Wilt U iets weten? VRIJDAG 14 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN SASSENHE1M De heer van Reisen had bericht gezon den, dat hij door uitstedigheid en onge steldheid niet in de gelegenheid geweest was de stukken te besludeeren, zoodat hij de vergadering niet kon bijwonen. Met deze mcdedeeling opende voorzitter Gou verneur gisteravond de vergadering van den Raad. De voorzitter deelde mede, dat heden de acte was gepasseerd, waarbij aan den Pro vincialen Waterstaat voor ƒ12.881.20 grond werd verkocht ten behoeve van den aan leg van den nieuwen weg. Het is bere kend tegen 4.per M2. voor den grond en 0.50 per M2. voor water. Van de gezamenlijke kappers, uitgezon derd de Jong en Karreman, was een adres binnengekomen, den Raad verzoekende bij verordening te bepalen, dat kapperszaken op Maandag na 13 uur gesloten moeten zijn. De heeren van Breda, v£fh Zonneveld cn Vogelaar willen de kappers vrij laten te sluiten wanneer zij wenschen. De heer Schrama betoogt, dat de ge meente hier, in navolging van den Rijks wetgever, achter de verzoekende kappers moet staan. De minderheid heeft zich bij de meerderheid aan te passen. De voorzitter is voor vrijheid, de heer Kortekaas ook, maar nu de wet de kap pers verplicht een halven dag hun per soneel vrij te geven, moet de plaatselijke overheid medewerken om te zorgen, dat dit zonder schade kan geschieden. Spr. is overtuigd, dat de Maandagmiddag wel de meest economische is. De heer Bisschops vindt het jammer, dat onderling geen overeenstemming verkre gen is, en wil het belanghebbenden onder elkaar laten regelen. De heer Schrama acht het beneden de waardigheid van den Raad de zaak te ver dagen en betoogt, dat de Raad achter de meerderheid der kappers moest staan. Alleen de heeren Schrama, Bader, Kor tekaas en Verkley stonden er achter, de overigen waren er tegen. Door de gemeente werd een strookje grc-nd aan de Post wij kkade in eigendom aanvaard wat praktisch reeds lang aan de gemeente behoorde. Eveneens wilde B. en W. een strook grond aan den Warmonderdam voor f 1. aan het Rijk overdoen. Goedgekeurd met de stem van den heer Verkley tegen. De Burgemeester had de Hoofd-Inge- nieur aangeboden,, natuurlijk behoudens de vereischte goedkeuringen van Raad en Ged. Staten, de geheele Warmonderdam tot aan den oprit naar den nieuwen Rijks weg voor dat bedrag te nemen, hetgeen deze wel wil overwegen. Det heer Verkley wijst er op, dat als de Warmonderdam geheel aan het Rijk komt, eventueele bouwers nooit geen uitpad zul len krijgen indien zij dit niet bepalen bij den verkoop van den berm. De heer van Breda wil niets afgeven zonder de belangen der eigenaren langs dien weg te beveiligen. De heer Verkley beklaagt zich over het gemis aan medewerking van B. en W. Volgens het nieuwe uitbreidingsplan zal aan den Warmonderdam gelegenheid 2ijn tct het bouwen van arbeiderswoningen en meent, dat men voorzichtig moet zijn nu reeds deze weg weg te geven. Wethouder Warnaar acht het nog de vraag of de gemeente wel uitpad mag ge ven. Daar zal de Rijkswetgever wel tegen opkomen. Nogmaals waarschuwt de heer Verkley den Raad en constateert dat B. en W., ge zien het uitbreidingsplan, in conflict is met zichzelf. De voorzitter laat daarna stemmen over het voorstel van B. en W.: Aan het Rijk aan te bieden de Warmonderdam over pl.m. 170 M., behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Voor de heeren Schrama, Bader, v. Zon neveld, Warnaar, Bisschops cn Vogelaar. Tegen de heeren Dannijs, Verkley, v. Breda en Kortekaas. Als het Rijk het nu maar hebben wil! De geloofsbrieven der 11 nieuwbenoem de Raadsleden worden goedgekeurd en tot toelating besloten. Een aanvrage tot vergunning van straataanleg door den heer P. J. Kiebert kwam daarna in behandeling. Het betreft een verbinding tusschen de Berkenlaan en het punt van samenkomst van Beukenlaan en Iepenlaan. Daar komt een plantsoentje. Goedgekeurd. De woning Hoofdstraat 237 werd onbe woonbaar verklaard. Ontruimingstermijn 3 maanden. De Begrooling 1939 was met eenige op merkingen van Ged. St. terug ontvangen. Hoofdzakelijk gaat het om de verhoogde vergoeding per leerling (ƒ9.waartoe de Raad beslcot. Deze blijft bestaan, dus de schoolbesturen ontvangen dit bedrag, maar op andere wijze werd het de ge meente weer ontnomen. De heer v. Zonneveld vond de houding van Ged. Staten, op zijn zachtst uitge drukt, heel onprettig. De gemeente is niet te vergelijken met andere plattelandsge meenten. Hier is veel export cn hier moet meer geleerd worden dan elders. De heer Vogelaar hoopt, dat B. en W. zullen zorgen paraat te zijn om de heeren in Den Haag te overtuigen, dat het niet mogelijk is met minder te volstaan. Eenige reclames hondenbelasting wer den goedgekeurd, behalve een reclamant die beweerde in '36 en '37 geen hond ge had te hebben, waar tegenover een poli tierapport stond, bewijzende dat in April 1937 wel een hond aanwezig was. Er blijkt een kooper te zijn voor een stuk grond aan de Beukenlaan, maar deze wil niet over de geheele diepte (pl.m. 60 M.) de vastgestelde prijs van 5 per M2. betalen, maar slechts over 35 M. en de rest voor /l.per M2. B. en W. stellen voor op deze voorwaar den te verkoopen. De kooper wenscht een breedte van 16 M. en er komt een huis van 8 M. met een mooie tuin. De totaal koopsom wordt 3200.— De heer v. Zonneveld vindt het goed koop. Drie gulden 40 per meter aan een weg, geen aanleg van straat en van lei dingen. De heeren Verkley. v. Zonneveld, Dan nijs en van Breda waren tegen verkoop te gen dien prijs, de heeren Schrama, Bader, Bisschops, Warnaar, Vogelaar en Korte kaas er voor. Het gaat dus door. Bij de rondvraag vraagt de heer Dan nijs optreden tegen de heeren automobi listen, die in de schafttijd hun wagens op den Teylingerlaan parkeeren. Verder maakt hij aanmerking op het feit, dat „iemand die uit de gemeentekas betaald wordt" geregeld bloemen snijdt uit het zwembad. Hij vindt dit niet toelaat baar. De heer van Breda vraagt inlichtingen over de vuilnisstortplaats, waarop de voor zitter antwoord, dat het College dankbaar zal zijn voor aanwijzing van een goede plaats. Spr. deelde nog mede, dat met den aannemer van de Sassenheimer Vaart een overeenkomst is gesloten, waarbij hij de „Doode Arm" van de Sassenheimer Vaart mag gebruiken tot voorloopige berging der bagger, waar tegenover de aannemer de Sassenheimer Vaart langs het zwembad en desnoods het zwembad zelf gratis zal uit baggeren. Hierna ging de Raad in geheime zitting over. Vraag: a. Is een bewijs van Nederlan derschap voldoende voor een kort bezoek aan België en Frankrijk? b. Moet voor een fiets welke bereden wordt, nog geld gestort worden aan de Belgische en Fransche grens? c. Is er een maximum of minimum mee te nemen bedrag aan geld voor beide lan den voorgeschreven? d. Kunt u mij den kortsten weg geven voor een tocht naar Parijs? Antwoord: a. Voor België wel; voor Frankrijk heeft u een pas noodig. b. Voor België behoeft op het oogen- blik geen waarborgsom gestort te worden; voor Frankrijk is ons onbekend. c. Neen. d. Leiden, Voorschoten, Leidschendam, Delft, Rotterdam, Dordrceht, Moerdijk, Roozendaal, Antwerpen, Brussel, Bergen, St. Quentin, Noyon, Compiègne, Parijs. Af stand 475 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Rijpwetering naar Harlingen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Rijpwetering, Sassen - heim, Lisse, Hillegom, Haarlem, Santpoort, Beverwijk, Castricum, Heilo, Alkmaar, Heer Hugowaard, door de Wieringermeer naar Den Over, Zürich, Harlingen. Afstand 150 K.M. Vraag: Betreffende goedkoope treinen. Antwoord: Telkens wanneer er goed koope treinen loopen, wordt dit in onze sourant per advertentie bekend gemaakt. Overigens inform eere u aan de stations.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8