a J. Ver- hage, korp. mil. politie, Pesthuisin. 7 M. R. M. J. v. d. Voort, Merelstr. 40 H. Wie- gers, wever, Oude Rijn 68a M. de Zoete, serveerster, Morschweg 24a. UIT LEIDEN VERTROKKEN. B. Aaldring, Utrecht, Verl. Hoograven- schew. 132. J. H. H. Barrau, Den Haag, Emantsstraat 31. W. J. v. Berkel, Was senaar, Slag 12. T. H. v. d. Biezen en fam., Zoeterwoude, Schenkelw. 73 A. G. Boekwijt, Delft, Rochussenstr. 2. A. M. C. de Boer, Oegstgeest, Regentessel. 16. J. L. F. Buningh en fam., Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 11. P. A. v. d. Burg, Noord- wijk, Schoolstr. 36. G. v. Buul, Rotter dam, Saftlevenstr. 9a. A. M. Cattel, Den Haag, Albertinestraat 1. C. E. H. Th. Rijndersv. Daalen, Noordwyk, Huis ter Duinstraat ld. A. E. Denekamp, Den Haag, ten Hovestraat 26. A. Duijver- man, Katwijk, Kon. Emmaplein 5. H. W. Eigeman, Rotterdam, Maasstraat 13. Wed. C. v. d. Poolv. Es, Gouda, Turfsin- gel 74. H. Flu en fam., Oegstgeest, Re- gentesselaan 59. J. Franke, Vlissingen, Oprit 11. M. Franken, Wassenaar, Prin- senweg 75. P. Groenendijk en fam., Zoe terwoude, Vrouwenweg E50. H. B. de Groot, Alphen aan den Rijn, v. Boetzelaer- straat. A. Hessing, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstr. 140. A. Hölel, Amsterdam, Kostverlorenstr. 8. A. Hoogendoorn, Heemstede, Adr. Pauwl. 15. M. J. Hoo- genstraten, Sassenheim, Tijlloosstr. 20. S. H. van Iterson en fam., Leiderdorp, Span jaardslaan 16. H. Jong en fam., Al phen aan den Rijn, Kortsteekterweg 76b. J. de Jonge, Rotterdam, Jerichol. 74a. T. Jonkers en fam., Wolvega, Westeinde 3. L. BannierKamp, Zeist, Koppelweg 249. E. A. Keizer, Loppersum, Wirdum B160a A. Klein, Leiderdorp, Zijlweg 25. C. Koopman, Alphen aan den Rijn, Willem straat 9. A. H. de Kort, Dordt, Banka- straat 47. P. R. M. de Kuijper, Montreal. S. Lanner, Leifling, No. 8. Lauw Tjoen Giap, Toeban. J. C. Leijte, Rot terdam, Zuiderziekenhuis. D. J. v. d. Linden en fam., Leiderdorp, Resedastraat 18. F. A. M. Luykx, Breda, Dr. v. Cam- penstraat 14. P. v. d. Meulen, Sneek, Kloosterhof 12. A. O. Meijer, Voorburg, Jac. Catslaan 70. A. Meijer, Den Haag, Resedastraat 32. J. P. Moggenstorm, Venlo, Straelschew. 18. P. B. Noordzij, Krynica, San Lwigrod. H. S. Noijon, En schede, Thorbeckel. 3. B. Peteri en fam., Leiderdorp, Spanjaard. 10. M. A. Poort man, Monster, Molenstraat 105. P. C. Priester, Katwijk, Pr. Pulianal. 3. H. H. Bakhuijzen—Richter, Boskoop, Berkenweg 7. E. de Ruiter, Zeist, Vijverlaan 7. W. Quick, Alphen aan den Rijn, de Ruijter- straat 10. M. J. v. DoornRap, Haarlem, Voorduinstraat 26. H. A. Rozeveld, Gro ningen, Prof. Rankestraat 14. J. A. v. Rijswijk en fam., Beverwijk, Heemskerker- weg 220. C. H. KopSchmidt, Leider dorp, Spanjaardsl. 8. W. P. Sigmond, Rotterdam, Maaskade W.Z. 93. A. Simek, Bottrop, Holtfortstr. 53. J. F. v. d. Spek, Zoeterwoude, H. Rijndijk F8. Th. A. v. d. Spek, Zoeterwoude, H. Rijndijk F8. G.) Swart, Barradeel, Oosterbierum 31. A. L. in 't Veld, Maasdam. W. J. v. Vil- steren, Amsterdam, D. Willinkspl. 4211. H v. d. Vinden, Amsterdam, Kinkerstraat 149III. B. J. Vinju, Voorburg, L. v. Leeu- wenstein 46. P. H. VersteegenVree burg, Voorschoten, W. de Zwijgerl. 1. A. II. Wassenaar, Oegstgeest, de Kempenaer- straat 78. J. W. Weers en fam., Zoeter woude, H. Rijndijk F8. J. Th. A. de Wil de. Leidschendam, Veenestraat 23. R. Winsser, Batavia. G. v. Woerkum en fam., Leiderdorp, Spanjaardsl. 13. P. v. Zalinge, Den Haag, Appelstr. 166. Binnenland DIEFSTALLEN BIJ C. A. TE GRONINGEN. Zaterdag werd de politie te Groningen gewaarschuwd, dat nieb minder dan vier keer bij de firma C. en A. Brenninkmeijer diefstallen van kleedingstukken waren ge- j pleegd. Het is de recherche thans gelukt vier dieveggen te arresteeren. Zij hebben allen 1 een volledige bekentenis afgelegd. ERNSTIGE AANRIJDING TE GRONINGEN. Hedenmorgen is aan het Winschoterdiep te Groningen een 59-jarige wielrijdster uit Veendam, wier identiteit nog niet kon worden vastgesteld, aangereden door een autobus van de G.A.D.O. De vrouw werd met zware verwondingen naar het Diako- nessenhuis te Groningen overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. Het rijwiel werd totaal vernield. BLIKSEM SLAAT IN EEN WONING. Dertienjarig meisje getroffen. Tijdens een kort, maar hevig onweer, dat zich Maandagavond omstreeks half zes boven de buurtschap Wiene nabij Ambt- Delden ontlastte, sloeg de bliksem met een geweldigen knal, die ver in den omtrek te hooren was, in de woning van den heer H. Groothuis te Wiene, waar men juist aan tafel zat te eten. Een dertienjarig dochter tje, Marietje, werd door den bliksem ge troffen, sloeg tegen den grond en bleef be wusteloos liggen. De consternatie in het ge zin, dat twaalf kinderen telt, die allen thuis waren, was bijzonder groot. De ouders, die brand vreesden, vluchtten met de kinde ren naar buiten. De vader nam het getrof fen meisje op zijn arm mee. Gelukkig ont stond er geen brand. Dr. van der Laan uit Delden, die gewaar schuwd werd, was spoedig ter plaatse. De toestand van het meisje, dat later weer bij kennis kwam, is naar omstandigheden, re delijk wel. Het dak van het huis en vooral de schoor steen zijn vrij ernstig beschadigd. VERDRONKEN. Twee buurtbewoners uit Keent" bij Bal gooi, die gisteravond te laat aan het veer kwamen om overgezet te worden, maak ten gebruik van een oude boot om de Maas over te steken. Onderweg bleek de boot water te scheppen. Een van beiden, J. D., is over boord gevallen en verdronken. Zijn vriend, B., dreef met het bootje rond. Hij is behouden aan den wal gekomen. Het lijk van D. is nog niet gevonden. Buitenland HITLER STAATSPRESIDENT VAN DANTZIG? Een bewering van de „News Chronicle". LONDEN, 18 Juli (A.N.P.) De diplo matieke redacteur van de „News Chro nicle" verklaart uit gematigde en zeer goed ingelichte Duitsche bron te hebben vernomen, dat Hitier zich zeer wel tot staatspresident van Daitzig zou kunnen laten verkieszen, Hij is reeds eereburger der Vrije Stad en het zou voor de Poolsche en ook voor iedere andere regeering moeilijk zyn wat dan ook te doen om deze verkiezing te verhinderen. Het conflict zou dan veeleer op juridi sche in plaats van op militaire basis wor den gebracht. Volgens den correspondent van het blad te Warschau zou na het bezoek van Foerster.aan Hitier binnenkort nieuwe kracht worden gezet achter de eischen ten aanzien van Dantzig. Drie decreten in voorbereiding? De Senaat van de Vrije Stad zou te dien einde de drie volgende decreten voor bereiden: 1. Een proclamatie, waarin de wensch der nationaal-socialisten en de bevolking van Dantzig wordt tot uitdrukking ge bracht bij het rijk te worden ingelijfd. 2. Een decreet, waarby Hitier wordt ge vraagd de aansluiting van Dantzig bij Oost-Pruisen te verordenen onder den naam „Noordgouw". 3. Een decreet, waarbij de Polen in Dantzig al hun burgerrechten worden ont nomen en waarby uit de Vrije Stad alle Polen worden gezet, die er na 1920 zijn aangekomen. Hitier zou deze ontwerp-decreten heb ben goedgekeurd. ZESTIG POLITIEAGENTEN TE DANTZIG GEARRESTEERD? DANTZIG, 18 Juli (A.N.P.) Volgens het Poolsche Telegraaf Agentschap is de Gestapo overgegaan tot tal van arresta ties bij de politie van Dantzig. Er zouden zestig agenten zijn gearresteerd. Men weet nog niet de redenen voor deze zuivering. LEIDEN, 17 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: groenekool 1.202.70, prei 6.40, kroten 2.00—2.70, peen 1.50—3.00, aard appelen 1.10—4.40, andyvie 2, druiven 3642, snijboonen 1023, stokboonen 23—31, stamboonen 20—26, tuinboonen 1.503.00, doperwten 7—18, peulen 6 18, postelein 27, spinazie 16, to maten A 6.20—9.20, idem B 8.20—9.80, idem C 5.40—8.40, idem CC 4.60—6.00, per 100 stuks: andijvie 0.50—1.20, kom kommers 2.00—4.40, bloemkool 1.50— 9.90, meloenen 6—25, salade 0.50—1.70, perziken 0.50—11.50, per 100 bos: kroten 100190, pieterselie 3080 cent, radijs 0.70—2.40, selderie 0.30—1.10, uien f 0.50 3.60, peen 2.504.80 en rabarber 1.00 —3.80. 18 Juli. Vette Varkens. Aanvoer 197 totaal, waarvan 194 zwaar 5051 cent per kg levend gewicht in centen, en 4 licht. Handel vlot. ROTTERDAM, 18 Juli. Vee. Aanvoer: 3307 totaal, 205 paarden, 91 veulens, 658 magere runderen, 815 vette runderen, 98 vette kalveren, 246 graskalveren, 801 nuch tere kalveren, 332 schapen en lammeren, 2 varkens, 59 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 60 en 3146 cent, vette ossen 64, 58, en 34—46 cent, stieren 54, 48 en 44 cent, vette kalveren 92, 70 en 4555 cent, schapen 45, 40 en 3o cent, lammeren 50, 45 en 40 cent graskalveren 45 en 35 cent, nuchtere kalveren 41, 36 en 31 cent, slachtpaarden 46, 40 en 32 cent, pry zen per stuk: schapen 181614, lammeren 12 —9—7; nuchtere slachtkalveren f 9—70, nuchtere fokKalveren 201510, slacht paarden 210170—105, werkpaarden 320—240—110, hitten 2.10—180—100, veulens 354030, stieren 250200 140, kalfkoeien 260190140, melkkoeien 250—185—140; varekoeien 185140 120. vaarzen 15013090, pinken 110 9070, graskalveren 50--3518, bok ken of geiten 974. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel traag prijzen lager prima koe 78 cent, prima os 68 cent, stieren aanvoer als vorige week, han del matig, prijzen iets lager; vette kalveren aanvoer iets grooter, handel stroef, prijzen lager, prima's tot 96 cent, schapen en lam meren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend; nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer ruimer, handel stug prijzen terugloopend; paarden aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen slacht paarden iets minder overigens onveranderd kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, han del slecht, pryzen lager; varekoeien aan voer als vorige week, handel traag, prijzen iets lager; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen gedrukt; graskalveren aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen dalende, bokken of geiten aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen on veranderd. Veulens aanvoer groot, han del traag, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 17 Juli. tiuitenl. Granen. Stemming flauw. Rogge: 75 kg. Bahia Blan- ca aangekomen 8.35, idem stoomend f 8.35, 72/3 kg. Poolsche geladen/gestoomd 6.90. Gerst: 64/65 kg. La Plata stoomend 156.—. 68/69 kg. idem 160, No. 3 Amerik disp. 154.59/60 kg. Marokko disp. 152, 59/60 kg. idem geladen-gestoomd f 147.50, 72/73 kg. Deensche gel.-gest. f 168. Haver: 5556 kg. La Plata Clipped disp. 6.80, idem stoomend f 6.65. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata aange komen 145,stoomend naar aankomst 145146, roode La Plata cinquantino aangek, 174, gele Amerik. no. 2 disp. 153 Mixed Benguila stoomend 147, Gele Loanda stoomend 147, Gele Platte 4 Afrik, stoomend 147.50, Gele ronde 6 Afrik, stoomend f 147. LEIDSCHENDAM, 17 Juli. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 3.00— 4.80, 2e soort 2.002.80, 3e soort f 2.00 2.30, wankleurige 2.002.80, gele kom kommers le soort 2.003.00, 2e soort 2 2.20, 3e soort 2.kropsla 0.701.20, 2e soort 50 cent, peen f 2.504.20, bloem kool le soor 7.0010.80, 2es soort 46, uitschot 1.503.00, tomaten midd. 2.50 4.00, gr. ronden 2.404.50, 2e soort 2 3.10, 3e soort 2.bonken 2.203.80, uitschot 2.002.50, rijp 3.C04.50, an dijvie per 100 f 0.601.70, andyvie per 100 kg. 2.00—2.30, spinazie per 4 kg. 6—19 cent, postelein 1.803.90, rabarber per 100 bos 2.004.50, snijboonen 3047 cent, spercieboonen 2125 cent, prei 1.40 1 80, selderie 0.301.10, peulen 917 cent tuinboonen 1.603.50, doperwten 814 cent, meloenen 1038 cent, druiven 2022 cent, roode en witte bessen 79 cent. NOORDWIJKERHOUT, 18 Juli. Veiling „De Eendracht" Aardbeien f 5.805.90, zwarte bessen 8185 cent per slof, tuinboo nen 1550 cent, krombekken 0.801.55 cent, blauwe schokkers 1.101.45, peu len 0.601.90, bruine capucijners 0.50 1.20, stamerwten 5575 cent, dubbele boo nen zonder draad 2.052.35, snijboonen 1.00—1.25 uer 10 kg. ZOETERWOUDE, 18 Juli. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 2800 eieren. Prijzen: kippeneieren f 3.403.70, eendeneieren 3 per 100 stuks, kippen 45 cent, hanen 15 55 centp er stuk, kaas 29 cent per pond, duiven 18 cent en konynen 0.201.15 per stuk, VINKEVEEN, 17 Juli. Groentenveiling. Tuinboonen 1.502.00, spercieboonen 29 31, snijboonen f 1320, stamspercieboo- nen 2025, tomaten 412. spinazie 1 6.50, postelein 35, waschpeen 1.50 2.00, spitskool 1.701.90, roodekool 3.20 per 100 kg.; bvloemkool 1.5011.krop sla 0.501.80, komkommers f 23, andij vie 2.10 per 100 stuks, peen 2.504. en pieterselie f 1.802.10 per i00 bos. 's HERTOGENBOSCH, 18 Juli. Boter. Aanvoer 17.975 kg. Prijzen: hoogste f 1.34, laagste f 1.29, middelprijs 1.31 per kg. BOSKOOP, 18 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 43 cent, Wendland 1216 cent, Hadley 15 —25 cent, Briarclif 13—23 Butterfly 12—20 Steward 1321 cent, Rosalandia 1216 cent, Florex 1525 cent, Vierlanden 1725 cent, Edith Helen 20—35 cent, Aug. Noack 1015 cent, Else Poulsen 610 cent, Rosa Mundi 1431 cent, Ingar Ohlson 1520 cent, Queen Mary 1217 cent, Chrysanten grootbloemig 1 20, Lathyrus 2—6, Phlox 5 cent. Asclepia 610 cent, Roode Lelies 92 cent, Clematis Durandi 3048 cent, Clema tis Prins Hendrik 60100 cent, -Clematis Le Coultre 5070 cent. BODEGRAVEN, 18 Juli. Kaas. Aanvoer: 357 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 16066 stuks, wegende 144.585 kg. Prijs met rijksmerk le soort f 2325, 2e soort 2122.50, zwaardere 26.50. Handel matig. W'ISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.76 Berlijn 75.15 Parijs 4.953/4 Brussel 31.80 Zwitserland 42.23 Kopenhagen 39.10 Stockholm 45.15 Oslo 44.05 New York 1.871 /8

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3