OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand MAANDAG 17 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad De Raad der Gemeente Leiden vergader de hedenmiddag te 2 uur onder voorzitter schap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Carton en Tobé. Er is één vacature (we gens aftreden van den heer Hessing). Na afhandeling der Ingek. Stukken, wordt aan den heer v. Weizen (C.P.) toe stemming verleend tot het stellen van vra gen inzake de werkverschaffing. Daarna wordt overgegaan tot behandeling der agenda. Io Onderzoek van den geloofsbrief van het tusschentijds benoemde raadslid, den heer C. Koekebakker. Na rapport van de daartoe ingestelde commissie wordt besloten tot toelating. 2o Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van den Gemeen teraad. Alle geloofsbrieven worden goedgekeurd. 3o Voorstel tot het wijzigen van de Mo numentenverordening. Goedgekeurd. 4o. Benoeming van zeven leden van de Monumenten-commissie. De heer W r t z herinnert eraan, dat hij indertijd bezwaren had geopperd tegen de Monumentenverordening en dat vam ver schillende zijden deze bezwaren gedeeld werden, doch dat men zich met de veror dening verzoende op de toezegging van B. en W., dat de commissie zóó veelzijdig mo gelijk samengesteld zou zijn. De voorge stelde commissie voldoet z.i. niet aan dien eisch. Met name ontbreken er personen in, die de economische en zakelijke consequen ties voldoende kunnen beoordeelen. Spr. adviseert dit punt aan te houden en een nieuwe voordracht op te stellen. De heer W i 1 m e r (R.K.) vindt het vreemd, dat een raadslid in deze commis sie zitting zal hebben; dit met het oog op de mogelijkheid van beroep op den raad. De voorzitter meent, dat het moei lijk is te constateeren of de voorgestelde heeren wel voldoende economisch en fi nancieel inzicht hebben. Spr. is in tegen stelling met den heer Würtz van meening, dat aan de wenschen van den raad alleszins is tegemoet gekomen. Ook het bezwaar van den heer Wilmer telt spr. niet zoo zwaar. Benoemd worden vervolgens de heeren prof. mr. H. A. Idema, ir. H. A. v. Oerle, mr. R. A Levisson, J. J. Groen, A. J. M. v. Dijk, T. Groeneveld en J. H. A. Man- ders. 5o. Benoeming van een hoofd van de Meisjesschool voor U.L.O. Benoemd wordt mej. J. K. Sturing te Alkmaar. 6o. Benoeming van een gemeentelijken commissaris bij de N.V. Leidsche Duin water Maatschappij. De heer v. E c k (S.D.A.P.) heeft indertijd de herbenoeming van den heer v. Ginkel bestreden. Thans staat spr. nog meer af wijzend tegenover de continueering van diens commissariaat. De heer v. Ginkel heeft den leeftijdgrens overschreden en spr. gelooft niet, dat de noodzakelijkheid bestaat hem opnieuw te benoemen. Spr. doet zelfs het voorstel om in de vacature van gemeentelijk commissaris tijdelijk niet te voorzien. Wethouder V e r w e ij (S.DA.P.) zegt, dat het onderzoek of er een gemeentelijke commissaris noodzakelijk is, nog gaande is. Hangende deze vraag, lijkt het rationeel, dat de heer v. Ginkel gehandhaafd blijft, omdat de statuten voorschrijven, dat er een gemeentelijke commissaris moet zijn. De heer v. Eek (SD.A.P.) meent, dat men niettemin een vacature onvervuld kan laten. Bovendien schept men z.i. een ge vaarlijk precedent en loopt mén vooruit op de beslissing van den raad inzake de nood zakelijkheid van een gemeentelijk commis sariaat. De 'heer Bergers (R.K.) acht een tij delijke herbenoeming van den beer v. Gin kel zeer gewensoht. Al was het alleen maar om hem onze dankbaarheid te betoon en voor hetgeen hij voor de L.D.M. heeft ge daan. De heer v. W e 1 z e n (C.P.) sluit zich bij den heer v. Eek aan. De heer Knibbe (A.R.) geeft den heer v. Eek toe, dat het mogelijk is een bepaalde vacature voorloopig niet te vervullen. Maar dan moeten er wel zeer bijzondere omstan digheden zijn, welke hier evenwel niet be staan. De v o o r z., herinnert eraan, dat B. en W. slechts daarom leeftijdsgrens wil len overschrijden, omdat het dwaasheid is een nieuwe kracht te benoemen voor een commissariaat, dat misschien wordt opge heven. Het voorstel-v. Eek wordt verworpen met 2011 stemmen. Voor de S.D.A.P. (behalve de wethou ders) en de heeren Lombert en v. Weizen. De heer v. Ginkel wordt daarop tijdelijk herbenoemd met 19 van de 31 stemmen (11 blanco en 1 op den heer Knibbe). 7o. Praeadvies op het verzoek van Dr. J. M. Buffin, om ontslag als leeraar in het Fransch aan het Gymnasium. Goedgekeurd. 8o. Praeadvies op het verzoek van me juffrouw dr. A. M. M. Smit, om ontslag als leerares in het Fransch aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot het verhuren van de drie voetbalvelden in den Stadspolder. De heer Lombert (R.K.) vraagt, of deze velden ook zullen worden onderge bracht in de Sportstichting. Wethouder Wilbrink (C.H.) zegt, dat de terreinen op het oogenblik niet voldoen aan de eischen, welke de sportstichting stelt Daarna goedgekeurd. lOo. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van grondruiling aan den Hoogweg en de Potgieterlaan met de N.V. Gemeenschappelijk Eigendom, Maatschap pij tot-Exploitatie van woon- en winkelhui zen, te 's-Gravenhage. Goedgekeurd. llo. Voorstel tot het verkoopen van de perceelen bouw terrein, gelegen aan de Da Costastraat en Ten Katestraat, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie O Nis. 1467,, 1468 en 1469 aan L. Broker, te de Bilt, q.q. De heer Schüller (S.D.A.P.) ver klaart zich tegen deze verkoop. Het eenige goede stuk bouwgrond, dat de gemeente heeft, gaat nu verloren. Daarna goedgekeurd. 12o. Voorstel tot het aankoopen van het perceel Hartesteeg No. la en tot het vast stellen van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. Goedgekeurd. t 13o. Voorstel tot het aankoopen van het perceel 4e Binnenvestgracht No. 70 en tot het vaststellen van den desbetreffenden be- grootingsstaat. Goedgekeurd. 14o. Voorstel tot het vaststellen van een staat tot wijziging van de gemeentebe- grooting, tevens voorstel tot het wijzigen van eenige bedrijfsbegrootingen, alle den dienst 1938 betreffende, een en ander in verband met de afsluiting van het dienst jaar 1938. Goedgekeurd. 15o. Voorstel tot het instellen van een rechtvordering tegen J. P. N. Brokaar, te Leiden, strekkende tot vergoeding aan de gemeente van de schade, haar toegebracht door aanrijding van een straatlantaarn. Goedgekeurd. 16o. Voorstel tot het aangaan met de gemeente Noord wijk van een nieuwe over komst betreffende de levering van electri- citeit aan die gemeente door de Stedelijke Electriciteitsfabriek te Leiden. Goedgekeurd. 17o. Voorstel tot het wijzigen van de verordening regelende de heffing van be lastingen voor het gebruik van het Open baar Slachthuis. Goedgekeurd. 18o. Praeadvies op het adres van de Oudercommissie van de Opleidingsschool voor U.L.O. aan de Driftstraat inzake het uitbreiden van het gebouw dier school. Goedgekeurd. HET RIJKSHERBARIUM Commissie van advies benoemd Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen zijn benoemd tot lid van de commissie van advies voor curatoren der rijksuniversiteit te Leiden inzake het rijksherbarium: dr. L. G. M. Baas Becking, hoogleeraar aan de rijks universiteit te Leiden: dr. A. A. Pulle, hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; dr. B. H. Danser, buitengewoon hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Groningen; dr. ir. G. van Iterson, hoogleeraar aan de techni sche hoogeschool te Delft; dr. J. Jeswiet, hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen; en dr. Th. J. Stomps, hoog leeraar aan de universiteit van Amsterdam. HILLEGOM EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van den weleerw. heer J. Kops Zaterdag en Zondag was het weder feest in de Parochie van St. Martinus: weder zou een harer zonen voor de eerste maal plechtig het H. Misoffer aan God opdragen. Feest begon Zaterdagavond. Te rond 8 uur bevonden zich op het Kerkplein behalve eene groote schare belangstellenden: de R.K. Harmonie Crescendo, de KJC, de vrouwelijke kath. Jeugdorganisatie en alle vereenigingen met hare vaandels. Toen de weleerw heer F. Kops (op 9 dezer Priester gewijd te Atrecht in Frankrijk) met ouders familieleden en genoodigden op het kerk plein aankwam, luidden de klokken en speelde de muziek een feestlied, gezongen door de aanwezigen op de wijze van „aan U, o Koning der Eeuwen" Voorafgegaan door het kruis en bran dende lantaarns, vormden de koorknapen, vele bruidjes, de geestelijkheid een eer- geleide voor den neomist door het midden pad nar het hoogaltaar, waarbij de neomist met den pastoor der Parochie zich aan sloten. De vaandels werden nu nabij het Priesterkoor opgesteld. Toen het feestlied geëindigd was, besteeg de pastoor den kan sel en heette den neomist teruggekeerd uit den vreemde naar eigen land en ge boorteplaats namens de parochie en namens de geestelijkheid hartelijk welkom. Kort zette de gewijde redenaar uiteen, hoe er gebeden en geofferd was, opdat de vurige wensch van den neomist priester te mogen worden in vervulling mocht gaan. Thans is dit geschied en daarom heerscht er vreugde en dankbaarheid in onze harten. De pastoor verzocht dan aan den neomist, zijn eersten priesterzegen te willen schenken. Nadat deze zulks gedaan had werd een kort Lof gecelebreerd met assistentie als volgt: diaken de weleerw. heer J. Lemoy uit België; subdiaken father S. Staats, zoon der parochie en missionaris met verlof, ceremoniaris de weleerw. heer J. M. Fenniglo uit Amsterdam. Bij den zegen met het Allerheiligste neigden de vaandels. Met het nogmaals zingen van het feestlied werd de avond besloten. Zondagmorgen te 10.30 uur was de met bloemen rijkversierde kerk weder geheel met geloovigen gevuld, toen de weleerw. heer Kops zijn eerste Plechtige H. Mis zo uopdragen. Presbyter-assistens was de zeerw. heer Pastoor Kosters, terwijl de overige functies bekleed werden als bij het Lof van Zaterdagavond, behalve dat thans als subdiaken fungeerde de weleerw. heer Bottelier, kapelaan der parochie. Het zangkoor voerde vóór de H. Mis uit het meerstemmig Veni Creator van Cassiolini en verder feestmis van Franken met Gre- goriaansche Credo. Na het Evangelie be klom de Pastoor den preekstoel en hield de feestpedicatie naar aanleiding van den tekst: „Zoo zal iedere goede boom goede vruchten voortbrengen" uit het Evangelie van den dag. De gewijde redenaar bracht bijzonderen dank aan God, die zoo zicht baar deze parochie zegent, dat binnen den t(jd van 6 weken thans de 4e neomist aan het altaar staat. Hierna ontwikkelde hij de waardigheid van het Priesterschap, wel ke ons aller eerbied vraagt, ongeacht men- schelijke fouten en gebreken, die ook de priester heeft. Na een gelukwensch aan den neomist, diens ouders en familie spoor de de pastoor allen aan, te blijven bidden voor dezen priester, die straks in den vreemden zijn arbeid gaat voortzetten en voor alle priester-studenten, opdat de goe de boom van ons geloofsleven die reeds zoovele vruchten in onze parochie heeft voortgebracht steeds goede en meerdere vruchten moge blijven voortbrengen. Ontroerend was het oogenblik. toen de jon ge priester voor de eerste maal de H. Communie uitreikte aan zijn gelukkige ouders, zusters en anderen. Het zangkoor voerde hierbij een Sacramentshymne uit. Van de receptie werd een druk gebruik ge maakt, terwijl een plechtig Lof-vooraf ge gaan door een Priestercantate het feest besloot. RIJNZATERWOUDE Omgeslagen. Tijdens een kort doch hevig onderweder dat zich Zondagavond boven het Braassemermee en het dorp Rijnsaterwoude ontlaste bevond de heer H. Voogd alhier zich met een zeiljachtje op het Braasemermeer. Plotseling sloeg het jachtje om en de heer Voogd kwam in het water terecht. Hij kon zich aan het om gekantelde jachtje boven water houden tot hulp kwam opdagen. Vanaf den wal zag men het ongeluk gebeuen en was men spoedig met roeibooten ter plaatse. Hoe wel de heer Voogd wel zwemmen kon zou hem dit toch niet gebaad hebben, omdat de afstand naar den wal veel tegroot was. Zoodat hij van geluk mag spreken, dat men het ongeval zoo vlug gemerkt heeft. Binnenland PROVINCIALE AANBESTEDING. Vanwege Ged. Staten van Zuid-Holland is heden aanbesteed het maken van een bochtafsnijding en oeververdedigingen langs de Oostzijde van de Zijl met bijko mende werken onder de gemeenten Lei derdorp, Oegstgeest en War mond. De laagste inschrijving was van P. Bos te Amstelveen voor 31.410, Buitenland ZEVEN VOORAANSTAANDE DUIT- SCHERS UIT LONDEN VERDWENEN. LONDEN, 17 Juli. (A.N.P.) Zeven vooraanstaande Duitschers zijn in de laat ste paar dagen onverwachts uit Groot- Brittannië vertrokken. Het waren allen be kende figuren te Londen, waar zij in socie- tykringen bekende gasten waren. Hun vertrek valt volgens de „Daily Herald" samen met de ontvangst, door Scotland Yard, van een mededeeling van den Franschen geheimen dienst. De Fran- sche politie had den Britschen autoriteiten om inlichtingen verzocht over de recente activiteit van eenige dezer lieden in Groot- Brittannië. Alle zeven zijn Duitsche adellijke fami lies of Hongaren van Duitsche afkomst. Hun namen komen volgens het blad voor in de Almanach de Gotha. BRITSCHE LUCHTPOSTDIENST OVER DEN OCEAAN. LONDEN, 17 Juli. (A.N.P.) Op 5 Augustus wordt, naar gemeld wordt, de Britsche wekelijksche luchtpostdienst over den Atlantischen Oceaan geopend. Het eer ste toestel zal dan op 6 Augustus in Mon treal aankomen. De dienst in omgekeerde richting vangt aan op 9 Augustus. Gevlo gen zal worden met een verbeterd type Empire-vliegboot. De aanvulling van den benzinevoorraad der vliegbooten zal ge schieden met bommenwerpers, die inge richt zijn als tanktoestellen, na het vertrek der vliegbooten van het Shannon-vliegveld in westelijke richting en van Botwood op New Foundland in Oostelijke richting. Dat de opening van de luchtlijn niet eer der geschied is, vindt zijn oorzaak in het feit, dat uitgebreide proefnemingen ge daan zijn met het aanvullen van den ben zinevoorraad in de lucht. De Imperial Air ways heeft thans de overtuiging, dat deze proefnemingen succes hebben opgeleverd. Er zullen drie vli#booten op de lijn ge bruikt worden, n.L de „Clyde", de „Cabot" en de „Caribou". Voorloopig zullen geen passagiers, doch uitsluitend post worden vervoerd. Over enkele maanden, wanneer de groote vlieg booten in dienst genomen zullen worden, zal men ook kunnen overgaan tot het ver voeren van passagiers. VLUCHT VAN FRANSCHE TOESTELLEN NAAR ENGELAND. LONDEN, 17 Juli (ANP). In verband met oefenvluchten van Engelsche eskaders bommenwerpers zonder tusschenlanding over Frankrijk en terug naar Engeland, weet de „Daily Herald" te melden, dat in den loop van deze week de eerste groep Fansche vliegtuigen een dergelijken oefen- vlucht zullen maken boven Engeland. Zij zullen van Fransche vliegvelden starten naar bepaalde doelen in Midden-Engeland en het Noorden van Engeland en weer te rug naar Frankrijk. HET LAGERHUIS GAAT 4 AUGUSTUS OP RECES LONDEN, 17 Juli (.AN.P.) Minister president Chamberlain zal vanmiddag in het Lagerhuis mededeelen, dat het Huis op 4 Aug. op reces zal gaan. Vóór dien datum zullen nog eenige zaken moeten worden afgedaan. De premier zal, naar verluidt, niet zeg gen, wanneer het Huis weer zal worden bijeengeroepen. Vermoedelijk zal dat echter vóór het einde September zijn. GENERAAL IRONSIDE NAAR POLEN LONDEN, 17 Juli (A.N.P.) Generaal Ironside is per vliegtuig uit Croydon naar Warschau vertrokken, waar hij besprekin gen zal hebben met hooge officieren van het Poolsche leger. PARIJS, 17 Juli (A.N.P.). Yves Morvan meldt uit Londen aan de „Journal", dat de besprekingen tusschen Engeland en Polen Inzake een coördinatie van de luchtmacht reeds goed zijn opgeschoten. In Poolsche kringen geeft men zelfs te verstaan, dat een plan met betrekking tot een eenhoofdig bevel der EngelschPoolsche luchtstrijd krachten in studie is. Een der bedoelingen van het bezoek van sir Edmund Ironside aan Warschau zal vol gens het blad, daarom zijn de samenwerking der Engelsche luchtmacht met die van Po len voor te bereiden. Voorts verwacht men een plan, dat Pool- schen officieren gelegenheid zal bieden, oefenperioden in het Engelsche leger door te maken. Engelsche officieren zullen in het Poolsche leger voor overeenkomstige perioden kunnen worden geplaatst. DE BLOKKADE VAN TIENTSIN Verbod van varen op de Haiho. SJANGHAI, 17 Juli (A.N.P.) Verwacht wordt, dat vandaag een verbod zal worden uitgevaardigd om de rivier Haiho te beva ren. Volgens officieele ambtelijke Japan- sche instanties worden de Chineesche guerillabenden in het Tientsin-Peipingge- bied alleen langs deze rivier van voorraden voorzien. Engelsche vaartuigen zouden een groot aandeel nemen in deze verzorging met voorraden. Het is de schuld van Enge land, zoo zeggen de Japanneezen, wan neer Japan thans gedwongen is den hoofd- wordt vernomen, dat slechts .vier personen verkeersader van Tientsin af te sluiten. DE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN DE „NARKUNDA" COLOMBO, 17 Juli (A.N.P.) Thans om het leven zijn gekomen bij de ontplof fing aan boord van de „Narkunda". Men geloof, dat de explosie het gevolg is geweest van een spontane ontbranding van gas, dat was ontstaan tengevolge van gisting in de lading. De mogelijkheid, dat de ontploffing door een helsche machine zou zijn veroorzaakt, wordt thans geheel buiten beschouwing gelaten, aangezien an derhalf uur voor de ontploffing reeds rook was gezien RUSSISCHE VLIEGERS BOVEN MANDSJOEKWO. TOKIO, 17 Juli (ANP). Acht bom menwerpers van de strijdkrachten der Sovjet Unie en van Buiten-Mongolie heb ben, volgens een bericht van Domei, gister avond een aanval gedaan op Halanarsjan, dat op 55 K.M. van de grens van Mands- joekwo is gelegen. Vier burgers van Mandsjoekwo zijn gewond, vier personen rijtuigen die op het stationsemplacement stonden, werden verwoest. AMSTERDAM, 17 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 400 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7280, 6270 en 5058 cent per kg. slachtgewicht 13 tsieren 4853 cent idem, 86 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk, 59 vette kalveren: 2e kwal. 4856 cent en 3e kwal. 3547 een per kg. levend gewicht; 99 nuch tere kalveren 712, 141 schapen 10 18, per stuk, 484 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 6264 cent, zwa re 6061 cent en vette 5859 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Slachtrunderen matige aanvoer, stug ge handel, onveranderde prijzen. Melk koeien matige aanvoer en handel. Vette kalveren matige aanvoetr, sleepende han del, prijzen voor de mindere soorten iets lager. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel en prijzen hooger. Schapen LEIDEN. Geboren: Arie, zoon van J. W. van Zeist en A. H. Hoogervorst Annie, doch ter van A. Meijer en M. Siera Hendrik, Willem, zoon van H. W. Casteren van Cat- tenburch en A. M. C. Funke Marjolyna Theresia Maria, dochter van W. H. v. d. Meijden en K. P. de Vogel. Ondertrouwd: G. Blog jm 23 j. en J. M. v. Ahswoude jd 25 j. W. Guldie- mond jm 25 j. en E. v. d. Reijden jd 22 j. J. J. D. Hagendoorn jm 24 j. en W. J. Mooij jd. 30 j. G. R. v. d. Horst jm 24 j. en J. M. de Lange 25 j. D. Keijser jm 44 j. en J. Witteman jd«35 j. W. Lalban jm 32 j. en A. v. Polanen jd 36 j. H. M. Nijs- 9en jm 29 j. en M. v. Zijp jd 27 j. C. Springer jm 22 j. en C. v. Tongeren jd 24 j. J. J. Verstraaten jm 26 j. en J. de Vink jd. 28 j. E. Verdunnen wedr. 63 j. en L. Swaap jd. 48 j. Overleden: T. van SchaikWassen- burg vr. 66 jaar J. Oppelaar, man 76 jaar J. P. C. Jansen, zoon 2 weken. ruime aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets lager; varkens ruime aanvoer, ge drukte handel, grijzen onveranderd, aan het eind der markt, prijs vleeschvarkens iets dalend. ROTTERDAM, 17 Juli. Vee. Aanvoer: 2456 totaal, 696 vette runderen, 353 vette kalveren, 1 nuchter kalf, 643 schapen en lammeren, 761 varkens, 2 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 75, 62 en 34 48 cent, vette ossen 66, 60 en 3618 cent vette kalveren 1.00, 80 en 5060 cent, varkens (levend gewicht) 50, 49 en 48 cent, schapen 45, 40 en 30 cent, lammeren 50, 45 en 40 cent. Prijzen per stuk: schapen 18 1614, lammeren 1297. Overzicht: vette koeien en ossen, aanvoer gelijk vo rige wee, handel lui, prijzen 1ste kwal. os sen niet geheel prijsh., prima koeien 78 cent, prima ossen 71 cent, verder als vori ge week. Vette kalveren aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd, prima os 1.10, schapen en lammeren aanvoer korter, handel tamelijk, schapen lager lam meren als vorige week Maandag, varkens aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen iets lager. Eenige partijen schapen voor ex port gekocht. LEIDSCHENDAM, 15 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 3.40 5.00, 2e soort 2.102.80, 3e. soort f 2. gele komkommers le soort f 2.002.30, 2e soort 2.kropsla 5070 cent, peen 2.80 4.50, bloemkool le soort 9.5011.30, 2es soort 4.608.10, uitschot 2.503.00, tomaten midd. 2.903.70, gr. ronden 3 3.40, 2e soort f 2.102.90, 3e soort 2. spinazie per 4 kg. 1116 cent, postelein 2.804.10, snijboonen 19—28 cent, sper- cieboonen 1719 cent selderie 8090 cent, peulen 1417 cent, tuinboonen 1.503.40, doperwten 1316 cent, meloenen 1833 cent, druiven 2021 cent, roode en witte bessen 710 cent. ROELOFARENDSVEEN, 17 Juli. Groen- tenveiling. Snijboonen kas 1.151.40, id. volle grond f 1.351.45, stek 8595 cent, princesseboonen 2.352.60, dubbele stam- boonen 1.952.20 per 10 kg., Augurken D 6070 cent, idem E 2550 cent, stippel CD 35 cent per 25 kg. sla 5070 cent per 100 krop, bloemkool 811 cent per stuk, peulen 1.10 en tuinboonen 17 cent per 10 kg.; Kwakel: Augurken D 6570 cent, id. E 2530 cent, stipped C D 35 cent per 25 kg., snijboonen 1.40. idem stek 90 cent, princesseboonen 2.70, tuinboonen 18 cent per 10 kg. BOSKOOP, 17 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 50 cent, Wendland 3048 cent, Hadley 20 34 cent, Duitburg 26 cent, Briarclif 1520 cent, Butterfly 1524 cent, Steward 25 52 cent, Rosalandia 1224 cent, Florex 30 51 cent, Vierlanden 4061 cent, Edith Helen 36—61 cent, Aug. Noack 1216 cent, Else Poulsen 1224 cent, Glorié Mundi 18 35 cent, Ellen Poulsen 1015 cent, Paul Grampel 1832 cent, Rosa Mundi 4062 cent Mevr. van Straaten van Nes 1017 cent, Ingar Ohlson 1220 cent, Queen Ma ry 2035 cent, Orange Triumph 4071 cent, Juliana 1017 cent, Leatris 2034 cent, Dahlia's 1523 cent, Lathyrus 25 cent, Gltdiolen 1118 cent, Asclepia 8 20 cent, Phlox 7 cent, Roode lelies 72 cent, Gerbera 914 cent, Clematis Durandi 32 46 cent, Clematis Prins Hendrik 0.60 1.00, Clematis Le Coultre 0.601.00. LOOSDUINEN, 15 Juli. Groentenveiling. Eloemkool le soort 3.609.90, idem 2de soort 2.303.50, kaskomkommers le soort 2.503.90, 2e soort 2.002.20, 3e soort 2.rijen komkommers le soort 3.30 5.40, idem 2e soort f 2.002.40, gele kom kommers le soort 2.witte komkom mers 2.20 per 100 stuks, meloenen 1021 cent per stuk, stamprincessen 2631, snij boonen 21, tomaten A f 5.407.00, idem B 4.80—7.40, idem C 4.20—5.60, idem CC 4.00, idem Bonken 4.005.60, groo te boonen f 1.501.60 per 100 kg. spinazie 420 cent per 4 kg., postelein 1019 cent per 6 kg., salade le soort f 0.501.20 per 100 krop, rabarber 0.701.30, pieterselie 0.30 per 100 bos, prei 1.501.60 per 100 bos; andijvie 50—80 cent per 100 struik; eieren 3.70 per 100 stuks, pepers 80 cent per 100 stuks, erwten 712 en aalbessen 9.80 per 100 kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.78"/4 Berlijn 75.321/2 Parijs 4.971/2 Brussel 31.89 Zwitserland 42.33 Kopenhagen 39.22'/2 Stockholm 45.271 /2 Oslo 44.15 New York «SS LMty

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3