SEIZOEN Opruiming 22444 DONDERDAG 13 JULI 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCHE MELKSLIJTERS PROTESTEEREN TEGEN DE WERK WIJZE DER A.V.M. Vergadering in „Den Burcht" Gisteravond organiseerde de Neutrale Bond van Melkslijters, afd. 's Gravenhage, onder voorzitterschap van den heer J. van Es, een protestvergade.'ing in de groote Burcht-zaal. Het doel van deze vergade ring was voornamelijk om een protest te laten hooren tegen de werkwijze van de A.V.M. De voorzitter wees in zijn openingswoord op het belang va neen goede organisatie, en niet, zooals in de bestaande organisa ties, die zich door de A.V.M. tot rundvee laten maken, aldus spr. Als eerste spreker voerde de heer Van der Westen uit Den Haag het woord. Spr. wees erop hoe de melkslijters een stuk tra giek van hun leven hebben moeten ma ken. Des te tragischer is de bedroevend kleine opkomst, zoo zeide spr., een op komst, die getuigt hoe weinig de melk slijters van hun belangen bewust zijn. Spr. weidde vervolgens uit over de vele oor zaken, zooals regeeringsmaatregelen, de ontwikkeling der groot-bedrijven, waren huizen, trust- en kartelvorming etc., welke den middenstand grootendeels hebben ge dood. Voor de melkslijters is dit eveneens het geval geweest door de A.V.M., die n.b. door den vrijen melkhandel in het leven is geroepen en thans met haar leden, met hen, die zich tegen wil en dank hebben moeten aansluiten, solt en speelt. Als men anders wil dan de A.V.M., dan wordt de vergunning afgenomen en dan staat men. De voorbeelden van een dergelijke hande ling zijn legio. Wij, melkslijters, die dit onrecht zien, wij dulden dat niet. In Katwijk hebben wij een prachtig voorbeeld: niet één melk- slijter in Katwijk heeft het contract met de A.V.M. geteekend en wat gebeurde daarNiets. De A.V.M. heeft de Kat- wijksche melkslijters getracht te dooden... het is haar niet gelukt. Gaarne brengt spr. hier den Katwijkschen melkslijters een woord van hulde. Het is spr. niet duidelijk hoe niet alle melkslijters thans overduidelijk de geva ren zien, waarmede zij worden bedreigd. Waar is de medezeggenschap? Als de melk slijters niet begrijpen, waarom het gaat dan is het aan de organisaties om te zeggen... los van de A.V.M., wij willen de A.V.M. niet meer! Spr. besloot zijn rede met een -opwek king zich aan te sluiten bij de bestaande organisaties. Als tweede spreker voerde de heer Lin deman uit Rotterdam het woord. Deze wees erop hoe de A.V.M. welstand onder de melkslijters had kunnen brengen, doch de practijk leerde anders. De fout was, dat de maatregelen niet werden gesteld door hoogerhand in overleg met de organisa ties, doch uitsluitend door hoogerhand. U moet het veto kunnen uitspreken over de drastische maatregelen, welke de A.V.M. op u toepast, maar men solt met u; u bent willoos,krachteloos, zonder eenige zeggen schap. Ook deze spreker wees op het nut en de noodzakelijkheid van het aansluiten bij een organisatie, waarna hij besloot met de opsomming van enkele z.i. onrechtmatighe den in de maatregelen der A.V.M. De voorzitter, de heer J. van Es, sloot hierna de vergadering De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering het K.B. van 16 Augustus 1918 Stbl. No. 521, regelende het toezicht op de in Nederland vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling nachtver blijf verschaft binnen 24 uur verp'icht is d aar vac kennis te geven dm het hoofd van de politie in de gemeente in casu de Commissaris van Politie (bureau Vreem delingendienst Zonneveldstraat alhier, ge opend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld met hechte nis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste f500. ELTAX ö«r3 I VOORTAAN Laatste berichten Binnenland DRONKEN AUTOBESTUURDER VEROORZAAKT ONGELUK Waarschuwing: „Denk aan Lonneker" geweigerd. Opnieuw heeft een onder den invloed van sterken drank verkeerende autobestuur der in de gemeente Enschede een ongeluk veroorzaakt. Gisteravond te ongeveer half elf stonden in de Brinkstraat te Enschede eenige meisjes op het trottoir met elkaar te praten, toen een auto in grooten vaart om den hoek kwam. De bestuurder kon de bocht niet goed nemen, waardoor de auto ten deele op het trottoir terecht kwam. De fiets van een der meisjes werd aangereden en weggeslingerd, tengevolge waarvan de De vrouw werd ernstig aan het hoofd en Speciaal adres voor Van 15 Juli af NIEUWE RUN 36 TEtEF262'54-GlR'0.45026 LEIDEN 34-jarige dienstbode F. E. werd geraakt, werd met een hersenschudding naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. De auto kon spoedig door de politie worden opgespoord Het bleek, dat een 23-jarige slager uit Hengelo de bestuurder was geweest. Hij was in een der café's, die hij had bezocht, nog gewaarschuwd met de woorden: „Dentc. aan Lonneker". Na de aanrijding had hij zich naar het volkspark begeven, waar hij met hulp van een vriend een aanrijding had geënsceneerd. Hij had daarop in het gebouw in het volks park de politie opgebeld, met de mede- deeling, dat iemand zijn auto had willen stelen, doch bij het wegreden tegen een boom terecht was gekomen. De politie wist inmiddels reeds, dat deze man de bestuur der van de auto in de Brinkstraat was geweest. Men bracht hem naar het bureau ever, waar hij spoedig een bekentenis af legde. Op het politiebureau bleek, dat de slager nog onder den invloed van sterken drank verkeerde. De auto had hfj van een garagehouder in Hengelo gehuurd. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE ROTTERDAM. Vanmorgen omstreeks hal ftien is op de Waalhaven O.Z. te Rotterdam een ernstig ongeval gebeurd, tengevolge waarvan de 17-jarige electricien J. Verschoor, uit Heke lingen, is gedood. De jongeman reed op zijn motorrijwiel achter een autobus, die hij wilde passeeren. Van de andere zijde na derde op hetzelfde moment eer. militaire auto; de bestuurder van dezen wagen kon een aanrijding niet meer voorkomen. Beide voertuigen botsten met een hevigen slag tegen elkaar. De motorrijder werd der mate gewond, dat hfj kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Het motor rijwiel werd vernield. DOODELIJK VERKEERSONGELUK BIJ EINDHOVEN. Hedennacht omstreeks 12 uur is op den Aalsterweg ter hoogte van huize „De Hei- dehoef' een doodelijk verkeersongeluk ge beurd. Per motor keerde de 25-jarige onderwij zer J. van Tuin uit Eindhoven, die thans in militairen dienst is, naar Valkenswaard, waar hij gedetacheerd is, terug. Door nog onbekende oorzaak is hij op een gegeven moment tegen een voor hem rijdenden melkwagen gereden, tengevolge waarvan hij tegen den grond sloeg. Hij was op slag dood. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat het slachtoffer op het laatste moment nog een poging heeft gedaan, den wagen, die van een behoorlijk achterlicht voor zien was, te ontwijken, wat hem echter niet meer is mogen gelukken. Het lijk en het motorrijtuig zyn door de politie in beslag genomen. BOTSING TUSSCHEN PERSONENAUTO EN TAXI. Bejaarde dame ernstig gewond. Gisteravond omstreeks elf uur is op den rijksweg AmsterdamAmersfoort onder de gemeente Eemnes een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een taxi uit Baarn, bestuurd door K. G. K. van de Lage Vuursche, kwam uit de richting Amsterdam en wilde, naar de be stuurder verklaarde, den linkerberm van den weg oprijden omdat een der achterban den gesprongen was. Uit de richting Baarn kwam echter een personenauto, bestuurd door mevrouw E. O. geb. S. uit Hilversum, die de naar links zwenkende taxi niet meer ontwijken kon. De wagens vlogen met een hevigen klap tegen elkaar en werden ernstig beschadigd. De 74-jarige moeder van de bestuurster, mevrouw de weduwe A. M. J. Slaghek- Heslenfeld, uit Bussum, was ernstig ge wond. Dokter Ruinen uit Laren, die de eerste geneeskundige hulp verleende, liet haar per ziekenauto naar de Majellastich- ting te Bussum overbrengen, waar bleek, dat zij een sche'deLbasisfractuur had opge- loopen en de borstkas was ingedrukt. De toestand van mevrouw Slaghek is zorg wekkend. Zij is nog steeds buiten bewust zijn. GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM Onder voorzitterschap van wethouder L. C. de Koning, loco-burg., kwam gisteren avond de raad der gemeente Leidschen- dam in openbare vergadering bijeen. Na goedkeuring der notulen, komen de ingekomen stukken in behandeling, welke lange besprekingen vragen. De heer Vmk merkt op, dat hij diverse vragen heeft ge steld, waarop B. en W. geantwoord heb ben; hij gaat hierop nader in en wenscht, dat het antwoord ter inzage lip4 voor de leden, opdat ook deze hiervan kunnen kennis nemen en met alles op de hoogte zijn; hij wil alsnog, dat het antwoord, enz. een volgende maal ter inzage zullen ge legd worden. Wat het schrijven van Ged. Staten betreft over de vaststelling van het bedrag per leerling ingevolge de LO.-wet, vindt hij niet juist, dat dit bedrag over 1938 wordt teruggebracht op 12.50 per leerling; hij ziet hierin vele moeilijkhe den en z i is het onmogelijk om dit alleen voor kennisgeving aan te nemen en dient dit wel terdege besproken te worden. Over deze kwestie wordt ook het woord gevoerd door den heer Willemse, die hieromtrent zijn standpunt duidelijk uiteenzet. De heer Kerkhoff bespreekt de onjuist heid bij de vaststelling van den uitslag der verkiezing, dat een kiezeres tweemaal haar stem heeft uitgebracht; hij verklaart dat zulks foutief is en hij hieromtrent aan Ged. Staten heeft geschreven. De voorzitter antwoordt, dat inzake de vaststelling bedrag per leerling nadere voorstellen komen en prae-advies zal wor den uitgebracht, terwijl verder een en an der nader zal worden besproken. Het voorstel tot ingebruikgeving van een gymnastieklokaal en voorstel tot ver leening van subsidie in de vervoerkosten van een kind naar een school voor bijzon der buitengewoon lager onderwijs wor den z.h.s. aangenomen. Aan de orde komt het voorstel tot het aangaan van een geldleening, waarbij de voorzitter de mededeeling doet, dat mo menteel geld beschikbaar is bij de Bank van Ned. gemeenten tegen een rente van 3 5/8 pet., doch voor B. en W. is het moei lijk om te veranderen, daar met den heer Verbist de overeenkomst voor een leening van 125.000.— is aangegaan, doch de be slissing is in deze aan den raad. Verschil lende heeren voeren hierover het woord, waarbij nog enkele andere aangelegenhe den ter sprake komen; het eindresultaat ls echter, dat het voorstel van B. en W. met 92 stemmen wordt verworpen, terwijl een voorstel-Vink om de leening ad 125.000.— tegen 3 5/8 pet. te sluiten bij den Bank voor Ned. Gemeenten met 92 stemmen wordt aangenomen. De wijziging van de begrooting 1939 wordt z.h.s. goedgekeurd. In behandeling komt dan het voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan der ge meente. Het betreft hier enkele kleine wij zigingen in verband met de oprichting van het gesticht voor zenuw- en geesteszieken en den bouw van het nieuwe raadhuis. Di verse opmerkingen en vragen worden door den voorzitter en wethouder Smits nader toegelicht, waarop het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. Door een commissie, door den voorzit ter aangewezen en bestaande uit de hee ren J. Koerts, J. C. v. d. Bosch en J. ten Hoopen worden de geloofsbrieven onder zocht van de benoemde leden van den ge meenteraad. Bij monde van den heer Koerts verklaart de commissie, dat alle brieven in orde zijn en derhalve stelt de commissie voor tot toelating te besluiten, hetgeen z.h.s. geschied. Ter tafel komt nog een vraag van den heer Vink betreffende een verleende bouwvergunning aan den heer Trommel in 1938 en een dito aan den heer Reedijk in 1935. Hierover worden zulke lange be sprekingen gevoerd, dat het niet doenlijk is deze te releveeren. Door B. en W. werd op deze vraag prae-advies uitgebracht en dit advies wordt door den heer Vink be streden en als onwaar gekwalificeerd. Op genoemde heeren zou dwang zijn uitge oefend, dat zij om de bouwvergunning te kunnen krijgen, gratis grond aan de ge meente moesten afstaan; voor den heer Trommel is dit gewijzigd, doch voor deri heer Reedijk niet en in het prae-advies zeggen B en W., dat geen dwang is uitge oefend. hetgeen door den heer Vink wordt bestreden. Door den voorzitter wordt de kwestie duidelijk toegelicht; de zaak is behandeld door het bestuur der voormalige gemeen te Stompwijk en het prae-advies is geba seerd op gegevens aan het huidige colle ge van B. en W. verstrekt, zoodat B. en W. in deze geen enkele blaam treft, zij wil len eveneens recht en willen de zaak gaarne nog bekijken. Volgen nog vele dis cussies, wij volstaan echter met te ver melden, dat de heer Vink niet is voldaan en hij wenscht deze zaak volkomen uitge zocht wenscht te zien en daarom dient hij 3 voorstellen in ingeval de eerste voor stellen zouden verworpen worden en wel le dat de raad een commissie benoemt om deze zaak ernstig te onderzoeken en aan den raad rapport uit te brengen, of het prae-advies juist is, 2e dat B. en W. de toezegging doen uit eigen beweging de zaak ernstig te bekijken en ook de betrok ken burgers te hooren en 3e om de trans actie op 23 Aug. 1935 met den heer Ree dijk gesloten, ongedaan te maken. Het le voorstel wordt zonder stemming verwor pen, terwijl het 2e voorstel met 85 stem men wordt aangenomen. De wijziging gemeente-rekening 1936 wordt z.h.s. goedgekeurd. Enkele vragen van de heeren de Lan gen, ten Hoopen en Kerkhoff, o.m. dat B. en W. maatregelen zullen nemen, dat de vijver in de voormalige gemeente Veur niet meer als gemengd zwembad zal wor den gebruikt, worden door den voorzitter beantwoord. JONGEN MET FIETS TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Gisteravond is uit het Wilhelminakanaal bij de heikantsdhebaan opgehaald het lijkje van dien 12-jarigen H. Ilaans, uit de Hoef- straat te Tilburg. Het knaapje was 's mid dags met zijn rijwiel te water gereden en verdronken. Daar echter niemand het on geluk had zien gebeuren, is men eerst en kele uren later, toen de fiets in het water ontdekt werd, gaan dreggen. De identiteit van den jongen kon eerst later worden vastgesteld. Het lijkje is naar het St. Elisabeth ziekenhuis overgebracht. INVAL IN SPEELHOL TE DEN HAAG. De Haagsche politie heeft gisterenavond .omstreeks elf uur een inval gedaan in het perceel Jacob van der Doesstraat 84 te den Haag, op vermoeden, dat daar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Per overval wagen reed men onmiddellijk voor de deur welke, nadat men gebeld had, 'van binnen werd opengetrokken. Onder leiding van hoofdinspecteur Van der Heuvel stormde de politie naar boven, waar zij in de ach terkamer van de eerste etage een groot gezelschap geschaard vond rond een speel tafel, waarop alle attributen voor het rou lettespel aanwezig waren. De politie kon een volledige roulette met 400 fiches en een sigarenkistje met ruim 87 gulden aan geld in beslag nemen. Het geheele gezel schap, bestaande uit 21 personen, waaron der vier dames, werd gearresteerd. Na verhoor zijn deze personen in den vroegen ochtend heengezonden; de speelhuishouder echter, de 34-jarige restaurateur W. F. van der W. en de croupier, de 48-jarige kell- ner G. F. van der B. uit Amsterdam, wer den beiden in verzekering gesteld. Het bleek, dat de hoofdbewoner van het per ceel, de 60-jarige L. P. D., nog twee maan den gevangenisstraf te goed had van fles- schentrekkerij. Hij is vanmorgen voorge leid en ingesloten. Buitenland SLUITING VAN CONSULATEN IN SLOWAKIJE. BRATISLAWA, 13 Juli. (A.N.P.) Daar de Slowaaksche regeering aan de diplo matieke vertegenwoordigers der landen, die de onafhankelijkheid van Slowakije noch de facto noch de jure erkend heb ben, het recht van exterritorialiteit ontno men heeft,zullen acht consulaten op i0 Juli ophouden te bestaan. Het betreft hier het Fransche consulaat en de honoraire consulaten van België, Roemenië, Zweden, Noorwegen, Bulgarije, Turkije en Litauen. MARKTBERICHTEN ..LEIDEN, 12 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: groenekool 1.301.70, peen 1.50 3.20, aardappelen 1.104.80, snijboonen 1330, stokboonen 2831, stamboonen 1322, tuinboonen 1.503.00, doperw ten 6—16, peulen 622, postelein 2 7, spinazie 35, tomaten A f 7.4010, idem B 8.4011.20, idem C 58, idem C'C 4.606.60, per 100 stuks: andijvie 0.501.30, komkommers f 2—4, bloem kool 2.009.90, meloenen 727, salade 0.501.20, perziken 0.509.20, per 100 bos: kroten 0.601.30, pieterselie 3070 cent, radijs f 0.902.50, selderie 3070, uien 0.502.80, peen 2.504.10, rabar ber 0.60—4.10. GOUDA, 13 Juli. Vee. Aangevoerd in to taal 889 stuks, waarvan 36 slachtvarkens, vette van 24.5 tot 25.5 cent per pond, le vend met 2 pet. korting; 397 magere var kens 25—35, 373 biggen f 10—15, Gel- dersche biggen 1518, 2 runderen 175 225, 60 nuchtere kalveren f 610, 20 bokken of geiten 27, per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 470 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2426, 2e kwal. 2123, zware tot 29, crisisaftrek 8.2 cent. Handel matig. Boter. 250 ponden boter. Goeboter 7075 cent, weiboter 6570 cent per pond. Eieren. Aanvoer 147.000 partijen. Kip peneieren 3.203.40, eendeneieren f 2.40 —2.80 per 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, 13 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 20 48 cent, Hadlew 1247 cent, Briarclif 12 —30 cent, Butterfly 1225 cent, Rosalan- dia 1019 cent, Florex 1226 cent, Vier- landen 2560 cent, Edith Helen 1542 cent, Aug. Noack 1115 cent, Rosa Mundi 2610 cent, Mevr. van Straaten van Nes 9 cent, Queen Mary 11 cent, Excelsior 8 cent, Phlox 10 cent. Asclepia 710 cent, Roode Lelies 1626 cent, Clematis Durandi 26— 51 cent, Clematis Prins Hendrik 7090 cent. LOOSDUINEN, 12 Juli. Groentenveiling. Eloemkool le soort 3.508.50, 2e soort 2.004.10, kaskomkommers le soort f 2.40 3.70, idem 2e soort en 3e soort 2.—; rijen komkommers le soort 3.104.30, 2e soort 2.002.30, gele komkommers 2 2.20, witte komkommers f 2.002.40, per ziken le soort 4.308.00, 2e soort 3.30 —3.80, 3e soort 1.90—2.40 per 100 stuks; meloenen 819 cent per stuk, stokprin- cessen f 26, stamprincessen 1310, snij boonen 1825, tomaten A 5.607.60, idem B 5.80—8.00, idem C 4.00—*80, idem CC 4.004.20, idem bonken 4.00 —5.60, groote boonen 1.502.20, druiven, blauwe le soort 3644, idem 2e soort 30, idem witte f 3658 per 100 kg.; spinazie 515 cent per 4 kg.; postelein 915 cent per 6 kg.; salade 0.701.00 per 100 krop; peen 2.50—3.00, rabarber f 2.103.00, Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Truus d. van F. J. v. d. Broeke en J. Standaar Geertruida d. van A. Kret en M. Lancel Arendje d. van R. v. Olphen en J. Poepjes Willem z. van J. Oudshoorn en T. Weggen. Ondertrouwd: A. J. v. d. Pompe jm. 31 j. en W. F. Wiethoff jd. 30 j. N. Ruijtenbeek jm. 32 j. en M. Wagemaker jd. 25 j. Gehuwd: J. Bergman jm. en W. v. Klaveren jd. M. J. v. Blitterswijk jm. en H. Ouwerkerk Jd. M. Blok jm. en J. Hartevelt jd. P. F. Coert jm. en C. Gor- ree jd. L. J. R. Cornelissen jm. en C. E. Driessen jd. W. J. Diederiks jm. en E. E. Carton jd. S. Jongman jm. en J. Ro bijn jd. P. Kooreman jm. en W. M. Gys- man jd. J. P. v. Leeuwen jm. en C. Beij jd. J. Selier jm. en E. v. Stralen jd. A. Vogelaar jm. en J. de Tombe jd. W. Vrijbloed jm. en J. M. Vêübrief jd. G. v. d. Wilk jm. en W. F. Cebol jd. Overleden: G. J3roer m. 61 j. J. Duindam hsvr. van P. H. J. Vreeburg 66 j. selderie 3070 cent en pieterselie 3040 cent per 100 bos; prei 2.per 100 bos; andijvie f 0.501.20 per 100 struik; eieren 3.403.80 per 100 stuks, pepers 60 cent per 100 stuks, peulen 1618, prwten 7 13, en aalbessen f 1114.20 per 100 kg. DELFT, 13 Juli. Vee. Aanvoer: 1 paard, 60 runderen, 2 graskalveren, 123 nuchtere kalveren, 392 magere varkens, 677 biggen, 12 geiten of bokken.. Prijzen: kalfkoeien 150255, varekoeien 80175, nuchtere kalveren 415, magere varkens f 1856 biggen 1018, en geiten of bokken 4 12 per stuk. rundvleesch 72, 62 en 50 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 23 achtste en 5 zestien de vaten boter, wegende totaal 510 kg, Prijs 1.37 1.45 per kg. Handel vlug. BODEGRAVEN, 12 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 12412 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.203.40, bruin 3.303.80, eenden eieren 2.803.00 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RUN, 12 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen: bonken 4.004.20, groote 45, Drielin gen 2.503.60, Eigenheimers, groote 4 4.40, idem Drielingen 2.502.80, dop pers 1114, tuinboonen f 1.501.80, per 100 bos of stuks: sla 0.501.20, Kroten 0.951.65, bospeen 2.503.90, bloemkool I 5.10—11.40, Bloemkool II 2.00—4.90, Peen per kist 3045 cent. LEIDSCHENDAM, 12 Juli Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 2.50 4 50, 2e soort f 2.00—2.80, 3e soort 2.—, gele komkommers le eoort 2.002.50, 2c soort 2.00—2.20, 3e soort 2.—, kropsla 5080 cent, 2e soort 50 cent, stoofsla 2 cent, peen 2.504.00, bloemkool le soort 7—10, 2e soort 4.00—6.50, uitschot f 2 3.50, tomaten midd. 2.403.80, groote ronden 2.50—3 20, 2e soort 2—3, 3e soort 2.00—2.40, bonken 2.00—2.40, an dijvie per 100 050—1.40, andijvie per 4 kg. 810 cent, spinazie per 4 kg. 618 cent postelein 2.504.80, rabarber per 100 bos 2.5Ó4.50, snijboonen 2634 cent, spercieboonen 1822 cent, radijs 0.80 1.20, prei 1.50—2.60, selderie 0.40—1.20, peulen 1018 cent, tuinboonen 1.504.50 doperwten 915 cent, meloenen 1230 cent, druiven 1820 cent, roode en witte bessen 610 cent. NOORDWIJKERHOUT, 12 Juli. Velling „De Eendracht". Aardbeien 0.931.10, zv/arte bessen 0.991.01 per slof; tuin boonen 1643 cent, stamerwten 7090 cent, peulen f 1.302.05, bruine capucij- ner f 0.95—1.20, blauwe schokkers f 1.00 1.25, krombekken f 0.901.25, dubbele boonen 1.651.70 alles per 10 kg. VOORSCHOTEN, 12 Juli. Velling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.80400, kui keneieren 3.503.7 Oen eendeneieren 3.50 per 100 stuks, hanen 32 cent, kippen 36 cent en eenden 26—42 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 13 Juli. Groen tenveiling. Augurkcio D 8085 cent, idem E 6065 cent( stippel C D 40 cent per 25 kg. Snijboonen kas 1.652.20, id. volle grond 2.10—2.20, stek 1.40, prln- cesseboonen 2.30 en tuinboonen 1518 cent per 10 kg. TER AAR. 12 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 2022 cent, andijvie 13—19 cent, peulen 60 cent, doperwten 0.80100, ca- pxicijners 80 cent, witte capucijnehs 80—95 cent, tuinboonen 1518 cent, snijboonen 1.60—2.30, stek f 0.50—1.30, princesse- boonen 2.65—2.80, dubb. stamboonen 1.65—1.80, waschpeen 1.60—1.70, bos peen f 2.50—3.10, prei f 0.30—2.70, spits kool 1.50, zwarte bessen 1923 cent, zil veruien 6.0012.kroten f 1.702.00, rabarber f 24, selderie 5090 cent, sla 0.50—160, bloemkool 2 00—11.—, kom kommers f 2.003.00, tomaten 46, Au gurken B 1.20, idem C 60 cent, idem D f 0.90—1.00, idem E 40—70 cent, C-D 30 cent. VINKEVEEN, 12 Juli. Groentenveiling. Peulen f 616, capucijners f 8.0012.50, tuinboonen 1.502.00, snijboonen f 18 24, stamspercieboonen 1420, tomaten 412, spinazie 2.004 50. postelein 34, waschpeen 1.502.00, spitskool f 1702 60 per 100 kg., bloemkool 212, komkommers f 23. kropsla 0,501.70, ar.diivie f 0.801.30 per 100 stuks, peen 2.504.00, rabarber 24 en pieterselie 2.60 per 100 bos. WISSFLNOTEERINGEN (AMSTERDAM! Londen 8.81 ll/ia Berlijn 75.56l/2 Parijs 4.99 Brussel 32.01 Zwitserland 42.46 Kopenhagen 39.35 Stockholm 45.45 Oslo 44.31) New York 1.8811/32

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3