5PORT 5PEL hWiiiqptöt! MAANDAG 10 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 LAWNTENNTS Na Wimbledon kwam Noordwijk weer Exhibitie-partijen, die geen algeheele voldoening schonken De jaarlijksche internationale kampioen schappen te Noordwijk worden steeds voorafgegaan door een exhibitie-Zondag met enkele sterke tennispelers uit het Wimbledonsche tournooi. Ondanks echter de internationale kampioenschappen op de banen van het Noord wij ksche Casino, dit maal naar ihet einde der maand Juli ver schoven moesten worden kon de exhibitie- Zondag met sterren van Wimbledon toch doorgang vinden, want de Ned. Tennis- 'bond had de getrouwe bezoekers niet van een dergelijk evenement willen doen ver stoken blijven en de pogingen om ook nu v/eer eenige spelers van naam te engagee- resn waren geslaagd. Zoo stonden op het programma, dat gis termiddag te Noordwijk verwerkt moest worden de navolgende partijen: Kukuljé- vicSmith, von CrammMacNeili, Miss Wheeler en SmithMej. R. Rollin Cou- querque en Kukuljévic en von Cramm Van Swol tegen Mac NeillSmith. Kukuljévic, nog steeds een speler van naam en de pas ontdekte tennister Smith, die Wimbledon deed verbazen met daar naast miss Wheeler waren voldoende in staat om talrijke bezoekers naar de banen van het Noordwijksche Casino te trekken. Naar schatting waren er rond 3000 toe schouwers. Onder hen bevond zich als hooge gast Z. K. H. Prins Bernhard, die van 2 uur tot (half zeven de wedstrijden met belang stelling volgde. Verder waren nog aanwe zig de gezanten van Zwitserland en Frank rijk, de heeren De Pury en baron De Vitrolles, terwijl Z. Exc. oud-minister Kan, die geen belangrijk tournooi in Noordwijk overslaat, ook nu weer van zijn belangstel ling deed blijken. Het weer liet Noordwijk ditmaal ook nu niet dn den steek. Het was er op het terras en rond de banen van het fraai gelegen Casino, verscholen in het groen achter hoog duin, gedurende het grootste gedeelte van den middag zelfs vrij warm. De wedstrijden. Wanneer we het vertoonde spel van de zen imiddag in zijn geheel beschouwen, dan zal het menigen bezoeker ongetwijfeld te leurgesteld hebben. Zelfs al heeft men niet het geluk gehad het tournooi te Wim bledon te kunnen aanschouwen. Maar als men dan weet, dat zelfs dit groote Engel- sche tournooi nog zooveel minder biedt dan het prof-spel, waarvan tegenwoordig meer en meer te bewonderen valt, dan kan men zich indenken, dat voor derge lijke spelers, die in een geheel vreemde omgeving plotseling moeten spelen, de moeilijkheden vrij groot zijn en dat zij dus niet het beste kunnen geven van hetgeen er in hun spel schuilt. Doch, al moge hot waar zijn, dat Noord wijk wel eens grootere exhibitions gekend heeft, de kennismaking met de Amerika nen Mac Neill, Smith en niiss Wheeler heeft over het algemeen toch wel voldoe ning geschonken en daarnaast stond een Kukuljévic, die op het oogenblik ongetwij Bia/deosel feld tot een der beste spelers van het Con tinent gerekend mag worden, terwijl men in het optreden van v. Swol zij het dan ook in heerendubbel den indruk zal hebben gekregen, dat zijn spel, vergele ken bij vorig jaar, aan kracht gewonnen heeft. Wij zijn echter overtuigd, dat deze Hollander nog beter kan, indien hij zijn al te groote nonchalance laat varen en zijn service beter verzorgt. Over het Noordwijksche debuut van miss Wheeler kunnen we niet veel zeggen. Het feit, dat zij alleen in het Gemengd Dubbelspel uitkwam en daarin met Smith als partner niet zeer op den voorgrond trad noopt ons ons oordeel omtrent haar spel niet te scherp te formuleeren. Het heroptreden van den Duitscher von Cramm was bepaald zwak. Alleen in de tweede helft van het heeren dubbel speelde hij uitstekend. We schreven hierboven reeds, dat de wedstrijden als geheel eenige teleurstel ling boden, maar het was toch verheugend, dat naarmate het einde naderde, de span ning toenam, want het heerendubbelspel vormde een schitterend slot van dezen mooien sportmiddag. Te 2 uur werd aangevangen met den wedstrijd KukuljévicSmith, waarnaar met belangstelling werd uitgezien, in het bijzonder om den langen Amerikaan te zien spelen, want Kukuljévic is geen on bekende in Noordwijk. De partij beantwoordde echter niet ten volle aan de verwachtingen, want het bleek dat Smith nog niet die wedstrijdroutine heeft, welke men van andere spelers kent. De overgang van gras- naar gravelbanen is voor minder geroutineerde spelers een zeer groote handicap en men kan gerust zeggen, dat hij geen oogenblik in vorm kwam. Kukuljévic daarentegen speelde veel vaster; zijn spel, 'voornamelijk kracht vin dend in zijn vervaarlijke linksche forehand, retourneerde maar steeds de toch goede services van Smith en het sterk basine- lijn-spel van den Zuid Slaviër maakte over het algemeen korte metten met alle pogin gen van den goedmoedigen Amerikaan. Kukuljévic begon goed. maar dit had al dadelijk een reactie bij Smith tot gevolg, dat hem inspireerde het uiterste le geven om niet kansloos verslagen te worden. Zoo kwam de partij tot 33, doch het keurige basilinespel van Kukuljévic, wiens op treden veel aan dat van von Kehrling doet denken, nam daarna sterk de overhand en 63 was het einde van de eerste set. In de tweede ging de strijd iets meer gelijk op. Het werd hier 55. maar met 75 kwam het einde voor den Zuid-Sla- viër. Geen wonder, dat toen deze partij ten einde was, men belangstellend uitzag naar de match von CrammMc Neill, maar deze partij bood nog grootere teleurstelling. Von Cramm kon maar niet op slag komen en had al spoedig een 03 achterstand. Het spel van den Amerikaan was fijner dan dat van den Duitscher. Er volgde toen eenig herstel, die een vrij gelijk opgaanden strijd te zien gaf, waardoor de stand 55 werd. Daarna speelde Mc Neill weer veel feller, maar ook von Cramm, die op ver lies stond, bood meer tegenstand. Er volg den drie deuces, de Amerikaan won zijn service, hij overspeelde den Duitscher door zijn grootere zekerheid en won met 7—5. Men hoopte op herstel van von Cramm, maar ook de tweede set gaf geen verbe tering te zien. Integendeel Mc Neill be- heerschte thans het' veld, zoov/el aah de y) SIGAREN Het heeren-dubbel Von Cramm, McNeill, Smith en Van Swol nam Zondag deel aan de tennis exhibitions, welke te Noordwijk gespeeld zijn baseline als aan het net, hij voilleerde en plaatste smashes, hard als kogels, kortom hij bleef von Cramm volledig meester en v/on de tweede set met niet minder dan 6—1. Het Gemengd Dubbelspel bracht ons miss Wheeler en Smith tegen mej. Rollin CouquerqueKukuljévic op het centre court. Dit werd een gemakkelijke 64, 62 overwinning voor het Hollandsch Zuid Slavische paar, waarover mej. Rollin Couquerque na afloop zeide: och, die lui boden geen tegenstand. Inderdaad was de tegenstand vrij gering, maar gezegd moet ook worden, dat mej. Rollin Couquerque onverbiddelijk was en somwijlen keurig werk aan het net leverde. En naast of ach ter haar stond een Kukuljévic, die den te genstander Smith reeds geslagen had en als het ware moreel sterker was. Evenwel het spel van miss Wheeler was bepaald zwak en deed eerder nog afbreuk dan goed aan het spel van Smith. Even leek het of er nog eenige strijd zou komen toen de partij van 24 op 34 en 45 kwam te staan, maar op dit be slissende moment was het aan het door tastend optreden van mej. Rollin Couquer que te danken, dat het 64 werd voor haar en haar partner. En in de tweede set kwam het einde met 62, hoewel de aan vang op epn anderen uitslag had doen ho pen. De eerste game was nl. voor de Ame rikanen. De goede wijn was ditmaal ook hier tot het laatst bewaard. De eerste drie partijen hadden een zeer vlot verloop gehad. Drie twee sets overwin ningen vorderden niet zooveel tijd en men zou dus wel tegen 5 uur met het pro gramma gereed zijn. Daarom werd besloten in deze partij vijf sets te spelen. Dat het echter zoo lang zou duren het werd half zeven had niemand verwacht, maar..weinigen zullen er spijt van gehad hebben. Von Cramm en van Swol traden op de baan tegen McNeill en Smith en deze partij vergoedde veel van de dezen middag on dervonden teleurstelling. En het was verheugend te oonstateeren, dat van Swol in dit milieu zeker niet de slechtste speler was, verre van dat. Hij voer de den boventoon, was zoowel in zijn ser vices als in zijn smashes het gevaarlijkst, terwijl hij tevens in de schuine volleys her haaldelijk voor verrasingen zorgde. De eerste set leverde een 64 voor de Amerikanen, voornamelijk doordat hun spel beter sloot dan dat van von Crammvan Swol, want het spel van eerstgenoemde was nog niet op peil. Harder werd de strijd in de tweede set en aan het uitstekende spel van v. Swol was het te danken, dat met 75 in hun voordeel eindigde. Ook de volgende v/as voor de Duitsch- Hollandsche combinatie. De tegenstand der Amerikanen was nu wat minder sterk. Zij verloren met 63, maar in de vierde set namen zij keurig revanche met dezelfde cijfers, zoodat de spanning er tot het laatst in bleef en toenam naar mate het einde naderde. Het werd 33, 44, 55, 56.... toen moest Smith nog een nieuw racket halen! Dat kon tevens de overwin ning brengen, want een goede slag was nog slechts noodig: het werd een misser en de stand was 66. Er volgde nog 77, maar daarna eischten von Cramm en van Zwol de zege voor zich op en zij v/onnen met 9—7. De uitslagen waren derhalve: Heerenenkelspel: Kukuljévic sl. Smith 63 75; McNeill sl. von Cramm 7—5, 6—1. Gemengd dubbelspel: Mej. Rol lin Couquerque en Kukuljévic sl. miss Wheeler en Smith 64, 62. Heerendubbelspel: Von Cramm en van Swol sl. McNeill en Smith 46, 7—5, 6—3, 3—6, 4—7. ALICE MARBLE EN BOBBY RIGGS BEHALEN IEDER DRIE KAMPIOENS TITELS TE WIMBLEDON. Zaterdag zijn op het volkomen uitver kochte centrecourt van Wimbledon de laat ste wedstrijden van de internationale kam pioenschappen van Engeland gespeeld. On der de aanwezigen bevond zich wederom koningin Mary. Alice Marble zegevierde in den eind strijd van het damesenkelspel door de En- gelsche speelster kansloos te slaan. De Ame- rikaansche was prachtig op dreef en speel de het sterk aanvallend spel, dat haar zoo eigen is. Alice Marble varieerde haar sla gen in hog tempo en maakte vele ballen met zuivere smashes aan het net af. Kay Stammers' forehand was uitstekend, doch zij zag geen kans om meer dan twee games in het geheel te maken. Met 62, 60 werd Alice Marble voor de eerste maal Wlmble- donkampioene 1939. In het hee,rendubbelspel wonnen Cooke cn Riggs in vier sets van het Engelsche dubbel Hare en Wilde. Het damesdubelspel werd gewonnen door mevr. Fabian en mej. Marble, de titel- houdsters. Zij sloegen mej. Jacobs en mej. Yorke in straight sets met 6—1, 60. Riggs en mej. Marble behaalden in het gemengd dubbelspel de overwinnning op Wilde en mej. Brown, waardoor zij beiden drie titels veroverden. De Amerikanen bezetten wederom alle eerste plaatsen van het tournooi. De uitslagen luiden: Damesenkelspel, eindstrijd: Alice Mar ble (V. S.) sloeg Kay Stammers (Engeland) 6—2, 6—0. Damesdubelspel, eindstrijd: mevr. S. Fa- byan en mej. A. Marble (V. S.) sloegen mej. H. Jacobs (V. S.) en mej. Yorke (En geland) 61, 60. Heerendubbelspel, eindstrijd: Cooke en Riggs (V. S.) sloegen Hare en Wilde (En geland) 63, 36, 63, 97. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: Riggs en mej. Marble (V. S.) sloegen Wilde en mej. N. Brown (Engeland) 97, 61. TAFELTENNIS VERGADERING IN IIET BISDOM HAARLEM. Door het onlangs gestochte R. K. Natio naal Tafeltennis-Commissariaat wordt op Woensdag 12 Juli a.s. des avonds te 8 uur in Hotel „Royal", Stationsplein te Haarlem, een vergadering belegd met alle R. K. Tafeltennisvereenigingen en Tafel tennis- afdeelingen van R. K. Organisaties in het Bisdom Haarlem. Het doel van deze vergadering is, om te komen tot definitieve oprichting van een Diocesane Tafeltennisorganisatie in het Bisdom Haarlem. Alle R. K. Tafeltennisvereenigingen uit het Bisdom Haarlem, ook die welke nog geen afzonderlijke uitnoodiging mochten ontvangen, werden op deze belangrijke ver gadering verwacht. ATHLETIEK DUITSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Hölling verbetert 400 M. horden Europeesch record. De wedstrijden om de Duitsche athletiek- kampioenschappen leverden reeds den eer sten dag eenige opzienbarende resultaten op. Zoo liep Neokenman de 100 M. ni 10.3 sec. Dat zal den Duitsohers moed geven in de naaste toekomst op dit nummer. Ook de overige Duitsche sprinters deden goed werk. Vooral de oude Borchmeyer was prach tig op dreef. Hij liep op de 3e plaats 10.6 sec. Long won het vèrspringen met 7.41 M. Haunzwickel sprong 4 M. hoog, terwijl Blask het kogelslingeren won met een worp van 57.10 M. Op de damesnummers liep het niet alles zoo mooi. De 200 M. van mej. Winckel in 25.3 sec. is niets bijzonders. Een uitzondering maakte mej. Peter in het nummer 80 M. horden. Haar tijd van 11.7 sec. is zeer mooi. Gravin Solms behaalde bij het hoogsprin gen 1.60 M. Bij het discuswerpen was Giesela Mauer- mayer wederom niet te overtreffen met een worp van 46.79 M., doch zij kan veel beter. Tijdens de Duitsche kampioenschappen verbeterde de Duitsche athleet Hölling het Europeesche record over 400 meter horden door dezen afstand af te leggen in den tijd van 51.6 sec. Het record stond met 52.4 sec. op naam van den Italiaan Facelli en da teerde van het jaar 1929. Rudolf Harbig liep de 800 meter in den zeer fraaien tijd van 1 min. 49.4 sec., waar bij hij slechts 0.2 sec. boven het wereld record van Sydney Woodcrson bleef. Eberlein verbeterde het Duitsche record op de 5000 meter. Hij noteerde 14 min. 27.2 sec. De uitslagen luiden: 200 meter: Schering 21.1 sec.; 400 meter: Hamann 48.1 sec.; 800 meter: Harbig 1 min. 49.4 sec.; 1500 meter: Mehlhose 3 min. 52.4 sec.; 5000 meter: Eberlein 14 min. 27.2 f 119 meter horden: Kuimpmann 14.7 sec.; 400 meter: Hölling 51.6 sec. (nieuiw Eur. re- rnrdï De A A A kampioenschappen Brasser kampioen 120 yards horden, De Bruyn eerste op kogelstooten Oscndarp verrekt een spier. Twee titels heeft Nedesrland te Lon den kunnen veroveren, n.l. door Bras ser op de 120 yards horden en door de Bruyn op het nummer kogelstooten. Osendarp had veel kans op de 100 yards, doch in de finale verrekte hij negen meter voor de finish een spier en moest opgeven. Ook op de 220 yards startte hij niet meer. Baumgarten was op de 220 yards het eerst weg in een hoog tempo. Tegen het einde echter raakte hij vermoeid en eindig de tenslotte als laatste. Brasser won zijn serie voor de 120 yards horden gemakkelijk In de finale nam Lockton aanvankelijk de leiding, doch bij de tweede horde was Bras ser met hem gelijk en ging met ongeveer een meter voorsprong voor den Engelsch- man over de eindstreep. In den eindstrijd van het nummer 440 yards liep Baumgar ten op de buitenbaan. Hij liep zeer snel, doch op het rechte stuk viel hij terug en werd door alle deelnemers gepasseerd. De mijl werd gewonnen door Wooderson in 4 min. 11.8 sec., hetgeen een nieuw En- gelsch record beteekende. Bij den start nam de Ruyter de leiding, maar na 200 meter werd hij gepasseerd door Lansdale. Toen er ongeveer een halve mijl was afge legd lag de Ruyter op de laatste plaats in de groep. Wooderson nam na drie kwart mijl de leiding van Lansdale over. De Ruyter zette een geduchte eindspurt in en het gelukte hem inderdaad op de tweede plaats te komen. Peil kwam echter hard opzetten, passeerde de Ruyter en even daarna zelfs Wooderson. Na een feilen strijd haalde Wooderson Peil drie meter voor de finihs in en ging als eerste over de eindstreep. De uitslagen luiden: Kogelslingeren eindstrijd: 1. Healion, Ierland, 49.31 meter; 2. Drake, Engeland, 46.76 meter; 3. Clarke, Ierland 43.75 me ter. (Houtzager 39.65 meter). 100 yards eerste serie: 1. Osendarp 10 sec.; 2. Masters, Engeland; tweede serie: 1. Holmes, Engeland 10.4 sec.; 2. Liffen, En geland; op één meter: 4. Baumgarten. Halve eindstrijd: eerste serie: 1. Osen darp 10.9 sec.; 2. Sweeney, Engeland. Fi nale: 1. Sweeney, Engeland 9.9 sec; 2. Hol mes, Engeland; 3. Cumberbatch, Trinidad. 120 yards horden, eerste serie: 1. Bras ser 14.9 sec. Eindstrijd: 1. Brasser 14.7 sec.; 2. Lockton, Engeland; 3. Scopes, Engeland. 440 yards eindstrijd: 1. Pennington, En geland 48.8 sec.; 2. Pack, Engeland; 3. Pal mer, Engeland. Kogelstooten eindstrijd: 1. de Bruyn, 14.79 meter; 2. Howland, Engeland 13.75 meter; 3. Horan 13.34 meter: 4. Houtzager 13.12 meter. 1 mijl: 1. Wooderson, Engeland 4 min. 11.8 sec.; 2. Peil, Engeland, 4 min. 12 sec.; 3 Collyer, Engeland, 4 min. 15 sec.; 4 de Ruyter. 3 mijlen: 1. Emery, ^Ingeland 14 min. 8 sec.; 2. Ward, Engeland 14 min. 8.6 sec,; 3. Reeve, Engeland 14 min. 11.6 sec. 220 yards, eindstrijd: 1. Holmes Enge land, 21.9 sec.; 2. Sweeney, Engeland; 3. Saelens, België. Hoogspringen: 1. Newman, Engeland 1.88 meter; 6. Spanjerdt 1.77 meter. Speerwerpen: 1. MacKillop, Engeland, 56.87 meter; 2. Arkinstall, Engeland 50.63 meter; 3. Melchior, Engeland 50 meter. In den eindstrijd van het nummer dis cuswerpen boekte onze landgenoot de Bruyn een fraaie prestatie door met 42.40 M. de 2de plaats te bezetten, achter den Griekschen athleet Syllas, die 49.14 M. be reikte. Derde werd Nesbitt (Ierland) met een worp van 41.77 meter. Ten Bruggencatc behaalde den mini mum-afstand van 38.12 meter niet. BRIDGE IIET INT. BRIDGE CONCOURS TE DEN HAAG. Zaterdagavond won Nederland van Enge land met minimaal verschil. De uitslagen zijn: BelgiëNederland 37 tegen 6. Neder landEngeland 26 tegen 13. Duitschland Zweden 57 tegen 24. NoorwegenHonga rije 35 tegen 27. Van het dafnes-team won Frankrijk van Denemarken met 57 tegen 27 en Nederland van Engeland met 38 tegen 10. De eindstand van het internationaal tournooi luidt voor de open teams als volgt: 1. Zweden totaal 8 victory-points uit 10. 2. Zuid-Slavië 8 uit 10. 3. Duitschland 7 uit 10. 4. Nederland 7 uit 10. 5. Hongarije 6 uit 10. 6. Engeland 6 uit 10. 7. België 5 uit 10. 8. Noorwegen 3 uit 10. 9. Denemar ken 2 uit 10. 10. Finiand 2 uit 10. 11. Italië 1 uit 10. Damesteams: 1. Frankrijk 3 uit 3. 2. En geland 1 uit 3. 3. Nederland 1 uit 3. 4. De nemarken 1 uit 3.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13