Myra. het eitje en de booze kabouter Zwartvoet MAANDAG 10 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 AUTOMOBILISME GROOTE PRIJS VAN FRANKRIJK. Müller wint van auto Union. Gisteren is te Reims de autorace om den Grooten Prijs van Frankrijk gehouden, welke gewonnen werd door den Duitschen coureur Müller met Auto Union in den nieuwen circuit-recordtijd van 2 uur 21 min. 11.8 sec., gemiddelde uursnelheid 169.38 km. De bekende motorrenner Georg Meier, die voor het eerst in een autorace uitkwam, bezette met Auto Union de twee de plaats. De drie gestarte Mercedes Benz wagens (moesten allen den strijd opgeven. Nadat vijftien Duitsche, Frarsche en Italiaansche wagens waren gestart, namen Nuvolari en Müller de leiding, doch Lang passeerde hen reeds in de tweede ronde. Carracciola kwam in botsing met Hausmauer, wat ech te rf goed afliep, doch van verder rijden kwam niets. Nuvolari moest in de vijfde ronde uitscheiden. Lang maakte den snelste ronde van den dag met een .gemiddelde uursnelheid van 184.8 kan. Toen hij 32 ronden had gereden, (had hij nog steeds de leiding met een mi nuut voorsprong, doch zijn wagen was toen niet in orde. Dich rookwolken kwamen uit de uitlaat. Drie ronden later gaf hij den strijd op, waarna Müller aan den kop kwam te liggen. De uitslag luidt: 1. Hermann Müller, Duitschland, met Auto Union 2 uur 21 min. 11.8 sec. (gem. uursnelheid 169.38 km.); Op één ronde: 2. Georg Meier, Duitsch land, met Auto Union; op drie ronden: 3. La Begue, Frankrijk, rnet Talbot; 4. Etancelin, Frankrijk, met Talbot; op vier ronden: 5. Sommer, Frankrijk, met Alfa Romeo; 6. Hans Stuck, Duitsch land, met Auto Union. PRINS BIRA HEEFT EEN ONGELUK. Op den laatsten dag van de training te Reims voor den grooten prijs van Frank rijk is Prins Bira een ongeluk overkomen, dat nog goed is afgeloopen. Prins Bira, die met een 11/2 liter Era de grootste ge middelde snelheid van den dag, n.l. 163 K. M. had bereikt, nam een bocht te wijd, waardoor hij begon te slingeren en om sloeg. Hij kwam er met verwondingen af, doch zijn auto was vrijwel vernield. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Gisteren werden te Rijswijk wederom wedstrijden gehouden, welke zich in een flinke belangstelling mochten verheugen. De hoofdschotel van bet programma was ©en wedstrijd aohter (kleine motoren tus- schien Snoek (Leysse), Hoogland (Berk hout), Vijifhiuyzen (Boot), v. d. Wiidt (Geurremans) en Hoofd (Groen). Deze ontmoeting werd gewonnen door Hoofd. Een sprintwedstrijd voor Amateurs viel ten deel aan Meyer, die op handige wijze van zijn tegenstanders vóst te win nen. De voornaamste uitslagen waren: Wedstrijd voor Amateurs over 800 M. Ie serie: 1 Meier, 2 v. d. Berg, 3 Kortekaas en 4 Benton Ville. 2e serie: 1 Meier, 2 v. d. Berg, 3 Benton- wille en 4 Kortekaas. 3e serie: 1 Meier, 2 Kortekaas, 3 v. d. Berg en 4 Benton Ville. 4e serie: 1 Benton Ville, 2 Meier, 3 Kor tekaas en 4 v. d. Berg. Totaal uitslag: 1 Meier, 5 punten; 2 v. d. Berg 11 punten; 3 Kortekaas 12 punten en 4 Benton Ville 12 punten. Wedstrijd achter kleine motoren: le man che 10 K.M.: 1 Hoogland (Berkhout) in 11 min. 44 sec.; 2 Hoofd (Groen) op 20 M.; 3 Vijfhiuyzen (Boot) op 1 ronde; 4 Snoek (Leysse) op 1 ronde en 100 M.; 5 -v. d. Wildt (Ceurremans) op 2 ronden en 100 M. 2e manche: 1 Hoofd (Groen) in 11 min. 7,8 sec.; 2 Hoogland (Berkhout) op 200 M.; 3 Vijfhuyzen (Boot) op 380 M.: 4 v .d. Wildt (Ceurremans) op 1 ronde en 250 M. 3e manche: 1 Hoofd (Groen) in 16 min. 38,8 sec.; 2 Hoogland (Berkhout) op 100 M.; 3 Vijfhuyzen (Boot) op 1 ronde en 300 M.; 4 v. d. Wildt (Ceurremans) op 3 ronden en 200 M. en 5 Snoek (Leysse) op 4 ronden. Totaal uitslag: 1 Hoofd 2 en 1 en 1 is 4 pnt; 2 Hoogland 1 en 2 en 2 is 5 pnt.; 3 Vijfhuyzen 3 en 3 en 3 is 9 pnt.; 4. v. d. Wildt 5 en 4 en 4 is 13 pnt. en 5 Snoek 4 en 5 en 5 is 14 punten. Wedstrijden voor Junioren over 800 M.: 1 Ravesteyn; 2 Vijfhuyzen; 3 LouwerShei- mer en 4 Mooiman. Puntenrace voor Amateurs: 1 Kortekaas; 2 Koning en 3 Benton Ville. Wedstrijd voor Juniores over 15 ronden: 1 Ravesteyn (ver voor); 2 Vijfhuyzen, ge wonnen in de sprint van v. Veen. WEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. De uitslagen van de gistermiddag gehou den wielerwedstrijden op het circuit van Zandvoort luiden als volgt: Amateurs: 1. M. J. Jansen 1 uur 26 min. 33 sec.; 2. H. Bloem; 3. Jaap Engel; 4. H. Hoek; 5. G. Werdler; 6. M. C. Segaar; 7. C. de Groot; 8. C. Best; 9. C. Smits 10. P. C. Kors; 11. C. Joosen en 12. J. van Vliet. Professionals en onafhankelijken: 1. J. Braspenning 2 uur 13 min. 11 sec.; 2. A. van Amsterdam; 3. Th. Middelkamp: 4. J. Demmenig; 5. C. Valentijn; 6. J. Banken (Duitschland); 7. A. Bosma; 8. Motkee; 9. C. Bakker; 10. L. Houtzeel; 11. J. Rijneveld; 12. G. v. d. Ruit; 13. W. Reuter; 14. A. Over woei; 15. Peperkamp. Gerrit Schute gaf in de 22ste ronde op. SWIFT-COIMBINATIE. Gisteren werden te Dordrecht de kam pioenschappen van de Z.H.W.F. verreden, waaraan een negetal renners van de Swift-Combinatie deelnamen. Om 12 uur starten de junioren, waar 5 Leidsche jon gens in meestarten, waarvan er 3 zich bui tengewoon geweerd hebben. Vooral C. van Leeuwen en Jan van Klinken, welke als 5e en 13e eindigden, hebben getoond in zulke wedstrijden goed te kunnen mee komen. Den geheelen wedstrijd wisten zij zich in den kopgroep te handhaven, goed gesteund door Jac. de Groot, welke renner door een valpartij den strijd moest staken. Henk Noest en J. Laven gaven na 20 en 30 K.M. den strijd op. Deze renners bezit ten voor zulke wedstrijden te weinig door zettingsvermogen. Voor de amateurs en onafhankelijken, welke om aan 1.30 uur aan den start kwamen, waren 4 Leidsche renners inge schreven. Ook hier wisten de Leidenaren Willem van Rooyen, R. Riethoven en J. Schüller zich in het hoofdpeleton te plaat sen. W. van Rooyen toonde hier in dezen wedstrijd zijn clubliefde, toen na een in zinking beide laatstgenoemde renners naar he tweede peleton afzakte. .Resoluut liet ook hij zich terugvallen om daarna met zijn drieën te probeeren /eer op het hoofdpeleton te komen, wat .hun ook ge lukte. Rienk Riethoven en W. van Rooyen wisten zich in dit peleton te handhaven en kwamen als derde en zeven ie over de eindstreep. Jan Schüller had inmiddels opgegeven, evenals C. de Haas, die steeds in het derde peleton had gehangen. DE RONDE VAN OSS A. van Amsterdam wint van Braspenning Onder buitengewoon groote belangstel ling en begunstigd door prachtig weer is gisteren de „Ronde van Oss" verreden. Ook de deelneming was zeer groot, vooral,de nieuwelingen en amateurs waren goed ver tegenwoordigd, terwijl de profs en onaf- haikelijken met ruim dertig in getal opkwa men. Het parcours liep evenals andere ja ren over Oost-Macheern, Megen, Haren, Berghem, Oss, een afstand van 18 K.M. wel ke door de nieuwelingen tweemaal, door amateurs driemaal en door de profs vijf maal moest worden afgelegd. Om twee uur werd het startschot gelost voor de nieuwelingen en hierin was het F. Vos uit den Bosch, die als no. 1 de finish bereikte en de 36 K.M. had afgelegd in den tijd van 59 min. en 57 sec. Bij de amateurs werd niet minder fel ge streden, doch hier bleef de kopgroep tot het einde toe bij elkaar en slechts kort voor de finish slaagde Engel uit Amsterdam er in door een feilen sprint als no. 1 te zege vieren. Het traject van 54 K.M. was door hem af gelegd in 1 uur 27 min. 34 sec. Omstreeks half zes vertrokken de profs, en onafhankelijken,die al dadelijk het tem po zeer hoog opvoerden en werd door het hoofdpeleton de le ronde afgelegd in 28 m. 49 s. Na de derde ronde was het aantal reeds geslonken tot 14 renners, die zich in twee groepen hadden verdeeld met Valen tijn Bosma, van Amsterdam en Braspen ning aan kop. In de vierde ronde moest ook Boeyen wegens bandenpech opgeven. Tenslotte wist van Amsterdam in de laat ste ronde zich los te werken en met een voorsprong van 45 sec. op Braspenning en Griffioen als eerste over de eindstreep te komen in een tijd van 2 uur 25 min. 14 sec. Uitslag nieuwelingen: 1. F. Vos, den Bosch, 2. G. Loos, Amsterdam, 3. P. Bik, Amsterdam, 4. G. Steurs, Tilburg, 5. J. Har mans, Amsterdam, 6. P. Bregogne, Utrecht, 7, A. Sanoe, Amsterdam, 8. P. Smitz, Am sterdam, 9. F. Petri, Amsterdam, 10. Ge lijk: Hulshof, Denbosch, W. Hijkema, Am sterdam; Savekouls, den Bosch, G. Meerkerk Rotterdam; W. Rijsbergen, Leiden; J. Mid dellink, Amsterdam; J. van Haaren, Ooster hout; G. Groeneveld, Utrecht; en A. van den Bieren, den Bosch. Uitslag amateurs: 1. J. Engel, Amsterdam 54 km. in 1 uur 27 min. 34 sec., 2. Ch. Smits Rotterdam; 3. C. de Groot, Amsterdam; 4. P. Kors, Amsterdam; 5. P. Werdelen, Utrecht; 6. G. Saes, Weert; 7. D. Vroege, Arkel; 8. J. Hofstede, Gouda; 9. M. Segaer, Leiden: 10. J. Westendorp. Amsterdam; 11. Ch. Hofgoman, Roermond; 12. A. Pijnen burg. Tilburg; 13. P. Leefland, Gouda; 14. J. Noije, Gilze; 15. L. Wey, Amsterdam; 16. J. van Ieperen, Schiphol. Uitslag prof. en onafhankelijken: 1. van Amsterdam, Antwerpen; 2. Braspenning, Princenhage; 3. Griffioen; 4. Bosma, Op meer; 5. van Geene, Waalwijk; 6. van der Stel, Apeldoorn; 7. A. Overweel, Rotter dam; 8. Valijntijl; 9. van Swelm, Nijme gen; 10. P. Steenbakker, St. Mchielsgestel; 11. Hoptzeel, Amsterdam. WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCH. Aan de 4-daagsche afstandsmarsch, wel ke te Nijmegen wordt gehouden van 25 tot en met 28 Juli neemt een detachement van het 6e R. V. A. deel onder commando van den len luitenant J. Th. Waita. E. H. B. O. MARSCHEN. 6e R.V.A. en Princevlag winnaars. Onder zeer groote belangstelling hebben Zaterdag en Zondag de' E.H.B.O.-marschen van 30 en 15 K.M. naar Wassenaar over het landgoed „Duivenvoorde" enz. uitge schreven door de Leidsche E.H.B.O.-briga de plaats gehad. De marschen werden ge houden onder auspiciën van den Z.H.W en den Dioc. Haarl. Athletiekkring met wel willende medewerking van de L.W.S.V. Voor de start die om 3 en 3.30 uur van Oud-Hortuszicht plaats had, heette de voor zitter der propag. commissie der E.H.B.O., de heer J. A. Verkuylen alle dames en heeren hartelijk welkom en dankte inzon derheid den heer B. v. Rooij, vice-consul Z.H.W.B. en mej. A. v. Noort, sportleid- ster van Vrouw. Kath. Jeugdbeweging voor de medewerking en wenscht ten slotte al len een prettigen tocht, 's Avonds 8.30 uur waren alle deelnemers in Oud-Hortuszicht terug. Aan het 6e R.V.A. alhier werd we gens de correcte militaire houding en het kranige marschtempo de 1ste prijs (zilve ren beker) toegekend; 2e prijs kl. zilveren beker werd aan het 13e batt. luchtdoelart. Voorburg toegekend. Gisteren zou de uitslag over 15 K.M. be kend gemaakt worden. Aan de tweede marsch, gisteren gehouden werd door een 12-tal vereenigingen en 150 individueelen deelgenomen. Voor de start die om 11 uur van Oud-Horuszicht plaats had heette de heer J. A. Verkuylen alle deelnemers har telijk welkom en wenschte alle een goede tocht. Om ongeveer half vijf waren alle deelnemers terug en maakte de heer Ver kuylen namens de jury bekend dat over 15 K.M. de 1ste prijs (zilveren beker) was toegekend aan „Princevlag" Leiden; de 2de prijs werd na loting tussehen Nieuw Brun- hilde en Holl. Nachtegaaltjes (Alphen a. d. Rijn) die evenveel punten hadden, toege kend aan de Holl. Nachtegaaltjes, Alphen a. d. Rijn. De Katwijksche Strandloopers kregen ook de 1ste prijs (zilveren beker), bovendien een extra prijs voor de grootste en mooiste groep. (Uitslag 1ste dag): 1ste prijs de Princevlag, Leiden (zilveren be ker) 347 pnt., Allo, Oegstgeest 277 p., Em- tegeës 208 pnt., L.W.S.V. 339 pnt., V.O.P. 321 pnt., R.K. Docos 300 pnt. Daar de voorzitter, de heer Splinter uit- stedig was, dankte de heer Verkuylen na mens de brigade E.H.B.O. voor de mede werking; hij hoopte, dat deze marschen een goede propaganda zouden zijn voor de Leidsche E.H.B.O. die altijd geheel belange loos aan alle burgers zoo noodig hulp ver leend en daar de E.H.B.O. hulp noodig heeft, hoopte de heer Verkuylen, dat vele burgers als donateur of donatrice zullen toetreden en allen zullen bijdragen dit nuttige werk te steunen. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. lste klasse. H.C.C.IIR. en W. Gewonnen door R. en W. met 118 runs op de le innings. HaarlemH.C.C. I Gewonnen door H. C.C. I met 8 wickets. V.R.A.Hermes D.V.S. Gewonnen door Hermes D.V.S. met 6 runs op de le in nings. (Nog 5 wickets in handen). P.W.V.V.V. Gewonnen door P. W. met 210 runs op de le innings. V.O.C.H. B. S. Gewonnen door H. B. S. met 61 runs op de le innings. HERMES D. V. S—N. L. C. C. Gewonnen door Hermes D. V. S. II met 90 runs. Hermes DVS 2 179 vor 8 wickets (gesl.) waarvan FF. Horn 43, P. Janse 42, W. Keu zenkamp 25, T. Keuzenkamp 23. C. van Geerenstein 13. Bowlingcijfers: H. Hoets 1 voor 35, K. v. Booven voor 44, H. van Veen 2 voor 54, J. Flemer 1 voor 21. N. L. C. C. 89 runs, waarvan H. Hoets 21. S. Bolk 29, S. Koopstra 10. P. van der Hammen 5 voor 35, C. van Geerenstein 5 voor 33. N. L. C. C. tweede innings 52 voor 2 (op gegeven) warvan H. van Veen 23. H.B.S. II—L.C.C. Gewonnen door L.C.C. met 54 runs. Eerste innings H.B.S. II, 121 runs, waarij van Keilholz 32, van Bennekom 21 en Broda 26 (A. van Es 439, D. Kantebeen 2—36, F. van Es 3—31 en J. Hop 1—20). Eerste tnnings L.C.C. 175 runs, waarvan Hagenaar 11, D. Kantebeen 103 not out; A. van Es 25 en J. Hop 12. (Van Benne kom 334, van Hoepen 121). VOETBAL Clubnieuws der Kath. Sportvereeniglngen R.K. Sportver. „Docos". Een Docoscombinatie speelde gisteren tegen een G. D. S.-combinatie een vriend- schappelijken wedstrijd en deelde de pun ten broederlijk; de uitslag was 44. Voor rust wist Docos door den wind gesteund een 4—2 voorsprong te behalen. Na de rust wist G. D. S. dezen achterstand in te halen en gelijk te maken. De leiding van scheidsrechter De Groot was goed. Woensdagavond zijn alle senioren present op de training; ook de junioren, die 17 jaar zijn, dus zij, die overgaan naar de senio ren, aanvang 7.30 uur. Donderdagavond speelt een elftal tegen een Foreholte-combinatie in Voorhout. Na der bericht volgt. Vrijdagavond training' voor de junioren. Aanvang 7 uur. R.-K. Sportver. „V. V. S. B." Zondagmiddag was een D, H. L.-combi- natie te gast bij de V. V. S. B.-ers en het is goed gzien, dat er sterke combinaties tegen haar in het geweer worden gezet, omdat dit alleen maar goed kan doen aan het spelpeil der Bavo-bewoners. WSB zoekt voor de komende competitie een zoo sterk mogelijk elftal in het veld te brengen en daarvoor zijn natuurlijk eenige experimen ten noodzakelijk, getuige de gewijzigde op stelling van Zondagmiddag. We zagen Bader na zijn goed spel in het tweede elftal op de linksbuitenplaats en hij kan op een piuken wedstrijd terugzien. Het zou te ver voeren individueel te worden. Uit den wed strijd blijkt immers, dat er gee noemens waardige uitblinkers waren, waarmede we dus voor vandaag hiermede kunnen vol staan. Het eerste begin is voor DHL en zij weet ongeveer een half uur de meerder heid te houden, maar productief zijn zij niet, zoodat er geen doelpunten uit gebo ren worden. Het samenspel en positiekie- zen was beter verzorgd bij DHL maar de afwerking was dikwijls poovertjes, zondat de VVSB-achterhoede het werk zoi ter veel inspanning verwerken kon. Het laat ste kwartier vor de rust weet WSB ver schillende mooie aanvallen op te bouwen en zijna had Bader hierbij een doelpunt gescoord, maar de bal werd op het laatste nippertje door de DHL-back over de lat ge werkt. De rust ging alzoo met blanken stand in. Na de dust is direct DHL die een stormloop onderneemt en hierbij weet zij op fraaie wijze door haar linksbuiten Smit te doel punten. Ware v. d. Berg uit zijn doel ge komen, voorzeker zou hij dezen bal hebben kunnen onderscheppen, maar nu kreeg hij geen schijn van kans (01). In het verdere gedeelte van den wedstrijd is 't WSB gewe,est, dat het hoogste woord had, maar jammer genoeg bleef het bij booge woorden, zoodat er niet meer ge doelpunt werd. De DI-IL-verdediging wist in de meest ingewikkelde en angstige mo menten het hoofd koel te houden en hier aan dankt zij dan ook haar overwinning. Wat WSB ook deed, alles liep op niets uit. Schoten links en rechts, kopballen in allerlei posities, niets kon de DHL-verde- diging vermurwen, zoodat de stand 10 in hun voordeel bief. WSB heeft voor hun spel in de tweede helft zeker ook nog een doelpuntje ver diend, maar vrouwe Fortuna was nu niet aan haar zijde, doch ontmoedigd behoeft zij door het resultaat niet te zien, v/ant over de geheele linie valt de vooruitgang te bespeuren, die noodig is om het elf tal goed geformeerd te krijgen, en dat is het doel van de oefenwedstrijden. Alles bij el kaar een leerzame middag. Oud-Meerburg'—.Gem. Ambtenaren. A.s. Woensdagavond om half acht zal op het voetbalterrein van „Meerburg" aan den Hooge Rijndijk een wedstrijd plaats hebben tussehen bovengenoemde elftallen, waar van de baten ten goede zullen komen aan de R.K.S.V. „Meerburg" ter versterkin| van haar kas. Wij twijfelen er niet aan of elkeen, die de R. K. Sport in Zoeterwoude een goed UIT HET LEIDSCH DISTRICT. Scheidsrechters elftallen Noord en Zuid. Op het sportterrein te Roclofarendsvcen vond gisteren een wedstrijd plaats van 22 scheidsrechters, welke geleid werd door den 23sten scheidsrechter, die heusch geen gemakkelijke taak had, daar hij bloot stond aan becritiseering van zijn 22 andere col lega's. Maar wij merkten al dadelijk op. dat niet één een woord zeide, anders ware hij zeker van het veld gestuurd. Uit deze 22 heeren zal het definitieve elftal gekozen worden om uit te komen op 6 Augustus te Utrecht tegen de scheids- rechters-elftallen van Helmond en Til burg. Al dadelijk constateerden wij, dat er nog heele goede voetballers meespeelden, zoo dat er zeker een heel sterk elftal in het veld gebracht kan worden. Dit zal nog maals gedemonstreerd worden op Zondag 23 Juli op het terrein van Foreholte te Voorhout, waar een A-elftal waarschijn lijk zal spelen tegen Foreholte I alsmede een B-elftal tegen Foreholte 2. Alle heeren scheidsrsechters houden hiermede rekening om dezen middag vrij te houden voor de te spelen wedstrijden. Aanvangsuren worden nog nader bekend gemaakt. hart toedraagt, zal door zijn belangstelling blijk geven van medeleven. De toegangsprijs is laag gesteld. Mogen zij, die voor dit doel hun sympa thieke medewerking verleenen, hun moeite •beloond zien door een flinke recette. ALPHEN—L. F. C. 3—0. Op het A. V. V.-terein le Alphen speel de Zaterdagavond Alphen een wedstrijd te gen de pas gepromoceerde 3e klaser L. F. C. uit Leiden. De belangstelling voor de zen wedstrijd, waarvan de bate ten goede kwamen aan het carillon-comité, was niet bijster groot. L. F. C. had vier invallers, Alphen één. Voor den aanvang werd den voorzitter van L. F. C., den heer Langezaal, een bloe- meimand aangeboden door den heer Blonk, voorzitter der A. V. V. Alphen naar aan leiding van de door L. F. C. behaalde pro- jnotie naar de 3e klasse. Scheidsrechter Bankema blies daarna de beide elftallen binnen de lijnen. Alphen nam dadelijk na aanvang het spel in han den en reeds na tien minuten, wist George uit een- goeden voorzet van de Jong te doel punten (10). L. F. C. zette eenige goede aanvallen op maar de voorhoede is zoo weinig schotvaardig, dat doelpunten vrij wel onmogelijk is. Een kwartier later ver groot Alphen weer den voorsprong, wan neer een rechtsche voorzet door A. Wind- horst onberispelijk wordt ingekopt (2—0). Nof vor de rust wist dezelfde speler met een onhoudbaar schot 30 te scoren. In de tweede helft slaagde egeen der par tijen er meer in het net te vinden. L. F. C. kwam toen weliswaar meer in den aanval, maar ook thans bleek de voorhoede niet in staat door een tegenpunt de eer te redden. Het einde brak aldus ongewijzigd aan. Voetbalver. „L.M.I." Zaterdag speelde L.M.I. I een wedstrijd tegen P.C. en L. I. L.M.I. won dezen wed strijd met 42. Rust 11. Vervolgens speelde L.M.I, II oen wed- setrijd tegen L.W.S. comb. L.M.I. won deren wedstrijd met 31. Rust 10. A.s. Dinsdag speelt L.M.I. I een wedstrijd tegen R.B.F. I. Woensdag speelt L.M.I. comlb. legen R.I. W.A. Wie z'n omzet wil vermeeren, moei adverteeren 1 29. Steeds woester rollen de golven. Het scheepje wordt omhoog en omlaag gegooid. Iedereen aan boord wordt zee ziek, ook Myra. Die Zwartvoet had zelf het elfje maar naar het Noorden moeten brengen, dan waren wij nu niet zoo naar! De heple nacht slingert het notedopje op de groote wilde zee. Eindelijk is het dag geworden en ze zien een geweldige hooge rots uit zee steken. Er bovenop staat iemand te zwaaien. Het lijkt wel of hij roept, hier heen, hier is het veilig. En ze zetten koers naar de onbekende haven. 30. Als ze vlak bij de rots zijn gekomen, moeten ze op passen, dat ze er niet tegenaan geslagen worden. Maar voordat ze het weten heeft een geweldige golf het schip opgenomen en neergelaten in de grot, waar het water veel kalmer is. Myra, die nog steeds in het keukentje opgeslo ten zit, voelt ineens dat het scheepje niet meer schommelt. Wacht, ik ga even kijken, waar wc zijn. We varen in een groote donkere grot. Waar word ik nu heengebracht? En ze begint alweer te huilen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15