OMGEVING Mierendoodpoeder Rodax, Flit, Shelltox, Rids S. A. BR0ERSE Haarlemmerstr. 68 - Telef. Myra. het elfje en de booze kabouter Zwartvoet DONDERDAG 6 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 katwijk aan den rijn Het vliegveld. Het aantal te werk ge stelden aan het vliegveld heeft thans de 2000 overschreden. Het zijn werkloozen uit Leiden, Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Voorhout, Voorhchoten, Was senaar en Hazerswoude. Er wordt gewerkt in drie ploegen, een ploeg die van v.m. 4 tot n.m. 1 uur werkt, een groep van 1 tot 10 uur n.m. en een groep die werkt van v.m. 7 uur tot n.m. half 5. Ter 1 October moet drievierde van het werk klaar zijn. De boringen voor de gebouwen hebben he den ook plaats. katwijk aan zee Badgasten. Het getal inj J schreven (badgasten is de 1200 reeds gepasseerd. Dit getal is echter aanmerkelijk lager dan vorig jaar op dezen datum. Het wachten zal zijn op mooier weer aan het strand. lisse Aanbesteding. De uitslag van de on der architect C. W. Barnhoorn plaats ge had hebbende aanbesteding van 32 wo ningen voor rekening van de R.K. Woning- bouwvereeniging „Het Gezinsbelang'' te Lisse is als volgt: Bouwmaatschappij Hol leman, Santpoort 66.924.E. Schuit, Hillegom f 63.800.—; Fr. Daudeij en Co., Lisse 59.945.—; J. M. Krijger, Berg ambacht 62.550.—; S. A. Sanders, Delft 73.200.W. J. Bergshoeff, Alphen aan den Rijn 69.900.—; D. Fr. Visser, Wierum 78.500.G. Visser, Wierum 77.600. J. Erich, Dokkum f 79.300.—; M. A. Ha mers, Dordrecht 70.470.—; G. Santman, Coevorden f 67.840.—; Roelofs-Haase en Markvoort, Rijssen f 65.760.—; T. Terlouw, Nieuwerkerk aan de IJssel 76.500.P Schram, Berlicum 75.800.J. J. M. Jetten, Nijmegen 69.700.—; Gebr. Bruns, Almelo 65.980.—; P. Veenis, Amsterdam 76.000.—; J. de Haan, Ternaard 78.700.—; van der Putten, Haarlem 66.375.—; Brandsma en Bakker, Haarlem 71.340.B. Ridderbos, Muideft 76.850.— Mantjes, Westerlee 77.500.H. Duit, Winschoten 76.300.—; E. Dik, Heiligerlee 76.800.—; J. v. d. Meer, Bussum 74.700. J. N. Kranenburg, Delft 61.900.G. van Eik en W. Hoogstraten, Oestgeest 63.300.W. Timmer, Groningen 68.500.—; J. Fijan. Nieuwerkerk aan den IJssel 84.000.—; D. van Tilburg, Noord- wijk aan Zee f 70.800.—; J. Stegewans, Murmerwoude 81.250.R. Kuijper, Heilo 65.000.—. Het bouwwerk was door den architect begroot op een som van 67.000.Laag ste inschrijfster was de fa. Daudeij en Co. te Lisse voor de som van 59.945.De gunning van het werk is aangehouden. Harmonievereen. „Adolf Kolping". Deze vereen, gar Dinsdagavond een concert in het H.B.G.-gebouw, hetwelk daartoe door de directie bereidwillig was afgestaan. Een talrijk publiek volgde met belangstel ling de uitvoering van de diverse nummers en bewees door een hartelijk applaus, dat dit concert zeer in den smaak viel. Onder andere werden nog de beide concoursnum mers uitgevoerd, Ballet Suite van Popy en Egmont-ouverture van Beethoven. Op de alereerste plaats verdient een woord van waardeering en lof ons politiecorps dat zeer accuraat is om tijdens de uitvoeringen het publiek tot stilte te manen en zoo noo- dig niet ontziet om onwilligen te verwij deren of aan een bonnetje te helpen. Wij willen dan ook openlijk erkennen, dat het tegenwoordig tijdens de concerten reeds veel verbeterd is bij eenige jaren terug. Doch het publiek zelve kan ook nog meer medewerken door tijdens het spelen der nummers niet onnoodig te spreken of la waai te veroorzaken. Wij, hopen dan ook, dat dit nog steeds beter moge worden en daardoor de muziekliefhebbers ongestoord van de programma's kunnen genieten. Bij het behaalde succes van Adolf Kol ping op het Bondsconcours op Zondag 24 Juni j.l. werd door de jury-leden de op merking gemaakt, dat A. K. thans groote behoefte heeft aan pauken en hobo en nog meerdere instrumenten. Daar echter de kas niet toelaat deze hoognoodige instru menten aan te schaffen, moet naar midde len worden uitgezien om de noodige gel den bij elkaar te krijgen. Het voornemen bestaat dan ook om te komen tot oprich ting van een pauken-fonds zooals op meer dere plaatsen bestaat en daardoor met het verkoopen van bonnetjes en dergelijke te trachten het benoodigde geld bijeen te krijgen. Het bestuur hoopt dan ook dat dit t.z.t. moge slagen. Echter zou het een dank baar onthaal vinden, indien van de zijde der burgerij een stap in deze richting ge daan werd en men eens spontaan een goed begin aan dit fonds wilde géven. A. K. houdt zich beleefd aanbevolen en is met het vaste voornemen bezield Lisse's publiek te dienen door het geven van goede con certen en medewerking bij nationale of plaatselijke gebeurtenissen. De vereen, hoopt dan ook van harte dat binnen niet al te langen tijd het corps met bovenge noemde mooie instrumenten verrijkt zal wezen. noordwijkerhout Bitumeering 's-Gravendamscheweg. Deze week wordt een aanvang gemaakt met het aanleggen van betonnen banden langs den 's-Gravendamsche weg door de provincie. Deze weg wordt n.l. nog dezen zomer van een bitumen deklaag voorzien. Geen stenntrekkenden meer. Alle steuntrekkende werkloozen in deze ge meente zijn momenteel geplaatst in de werkverschaffing of zijn met toeslag aan het bloembollen pellen, zoodat deze week dit jaar voor het eerst niemand steun trekt. Bloembollenbeurs. De derde bloem- bollenbeurs gehouden in het Gouwenberg was druk bezocht. Er was echter geen vlugge handel, wat wel te wijten zal zijn aan den onzekeren politieken toestand en aan de invoer-moeilijkheden voor Amerika. noordwijk Melkwagen in brand. Hedenmorgen te ongeveer half negen geraakte door het warm loopen der motr de motorcarrier van den melkhandelaar de V. alhier in brand op den Heerenweg. De heer de V. kon zich spoedig in veiligheid stellen en bekwam slechts lichte brandwonden aan de han den. Nadat met flinke knal de benzinetank uit elkaar was gesprongen, kon de flinke voorraad melk en zuivel nog gered wor den. Het achterste gedeelte der motor carrier brandde geheel uit. oegstgeest Personalia. Voor het arts-examen le gedeelte is aan de Universiteit te Amster dam geslaagd de heer L. K. van Lier. stompwijk Gered. Gisteren liep het 6-jarig zoon tje van K., van de Meerlaan, vlak langs den kant van den Stompwijksche vaart aan de Dr. v. Noortstraat. De veldwachter Pauwels, die het ventje had zien loopen, miste hem plotseling en spoedde zich naar de plaats, in de veronderstelling, dat het te water was geraakt. Deze veronderstel ling bleek juist te zijn, het kereltje was in het water gevallen en lag hulpeloos te spartelen. De veldwachter sprong in de vaart en bracht den jongen op het droge. Na hem over de knie gelegd te hebben, om het binnengekomen vuile water te verwij deren, heeft hij den jongen naar de ouder lijke woning gebracht. Vermoedelijk zal het ongeval voor het jongetje geen nadee- lige gevolgen hebben. sassenheim Vrouwenbond. Twee bussen van Beuk, bevattende 57 leden van den R. K. Vrou wenbond startten Woensdagmorgen om 8.15 voor de jaarlijksche uitgaansdag, ach terlatende een zwerm kinderen die allen wenschten dat moeder laat thuis zou ko men. Over Leiden, langs den Rijn via Al phen, Bodegraven, Woerden en Harmeien, werd de mooie brug over het Twente- Rijnkanaal benut om Utrecht te bereiken. Langs de Singels werd Utrecht verlaten en kwam men via de Bilt en Zeist spoedig op de plaats van bestemming: de Pyramide van Austerlitz. Aankomst 11 uur, vertrek 12 uur. Eenige dames hebben hier „ezeltje gereden", anderen vermaakten zich met andere attracties in de speeltuin. Om 12 uur werd de reis via Woudenberg, Scher- penzeel, Barneveld voortgezet om over Ede het tweede doel der reis: Apeldoorn, te bereiken waar men om pl.m. 2 uur aan kwam. Men bezichtigde daar het Paleis Het Loo (niemand thuis), de Julianatoren, waar men thee dronk en vertrok om half 4 naar Hilversum. Door schitterende bos- schen en heidevelden ging het over Voort- huyzen en Amersfoort naar Soest om via het Prinselijk Paleis Hilversum te bereiken waar een diner in Heck's stond te wach ten. Om kwart over 6 werd de K.R.O.-stu- dio bereikt waar de dames rondgeleid wer den om de verschillende lokaliteiten en in richtingen te bezien. Om half 9 werden de gastheeren verlaten om na een tocht door Hilversum waarbij o.m. Dudok's schepipng werd bewonderd, via de pas geopende nieu we weg Schiphol te bereiken over Amstel veen. Onder een hevige onweersbui werd de reis door de Haarlemmermeer voortge zet en om half elf was men thuis. Eervol ontslag. Aan den heer L. C. Mondriaan, onderwijzer aan de R. K. Jon gensschool L. O., is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De heer Mondriaan zal gebruik maken van de bepalingen omtrent vervroegd pen sioen en onze gemeente verlaten. Ingekomen: Mej. A. A. Wijntjes, van Wassenaar. Mej. J. M. Bouwman, van Wonseradeel. Vertrokken: A. C. den Houdijker geb. Buitendijk, naaT Nieuwer Amstel. Mej. W. M. van der Wereld naar Voor hout J. van der Kwaak, naar Katwijk. Mej. Joh. van der Kwaak, naar Heem stede. Mej. J. C. Bemelman, naar Gro ningen. voorhout ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN A. EGGEN. Als gemeente-veldwachter. Gistermiddag te omstreeks 3 uur begon de klok van het gemeentehuis te luiden, en hiermede werd de officieele herden king van het zilveren ambtsjubileum van den heer A. Eggen als gemeente-veldwach ter aangekondigd. In de raadzaal, die met tafelstukjes en palmen was versierd, hadden inmiddels de heeren mr. G. T. W. van Berckel, burge meester, en G. Bulten, oud-burgemeester dezer gemeente, de heeren wethouders en leden van den Raad. dr. H. A. G. Bots, eerw. Br. Modestus, namens den eerw. Overste, de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente, het dagelijksch be stuur van de Algemeene Politebond en be sturen van de Hanze en D. V. V. een plaats gevonden. Onder klokgelui reed de auto, waarin de De Oegstgeesters in Echternach Nadat gisterenmiddag eenige wandelin gen in de omgeving waren gemaakt, werd te half zeven het Rozenhoedje gebeden, waarbij de intenties, die aan de bedevaart gangers waren meegegeven, niet vergeten werden. Na het souper volgde een kleine trip in de omgeving. Bij den terugkeer naar de hotels begon het flink te regenen, doch he den was de lucht weer opgeklaard en de hooge temperatuur wat afgekoeld. De avond werd in opperbeste stemming, in een gezellig samenzijn doorgebracht, waarbij mej. Sophie de Rooy een geweldig succes oogstte met een tweetal gedichten op de Bedevaart en op de „Klokkenverzui- pers" (zooals de Oegstgeesters worden ge noemd). Vanmorgen om half 9 had in de basiliek wederom een gemeenschapsmis plaats, op gedragen door pastoor Looyaard. Na de H. Mis werd het orgel bespeeld door Abr. Martijn, die op zijn instrument de vreugde en dank van de Oegstgeester pelgrims in schoone, begeesterende klan ken uitvierde. Na het ontbijt heeft Kanunnik Kaiser uit Echternach uitleg gegeven van de ba siliek en de Willibrord-relieken, daarbij dit onderwerp tot in de finesses behande lend. Vanmiddag is een autotocht gemaakt door het Groot-Hertogdom, waarbij een bezoek werd gebracht aan Viand en (een der stamsloten van Oranje-Nassau) en Clervaux. De terugreis geschiedt over Diekirch. Den thuisblijvers tegen wil en dank kan de verzekering worden gegeven, dat het reisgezelschap, onder de goede en geestige leiding van den heer G. Schlatmann, goed op dreef is en eensgezind en in een pret tige stemming de reis volvoert. Morgenavond omstreeks 11 uur kunnen de reizigers thuis worden verwacht; de reis wordt onderbroken te Utrecht, waar een afscheidsmaal gegeven zal worden. jubilaris met zyn echtgenoote gezeten wa ren, voor, afgehaald door den voorzitter van den Alg. Ned. Pol. Bond, afd. Zuid- Iiolland. De burgemeester opende deze bijeen komst en richtte zich tot den jubilaris on geveer met de volgende woorden. Vanaf 16 Juni jongstleden verkeert de gemeente met u in een zekere feeststemming newel om dat ik persoonlijk er prijs op stelde deze plechtigheid te leiden en mede te maken. Wat de reden is waarom dit jubileum zoo feestelijk wordt herdacht, moge hierin zijn beantwoording vinden, dat gij, jubilaris, een beroep gekozen hebt dat moeilijk is maar mooi. Gij hebt de kunst verstaan iets moois van uw beroep te maken, door an deren de behulpzame hand te bieden ook al werd het niet van u gevraagd. In de practijk moet een veldwachter schrik en ontzag inboezemen tegenover hen die trach ten den verkeerden weg in te slaan, ter wijl de aanwezigheid van een veldwachter anderzijds respect en vertrouwen moet in boezemen bij allen, die op het goede pad wenschen te blijven wandelen. Gij hebt u in die 25 jaren geoefend, waardoor gij u een groote dosis tact hebt eigen gemaakt. Daarom herdenkt ook de gemeente deze gebeurtenis, ook al omdat zij weet, dat spe ciaal in een kleine gemeente als deze meer tact noodig is, omdat er meer critiek is. Die tact mag niet ontaarden in slapheid, maar zeker ook niet in tyrannie. Uw aan geboren gemoedelijkheid staat ons borg er voor, dat dit laatste zeker niet zal voor komen, terwijl de practijk ook het tegen deel van de eerste bewering nog nimmer heeft bevestigd. De gemeente heeft zeer bewust uw jubi leum willen herdenken, ten bewijze waar van spr. den jubilaris een gesloten couvert overhandigt. Als zijn onmiddellijke chef, zegt de bur gemeester verder, heeft hij steeds bewon dering gehad voor den ijver, speurzin en tact in meer moeilijke zaken waarvoor ook sprekers ambtsvoorganger, burgemeester Eulten op ondubbelzinnige wijze bij een vroegere gelegenheid getuigenis heeft af gelegd. Het is spr. een groot genoegen hem hier aanwezig te zien en hetgeen ook voor u. jubilaris, ongetwijfeld een satisfactie moet zijn. Met de wensch, dat de samen werking, zooals deze tot dusverre steeds is geweest, zich blijvend zal mogen voort zetten. Wethouder Van Reisen, thans het woord verkrijgende, richt zich tot den feesteling, er van overtuigd zijnde te spreken namens degenen, die hier niet het woord kunnen voeren. Deze spr. gewaagt van den speur derszin van den jubilaris, welke speurzin meermalen gebleken is van buitengewo nen aard te zijn. Wat wij nog meer in u pryzen, aldus spr., is dat het u ook aan in telligentie niet heeft ontbroken, waarvan gij meerdere malen hebt blijk gegeven. Meer speciaal voor de bloembollenkwee kers hebt gij vaak verdienstvol werk ver richt, zoo zelfs, dat hier bewaarheid ge worden is, dat ieder die zich zal verlusti gen zich zal vergrijpen, omdat toch onze veldwachter hem te gald af was. Oud-burgemeester Bulten zegt, uit defe rentie voor de vriendelijke uitnoodiging van den burgemeester en mede uit sympa thie voor zijn oude veldwachter Eggen naar deze officieele herdenking te zyn ge komen. Eggen, zoo vervolgt spr., heeft 18 jaren van mijn ambtsperiode dienst ge daan tot de volle tevredenheid-zijner su perieuren. Men merkte ook niet, dat Eg gen dienst deed. Dan, als anderen rust ten, was hij vaak in dienst. Hij heeft on overtroffen dienst verricht, en wist daar bij de collegialiteit zijner ambtgenooten steeds in hooge eere te houden. Altijd wa ren zijn adviezen en rapporten betrouw baar. De gemeente mag daaron: dankbaar zijn met zulk een veldwachter. En wanneer spr. hier den lof toezwaait aan den jubi laris dan mag bij zeker in dien hulde ook diens echtgenoote wel betrekken, die bij nacht en ontij zijn steun en hulp moest missen als hij anderen ter hulp kwam of geroepen werd zijn plicht te doen. Een po litieman, die een goeie vrouw heeft, moet daarom ook een goed politieman zijn, om dat zij ongetwijfeld mede deel heeft en heeft gehad aan zijn vorming als veld wachter. Als bewijs van erkentelijkheid overhandigd spr. den jubilaris een blijvend aandenken, waarna de thee werd geser veerd. Na dit korte en welkome intermezzo, want het was inmiddels warm geworden, was het woord aan den voorzitter van den Provincialen Bond van gemeenteveldwach ters, den heer C. van der Werff uit Vlaar- dmgerambacht, die den jubilaris een ge- calligrafeerd gedicht overhandigde en hem in dichtvorm toesprak, waarin hij het werk zame leven van den feesteling aan een na dere beschouwing onderwierp en in zijn hulde ook zijn echtgenoote betrok, wien spr. een bouquet bloemen aanbood, en den jubilaris een zilveren vulpotlood met inscriptie. Thans was het woord aan den heer M. P. A. Meissen, gemeente-secretaris, die na mens het gemeentepersoneel lof aan den feesteling toezwaaide. Altijd, zegt spr., zijt gij geweest een goed collega met wien het prettig was om te gaan. Wij wenschen u toe, dat uw speurderszin als veldwachter, evenals in het verleden in goede harmonie met het gementepersoneel zich moge ont wikkelen. Vervolgens was het woord aan den heer M. Jansen, voorzitter van de R.-K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze", die hul de en dank bracht aan den heer Eggen voor de wijze, waarop dezen zonder aanzien des persoons zijn plicht steeds had gedaan. Ook diens echtgenoote feliciteerde spr. en bood haar een fraaie bloemenmand aan, terwijl aan den jubilaris een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Ten slotte dankte de jubilaris alle aan wezigen met name den burgemeester, oud burgemeester G. Bulten, het bestuur der B. N. S„ de leden van den Raad met de beide wethouders, het bestuur van den Bond van Gemeenteveldwachters, het be stuur van „De Hanze", ,.D. V. V.", „St. Hu- bertus" en alle andere besturen, die reeds eerder blijk van belangstelling hebben ge geven, waaraan hij den wensch toevoegde, dat het hem gegeven zou mogen zijn met God's hulp onder leiding van burgemees ter van Berckel de gemeente te mogen die nen. Hierna hadden allen verwacht, dat de of ficieele plechtigheid een einde zou hebben genomen, toen burgemeester van Berckel mededeelde dat ditmaal de climax der of ficieele plechtigheid aan het einde dezer bijeenkomst was gekomen. Het verheugde spr., dat alle sprekers zijn in den aanvang uitgesproken woorden van felicitatie had den onderschreven. Daarom was spr. blij aan het einde dezer plechtigheid namens den Algem. Ned. Politiebond den jubila- en andere Mieren. Motten en ander» Inseetendoodende middelen Verkrijgbaar bij Drogisterij „Boerhaave" ris het zilveren eerekruis van verdienste op de borst te mogen spelden, na welk ge beuren een groepsphoto werd vervaardigd van den feesteling en familie met den bur gemeester in het midden. Thuis gekomen stond een feestelijk ver sierde taart en een kistje sigaren, afkom stig van de Bisschoppelijke Nijverheids school den jubilaris op te wachten en bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Aan het einde dezer intieme plechtig heid bracht een familielid van den jubila ris, den heer C. Galjart uit Soesteriberg, dank aan den burgemeester en alle ande ren, die tot het welslagen van dezen dag hadden meegewerkt. voorschoten St. Josephsgezellenverccniging. De St, Josephsgezellenvereeniging heeft besloten dit jaar per autobus een uitstapje te ma ken naar Gelderland en wel Zondag 23 Juli a.s. De reiskosten zullen bedragen 2.50 per persoon. Reeds vele leden heb ben zich voor dezen tocht opgegeven, doch er zijn nog enkele plaatsen, waarover be schikt kan worden en zij, die nog van de zen tocht willen profiteeren, kunnen zich nog opgeven bij den commissaris, den heer C. van der Werf, Leidscheweg 103. De reis kosten moeten Zaterdag, 15 Juli a.s. be taald zijn, wil men deel kunnen nemen aan dit uitstapje. Men besluite dus spoedig Geboren: Cornelia Willemina, d. van C. Glasbergen en D. J. van der Gugten Jan, z. van A. Boesveld en J. L. van der Does. Ondertrouwd: Adrianus de Jong, oud 25 jaar en Hermina Uulan, oud 26 jaar. Gevestigd: E. Dekker, Leidscheweg 557 van Lopik A. W. Bezemer, LeidsAe- weg 188 van Zeist G. F. Troost, Willem de Zwijgerlaan 16 van Rotterdam N. H. Schut, Leidscheweg 225 van Leiden M. E. van der Plas, Leidscheweg 150 van Noordwijk. Vertrokken: A. A. Zwaan-Wassenaar naar Leiden J. Scherrenbacher naar Waldsteten (Würtemberg) Did. F. Wij- ma naar 's-Gravenhage H. Smit naar Leiderdorp A. A. van der Lubbe naar Bodegraven H. Dreyhus naar Ede M. Dreyhus naar Leiden M. Hilhorst naar 's-Gravenhage. zoetermeer Luchtbescherming. Aan den heer H. B. Groenheijde is op zijn verzoek ontslag verleend als secretaris-penningmeester van de afdeeling Zoetermeer van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming. In diens plaats is benoemd de heer M. de Groot. Door den burgemeester is benoemd tot plaatsver vangend hoofd van den luchtbeschermings dienst in deze gemeente de heer H. B. Groenheijde. Geboren: Alida Clazina d. van W. J. Veldhuizen en A. van Helden Johannes Petrus Nicolaas Maria z. van N .A. Duinis- veld en C. J. M. Versteege Adrianus Wil helmus Gerardus z. van G. A. van den Hoogen en M. A. B. Lexmond. Getrouwd: A. G. Heyne, oud 25 jaren en M. Reuneker, oud 19 jaren C. W. Th. Riezebos, oud 28 jaren en E. C. Lengkeek, oud 28 jaren C. J. Kühlman, oud 30 jaren en E. C. Olie, oud 28 jaren. Gevestigd: Eth. van der Wel. van De Lier Ca. Wa. Brinkman van Lienden A. Vervoorn van Brakel; J. Bregman van Benthuizen G. van der Hoogen van Hil versum Vertrokken: Ma. Lienhouts naar Rijnsburg. 23. Zwartvoet en Puntmuts nemen in het bosch afscheid van den helper en kruipen samen in een holle boom om de avond af te wachten. Als het donker is geworden gaan ze naar het huisje van Myra en zien meteen de poes op een tafeltje zitten. Waar is mijn elfje, miauwt ze. Jou elfje is er niet meer en wij komen morgen hier wonen, zegt Zwart voet. En meteen verdwijnen hij en puntmuts weer in het donkere bosch. 24. Maar als ze nog maar een klein eindje van net -j£ van Myra af zijn hooren ze ineens roepen: Halt, waar is het elfje Myra? Het is een van de wachters van den Kabou terkoning, die voor hen staat. Verschrikt en woedend kij ken Zwartvoet en Puntmuts hem aan. Myra is in haar huisje, gaat U daar maar eerst eens kijken, zegt Zwartvoet en meteen ziet hij ook de andere wachters komen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9