STADS NIEUWS CEBUTO t&&S!EEiE82E& MAANDAG 17 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 19 cent per week; f 2.53 per kwartaal. Bij onze agenten ZO cent per wwk; 2.60 per kwartaal. Franco per poa»t 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bil! sein!: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Matige, tijdelijk krachtige meest Zuid- Westelijke wind, zwaarbewolkt met opkla ringen; enkele plaatselijke regenbuien, met kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, matige Z. Z.è W. wind, 16 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, krachtige Z. Z. W. wind, 16 gr. C. De Bilt: betrokken, matige Z. Z. W. wind, 16 gr. C. Groningen: halfbewolkt, matige Zuidelij ke wind, 16 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, matige Z. Z. W. wind, 17 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De kern van de depressie over de Brit- cche Eilanden, welke Zaterdag over Zuid- West-Engeland lag, verplaatste zich sinds dien langzaam in Nooi'd-Oostelijke richting en vulde op. In het koudfront, dat toen langs onze Oostgrens gelegen was en verder over Frankrijk naar Spanje liep, ontwikkel de zich een storing over Duitschland, die zich naar het Noorden verplaatste tot over de Shetland-eilanden en daarbij geleidelijk dieper werd. Zij bracht langs haar baan in het Oosten van ons land en West-Duitsch- land, Denemarken, Zuid-Zweden en Zuid- Noorwegen plaatselijk zwaren regenval. De koele luchtmassa's drongen in den loop van den Zondag verder Duitschland bin nen, langs het front, dat zich tot over Zuid- Scandinavië, Oost-Duitschland en Honga rije verplaatste, ontsond een nieuwe ac tieve storing. Zware onweders met hevigen regenval kwamen in Midden en Oost- Duitschland voor. Zoo meldt Stettin heden morgen 54 m.m. neerslag. Ook in ons land, België, West-Frankrijk en Engeland kwa men plaatselijke regenbuien en onweers voor. Het hoogedrukgebied in Oost-Euro pa nam onder de voortschrijdende depres sieinvloed voortdurend in beteekenis af. Langs de Zuidpunt van Groenland drong een nieuwe depressie door, welke den rug van hoogen druk over den Oceaan aantastte zoodat een afzonderlijk gebier van hoogen druk over de Poolzee achterbleef, dat thans weer in beteekenis toenam. De kern van de depressie ligt ten Westen van Ierland en bracht daar reeds eenigen regenval. Over Spanje, Zuid-Frankrijk en Zuid- Duitschland is de luchtdruk aanzienlijk ge stegen. LITCHTEMPERATUUR. 18.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Maandagnamiddag 9.46 uur tot Dinsdagmorgen 4.28 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 18 Juli voorm. 4.15 en nam. 4.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 19 gr. C. Maan onder 21.41 uur Dinsdagavond. Maan op 7.19 uur Dinsdagmorgen. RECHTZAKEN R.K. Ver. v. Kraamverzorging voer alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 23420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. Haagsche Politierechter Van een kat, een kanarie en drie buurvrouwen. Met elkaar in onmin levende buurvrou wen leveren meestal, van journalistiek standpunt bekeken, prachtige copy op, vooral als zij voor een Politierechter moe ten verschijnen. Hier volgt zulk een ge schiedenis. In een nette woonwijk, waar de huisjes keurig in het gelid staan, woonde in het eene huis een juffrouw, die een kanarie had en in het huis er naast een juffrouw, die in het bezit van een kater was, Trum- pie geheeten. De kanarievogel was blijk baar nogal tam en mocht zoo nu en dan rondvliegen onder het alziend oog van de meesteres. Op zekeren dag, toen de juf frouw even naar de bel moest loopen, mis te zij bij terugkomst haar Pietje. Angstig klonk door het huis de stem van de juf frouw, die als maar Pietje, Pietje riep. Maar Pietje was niet meer want die zat in de maag van Trumpie en dat vermoed de de juffrouw wel, maar dat kon zij zon der een operatief ingrijpen niet bewijzen en daar voelde de eigenares van Trumpie natuurlijk niets voor, met als gevolg een verkoeling tusschen de beide dames, welke verkoeling ontaardde in een serie plage rijtjes. We zouden dat de proloog van de voorstelling kunnen noemen, aangezien op zekeren dag de mama van de juffrouw van wijlen de kanarie bij haar dochter op be zoek kwam. Natuurlijk kwam de verhou ding met de buurvrouw ter sprake en de dochter vertelde, dat zij zoo „genegerd" werd door haar buurvrouw die allerlei verhalen in de buurt rondstrooide. „Ka", zei toen de moeder, „laat dat nu maar eens an je ouwe moeder over, dan zal die dat varkentje wel eens eventjes wasschen." En de moeder was naar de buurvrouw gestapt, had aangebeld en was binnenge laten. „En nou, leelijke miezepieter, zal ik je één ding vertellen: as je me Ka niet met rust laat, dan krijg je met mij te doen, snap je dat, mislukte krentenbol", begon de moeder van Ka het gesprek. „Me huis uit", donderde de buurvrouw. „Mot je dat hoore", zei ma sarcastisch, „me huis uit, ha, ha, minsch je laat me lachen. Betaal eerst maar der es je huur en praat dan van me huis uit gaan". „Je mot es komme as me man thuis is dan zal je wel anders praten", meende de eigenares van Trumpie. „Dat is sterk, dat praat over man." „Dat kameel van jou, dat is geen man, dat is een vergissing, dat uitgespogen stukkie spek." „Uitgespogen stukkie spek, kameel, wacht ik zal je! D'r uit", ziei de buurvrouw, nu werkelijk voor honderd procent opgewon den. En tegelijk gaf ze de bezoekster een duw in de richting van de deur, waar even wel een laag tafeltje met cactusplantjes stond en waar ma vanwege de duw juist op kwam te zitten met alle gevolgen van dien. Maar ma, ook niet mis, greep het eerst voor de 'hand kamende voorwerp en deponeerde dat precies op bet 'hoofd van haar tegen partij. Dit voorwerp was echter een kom met eenige goudvisschen en deze dieren stierven een ontijdigen dood op het tapijt. Toen ontbrandde de strijd pas goed en de daimes pakten elkaar geducht aan. Op zeker moment lag ma onder en de tegenpartij trok flink aan haar haren, toen, zij, oh won der. al deze haren plotseling in haar hand hield, omdat ma de natuur een beetje had willen helpen. Beide dames waren ver bluft over dit gevolg en de juffrouw die de ibaardot in haar 'banden bad luchtte baar gemoed. „Mensch, wie had dat nou kunnen den ken, het is net echt en 'het is waarachtig net zoo'n ding as de juffrouw van de over kant heb". „Wat zeg je daar nou, héb dat mensch van de overkant een pruik, nee maar, dat mot je me der's vertellen, hè je dat ge zien?" En vergeten was alle strijd en zittend tusschen de overblijfselen van het tafeltje, de cactussen, de scherven en de spartelend gapende goudvisschen zaten daar de beide dames te redeneeren over de pruik van dat mensch van de overkant. „Och gossie, wat een rommel hebben we gemaakt en al die stukken", begon de moe der van Ka huilend. „Och mensch, dat is zoo erg niet dat komt wel weer in orde dat ruim ik wiel ef fent jes op, zoo gebeurd", vond de buur vrouw, „maar dat van dat mensch an de overkant, dat je dat nou niet wist". En hoofdschuddend ging ma heen naar haar dochter, die mama hoopvol aankeek en vroeg hoe het afgeloopen was. Ma zei toen plotseling: „Ka weet je wat jij bent: een miezepieter die met niemand goeie vrinden kan blijven". „Dat mensch van hiernaast een reuze vrouw, een best mensch en as je daar ruzie mee krijgt is het je eiger selvers schuld. Toch was er nog een epiloog, want de man der buurvrouw had er niettemin „po litiezaken" van gemaakt. En wat doet het er eigenlijk toe of de moeder van Ka we gens mishandeling, huisvredebreuk, ver nieling en beleediging veroordeel! werd tot een geldboete van tien gulden. De moe der van Ka en de buurvrouw immers heb ben te zamen een geheim en wel dat het mensch van de overkant een pruik draagt. Maar hoelang zal het nog een geheim blij ven. Binnen 8 meter vt» itraathoeken Is stil staan met auto's en andere voertuigen te- genwoordlg verboden! EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van Father G. Gussenhoven. In de St. Petruskerk heeft gisterenmorgen de weleerw. father G. Gussenhoven. van de St. Joseph-Congregatie van Mill Hill, ztfn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Een groote menigte geloovigen woonde deze plechtigheid bij. De jonggewijde missionaris werd bij het opdragen van het H. Offer geassisteerd door den zeereerw. heer Th. M. Beukers als presbyter assistens, door den zeer eerw. heer J. B. M. Timp, pastoor te Vlis singen als diaken en door den zeereerw. heer J. Th. A. M. Gussenhoven, rector van het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam als sub-diaken. Ceremoniarius was de weleerw. father Vaneman uit Zoeterwoude. In het priesterkoor hadden plaats genomen de kapelaans der parochie en rector L. Beune. Het zangkoor, onder leiding van den heer H. A. Rijnbeek, voerde uit de Drie- vuldigheidsmis van Hubert Cuypers. Deze vier-stemmige Mis werd dbor het koor zéér goed gezongen; de solo-partijen wer den bijzonder verdienstelijk uitgevoerd. De feestpreek werd gehouden door Pastoor J. Timp. De tekst van de predicatie was ontleend aan Luc. 11:11 „En zij verlieten alles en volgden hem". Vele menschen in de wereld, aldus spr., begrijpen van de priesterlijke waardig heid maar buitengewoon weinig. Dat is ook niet te verwonderen, want in het priester schap is ook veel tegenstrijdigs op te mer ken. De priester ontvangt zeer groot eer betoon in de Katholieke Kerk; de men schen zien in den prietster iemand, die veel meer is dan zij zelf zijn. Maar daar tegenover wordt ook wel gezegd: Het is ook maar een mensch! De priester is een raadselachtig mencsh. Hij is een mensch, die zonden vergeeft. Als degenen, die buiten de Kerk staan, daar van hooren, zeggen zij: „Gij maakt veel te veel van den priester, gij maakt een God van hem". Met groote oogen kijken ze ons aan wanneer zij hooren, dat onder de consecratie door de woorden van den priester brood wordt veranderd in het Lichaam des Heeren, en zij zeggen: „Dat is toch afgoderij, want een mensch kan toch geen brood in God veranderen". Ik kan me begrijpen aldus spr. dat de wereld er niets van begrijpt. De priester is maar een mensch. Dat Weten wij ook wel. Vandaag zijn wij getuige van de eerste plechtige H. Mis van een jongeman die ve len uwer gekend hebben op school en in huis maar nu is hij priester en kijkt de parochie tegen hem op, vooral als straks het ontzettend oogenblk zal naderen van de consecratie, en daarna, als de priester van het altaar afdaalt om zijn moeder, broers en zusters de H. Communie uit te reiken. Ofschoon ik van nabij weet, aldus de predikant, wat de priester is, sta ik mach teloos om het in woorden tot uitdrukking te brengen. Ik weet alleen, wat er geschre ven staat bij Joannes: „Wij gelooven in Gods liefde". Dat is ook de eenige oplos sing van het raadsel. Gods oneindige lief de heeft zich willen uitstorten en daartoe zich bediend van den priester. De priester komt met de handen vol zegeningen en genaden, hij komt met in zijn handen: God. Dat maakt van een mensch het ge heimzinnige wezen, dat priester heet. Waarom roept God den eenen mensch tot het priesterschap, den ander niet? Dat weten wij niet, dat is onverdiende uitver kiezing. Slechts dit kan men zeggen, dat wij naast God ook dankbaar mogen zijn jegens de ouders van dezen jongen pries ter, dankbaar jegens zijn moeder en zijn vader, die in den hemel is, die samen de zen jongeman zoo heerlijk hebben opge voed, dat God de genade van het priester schap in hem kon uitstorten. Evenals Petrus verwonderd moet ge weest zijn, dat de Heer juist in z ij n scheepje wilde komen, zoo zijn ook wij, priesters met verbazing geslagen, dat God heeft willen komen juist in 't scheepje van ons hart. Petrus was bang, dat zijn scheepje zonk. Wat moet er niet in dezen jongeman zijn omgegaan, toen hen verleden week pries ter werd gewijd. Zooals 's zomers, v neer de aarde ligt te dorsten zich een don derbui ontlast in zware, veel te overvloe dige regenval, zoo is ook op dien dag de genaderegen gekomen: het is zóó veel, het is te veel ineens. Maar nu! nu komt God vragen. Tot nu toe heeft God alleen maar gegeven aan een edelmoedig hart, maar nu heeft God ook recht van spreken. Hij heeft hem ge vraagd naar een uithoek van de wereld te gaan, naar menschen, over 't algemeen, veel minder beschaafd dan wij. Hij heeft hem gevraagd vaarwel te zeggen aan al len, en alles. De jonge priester zal missio naris worden, armoede ondergaan en ont zettend veel ontberingen meemaken. Maak dezen priester zoo sterk bad de predikant dat hij zijn leven kan geven aan U. van Wien hij zoo mateloos veel ont vangen heeft. Geef dat zijn liefde zoo trouw moge blyven als dezen morgen, zoo edelmoedig, zoo sterk. Geef, dat hij, die zooveel liefde ontvangen heeft, deze ook moge schenken aan zeer velen, opdat hq door zijn priesterschap duizenden zielen moge brengen bij O. L. Heer. Na de H. Mis werd door het koor gezon gen een feestelijk, vier-stemmig „Jubilate" van S. Kroon. Des avonds werd door den neomyst een plechtig Lof gecelebreerd, met assistentie van de weleerw. heeren rector Gussenho ven en father Vaneman. Tijdens dit Lof heeft het zangkoor o.a. uitgevoerd het „Adore te" van Ph. Loots en het „Panis Angelicus" van van Nekes. Jongenskoor en mannenkoor te zamen zongen het „Ave Maria" van Arcadelt, waarbij ook het jongenskoor dat even eens onder leiding staat van directeur Rijn beek zich dapper heeft geweerd, en het moeilijke zangstuk smetteloos heeft uitge voerd. KOMT ER KERMIS IN LEIDEN? Het is Zondag 9 Juli, 's avonds kwart over zeven. In de kerk van de Heerensin gel houdt Deken Homulle voor een aan dachtig auditorium een predikatie; hij spreekt over de ongerijmdheid dat men vanwege de crisis zijn steun onthoudt aan allerlei goede werken en liefdadige instel lingen, terwijl men van den anderen kant van geen bezuinigen weten wil wat betreft de uitgaven voor eigen genoegens en ver maken; men zegt het lidmaatschap op van Broederschapen, St. Josephpenning enz., maar men spaart gedurende het gansche jaar voor de kermis van 3 October; dat is toch niet zooals het betaamt. Toen kwam bij een der toehoorders de booze gedachte op: „Toch vind ik het wel fijn, om een prettig kermis te houden." Er werd toen gezocht naar een middel om kermis te kunnen houden, en toch ook de goede zaak niet in de steek te laten. Het middel was spoedig gevonden: kermis hou den ten bate van een goed doel b.v. de Ka tholieke jeugdbeweging; een reuze oplos sing. Ja maar, die rampzalige crisis, vormt die geen bezwaar om aan kermis te denken? De menschen hebben toch immers geen geld? Om dat te kunnen beoordeelen, moest eerst geïnformeerd worden naar den stand der werkloosheid in Leiden. De Leidsche Courant werd opgebeld om inlichtingen: de statistieken geven aan: in 1937 ruim 3700 werkloozen; in 1938 ruim 3200 werkloozen; in 1939 zeventien hon derd werkloozen, d.w.z. minder dan in 1929 toen de crisis nog moest beginnen. We gaan dus met rasse schreden in de goede richting. Als de Kabinetscrisis maar lang genoeg aanhoudt dan zal zij spoedig vanzelf tot een oplosing komen: door be ëindiging van de werkloosheid zullen de geschilpunten, die er bestaan in het Kabi net, vanzelf «omen te vervallen, en zullen dr. H. Colijn en Mr. Romme weer in pais en vree tezamen de trappen van de De partementen kunnen bestijgen. Hoe het ook zij, er is geen reden om pessimistisch te zijn; we gaan kermis hou den, en wel op 28 Juli 29 Juli, 30 Juli en 31 Juli, op het terrein achter de school Haarlemmerstraat 242. J. LANSBERGEN, Directeur K. J. C. Parochie O. L. Vr. Hem. en St. Joseph. ZEETOCHTJE MATHESLANEN. Zatermiddag maakten een 90-tal Mathe- sianen uit Leiden de gebruikelijke uit- gaansreis. Met een 2-tal motorbooten werd een plezierreisje gemaakt naar Schevenin- gen. De leiding was toevertrouwd aan den heer Nic. v. Beelen te Katwijk aan Zee. De tocht duurde drie uur en was voor bij na allen een genot. Slechts een drietal van het gezelschap had eenige last van zeeziek te. Op den terugtocht werd een der moto ren defect, doch deze boot werd door de andere op sleeptouw genomen. Te 7.30 uur was de tocht volbracht en ariveerde het gezelschap weer aan den Boulevard bij de muziektent, waar de heer M. v. Zwieten Blom, dank bracht aan den heer van Beelen voor diens bereidwillig heid om de noodige voorlichting en -aan wijzingen te geven. Het was een heerlijke dag. Op 31 Juli zal een excursie gehouden worden naar het Oosten des lands. R.K. MULO-EXAMEN. Voor het R.K. Mulo-examen slaagden te Den Haag alle leerlingen van de St. Barbara-school aan het Levendaal, alhier, n.l. R. Bernard, C. v. Beukering, R. v. Bu- ël, A. Borsje, L. Guljé, A. Hermans, R. v. Kempen, P. Noort, R. Opdam, A. Vlaar- dingerbroek en Ph. Wijtenburg te Leiden. C. v. d. Mier, R. v. Rhijn, T. v. d. Weijden en P. de Vreede te Noordwijk. T. Paarde- kooper te Zoeterwoude. F. de Jong te Was senaar en Fl. v. d. Voorn te Hoogmade. Tevens slaagde voor het examen Steno grafie „Groote". R. Pley, alhier. Voor het examen nuttige handwerken slaagden te Den Haag de dames M. E. Soe- ters en H. Verkoren alhier, te Rotterdam (staatsexamen) mej. F. Kuenen, alhier. Kruisvaart Cohort „St. Petrus". De uitslag van den gisteren gehouden Puzzletocht is: Voor de fietsers: 1. L. v. Kempen en A. v. d. Stok, 0 fouten; 2. B. Goozen en J. v. d. Stok 2 fouten. Voor de wandelaars: 1. I. Gijbeis en M. Heuzen 0 fouten. De winnaars kunnen op hun eischenkaart de vaardigheid „Gids" laten afteekenen. Majoor W. J. Lambert, van het 4e regi ment infanterie, is overgeplaatst naar het regiment Grenadiers. Het Gemeentebestuur van Leiden heeft opgedragen aan de fa. A. v. Halem en I. Doornik alhier het maken van rioleering en bestrating aan de Kanaalweg, hoek Hoo gen Rijndijk. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Bureau-zitting R. K, Re- classeeringsver., Gebouw St. Vin- centiusver., HoogL Kerkgracht 32, 89 uur nam. De avond-,, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 15 tot en met Vrijdag 21 Juli a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt waargenomen door de dokters: P. van Es, Jasiperse, Meyiboom, Havens Gréve en Stoffers. G is de Gastvrijheid waarmee de Cebulo Reiziger wordt onthaald In het voornaamste hotel en de schilderachtigste dorps taveerne. Geen gezoek en gezeur. Cebuto kent de beste adressen en regelt alles. Uit de Cebuto Massakeus: 6 dg Luxemburg 49.— 7 dg Vogezen 56.75 6 dg Harzgebergle 47.— 7 dg Zwarte Woud 55.— 10 dg Beleren en Tirol .—mm «81 8 dg. Zwitserland. Luzern £9.50 Inlichtingen en Reisgids bij: 1AC. HEEMSKERK - TOURINGCARS Agentschap: Sigarenmag. H. Heestermans, leiden, Steenstr. 24 bij Beestenm. Tel. 1532. Leidsche aquarium- en terrarium- vereeniging „De Natuurvriend". Deze vereeniging organieserde een excur sie naar Rotterdam waar de zusterver- eeniging „Aqua-Terra" een tentoonstel ling had ingericht van alles wat op aqua- diumgebied maar denkbaar is. Na een ge zellig ritje met de autobus kwamen de deelnemers ter bestemder plaatse. De in richting van deze tentoonstelling was wer kelijk af. Schitterende aquariums waren daar te zien, zoowel koudwater met in- landsche visschen alsook tropische met de prachtigste collectie tropische visschen die men zich maar eenigszins kan indenken. Ook de af deeling jongbroed was flink ver tegenwoordigd o.a. met mooie nesten Ras- bora Trilineata, Pristella ridli, Maanvis- schen, enz. Opvallend was een kweek van de Pseudomagilsig nifer een nieuw uit Australië geimporteerd vischje, dat door de Rotterdamsche vrienden Australisch blauwoogje genoemd werd, naar de opval lend blauwe kleur der oogen. Het zeewa ter aquarium was ook te zien met de prach tigste koraalvischjes, zeepaardjes en ane- moenn. Alles te beschrijven wat er te zien was is niet mogelijk, maar dat de deelne mers als aquariumvrienden veel hebben gezien staat vast en dit nu thuis ook zoo zullen probeeren te krijgen is de bedoe ling geweest van deze excursie. L. H. D. C.-KAMPEERDAG. Onder auspiciën van de feestcommissie der L. H. D. C. wordt op Zondag 23 Juli a.s. een kampeerdag voor leden en donateurs (trices) te Noordwijkerhout georgani seerd. Voor leden zal een puzzle-rit van 50 60 K.M. worden uitgezet. Start: café „Royal", eindpunt: het kampeerterrein, hoofdprijs „Royal-beker". De donateurs(trices) komen per fiets of tram naar het kampeerterrein, het welk alléén voor de deelnemers toegan kelijk en gelegen is nabij bosch en strand. Plet programma bevat o.m. verschillende gezelschapsspelen, handbal, wedstrijd- zwemmen ,enz. Vele fraaie prijzen staan ter beschikking en gezien het groote leden en donateurs-tal belooft deze grootsch op gezette organisatie een waar succes te wor den. De reeds aangekondgide toer-tocht op dien dag naar het Lunterensche bosch- bad vervalt en wordt uitgesteld tot 13 Augustus a.s. maakt men uit één boom, en... één lucifer is al voldoende om 100.000 boomen te verwoesten ROOKT RIET IH BOSCH OF HEI!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2