RADIO-PROGRAMMA'S KERKNIEUWS RIJNSTREEK DONDERDAG 6 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Loetewcg. VRIJDAG 7 JULI 1939 WASSENAAR Zomerfeest Kruisvaart. Vanwege de Kruisvaart wordt het jaarlijks terugkee- rende Zomerfeest dit jaar gehouden op a.s. Zaterdag van 3 tot 10.30 uur. Zondag van voorm. 12 tot 11 uur nam. en Maandag avond van 7 tot 10.30 uur. Niet minder dan 22 attracties, waaron der een aantal groote, zooals doolhof, ruts- baan, schiettent, bioscoop, griezeltheater enz. enz. vragen de aandacht. Het Zomerfeest, dat ieder jaar duizen den bezoekers trekt, vindt ook dit jaar plaats in de zalen van het R. K. Vereeni- gingsgebouw, dat voor iedereen, dus ook voor niet-katholieken, gratis toeganke lijk is. Personalia. Op het examen te Den Haag slaagden voor Nederlandsche handels correspondentie: C. Kokshoorn, C. Rem- merswaal, A. Koot, Th. v. Schie, J. Vosse. Duitsche handelscorrespontie: M. Sloe- kers, A. Koot, J. v. Nobelen. Engelsche handelscorrespondentie: M. Sloekers, A. Koot, J. Vosse, B. Rietbergen. Allen leerlingen van de R.K. U.L.O. school Kerkstraat 26, Wassenaar. Geboren: Maria Petronella d. van J. J. van Benten en E. M. Dobbe Jacoba Adriana Maria d. van J. L. van Kuyen en A. J. v. Spronssen Lina Maria Petro nella d. van J. H. de Ruijter en B. J. Van- dersande Johan Adrianus Maria z. van J. Luk en E. A. van Leeuwen. Ondertrouwd: M. Hinlopen en J. W. Mathol G. H. A. Leijerzapf en G. Groenendijk. Getrouwd: K. M. Schmucker en I. M. E. Klein J. L. v. d. Reest en H. Sarbi- nawski P. van Wijngaarden en M. de Munnik W. A. Rotteveel en G. M. Böl- lert. Overleden: Jacob Olie 41 j., echtg. van H. B. Middendorp Jacobus Pieter Batenburg 66 j., echtg. van F. van der Vlugt Willemina Hooft 69 j., wed. van D. Knuttel Johannes Godefridus Hen derson 62 j., echtg. van M. Beukers T. Rijpstra 6 j. Gevestigd: F. Z. Beutler, vreemd, D.E.v., dienstbode, uil Schweningen a/Neckar, Konijnenlaan 39 J. S. M. Blank, R.K., le Luit. Inf., uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 18g E. A. M. Boije, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Hu- sum, Did., Backershagenlaan 34 L. J. Collignon, vreemd, R.K., huisknecht, uit St. Vincent Lux, Rust en Vreugdlaan 1 L. O. Dadema en gezin, N.H., kleermaker, uit Voorburg, Hyacinthstraat 7 J. Engel- berger, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Rijksstraatweg 679 C. v. d. Eijkel, Ger. K., dienstbode, uit Katwijk, Oranjelaan 8 H. Haverkamp, R.K., dienstbode, uit Den Helder, van Calcar- laan 36 M. de Heer, N.H., dienstbode, uit Dordrecht, Nassaulaan 15 J. M. v. d. Heuvel, R.K., dienstbode, uit Wamel, Eikenlaan 35 A. C. v. d. Heuvel, R.K., zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Lijster laan 2 P. W. Kapel, R.K., slager, uit Noordwijk, Rijksstraatweg 346 J. W. Kelderman, R.K., dienstbode, uit Angerlo, Pr. Marielaan 4 L. J. B. Engeln en vrouw, R.K., caféhouder, uit den Haag, Vijverweg 1 M. A. M. Libregts, R.K., religieuse, uit Nieuw Vosmeer, Kerkstraat 32 M. E. Meuwsen, R.K., dienstbode, uit Hillegersberg, Nassaulaan 3 J. P. J. De Kleermaeker en gezin, R.K., drogist, uit Den Haag, Burchtplein 15 J. G. A. van Lubeek, R.K., banketbakker, uit Leiden, Oostdorperweg 182 E. Moret, geen, zon der beroep, uit Zwitserland, Buurtweg 63 F. J. J. Noordoven en gezin, R.K., tuinknecht, uit den Haag, Buurtweg 112 J. van Norel, geen. dienstbode, uit Epe, Groot Hoefijzerlaan 58 A. B. Okhuy- sen, R.K., verloskundige, uit Rotterdam, Storm v. 's Gravensandeweg 47 M. A. Parsch (gehuwd met M. Salaberger), vreemd, uit Linz, Konijnenlaan 38 C. Raaphorst, R.K., zonder beroep, uit Nij megen, Jacobastraat 9 M. J. Robbers, N.H., naaister, uit Leiden, Schouwweg 8134 D. W. Roosendaal, Ev.L., kan toorbediende, uit den Haag, Kerkstraat 52 P. Rijsdam, Ger. K., dienstbode, uit Katwijk, Duinlustweg 23 K. Schmidt, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Schouwlaan 15 J. M. Schrama, R.K., vertegenwoordiger, uit Duitschland, Vin- kenlaan 6 A. Spijker. Ld.H., dienst bode, uit den Haag, van Calcarlaan 29 P. J. Tadema en gezin, geen. zonder be roep, uit Voorburg, P. Twentlaan 14 G. F. van de Water, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Teylingerhorstlaan 19 G. v. d. Water, Ger. K., dienstbode, uit Alm- kerk, v. Z. v. Nijeveltstraat 76 T. van der Weij, geen, dienstbode, uit Leeuwar- deradeel, Waalsdorperlaan 7 C. M. Wer ker, geen, zonder beroep, uit Rotterdam, St. v. 's Gravesandeweg 84 P. A. van der Wurff, Ger. K., zonder beroep, uit Den Haag, Schouwweg 72 W. F. Zetteler, D., zonder beroep, uit Dordrecht, Stoep- laan 12 A. G. .van Zuijlen, R.K., slager, uit Voorburg, Schoolstraat 12. Vertrokken: Wed. M. I. J. Bosman geib. Roemer naar Rotterdam, Statenweg li83b C. van Toren naar idem F. E. van Kampen naar Breda, Tulpenstraat 27 C. H. M. Smits naar Gendringen, Ulft, Hooge- weg 502 A. van Dormolen naar Batavia M. La Bree naar Bonn Did. M. H. v. Doornen naar 's-Gravenzande, Zeestraat 13 E. A. Tomee naar den Haag, v. Kinsber- genstraat 98 E. S. Staib naar Zwitserland A. Kriegel naar den Haag, Breitnerlaan 62 C. de Jong naar Soest, Iiartweg 5 A. Tempelaars naar Goes, Rommerswale- straat 12 T. C. P. R. van Helmond naar Velsen, Laddenbeekstraat 92 S. Quadflieg naar 's-Gravenhage, v. Kijfhoeklaan 53 A. Inzingcr naar den Haag, v. Kijfhoeklaan 105 P. C. v. d. Zijde haar Lisse, Heere- weg 426 H. P. Hijmans van Anrooij naar Den Haag, v. Bylandtlaan 1 P. Hij mans van Anrooij naar Delft, Oude Delft 120 A. van der Beek en vrouw naar Bloemen- daal, Aerdenhout, Zandvoortscheweg 51 De Raad der gemeente Hazerswoude vergaderde Woensdag 5 Juli, onder leiding van den voorzitter, den heer A. Warnaar, burgemeester der gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer Jac. de Kort wegens ongesteldheid. Verder alle leden tegen woordig. De voorzitter opende de verga dering met ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver, las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd en vast gesteld. Hierop stelt de voorzitter aan de orde: Voorstel B. en W. tot goedkeuring van de balans x de verlies- en winstrekening van de bouwvereeniging „Volksbelang". Met betrekking tot de 24 woningen in de Zon neveldstraat sluit de rekening met een ba tig saldo van 8619, terwijl inzake de 14 woningen in de Torenstraat de rekening sluit met een r.adeelig slot van 1503.32, waarvan door het Rijk 2/3 wordt bijge dragen. De rekening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierop komen in behandeling de bezwaren van Ged. Sta ten tegen dc begrooting, dienst 1939. Bui ten eenige technische opmerkingen, inza ke enkele posten die van minder aanbe lang zijn en door B. en W. zijn herzien, maken Ged. Staten bezwaar tegen toeken ning van 50 per jaar aan den heer Kuij- per, als gratificatie voor werkzaamheden als secretaris der commissie voor werkloo- zensteun; vervolgens voor het verleenen van ƒ75 aan den heer Boer als secretaris van de commissie voor B-steun, en ten slotte tegen een bedrag van 125 dat werd gevoteerd op de .begrooting voor een bad kamer in de woning van het hoofd dei- Hervormde school. De voorzitter geeft omtrent de verschillende posten de noodi- ge toelichting. Het hoofd der school krijgt geen badkamer. Inzake de 50 aan den heer Kuijper merkt de voorzitter op, dat dit bedrag reeds enkele jaren door hem voor die werkzaamheden, waaraan zeker risico is verbonden, werd genoten, en nimmer te genstand heeft ontmoet bij Ged. Staten, zoodat door hem hierop kon worden gere kend. Met betrekking tot de gratificatie van 75 aan den heer Boer is het slechts een blijk van waardeering voor het vele werk, dat door hem onverplicht in die functie wordt verricht, waarbij komt, dat de heer Boer zijn woning beschikbaar stelt als opslagplaats voor de groote voorraad goederen, die hiervoor aanwezig moet zijn, zoodat het dus ten zeerste gerecht vaardigd is hem een blijk van erkentelijk heid te verleenen. Wat de 125 voor het inrichten van een badkamer in de woning van het hoofd der school betreft stellen B. en W. voor deze post voor dit jaar van de begrooting af te voeren. Bij de daarop gehouden bespreking over het verleenen van 50 aan den heer Kuijper is de heer M. Scheel van meening, gezien het risico aan dat werk verbonden, dat het bedrag gehandhaafd moet worden. De heer Y. Bol merkt op, dat bij de verhooging van het salaris van dezen ambtenaar, welke nog kort geleden aan de orde is geweest, hier mede rekening moest zijn gehouden. De heer M. Noordam wijst er op, dat alge meen moet worden bezuinigd en dus niet voor alle bijkomende werkzaamheden een toelage kan worden verstrekt aan een ambtenaar in functie, waarmede de heer Goedhart zich kan vereenigen. ïn stem ming gebracht wordt met 9 stemmen be sloten geen toelage van 50 te verlee nen; de heer Séheel stemde voor. In zake het verleenen van een gratifi catie van 75 aan den heer Boer, acht cte heer Y. Bol het gewenscht, om succes te kunnen bereiken, het in den vorm van te gemoetkoming voor de opslagplaats te verleenen. De heer Jac. Loomans acht een gratificatie niet nooóig, daar naar zijn meening al zulke werkzaamheden als se cretaris gratis moeten worden verricht. De heer Goedhart verklaart zich voor het verleenen van het bedrag, als zijnde een blijk van waardeering voor het vele werk dat door den heer Boer wordt verricht. Besloten werd tot het verleenen van het bedrag; de heer Loomans stemde tegen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de post van 125 voor het inrichten van een badkamer in de woning van het hoofd der Hervormde school, voor dit jaar van de begrooting af te voeren. Ingekomen was een aanvrage van het bestuur der Ned. Hervormde school om gelden voor leermiddelen ten bedrage van f 195.50. Aangezien over enkele punten in de aanvrage met het bestuur nog een be spreking moet plaats hebben, achten B. en W. het gewenscht de beslissing uit te stellen tot na het overleg, waarmede de raad accoord ging. M. de Vries naar dien Haag, Koningskade 4 J. C. v. d. Burg naar Zoelen, Kapel-Aver- zaath, Moleneind 107 A. M. van Stein naar Delft, Poortlandlaan 68 J. van Noort en gezin naar Voorschoten, Nieuw Voor dorpstraat 21 E, de Vries naar Roden, Nietop 123 M. Jansen naar den Haag, Scheveningschweg 76 W. M. Hoekman naar den Haag, Groot Hertoginnelaan 152 W. W. van Valkenburg naar den Haag, W. de Zwijgerlaan 34 S. den Hartog naar den Haag, Miquelstraat 55 J. A. Beeling naar Noordwijk, Zwarte weg 20 J. Wei gel naar Heemstede, Berliotslaan 7 J. Doeve naar Steenwijk, Laanzicht „De Bult" E. Sulemmna naar Königsdorf, Did. C. H. Haihn naar Keulen. Duitschland M. Grosheny naar Bantzerheim, Fr. F. A. Hilhorst geb. Marat naar Den Haag, Maas straat 152 A. Kluvers naar Mill en St. Hubert, Klooster Eerw. Zusters Francisca nessen W. H. den Boer naar den Haag, Fahrenheitstraat 34 H. v. Dijk naar den Haag, Andreas Bicker weg lc H. v. Bra- kel naar Zuid-Beyerland, Boenderweg A 218c. Hierop stellen B. en W. voor over le gaan tot verbetering van een gedeelte van de Loeteweg, zijnde 600 M. lengte, waar van de kosten zijn geraamd op 1848.50. De voorzitter geeft omtrent dit voorstel een nadere toelichting, waaruit blijkt, dat het noodzakelijk is, daar het verkeer in dat gedeelte der gemeente zeer toeneemt, verbetering aan te brengen en de weg te verbreeding tot 3 J4 Meter, en na verhar ding het wegdek te teeren. De kosten zul len worden gebracht op den kapitaal- dienst, en over 6 jaren worden verdeeld, zoodat elk jaar hiervoor ƒ300 zal worden uitgetrokken. De heer Scheel informeert of dit werk in werkverschaffing zal wor den uitgevoerd, waarop de voorzitter mededeelt, dat het voornemen van B. en W. is het werk in eigen beheer te hou den. Nadat nog enkele leden over dit punt hun meening hadden gezegd, wordt het voorstel met alg. st. aangenomen. Tot on derzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden van den raad worden aan gewezen de heeren N. P. Kaptein, M. Noordam en W. van Klaveren. Na onder zoek hiervan rapporteert de voorzitter der commissie, de heer N. P. Kaptein, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden, zoo dat de commissie adviseert tot toelating van de gekozen leden, waartoe met alge meene stemmen wordt besloten. Aangezien de nieuwe Hervormde school bijna gereed is om in gebruik te worden genomen, stellen B. en W. voor over te gaan tot afbraak van de voormalige open bare lagere school. Het voornemen is hier toe een aanbesteding te houden en daar voor de aannemers in de gemeente en en kele sloopers uit te noodigen. Na gehou den bespreking over de uitvoering van dit werk wordt met algemeene stemmen over eenkomstig het voorstel van B. en W. be sloten. Bij de gehouden rondvraag brengt de heer Scheel een woord van dank tot B. en W. voor de zorg aan de werkloozen be steed bij het plaatsen in werkverschaffing aan het vliegveld te Valkenburg. Een be zwaar, inzonderheid voor ouderen onder tewerkgestelden is wel de groote afstand, die dagelijks door hen moet worden afge legd, en hij informeert of het niet mogelijk zou zijn, dat zij per auto zouden kunnen worden vervoerd. De voorzitter zegt, dat B. en W. in eerste instantie hier geheel buiten staan, daar de vakbonden zijn in geschakeld, en indien er vragen of klach ten zijn, deze aan dat adres moeten wor den ingediend. De heer Jac. Loomans vraagt of er voor de kleine tuinders geen andere regeling is te treffen voor het de- poneeren van hun spaargeld-premie, daar de afstand voor velen moeilijk is. De voorzitter belooft hiervan nota te zullen nemen en sluit de vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren Cornelia Maria, d. van E. A. Vork en C. J. M. Groen in 't Wout. Gerritje, d. van A. Bergshoeff en G. Tur kenburg Jan, z. van L. van Wijk en N. Laros. Gevestigd: Francina de Graaf van Woubrugge Pieter D. Heemskerk van Ter Aar Emmetje Angenent van Ter Aar Aart van Egmond van 's-Graven hage Neeltje v. Muiswinkel van Harderwijk. Vertrokken: Andrina van Toren naar Leiden Willem Jan van Vliet naar Hazerswoude Evert Smorenburg naar Alkmaar Louis Hubertus Jacobsen naar Delft. LEIDERDORP Werkloozen. Het aantal steuntrek- kenden is aan het verminderen. Thans stempelen nog slechts 4 werkloozen. Een 5-tal kon worden geplaatst bij het werk verschaffingsobject „Mil. Vliegveld" te Valkenburg Z.-H. Kinderspeeltuin. De Buurtvereeni- ging „Samenwerking", omvattende de Ko ningstraat, Resedastraat en Dr. de Bruij- nestraat, besloot tot oprichting van een kinderspeeltuin. Het terrein daarvoor is door den heer Van der Velden beschik baar gesteld. Geboren: Johanna, d. van J. de Jong en E. Waschulewski Jan Maurits, z. van G. de Koning en N. Bloemendaal. Gevestigd: J. van der Star, Zijldijk 30a, H. Smit en gez.,woonschip Jachthaven Zijlzicht M. C. van Westrienen, Zijl- oordkade 11 L. Smittenaar, Koningstr. 12 P. van Oord van der Vlies, Hoofdstr. 61 J. Kikkert, Hoofdstraat 104d. Vertrokken: C. P. van Diest en gez. naar Zoeterwoude A. Hilpisch^ naar Duitschland W. H. Verkaik, naar Lei den F. Kapteijn en gezin naar Amster dam W. van Altena naar Landsmeer. LE1MUIDEN Personalia. Voor het Esperanto-exa- men A zijn geslaagd de heeren J. Rietdijk en A. J. van Velzen. HILVERSUM II. 301.5 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de KRO. 8.00— 9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Paul Wijnappel's strijkensemble (1.00 I.30 Gramofoonmuziek ca. 1.15 Berichten) 2.00 Orgelconcert en zang 3.00 „Tosca" opera (opn.). (In de pauze: Gramofoon muziek 5.20 KRO-orkest 6.00 Land en tuinbouwcauserie 6.20 KRO-Melodis- ten en solist (ca. 6.30 Berichten) 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Wij vliegen over de Alpen" 7.35 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht 9.00 Het Rococo- octet 9.20 KRO-Kamerorkest 9.45 KRO-Melodisten en solist 10.05 KRO- Boys 10.30 Berichten ANP 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest II.0012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Zang, piano en gramofoonmuziek 11.10 Declamatie 11.30 Esmeralda 12.00 AVRO-Amusementsorkest (ca. 12.15 Berichten) 12.40 Gramofoonmuziek I.30 Puszta-orkest 2.00 AVRO-Aeolian- orkest (opn.) 2.45 Het Renova-septet 3.30 AVRO-Dansorkest en Miff Ferrie's Jackdauz (opn.) 4.00 Gramofoonmuziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel 6.00 Gramofoonmuziek 6.28 Berich ten 6.30 Causerie „De klokkengieters: Frangois en Pierre Hemony" (met carillon- muziek (gr. pl.) 7.00 VARA-Kalender 7.05 Cyclus „Reizen en trekken" 7.23 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Causerie „De beginselverklaring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme" 8.00 Het Hartvelt- kwartet 8.30 Lezing over Amerika 9.00 Esmeralda en soliste 9.30 Radio- tooneel 9.45 VAR A-strijkorkest en so liste 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.00 Viool en cello II.30 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. il.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgelconcon- cert 12.35 Brian Lawrance en zijn sextet 1.20 „Empire Exchange", causerieën 1.35 Viool en piano 2.20 Reportages 4.20 Het Victor Fleming-orkest 4.50 Dansmuziek (gr. pl.) 5.20 Reportage 5.30 Gramofoonmuziek 6.05 Reportage 6.20 Berichten 6.45 Parlementair overzicht 7.00 Inleiding volgende uit- NIEUWKOOP Aanrijding. Wegens vernieuwing van een waterleidingbuis week de groenten- handelaar R. van E. uit Woerden met zijn groentenauto zoover uit dat hij tegen de woning aanreed, bewoond door C. Toebak, waardoor huis en auto beschadigd werden en zelfs de goot van het dak werd afge rukt. Geboren: Jacobus Hendrikus z. van W. H. van Koert en C. A. B. van Kessel Klaas z. van G. van Veen en A. J. Voshart Cornelia Johanna d. van P. G. Verkleij en E. M. Immerzeel. Overleden: M. Boer dr. 3 jaar. UITHOORN Een gouden jubileum. Op 11 September 1939 zullen de eerw. Zusters, alhier den dag herdenken, waarop zij voor 50 jaar zich in Uithoorn vestigden. Zij openden toen een bewaarschool met pl.m. 30 leerlingen, een leerschool met pl.m. 60 leerlingen, waarover alleen een hoofd was aangesteld, en een naaischool met pl.m. 10 leerlingen. Zes Zusters namen hun intrek in het gebouw, waarvan er op het oogenblik nog twee in leven zijn, n.l. een in Amsterdam: de Keukenzuster en één in Ootmarsum, de Bewaarschoolzuster. Bewaar-, leer- en naaischool waren toen ondergebracht in het eene Kloostergebouw. In 1894 werd aan de leerschool een leer kracht toegevoegd. De eerw. Zusters heb ben nu ook de Wijkverpleging op zich ge nomen. De Nijverheidsschool is nu in een aparte school ondergebracht. Uithoorn's parochianen zullen zeker de zen dag niet stil voorbij laten gaan. WOERDEN JONGETJE AANGEREDEN. Opgenomen met een beenbreuk. Een ernstig ongeluk had gisterenmiddag platas op de hoek HavenstraatHogoe- woerd, toen de 10-jarige A. S. wonende te Rietveld zijn broertje naliep en de straat overstak. Door een passeerende wielrijder werd hij overreden en bleef gewond lig gen. Dr. v. Dorsen was spoedig ter plaatse en constateerde een gecompliceerde been breuk. Per ziekenauto werd de jongen naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd, waar operatief moest worden ingegrepen. Zijn toestand is gunstig. zending 7.05 Eerste acte van de opera „Macbeth" 8.10 De Band Waggoners, de Jakdauz en solisten 8.50 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50 Orgelspel 10.20 3de en 4de acte van de opera „Macbeth" 11.50 Gramofoonmuziek 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 11.20 Der- veaux-orkest 1.10 Zang 1.25 Gramo foonmuziek 2.35 Viool en piano 3.35 Zang met toelichting 4.40 Gramofoon muziek 5.05 Pianovoordracht 5.25 Het Hewitt-kwartet en solisten 6.35 Pianovoordracht 7.30 Gramofoonmuziek 8.50 Radiotooneel 11.20—12.50 Nacht concert m.m.v. solist. KEULEN. 456 M. - 6.50 Gramofoon muziek 7.35 en 8.50 Herm. Hagestedt's orkest 12.20 Omroeporkest 2.30— 3.20 Populair concert 4.20 Danziger Lan- desorkest en solist 5.20 Omroeporkest en een KdF-koor 7.20 Gramofoonmuziek 9.30 Hans Bund's orkest 11.0012.20 Otto Fricke's orkest en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroep- dansorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Pianovoordracht 5.50 Zang 6.35 Omroepkoor 6.55, 7.20 en 7.45 Gra mofoonmuziek 8.20 „Der Vetter aus Dingsda", operette 10.30—11.20 Omroep- dansorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Radio-orkest 1.50—2.20, 5.20, 5.50 en 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoor dracht 8.20 Omroepsymphonie-orkest en Omroepkoor 10.30—11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Barnabas von Géczy's orkest (opn.) 9.20 Radiotooneel met muziek (opn.) 10.20 Berichten 10.40 Karl Ristenpart's kamerorkest 11.05 Berichten 11.20 12.20 Omroep-Amusementsorkest. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRUF 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio PTT Nord 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 3.20 Diversen 4.20 Keulen 5.20 Brussel VI. 6.20 Londen Reg. 7.40 Keulen 8.30 Brussel Fr. 9."20 Droitwich 9.35 Keulen 10.20 Brussel VI. 10.30 Brussel Fr. 11.20 Boedapest of diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Radio PTT Nord 9.50 Diversen 10.35 Londen Reg. 1.35 Radio Parijs 2.20 Londen Reg. 5.15 Droitwich 6.35 Radio Parijs 7.05 Droitwich 8.20 Gramofoonmuziek GRD 10.00 Londen Heg. 10.20 Droitwich. DE OPVOLGER VAN MGR. G. VESTERS. Mgr. Scharmach benoemd. Tot opvolger van Z. H. Excellentie mgr. dr. G. Vesters, die om gezondheidsredenen zijn ambt van Apostolisch Vicaris van Ra- baul heeft moeten neerleggen, is benoemd de zeereerw. Pater Isidorus Scharmach, die reeds sinds 1925 in genoemd Vicariaat werkzaam is. Mgr. Scharmach is van Duitsche natio naliteit, werd 4 April 1896 geboren, deed zijn plechtige H. Professie 19 Februari 1920 en ontving de H. Priesterwijding op 25 Juli 1924. UITVAART VAN PASTOOR H. J. M. KOEVOETS. Onder groote belangstelling heeft te Muiden de plechtige uitvaart plaats gehad van den zeereerw. heer H. J. M. Koe- voets, pastoor van de parochie van den H. Nicolaas aldaar. Dinsdagavond om zes uur werd het stof felijk overschot uit Amsterdam overge bracht naar Muiden, waar h$t in de kerk geplaatst werd, waarna de parochianen langs de baar defileerden, 's Avonds om 8 uur werden in de geheel gevulde kerk de Metten gezongen. Agens was professor C. van Trigt, diaken en subdiaken waren de weleerw. heeren G. J. van Dijk, neef van den overledene en rector A. Vriens van Betondorp bij Amsterdam. De kapelaans B. G. H. Keijer van Muiden en F. S. P. A. van Buchem uit Weesp fungeerden als cantores. Woensdagmorgen om half 10 werden de Lauden gezongen, waarbij de hoogeerw. heer C. Boekhorst, deken van Ouderkerk, agens was. Diaken en subdiaken waren resp, pastoor Oudejans uit Hoogkarspel en de weleerw. heer G. J. van Dijk. De functie van cantores vervulden we derom de kapelaans Keyer en van Bu chem. De plechtige requiemmis, bijgewoond door Z. H. Exc. mgr. Huibers, bisschop van Haarlem, werd gecelebreerd door deken Boekhorst met dezelfde assistentie. In de overvolle kerk woonden vele gees telijken de H. Mis bij. O.m. waren aanwe zig mgr. P. Groenen, deken Hollenberg van Purmerend, deken Schraag van Schie dam; vele pastoors en kapelaans, alsme de de burgemeester van Muiden, de heer Th. C. D. Coops en wethouder Brouwer. Professor van Trigt hield de lijkrede, waarin hij de groote bescheidenheid van den overledene naar voren bracht en de iiefde van den overleden pastoor voor zijn parochie schetste. Na de absoute in de kerk bracht een lange stoet pastoor Koevoets naar de be graafplaats. Nadat deken Boekhorst op het kerkhof de absoute had verricht werd het stoffelijk overschot in het priestergraf bij gezet. „Maasbode".

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10