DINSDAG 18 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 19 cent per week; f 2.50 per kwartaal. Bij ome agenten 20 cent per wodk; f 2.60 per kwartaal. Franco per po,*t 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al- léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor Zeeland en Westelijk Noord-Bra bant: Warmer met toenemende bewolking, geen regen van beteekenis, zwakke tot ma tige Zuidelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Voor Ihet overige gedeelte van bet land: Warmer, droog weer, helder tot halfbe- wolkt, zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid-Oostelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, matige Z. W. wind, 16 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, matige Z. Z. W. wind, 16 gr. C. De Bilt: liohtbewolkt, matige Zuidelijke wind, 17 gr. C. Groningen: betrokken matige Z. Z. W. wind, 15 gr. C. Maastricht, liohtbewolkt, matige Z. Z. W. wind, 17 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Sinds gistermorgen heeft zich over Cen traal Europa een uitgestrekt gebied van hoogen luchtdruk ontwikkeld, dat nog steeds in beteekenis toeneemt. De hoogste barometerstanden worden vanmorgen in Zuid-Duitschland aangetroffen. Tengevolge van deze algemeene stijging van den lucht druk is het weer in ons land, België, Frank rijk en Duitschland opgeklaard en nam de windkracht af. Alleen Bretagne maakt hier op een uitzondering. Hier is de wind krach tig tot stormachtig uit het Zuiden, hetgeen veroorzaakt wordt door een depressie, wel ke zich voor de Westkust van Frankrijk bevindt en die langzaam Oostwaarts door dringt. Te Brest viel al 10 m.m. regen. Gis teren werden uit vele plaatsen in West- Europa regen en onweersbuien gemeld, waarbij over het algemeen geen groote hoeveelheden neerslag zijn gevallen, alleen te Warnemunde werd gisterenavond 13 m.m. regen afgetapt. De gisteren genoemde depressie, die zich toen in het storingsfront over Duitschland ontwikkelde, heeft zich over de Oostzee en Zuid-Zweden naar het Zuiden van Noorwegen verplaatst. Langs haar baan bracht zij zware neerslag, ge paard met onweer. Te Kutjern bij Oslo 36 m.m. Het depressiesysteem, dat nog steeds over Schotland, de Faroer en de Shetland- eilanden gelegen is, vult verder op en ver toont slechts geringe activiteit. Over de Poolzee is de luchtdruk hoog. Het is via een smalle rug van hooge drukking ten Westen van IJsland verbonden met het Azoren-hoogdrukgebied. LUCHTEMPERATUUR. 22.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Dinsdagnamiddag 9.45 uur tot Woensdagmorgen 4.29 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 19 Juli voorm. 5.05 en nam. 5.30 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Maan op 8.41 uur Woensdagmorgen. Maan onder 22.10 uur Woensdagavond. BINNENLAND Op 'n drogen weg moet uw auto JöL bij 40 km per uur binnen 16 dvAtuh meter kunnen stoppen. Maar bij W M 80 km per uur Is die remweg niet 32, maar 64 meterl DE KABINETSCRISIS. Het demissionaire Kabinet en en minister Romme. Gisterochtend omstreeks half twaalf is het demissionaire kabinet op het ministerie van Algemeene Zaken bijeen gekomen. M)en neemt aan, dat de besprekingen in de plaats zijn gekomen van den getorui- kelijken ministerraad, welke anders Maan- dagsmididags op het Ministerie van Justitie wordt gehouden. Wel heeft het de aandacht getrokken, dat na afloop der vergadering in pleno de demissionaire Minister van Sociale Za ken, prof. mr. C. P. M. Romme gedurende een half uur met den kabinetsformateur 'heeft geconfereerd. In het gebouw van de Tweede Kamer heeft, eveneens gisterochtend, de R. K. Kamerfractie, een vergadering gehouden. In Haagsche politieke kringen komt men er al spoedig toe tusschen de besprekingen RommeColijn en de fractie-vergadering verband te leggen. Het is natuurlijk, dat, nu dr. Colijn over leg heeft gevoerd, dat wijst in de richting van een gemengde oplossing tusschen een reconstructie van het ministerie en een za kenkabinet, tot het laatste ooger.blik er naar gestreeft wordt een compromis te vin den tusschen de tegengestelde opvattingen van de R.K. en van de A.R. DE PRINS IN DEN RAAD VAN STATE. Z. K. H. Prins Bernhard heeft vanmid dag de vergadering van den Raad van State bijgewoond. HET BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN LIMBURG. Z. K. H. Prins Bernhard, die op 20 en 21 Juli een informeel bezoek zal brengen aan Limburg, zal Donderdagmorgen te Roer mond worden ontvangen door den commis saris der Koningin, de leden van Gedepu teerde Staten en den griffier der Staten. In Roermond staat een bezoek aan het Landbouwhuis van de Land- en Tuinbouw- bond en aan de modelboerderij te Beesel op het programma. In laatstgenoemde plaats zal de Prins aan een Limburgsche koffietafel aanzitten, 's Middags om 2.15 uur komt de Prins in Maastricht aan, waar hij achtereenvolgens bezoeken zal bren gen aan de aardewerkfabrieken van de N.V. de Sphinx, aan de St. Servaaskerk en tot slot aan het ontspanningsoord fort St. Pieter, waar het gezelschap de thee zal gebruiken. 's Avonds om 10 uur zullen de plaatse lijke vereenigingen van Maastricht een fakkeloptocht houden ter eere van Z. K. H. die in het gouvernementsgebouw als gast van den commissaris der Koningin den nacht zal doorbrengen. Z. K. H. vertrekt Vrijdagmorgen weder om uit de Limburgsche hoofdstad omstreeks half tien. HET ST. WILLIBRrVDUSFONDS. Mgr. Dr. J. de Jong als eerste Stichter. De fraai verluchte perkamenten stich- tings-oorkonde van het St. Willibrordus- fonds waaruit zooals men weet op de eerste plaats de kosten van het St. Willi- brordus-gedenkteeken zullen worden be streden werd door Z. H. Excellentie Mgr. dr. J. de Jong als eerste stichter ge- teekend voor een bedrag van duizend gulden. ALGEMEEN VERBINDEND VERKLARING VAN EEN ONDER NEMERSOVEREENKOMST VOOR HET LEDERBEDRIJF. De Nederlandsche staatscourant van he den bevat een ministerieele beschikking, houdende de algemeen verbindendverkla ring van een ondernemersovereenkomst voor het lederbedrijf voor de periode van 19 Juli 1939 tot en met 31 Mei 1940. Zoo wel deze beschikking als de daarbij ver bindend verklaarde ondernemersovereen komst liggen ter inzage bij de kamers van koophandel en fabrieken. Deze ondernemersovereenkomst is een voortzetting van die, welke met ingang van 19 Juli 1938 voor den tijd van een jaar algemeen verbindend werd verklaard. Be halve bepalingen, welke beoogen aan en kele van de ernstigste misstanden bij den verkoop van leder een einde te maken (ten aanzien van kortingen, levertijden, reclames), bevat de nieuwe overeenkomst ditmaal bovendien een regeling krachtens welke geschillen tusschen leveranciers en afnemers betreffende de kwaliteit van het geleverde aan bindend advies moeten wor den onderworpen. Ten aanzien van alle overige geschillen staat het den leveran ciers en den afnemers vrij al dan niet op de bindende advies-instantie een beroep te doen. Evenals vorig jaar zal de uitvoering van de overeenkomst berusten bij de uit de vertegenwoordigers van de fabrikanten, de importeurs en de afnemers (schoenfabri kanten, lederwarenfabrikanten en leder- handelaren) samengestelde algemeene le dercommissie, terwijl voorts bij dit orgaan een vertegenwoordiger van den minister wordt benoemd, wiens taak zal zijn te wa ken voor het algemeen belang. UITSTEL INVOERING RIJTIJDEN BESLUIT GEVRAAGD. In verband met de aangekondigde invoe ring van het rijtijdenbesluit op 13 Augus tus a.s. hebben de voorzitter van de drie landelijke bonden, B.B.N., A.N.B.B., B.E. Tuinbouw-uitvoer 9% gestegen Engeland thans grootste afnemer GROENTEN EN AARDAPPELEN BRACHTEN MEER OP. In het jaar 1938 is uit Nederland geëxpor teerd voor een bedrag van 43.3 millioen gulden aan groenten, vruchten en vroege aardappelen, dat is 9 pet. méér dan in het jaar tevoren. De exportwaarde van versche vruchten bedroeg 6.2 millioen gulde.i, die van vruch- tenpulp 4.2, versche groenten en vroege aardappelen 30.3 en ingemaakte groenten 26 millioen gulden. Duitschlands aandeel in deze uitvoer waarde van 43.3 millioen bedroeg 16.2 mil lioen of 37 pet.; dat van Engeland bedroeg 19.0 millioen of 44 pet.; dat van Zwitser land 1.2 millioen of bijna 3 pet. De waarde van onzen groenten-, fruit en vroege aardappelen-export bedroeg in 1928 nog 97 millioen gulden; het laagste punt werd bereikt in 1935 met 28.1 mil lioen, waarna een stijging intrad tot resp. 31, 40 en 43 millioen. De uitvoer van genoemde producten naar Duitschland daalde in deze tien jaren van 55 op 16 millioen gulden, dus met 71 pet.; die naar Engeland van 28.5 op 19 dus met slechts 33 pet. Tien jaar geleden betrok Duitschland nog 57 pet. van de door ons land uitgevoerde groenten, fruit en vroege aardappelen, thans nog slechts 37 pet.; Engeland's aan deel daarentegen steeg in die zelfde tien jaren van 29 pet. op 44 pet. Het gewicht der uitgevoerde groenten, fruit en vroege aardappelen daalde van 730 op 420 millioen kilo in tien jaar tijds. Van den tuinbouwexport naar Frankijk, welke tien jaar geleden nog rond' ander half millioen gulden bedroeg is practisch niets meer overgebleven, nl. 135.000. De invoer van groenten in dat land is verbo den van 15 Maart tot 15 October en ge- ccntingenteerd gedurende de rest van het jaar, doen reeds eenige jaren lang is het contingent opnul gesteld! Dat de uitvoerwaarde van groenten, fruit en vroege aardappelen vorig jaar 3.5 mil lioen gulden of bijna 9 pet. hooger was dan een jaar tevoren, is veroorzaakt door het feit, dat de export van groenten en aardappelen steeg van 29.5 oj) 33 millioen gulden, hoewel het uitgevoerde gewicht daalde van 388 op 370 millioen kilo, die van versch gepulpt fruit handhaafde zich op 10.5 millioen guld'en. T.O., zich telegrafisch tot de betrokken ministers gewend met het verzoek, hoe wel erkennend de sociale beteekenis van dit besluit, de invoering hiervan uit te stellen totdat op eeniger wijze de spoor wegen gebonden zulen zijn aan vaste ta rieven. Zij wijzen erop dat bij de reeds zware lasten op de vrachtauto, de spoor- wegconcurrentie, door middel van onder- biedingstarieven, hard werkende particu liere vervoerders op de rand van een af grond hebben gebracht en toevoeging van een nieuwe bedrijfslast door invoering van het rijtijdenbesluit bij handhaving van deze spoorweg-concurrentie, toename van de werkloosheid beteelcent. HOOGER OPBRENGST DER RIJKSMIDDELEN. Raming over eerste half jaar met 4 millioen overtroffen. De opbrengst van de rijiksmiddelen is, in zooverre dit d-e indirecte belastingen be treft, over de maand Juni iets ongunstiger geweest dan over dezelfde maand van het vorige jaar. De schatkist ontving 38,9 millioen, tegen f 39,2 millioen. Ten opzichte van Mei van dit jaar kon evenwel een voor- deelig verschil van ruim 2 millioen wor den opgeteekend. Voor de eerste zes maanden van 1939 heb ben deze middelen in totaal 224 millioen opgebracht, of bijna 7 millioen meer dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar, terwijl de raming met een be drag van 4 werd overtroffen. Het zijn in het bijzonder de invoerrechten en de omzetbelasting geweest, die tot de vorming van dit gunstige saldo hebben bij gedragen. De invoer is in het eerste half jaar van 1939 hooger geweest dian in het vorige jaar, terwijl bovendien het tarief der invoerrechten is verhoogd. De kohierbedragen voor de directe be lastingen zijn gestegen. Aan het einde van Juni was voor deze belastingen voor het dienstjaar 1939 een totaalbedrag van 73,8 millioen op de kohieren ingeschreven, tegen 61,7 millioen voor de vorige dienst. Voor de inkomstenbelasting alleen beliep het voordeelig verschil 11,3 millioen en voor de vermogensbelasting bijna zeven ton. Blij'kens het overzicht van de inkomsten van het gemeentefonds bedroeg het kohier- bedrag voor de dienst 1938'39 73,6 mil lioen, tegen 66,6 millioen voor de dienst 1937—'38. Voor het Werkloosheidssubsidiefonds was voor de dienst 1938 53,2 millioen op de kohieren ingeschreven en voor de dienst 1939 34,1 millioen. Ten bate van het Verkeersfonds werd in de eerste zes maanden van 1939 14,8 mil lioen ontvangen. GEDENKTEEKEN VOOR GENERAAL SNIJDERS. Ingevolge een oproep van het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Ons Leger" heeft zich uit vertegenwoor digers van meer dan 30 vereenigingen en openbare diensten een „Comité gedenktee- ken generaal Snijders" gevormd. Dit comité heeft een uitvoerend comité be noemd, waarvan Z. Exc. mr. D. Fook, ou^- gouiverneur-generaal van Ned. Oost-Indie, het voorzitterschap heeft aanvaard. Het secretariaat is gevestigd te 's-Gravenhage, Anna Paulownaplein 3. Vereenigingen of andere organisaties, welke zich alsnog bij het comité wenschen aan te sluiten, kun nen zich hiertoe met het secretariaat in ver binding stellen. Het comité wil bereiken, dat ter nage dachtenis van generaal Snijders een waar dig gedenkteeken op een waardige plaats zal worden opgericht. Het zal daartoe een beroep doen op alle Nederlanders, en daar toe onder meer stappen doen voor de op richting van zustercomité's in de overzee- sdbe gebieden. Bijdragen kunnen nu reeds worden ge zonden aan de Nederlandsche Handelmaat schappij te Amsterdam (postrekening no. 7897 Amsterdam). Men vermelde daarbij: „Gedenkteeken genetaal Snijders" en in duidelijke letters naam en adres van den schenker. FEDERATIE VAN VEREENIGINGEN VAN R.K. GEMEENTERAADSLEDEN De gemeentebesturen Ch de bestaans mogelijkheden in den landbouw Te Heerlen is Zondag het congres van de Federatie voortgezet. In de kapel van het St. Joseph Zieken huis werd een stille H. Mis opgedragen ter intentie van de Federatie, welke door vele congressisten werd bijgewoond. Na afloop werd het ziekenhuis onder leiding van den geneesheer-directeur dr. L. J. H. Grobach bezichtigd. In de groote zaal van „Ons Volkshuis" werd daarna de vergadering voortgezet. Na een korte inleiding gaf de voorzitter de heer J. IJsselmuiden het woord aan Ir. H. Verhey, directeur van de R.K. Land en Tuinbouwwinterschool te Didam, die een inleiding heeft geschreven over: „De gemeentebesturen en de bestaansmogelijk heden in den Landbouw." Ir. Verhey heeft zijn inleiding nog nader toegelicht en aangevuld en o.m. be toogd, dat een welvarende boerenstand een primair belang is voor een volk en de trek naar de steden een gevaar is. De ont volking van het platteland in West-Europa is een probleem geworden, dat zeer acuut is. In Nederland is gebrek aan cultuurgrond, hier ligt voor een gemeentebestuur op be scheiden schaal wel een terrein. Door ont ginning krijgt men niet alleen een tijdelijke maar ook een blijvende werkverschaffing. Er volgde een zeer geanimeerde discussie waaraan werd deelgenomen door de heeren Bijvoet Bols ward, Boshouwers Arnhem, Terra Blerik, Cremers Nuth en drs. Krekelberg Maastricht. Na een tocht door Zuid-Limburg gingen de congressisten naar Rolduc, dat onder leiding van den directeur mgr. A. v. d. Venne werd bezichtigd. Vervolgens sloot de voorzitter het goed geslaagd congres. „Msb." SPORT POSTDUIVEN. „De Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Bordeaux 15 Juli, los 13 uur. Eerste aankomende 7, 13,03 16/7, laatst aankomende duif 18.20 uur. J. J. Philippo, 1, 7, 8; A. Fasel, 2, 6; J. v. d: Berg, 3, 14, 15; K. Stikkelorum 4; M. Pet, 5; H. Seriier 9; H. Sterk 11; J. v. d. Zon 13; J. Benning 16; J. Fakkel 17. Wedvlucht. Van Duffel 16 Juli. los 8.30 uur. Eerste aankomende duif 10.02.10, laatste aanko mende duif 1013.41 uur. H. Seriier, 1, 2, 12, 24; J. v. d. Berg, 3, 7, 14, 15. 16, 30, 31; J. J. Philippo 4, 5, 18; N. de Meij, 6, 21; H. Sterk 7, 13; A. Lancel 8, Th. v. Alphen 10; J. Fakkel 11, 26; A. Fasel 17; K. Heel- scher 19, 22, 27; J. v. Leeuwen 20, 25; A. Platteel 23; W. Hundermark 28, 29, 32; N. de Haas 33. OMGEVING LEIDSCHENDAM Verkooping. Ten overstaan van no> taris M. Goossens te Zoetermeer zal op de Donderdagen 20 en 17 Juli a.s. in café „De Zwaan" in het openbaar worden verkocht: 1. heerenhuis „Laanzich" met groote fruit- tuin aan den Pr. Julianaweg no. 1; 2. een weiand, groot 3.07.00 H.A. aan den Oost- vlietweg en 3. tuinland, plantsoen en weg, gelegen aan den Veurschenstraatweg (Ro- zenrust), groot 65.34 A. Als u tóch iets moet verliezen En u hebt 't voor 't kiezen Offert liever dan een uur Dan uw verd'ren levensduur' AGENDA LEIDEN. Donderdag. Bureau-zitting R. K. Re- classeeringsver., Gebouw St. Vin- centiusver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur nam. De avond-,, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 15 tot en met Vrijdag 21 Juli a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Maria Ida Engeltje d. v. M. Graafland en M. H. I. ter Linden. Geer trui Magdalena d. v. H. v. d. Mark en M. Lambooij. Rudolf z. v. J. Wijsmake en F. Lemmens. Mare Nico z. v. N. C. G. Spij ker en A. V. A. J. Büüaert. Clasina Jo hanna d. v. J. Straathof en P. Boot. Hendrik Willem z. v. H. C. Rietbergen en W. H. Th. Mooij. Jacob z. v. J. Ligtvoet en E. Binnendijk. Francina d. v. J. J. Planje en F. Eradus. Johannes z. v. P. E. J. Rijsbergen en C. Kroesemeijer. Willem Fredrik z. v. P. de Graaf en E. Beij. Dirk Gerardus z. v. D. G. v. Eek en M. C. Stijger. Adrianus Johannes z. v. J. W. v. d. Poel en P. A. M. v. d. Steeg. Adriana Martina Maria Johanna d. v. M. J de Ridder en A. M. de Haas. Petrus Adrianus z. v. H. Bokhorst en A. v. Nieuw koop. Leonardus Franciscus z. v. L. J. v. d. Krogt en A. P. Kopaz. Truda d. v. G. Rehling en A. M. v. Kuijeren. Nicolaas Adrianus z. v. M. Hermans en D. Ouwe hand. Wilhelmus Hendrikus z. v. J. Th. M. Lampe en J. Th. Kapiteijn. Hendri kus Jacobus z. v. H. J. L. Goddijn en A. Hup. Gehuwd: W. M. v. Appel jm. en J. M. G. Spel. G. G. Beer jm. en E. Sieburgh jd.. P. Segaar jm. en A. F. v. d. Eikhoff 3d. Overleden: K. de Ridder dr. 12 j. J. Boonstoppel hsvr. van G. Kuperus 53 j. NIEUWS UIT LOURDES. LOURDES. 18 Juli 1939 In het te Lourdes verschijnende „Jour nal de la Grotte" doet dr. Valet mededee- ling van twee wonderbaarlijke gebedsver- hooringen in Lourdes. Mej. Louise Pruvost is thans 32 jaar oud. Zij heeft 10 groote operaties ondergaan in het onderlijf, waar bij zij telkens onder narcose werd ge bracht. Sedert November van het vorig jaar was zij onder voortdurende genees kundige behandeling, wegens verkalking van de ruggegraat en van den rechtervoet, zoodat het noodig was de aangetaste dee- len van een gipsverband te voorzien. Ten einde haar in staat te stellen de reis eenig- zins gemakkelijker te maken hadden de geneesheeren enkele dagen voor het ver trek der bedevaart ,die op 21 Juni te Lourdes arriveerde, de beide gipsverban den weggenomen. Na de voleindiging der bedevaart zou de patiënte terugkeeren naar het sanatorium van Zuydcotto. Op Zaterdag 24 Juni, na een onderdom peling in de baden, gevoelde de patiënte in al haar organen een volledige beter schap. Van pijn of krampen was geen sprake meer. Ze kon weer met haar hoofd, met haar rechterarm, met haar wervelko lom en rechtervoet alle mogelijke natuur lijke bewegingen maken. De eetlust is weer teruggekeerd en mej. Pruvost kan alle spijzen verdragen. Naar men thans kan beoordeelen is de patiënte geheel ge nezen. Door tal van geneesheeren is mej. Pru vost reeds onderzocht, doch eerst over een jaar zal de commissie, die belast is met het onderzoek van patiënten te Lourdes, uitspraak doen teneinde te kunnen consta- teeren, dat deze plotselinge, algeheele ver betering van blijvenden aard is geweest en niet op natuurlijke wijze verklaard kan worden. Het tweede geval betreft hier de aan merkelijke verbetering die is ingetreden in de gezondheidstoestand van Mej. Roso Breton uit het dorp Allouagne, in de na bijheid van Calais. Deze persoon is thans 37 jaar, oud en reeds ziek sedert Januari 1925, toen zij in blijde verwachting was. Er deden zich toen braak verschijnselen voor, die zich met korte tusschenpoozen telkens bleven herhalen en de patiënte in een staat van totale uitputting hadden ge bracht, toen zij dezer dagen een pelgrims reis naar Lourdes ondernam. Zij was to taal verzwakt en vreeselijk ondervoed, ter wijl zij gekleed slechts 34 kilogram woog. De geneesheeren beschouwden haar toe stand als zeer ernstig en het certificaat van den behandelenden geneesheer, dat noodig was om aan de bedevaart te kunnen deel nemen luidde: „ongeneeslijk". Na 22 Juni, toen mej. Breton in het bad was gedom peld, heeft zij niet meer behoeven te bra ken terwijl ook de maagkrampen verdwe nen waren. Zij gebruikt thans zonder eenig ongemak allerlei soort spijzen en dranken. Haar gelaat heeft weer een ge zonde kleur gekegen, en het herstel is toe genomen en de patiënt zegt geheel gene zen te zijn. Ook dit geval zal, na een jaar waarin de patiënte regelmatig onder medische con trole gestaan heeft, opnieuw door het „Bu reau des Constatations" onderzocht wor den, alvorens uitspraak mag worden ge daan of de plotselinge algeheele genezing van blijvenden aard is geweest en niet op natuurlijke wijze verklaard kan worden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2