De Nationale Roei-kampioenschappen MAANDAG 17 JULI 1939 ÜE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 DE NATIONALE ATHLETIEK WEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Onder zeer wisselvallige weersomstan digheden hebben gisteren te Haarlef de Nationale Athletiek Wedstrijden der R. K. Athl. Ver. „Holland" plaats gehad. Aan vankelijk stond er een flinke wind en was de baan zeer hard. Doch op ongeveer het midden van den wedstrijd kv/amen er eenige zeer zware regenbuien, die nood zaakten, dat de wedstrijd moest onderbro ken worden. Direct na dit gedwongen in termezzo werd de finale 100 M. A. geloo- pen. Toen na den regen.de wind was gaan liggen werd de baan nog al drassig en zeer zwaar om te loopen. Had men aanvankelijk dan ook een zeer goeden tijd verwacht, H. de Lange bracht het nu sdechts tot 11,2 sec. een tijd, die voor hem zeker belangrijk la ger kan. Over het algemeen hadden op deze snel le grasbaan alle tijden veel lager kunnen zijn doch door bovenstaande oorzaken viel een en ander nog al tegen. Oosterveer won nu zonder veel strijd, daar geen van zijn rivalen thans aanwezig was, de 800 m. in 2 min. 6 sec. Ook Jan van Rooden bleek op de 1500 m. geen zware taak te hebben. Aanvanke lijk werd hiervoor echter wel gevreesd, door zijn groote rivaal Smit schijnt niet meer bij machte om tegen hem nog een flinken strijd te geven. Van Rooden, die zeer soepel liep, maakte in het begin di rect al een voorsprong van circa 20 meter een afstand, dien hij geleidelijk opvoerde tot 50 meter. De laatste ronde scheen hij het niet meer noodig te achten om er iets op te gooien en ging nog volkomen fit nog ver voor op Smit, die poogde iets in te loo pen als eerste door de finish. De strijd zal volgende week op de Nederlandsche kam pioenschappen te Rotterdam wel zeer groot zijn en dan verwachten wij, dat van Roo den een zeer goeden tijd zal maken. Dat van Rooden veel in' zijn mars heeft bleek wel doordat hij direct na deze 1500 m. nog even 1.60 M. hoog sprong en daarmee ook op dit nummer nog den eersten prijs weg haalde. Op de 5000 M. nam Coblentz op schitte rende wijze revanche voor zijn nederlagen. Dadelijk na den start ging Coblentz er zeer snel van door en werkte zich zoo voor goed los van zijn tegenstanders. Zijn voorsprong op Vessies en Keeman vergrootte hij gelei delijk tot 100 m., terwijl de andere loopers een en meerdere ronden werden gelapt.' Zeer fraai won Coblentz, die zijn ouden vorm weer schijnt terug gevonden te heb ben, deze race in 16 min. 52.6 sec., een tijd die gezien de zware baan zeer goed is. Met speerwerpen komt Jansen er ook weer een beetje in. Met een worp van 48.41 M. won hij dit nummer. Chris Duyn gaat het met kogelstooten niet zoo goed af als eenige weken geleden. Ook nu kon hij weer de 13 M. niet berei ken hoewel het dezen weer niet veel scheelde. G. Westgeest won wederom 't discuswer pen met 37.20 m., Vermoedelijk zal hij bin nen kort wel veel strijd kunnen verwach ten van een nieuweling K. Groen, die het thans voor den eersten keer al tot 35.91 m. bracht. Over het algemeen hadden de wedstrij den, buiten de onderbreking voor den re gen, een zeer vlot verloop en was de be zetting op alle nummers zeer goed te noe men, zoodat op een geslaagden athletiek- dag kan worden terug gezien. Wij laten hieronder de voornaamste uitslagen vol gen: Vèrspringen Jun. B.: 1. J. Kortekaas, Lisse 4.51 m.; 2. K. Matla, GDA 4.22 m.; 3. L. Onderwater, Lisse 4.19 m. Vèrspringen KI. B.: 1. A. Blakenburg, VVZ 5.85 m.; 2. T. Tervoort, DEM 5.83 m.; 3. Bj. Basdijk, Holland 5.60 m. Kogelstooten A.: 1. Chr. Duyn, DEM 12.94 m.; 2. A. Biluska, Holland 11.52 m.; 3. M. Bakker, HSV 10.95 m. 800 m. KI. B.: 1. W. Schoonhoven, VIC 2.13.8 min.; 2. T. Tullenaar, Holland; 3. J. Kooiman, HBC; 4. F. Kallenberg Docos. 800 m. kl. A.: 1. J. Oosterveer, Holland 2.6 min.; 2. C. Smit, HSV; 3. J. Burger, DEM. Vèrspringen Kl. C.: 1. J. Baan, Swift, 5.75 m.; 2. P. Maas, VVZ 5.26 m.; 3. S. v. d. Hoorn, Swift 5.19 m. 400 m. kl. A.: 1. H. Endenburg, Holland 56 sec.; 2. J. v. d. Kant, DIO; 3. H. J. Aver- dieck, Docos. Speerwerpen Kl. B.: 1. J. du Pont, Jong Leven 40.98 m.; 2. G. Rooijakkers, HBC 39.90 m.; 3. N. de Zwager, Holland 37.40 m. 1500 m. Kl. C.: 1. S. v. d. Hoorn, Swift, 4.48.8 min.; 2. J. de Vries, TYBB, 4.59 min.; 3. H. vx. d. Voort, Lisse. Finale 60 m. Jun. A.: 1. J. Jacobs, DSS 8.3 sec.; 2. J. Stikvoort, Docos 8.4 sec.; 3. K. Matla, GDA 8.6 sec.; 4. P. van Dijk, Docos. Hoogspringen Kl. Ba: 1. W. Krampo, KDO 1.55 m.; 2. G. v. d. Meij, Holland 1.50 m.; 3. B. Spruyt, DWS 1.50 m. Finale 80 m. Jun. B.: 1. J. Aris, DEM, 9.9 sec.; 2. G. Stevens, VVZ 10 sec.; 3. J. Krijbolder, GDA 10.1 sec. 100 m. Kl. A.: 1. I-I. de Lange, Jong Leven 11.2 sec.; 2. J. van Gurchow, Thor 11.3 sec;. 3. B. Bosdijk, Holland 11.4 sec.; 4. N. Witteman, Docos. 100 M. Kl. C.: 1. P. van Berkel, TYBB 11.9 sec.; 2. J. Honkers, DSS 12.3 sec.; 3. J. Boon, Swift 12.4 sec. 100 m. Kl. B.: 1. A. Cox, individueel 11.7 sec.; 2. A. Blankenburg, VVZ 12 sec.; 3. B. Kerstjens, indiv. 12.1 sec. 1500 M. Kl. A: 1. J. v. Rooden, Docos, 4,30,2 min. 2. G. Smit, H.S.V., 4.39 min. 3. J. Burger, D.E.M. Verspr. Jun. A: 1. J. Aris, D.E.M. 4.86 M. 2. M. Krijbolder, G.D.A., 4.80 M. 3. A. Rombouts, D.S.S. 4.72 M. 3000 M. Kl. B.: 1. Th. Groen, Indiv., 70.19 min. 2. G. Rooyakkers, H.B.C. 10.30 min. 3. G. Gaal, Swift 1032 min. 4. J. Wur- zer, Docos. Hoogspr. Kl. A: 1. J. v. Rooden, Docos, I.60 M. 2. B. Krünen, D.W.S., 1.55 M. 3. M. Al, Swift, 1.75 M. Speerw. Kl. A.: 1. Joh. Mathot, Hol land 6.25 M. 2. J. Wennekendonk, Spar taan 6.05 M. 3. W. v. Schoonhoven, V.S.C. 6.05 M. Kogelstooten Kl. B.: 1. K. Groen, Indiv., II.48 M. 2. J. Looman, G.D.A. 9.50 3. G. Abbink, Swift, 8.84 M. 5000 M. Kl. A: 1. H. Coblentz, Holland, 16.52.6 min. 2. T. Keeman, H.S.V. 3. H Vissier, D.E.M. Polshoog Kl. A. 1. W. Kaptein, D.E.M. 3.40 M. 2. A. Gieske, Docos, 3.20 M. 3. A. Rombouts, Holland 3.20 M. 4 x 100 M. Kl. B.: 1. V.V.Z., Zaandam, 49.6 sec. 2. D.S.S., Haarlem, 49.9, 3. Hol land, Haarlem, 50,2. 4 x 80 M Jun. B.: 1. V.V.Z., Zaandam 41.5 sec., 2. DEM., Beverwijk 42,2, 3. H.B.C. Heemstede 42,6. Zweedsche estafette: 1. Holland I, Haar lem, 2.11.8 min. 2. Holland II, Haarlem 2.14.2 min. 3. Docos, Leiden, 2.17.2 min Discuswerpen A: 1. G. Westgeest, Hol land 37.20 m. 2. K. Groen, Indiv., 35.91 M. 3. A. Biluska, Holland 35.70 m KNUTTEL (HOLLAND) NEDERLANDSCH JUNIORENKAMPIOEN. Gisteren zijn op de Utrechtsche sintel- baan de Nederlandsche Junioren-kampioen schappen gehouden. Een fraaie verrichting leverde A. Knuttel van „Holland", Leiden, die in de finale 100 meter, welke tegen den sterken wind in geloopen werd, eerste in den tijd van 11.3 sec. werd. Tweede werd Martini van A. V. '23 Amsterdam in 12.2 se Te meer valt deze prestatie in het oog, daar het Nederlandsch B. kampioenschap derizelfden middag op deze baan in 11.8 sec. gewonnen werd. Het kampioenschap 1938 werd het vorig jaar eveneens door een Hollandjunior ge wonnen, nml. door W. Nota. Voor de gistermiddag op d-e Boschbaan te Amsterdam gehouden roei wedstrijden om de nationale kampioenschappen 'bestond weer weinig belangstelling. De tribunes waren vrijwel leeg, terwijl op het terrein in hoofdzaak dames en heeren vertoefden, diie of aan de wedstrijden deelnamen of een meer officieele functie in het roeileven bekleedden. Toch werden de verschillende ploegen weer druk geëscorteerd door him suppor ters in auto's en per fiets, terwijl anderen getrouw iedere race het laatste stuk tot de finish meeholden. Slechts in het bijnium- mer der Achtriemsgieken, tusschen de Hoop en de Amstel, was werkelijk een begin van enthousiasme waar te nemen. Inderdaad zat in dit nummer een weinig meer spanning dan we hier gewoonlijk op de Boschbaan vermogen waar te nemen. Hierbij doen we niets tekort aan de Skiffeurs en de roeiers in 'het nummer Oude Acht, de beste num mers van den dag. Doch deze nummers gin gen om de kampioenstitels. Nereus, aan gevoerd door Simon de Wit op de slag plaats, heeft" het eigen baanrecord' verbe terd en gebracht op 6 min. 13 sec. De Ita liaan sche Acht heeft bij de Europeesche kampioenschappen in 1937 6 min. 5/10 sec. over de baan gedaan. Het nummer stijl-snelroeien' voor dames in quadruple-scull, tussdben het Spaarne en de Hoop, dat zich zeer belangwekkend liet aanzien, kwam ontijdig ten einde. De slag van de Hoop-dames werd na omstreeks 550 M. door de kracht van haar bakboord- riem, die aan haar hand ontglipte, over boord geduwd. Zij kreeg het even moeilijk. De stuurvrouw van deze ploeg, mej. M. Steins Bisschop bedacht zich geen oogen- blik en sprong te water. Zij assisteerde de roeister die door de kamprechterdboot, van waar zich een andere dame eveneens te water wilde begeven, werd opgepikt en verzorgd. Inmiddels roeide een Heeren acht van de Hoop, die toevallig ook in de buurt lag, eveneens ter assistentie in de richting der zwemmende clubgenooten. De HaarlemsChe dames maakten een zeer sportieve geste door direct 'haar boot te laten loopen. De laatste drie van de 13 nummers van dit programma weren rowovers, respectie velijk in de nummers tweeriemsgieken zon der stuurman en de vierriemsgieken zonder stuurman en met stuurman. Om half twee werd begonnen met het skiffnummer. In de eerste heat versche nen aan de start: 1. Willem III (K. E. Meyer Jr), 2. Laga (J. van Bierkom) en 3. Die Leythe (G. J. Velds). In deze race liet Meyer zich van een zeer goede zijde 'kennen. Zoo nu en dan was hij zeer fel, zoodat de geroutineer de Velds veel werk had om hem voor te blijven en als eerste door de finish te gaan, zij het ook met het zeer minieme verschil van 0,3 sec. De Lagaman was een stuk ach tergebleven. In de tweede heat tusschen Laak (R. Marres) en Poseidon (D. Logger) stelde de Poseidonskiffeur zijn clubgenooten te- WIELRENNEN „SWIFT-COMBINATIE". De zesde wedstrijd van de zomercompe titie werd gisteren verreden. De opkomst was slechts gering. Er waren wel eenige renners elders hun geluk aan het beproe ven, maar de opkomst voor den clubwed strijd had toch beter kunnen zijn. Slechts één'A-klasser zagen we aan den start, en deze heeft geheel aileen zijn rit uitgereden. De B-klasse kwam met 5 man aan den start. Niet minder dan 1 uur 45 min. had den ze noodig om ongeveer 57 K.M. te rij den. Geen van allen wilden voor elkaar koploopen, en alleen J. van Klinken bracht er door te demarreeren zoo nu en dan nog eens een beetje strijd in. J. Laven werd eerste, gevolgd door J. van Klinken, die beslag wist te leggen op de tweede plaats. Met een kleine minuut achterstand volg den Boske en Herreur, terwijl M. Sleyser de vijfde plaats bezette. In de C-klasse toonde J. Uitenbroek we derom, dat hij een van de sterkste C-klas- sers is. In den mooien tijd van 1 uur 4 min. 43 sec. sloeg hij zijn rivaal A Kruit .met een banddikte verschil. Tweede werd G. Marijt en op de 4e plaats kwam v. d. Berg. In de Zaterdag verreden ronde van Al melo bezette de leden van de „Swiftcom- binatie" Alb. Lodewijks en M. C. Segaar de tweede en vierde plaats. Gisteren werd te Musselkanaal door drie renners van de „Swift-Combinatie" deel genomen in den aldaar te verrijden ronde. Alle drie wisten zij zich in de prijzen te klasseeren. W. Rijsbergen wist zijn club genoot M. Segaar met banddikte te ver slaan en zoodoende zjjn tweede succes te boeken. Laatstgenoemde kreeg in de eer ste ronde reeds een lekke band, wat hem een kleine 4 kilometer achterstand kostte. Hij heeft deze geheel weten in te loopen. K. de Haas werd zevende. W. van Rooyen, Alb. Lodewijks en H. Noest startten gisteren te Boxtel. W. van Rooyen wist als zevende te eindigen, doch werd door de jury niet opgenomen. Alb. Lodewijks werd door een val uitgescha keld, evenals Noest, maar deze door ma chinedefect. NEDERLANDSCHE DEELNEMING AAN DE F. I. S. A. KAMPIOENSCHAPPEN. Vier met stuurman van Nereus, skiffeur Velds en een te versterken Acht van Njord. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandsche Roeibond gister avond na afloop der wedstrijden om de na tionale kampioenschappen van Nederland vergaderd over de aanwijzing van de Ne derlandsche ploegen, welke zullen worden afgevaardigd naar de Europeesche kam pioenschappen, welke op 1, 2 en 3 Septem ber onder auspiciën van de F. I. S. A. op de Boschbaan te Amsterdam zullen worden gehouden. Besloten werd in te schrijven met een vier met stuurman van Nereus, be staande uit de roeiers, M. Schoorl, boek H. C. D. Bartlema, J. A. W. C. Smit, S. De Wit en H. P. L. Lim, stuur man, den skiffeur G. J. Velds (Die Ley the) en een met enkele roeiers uit an dere vereenigingen te versterken Acht van de Leidsche Studenten Roeiverce- niging Njord. Voorts zijn onder voorwaarde gekozen de twee met stuurman van Willem III, be staande uit de roeiers H. van der Meer, F. Borghols, slag en A. Kooymans, de double scull van Willem III, met de beste roeiers, E. Steenhuysen, boeg, G. Schiller slag en een Twee zonder stuurman van de Delft- sche Studenten Roeivereeniging Laga, be staande uit de roeiers B. J. G. van der Pot, boeg en H. van Nes, slag. lieur. In 7 min. 42,8 sec. was Marres over de baan, het 0,8 sec. voor den Amsterdammer, die hiermede voor de finale werd uitge schakeld. Achtriemsgieken. Pen prachtige race volgde in het nummer Oude Acht tusschen de studentenploegen uit Utrecht, Leiden en Amsterdam. Simon de Wit van Nereus zat weer op de slag plaats, zoodat het pakte. Het onderlinge verschil tusschen deze vier ploegen was wel zeer gering. Van het begin tot het einde was de strijd zeer spannend en het water werk bij meer dan een ploeg uitstekend. Triton was eerst wat achtergebleven. Laga lag toen nog op een zeer goede plaats. Ne reus, bijna voortdurend op den voet gevolgd door Njord, gaf den toon aan en won ten slotte in den tijd van 6 min. 13 sec., een nieuw baanrecord voor een Nederlandsche ploeg. Ook Njord roeide binnen recordtijd. Laga en Triton hadden wel is waar meer dan vier seconden langer noodig over deze 2000 M., doch ook de tijden dezer ploegen zijn alleszins verdienstelijk. 1. Nereus in 6 min. 13 sec.; 2. Njord 6 min. 14,6 sec.; 3. Laga 6 min. 17,7 sec. en 4. Tri ton 6 min. 17,9 sec. DE TOUR DE FRANCE. STORME EN PAGéS WINNEN. Gommers staakt den strijd, daar hij het tempo niet kon volhouden. De zesde etappe van de Ron'de van Frankrijk is Zaterdag in twee gedeelten verreden. De eerste rit van Nantes naar La Roebelle, 144 k.m., werd gewonnen door den Belg Storme, terwijl Pagé winnaar van het tweede gedeelte van La Rochelle naar Royan werd. Gommers staakte den strijd, daar hij wegens zadelpijn het tempo niet kon bijhouden. De uitslag luidt: 1. Storme 4 uur 23 min. 5 sec. 2. Archambaud, 3. Vervaecke zelfden tijd. 5. De Korver 4 uur 23 min. 50 sec. Albert en Ton van Schendel, Lambrichts Sijen en Gommers werden met een groote groep ex aequo geplaatst in den zelfden tijd als de Korver. Dominicus en Hellemons volgden met ongeveer 3 minuten achter stand. La Rochelle'Royan: 1. Pagés 3 uur 0 min. 33 sec. 2. Bailleux zelfden tijd. 3. Le Grèves 3 uur 0 min. 58 sec. Lambrichts, Albert en Ton van Schen del, Hellemons, de Korver, Dominicus, Sijen bevonden zich in een peloton van 54 renners, ex aequo op de 8ste plaats ge klasseerd in den tijd van 3 uur 0 min. 58 seconden. LANDENWEDSTRIJD TE ZÜRICH. Nederland op de tweede plaats. De internationale landen wedstrijd Zü- rich, waarvoor ook de Nederlandsche wiel- ren-unie met een ploeg van vier amateurs had ingeschreven, is gewonnen door Zwit serland, terwijl de Nederlandsche renners Engel, Janssen, De Groot en Saes een fraaie tweede plaats veroverden voor Italië, Lu xemburg, België, Duitschland en Frankrijk. De rit van 105 kilometer lengte werd ge wonnen door den Zwitser Sommer met 26 punten in een tijd van 2 uur 40 min. 53.6 sec. voor den Italiaan Orsini met 23 en Saes, Nederland, met 15 punten. Van de overige Nederlanders bezette Janssen de 7s, Engel de 16e en de Groot de 32e plaats. Het totaal aantal behaalde punten bedroeg voor Zwitserland 10, voor Nederland 26. Double scull. In het nummer double scull wonnen de Amsterdammers met een flinken voor sprong. 1. Willem III in 7 min. 19,8 sec.; 2. Het Spaarne in 7 min. 32,3 sec. Twee met stuurman. Het nummer tweeriemsgieken met stuur man ginig tusschen Poseidon en Willem III. Uitslag: 1. Willem IH in 8 min. 20,5 sec.; 2. Poseid'on in 8 min. 29,8 sec. Hierna gingen eenige bijniummers, die op het programma waren gezet om dit meer aantrekkelijk te maken. Achtriemsgieken. De strijd tusschen de Adhtriemsgieken van de Hoop en de Amstel moge technisch niet zoo fraai zijn geweest het water werk was niet bijzonder terwijl nummer vijf van de Amstel tweemaal in dezelfde fout verviel, waarvan de ploeg zich den eersten keer kon herstellen, dooh de tweede maal de overwinning deed teloor gaan. Spannend was hij in ieder geval en pas in de laatste paar honderd meter viel de be slissing. Van een tamelijk zekere zege zagen de Amstellaren zich toen beroofd en hun overburen aan den Amsteloever zorgden er toen voor, dat het laatste restje twijfel werd weggenomen. 1. De Hoop in 6 min. 29 sec.; 2. De Am stel in 6 min. 32,6 sec. Finale skiff. Aan den start: Laak (Marres), Leythe (Velds) en Willem HI (Meyer). Velds lag direct voor, doch lette teveel op Meyer, met het gevolg, dat hij op 180 M. even begon te wankelen. Meyer schoot toen «naar voren en hield toen netjes bij. Meyer en Marres trokken vrijwel gelijk op. Op 1500 meter liggen de drie skiffeurs vrijwel gelijk, met Marres iets voor en Meyer op de derde plaats. Velds komt dan aanspur ten en neemt den kop om te winnen in den behoorlijken tijd van 7 min. 38,9 sec. 1. Leythe (Velds) nationaal kampioen in der. tijd van 7 min. 38,9 sec.; 2. Laak (Mar res) 7 min. 40,2 sec. 3. Willem III (Meyer) 7 min. 48,6 sec. De drie row-overs. Een twee zonder stuurman van Njord roeide de baan in 7 min. 49,5 sec. De vier zonder stuurman van Laga legde de 2000 M. af in 6 min. 54,8 sec. terwijl de vier met stuurman van Nereus in 7 min. 13,2 sec. over de baan ging. Dames stijl- en snelroeien. De dames van de Vliet hebben het num mer stijl- en snelroeien in achtriemsgieken gewonnen van de dames van Willem III. De Vliet roeide de 1000 M. in 3 min. 29,3 sec. en behaald 46 punten. De dames van Willem III behaalden 35 punten en maak ten een tijd van 3 min. 31 sec. De ploeg van de Vliet bestond uit de dames; W. A. M. van Aardenne Obg), L. T. Wiemans, H. J. Matthes, G. J. Thomee, C. M. L. van Gheel Gi Idem eest er, M. E. Luy- ten, J. C. CLeveringen, E. S. Jonker (sl.) en J. M. Galestein (st.). Tegen half zes waren de wedstrijden af- geloopen en werden de prijzen door den voorzitter van den Nederlandsohen Roei bond. ir. Th. P. Tromp, met eenige toepas selijke woorden uitgereikt. RONDE VAN FEIJENOORD. Gistermiddag heeft de Rotterdamsche rennersclub Feijenoord op het nieuwe cir cuit bij den Krommen Zandweg te Rot terdam ter lengte van 1600 meter, ten aan- schouwe van circa 12000 toeschouwers een geslaagden openingswedstrijd gehoi./en. De uitslagen luiden: Professionals en onafhankelijken (128 K.M.): 1. A. Overweel (Rotterdam) 3 uur 32 min. 44 sec.; 2. Buuron (Bergen op Zoom); 3. U. van Houte (België); 4. C. Va- lentijn (St. Willibrord); 5. A. van Amster dam (Leiderdorp); 6. A. Heeren (Seppe)i 7. A. Gijzen (Putte); 8. J. Verveer (België); 9. P. van Theeme (België). Amateurs: 1. C. Smits; 2. de Ruyter; 3. v. d. Veken; 4. H. Nak; 5. Langnek (allen Rotterdam). MOTORSPORT AVONDRIT MOTOR CLUB LEIDEN. A.s. Woensdagavond laat de Motor Club Leiden een avondritje verrijden van pl.m. 40 km. lengte, waarvan de route over goed berijdbare wegen gaat, zoodat het vereischte gemiddelde van 36 km. per uur, zoowel voor berijders van lichte motoren als van zware motoren gemakkelijk te behalen is, zonder het normale gevaar bij snelverkeer daarbij te verhoogen. De start van no. 1 vindt plaats om 8.01 uur bij café Royal Doezastraat, en de goed verzorgde en dui delijke routekaarten, welke maar klein zijn, worden te uiterlijk 7.45 uitgereikt. De 1ste prijs is een praohtbeker van motorhandel Passier, de andere prijzen bestaan uit me dailles en motorbenoodigdheden. Boven dien wordt aan de dame met het minst aantal strafpunten als extra prijs een me daille uitgereikt, mits er echter minstens 3 dames deelnemen aan de rit. Alle prijzen worden nog op de wedstrijdavond aan de winnaars ter 'hand gesteld. Gezien het feit, dat dergelijke ritjes momenteel in het mid denpunt der belangstelling staan bij de motorrijders, en elke motorrijder er aan kan deelnemen, ongeacht of hij wel of geen lid van een motorclub is, verwacht de M. C..L. een groote deelname aan deze rit. MEIER WINT OOK DEN GROOTEN PRIJS VAN EUROPA. Opnieuw is de B. M. W. de Gilera de baas gebleven. Op het circuit van Francorchamps-Spa is Zondag de groote prijs van Europa ver reden. Hoewel het af en toe regende, had dit geen invloed op den wedstrijd, want het wegdek was direct weer droog. In de 500 ocm. klasse won de Duitsohe renner Meier op de B. M. W. in 2 uur 39 min. 25.6 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 152.8 km. beteekende. De uitslagen luiden: 500 cem. klasse, 28 ronden, 406 km.: 1. Meier, Duitschland, op B. M. W., 2 uur 39 min. 25.6 sec. (gem. uursnelhcid 152.8 km.); 2. Serafini, Italië, op Gilera 2 uur 45 min. 8.2 sec.; op één ronde: 3. Kraus, Duitsch land, op B. M. W. 350 ccm. klasse, 26 ronden, 377 km.: 1. Mellors, Engeland, op Velocette 2 uur 42 min. 57 sec. (gem. uursnelheid 139.1 sec.); 2. Stanley Woods, Ierland, op Velocette 2 uur 43 min. 6 sec.; 3. Fleischmann, Duitsch land op D. K. W. 2 uur 47 min. 28 sec. 250 ccm. klasse, 24 ronden, 248 km.: 1 Kluge, Duitschland, op D. K. W. 2 uur 37 min. 13.7 sec. (gem. uursnelheid 133.7 km.); 2. Petrusche, Duitschland, 2 uur 44 min. 17.7 sec. op één ronde: 3. Rosetti, Italië, op Bellili. A PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE GRONINGEN. De uitslagen van de gisteren in het Stadspark te Groningen gehouden drave rijen luiden: Derde aanmoediginfgsprijs, dx*averij 4e klasse voor paarden van 3 jaar en ouder, asftand 1800 M.: le serie: 1. C. Albatross (eig. J. L. Bolt) K.M.-tijd 1 min. 38.4 sec.; 2. Charles Scott (eig. H. Timmerman). 2e serie: 1. A. Rosaline (eig. A. Marcus) K.M.- tijd 1 min. 37.7 sec.; 2. Zambo (W. van de Velde). Juli-prijs, prijzendraverij 4e klasse, af stand 1800 M.: 1. Buziau K. W. (eig. J. Korver) K.M. tijd 1 min. 33.1 sec.; 2. Ba- roline (eig. J. M. van den Berg). Caresseprijs, ren, afstand 1400 M.: 1. Echillais (eig. stal Gruno) 1 min. 37 sec. op een lengte: 2. Falker Christmas (eig. F. G. Frowein); 3. Fabiana (eig. stal Gruno). Derde Metropolis-Palace-cup-prijs, heat- draverij le klasse, afstand 1660 M.: eerste heat: 1. Abdullah Scott (eig. stal Gruno) K.M.-tijd 1 pjin. 29.8 sec.; 2e en beslissende heat: 1. Abdullah Scott, K.M.-tijd 1 min. 28 sec.; 2. Whim (eig. stal Good Luck); 3. Allegheny (eig. M. France). Horecaf-prijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 2300 M.: 1. Anselor (eig. J. Mensinga) K.M.-tijd 1 min. 30.9 sec.; 2. Zoon van David Guy (eig. stal Hollandia); 3. Anvile (eig. A. Ebbinge). Pomagne-prijs, ren, afstand 2500 M.: 1. Furnes (eig. F. J. Frowein) 3 min. 2.6 sec.; op een neuslengte 2. Gadara (eig. stal Gru no); 3. Alcala (eig. R. E. Siemens). Vierde heerrijders-prijs, handicap-dra verij le klasse, afstand 230 OM.: 1. Weid- looper (eig. A. van der Donk) 1 min. 30.9 sec.; 2. Wanda Scott (eig. H. Dragt); 3. An selor (eig. J. Mensinga). VELDS WEDEROM KAMPIOEN IN DE SKIFF. NEREUS-ACHT VERBETERT BAANRECORD OOK NJORD-ACHT BENEDEN RECORDTIJD STUURVROUW VAN DE HOOP ALS REDDENDE ENGEL

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11