OMGEVING RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 10 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 H1LLEGOM R. K. Schaak verband. Vrijdagavond werd in de 'bibliotheek van St. Joseph een vergadering gehouden, om te komen tot op richting eener afd. van het R. K. Dioc. Sohaakverband. De opkomst was matig. De heer H. J. v. d. Linden, voorzitter van het R. K. Sohaakverband te Rotterdam, hield een uiteenzetting van, doel en wer king van het R. K. Schaakvertoand, waarna kap. Langemeijer een opwekkend woord sprak, wijzende op het zoo noodige princi- pieele, ook voor de sport. Hierna traden alle aanwezigen (18 in getal) als lid toe. De be stuursverkiezing had den volgenden uit slag: S. Lieverse, voorzitter, E. Th. la Feber, secretaris, L. C. M. Koeken, penningmeester en J. J. Balm, commissaris. De speelavon den zullen Vrijdagavond gehouden worden. Wij wekken de Kath. Schaakspelers gaarne op, allen toe treden tot de gestidhte ver eeniging. LISSE Personalia. Voor het diploma Schoen winkelier slaagde onze plaatsgenoqt de heer A. A. van Zeist, AJzn., te' 's Graven- hage. Petroleumventers. Naar wij vernemen is in deze gemeente een afdeeling „Lisse en Omstreken" opgericht van den Ned. Bond van Petroleumventers en -bezorgers „Door eenheid sterk". LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Woensdag 12 Juli a.s. des avonds te 8.15 uur komt de raad der gemeente Leidschendam in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot ingebruikgeving van een gymnastieklo kaal Voorstel tot verleening van subsidie in de vervoerkosten van een kind naar een school voor bijzonder buitengewoon lager onderwijs. Wijziging gemeentebe- grooting 1939. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. Voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente. Onderzoek geloofsbrieven van-de benoem de leden van den gemeenteraad. Geboren: Alida Jozina d. van C. W. v. Rijn en E. A. Elfferink Johannes Hen- ricus z. van G. A. Karssemeijer en H. G. L. M. Linssen Maria Gerarda Gemma d. van A. W. M. N. Groenewegen en J. Th. P. Remmerswaal Maarten z. van J. D. Loos en M. H. Lelijveld Martinus Jo hannes z. van M. Verhage en A. M. Ver- heijke Theodora Maria Helena d. van J. S. de Gier en M. Th, in 't Veen. Getrouwd: G. de Haan en N. van Roosmalen. NOORDWIJK-B1NNEN Aanrijding Wilhelminastraat. Op het zeer gevaarlijke kruispunt Heilige Geest- weg Wilhelminastraat alhier had Zondag morgen weer een aanrijding plaats. De wielrijder S. werd daar ter plaatse aangereden door een auto, S. werd tegen den grond geworpen, stond echter weer op met een bebloede hand en zocht hevig schrokken zijn fiets, die verderop lag en gelukkig nog in goede conditie was; zoo dat hij zijn weg weder vervolgen kon, toen hij van den schrik bekomen was. Na eenig oponthoud kon ook de auto mobiliste weer doorrijden, aangezien dit ongeluk dezen keer betrekkelijk goed af riep Voorzichtigheid zij echter geboden op dit drukke verkeerspunt. NOORDWIJK AAN ZEE V.V.V. „Noordwijk Vooruit". Evenals voorgaande jaren zal V.V.V. onder de be- wame leiding van den heer S. Verloop, ge durende het badseizoen meerdere attractie voor de gasten organiseeren; het voor- loopig programma van deze zomerfeesten is als volgt: 20 Juli 8.15 n.m. Openings-Concert door het Fanfare Corps „Excelsior" voor „Landbouw". 9.30 uur Lampion-optocht. 27 Juli 7.30 uur n.m. Voetbalwedstrijd op het strand voor „Seinpost" om de V.V.V.- Wisselbeker tusschen Quick-Boys uit Kat wijk en de vereeniging „Noordwijk". 4 Aug. 8.15 uur n.m. Openlucht Concert van de Harmonie Kapel „Crescendo" voor de „Zeeleeuw". 9.30 uur Lampionoptocht. 11 Aug. 10 uur n.m. Groot vuurwerk op het strand voor het dorp. 17 Aug. 8.15 uur n.m. Openlucht concert door de Harmonie Kapel „Echo der Duinen" 9.30 uur Lampion-optocht. Eenige strandfeesten zullen Woens dag namiddags plaats hebben. Alle attracties worden tijdig per omroeper bekend gemaakt. 25 Juli 8 uur n.m. Schaakkamp voor Bad gasten tegen Noordwijkers in Café „Flora" Kerstraat te Noordwijkbinnen. Opgave van deelname bij N.V. Dorsman's Boekhandel (Filiaal Palaceplein). De Revanche-wed strijd zal plaats vinden op Dinsdag 8 Aug. n.m. 8 uur in „Seinpost". 7 Aug. 8.30 uur n.m. In Casino. Opvoering van de Revue van de Noordwljksche Red wings Brigade. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 12 Juli des namiddags 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Beëediging raads lid R. F. van Kampenhout. 3. Notulen, in gekomen stukken en mededeelingen. 4. Onderzoek van de geloofsbrieven der w benoemde raadsleden. 5. Aanbieding van de rekening van het grondbedrijf over het jaar 1938. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging der bouw- en woningverorde- ning. 7. Idem tot het vaststellen van een verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziektegelden. 8. Idem over het verzoek tot beschikbaarstelling van het gymnastieklokaal der o. 1. school voor de bijzondere scholen. 9. Idem tot verleening van een crediet voor uitbreiding van het secretariepersoneel, wegens uit breiding van de dienst der werkverschaf fing en steunverleening. 10. Idem over het verzoek van de Oegstgeester kappers om te bepalen dat hun winkels in plaats van des Dinsdags vóór 13 uur, na 13 uur geslo ten moeten zijn. 11. Verzoek van J. M. Balsieben om toekenning hoofdenmarge als waarnemend hoofd R. K. school met prae- advies van B. en W. 12. Comptabiliteitsbe- sluit. Rondvraag. SASSENHEIM W. Verhoog f Zaterdagavond is te Leiden op bijna 37-jarigen leeftijd overle den de heer Willem Verhoog. De overledene was o.m. secretaris van de Ver. „De School met den Bijbel'' en vervulde in Gereformeerde kringen meer dere belangrijke functies. De heer Verhoog was algemeen zeer ge zien. Een ieder die het genoegen had met hem in aanraking te komen zal met wee moed dit verscheiden vernemen. Hij ruste in vrede. Parochie-trots. Het sluitingslof van het aanbiddingsfeest werd gisteravond gecele breerd door pater Damianus van der Geest O.P., en de feestpredikatie gehouden door kapelaan A. van Nobelen, beide zonen der parochie. De nieuwe Sassenheimervaart. De werkzaamheden aan den nieuwen Sassen heimervaart zijn thans in vollen gang. De „zwaaikom" bij de Ter Leedebrug is ge reed evenals de schoeiing en losplaats daar. De „vlechttuinen" langs de geheele oever zijn voltooid en groote hoeveelheden oude steenen zijn gestort om de oeverver dediging hecht en sterk te maken. Bijna drie vakken van 100 M. zijn met de hand uitgegraven en 2 baggermolens zijn aan gekomen om de uitgegraven gedeelten op diepte te brengen. Om deze gevaarten on der de Sassenheimerbrug door te krijgen moeten zij gedeeltelijk gedemonteerd wor den. Met een is dit reeds geschied. Bij het weder-opbouwen is men echter zeer on fortuinlijk: tot 2 maal toe is een gedeelte der aandrijf installatie in het water geval len, en ligt er nu nog in. Er wordt hard gewerkt maar de meeste bollen zullen dit jaar nog wel door de oude sloot naar hun bestemming gaan. Roode Kruis-collccte. De Zaterdag j.l. alhier gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis heeft 'n bedrag van f 121.21 y. opgebracht. VOORHOUT Tafeltennisclub „D.E.S." Onder voor zitterschap van den weleerw. heer G. J. M ten Have, kwam de tafeltennisclub D.E.S. in de kleine voorzaal van het parochiehuis in ledenvergadering bijeen. Zeer velen had- zoodat de voorzitter in zijn welkomstwoord den aan de uitnoodiging gehoor gegeven, zich verheugde over de goede opkomst. Hierna las de secretaris de notulen der laatstelijk gehouden ledenvergadering, wel ke onveranderd werden vastgesteld. In verband met eenige ingekomen be dankjes van enkele leden, werd thans de promotie-degradatie van de tweede klasse uitvoerig besproken. Het resultaat dezer conferentie werd, dat geen der leden de dupe zou worden van een eventueele de gradatie, zoodat de spelers die op de plaat sen 3 en 4 van onder gerekend, niet zullen behoeven mede te spelen in de degradatie wedstrijden. Vervolgens kwam aan de orde de be spreking of er al dan niet zal worden over gegaan tot het aanstellen van een trainer voor het nieuwe seizoen. Begrijpelijk zal hiervoor een klein financieel offertje wor den gevraagd van de leden, om daaruit de kosten van vervoer van den trainer, die van Haarlem moet komen, te kunnen be kostigen. De trainer stelt zich gaarne gratis voor dit doel beschikbaar. Zonder hoofde lijke stemming werd hiertoe dan besloten. Degene, die belangstelling heeft om van de trainingsgelegenheid onder beproefde lei ding gebruik te maken, kan zich hiertoe bij het bestuur opgeven. De trainingsavond zal worden gehouden des Zaterdagsavonds in het Parochiehuis. Thans kwam de bestuursverkiezing aan de orde, omdat bij een vorige gelegenheid het thans zittende bestuur slechts door 8 le den was gekozen. Het bestuur heeft daar om gemeend enbloc te moeten aftreden en stelde zich wederom herkiesbaar. Na enkele stemming werd de vice-voorzitter, de heer J. van Nouland Thzn., herkozen, terwijl eveneens de bestuursleden C. van Wouw en B. van Kampen voldoende meerderheid van stemmen verwierven om wederom in het bestuur zitting te kunnen nemen. Na stem ming en herstemming moest het bestuurslid Noc. van der Meij zijn plaats afstaan aan Dirk Ruijgrok, die met meerderheid van enkele stemmen deel ging uitmaken van bestuur. In het belang eener goede regeling der competitie werd het allerwege nuttig en noodig geacht, dat de algemeen-competitie leider naast zich kreeg een competitie-lei- der voor iedere klasse afzonderlijk, waar toe dan ook werd besloten, terwijl de be noeming van deze functionarissen zal plaats vinden in de eerstvolgende najaarsvergade ring. Den voorz. verheugde het zeer ditmaal te kunnen overgaan tot uitreiking van de prijzen, welke door de kampioenen in iede re klasse zijn behaald geworden. Zoo mocht spr. de kampioen eerste klasse, Henk van der Plas hartelijk gelukwenschen met het behaalde succes, evenals Bep Vlasveld van de tweede klasse en Jan Hoek van de der de klasse, in de hoop, dat zij met hetzelfde enthousiasme het niewe seizoen zullen tegemoetgaan. Bij de rondvraag sprak de scheidende se cretaris Nic. van der Meij, woorden van ge- lukwensch tot de herkozen en het nieuw gekozen bestuurslid. De voorz. sprak een woord van dank aan het adres van den scheidenden secretaris, voor het zeer vele en zeker niet altoos gemakkelijke werk door hem verricht, hetwelk in zooverre toch vruchtbaar genoemd kan worden, dat D.E.S. thans behoort tot de meest bloeiende onderafdeeling der St. JosephsgezellenVer- eeniging. Met den groet der jongeren sloot de voorzitter deze bijeenkomst onder dankbe tuiging voor de goed opkomst en de aan genaam gevoerde besprekingen. Collecte!! Door B. en W. is aan het plaatselijk comité voor christelijke werk kampen, waarin jeugdige werkloozen wor den ondergebracht, vergunning verleend tot het inzamelen van geld door middel van bonnen. Volgens het laatste besluit van dit college is het slechts vergund om deze ver koop te doen plaats vinden aan de huizen der protestantsche ingezetenen, VOORSCHOTEN Bijzondere Hoogere Burgerschool Instituut Wullings. Geslaagd voor het eindexamen afd. A: M. Oh. H. Hugenholtz, Delft, W. de Jonge, Bandoeng, J. F. Jongepier, Hillegersberg, J. A. Kopp, den Haag, A. J. Oosterwerff, Leeuwarden, W. R. Poesemann, Soeraibaja, Th. Riel, den Haag, P. D. N. de Ronde, Maastricht, Ch. P. J. van der Sluis, Rotter dam, N. C. van Vonno, Breda, M. Plaisier, dien Haag. K.J.M.V. De sportwedstrijden tegen de Josephsgezellen, welke aanvankeuijk morgen zouden aanvangen, zijn na weder zij dsch overleg, voorloopig uitgesteld. Hoogstwaarschijnlijk zal dit sportprogram in Augustus worden afgewerkt. Woensdag 12 Juli a.s. is er een binnenbij- eenkomst, waarin twee leden zullen wor den geinstalleerd. Deze bijeenkomst vangt aan om half negen n.m. ZILK Uitstapje Congregatie „H. Familie". Bij voldoende deelname zal de Congregatie van de H. Familie dit jaar tegen einde AUg. een reisje maken. Reeds is het reisplan uit gewerkt, dat luidt: De Zilk, Amsterdam, Diemen, langs Weesp, Hilversum, Utrecht, Zeost, Doorn, Amerongen, Wageningen, Heelsum, Ter Aa, Weterbouwing, Arnhem, Velp, Roosendaal, Steenen Tafel, Sonsbeek, terug via Ede, Amersfoort, Amsterdam, De Zilk. Men kan zich opgeven bij de prefec ten. ZOETERMEER .Voetbal. Zaterdagavond speelde D. S. O.-junioren tegen B. S. V.-junioren. Tot de rust hadden de gasten het beste spel. De stand was toen reeds 31 voor B. S. V. Na de rust kwam D S O. er wat beter in en haalde den achterstand in, doch daarna nam B. S. V. de leiding weer (4—3). Enkele minuten voor het einde maakte D. S. O. nog net gelijk, zoodat het einde kwam met 44. Te Moercapelle speelde D. S. O. een ne derlaagwedstrijd tegen Blauw Wit aldaar. D. S. O. won daar met 63. Dit is de groot ste overwinning die D. S. O. ooit op Blauw Wit behaalde. Personalia. Geslaagd voor het eind examen H. B. S. de heeren H. Baxmeier en J. Bos. ALPHEN AAN DEN RIJN STREVEN NAAR COLLECTIEF CONTRACT Actie van fabrieksarbeiders-bonden Vrijdagavond werd een gecombineerde vergadering gehouden van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders; de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders en de Nederl. R.K. Fabrieksarbeidersbond „Sint Willibrordus", onder leiding van den heer JJac. van Noort, voorzitter van de Ned. Bond van Chr.. Fabr. arbeiders. Deze zette allereerst het doel van deze vergade ring uiteen die belegd was om kennis te nemen van de pogingen die waren aange wend om te komen tot een ollectief arbeids contract. Hij was er van overtuigd dat ook het collectief arbeidscontract voor de Rijn stree kvan groote beteekenis was en de verkrijging daarvan zeker moet en kan plaats hebben. Als spreker trad op de heer C. v. d. Wal, hoofdbestuurslid van de Ned. Bond van Chr. Fabrieksarbeiders die de gang van zaken mededeelde. De eerste pogingen om tot een saamspreking te komen waren ge daan op 7 Januari en nu is het 7 Juli ge weest en nog steeds is het resultaat nihil en voor de arbeiders bij de werkgevers „geen gehoor." Was aanvankelijk in de Dakpan- en Betonindustrie geen geordende prijsregeling, nu deze er is kan voor het afwijzen van elke onderhandeling geen rede meer bestaan. In de Rijnstreek bij de A.V.W. kwam men niet in de gelegenheid om de verlangens der arbeiders behoorlijk mon deling toe te lichten. Landelijk d.w.z. voor de provincie Gelderland, Utrecht en Zuid- Holland kwam het wel tot een saamspre king, maar daar bleef het ook bij. Dit be- teekent dus dat de ongelimenteerde toe standen zoo blijven als ze waren. Of de concurrentiestrijd wordt over de ruggen der arbeiders door de werkgevers gevoerd. Evenwel willen de arbeiders, die groote offers hebben moeten brengen hierin niet berusten. Zij zijn er van overtuigd, dat wat in Limburg reeds is, hier ook bereikt kan worden, en desnoods door een meer agres sieve houding wat echter door de vakbewe ging niet begeerd wordt. Om tot die hou ding te komen is allereerst een vergadering gehouden van die bedrijven van Leiden tot Utrecht, waar unaniem werd uitgespro ken dat het rechtsgevoel eischt dat in deze zaak niet mag worden berust. De redenen hiervoor zijn ten eerste: dat het een zeer billijke eisch is; ten tweede: dat gezond overleg een eerste vereischte is voor een gezonde samenwerking; ten derde: dat dit de welvaart der bedrijven en den bedrijfs- vrede zekerlijk zal bevorderen. Deze con- clussie is ondersteund door al de leden vergaderingen welke inmiddels zijn gehóu den. Waar men in het algemeen in groot verband niets heeft bereikt, zullen de orga nisaties zich het recht voorbehouden, om waar dan ook, hun ideaal te verwerkelijken, wat reeds bij enkele bedrijven is gelukt, terwijl in verschillende bedrijven nog be sprekingen worden gehouden. Ook de heer Rippen, vertegenwoordiger van de Ned. Vereeniging van Fabrieks arbeiders sprak in gelijken zin. Ook hij laakte de houding der werkgevers, vooral die van de Alphensche Vereeniging van Werkgevers. De heer v. d. Werf van de Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond deelde mede, dat hij er genoeg van had, om altijd maar weer te berusten in de zaken zooals ze zijn. Het geduld is nu teneinde. Het feit, dat geen enkele werknemer zeggenschap heeft, hoort in deze eeuw niet meer thuis. Waar hij de overtuiging is toegedaan dat wat wordt gevraagd en volkomen redelijke zaak is zal aldus spreker, de besturen niet mogen rusten tot dat het ideaal verkregen is. Alles is ongeordend, voor vacantie is geen enkele regeling; de doorbetaling van Chr. Feestdagen, ieder doet dat op zijnen wijs. Dit kan en dit mag niet. Nadat de hoofdbestuurder opdracht was gegeven te doen wat mogelijk was werd deze vergade ring die door zeer vele arbeiders was be zocht gesloten. HOOFDFILMS Het schip der ver vloeking. (Warner Baxter. Freddi Bar- Tholomew). Het laatste nieuws is liefde (Loretta Young, Tyrone Po wer). Ultimatum (Erich von Stroheim, Dita Parlo). De Visschersjongen. (Bobby Breen, Let Carillo). Alaska (Hans Al- oers). Complot in Holly wood. (Leslie Ho ward, Joan Blondell) Jongenshart (Mic key Rooney). De sprong in het ge luk (Fritz Schulz, Felix Bressart). Chineesch goud. (Gary Cooper, Ma deleine Carroll). Zinga. (Paul Robe- I son). Avontuurlijk- dramatisch Komisch Sensationeel- humoristisoh Zang en spanning AANVANGSUUR lederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur. Matinee Zaterdag en Woensdag 2 uur. lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Waar niet allen In Alphen maar ook in de geheele Rijnstreek soortgelijke verga deringen zyn gehouden vernamen wij, dat die allen zonder uitzondering een zeer een parig en sterkwillend karakter droegen, doch niet allen voor werknemers en werk gevers, maar ook voor middenstand enz. is het te wenschen dat arbeiders en fabrikan ten elkander zullen vinden, zonder dat een conflict noodig zal zijn. Aanbesteding. Door B. en W. der ge meente Alphen aan den Rijn is Zaterdag in het Raadhuis aanbesteed volgens bestek nr. 3.: „het herstellen, onderhouden en ver nieuwen van verschillende gemeente eigendommen en het doen van leveringen gedurende het jaar 19391940. Er is als volgt ingeschreven; Perceel 1. Metselwerk: L. v. d. Leek 1694.—; A. Vonk 1525.—; A. J. J. v. Engelen 1499.—; J. en P. v. Wijk 1488.—; W. v. d. Helm 1467.—; F. Donker 1449.—; W. Barreveld 1427.—; Fa. Snel en Henrij 1399.—; H. Oudenes 1398.—; D. J. Wen- ting 1389.—; J. Tolk 1185.—. Perceel 2. Smidswerk: Th. A. Rozestraten 690.H. A. Haverkamp 559.50; Gebrs. Rozestraten f 559. Perceel 3a, b en c, Schilderwerk: Verhoef a 1932.—, b. 695.—, c. massa ƒ2627.—; W. v. Diest a 1930.—, b 640.c massa 2290.fa. Taverne perc. b. 378. Perceel 4. Loodgieterswerk: fa. Bonte 305.Oosterom 265.75; fa. v. d. Lin den 248.48. Alle inschrijvers wonen te Alphen aan den Rijn. Eindexamen Chr. H.B.S. Voor het eind. examen B. zijn geslaagd de dames: Auggusta W. F. Jacobsen; Hermina Scherp- bier en de heeren Joh. Boer, Nieuwkoop; D. Boot; C. Driesprong, Boskoop; J. v. Ghe- sel-Grothe, Bodegraven; H. Goedhart; H. A. Groeneveld; P. H. v. Hellemond; P. Hulscher, Bodegraven; B. G. de Joode, Bodegraven; D. L. L. Kal; D. Klinkeberg; P. Koelmans, Boskoop; J. v. Leeuwen, Bodegraven; L. U. Leeuwenhoek; A. v. d. Meent; C. J. v. Muiswinkel, Bodegraven; P. Oskam; J. S. Schrijver, Boskoop; J. Ubbink, Leiden; J. P. Wijsman, Boskoop; J. v. Winkel, Bodegraven. Waar geen woon plaats vermeld wonen geslaagden te Alphen aan den Rijn. Alle leerlingen zijn geslaagd. Een beruchte plek. Zaterdagavond is de wielrijder J. H. nabij de fabriek van de firma van Dijk in de Roodhuisstraat aan gereden door den autobestuurder W. B. alhier. De wielrijder werd tegen een tegel tas geworpen waarna hij op de grond viel en zijn rechterbeen heeft gekneusd. Visch was verstandig. Op den Rijn nabij Harenswouds werd door de Henge- laarsvereeniging „Ons genoegen" te Alphen een wedstrijd gehouden. De deelnemers waren vol animo om als prijswinnaar uit den stryd te komen, maar de visch liet op zich wachten. Zelfs moest om den troost prijs worden verlengd. De uitslag werd als volgt: 1. A. C. Hoet; 2. D. v. d. Broek; 3. J. Mulder; 4. L. Jansen; 5. J. v. Zwieten Sr.; 6. P. J. v. Zwieten; 7. P. A. Hcneij; 8. J. Altijdwat; 9. C. Gans; 10. P. v. Veen; 11. J. v. d. Ben. De troostprijs behaalde C. Ra- vensbergen. ROELOFARENDSVEEN Ziekenhulsfonds. Gistermiddag hield het R.K. Ziekenfonds „St, Vincentius Paulo" een buitengewone algemeene leden vergadering. Het doel hiervan was om de goedkeuring der leden te verkrijgen inzake een belangrijk bestuursvoorstel. De voorz., heer G. Hölscher, verwees bij zijn inleiding hiertoe naar de reeds gepubliceerde be kendmaking in het „Goede Zaad". Het is n.l. gebleken, aldus spr., dat aan de uit zending van t.b.c.-patiënten groote moei lijkheden verbonden zijn. Naar aanleiding hiervan zijn besprekingen gevoerd tusschen de besturen van het ziekenhuisfonds en het Wit-gele Kruis, waarna het ziekenhuis fonds heeft voorgesteld om bij uitzending van leden van het fonds naar een sanato rium, één keer 35 dagen verplegingskosten uit te keeren. In verband met de soliditeit van het fonds meent het bestuur, deze last op zich te mogen nemen, en wanneer alles een normaal verloop heeft, zal dit ook geen grootere financieele lasten met zich bren gen. Voorts zegde spr. aan het Wit-Gele Kruis toe een bedrag van f 200, om daar mede de thans te nemen maatregel met te rugwerkende kracht van een jaar te doen zijn. Ook de heer Joh. v. d. Meer, secr. van het fonds, verschafte nadere inlichtingen over de te ondernemen financieele lasten, daar bij vaststellend, dat gemiddeld per jaar op een tweetal uitzendingen gerekend moet worden. De heer Cl. Stöckmann, voorzitter van het Wit-gele Kruis, vestigt er de aandacht oyp, dat het bestuursvoorstel in de leemte wil voorzien, dat voor L.T.B.-leden geen speciale regelingen zijn t.o.v. t.b.c.-pati ën- ten. Vooral voor de tuinders dus moet dit voorstel van groot belang worden geacht. Nadat het bestuursvoorstel voldoende was besproken, vroeg de voorzitter de meening der vergadering, waarna het werd aange nomen. De heer Hölscher dankte bij de sluiting allen, die ondanks de ongeschikte tijd blijk van attentie hadden gegeven. Spr. beklem toonde vooral het groote nut, van het eigen ziekenhuisfonds, waarvan de voordeelen rechtstreeks aan de leden ten goede komen. Met de opwekking om eensgezind samen werkend het fonds door het lidmaatschap te steunen en dankend voor de verleende toe zegging, sloot de voorzitter de vergadering.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11