OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 14 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RUN TUINBOUWOVERZICHT. In de afgeloopen week vormden de vroege aardappelen en de boapeen nog de hoofdaanvoer. doch van de vroege aard appelen zal dit binnenkort niet meer ge zegd kunnen worden. Er is al aardig ge ruimd. Over de prijs valt weinig te zeg gen. Dat de minimumprijs nog steeds 4. ibleef was een meevaller. Men mag met het beschot zooals dit thans is, dezen prijs wel hebben. Maar gelukkig draaide er de laatste week weinig door en behoefde er niet ingekuild te worden, Voor dat inkuilen heeft men groote schrik ook al wordt er een vergoeding voor dit bewaren gegeven, en ook al heeft men dit seizoen niet met aardappelziekte te kampen. Dit laatste is het mooie van het droge weer. Ziekte deed zich nog heelemaal niet voor. De prijs varieerde voor boniken van 4.— tot f 4.60 per 100 K.G., groote braohten naar gelang van kwaliteit van 4.tot 5.40 en Drie lingen van 3.70 tot 4.20 per 100 K.G. op. Als de stand zoo blijft is er voor degenen die een goed gewas hadden, geen reden tot (klager}. Met bloemkool liep het al heel verwon derlijk. Aanvankelijk een trage handel met lagen prijs van f 4.60 tot 5.80 per 100 voor de eerste soort, liep deze in vrij «nel tempo op en binnen enkele dagen kon een prijs van 8.50 tot 1 16.20 voor de 1ste soort geboekt worden. Tweede soort liep van 2.50 a 3.60 tot f 3.70 4 8.90 per 100. Men leidde hieruit niet af dat de tuin ders hiermede een slag slaan, want de ge wassen zijn in het algemeen allesbehalve goed te noemen. Er zijn perceelen waar ongeveer twee derde gedeelte is weggeval len. Zelfs deze extra prijs kan dit niet meer goed maken. En de schaarechte bracht dan ook de duurte. Intusschen liep de prijs weer met 1/3 terug. Met peen liep 'het niet naar wensch. Ge regeld was de prijs te laag en varieerde van 2.50 tot 4.00 per 100 bos; dat is voor dit product waaraan veel arbeid verbonden is, aanmerkelijk te laag. De uitkomst van dit product kan veel bijdragen tot de goede en slechte uitkomst van het bedrijf want de teelt van peen breidde zich al enkele jaren uit, doch vooral thams is er een bui tengewone uitbreiding aan deze teelt ge geven. Men hoopt dus dat het een beetje anders imet deze handel zal gaan dan tot dusverre. De massa komt binnenkort. Peen per kist bracht ook een matigen prijs op, van 0.50 tot f 0.70 per kist van 20 K.G. Doppers noteerde van 8.tot 14.Met Sla als vorige week, van 0.50 tot 1.30 naar gelang vam kwaliteit. Het is een en keling die 1.30 krijgt; de noteering voor de massa was 0.50 0.85. Personalia. Voor het Mulo-diploma A slaagde den heer H. Minnee, leerling van de .Mulo-school te Leiden. LE1DSCHENDAM Ziekenhuisverpleging. Uit het jaar verslag van de Onderlinge vereeniging voor Ziekenhuisverpleging blijkt, dat over 1038 ingeschreven zijn 2277 nieuwe leden, ter wijl om verschillende redenen afgevoerd werden 1156, een vooruitgang dus van 1121 leden, waardoor het ledental tot 12140 is gestegen. In 33 inrichtingen werd1 533 leden verpleegd, waarvan in St. Anthoniushove te Voorburg 328 met een aantal verpleeg- dagen van 5955, het totaal aantal verpleeg- aanspraak op vergoeding voor operatie, 92 leden op vergoeding voor operatiekamer, 14 op bestraling en 69 leden op foto's. Het batig saldo over 1938, groot 6022.64 kon aan de reserve worden toegevoegd, •waardoor het bezit der vereeniging is ge stegen tot 35.408.68. Aan verpleeggelden werd in 1938 uit gekeerd 33.374.48, tijdens haar 10-jarig bestaan heeft de vereeniging totaal 181.054.01 aan verpleeggelden betaald. Uit een en ander bleek verder, dat de vereeniging een buitengewoon gunstig jaar aohter den rug heeft. A. V. V. Onder voorzitterschap van den heer W. Vader kwam gisterenavond de R.K. Sportvereeniging A.V.V. in jaar vergadering bijeen. Na een kort openingswoord van den voorzitter, volgden diverse mededeelingen, o.m., dat eind Augustus op het voetbalter rein een groote sportdag zal worden ge organiseerd door de gymnastiekvereeni- ging S.S.S. De opening van het nieuwe ter rein aan de Van Ruijsdaellaan zal op feestelijke wijze plaats hebben op Zondag 23 Juli a.s., o.m. zal het le elftal een wedstrijd spelen tegen V.V.L. I uit Voor schoten en A.V.V. a tegen Blauw Zwart a, tevens zal dien dag een speldjesdag wor den gehouden voor de vereeniging. De keurige jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onder dank goedgekeurd, terwijl uit het verslag van de kascommissie bleek, dat alles in orde bevonden was. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden herkozen de heeren G. van Veen, C. van Haastrecht en L. A. Bolle- boom, tot commissarissen werden herko zen de heeren C. v. d. Zon, A. v. d. Zalm en C. Arkesteijn. In de elftalcommissie werden gekozen de heeren G. van Veen, W. v. d. Meer en A. v. d. Zalm en als reserve de heer W. de Jong. De geestelijke adviseur, kapelaan Went- holt richtte een hartelijk woord tot de le den, waarin hij wees op de komende feestelijke opening en hoopte, dat ook het kerkelijke feest niet zou vergeten worden en allen zouden blijven medewerken de ware Roomsche geest hoog te houden. Met een opwekkend woord werd de ver gadering op de gebruikelijke wijze geslo ten. LISSE G eb o r e n: Hubertus Jacobus Hendricus z. van H. L. J. van der Lans en Th. A. van der Voort; Francina Gerarda Maria d. van P. Th. Zwetsloot en G. J. M. Homan. Ondertrouwd: Leendert Molendijk, 33 jaar, te Soerabaja Ned. Indië en Maartje Steinmeier, 28 jaar Jacobus Martinus Grimbergen, 24 jaar en Johanne Boot 23 jaar Jan Burger, 26 jaar en Margaretha Maria Cornelia Hageman, 22 jaar Getrouwd: P. van Rossen en A. in 't Veld H. Abbink en W. Westerink Overleden: Hendrik Slegtkamp, 76 jaar, echtg. van: J. H. van Leeuwen Theodorus van der Kroon, 66 jaar. Gevestigd: H. J. van Steijn uit Voor. hout A. G. van Steijn geb. de Groot uit Hillegom P. van der Bent en gezin uit Voorhout H. A. M. van der Horst uit Sassenheim A. M. van der Horst'geb. van Gils uit Zevenbergen J, Lenstra en gezin uit Vreeswijk J. van der Plas uit Katwijk P. H. van Westen en echtg. uit Rotterdam J. H. Schen uit Oudenbosch. Vertrokken: M. van der Stelt naar Sassenheim A. A. G. M. Mulder naar Engeland. NOORDWIJK Het einde van het prikkeldraad-drama! Naar wij vernemen, heeft het gemeente bestuur thans besloten alle prikkeldraad rondom de plantsoenen in de Quarles van Uffordstraat te verwijderen en te ver vangen door gladdraad. Hiermede schijnt een zeer „netelige" kwestie te zyn op gelost! Personalia. Geslaagd voor Costumière: Marie Doove, Elisabeth v. Steyn, Elisa v. Went, Alie Hazenoot en voor Lingerie- naaien: Anny Bu^ze, Tiny Slats, Nelly Westgeest, Lenie v. Duyn, Cor v. d. Putten, Margaretha v. Steyn. Allen leerlingen van de R.K. Vakschool voor meisjes te Noord wijk. Tocht voor ouden van dagen. Dit jaar zullen de ouden van dagen voor de tiende maal de jaarlijksche autoreis maken. Dank zij de Noordwijkers en Noordwijksche bad gasten, die het comité in staat tstelden, ge durende 10 jaar zulk een reis voor de oudjes te organiseeren. Het comité wil het 10-jarig bestaan zoo feestelijk mogelijk doen slagen, en de ouden van dagen méér nog dan andeer jaren een dag bereiden, onvergetelijk en van zorgeloos genot. Mo ge onze collectrices, die zich zooveel moei te getroosten, om toch maar met een goed gevulde beurs, na hun bedeltocht huis waarts te keeren, voor deze 10de reis niet teelurgesteld worden. Het comité aan vaard elke gave, hoe klein ook, zeer dank baar, ja zij vertrouwen zelfs, dat bij gele genheid van het tweede lustrum, voor een reisje van ouden van dagen, uw beken de vrijgevigheid, nog grooter zal zijn dan deze voorgaande jaren. Het comité alsme de de ouden van dagen zullen u allen daar zeer dankbaar voor zijn. Rouwen. B. en W. hebben aan den heer E. Cremer te Vorden (Gld.) vergunning verleend tot het bouden van een woonhuis met veestalling aan den Duinweg no 17 te Noordwijk aan Zee. Met den bouw is belast de aannemer J. W. van der Klugt Zn., te Noord wij kerhout. Geboren: Adriana d. van J. v. Rooijen en G. Borreman. Theodora Johanna Ma ria d. van G. Th. Huiskamp en W. A. Wij- nands. Krijntje Maria d. van C. J. de Ridder en J. K. Plug. Wilhelmus Johan nes z. van A. v. d. Holst en A. C. Westgeest Jacobus z. van J. v. Duijn en H. v. d. Bent. Richard Anton z. van P. de Groot en C. E. Pfefferkorn. Thomas Simon Jo hannes z. van Th. R. v. Rijn en M. C. Heemskerk. Ondertrouwd: N. v. Ammers en D. Zwitser. A. Th. W. Westgeest en P. Berg man. Getrouwd: P. L. v. Velzen en J. J. Groenenwoud. J. H. Raaphorst en E. B. H. v. d. Hulst. A. v. d. Wiel en E. J. Holtmann. Overleden: Adrianus Quirinus v. Rhijn 48 jaar ongeh. NOORDWIJKERHOUT Retraitehuis. De Eerw. Moeder-Overste Zuster Pia, van het Retraitehuis „St. Cle mens", alhier, is overgeplaatst naar Lim- men, „St. Miariaoord". Het bollenpellen door werkloozen. In de afgeloopen week hébben 72 werkloo zen, waaronder vijftig de geheele weeik, bollen gepeld bij 16 kweekers. Het aantal mandagen bedroeg 381/2. Er werden 31711/2 manden gepeld. Voor 3168 manden werd toeslag betaald. Door de werkgevers ■weid aan pelloon uitgekeerd 739.09 1/2, terwijl 554.39 aan toeslag werd gegeven. Het gemiddeld aantal maanden dat per dag werd gepeld was 8.31. Het hoogst verdiend loon van personen, die de geheele week hebben gepeeld bedroeg f 25.70. Het laagst verdiend loon is 10.12. Het gemiddeld loon was pbn. 20.50. Bloembollenbeurs. Op de gehouden bloemibollenbeurs heeradhte een gedrukte stemming, zoowel onder de exporteurs als de kweekers. De handel ging stug. Boven den minimumprijs werd bijna niet ver kocht De beurs werd door 153 personen bezocht. Er moeten echter nog meer kwee kers komen! ALPHEN AAN DEN RIJN Waterratten. Nadat er sinds een aan tal jaren ook te Alphen aan den Rijn het parool is gevoerd: „Leert Zwemmen" en ook voorgaande jaren velen blijk gaven het te hebben begrepen, spant het aantal dergenen, die thans voor het Zwemdiploma A en of B zijn geslaagd, wel op opmerke lijke wijze de kroon. Niet minder dan 30 dames behaalden diploma B, onder des kundige beoordeeling van de dames me vrouw A. Korver, J. C. Waardeniburg en van den heer G. Kaltenecker. Hier volgt de gedeailleerde uitslag van de dames, ter wijl die van de heeren nog nader zal wor den gepubliceerd. Voor het diploma A slaagden de dames Deetje Meijer, Corrij Raaphorst, Inneke van den Berg, Lois Spreij, Willy v. d. Vlist, Olga van Leeuwen, Tonny Vis, Janny van den Broek, Dodo van dien Ent Bnaat, Annie Brouwer, Thea Loos, Stijntje de Jeu, Gon- ny van den Bijl, Eva Nieuwenhuizen, Mag- d'a Ottens, Nel van Keeken, Jos Herfst, Ank Zwama, Djoeke Hetzel, Klara de Pij per, Dini Kamper, Tini Smit, Marie Bin nendijk, Maartje Los, Nel van Beijeren, Bertha Baas, Lijntje van der Helm, Me vrouw M. Dusoswa-de Bruijn, M. Kalte- necker-Kouwer, A. P. Jansen-Zoetemeijer. Het diploma B behaalden de dames: Grace Samson, Hannie de Pijper, Bep Raap horst, Aafje Foekking, Rida den Hertog, Mien Laros, Ali van Vliet, Mas van Zwie- ten, Jo Minten, Adri van Schie, Annie Ab- binga, Corry v. d. Bijl, Hemny Baane, Riek Foekking, Gre v. d. Bijl en Mevr. R. Foek- king-Rasser. Brand op scheepswerf. Gisteren ont stond tot nog toe onbekende oorzaak brand op een in aanbouw zijnde kustvaar der op de scheepswerf van de fa. B. aan Gouwsluis. Het dek, dat hevig brandde, brandde over een groote oppervlakte weg. Door snel ingrijpen wist het personeel den brand te blusschen, waardoor erger werd voorkomen. Aanvaring. Op den Ouden Rijn kwam de bestuurder van een motorboot in aan varing met een trawler, die gemeerd lag bij de fa. B., die door den stroom was los geraakt en daardoor dwars door den Rijn lag. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch het motorschip kreeg zeer be langrijke avery. RIJNSBURG Tuinbouw. De prijs der vroege aard appelen kon zich dezen week handhaven. De minimumprijs was dezelfde gebleven en wat van extra kwaliteit was kon van 1.10 tot 1.20 per kist van 25 K.G. op brengen. De aanvoer van Sla verminderde en dientengevolge ging de prijs van beste kwaliteit iets naar boven, tot 1.20 per 100; voor het overige werd de sla verkocht voor 0.50, den minimumprijs, tot 0.90 per 100. Peen kon moeilijk verkocht wor den, de prijs was niet best. Bospeen van 2.50 tot 4.10 per 100 kisten peen van 0.50 tot 0.60 per kist van 20 K.G. Bloem kool varieerde naar kwaliteit van 8. tot 13.per 100. SASSENHEIM Het Strada-meer. Door het gemeente bestuur is aan het meer, ontstaan door het zuigen van zand voor den nieuwen Rijks weg (auto-stradia), den naam gegeven van Stradameer. Personalia. De navolgende leerlingen van de R.K. ULO school (Hoofd de heer Weusten) zijn voor het ULO-diploma ge slaagd: Jac. v. Dijk, Joop van Dijk, J. Hul sebosch, Nic. v. d. Krocht. Geboren: Jan, z. van E. Smit en T. van Duijvenbode Antonius Petrus Jozef, z. van J. W. de Goeij en A. W. M. Pouw Hendrika Petronella Johanna, d. v. P. Noordermeer en J. v. d. Meer Martinus, z. van C. van der Voet en G. Hoekstra. Franciscus Hendricus z. van P. L. v. d. .Geest en M. S. Witsenburg Arie Cornelis z. van D. Snaterse en J. W. Roubos Gerard Marin us, z. van G. van der Luit en G. M. van der Zwam Marinus, z. van D. Staring en D. C. Breijer Cornelia Jo hanna Margaretha, d. van J. A. Rotteveel en M. F. Witteman Hendrika Theodora, d. van Th. van Velzij en H. M. Vink. Overleden: Willem Verhoog, 36 jaar echtg. van: E. G. Meijer. Ondertrouwd: P. Ciggaar, 21 jaar en M. de Kwaasteniet, 24 jaar B. A. Streng, 26 jaar en A. Th. Bisschops, 24 jaar. Gevestigd: J. G. Vink en gezin van Noordwijk C. de Kwaasteniet van Alphen aan den Rijn F. Moolenaar van Ludenscheid (D.) mej. A. A. H. Witte man van Oegstgeest mej. M. Tukker Wassenaar mej. G. W. van der Horst van Noordwijk mej. C. Dannijs van Haarlem J. Ie Clercq van Driebergen mej. C. L. van Loon van Katwijk. Vertrokken: J. Arkeveld en gezin naar Leiden. WASSENAAR R. K. D. C. „St. Willibrordus". De uitslagen van den zomerwedstrijd luiden: le klas: A. NoordoverP. v. Helmond 20 2de klas: J. SchiferliP. Zandvliet 2—0 C. KnijnenburgJ. Ruijgrok 2—0 P. VogelsJ. Bellelcom 2—0 A. KnijnenburgA. van Gent XX 3de klas: M. HendriksG. v. d. Holst 0—2 W. de GrootH. Brandt 2—0 H. VogelsA. Zandvliet 0—2 F. v. d. Meij, vry AARLANDERVEEN Concert. Zaterdagavond a.s. zal door de zangvereeniging „De Lofstem" een openbare zanguitvoering worden gegeven op het plein der voormalige - Openbare School, aanvang 8 uur. BODEGRAVEN Al spelende te water. Woensdagmid dag geraakte het 5-jarig zoontje van den heer D. aohter het pakhuis van d"e Fa. H. in den Rijn te Water. Door geroep werd dit opgemerkt door de bediende van den heer A. N., die terstond in den Rijn sprong. Het is hem gelukt het knaapje te redden. Aanbestedingen. Door Burgemeester en Wethouders werd aanbesteed de bouw van een transformatiegebouiw achter het gemeentehuis alhier. Ingeschreven werd als volgt: G. van Eek te Zegveld plan A 1614, plan B 1629; M. Mulokhuijse A 1842, B 1956; N. Hoo- gendoorn A 1780, B ƒ1865; M. van Vliet A 1809, B 1872; J. Bieiboret A 1885, B 1725; P. van Katwijk A 1627, B 1806. Het werk is gegund volgens plan A en B aan G. van Eek. Voetbalwedstrijden. De einduitslag van de liefdadigheidswedstrijden luidt: ZeepfabriekDamclub 11, bij loting werd de Zeepfabriek als winnende partij beschouwd. Winnende partijen Tuikenburg's Zaad- handelHero de Groot 61. Herinnerings- souveniers werden aan de winnaars uitge reikt. Postduivenclub „De Snelvlucht". De uitslag van de,n wedstrijd van Orleans, afstand 507 K.M. is als volgt. In concours stonden 31 duiven, die te 5.30 uur gelost werden. Aankomst eerste duif 11.53.33 uur, laatste 12,31.03 uur. Prijzen: W. Deegen- hardt 1; T. de Jong 2; Ohr. Oostveen 3; A. Vermeij 4, 6, 10; G. H. Uittemboogaert 7; P. Beens 8 en P. Mijderwijck 9. Door A. Vermeij werd het koppel gewonnen. „Soli Deo Gloria". In verband met de uitbreiding van het bestuur van genoemde vereeniging, werden de diverse functies in een vergadering als volgt verdeeld: M. Stapper le voorz., G. Bergsma 2e voorz., C. van Ieperen seer., J. Boerefijn penn., K. van Poorten bibl., G. Boerefijn alg. secun dus. Geboren: Johannes Anthonius, z. van J. Th. de Lange en S. W. van der Voorn Cornelia Simone, d. van G. Kramer en M. van Vliet. Gehuwd: E. G. Driehuis 27 j. en G. C. Wolswijk 30 j. Overleden: Johanna Burger echtge- noote van J. Bekker 68 j. Gevestigd: E. M. van den Berg van Alphen a. d. Rijn J. Zaal van Amster dam J. A. Vernooij van Zegveld T. Griffioen van Alphen a. d. Rijn C. Kaptein van Woubrugge H. Vijfhuizen van Woerden T. Zuidam van Waddinx- veen. Vertrokken: D. Houtman naar de Bilt A. J. W. Lemaire naar Leiden C. Oskam naar L. R. Weide H. Groe nendijk naar Zevenhoven N. Veerman naar Alphen a. d. Rijn H. C. Marchal en echtgenoote naar Leidschendam A. Martens naar Amsterdam W. de Bruin en gezin naar Geldermalsen J. de Vlieg en gezin naar Utrecht N. C. C. Breek- land naar Medan (N.O.I.) A. J. Kockel- koren naar Simpelveld. NIEUWVEEN In 't water. Toen de bediende van bakker K., de klanten bedienened zijn bak fiets op den weg liet staan, meenden eenige jongens de gelegenheid te moeten aan grijpen. een toertje met den driewieler te doen. Zij bleken echter de rijkunst niet machtig te zijn, want een hunner kwam met de bakfiets in 't water terecht. De wagen is totaal vernield, terwijl de inhoud, ofschoon niet groot, onbruikbaar was. Gevestigd: J. A. de Groot van Am sterdam G. J. Roswinkel van Rheden J. Gijzen van Loosdrecht W. Mur van Aalsmeer. Vertrokken: F. de Boer naar Ermelo L. J. Heemskerk naar Ter Aar J. A. Spek naar Nieuwkoop J. C. Visser naar Oudewater. Geboren: Maria Joha. Petr. d. van A. J. van Dam en M. W. Kuipers. NIEUWKOOP Personalia. Geslaagd zijn voor het examen Lingerie-naaien: Nelly Verhage, Anny Eys, Marie Vergeer, leerlingen van de R.K. Vakschool voor meisjes te Nieuw koop. Geboren: Johannes Adrianus, z. van A. van Leeuwen en H. van Dam Cor nelis Adrianus, z. van C. van der Laan en C. van Oudenaarden Petronella Joanna, d. van J. C. Fransen en W. de Rijk Hu bertus Johannes, z. van A. Kuijf en E. M. Th. v. d. Burg Catharina Jacoba d. van P. U. van Koert en C. A. Kouwenhoven. Overleden: M. Verwoerd, 77 jaar, weduwe van: A. Kelder. M. Boer, jd., 3 jaar. WOUBRUGGE Personalia. Voor het examen bevol kingsboekhouding slaagde onze plaatsge noot de heer E. Stigter, die hiertoe zijn practische opleiding heeft genoten van den gemeente-secretaris, alhier. OUD-ADE Feestviering. Op een door de Feest commissie gehouden vergadering werd be sloten, dit jaar het Wilhelminafeest te houden op Donderdag 17 Augustus, een week vroeger dan vorig jaar. Het bestuur zal hiervoor weer bij de ingezetenen rond gaan, en hoopt dan weer, zooals altijd, op aller medewerking. ROELOFARENDSVEEN Aanbesteding. Gistermiddag vond in het hotel van der Geest alhier ten over staan van architect C. van Damme te Hoofddorp, plaats de aanbesteding voor het bouwen van 12 woneingen te Oude- Wetering en 12 woningen te Rijpwetering, een en ander voor rekering van de Woning- bouwvereeniging „Alkemade", Ingeschreven werd als volgt'. C. Tromp, Bodegraven, Plan Rijpwetering 35230. Plan Oude-Wetering 30240.J. Hoeksel Gouda, Plan Oude-Wetering 25040.Fa. Roeloffs, Rijssen, In massa 57888.Aan nemersbedrijf Reijnders, Haarlem, Plan Oude-Wetering f 26299.—; Fa. Brake en Holweg, Lichtenvoorde, In massa 67500. H. J. Strijk, Rijpwetering, Plan Rijpwete ring 37000.—; F. Ter Louw, N. Kerk a/d IJssel, Plan Rijpwetering 32585.Plan Oude-Wetering f 28970.A. A. van Weelde, idem, resp. f 33075.—, ƒ29250.—; J. Fijan, idem, resp. 33150.29160.—; M. A. Hamers, Dordrecht, resp. 33700. 29770.—; C. Kopje, Alphen a/d Rijn, Plan Rijpwetering 30924.A. Vonk, idem, Plan Rijpwetering f 30875.Plan Oude-Wetering f 25885.—; A. van Dam, idem, resp. 30556.26489.S. D. v. Hemsbergen, idem, resp. 29789. 27186.—; J. A. v. d. Geest, Oud-Ade, Plan Rijpwetering 32590.—; Chr. Overde- vest, Rijnz.woude, Plan Rijpwetering 31780.—, Plan Oude-Wetering 27560. In massa 58990.C. J. van Berkel, Lei- muiden, resp. 31850.27760.In massa 59400.—; J. de Witt, Leiderdorp, resp. 29653.—, 27134.—, In massa 56525.—; B. C. Strijk, Leiden, resp. 34300.27700.In massa ƒ62000.—; IJ. Smit en Zn., Haarlem, resp. 26300. 23500.In massa 49800.Gebrs. Akerboom, Rijpwetering, Plan Rijpwete ring 31800.—. De gunning is aangehouden. Ongeval. Gistermorgen kwam de heer G. Z. uit Haarlemmermeer vanuit de richting Nieuwe-Wetering langs den Lange- weg, toen ter hoogte van de woning van den brigadier van de rijksveldwacht het vierjarig zoontje van den heer K. van Veen plotseling den weg overstak. Niet tegenstaande de bestuurder door krachting remmen Het ongeval wilde voorkomen kwam de jongen met de auto in aanraking, en liep daarbij enkele lichte ontvellingen op. Hij werd in de woning van den rijks veldwachter binnengedragen, waar dr. van der Bijl uit Oude-Wetering de eerste hulp verleende. Het ventje was intusschen het bewustzijn kwijt geraakt en de dokter con stateerde daarbij een lichte hersenschud ding. ZOETERMEER Personalia. Geslaagd voor Neder- landsche-, Duitsch-, Engelsche- en Fransche stenographie Jeanne Smits, opgeleid op de Handelschool, Brouwersgracht, Den Haag. INGEZONDEN STUKKEN LEIDEN, 14 Juli '39. Mynheer de Redacteur, Beleefd vraag ik U eenige plaatsruimte in Uw blad. Sluiting Kapperszaken. Alvorens a.s. Maandag 17 dezer de Ge meenteraad het adres zal behandelen in zake het sluiten van Kapperszaken op Dins dagmiddag na één uur, wil ik langs dezen weg nog eenige opmerkingen maken, welke getuigen dat de meerderheid zich niet in. zoo'n groote mate heeft uitgesproken vóór de sluiting als mien laat voorkomen. Ter toelichting diene het volgende: Toen eenigen tijd geleden het adres ver zonden werd, vergezeld van de lijsten waarop geplaatst waren de handteekenin- gen van vóór- en tegenstanders, is dit reeds begonnen door te publiceeren dat er 110 voorstanders waren en slechts 31 tegen standers. Dit moest zijn 104 voorstanders en 37 tegenstanders. Na hierop gewezen te zijn, hebben inzenders van het adres ver klaard, dit te zullen wijzigen. Hiervan is echter nooit iets gekomen. Dit is dus geen. 75% meerderheid. Over de /bewerking" van velen, die huw handteekening als voorstanders plaatsten door hen, van wie het adres uitging, maar gezwegen. Neutraal is hiermede niet ge handeld. Tegenstanders werden na een langdurig bezoek in strijd met op de vergadering genomen besluit vóórstan ders „gemaakt". Het meest ergelijke is echter dit, dat op de lijst der vóórstanders handteekeningen voorkomen, welke ook geplaatst zijn op de lijst der tegenstanders. Hoe men dan nog wil laten voorkomen, dat 75% der kappers vóórstander is van een middagsluiting, is toch wel onbegrij pelijk. Hopende, dat door deze voorstel ling het adres bij behandeling de volle aandacht krijgt, teeken ik middels hoogachtend onder dank voor de plaatsing namens tegen standers, Uw dnr, N. A. M u u s s e, Kapper, Oostdwarsgracht B 19 Leiden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10