STADS NIEUWS BINNENLAND R.K. WERKLIEDENVERBOND AGENDA WOENSDAG 12 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per w**k; 2.60 per kwartaal. Franco per paart 1 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? ZWAAR BEWOLKT. De BUI seinl: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het Noorden: Meest zwaarbewolkt, geen regen van beteekenis, weinig veran dering in temperatuur. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Voor het Zuiden: Gedeeltelijk bewolkt droog weer. Iets warmer, zwakke tot ma tige wind uit Westelijke richtingen. Tem peratuur voor de Bilt is 15 graden. De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur. Den Helder, zwaarbewolkt, zwakke Oos telijke wind, 13 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, zwakke W. N. W. wind, 15 gr. C. De Bilt: halfbewolkt, matige W. wind, 15 gr. C. Groningen: regenbuien, zwakke N. W. wind, 11 gr. C. Maastricht: betrokken, zwakke W. Z. W. wind, 14 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De depressie over de Bothnische Golf ver plaatste zich 'naar Finland en vult daarbij geleidelijk op. Zij bracht om haar kern nog veel neerslag en plaatselijk onweders. Krachtige winden ever Zuid-Scandinavië, het Oostzeegebied en Noord-Duitschland voeren koele luchtmassa'e aan, waardoor de temperatuur in dit gebied vrij sterk be neden normaal blijft. Het gebied van hoo- gen luchtdruk over den Oceaan nam in be teekenis af. De kern ligt thans over het Kanaal. Het depressiesysteem het Zuiden van IJsland verplaatste zich in de richting van Schotland. Het deed er de bewolking toenemen en veroorzaakte ook reeds eeni- gen regen. Een zwakke storing trok in de afgeloopen nacht over de Noordzee en ons land en gaf hier in het Noorden eenige neerslag. LUCHTEMPERATUUR. 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.t.r Van Woensdagnamiddag 9.51 uur tot Donderdagmorgen 4.21 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag voorm 12.30 uur en nam. 12.55 uur. W ATfc RTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting: ..Poelmeer" 19 gr. C. Maan op Woensdagavond 16.36 uur. Maan onder Donderdagmorgen 1.46 uur. DRIE NIEUWE GEZANTEN BIEDEN HUN GELOOFSBRIEVEN AAN. H. M. de Koningin heeft gister ten pa- leize Noordeinde ontvangen: I. des namiddags half vier den heer Na dir Arasteh, ter overhandiging van zijn geloofsbrieven als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Z. M. den Shah van Iran bij Harer Majesteits Hof, als mede van den terugroepingsbrief van zijn ambtsvoorganger; 2. des namiddags te vijf uur den heer Edgars Kreewinsch, ter aanbieding van zijn geloofsbrieven als buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister van Let land by H. M. Hof. 3. Des namiddags te half zeven den heer M. J. G. J. Raeder, ter overhandiging van zijn geloofsbrief sis buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Z. M. den koning van Noorwegen bij H. M. Hof. SCHRIJFWIJZE NEDERLANDSCHE TAAL. Bij de eindexamens gymnasium en H.B.S., acte L. O. en hoofdacte-examens. Dinsdag zijn de volgende Staatsbladen uitgegeven. No. 365. Besluit van 8 Juni 1939, betref fende de schrijfwijze van de Nederlandsche taal bij het eindexamen der gymnasia, het examen, vermeld in artikel 12 der Hooger- onderwijswet, de eindexamens van de openbare en aangewezen bijzondere hoo- gere burgerscholen B en de examens ter verkrijging van de acte van bekwaamheid als onderwijzer en als hoofdonderwijzer. No. 366. Besluit van 8 Juni 1939, betref fende de schrijfwijze van de Nederland sche taal bij de eindexamens der openbare en aangewezen bijzondere hoogere burger scholen A. N. 367. Besluit van 8 Juni 1939, betref fende de schrijfwijze van de Nederlandsche taal bij de staatsexamens hoogere burger scholen A en B. No. 368. Besluit van 8 Juni 1939, tot wij ziging van het leerplan voor de gymnasia en dat voor de openbare hoogere burger scholen A en B met betrekking tot de schrijfwijze van de Nederlandsche taal. No. 369. Besluit van 26 Juni 1939, tot aan vulling en wijziging van het Reglement voor de Rijks hogere burgerscholen, vast gesteld bij Koninklijk besluit van 10 Juli 1926 (Staatsblad N. 231), laatstelijk gewij zigd bij Koninklijk besluit van 4 Januari 1938 (Staatsblad N. 360). 14e NATIONALE ST. BONIFATIUS- BEDEVAART NAAR DOKKUM OP 16 EN 17 JULI. Bij gelegenheid van de 14e Nationale St. Bonifacius-bedevaart naar Dokkum op Zondag en Maandag 16 en 17 Juli zal Zon dagsavonds om 7 uur in de St. Bonifatius- kerk te Leeuwarden Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. Smit uit Rome een Pontificaal Lof cele- breeren, waarbij de Zeereerwaarde Hoog geleerde Heer Prof. Dr. T. Brandsma uit Nijmegen de predikatie zal houden. Maandags, 17 Juli, zal Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Dr. J. de Jong, om 10.30 uur in de Bedevaartskapel op het Martelveld te Doktoum de Pontificale H. Mis opdragen; tijdens de H. Mis houdt de Zeereerwaarde Heer H. de Greeve uit Haarlem de feestpredikatie. In de middag uren heeft de vereering van de H.H. Reli- quiën van de H. Bonifatius plaats. 's Namiddags om 3 uur vangen de plech tigheden aan in de Bedevaartskapel en op het St, Bonifatiuspark, waarbij Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. de Jong de pelgrims zal toe spreken. Na de middagplechtigheden is er vol doende tijd voor aansluiting op alle trein verbindingen in het land. HET NIEUWE RAADHUIS TE EINDHOVEN. De jongste aflevering van- het „R. K. Bouwblad" is geheel gewijd aan de prijs vraag voor den raadhuisbouw te Eindhoven. Nies Molenaar leidt het nummer in met een artikel, waarin hij het resultaat van de prijsvraag voor een raadhuis te Amster dam vergelijkt met die te Eindhoven. Als men, zoo schrijft hij, de met zorg samengestelde expositie der Eindhovensche raadihuisplannen is langs gegaan en de cli max heeft doorleefd van de eerste schifting af, via de 2e, de 3e en de 4e naar de uitver koren ontwerpen, dan heeft men een sen satie ondergaan, die ons bij de beschouwing der prijsvraagobjecten van Amsterdam vreemd is gebleven. En toch hebben de gemeentebesturen van de beide steden oogenschijnlijk even serieuse pogingen gedaan, althans zeer zeker even serieus bedoelde, om tot een deugdelijke oplossing van het voor hen brandende probleem te geraken. Evenwel is er tusschen hun beider pogingen een typisch, een kenmerkend verschil. Beide schreven een openbare prijsvraag uit onder Nederlandsche ardhitekten, beide kozen zich voor advies serieuse mannen, wier onkreuk baarheid boven alle verdenking stond, wier oordeel scherp, wier gezag erkend was en van wie men mocht verwachten, dat hun eindoordeel, na ernstige studie aan de hand der ingezonden plannen, althans den ont werper zou aanwijzen. Ven dezen mocht dan verwacht worden, dat hy het raadhuis zou bouwen, waaróp de burgerij trotsch zou gaan, en dat richtinggevend zijn zou voor de ontwikkeling der Nederlandsche bouw kunst. Toch is uiteindelijk Eindhoven ge slaagd en dreigt Amsterdam een fiasco te worden. En ihet ligt niet aan het gehalte der deelnemers, noch aan de toewijding, waarmede zij hun krachten maten. Immers Nadat de heer A. C. de Bruyn de ver gadering van het R. K. Werkliedenverbond, die in 'het Jaarbeursresaurant te Utrecht gehouden wordt, met een rede geopend had, herdacht hij in zeer waardeerende bewoor dingen de overleden heeren Voorham, secretaris van den R. K. Bouwvakarbei dersbond, Norbart. voorzitter van den Bre- daschen Diocesanen Werkliedenbond, en van Welie, secretaris van den R. K. Metaal- bewenkersbond, die in de katholieke ar beidersbeweging een vooraanstaande plaats hebben vervuld. Voor hun zielerust werd gebeden. De voorzitter wees voorts op het wets voorstel tot heffing van een inkomsten- en winstbelasting. Een van de aangesloten bonden had naar het standpunt van het Verbondsbestuur ge vraagd. Uiteraard heeft het deel van het ontwerp, dat over loonbelasting gaat, de belangstel ling van het Verbond. Begonnen werd met de vorming van een commissie van advies, waarin o.m. mr. van Maarseveen zitting heeft. Met de commissie is het Verbondsbestuur van oordeel, dat gezien de huidige situatie waarin ons land verkeert, niet te ontkomen zal zijn aan een hoogere belastingheffing. Dit wetsontwerp is dus rechtvaardig. Tegen een deel van het ontwerp heeft het bestuur echter met de commissie over wegende principieele bezwaren. Met name is gebroken met het principe, dat men minimum aan inkomsten, nood zakelijk voor levensonderhoud, waaraan ook de gemeenschap niet mag raken, moet worden vrijgelaten. Zoo worden de uitkeeringen tengevolge van de invaliditeitswet en voor weduwen- en weezenrente aangetast en evenmin blijkt, dat de uitkeeringen uit de werkloo- zenkas vrij blijven. Verder heeft de com missie aandacht geschonken aan de positie, waarin de verbruikscoöperaties zullen ge raken als een gevolg van de belasting op de vennootschappen. Het Verbond heeft tijdig zijn bezwaren kunnen kenbaar maken, zoodat die in het Voorloopig Verslag opgenomen konden wor den, terwyl voor verzending te juister tijd een concept-adres aan de Tweede Kamer gereed ligt. 12 en 13 September zullen op het sanato rium te Bilt'hoven de Economische Studie dagen voor de hoofdbestuurders worden gehouden. Deze dagen zullen gewijd zijn aan de economische en sociale ordening. Het ligt in de bedoeling, zoo vervolgde de voorzitter zijn mededeelingen, om een speciale Verbondsvergadering te houden ter bespreking vna het begrip „democratie", waarover veel verwarring bestaat. In 1940 zal de Haagsche Volksbond 50 jaar bestaan, welke bij die gelegenheid een ten toonstelling organiseert. Een maquette van deze tentoonstelling was in de vergader zaal opgesteld. De voorzitter nam den afscheid van de heeren A. van Rijen, H. J. Sprokop en H. B. van Zwet, die den dienst van de katholieke arbeidersbeweging met pensioen gaan ver laten. Als aandenken overhandigde spr. den 'heeren van Rijen en Sprokop de heer van Zwet was verhinderd aanwezig te zijn de gebruikelijke plaquette. Beide 'heeren dankten voor de hum ge brachte hulde. Bij de algemeene beschouwingen, die naar aanleiding van het jaarverslag en het be stuursbeleid gehouden werden, vroeg een der afgevaardigden om de kwestie van de besteding van den vrijen tijd door de ar beiders eens te bekijken. De kortere ar beidsduur heeft deze zaak meer actueel ge maakt. Verzocht werd actie te voeren tegen het „ploegensteLsel" bij niet-continu-bedrijven waarvan de gevolgen zoowel voor het ge- ziet men onder hen, die den eindstreep be reikten of benaderden, zeker en klaarblij kelijk dezelfde figuren en het resultaat van hun werk is in beide gevallen tot een ernstige studie van de gestelde problemen nawijsbaar. Er was slechts een categorie, die zich in Eindhoven zoo goed als afzijdig hieldDaartoe behooren zij, voor wie weinig of niets meer in de oude Westersohe cultuur heilig is, stijlkundig beschouwd, de vaderlandloozen, wier administratiefabrie- ken zoowel in New York als Leningrad, in Tokio als Amsterdam vreemd zullen aan doen en er succes zullen hebben. Nu wil ik allerminst beweren, dat Eind hoven als geheel uitsteekt boven Amster dam, wat aangaat de architektonische ver diensten. Er zijn zelfs voor Amsterdam misschien ontwerpen aan te wijzen, waar- van de geslaagdheid stijgt boven het ar tistieke peil van Eindhoven. Zeker, er wa ren ook bij Amsterdam, evenals bij Eind hoven projecten, die ver beneden de mid delmaat bleven, ontwerpen, die nooit 'had den mogen ingezonden zijn en waarvan de samenstellers blijk gaven nooit toe te zullen komen aan de begaafdheid, die nu eenmaal als minimum noodig is om plannen van een dergelijke allure te beheerschen. Wat U echter bij Eindhoven treft, is in hoofdzaak de meer of minder geslaagdheid, die het ge heel der inzendingen kenmerkt, doch men mist er de hopelooze verwarring, die de ten toonstelling in het Gemeentemuseum van Amsterdam te zien gaf. Tentoonstelling Engelsche reclame ontwerpen. In het „Polmanshuis" arrangeert de N.V. Meerkotter Co., een bescheiden, maar zeer selecte expositie van moderne Engel sche commercial art. De expositie wordt ge houden van 1 tot en met 19 Augustus en is voor iedereen gratis toegankelijk van 1113 en 1416 uur, 's Zaterdags van 11 13 uur. zin als het organisatie-leven zeer funest werden genoemd. Met waardeering sprak de afgevaardigde van den Bond van hotel-geëmployeerden over hetgeen het Verbond in samenwerking met deze organisatie gedaan had, om den socialen toestand in het hotellbedrijf te ver beteren. Spr. vroeg hiermee door te gaan, want er is nog veel te doen, zooals het ver krijgen van een behoorlijken arbeidstijd en een regeling van het fooienstelsel. In zijn antwoord dankte de Verbonds voorzitter, de heer A. C. de Bruyn, voor de instemming, die het werk van het Verbond in het algemeen mocht ondervinden. Het vraagstuk van de vrije-tijd-besteding dat reeds de volle aandacht van het bestuur heeft, zal opnieuw onder de oogen worden gezien. Het Internationaal Christelijk Vak verbond heeft het ook in behandeling ge nomen. Wat het ploegenstelsel betreft, meent spr.. dat dit voor een groot deel zijn oor zaak vindt in de crisis-omstandigheden. Indien we dit vraagstuk van de moreele zijde bezien, aldus spr., zal er ongetwijfeld aanleiding gevonden worden om op beper king aan te dringen. Ten aanzien van den werknemenden Mid denstand deelde de voorzitter mee, dat een plan in studie is, om nationaal en diocesaan federatief samen te weiken. Het vraagstuk van het wederzijdsch lidmaatschap is bij verkrijging van dit accoord volledig opge lost. In de namiddagvergadering kwamen de jaarverslagen van de verschillende instel lingen van het Verbond aan de orde, die na enkele bemerkingen werden goedgekeurd. De aftredende functionarissen werden herkozen. In de vacature-Andriessen als bestuurslid van „Herwonnen Levenskracht" zal door het Verbondsbestuur worden voor zien. Besprekingen werden gevoerd over het voorstel van den Ned. R. K. Taibaksbewer- kersbond en den Ned. R. K. Houtbewerkers- bond om de verplichte bijdrage van 1 cent per lid en per week voor „Herwonnen Levenskracht" op 2 cent per lid en per week te brengen. ZOMERCURSUS AMERIKAANSCHE STUDENTEN TE LEIDEN Heden begonnen met officieel ontvangst Op initiatief van de professoren Anton J. de Haas, econoom, en J. A. C. Fachinger Auer, theoloog, verbonden aan de Harvard University, Cambridge (Massa chusetts) en prof. dr. N. J. Polak, van de Handelshoogeschool te Rotterdam is in begin dezes jaars onder voorziterschap van Z. Exc. jhr. mr. H. A .van Karnebeek, com missaris der Koningin in Zuid Holland een commissie van voorbereiding gevormd voor het houden van een zomercursus van Ame- rikaansche studenten te Leiden, Deze Ame rikanen, van Nederlandsche afkomst, voel den het als een gemis, dat in Nederland de door de Amerikaansche studenten zoo zeer verlangde gelegenheid ontbrak over be langrijke vraagstukken de opvattingen te vernemen, die in verschillende landen van Europa heerschen. Zij hebben voorts opge merkt, dat in Amerika een groeiende be langstelling is voor Nederland als interna tionaal georiënteerd centrum, ook op cul tureel gebied, zoodat een zomercursus, die algemeene wetenschappelijke vraagstukken zou bieden en met het Nederlandsche leven kennis zou maken, zeker op deelneming zou mogen rekenen. Na eenige maanden van intensieve pro paganda onder de universiteiten in de Vereenigde Staten is professor de Haas erin geslaagd tenminste dertig deelnemers voor dezen eersten zomercursus voor Ameri kaansche studenten te boeken. Een zeer tevredenstellend resultaat, aangezien in tegenstelling met andere Europeesche lan den, Nederland nooit tevoren in de Ver- eenigde Staten voor een dergelijken vacan- tiecursus propaganda had gemaakt. Intusschen slaagde de commissie van Voorbereiding erin het programma der voordrachten, die zich in hoofdzaak zullen bewegen op historisch, sociaal-economisch, kunst-, en koloniaal gebied, samen te stellen De Nederlandsche professoren, verbon den aan verschilende universiteiten in ons land, zullen alle voordrachten houden in de Engelsche taal en het door hun gekozen onderwerp niet ieder op zichzelf tot het voorwerp van enkele of cursorische voor drachten maken, maar ze alle doen dragen door één, echt Nederlandsche, grondge dachte: de internationale interdependentie van alles, wat zich in de onderscheiden nationale samenlevingen ontwikkelt. De Nederlandsche wetenschap, die door talen kennis en door bereidheid om aan opvattin gen van elders aandacht te geven en recht te doen wedervaren zoo internationaal is georiënteerd, geeft op deze wijze relief aan de algemeene onderwerpen in overleg met de Amerikaansche professoren gekozen. De voordrachten vinden plaats- van 12 19 Juli a.s. aan de Universiteit te Leiden, in het Gemeentemuseum te 's-Gravenhage en in het Koloniaal Instituut te Amsterdam Van 2026 Juli a.s. zullen o.a. in overleg met de A.N»V.V. excursies met toelichtende voordrachten worden georganiseerd, waar bij o.a. Amsterdam, Alkmaar, de Zuider zeewerken, Friesland, Groningen, Arnhem, Zeeland en Rotterdam worden bezocht. De studenten lageeren gedurende den LEIOEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 8 tot en met Vrijdag 14 Juli a.s. waargenomen door de apotheken Van Driesum, Mare 110, telef. 20406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 23553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 26274. In een uitvoerig iprae- advies juichte ihet Verbondsbestuur dit voorstel toe, erop wij zend, dat de inkomsten voor „Herwonnen Levenskracht" noodzakelijk vermeerderd moeten worden, om -het zoo lang nage streefde doel. het opruimen van den wacht tijd van patiënten, te bereiken. Vrijwel regelmatig moeten thans 70 a 80 patiënten ongeveer een jaar wachten op uitzending. Het voorstel werd in het algemeen zeer sympathiek geacht, maar verscheidene af gevaardigden vonden een dergelijke ver meerdering van lasten voor hun organisatie te zwaar. Dr. W. Bronkhorst, 'geneesheer-directeur van „Berg en Bosch" in Bilthoven sprak een warm woord van aanbeveling ten aan zien van het voorstel en wees erop, hoe het sanatorium geheel tot stand is gekomen door het werk van de arbeiders. Dit heeft over al veel indruk gemaakt. Het laatste stukje, dat aan het mooie werk ontbreekt, moet echter worden afgemaakt. De heer B. Haver sprak als 'besturslid van „Herwonnen Levenskracht" een propa gandistisch woord. Gezien de besprekingen hier gehoord had spr. er geen bezwaar tegen het voorstel tot de najaarsvergadering uit te stellen, ten einde het in de verschillende organisaties nog te bekijken en den leden aan te 'bevelen. De voorzitter achtte het gewenscht op de suggestie van den R. K. Bouwvakarbei dersbond in te gaan om de beslissing tot de volgende zomervergadering uit te stel len. De vergadering ging daarmee accoord. Hedenmorgen om half elf is de Verbonds vergadering voortgezet. cursus aan de Universiteit te Leiden in het Palace-Hotel te Noordwijk. Gedurende de ichtenduren worden drie voordrachten gehouden, de middaguren zijn bestemd voor kleine excursies in de om geving van Leiden. Bij de officieele opening van den cursus onder praesidium van prof dr. N. van Wijk, waarn. rector magnificus der Leidsche Universiteit, waar o.m. tegenwoordig de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, Z. Ecx. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de president-curator der Leidsche Universiteit, burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen, verder prof. N. J. Polak uit Rotterdam namens den voorzitter dei- commissie tot Organisatie en Voorbereiding van den Vancantiecursus Z. Exc. jhr. mr. H. A. van Karnebeek, prof. dr. Anton J. de Haas van de Harvard University te Cambridge (Mass.), prof dr. F. Müller, secretaris van den Acad. Senaat, de heer mr. E. H. von Baumhauer als voorz. van de Ned. Amerikaansche Kamer v. Koop handel, de heer T. de Meester, secretaris van de afd. verkeer en verschillende Leid sche professoren. Toen de gasten-deelnemers aan den cur sus zich in de Senaatskamer hadden verza meld en de officieele personen waren bin nengekomen, nam de w.n. rector-magnifi- cus, prof. dr. N. van Wijk het woord, om na een woord van welkom, vooral tot de aanwezige autoriteiten, te wijzen op het bijzondere karakter van dezen vacantie- cursus, zoowel van nationaal als van inter nationaal standpunt bezien. Hier toch is sprake van samenwerking tusschen alle Nederlandsche universiteiten en hoogescho- len met de Amerikaansch-Nederlandsche Kamer van Koophandel. De eerste wensch om te komen tot een dergelijken cursus werd geuit in Amerika, het plan werd overgenomen door Rotter- damsche professoren, die hieraan reeds da delijk een nationaal karakter gaven en Leiden als centrum hiervan wenschten te zien. Spr. vroeg zich af wat de eerste indruk van de gasten zou zijn. Hij vermoedde, dat het oude, vrij kleine gebouw der universi teit hun vreemd zou voorkomen in tegen stelling tot de moderne, groote, comforta bele gebouwen van Amerikaansche univer siteiten. Maar voor ons, aldus spr., vertegenwoor digt het een traditie. Hier was de univer siteit sinds haar stichting in 1575. De por tretten der Senaatskamer, dat van Willem van Oranje en die der professoren van drie en een halve eeuw, herinneren ons aan de beste tradities van ons volk. Nationale on afhankelijkheid. geestelijke en materieele vrijheid zijn voor ons gen idealen van jon gen datum; wij erfden deze idealen van de grondleggers onzer vrijheid. De Amerikanen hebben deze zelfde idea len; en zij zijn ook hier voor een deel, het oudste deel. van Nederlandschen oor sprong. Zoo hebben zij en wij zeed belang rijke elementen van beschaving gemeen. Naar spr. meent zal een wederzijds begrij pen dus niet moeilijk zijn en daarom uit spr. den wensch, dat de gasten na eenigen tijd mogen vertrekken als vrienden van ons volk. Dat zal het jaarlijks organisee-;

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2