Maandag 17 juli 1939 de leidsche courant derde blad - pag. 12 VOETBAL Clubnieuws der Kath» Sportvereenlglngen R.-K. SPORTVER. „V. D. S." De jaarlijksche sportdag. Zondag hield V. D. S. haar jaarlijkschen sportdag. EvenaLs de voargaande jaren is ook dit jaar deze dag een eclatant succes geworden. Gezien de prestaties op dezen middag van de beide elftallen van V. D. S. mag Noorden met recht trots zijn op de vereeniging. Jammer, dat de uitslagen niet evenredig waren aan 't geleverde spel. De, voorzitter, de heer G. Leliveld, wees in z'n toespraak tot de beide I. V. C. ©.-elftallen op de moeilijkheden waarmee het bestuur telkens te kampen heeft. La ten we hopen, dat 't resultaat van dezen middag hen eenigszins uit de nood helpt. Het blijft de taak van heel Noorden te zor gen, dat 't bestuur het zware werk, dat zij moet verrichten, beloond ziet. De wedstrijden. 't Eerste punt van 't programma bestond uit de match V. D. S. IIHertha HI. V. D. S. kon 't niet bolwerken en verloor met 11—3. Om half drie fluit scheidsrechter Schma- ling de twee I. V. C. B.'ers D. O. S. R. I en N. E. A. I in het veld. De heer G. Leliveld, voorzitter van V. D. S. bedankte de beide clubs voor hun me dewerking en heette hen hartelijk wel kom. V. D. S. kan de gasten niet zoo ont vangen als deze clubs het gewend zijn. V. D. S. verkeert reeds langen tijd in moei lijkheden, aldus de voorzitter, wij hopen, dat deze middag ons weer mogen helpen om de club tot het oude peil en nog hoo- ger terug te brengen. Hij wenscht de hee- ren een sportieven en pleizierigen strijd met de overwinning aan de sterkste. Om even over half drie stellen de teams zich op. N. E. A. heeft het zwakke windje mee. D. O. S. R. begon met 10 man. Na 20 minuten spelen kwam Wesseling als inval ler in het veld. Na rust ham A. Hoogeboom zijn plaats weer in. De voorzitter van N.D.S. brengt den bal aan het rollen. N.E.A. trekt rechtsstreeks ten aanval. De eerste 10 minuten zagen we 'n overmacht van N.E.A. Keeper de Ko ning moest herhaaldelijk ingrijpen. Jam mer dat een mooie kans voor N.E.A. ver loren ging door buitenspelpositie van Kooiman. Hij maakt dit even daarna goed door een voorzet van Jaspers die door L. Hogeboom verkeerd beoordeeld werd, om te zetten in een doelpunt. (10). Nu krij gen we een periode van aardig spel in het veld, maar voor doel stranden alle aan vallen op de hechte verdedigingen. De voorhoede van D.O.S.R. is bepaald zwak. Verband in het spel is niet te vinden. Mid- voor Zwartelé is een goed spejer, maar de midvoox-plaats achten wij niet geschikt voor hem. Hij kent het voetbalspel, maar als aanvalsleider was hij een mislukking. Aan beide zijden worden verschillende corners genomen zonder het beoogde suc ces. De beide keepers laten mooie staaltjes zien. 5 minuten voor rust komt D.O.S.R. sterk opzetten, 'n Pracht voorzet van A. Hogeboom wodt door v. Velzen schitte rend benut (11). Toen later kregen we hetzelfde te zien, maar naar onze meening werd dit doelpunt in buitenspelspositie gescoord. Scheidsrechter Schmaking, die overigens goed leidde, kende het doelpunt toe (1—2). Na de thee probeert Zwartelé het van ver. Neuteboom had er echter weinig moeite mee. Na een paar mooie aanvallen op het D.O.S.R.-doel, maakt P. de Koning hands, wat gestraft wordt met een penal ty. Rijkenberg schiet het leder onhoudbaar in (22). Hierna moet het backstel van N.E.A. enkele vuurproeven doorstaan, die met de hulp van Neuteboom prachtig doorstaan worden. Even later mist v. Beek een mooie kans hoewel in buitenspel posi tie, wat echter niet opgemerkt werd door de referee. L. Wijfjes schiet even later mooi voor, Lubbe zwenkt om de backs heen en schiet hoog in (32 voor N.E.A.). Even later wordt 'n doelpunt voor NE A wegens hands geannuleerd. E. Rodewijk brengt dan de partijen op gelijken voet (33) na 'n mooie soloren.Na mooi sa menspel van A. Hogeboom en H. v. Velzen scoort de laatste het winnende puntje (43) voor DOSR. Na enkele spannende aanvallen op 't DOSR-doel komt hiermee 't einde. DOSR heeft de beker gewonnen hoewel de uitslag eenigszins geflatteerd is. Om 4.30 uur komen vervolgens VDS I en ESTO II in het veld. 't Spelpeil stond niet hoog, maar beide partijen lieten toch zien, dat ze wisten, wat voetballen is. VDS had 't wederom zwaar te verantwoorden. ESTO won met 41 hoewel 'n 32 uitslag de verhoudingen wel wat beter had weer gegeven. Scheidsrechter Teunissen, die de beide VDS-wedstrijden geleid heeft, heeft zich keurig van z'n taak gekweten. Om 7 uur speelden de veteranen van VDS tegen de veteranen van Stormvogels. De oude heeren zaten er vurig op. We hopen voor hen, dat ze Maandag niet te veel naweeën van 't partijtje ondervonden hebben. De menschen van Stormvogels had den 't voetballen nog lang niet verleerd en wonnen met 52. R. K. Sportver. „Van Nispen". Het eerste elftal der Zilkers speelde gis termiddag een vriendschappelijken wed strijd tegen een combinatie van oud- eerste elftalspelers. Hoewel V. N. het pleit won met 5—2, was er toch voor rust van veel overwicht der rood-zwarten geen sprake, maar werd de V. N. verdediging meerma len in het nauw gedreven door het zeer mooie spel van het trio v. d. Drift, C. v. Maris en D. Kamp, voor V. N. geen onbe- Wedstrijden om Leidsche Courant Zilveren Bal en Beker INSCHRIJVING OPEN TOT 22 JULI Het groote aantal elftallen, welke vorig jaar hebben ingeschreven voor 'bovenver melde wedstrijden, noodzaken ons thans de gelegenheid weer open te stellen voor inschrijving met de bedoeling, de eerste week in Augustus met de wedstrijden aan te vangen, althans voor den Beker. Voor den Zilveren Bal vangen de wedstrijden half Augustus aan. Van af heden is de inschrijving openge steld en zij sluit op Zaterdag 22 Juli. Bij de inschrijving moet voor elk deel nemend elftal 1.inleggeld worden be taald aan ondergeteekende. Bij verzuim hiervan wordt beschouwd niet te hebben ingeschreven. Bij de inschrijving moet tevens vermeld worden met hoeveel elftallen men wenscht deel te nemen. Alle elftallen van elke klasse mogen deelnemen om den Zilveren Bal, doch voor den Beker alleen van af 2de klasse D. H. V. B. De voorschriften zijn gewijzigd bij vorig jaar, wat betreft de te spelen wedstrijden, aaar deze thans weer gespeeld worden op het terrein van een der deelnemende ver- eenigingen, nader door loting te bepalen, dus niet zoo als vorig jaar, dat er 4 of 5 wedstrijden op een terrein worden ge speeld. De thuisspelende vereeniging mag (in dien recette wordt ontvangen) 5.van ae recette in rekening brengen voor on kosten (terrein accomodatie) en soheids- rechters-onkosten. Dus de scheidsrechters moeten betaald worden door de thuis spe lende vereeniging. Elke vereeniging gebruikt haar eigen en- tréekaarten, en gelijk met het opzenden van het formulier moeten alle gelden wor den opgezonden aan den penningmeester, H. Hoogervorst, Lin denlaan 7, Sassenheim, Gironummer 337454. Bij algeheelen afloop van deze wed strijden ontvangt elke deelnemende ver eeniging een gespecificeerde afrekening en de haar toekomende gelden. Hieronder vermelden wij het reglement, en wij verzoeken de vereenigingen, dit nummer speciaal te bewaren. REGLEMENT: Art. 1. De Bal draagt den naam van De Leidsche Courant Zilveren Bal en voor den Beker de Leidsche Courant Beker en moet, om in eigendom te worden verkregen, drie maal achtereen of vijfmaal in totaal ge- kenden en nog zeer welkome spelers. Di rect na aftrap zorgt dit driemanschap reeds voor de leiding der oud-spelers en weten zij dit ook geruimen tijd te behou den. Een prachtkans gaat voor de oud spelers verloren, wanneer de snelle J. v. Elk voor open doel keihard overschiet. Di rect hierop gaat voor hun weer een pracht kans verloren, wanneer C. v. Maris in het zijnet schiet voor open doel. Van Nispen werkt zich wat los, maar stuit steeds op de hechte verdediging der oudjes, waar A. Pompe en J. de Groot alle§ keeren. Toch weet V. N. voor rust een 21 voor sprong te bewerken. Na rust blijkt, dat de oud-spelers wat uitgespeeld raken, terwijl de V. N.-mannen er beter inkomen. Er wordt echter door de oudspelers goed partij gegeven, vooral de linkervleugel speelt een keurig par tijtje voetbal. Toch wordt V. N. steeds sterker en wint tot slot met 52. Het was een genoeglijk partijtje voetbal tusschen oude sportvrienden. Jammer voor V. N. moesten velen te vroeg de V. N. kleuren vaarwel zeggen wegens vertrek naar el ders enz. De a-junioren speelden thuis tegen Con- cardia a en verloren met 4-^2, terwijl de b-junioren door de b-Concordianen met niet minder dan 72 gekraakt werden. R. K. Sportver. „D.O.S.R.". Met DOSRNea op het programma is het sportfeest te Noorden een succes voor de sport, geweest. Ondanks het warme weer is er een aantrekelijke partij voetbal ge speeld, waarbij onze club na veel moeite met 43 de overwinning alsook een schoo- ne beker mee naar huis bracht. Dit succes tegen de 1ste klasse I.V.C.B.'er zal het vertrouwen in de DOSR-ploeg in niet ge ringe mate versterken, zoodat de perspec tieven van het a.s. voetbalseizoen hoopvol zijn. Er is wat verandering aangebracht en wanneer de voorteekenen niet bedriegen, zal DOSR straks over een geduchte voor hoede hebben te beschikken. De b.-c.-combinatie der junioren won van Nic. Boys met 10. R. K. Sportver. „Docos". De gisteren gespeelde wedstrijd tusschen Docos III en IV-comb.Meerburg III ein digde in een korfbaluitslag van 54 voor Docos. Woensdagavond veldtraining aanvang 7.30 uur voor senioren en junioren, die naar de senioren overgaan. De spelers van Docos I en II worden speciaal verzocht om aanwezig te zijn en overige leden ook. Laat van nu af niemand meer de training verzuimen, opdat de aanstaande competitie weer goed ingezet kan worden. Zondag a.s. speelt er een Docos-elftal te gen VCH I te Hoogmade, daar wordt dan een sportpropagandadag gehouden en er is een prijs voor disponibel gesteld. Zondag 30 Juli heeft er een tweekamp plaats tusschen Docos en GDS uit den Haag op 't Sportpark Haagweg. De vol- wonnen worden. De Zilveren Bal is thans in het bezit van S. J. C. I, de Beker is in 't bezit van Trekvogels I. Art. 2. De inschrijvingen staan open voor elftallen van vereenigingen spelende onder D. H. V. B.-verband in Leiden en Omgeving, 't volgende rayon bestrijkende: binnen de lijn getrokken langs Hillegom, Leimuiden, Nieuwveen, Woerden, Noot dorp, Veur, Leidschendam, Wassenaar in de kust tot Hillegom. Art. 3. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1. Art. 4, De wedstrijden worden gespeeld volgens het reglement voor den D. H. V. B. Art. 5. De deelnemende elftallen spelen twee aan twee tegen elkaar, nader aan te wijzen door loting. De verliezende elftal len vallen af. De overwinnende komen in de volgende ronde. Bij gelijk spel wint de bezoekende vereeniging. Is het aantal deel nemende elftallen oneven, dan komt het vrijlotende elftal in de volgende ronde. Een elftal kan slechts eenmaal vrijloten. De loting zal plaats hebben op het bureau van „De Leidsche Courant". Art. 6. Alle wedstrijden hebben plaats op het terrein van een der deelnemende vereenigingen, nader te bepalen door lo ting. De wedstrijden in de voor en laatste romfe hebben plaats op nader door de Regelingscommissie te bepalen terreinen! Art. 7. Alle wedstrijden duren 2 x drie kwartier, met een tusschenruimte van één kwartier. De finale wordt bij gelijk spel tweemaal 7% minuut verlengd. Wanneer dan geen resultaat is verkregen, zal loting plaats vinden. Art. 8. De inschrijvingen, vergezeld van het inschrijfgeld, moeten worden ingezon den bü den Secretaris-Penningmeester van het District Leiden, Lindenlaan 7, Sassen heim. Art. 9. Donateurs hebben vrije toegang, echter alleen de donateurs van de thuis spelende vereeniging. Tegelijk met het opzenden van de formulieren, vermeldend ae uitslagen der wedstrijden, moet een af rekening van de totale opbrengst worden ingesloten. De betrokken vereeniging ontvangt la ter een gespecificeerde afrekening van de verdeeling der gelden en moet deze opzen den aan ondergeteekende. Elke vereeni ging op zich stuurt voorts de ruilformulie- ren aan het secretariaat van den D. H. V. B. Van de netto opbrengst der wedstrijden komt: 25 pet. ten bate van de ontvangende vereeniging; 25 pet. voor de bezoekende vereeniging, en het restant voor het District Leiden. Art. 10. In alle gevallen, waarin dit re glement niet voorziet beslist de Commissie. Deze Commissie bestaat uit een vertegen woordiger van den D. H. V. B., het bestuur van het District Leiden en een vertegen woordiger van de Leidsche Courant. H. HOOGERVORST. Secr.-peningm. Competitieleider. OEFENWEDSTRIJDEN SCHEIDSRECHTERS. Op Zondag 23 Juil zullen op het ter rein van de R.-K. S. V. Foreholte te Voor hout- twee wedstrijden worden gespeeld tusschen een A-elftal van scheidsrechters Foreholte I en een B-elftal tegen Fore holte 2. Om 2.30 uur vangt de eerste wedstrijd aan, om 3.45 uur de tweede. Het doel van deze wedstrijden is om een zoo sterk moge lijk elftal op de been te brengen voor de •te spelen scheidsrechters-wedstrijden te •Utreeft!; tegen Helmond en Tilburg. Wij zouden hier niet zoo diep op zijn in gegaan indien wij niet otndekt haclien, •dat er inderdaad nog heel goede voetbal lers onder de heeren arbiters zijn, ja zelfs zooveel, dat Wij genoodzaakt waren een A- en een B-elftal te formeeren om daaruit het •juiste elftal te formeeren. Daarom is juist •een sterke tegenstander gekozen, niet om •te winnen, maar om zich zoo goed moge- «lijk aan te passen, en wij hopen ook, dat »juist Foreholte onze elftallen zoo goed mo- igelijk op dreef zal helpen door keurig en «kalm samen te spelen. i Op de tweede plaats maakt Foreholte «zich zeer verdienstelijk om de recette van <dien middag af te staan aan de heeren «scheidsrechter om eenigszins de onkosten «van de reis naar Utrecht te helpen dragen, «daar deze geheel voor rekening van de «arbiters zijn. Nu zou hier niet alleen Fore- «holte zich verdienstelijk maken, maar ook «de toeschouwers om een entréekaartje te «koopen. Laat het publiek zich niet onbe tuigd alten en a.s. Zondag vrij houden om «deze wedstrijden te bezoeken, daar deze «zeker het aanzien waard zijn. gende wedstrijden hebben er dan plaats: Docos a-jun.GDS a-jun.; Docos I GDS I; Docos veteranen—GDS veteranen. Oud Docos-spelers die graag mede willen spelen in deze veteran en wedstrijd gelieven zich op te geven bij het secretariaat van Docos: B. Alberts, de Sitterlaan 4; maar veteranen Voor deze tweekamp is een beker be schikbaar gesteld. R. K. Sportver. „V.V.S.B." De wedstrijd VVSB IIConcordia I, is met 62 in het voordeel van Concordia geëindigd. Het spel gaat in het begin aardig op en neer zonder dat er gevaar dreigt voor een der doelen. Na eenige middenveldspel wordt een fout van een back afgestraft en de rechtsbinnen schiet onhoudbaar in (01). Nu is het VVSB die gevaarlijk komt opzetten, doch de keeper redt. De voorhoede van WSB combineert prachtig, maar ze hebben te weinig steun van de middenlinie, zoodat deze steeds wordt te ruggedrongen. Bij een snelle aanval van WSB schiet Frijling op doel, de keeper stompt den bal het veld weer in. Dan komt Bader in het bezit van den bal en geeft den doelman geen schijn van kans (11). De spanning wordt hierdoor ver hoogd. In de volgende periode heeft Con cordia niet over fortuin te klagen daar tot tweemaal toe lat en paal redding bren gen, eenmaal uit een schot van van der Klugt, een andermaal van een gevaarlijke schuiver van Govers. En daarna krijgt van der Klugt een prachtkans, doch schiet juist naast. Dan is Concordia weer aan bod en een serie snelle tegenaanvallen ontstaan, waarbij de achterhoede zich kra nig moeten weren. Een schot van Hageman vliegt juist naast terwijl de rechtsbinnen tegen de lat kogelt. De rechtsbuiten krijgt den bal bij een pass van den spill in zui vere buitenspelpositie toegespeeld, de scheidsrechter laat echter doorspelen en dezelfde speler schiet hard in doel (12). Bij een corner in het Concordia-doel kruipt het doel van de gasten door het oog van een naald wanneer Klugt juist tegen de lat kopt, onbereikbaar voor den keeper. Na de thee wordt de strijd nog aantrek kelijker en VVSB is onmiddellijk in het offensief, doch door slecht schieten en door lang treuzelen wordt er niet gedoel punt. Wanneer Concordia zich uit deze greep ontworsteld heeft, komt deze gevaar lijk opzetten, de rechtsbuiten geeft een schot op het doel, de keeper heeft den bal niet klemvast en de midvoor straft dit af met een doelpunt (13). Weer zet Con cordia alles op alles en opnieuw wordt een fout van den keeper afgestraft (14). Nu is de strijd gewonnen, maar WSB geeft geenszins den moed op en nog menig ge vaarlijke aanval volgt, doch voor doel ge komen zijn de heeren de kluts kwijt. Wan neer de rechtsbuiten van Concordia den bal krijgt toegespeeld, blijft de achterhoede staan voor buitenspel, zoodat deze speler maar voor. het intrappen heeft (15). Bij een aanval van de thuisclub krijgt VVSB een vrije trap voor doel, Bader zet keurig voor en op prachtige wijze scoort Frijling uit een kopbal (25). Hoe VVSB ook zwoegt om den achterstand in te halen, succes komt aan den anderen kant als de midvoor is doorgebroken (26). De laat ste 10 min. verslapt het spel en wanneer de scheidsrechter het einde fluit, heeft Concordia verdiend gewonnen. De wed strijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. VVSB III wist verdiend van Aalsmeer met 40 te winnen. VVSB was geruimen tijd in de meerderheid zonder dat ze dit door doelpunten tot uitdrukking konden brengen. De rust ging in met blanken stand. Na de rust vlotte het spel bij WSB beter en brachten het tot 4 doelpunten. Aalsmeer vertoonde heel aardig veldspel en ze beschikken over een goede doelver- dediger en een paar goede backs, doch de achterhoede van WSB was te sterk, zoo dat Aalsmeer niet in staat was de eer te redden. ALPHIA—K. N. V. B. Jeugdelftal 1—4. Ten aanschouwe van vrij veel publiek heeft Alphia een oefenwedstrijd gespeeld tegen een K. N. V. B.-jeugdelftal. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Na tien minuten scoorde de linksbinnen der gasten met een keihard schot 01. Alphia zat echter ook niet stil en al spoedig wist de Jong gelijk te maken (11). Zelfs kwa men de Oranjehemden sterk in de meer derheid, doch doelpunten bleven uit. In de tweede helft hebben de leerlingen van Bob Glendenning het windvoordeel goed uitgebuit. Keurige aanvallen werden opgezet, waarbij het goede plaatsen en po- sitiekiezen opviel. Hoewel Mulder in het Alphiadoel prachtig op dreef was en ook Lijdens, de nieuwe aanwinst van de Oran- je'hemden een tactische backpartij vertolk te, konden zij niet voorkomen, dat het Jeugdelftal al spoedig de leiding hernam en de voorsprong gelijdelijk tot 14 op voerde. E. A. B. speelt gelijk tegen Paré Boys. Zaterdagmiddag ging E. A. B. met groot gezelschap naar Den Haag om een wed strijd te spelen tegen Paré Boys, welke ein digde in een gelijk spel (22); rust 10 voor E. A. B.. Na afloop bood de voorzitter aan E. A. |B. een medaille aan en als tegenprestatie •bood E. A. B. een kist sigaren aan. SCHAKEN OM HET SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De zesde ronde van den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland was wel de •belangrijkste van het geheele tournooi. Zooals te verwachten was, speelde Van den Bosch, die wit had, scherp op winst en koos den Siciliaan. Van den Bosch koos een gecompliceerde speelwijze, welke Lan dau noopte zich op schier onberekenbare verwikkelingen in te laten. Hij (besloot na lang nadenken de konin gin voor drie lichte pionnen te offeren, het welk voldoende compensatie geboden zou hebben, wanneer Van den Bosch geen aan val verkregen had. Landau moest zich zeer omzichtig verdedigen en moest steeds den besten zet vinden, hetwelk hem veel tijd en inspanning kostte. Langzamerhand kwam hij beter te staan. Om nog eenige aanvalskansen te behouden, offerde Van den Bosch de kwaliteit, maar dit werd keu rig door Landau weerlegd. Deze bracht vervolgens een fraai raadsheeroffer en won de koningin voor raadsheer en kasteel. Na de afwikkeling hield Landau een stuk over, waarna Van den Bosch opgaf. Landau heeft thans een voorsprong van 11/2 punt. StumpersVan Scheltinga was een Nim- zo-Indisohe verdediging. Wiets vierde zet, Dc2, werd met het ongewone 00 beant woord. Zwart deed afstand van het raads- heerpaar. Wat had iets meer bewegings vrijheid, doch zwart kon enkele pionnen onder druk nemen. Wederzijds moest veel gelaveerd worden, waarbij na 48 zetten voor de derde maal dezelfde stelling ont stond. SterkVan Doesburgh speelden een ko ningsgambiet. De verwachte aanval van wit bleef echter uit. Van Doesburgh (behandelde de opening solide en kon vrij spoedig de koningin ruilen. Het eindspel dat hieruit ontstond, bood aan geen der beide spelers eenig voordeel, had Sterk niet zooveel tijd verbruikt, dan zou Van Doesburgh al eer der remise gegeven hebben. Sterk moest 22 zetten in vijf minuten doen. Het deed aan Reshevsky denken, maar ook hij verrichtte hier wonderen en alhoewel hij een pion verloor, kon hij dank zij raadsheer van ongelijke kleur, remise houden. WijnansVan Steenis was een Siciliaan- sohe verdediging met koningsfianchetto van beide partijen. Van Steenis, die reeds in het voordeel kwam, vergiste zich met een offer. Terwijl hij dacht twee pionnen, voor een paard te hebben verkregen, moest hij' later inzien, dat hij twee paarden voor de twee pionnen geofferd had. Op den 18en zet gaf hij reeds op. RoeleDe Ronde was een Gruenfeld- verdediging met ruil op c3. Wit verkreeg een sterk centrum tegen, een pionnenmieer- derheid van zwart op den koninginvleugel. In-het eindspel kon wit een gedektern vrij pion op d5 plaatsen. Zwart bezat echter den beteren raadsheer. De partij werd afgebro ken. De stand na de zesde ronde luidt: 1. Landau 5 punten2, 3, 4 en. 5. Van Scheltinga, Van den Bosoh, Wijnanis en Van Doesburgh, elk 3 1/2 punt; 6. Sterk 3 pnt.; 7. Roele 2 1/2 pnt. plus 1 afgebr. partij 8. De Ronde 2 pnt. plus 1 afgebr. partij; 9. Stumpers 11/2 pnt; 10. Van Steenis 1 pnt. WINTERWEDSTRIJD R.K. SCHAAKCLUB „DE 2 KONINGEN" De uitslag van dezen wedstrijd is: Groep I: 1. L. Tummers 10 8 1 1 8^ 2. D. van Gelder 10 6 2 2 7 3. H. Staats 10 7 3 7 4. C. v. d. Krogt 10 6 1 3 6H 5. P. J. Raaphorst 10 5 2 3 6 6. H. H. Raaphorst 10 4 2 4 5 7. C. Witteman 10 3 2 5 4 8. A. Geyer 10 1 5 4 3^ 9. W. Witteman 10 1 4 5 3 10. J. Huigsloot 10 2 1 7 2H 11. H. Elemans 10 1 2 7 2 k Groep II: 1. G. Geerljngs 10 8 1 1 8 H 2. H. B. Stijndonk 10 7 2 1 8 3. J. Zandvliet 10 6 2 2 7 4. H. Kettenis 10 5 3 2 6 K 5. J. v. d. Heyden 10 5 1 4 5V2 6. P. F. v. d. Steen 10 4 2 4 5 7. L. v. d. Reep 10 3 3 4 4^ 8. G. Plasmeyer 10 4 6 4 9. E. J. Ifabers 10 2 2 6 3 10. L. Tholen 10 2 2 6 3 11. J. de Braasem ló 10 0 Hedenavond (17 Juli) speelt b. g. club een wedstrijd tegen schaakcl. „Leithen". Al de spelers, ook de adsp., worden ver zocht aanwezig at zijn in het gebouw Oude Singel 236. DAMMEN Damvereeniging „Beatrix" (Voorschoten). Ie tiental. V. RijsdijkG. v. Bemmelen 02 A. ToussaintV. Rijsdijk 02 Th. KooymanL. de Hollander 02 V. RijsdijkH. Duivenvoorde 02 2e tiental. W. v. d. KrogtN. Duivenvoorde 20 G. ParlevlietN. Duivenvoorde 20 Adr. v. d. KrogtWè v. d. Krogt 02 J. LambooAdr. Mens 11 J. LambooJ. v. d. Berg 20 De leden worden er aan herinnerd, dat vóór Donderdag a.s. de eerste ronde zoo veel mogelijk uitgespeeld moet zijn. POSTDUIVEN Het Oosten (N.B. v. Z.) Leiden Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Kath: Wavre. Afstand der resp: Hokken 120 tot 144 K.M. In concours 178 vogels welke met Zuidwesten wind om 1 uur in vrijheid werden gesteld. De uitslag is als volgt: Alting 1, 6, 10, 22, 33, 34,38; Versteeg 2, 3, 4; 5, 8, 9, 16, 23, 24, 26, 27, 28, 29, 37; Jonk 7, 11, 14, 18, 20, 25, 41; Breedijk 12, 13, 15, 31, 32, 42 44; Houthoff 17, 43; Boekkooi 19; Geel 21, 39; Cossee 29 Singeling 35, 36, 40. De- eerste vogel werd geconstateerd om 2.28.03 uur en maakte een gemiddelde snel heid van 1381 meter per min. De laatste puntentellende vogel om 2.37.27 uur met 1245.96 meter per minuut. Wedvlucht met oude duiven vanaf Limoges op 14 Juli. Afstand der resp. hok ken 741 tot 743 K.M. In concours 48 vogels welke om 5.30 uur v/m in vrijheid wer den gesteld, met Noordwesten wind. Het vertrek was zeer snel. De uitslag is als volgt: van Duuren 1; Schreuder 2, 4, 6, 9; Breedijk 3, 7; Geel 5, 8, 11; Cossee 10; Alting 12. De eerste vogel werd geconstateerd om 1.36.27 uur en maakte een gemiddelde snel heid van 1526.77 meter per minuut. De laat ste puntentellende vogel om 3.19.08 uur met 1259.16 meter per minuut. Het kampioenschap met één vogel op de lange baan werd gewonnen door de heer van Duuren met 391.5 punt. Kampioen over de heele baan werd de heer Schreuder met één vogel en de heer Breedijk tweede kampioen met één vogel resp. met 977.4 en 947.4 punten. De kampioenschappen met drie vogels werden behaald door de heeren Geel en Schreuder resp. met 2762.3 en 2714.7 punten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12