DE KERKELIJKE GOEDEREN NA 'DE REFORMATIE BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 14 JULI 1939 UE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 19 cent per week; 1 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per paart 1 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeeiingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? IETS KOELER. De Bilt seinl: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het Zuid-Westen aanvankelijk re gen met kans op onweer, later brekende bewolking koeler, zwakke tot matige, tij delijk krachtige Zuidelijke tot Zuid-Wes telijke wind. Voor het Noord-Oosten aanvankelijk ge deeltelijk bewolkt droog warm weer. La ter regen met kans op onweer en afkoe ling, zwakke tot matige meest Zuidelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder, zwaarbewolkt, zwakke Z. Z. O. wind, 17 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, matige Z. Z. W. wind, 17 gr. C. De Bilt, zwaarbewolkt, zwakke Z. O. wind, 17 gr. C. Groningen: licht bewolkt, zwakke Zuide lijke wind, 17 gr. C. Maastricht: licht 'bewolkt, zwakke Zui delijke wind, 20 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het depressiesysteem over de Britsche Eilanden v/erd nog iets dieper. Langs de scheidingslijn tusschen de koele luchtmas- sa's, die onder invloed van een gebied van hoogen luchtdruk over IJsland en Groem land, over de Oceaan worden gevoerd en de warmere, die uit Zuidelijke richtingen storomen, ontwikkelden zich achtereenvol gens nieuwe storingen, die zich naar de Britsche Eilanden voortbewogen. Zij wer den daarbij geleidelijk dieper en brachten over Schotland, Ierland en West-Engeland voortdurend veel neerslag. De windkracht nam er eveneens toe. De koele luchtmassa's dringen geleidelijk over het Kanaal in onze richting door en brengen in West-Frankrijk reeds veel regen. Een storing verplaatste zich over Denemarken, Zuid Noorwegen en Zweden. De bewolking nam er toe er viel eveneens veel regen. Langs de scheidingslijn tusschen zeer warme droge luchtmassa's die over Italië uit het Sahara- gebied komen en de vochtiger warme lucht- massa, die over Spanje stroomen, ontwik kelden zich in Zuid-Fr ankrijk en Noord- Italië plaatselijk zware onweders. Over Oost-Europa breidde zich een gebied van hoogen luchtdruk uit, waarvan het cen trum over Polen is gelegen LUCHTEMPERATUUR. Jgjft 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.t.r Van Vrijdagnamiddag 9.49 uur tot Zaterdagmorgen 4.24 uur. HOOG WATER. WATERTEMPERATUUR. Zweminirohting „De Zijl"' 18.5 gr. C. Zweminrichting ..Poelmeer" 18 gr. C. Maan op Vrijdagavond 2.33 uur. Maan onder Zaterdagmorgen 18.47 AANBESTEDING. Gisteren werd door den Garnizoenscom mandant een onderhandsche aanbesteding gehouden voor de leverantie van klei-aard- appelen over het tijdvak van 16 t.m. 31 Juli a.s. Er waren drie inschrijvingsbiljet ten t.w.: H. Zwaan. Leiden, Klei-aardappe- len 4.31 per 100 K.G. C. Wagemaker, Lei den, Kleiaardappelen 3.78 per 100 K.G. Gebrs. v. d. Berg, Haarlem Klei-aardappe- len, 2.97 per 100 K.G. De gunning is toe gewezen aan Gebrs. v. d Berg. te Haar lem. J. OPPELAAR. t In den ouderdom van 76 jaren is hier ter stede overleden de heer J. Oppelaar, oud- dakpannenfabrikant te Leiderdorp. De overledene was te dezer stede een bekende persoonlijkheid, daar hij vele be stuursfuncties heeft bekleed, o.m. was hij vele jaren voorzitter van de Leidsche IJs club, bestuurslid van de Leidsche Spaar bank, van het vroegere Kon. Militair Inva lidenhuis, enz. R. K. MULO-EXAMEN. Voor het Mulo-examen diploma A zijn te 's-Gravenhage geslaagd van de Maria- school aan de Haarlemmerstraat, 3e groep: de leerlingen: Wies van Berkel, Do de Graaf, Riek v. Kampen, Tilly Rosier (Lis- se), Henny Terveer, Anneke v. Zoelen (Oegstgeest) en Ria Zonderop. Ook van de 3e groep slaagden alle candidaten, zoo dat de geheele klas geslaagd is. R.K. H.B.S. „ST. BONAVENTURA" TE LEIDEN. Van 1 naar 2. Bevorderd: D. v. Berge Henegouwen, Leiden, J. Blaauwhof Zoe- termeer, J. v. Buël Leiden, H. Cuppen Leiden, J. Deprez Oegstgeest, E. Guljé Lei den, J. Hoppenbrouwer Leiden, P. de Jong Leiden, K. v. Kaam Leiden, F. Knaapen Alphen aan den Rijn, E. v. d. Linden Leiden, H. Peeters Oegstgeest, H. Rippe Leiden, J. Ruigrok Leiden, H. Schrandt Leiden, J. Schenk Oegstgeest, J. Traas Den Haag, A. de Wit Reeuwijk, C. Wtftenburg Leiden, H. Bik Leiden, M. Cas- pers Katwijk a. d. R., L. Derksen Leiden, L. v. Gent, Voorschoten, K. Horstman Leiden, B. Kortman Oegstgeest, Kouwenhoven Leiden, D. Nota Oegstgeest, A. Rijsbergen Leiden, Th. Schenk Oegstgeest, H. v. Wis sen Voorschoten, H. Bensman Rijswijk, M. Bizot Leiden, J. v. Delft Leidschendam, P. Duynstee Wassenaar, A. Grimbergen Kat wijk a. d. R., F. Hoogervorst Leiden,, A. Klarenbosch Leiden, Th. Lohle Rijswijk, G. Nulle Den Haag, J. Pastoors Leiden, J. Remmerswaal Wassenaar, W. v. d. Sman Den Haag, J. Urlus Noordwijk, J. Vink Noordwijk, H. v. d. Werf Noordwijk, A. Wolf, Leiden. Van 2 naar 3: bevorderd: J. v. Berkel Wassenaar, H. Filbry Leiden, Th. Fles Leiden, P. Gans Leiden, J. Hermans Lei den, L. v. Heugten Leiden, P. Lohbeck Den Haag, C. Montagne Leiden, H. Stij- gers Leiden, J. Vosters Leiden, P. Wage naar Roelofarendsveen, J. v. d. Werf Noordwijk, W. Wilshaus Den Haag, P. Wolfs Voorburg, F. Berbé Leiden, P. Ber gers Leiden, P. Bik Leiden, G. Bots Lei den, J. Bruschke Oegstgeest, G. Br urn m er Voorburg, P. v. Dijk Leiden, R. Gielen Voorburg, W. Hermans Leiden, A. v. He- teren Leiden, L. Hitters Zoetermeer, J. Hoogeveen Noordwijk, A. v. d. Horst Lei den, J. Kemper Voorburg, H. Lohkeck Den Haag, A. Polak Leiden, K. Rozema Sassenheim, D. v. d. Steen Leiden. Her examen 11. Niet bevorderd 12. Van 3 naar 4. Bevorderd: J. Dieben Lei den, B. Elias Voorburg, C. Fisser, Voor burg, J. Geene Leiden, H. Gijsen Voor burg, B. Hosman Leiden, J. Kibert Sas senheim, J. v. Leeuwen Rijswijk, L. Plou- vier Leiden, K. Pollmann Leiden, J. van Rijn Den Haag, J. Schneijderberg War mond, P. Schouten Zoeterwoude, P. Smit Oegstgeest, G. Teernstra Sassenheim, H. Tummers Leiden, J. Vis Noordwijk, J. Wagtendonk Voorschoten, F. v. d. Weyden Nieuwkoop, A. Bastelaar Alphen aan den Rijn, K. Bizot Leiden, J. Bots Leiden, J. v. Doorn Roelofarendsveen, P. v. Haasteren Leiden, K. Hamm Oegstgeest, B. Hendriks Wassenaar, A. Hitters Zoetermeer, C. Hui- bers Wassenaar, E. Jansen Leiden, W. Jong- mans Leiden, P. Kiebert Sassenheim, A. Knaapen Alphen aan den Rijn, P. Otto, Sassenheim, C. Slegtenhorst Leiden, J. Soeterbroek Zoetermeer, F. Vink Voor burg. Voorwaardelijk 6. Herexamen 4. Niet bevorderd 9. Van 4A naar 5A. Bevorderd: A. Albers Den Haag, W. Doeven Leiden, F. v. Heug ten Voorburg, P. Hiep Noordwijk, H. Hil- horst Wassenaar, Ch. Kuypers von Lande Oegstgeest. H. Martinot Den Haag, L. Müller Voorburg, H. Neervoort Leiden, W. Onneweer Woerden, A. Pabst Voor burg, J. Plouvier Leiden, R. Schlatmann Oegstgeest. Herexamen 2. Van 4B naar 5B: Bevorderd: J. Bots Leiden, J. Deprez Oegstgeest, L. Fick Den Haag, W. de Graaf Leiden, K. Groenewe- gen Leiden, B. Pley Leiden, L. v. d. Reep Leiden, G. Slats Noordwijk. H. Smit Lei den, L. v. Sonderen Leiden, A. Sontrop Lei den, A. Walraven, Oegstgeest, J. Walter Leiden, W. Zeegers Leiden. Herexamen 7. Niet bev. 6. CONCERT IN „DEN LEIDSCHEN HOUT". Zondag 16 Juli a.s. 's avonds te half acht, zal het Leidsch Harmonie Gezelschap ,,De Post", directeur de heer M. Bolderdijk, het concert in den Hout verzorgen. Het publiek wordt beleefd verzocht gedurende de uit voering niet te loopen. Onverhoopt „niet doorgaan" zal zoo spoedig mogelijk be kend gemaakt worden. Programma. 1. The Gladiators Farewell, marsch. H. L. Blan kenburg. 2. Wilhelmine, ouverture, Louis Boyer. 3. Waria Introduction Polonaise. F. Andrieu. 4. Grand Final d'Arielle, Bach 5. Blaze Away, marsch, A. Holzmann. Pauze. 6. Lustspiel, ouverture, Keler Be- la. 7. Eternel Printemps, wals, F. Popy. 8, Fantaisie sur l'opera La Flüte Enchantée W. A. Mozart. 9. Death or Glory, marsch R B. Hall. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 6635. Nic. van Duijn, Kat wijk a. Zee, P. Krügerstraat 1, schilders bedrijf. Wijzigingen: 6733. Gebrs. Korswa- gen, Leiden, da Costastraat 12a, expeditie. De zaak is verplaatst naar Voorschoten, Burg. de Kempenaerstraat 15. 1212. G. B. de Vroomen Zonen, War mond, Heerenweg Wijk A 45, bloembollen- kweekerfj en exporthandel. De vennoot schap onder firma is met ingang van 29 April 1939 omgezet in een naamlooze ven nootschap onder den naam: G. B. de Vroo men Zonen N.V. (Ned. Staatscourant: 1 Juni 1939, nr. 105). Dir.: Th. R. de Vroomen en C. J. de Vroomen, Warmond. ..Nieuwe inschrijvingen: 7349. J. C. Binnendijk, Leiderdorp, Jaagpad 47a, sigarenfabriek. (Afkomstig uit Gouda). 7348. B.J.C.-Verlichting, Voorschoten, Donklaan 5, fabriek van lampekappen en verlichtingsartikelen. (Afkomstig uit Am sterdam). De heer H. Aaldering, controleur der plaatsbewijzen bij de Nederlandsche Spoorwegen op het station alhier, is door de Directie der N.S. benoemd tot conduc teur; en met ingang van Zondag a.s. als zoodanig overgeplaatst naar het station Utrecht. XI (Slot). Men zou zich vergissen als men meen de, dat het decreet van koning Lodewijk door de katholieken met uitbundige en al- gemeene vreugde werd ontvangen. De be- teekenis ervan drong slechts langzaam en traag tot onze katholieken door, en er wer den betrekkelijk weinig rekesten onmid dellijk na het. verschijnen van het decreet ingediend. De katholieken, vooral na een aanschrijving van den aartspriester Ten Hulscher, beseften eerst later, wat er met het decreet te bereiken viel, toen de pro testanten, die terstond begrepen, wat zij te verliezen hadden, reeds in actie waren gekomen. Bij nadere interpretatie van het decreet werd vastgesteld, dat het niet de bedoe ling was om in alle plaatsen een onder zoek te doen instellen en een schikkings plan te maken, of reeds getroffen over eenkomsten te vernietigen, maar alleen in die plaatsen, waar over het bezit der ker ken reeds geschillen bestonden of waar billijke bezwaren en klachten daarover naar voren gebracht konden worden. Deze nadere verklaring werd aan de landdros ten gezonden, die verder moesten nagaan, waar een commissie tot onderzoek werk zaam behoorde te zijn. De landdrosten ver zochten daarop inlichtingen aan de ge meentebesturen, waarvan velen antwoord den, dat er geen geschillen bestonden en nooit bestaan hadden. Toen de katholieken tenslotte meer en meer gingen begrijpen wat hun te doen stond, werden protestanten ongerust en gingen klagen bij den minister, die zijn best deed om den koning tot andere ge dachten te brengen, evenwel zonder suc ces, waarop hij wel aan het werk moest gaan om de nieuwe bepalingen omtrent de kerken uit te voeren. Er waren inmiddels talrijke rekesten bij het departement van eeredienst ingekomen. Om een einde aan de zaak te maken werd een termijn vast gesteld van inzending, hetgeen in de ver schillende kranten werd gepubliceerd. Wanneer wij nu de resultaten der door voering van het decreet van koning Lode wijk beschouwen, dan blijkt het, dat in Groningen en Friesland niets werd bereikt door de weinig talrijke katholieken. De landdrost van Friesland moest niets van de rekesten hebben der katholieken; be greep ook niet, dat dezen nog aanspraak op kerken en goederen konden maken. Evenmin heeft het koninklijk decreet re sultaat gehad voor Drente. Wat betreft Overijsel, hier zijn, dank zij de welwillendheid van koning Lodewijk, enkele kerken aan de katholieken terugge geven. In het begin van 1809 bracht Ljj een bezoek aan deze provincie en op zijn doortocht waren de katholieken in de schoone gelegenheid den koning hun wen- schen en verlangens bekend te maken, hem te wijzen op den toestand, waarin verschillende kerken zich bevonden. De koning liet zich voorlichten en reeds na enkele dagen volgde de beslissing, aan welk rechtstreeks ingrijpen het te danken is, dat er veel meer resultaat bereikt is voor een bevrediging der rechtmatige wenschen van de katholieken, dan uit de toepassing van het koninklijk decreet van 1808. Zoo kregen de katholieken de kruis kerk en het patershuis te Zwolle, de groo- te kerk te Haaksbergen, Oldenzaal, Tub- bergen, Denekamp enz. In de overwegend katholieke streken van Gelderland, waar na 1801 vele onrecht vaardige toestanden waren blijven be staan. heeft men het koninklijk decreet met vreugde aangegrepen om daaraan zoo veel mogelijk een einde te maken; in ver scheidene plaatsen werden dan ook re kesten ingediend, waartoe de katholieken volop recht en reden hadden. Resultaat werd er in het geheel niet behaald. Toch telde bijv. Groesbeek slechts 18 protestan ten, die de kerk bezaten, tegen 1100 katho lieken; was de hervormde kerk te Eist bij zonder rijk, terwijl de katholieken gedrukt gingen onder de schulden; waren het te Puflik slechts drie protestantsche gezin nen, waarvan er nog een te Druten kerk te, die de kerk bezaten. De katholieken kregen niets. Alleen door het direct in grijpen van koning Lodewijk hebben op enkele plaatsen, bijv. te Arnhem, Zutfen, Nijmegen, de Geldersche katholieken iets bereikt; de actie der nog talrijke (meer dan 70) katholieke kerkbesturen, gevoerd langs den in het decreet gegeven admi nistratieven weg, is op niets uitgeloopen, niet het minst dank zij den hardnekkigen tegenstand der protestantsche minderheden en gebrek aan doortastendheid bij de door den Minister aangestelde commissie. In Utrecht waren vele plaatsen, waar de ka tholieken de meerderheid hadden, of een groote en belangrijke minderheid vorm den. Men mocht dus verwachten, dat het koninklijk decreet hier resultaten voor hen heeft gebracht, waar er van vóór het jaar 1801 talrijke onbesliste geschillen over kerken en kerkelijke goederen waren blij- l ven bestaan. Door een eigenaardige manier van doen van den landdrost, die de koninelijke be sluiten niet publiceerde, maar zorgvuldig geheim 'hield, waren het slechts enkele kerkbesturen, bijv. Nieuwkoop, Noorden, Zevenhoven e.a., die een verzoek tot naasting indienden. Maar de landdrost liet hen wachten en bij gebrek aan behoorlijke voorlichting gingen de katholieken niet verder, totdat de koning den landdrost gelastte een commissie te benoemen. Na publicatie in de krant volgden nu meerdere gemeenten. Het resultaat is geweest, dat de katholieken niets hebben bereikt, door de slappe houding ook der commissie. Te Woerden bijv. wilden de katholieken zich tevreden stellen met een bleekveldje, 22 roeden 'groot, om er een kerkhof aan te leggen, en hiervoor waren zij bereid af stand te doen van alle verdere rechten op kerken en goederen. De protestanten wei gerden en zij kregen het niet. Montfoort was voor twee derden katho liek. De protestantsche minderheid bezat de voor haar veel te groote vroegere ka tholieke kerk, die goede fondsen bezat, ter wijl de katholieke kerk te klein was en bovendien met schuld was belast. Voor de protestanten was er nog een kerkgebouw, dat niet meer als zoodanig werd gebruikt, beschikbaar. Alle onderhandelingen om volgens recht en billijkheid aan dezen onrechtmatigen toestand nu eens een einde te maken, lie pen op niets uit, omdat de landdrost er niets voor voelde. Evenmin werd er iets bereikt in Noord- Holland, waar op aansporing van den aarts priester Ten Hulsoher, talrijke requesten zijn ingediend. De commissie, wel'ke de ge schillen kreeg trad evenwel zoo weinig handelend oip, treuzelde en traineerde, on danks de aansporing van den koning om meer spoed te betrachten, dusdanig, dat nergens resultaat werd bereikt; alles bleef onafgewerkt toen ons land bij Frankrijk werd ingelijfd. Ten slotte volgt nog het departement Maasland, ongeveer ons tegenwoordige Zuid-Holland, waar door de commissies za kelijk en doortastend is opgetreden, en waar zij ook eenig resultaat hebben weten te bereiken. Ook in dit gewest bestonden nog in talrijke plaatsen geschillen over de kerken en haar goederen; de oplossing daarvan werd toevertrouwd aan twee com missies, die volgens recht en billijkheid poogden, beide partijen tot elkaar te bren gen, maar daarin slechts in enkele plaatsen slaagden. Zoo werd een accoord bereikt te Moordreoht, Voorhout, Naaldwijk, Pijn- acker, Sassenheim, e.a. Tegen betaling van een naar verhouding gering bedrag zagen de katholieken hier van hun aanspraken op de oude kerk en haar goederen af. Vatten wij in dit slotartikel de resultaten samen van de restitutiepogingen der oude kerken en kerkelijke goederen in den Franschen tijd gedurende de regeering van koning Lodewijk, dan blijkt, dat de resul taten zeer poover zijn geweest. Door 't per soonlijk optreden van den koning zijn in Gelderland en vooral in Overijsel eenige kerken aan dè katholieken teruggegeven, waarbij nog moet worden opgemerkt, dat van de verdeeling der bij de kerken behoo- rende goederen v inig terecht kwam, soms deze in het geheel niet werd uitge voerd. Zelfs in het katholieke Brabant zijn de resultaten naar verhouding teleurstellend geweest, ofschoon koning Lodewijk veel ervoor heeft gedaan. De groote kerken van Den Bosch, Breda, enz. werden zelfs niet teruggegeven. De inlijving van Brabant bij het Fransche keizerrijk maakte een ein de aan de onderhandelingen over de kerken op last van koning Lodewijk werd de uit voering van het desbetreffende decreet op geschort, toen nog slecht een enkele kerk, krachtens dit decreet, was teruggegeven. In de overige streken van ons land heeft de uitvoering van het koninklijk de creet nergens geleid tot teruggave der oude parochiekerk aan de katholieken; slechts in enkele plaatsen werd door een overeenkomst en tegen betaling van een luttel bedrag het geschil over de kerkelijke goederen uit den weg geruimd. De schuld van deze mislukking der goed bedoelde poging van koning Lodewijk, waarvan het resultaat zoo poover en ver beneden alle verwachting bleef, ligt bij degenen, die met de uitvoering van. het decreet waren belast, niet in het minst den minister van eeredienst, die geen haast maakte met een beslissing, omdat de zaak hem als niet-katholiek niet ter harte ging. Na de inlijving van ons land bij Frankrijk ontvingen de katholieken van Den Bosch hun oude kathedraal terug, bij gelegenheid van het bezoek van keizer Napoleon aan de stad. Tot dan waren alle pogingen om de St. Jan terug te krijgen mislukt door de starre houding der protestanten. Bij zijn be zoek ontving Napoleon op 10 Mei 1818 een deputatie der voornaamste katholieken, die hem een petitie aanboden tot het terug bekomen der kathedraal. De keizer gaf hun onmiddellijk een gunstig antwoord. Na den val van Napoleon eischten de protestanten de kerk weer terug. Maar na veel gepraat werd een accoord gesloten, waarbij de katholieken de kerk behielden, ten betaling van de helft der geschatte waarde van 120.000 gulden in 's lands kas. Volledigheidshalve vermelden wij nog, dat onder de regeering van koning Willem I in Brabant nog enkele kerken aan de ka tholieken, wier rechten reeds onder koning Lodewijk en keizer Napoleon volkomen waren erkend, maar niet verwezenlijkt, zijn teruggegeven. Als wij dan aan het einde van deze reeks artikelen terugkomen op hetgeen aanleiding werd tot het schrijven daarvan, de bewering n.l., die men soms van niet- katholieke zijde hoort, dat de kerken en kerkelijke goederen door de Reformatie ge heel rechtens in protestantsche handen zijn overgegaan, dan zal den lezer nu wel over duidelijk zijn, hoe in strijd met de geschie denis deze bewering is. De historie integen deel leert, dat de oude katholieke kerken met geweld werden ontnomen aan een overgroot katholieke meerderheid door een fanatieke protestantsche minderheid. Dat was onrecht, en deze onrechtvaardigheid duurde voort tot het einde der 18e eeuw, toen de Fransche revolutie kwam. In dien tijd en daarna onder koning Lo dewijk Napoleon hebben de katholieken gepoogd hun oude eigendom terug te krij gen. Het resultaat van al deze pogingen is nu overbekend, en in elk geval is niet waar, dat de protestanten in dien tijd veel hebben moeten betalen om „hun" ker ken te mogen behouden. Slechts hier en daar hebben zij een naar verhouding klein bedrag aan de katholieken moeten uitkee- ren, hetgeen niet opwegen kan tegen het geen door onze katholieke voorouders is betaald aan de protestanten. Want wanneer de protestanten niet in de eeuwen na de Hervorming, met hulp der regeering, zoo voortdurend hadden kunnen beschikken over het geld der katholieken, in den vorm van allerlei indirecte belasting op te bren gen voor het oude Land of herstel der oude, in handen der protestanten gekomen kerken, dan was het in den Franschen tijd riet meer de moeite waard geweest nog over teruggave der in puin gevallen ker ken te praten. G. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Luchtduivels der marine. (George Brent, Olivia de Ha- villand). Drie vrouwen en Verdi. (Benjamino Gigli, Maria Cebota- ri). Sensationeel Muzikaal- romajitisch lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: El Gatp, de galante bandiet. (Leo Caril- lo, Pauline Moore). Haar grootste offer. (Barbara Stanwyck, Herbert Marschall). Sensationeel Dramatisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: De storm (Oharles Bickford, Preston Foster). Liefde, vrouwen en juweelen. (Olga Tschechowa, George Alexander). Verhaal van de zee. Sensationeel lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 2—7 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: De geheime brigade (Tim Mc Coy), Moderne Veedieven. .Gene Autry). Sensationeel Wild-West lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd Rex: Leer het leven lief hebben. (Robert Montgomery, Rosa- Linde Russel). Booloo (De witte tij ger). Satyrisch Geheimenissen der jungle lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v, volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2