MAANDAG 10 JULI 1939 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 BOSKOOP KOLPINGSFLORA. Een plan. Een naam. Een daad. Het plan der St. Josephsgezellenver- eeniging om in het R.K. Vereenigingsge- bouw een bloemententoonstelling te orga- niseeren, heeft vasteren vorm aangenomen. Op 13, 14 en 15 Aug. a.s. zullen de „poor ten" van het vereenigingsgebouw, her schapen in een bloementuin, worden ge opend. Wat zal er dan wel te zien zijn, vragen wij ons af. O juist, u hebt nog nooit een bloemententoonstelling gezien, nietwaar? O, toch wel? Welnu dan zullen uw ver wachtingen zelfs overtroffen worden. Al lerlei Boskoopsche kweekproducten zullen daar ten toon gesteld worden, geheel ver zorgd door de leden der Gezellenvereeni- ging- De naam „Kolpingsflora" is gekozen en genoemd naar den stichter der Gezel- lenvereeniging Adolf Kolping. Kolping, de man, die de idealen voor den jongen man heeft uitgestippeld in zijn vier de viezen: godsdienstzin, arbeidzaamheid, eensgezindheid en vroolijkheid. Op welke deviezen men voort kan bouwen. Eensge zind zullen de gezellen van Boskoop deze arbeid aanpakken en er zal zeker succes worden geboekt. Ieder gezel, zonder uit zondering, heeft zijn taak opgekregen. De kweekers zoowel als de ambachtslieden werken reeds verschillende weken in naarstige ijver om het groote plan tot werkelijkheid te maken. De daad. Stilzitten ligt niet in den aard van een gezel. En zeker niet in de leden van de commissie ad hoe. De in schrijvingen, welke zijn binnengekomen, uitsluitend van Gezellenleden, beloven een pracht sorteering en collectie. De com missie heeft een plattegrond uitgewerkt, welke door deskundigen als zeer geschikt werd beschouwd. Dan heeft zij beslag we ten te leggen op allerlei mogelijke en on mogelijke voorwerpen als grasplaggen, turfbalen, jute enz., en gezien de plannen zal het gebouw herschapen worden in een andere wereld, waar niets is terug te vin den van het oude. En onder dat oude verstaan we dan te vens de geest van het publiek. Was dit altijd massaal vertegenwoordigd, dit maal zal er zeker plaats te kort zijn. Maar geen nood, hoor. Door de openslaande deu ren belandt men in een prachtig aange- legden tuin, waar tevens een gezellig zitje wordt gemaakt, waar men iets kan gebrui ken, uitrusten en tevens genieten van een mooi muziekprogramma, hetwelk wordt gegeven door de „Krontjongband The Farmerfiddlers", onder leiding van den heer J. Raateland. Het geheel ziet er zoo al aantrekkelijk uit, maar wanneer alles is gearrangeerd, zal het een lusthof zijn, waaruit het moei lijk valt te scheiden. De tentoonstelling draagt reeds allerh sympathie weg! De L.T.B. heeft welwillend haar medewer king toegezegd, voor zoover de leden zelf het niet af zouden kunnen. Door den Cen- traal-praeses Rector Drost uit Amsterdam zal de tentoonstelling worden geopend. Van verschillende zijden mocht de Com missie reeds belangstellende informaties ontvangen en reeds verklaarden eenige Boskoopsche vooraanstaande personen in de kweekerskunde zich bereid een jury te vormen. Het belooft iets buitengewoons te wor den en om iedereen in de gelegenheid te stellen er van te kunnen genieten is de entree zoo laag mogelijk gesteld. Boven 17 jaar 30 ct. Voor groepen van meer dan 10 personen 25 ct. per persoon. Beneden 17 jaar 15 ct. Niemand blijft dan ook thuis en uw belangstelling zal de beste waar deering zijn voor de leden die met grooten ijver en liefde voor het vak deze bloe mententoonstelling maken. De groote rozenmarsch. Reeds eenige keeren is deze marsch in de pen geweest en het heeft lang geduurd alvorens de juiste datum kon worden vast gesteld en de officieele programma's kon den worden gedrukt. Er is aan gewerkt door de onderafdeeling der Gezellenver- eeniging „Sport na arbeid". En nu de 30e Juli gaat naderen zien we met gespannen verwachting de resultaten van al dat werk tegemoet. En de hoop mag gegrond wor den uitgesproken, dat de verwachtingen, welke reeds hoog gespannen zijn, nog zul len worden overtroffen. Wat is er fijner sport dan wandelen langs 'sHeeren we gen? Moet men de vereenigingen, die de wandelingen uitschrijven, niet dubbel dankbaar zijn voor hun werk. Iedereen houdt van wandelen, iedereen kan mee doen, toon dan ook uw belangstelling en doe mee. Volgens het keurig uitgevoerd reglement, tevens uitnoodiging, kan ieder een boven de 14 jaar meedoen en er wor den heusch geen Herculische verrichtin gen gevraagd. Dames en junioren wande len 25 K.M., de heeren 30 K.M. en de snelreid is resp. 6 en 7 K.M. per uur. De start vindt plaats vanuit het R.K. Ver- eenigingsgebouw, waar tevens de route bekend wordt gemaakt. Door de E.H.B.O. onderafd. der Boskoopsche Reddingsbriga de, zal zoonoodig hulp worden verleend, terwijl voor eventueele uitvallers met een auto wordt medegereden. Als belooning voor het goed volbrengen van de marsch ontvangt ieder een speciaal voor de marsch ontworpen medaille en als aanden ken aan Boskoop een bouquetje rozen. De inschrijving sluit 21 Juli en het is dus zaak zich zoo spoedig mogelijk op te ge Reeds van verschillende vereenigingen werd met een groot aantal ingeschreven en het is te verwachten, dat Boskoop op 30 Juli zal worden overstroomd met sportie ve vreemdelingen die in de mooie omge ving van het bloemendorp hun spieren ko men trainen en ontwikkelen en die met opgetogen geest zullen terugkeeren naar verre oorden en daar zullen roemen de Boskoopsche bloemen en lucht,, maar vooral de Boskoopsche rozenmarsch, V.V. de Trekvogels. Een spannende ontmoeting had gisteren plaats tusschen de veteranen van de Trekvogels n.l. de Ooievaars" tegen de „Kikkers", welke ontmoeting eindigde met een „gelijkspel" overwinning voor de „Kikkers" (4—4). Toen even om drie uur het beginsein werd gefloten gingen de Kikkers er met een moet den bal vandoor en wisten op on begrijpelijke wijze de bal in het „Ooie vaarsnest" te truilen. Steeds weer opnieuw waren de Kikkers in den aanval en het prestige van de Ooievaars zou er werke lijk bij zijn ingeschoten, wanneer niet en kele j'langbeenen op het idee waren geko- ook een puntje te gaan scoren. Hot send en botsend tusschen dikbuikige kik kers heen, wist de bal zich een weg te bo ren door een woud van kikkersbeenen en ooievaarsstelten en vond zijn plaats in de Kikkersgoal. Nu was de stand gelijk ge lijk gemaakt en werd de thee gebruikt. Hierna begon het lieve leventje van voor- af-aan. Eerst weer de Kikvorschen, dan weer de Ooievaars, om beurten werd er een goaltje gemaakt en toen de scheids rechter einde blies, was de stand 44. Een overwinning dus voor de Kikvorschen, die zich door de Ooievaars niet hebben laten inmaken. Wat het spel op zichzelf betreft, de termen die gebruikt werden, hands, penalty, off-side waren na tuurlijk nog al eens in gebruik en dat ging de spelers ook rap van de tong, maar de beenen wilden wel eens harder loopen dan de soms vreemd-opgevulde shirts en voet balbroekjes en dan dook er weer zoo'n kik ker, ja, ooievaars ook, in het moeras. Maar de wedstrijd was en bleef aangenaam en getuigde van sportieve voetbalgeest, wel ke ieder speler, al wordt hij 80 jaar, steeds bij zich zal houden. Boskoopsch Oranjecomité en Buurtver- eenigingen. Doordat de laatste tijd de Bu-urtvereenigineen op alle plaatsen in Bos koop als paddestoelen uit den grond zijn gerezen, is het niet overbodig er aan te denken, dat er nog een Boskoopsch Oranje comité bestaat, hetwelk als centraal mid delpunt -moet worden -beschouwd voor het op touw zetten van festiviteiten. In zijn laatstgehouden vergadering werd dan ook deze materie ernstig onder het oog gezien. In beginsel werd besloten tot viering van de te verwachten geboorte van een Ko ninklijken Prins of Prinses en den verjaar - van H.M. Koningin Wilhel-mina op 31 Aug. Omtrent de eerste viering zullen nog nadere berichten volgen terwijl voor het Koninginnefeest een voorloopig prograrn- -ma werd vastgesteld. Het feest kan worden 'begroot op 500.en het ligt geheel aan de opbrengst der te houden collecte, of het al dan niet moet worden ingeperkt. Zoo ja, dan zou dit moeten ten koste van de kin deren. Daarom moet men de buurtvereen. meer besohouwen als hulpdienst van het Oranjecomité, wier taak het is voor ver lichting en versiering zorg te dragen, ter wijl het Oranjecomité als ctraal organisee- renld lichaam de feestelijkheden regelt. Wanneer daarom geen onderscheid tusschen deze twee wordt gemaakt, dan zullen spoe dig beiden, zoowel Comité als Buurtver- eeniging ter ziele zijn. Het is dus de taak van ieder Boskoopsch burger, om niet al leen zijn -buurtvereeniging te steunen, maar op de eerste plaats het Boskoopsch "Oranje Comité. Speldjesverkoop. De opbrengst van de vlagjesverkoop ten bate van de vereeni- ging „Pro Rege" bedraagt de som van- Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. A. C. Hage slaagde voor het examen van •het genootschap „Kennis is MaCht", te Lei den voor Fransche Handelscorresponden tie en Algem. Handelskennis. Geboren: Henderika Maria, d. v. G. P. Both en G. Blonk Annie Jantje, d. v. W. J. Brussee en N. Star Ferdinand, z. v. P. Grootendorst en P. J. van Es. Ondertrouw d: B. J. Grootenboer en C. Verkade H. A. J. Wessendorp en C. A. Houdijk. Getrouwd: J. Spaargaren 29 j. en H. Oppelaar 27 j. HOOGMADE „Herwonnen Levenskracht". De Bildt is er naast geweest! Het weer was goed, Zondag. Toch hebben de Hoogmadenaren de jongedames grif van de speldjes van „Herwonnen Levenskracht" afgeholpen en een bedrag van 25.24 kon weer aan dit mooie werk worden afgedragen, waarvoor aan alle milde gevers en geefsters harte lijk dank namens de bleekneusjes. LEIDERDORP Gewapende dienst. De collecte gehou den ten bate van den Gewapenden dienst bracht 8.13 op. Geboren: Petronella Alida, d. v. J. Bartels en M. C. van der Meer Hendrina, d. v. J. Dompeling en A. den Braver Jan n ie, d. v. W. van der Zwan en D. Ver- vark. LEIMUIDEN Geboren: Hendrik z. van H. v. '1 Wout en Joh. v. Tol Jacobus Bernardus z. van P. Lemmers en A. v. d. Linden. Ondertrouwd: M. Kortenoeven 31 j. en A. Verburg 21 j. J. Brus 25 j. M. S. Oosterman 21 j. Overleden: G. v. d. Snoek echtg, van H. Hoogenhout G. Kamper 75 j, echtg. van M. Kamper. Gevestigd: A. Balder van Bergen (N.-H.) Jac. v. Haasteren van Haar- lememrmeer. Vertrokken: H. Bos naar Ned. Indië J. Horsman naar Alkemade M. Zemel geh. met P. Tates naar Haarlemmermeer E. v. Velzen naar Abcoude. NIEUWKOOP Rietcultuur. In Hotel Het Vliegende Paard werd de jaarvergadering gehouden van de afdeeling Nieuwkoop van de Alge- ie Vereenigin-g voor rietcultuur in Ne derland. Burgemeester Van der Weijden opende als voorzitter de vergadering en heette in het bizonder welkom den heer Van Apel doorn uit Den Haag, secretaris van het Hoofdbestuur en ambtenaar van de N.A.C., die voor het eerst deze vergadering bij woonde. Het ledental van de vereenigin-g is 360, waarvan 245 in de afd. Oldemarkt, 66 in de afd. Nieuwkoop en 49 in de afd. Korten- hoef. De productie van de aangesloten leden bedroeg in 1938: 1.725.723 bossen bladriet waarvan 996.559 uit de afd. Nieuwkoop, 554.790 uit Olde-markt en 174.374 uit Kor tenhoef. Het aantal uit den handel genomen bossen bedroeg 557.157, waarvan 256.521 te Oldemarkt, 223.578 te Nieuwkoop en 77.058 te Kortenhoef. Hiervoor is uitbetaald te Oldemarkt 13.409.34, te Nieuwkoop 15.049.44 en te Kortenhoef 4.962.15. Aan contributie betaalt de afd. Nieuw koop 648.70 en droeg bij aan het weer standsfonds 648.20. Aan de beurt van aftreding waren de bestuursleden Burgemeester Van der Weij den en J. Z. van Hellemond uit Alphen aan den Rijn, die beide met vrijwel alge- meene stemmen herbenoemd werden. Behandeld werd vervolgens de agenda )or de op 11 dezer in Utrecht te houden jaarvergadering van de Algemeene Ver- eeniging. Voorgesteld zal worden om de verplich ting op te leggen, dat in de bollenstreek geen bossen meer verkocht mogen worden, waarbij de keuring van deze soort ver scherpt wordt. Hiermede wordt bereikt, dat het minderwaardige product geweerd wordt. In den breede en langdurig wordt over dit punt beraadslaagd, waarbij de leden tevens gelegenheid vonden omtrent ver schillende belangen hun meening te uiten. De voorzitter spoort de leden aan om in zoo groot mogelijk getal de vergadering in UtreCht te gaan bijwonen. NIEUWVEEN Brug aangereden. Gistermorgen om streeks 10 uur reed een luxe-auto in snelle vaart door de Kerkstraat alhier in de rich ting Nieuwkoop. Toen de auto bij de Ned. Herv. Kerk de scherpe hoek was omgeslagen, bemerkte hij, dat van tegenovergestelde richting een auto naderde, v,lak bij de brug over de Ringvaart. Om deze te ontwijken remde de bestuur der met alle kracht. Dit had echter ten gevolge, dat de ijzeren brugleuning werd aangereden en gedeeltelijk is ontzet, ter wijl de wagen dwars op den brug tot stil stand kwam. De bestuurder, de 22-jarige G. uit Rotterdam, alsmede de eenig inzit tende passagier kwamen er met den schrik af De Rijkspolitie C. Udo maakte wegens te hard rijden, proces-verbaal op, waarbij te vens bleek, dat de bestuurder niet in het bezit was van een rijbewijs. In verband met het onderzoek verzoekt de Rijkspolitie C. Udo, Dorpsstraat No. 158 te Nieuwveen den bestuurder van de auto die op het oogenblik van het ongeval uit de Nieuw-koopsche polder kwam aange reden, vriendelijk zich zoo spoedig moge lijk bij hem te vervoegen. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad der gemeen te Rijnsaterwoude is voornemens om op Maandag, 10 Juli 1939 des n.m. te 8 uur (N. T.) in openbare vergadering bijeen te komen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling schrijven van Ge deputeerde Staten inzake de gemeentere kening 1937. 4. Aanbieding gemeentereke ning 1938. 5. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. WOUBRUGGE Werkverschaffing. Wij vernemen, dat het gemeentebestuur wederom een poging in het werk stelt om een werkverschaf fingsobject uit te voeren ten behoeve var de werkloozen. Reeds enkele malen is getracht door middel van werkzaamheden bij de boeren werkloozen uit den steun te houden. Even- zoovele malen zijn deze pogingen mislukt. Thans wordt de volgende werkwijze ge volgd. Alle in de gemeente wonende boeren zijn aangeschreven op te geven aan den meente-secretaris, of zij op hun bedrijf ex tra werkzaamheden kunnen laten uitvoeren in de eerstkomende maanden, als b.v. slootschieten, kantbaggeren, bokbaggeren enz. Al de verzamelde gegevens zullen ter be oordeeling voorgelegd worden aan de rijks inspectie voor de werkverschaffing en de Ned. Heidemaatschappij. Indien na onder zoek blijken mocht, dat uitvoering moge lijk is, wordt er een centraal werkverschaf fingsobject van gemaakt, wat zeggen wil, dat niet alleen arbeiders uit eigen gemeen te, doch ook werkloozen van elders te werk gesteld zullen worden. De bedoeling er van is duidelijk. Voor het uitvoeren n.l. der genoemde werkzaam heden behoort gebruik gemaakt te worden van arbeiders, die met de werkzaamheden eenigermate vertouwd zijn. Aangezien deze in de gemeente zelf niet in voldoende mate beschikbaar zijn, zal de hulp van buitenge meenten moeten worden ingeroepen. De arbeiders, die tewerk gesteld zullen worden, maken een week van pl.m. 50 uren SASSENHEIM EEN GROOT-BEDRIJF EERT ZIJN MEDEWERKERS. Drievoudig jubileum. Het was wel voor een zeldzaam feit, dat Zaterdagmiddag in de zaal van „Het Brui ne Paard" de geheele directie der N.V. Gebr. v. Zonneveld en Philippo, met da mes, vereenigd was. Drie leden van het personeel n.l. de hee ren H. de Boer, L. Guldemond en D. van Waardenburg, herdachten het feit, dat zij vóór 40 jaar in dienst van deze wereld firma traden. De leiding van de feestviering had de heer Jac. Vreeken, directeur, die namens de N.V. allen welkom heette: de jubilaris sen, den oud-directeur Herm. v. Zonne veld en mevr. v. Zonneveldde Jong, me vrouw d.e wed. J. Philippode Jong en den burgemeester. In een kort woord her dacht spr. de voor eenige jaren overleden directeur J. Philippo, om daarna dit jubi leum een zeer gedenkwaardig jubileum te noemen, vooral in de moderne tijd, die veel goeds biedt, maar waarin ook de te genstellingen tusschen patroon en arbei ders erg worden toegespitst waardoor een goede - verstandhouding niet in de hand wordt gewerkt. Jubilea als de thans gevierde zullen daardoor sporadisch voorkomen en in dat licht bezien hebben deze nog grootere waarde. Spr. feliciteert de jubilarissen met deze mijlpaal waarop zij trots kunnen gaan en waarop de directie eveneens trots gaat. In deze huldiging ziet gij niet enkel een waardeering voor den arbeid maar ook een erkenning dat tusschen leiding en perso neel steeds een goede verstandhouding heeft bestaan. Niet alleen hulde wil spr. orengen maar ook erkentelijkheid voor het :epresteerde daar een bedrijf als het onze niet kan opbloeien zonder de medewer king van menschen als gij, die hun plicht begrijpen. De directie wil een souvenir aanbieden. Een souvenir, want van belooning is geen sprake, dit is niet mogelijk. Aan u, de Boer en van Waardenburg, bieden wij de hier aanwezige haarden aan, een geschenk in overleg met uwe echtgenooten gekozen en voor u, Guldemond, die niet getrouwd zijt, houden wij een zelfde bedrag' beschik baar om daarvoor een aandenken te koo-' pen naar uw keuze. Spr. hoopte, dat de drie jubilarissen nog vele jaren het be drijf zouden dienen en eindigde met het uitbrengen van een driewerf hoera. Daarna werden ververschingen rondge diend en de jubilarissen door allen per soonlijk gecomplimenteerd. De burgemeester, de heer J. P. Gouver neur zeide daarna, dat hij niet gaarne een feest als dit wilde missen om de gelegen heid te hebben zijn hart uit te storten. Het doet spr. goed te mogen constatee- ren, dat in deze toonaangevende zaak de samenwerking tusschen patroons en arbei ders zoo hartelijk is. Goede verstandhou ding moet er zijn wil iets bestendig van duur zijn, en hier is de bestendigheid van zeer langen tijd. Spr. bracht hulde aan Herm. v. Zonneveld onder wie de feestvie renden het langst hebben gewerkt, en wees er op dat het geen gemakkelijke taak is het personeel van zoo'n groot bedrijf te behee- ren, en het bewijst dat de directie van Z. en P. de menschen op juiste waarde weet te schatten. De jubilarissen zijn niet alleen goede werklieden maar ook goede vaderlanders en waar H. M. de Koningin gaarne op de hoogte blijft van groote gebeurtenissen heeft spr. haar doen mededeelen, dat hier 3 personen zijn die 40 jaar bij hun patroon in dienst zijn. Het heeft Hare Majesteit be haagd aan de jubilarissen bij K. B. van 28 Juni 1939 de medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nasau in zilver te ver- leenen. Nadat de burgemeester de versierselen had opgespeld spreekt hij de overtuiging uit, dat zij deze zullen waardeeren: zij kunnen er trots op zijn. Daarna werd door allen het Wilhelmus gezongen. De heer v. Waardenburg dankte namens de feestelingen. Als intermezzo kwamen een aantal jon de dames collecteeren voor het Roode Kruis, waarna door Crescendo een serenade werd gebracht waarvoor de heer Vreeken dankte. Het geheele mannelijk personeel van het bedrijf hier in de omgeving t.w. ongeveer 150 man kwam daarna gelukwenschen. Het was een huldiging Z. en P. waardig. Een zeer smaakvol versierde zaal, waar devolle cadeaux, zeer correcte sfeer, uit stekende organisatie! Allen kunnen met groot genoegen op de zen dag terugzien. DE DRIE JUBILARISSEN EN FIRMANTEN VAN „Z. EN P." hetgeen afwijkt van de bij de boeren gel dende urenregeling. Met opzet is echter deze indeeling gemaakt teneinde de con trole beter te kunnen uitoefenen. Het toezicht op het werk wordt uitge oefend door de Ned. Heide-maatschappij, zoodat de werkgevers eventueele krachten niet met de arbeiders zelf doch met de Heide-maatschappij hebben te bespreken. In de kosten van het werk zal door de overheid een subsidie worden gegeven van minimaal 60 pet. (de mogelijkheid van een hooger subsidie is dus niet geheel uitgeslo ten). De materiaalkosten en verzekerings kosten komen voor rekening van den werk gever. Voor het bokbaggeren levert de huur van de vletten e.d. wellicht een financieel bezwaar waaraan nader aandacht geschon ken, moet worden. Uit de ingekomen aanvragen moet afge leid worden dat men van verschillende zij den huiverig is medewerking te verleenen, juist in verband met hetgeen zich enkele jaren geleden over soortgelijke zaken heeft afgespeeld. Vrees behoeft echter thans niet te bestaan. Naast een betere organisatie zal tevoren nauwkeurig onderzocht worden of het werk doorgang kan vinden. Vindt het doorgang dan is de overheidsmedewerking verzekerd. WOERDEN Onder zandtrein geraakt. Een zekere O. is wederom onder een zandtrein terecht gekomen en brak een been. Hij werd naar Utrecht overgebracht. Fiets meegepakt. Een rijwiel, toebe- hoorende aan mej. v. R. alhier werd ont vreemd toen het eenigen tijd in de Voor straat had gestaan. De politie stelt een on derzoek in. Melkvloed. Bij Grovenbrug had Zater dag een ongeluk plaats, toen een truck met oplegger de bocht door slippen te kort nam. Hierdoor werd de melkkar zoodanig aange reden, dat het paard de poot werd afge- kneld en moest worden afgemaakt. De be stuurder, E., kwam met den schrik vrij. Ruim 300 liter melk kwam uit de bussen vrij en stroomde over de straat. Personalia. Voor het staatsexamen mu ziek (piano middelbaar onderwijs) is ge slaagd de heer C. J. J. Stolwijk. ZEVENHOVEN Bouwplannen. Bij het R.K. Kerkbe stuur bestaan plannen tot het bouwen van een viertal arbeiderswoningen en twee renteniershuizen tegenover de kerk, daar waar nu een rij zeer oude huizen staan. Dezer dagen nam het kerkbestuur een de finitief besluit, dat algemeen wordt toe gejuicht, daar de oude woningen wel erg slecht worden, Het gemeentebestuur stelde vorig jaar voor het gedeelte Noordeind waar de huizen komen een rooilijn vast, zoodat hier tevens een hoog noodige verbreeding wordt verkregen. Wegenverbetering. Met het aanbren gen van een teerdek waarbij tevens ge bruik wordt gemaakt van een lichte wals op alle nog bestaande grintwegen in den polder Zevenhoven, is thans aange vangen, terwijl de dorpsweg en die naar Nieuwveen, aan polder Nieuwkoop behoo- rende, eveneens worden overgeteerd. Nog enkele weken en slechte wegen behooren in deze gemeente tot het verleden. Werkloosheid. Bij de arbeidsbemid deling staat op het oogenblik zes personen ingeschreven, waarvan vijf worden onder steund ingevolge de Rijksregeling. Zoodra begonnen kan worden met den korenbouw en het erwten-maaien, zullen allen werk vinden. ZOETERWOUDE Naar de Missie. Father J. Vaneman is benoemd in de Missie van de Boven-Nijl (Oeganda) in Afrika. Hij hoopt eind Sep tember naar Genua te vertrekken. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. van Nielkerk, bloerrubollenkweeker, te Wassenaar, Katwijkscheweg 41. Cur.: Mr. H. Burgersdijk, Leiden. Miej. M. M. Buch, zonder beroep, te den Haag, Vondelstraat no. 91. Our. Mr. R. C. Broekhuysen, den Haag.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12