t 22444 Laatste berichten ELTAX ÜS3 I Ze wilden het schip laten zinken Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 5 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 IN LEIDEN GEVESTIGD: H. W. v. d. Akker, dienstbode, Merelstr. la A. M. M. Baak, dienstbode, Bloe- mistenln. 49 J. Biesot, dienstbode, W. Rozenstr. 32 J. Bouman en fam., los- arbeider, Utrechtscheveer 1 E. E. Bouw man en fam., ingenieur, Zoeterw.sing. 79 J. J. de Bruijn, sergeant-capt., Morschstr. 6264 J. M. v. d. Bijl, dienstbode, Morschsing 1 J. N. v. d. Dop, koopman, Volmolengr. 1 P. v. Dijk en fam., land arbeider, Javastr. 22 A. H. J. v. Es, Hooigr. 67 H. B. Gersmann en fam., koopman, Lorentzkade 11 A. M. H. Graat, dienstbode, Rijnsb.weg 19 N. Hensen en fam., fabr.arb., Prinsenstr. 4 J. M. H. Hotze en fam., schoonsteenbou wer, Oude Rijn 144 M. de Jongh, dienst bode, Prinsenstr. 35 K. H. R. König, koopman, Korevaarstr. 6 A. Koppers, Oude Vest 45 E. S. de Bruijn-v. d. Kwaak, Musschenbr.str. 6 H. E. v. Leeu wen, dienstbode, J. de Wittstr. 40 A. N. Mank, zaadhandelaar, Sophiastr. 53 M. P. Meijer, dienstbode, L. Mare 67a A. L. C. Meijering, korp. militaire politie, Pesthuislaan 7 E. J. W. Möller, Rijnsb. weg 179 H. Neuteboom en fam., grond werker, Looierstr. 21 S. Niemantsver- driet, huishoudster, v. Baelestr. 6 W. Noort, bakker, W. Rozenstr. 50 J. M. v. Oosten, Waardstr. 4 J. H. v. Oosten dorp en fam., kellner, Roodborststr. 2 M. Remmerswaal, Witte singel 13 A. Roefstra, Looierstr. 21 J. Schipper en fam., wever touwfabr., v. Limb. Stirum- straat 16 K. M. Schipper, verpleegster, Fagelstr. 10 M.. S. Sikking, dienstbode, Morschsingel 1 P. J. D. Stroebei, serg.- capt., Morschstr. 62—64 J. M. J. Taver ne, Meezenstr. 2 H. M. Egelman-Unger, Coornhertstr. 47 M. G. v. Veen, dienst bode, Witte singel 103 A. A. Vermeij, dienstbode, Rijnsb.weg 29b J. M. Vink, dienstbode, Breestr. 87 A. J. A. de Vroo- men, kraamverpl., Kapteynstr. 3 M. I. Wassilowsky, dienstbode, Burggravenln. 14 C. S. Winterkamp, controleuse dames- conf., Alexanderstr. 24 H. P. M. Wijzen- broek, propagandiste Persil, J. v. Goyen- kade 19 H. Zaalberg en fam., potten bakker, Plantsoen 11a L. v. d. Zon en fam., koperdiepdrukker, Ger. Brandt- straat 13. UIT LEIDEN VERTROKKEN: G. A. Beek, Groningen, Noorderstation- str. 20a J. Besslink en Fam., Zutphen, v. Heeokerenlaan 17 C. G. Bilderbeek, Ede, Stationsweg 37 D. JVt. Blom, Zaan dam, J. v. Goyenkade 3 Wed. T. Stuur- man-Bogtman, Oegstgeest, Duivenv.str. 43 W. Boot en Fam., Maasland, Weverskade 119 d J. M. H. Bour, Heerlen, Geerstr. 117 M. J. Bouwman, Oegstgeest, L. de Colignylaan 19 B. M. Bouwmeester, Noordjwijkerhout, Havenstr. 83 C. J. Brasker, Oegstgeest, P. Hendriklaan 2 J. de Bruijn, Voorschoten, Blo'klaan 11 L. J. Buitelaar en Faim., Voorburg, Looiers laan 83 H. J. Clhoufoer, Utredht, Wa- gendw.str. 7 J. A. Damen, den Haag, Trompstr. 81 J. Donkersloot, Voorburg, Park Vronestein 8 B. Dros, Batavia N.I. H. Elfrink, den Haag, Bachmanstr. 19 O. J. A. v. d. Eist, den Haag, Neuhuys- ttcade 7 J. C. v. Esch, Loon op Zand, Kerk- str. 10 T. G. Go, Katwijk, K. Emima- plein 5 G. v. Gog, Oegstgeest, Warmon- derweg 88 E. C. Ouwei-kerk-Gotterubos, Wassenaar, Dei Ier weg 105 S. v. Griethuij- sen, Noordgouwe A 2 L. E. Hartoch- Grünewald, Barcelona L. W. Hei en Fam., Amsterdam, J. v. Galenstr. 223.11 M. A. Kwak-Hilgersom, Wassenaar, Rijks straatweg 36 L. P. H. Kantebeen en Fam., Rijswijk, Liri&elaan 43 I A. v. d. Lelie, de Werken oa., Rijksstraatweg 36c J. G. A. v. Lubeek, Wassenaar, Oostdorper- weg 182 C. R. M. Meijer, N.O. Indië J. W. A. v. Muijen en Fam., Leiderdorp, Hoofdstr. 60b J. M. Hoeve-v. d. Nat, den Haag, Veenendaalkade 143 A. v. Nieu- wenhuizen, den Haag, Roodborstlaan 1 A. H. v. Nieuwkerk, Utrecht, Leidscbeweg 65b W. A. Noordzij, Malang, Palace Hotel M. Oppelaar, Alphen aan den Rijn, To- renstr. 18 L. v. d. Wel-Overvliet, Rijs wijk, Lindelaan 43 C. J. Paats en Fam., Amersfoort, v. Ostadeplein 9 Th. H. Pe terzen, Haarlem, Jansweg. E. J. H. Re- delmeier, Unionville, Gleniburg Farms M. den Hollander-Roelandse, Voorschoten, Bijidorpstr. 17 P. Ruis, Houten, Hotel de Engel R. B. Schenkel en Fam., den Haag, Hekkelaan 72 L. C. Segaar en Fam., Am sterdam, R. Claeszenstr. 38 I L. Smitte- naar, Leiderdorp, Koningstr. 12 H. W. v. d. Steeg, Katwijk, Boulevard 19 S. Strumphler, Oegstgeest, L. de Colignylaan 19 J. J. R. Timmer, Beverwijk, Akeren- damlaan lib F. A. des Tombe, Oegstgeest, Laan v. O. Poelgeest 2 C. V'arkèvisser en Fam., Arnhem, Passavantlaan 7 L. J. J. v. Veggel, Amsterdam, C. Steenstr. 120 J. M. Verbeek, Geldrop, Sluisstr. 120 J. Ph. Vogel en Fam., Oegstgeest, L. de Colignylaan 19 Th. J. H. Werter, Arnhem, Frombergstr. 5a. RECHTZAKEN DRONKEN ACHTER HET STUUR. De rechtbank te Zutphen heeft vanoch tend uitspraak gedaan in de zaak tegen een koopman uit Den Haag, die te Apel doorn onder invloed van sterken drank een auto had bestuurd, tengevolge waar van hij een wielrijdster aanreed. De kantonrechter te Apeldoorn had hem veroordeeld tot honderd gulden boete, sub sidiair een maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. De Officier van Justitie had met ver nietiging van het vonnis van den kanton rechter veertien dagen principale hechte nis geëischt en één jaar intrekking van het rijbewijs. De rechtbank heeft hem heden veroor deeld tot vier weken hechtenis. Verkiezing Ged. Staten In de provincie Zuid-Holland. De aftredende leden waren de heeren Th. Heukels, P. de Bruin, mr. E. J. M. H. Bol sius, mr. J. J. R. Schmal, C. G. Roos en M. P. van der Weijden, Voor de stemming heeft de heer Drees als voorzitter van de sociaal democratische statenfractie de bezwaren van deze fractie uiteengezet tegen de samenstelling van het college van ged. staten, welke samenstel ling sinds jaren niet meer in overeenstem ming is met de verhoudingen in prov. sta ten. Spr. achtte dit in hooge mate onbillijk en drong aan op de benoeming van een tweede sociaal democraat in het college waarvoor candidaat werd gesteld de heer Gardenier. Nadat de heer Van Voorst tot Voorst (R.K.) het beroep van den heer Drees op evenredigheid en billijkheid had verworpen, werd overgegaan tot de stem ming. In de vacature Heukels (A.R.) werden uitgebracht 81 stemmen, waarvan 71 op den heer Heukels, 2 op den heeren Kersten, 1 op den heer Zanclt en 7 blanco. In de vacature de Bruin (S.D.) werden uitgebracht 81 stemmen, waarvan 71 op den heer de Bruin, 9 'blanco en 1 onwaar dig. In de vacature Bolsius (R.K.) werden uitgebracht 82 stemmen (1 meer dan het aantal aanwezige leden) waarvan 68 op den heer Bolsius en 14 in blanco. In de vacature Schmal (C.H.) werden uitgebracht 80 stemimen, waarvan 71 op den heer Schmal, 1 op den heer Drost, en 8 in blanco. In de vacature Roos (Lib.) werden uit gebracht 81 stemmen, waarvan 64 op den heer Roos, 1 op den heer Gardenier, 1 op den heer Schilthuis en 15 in blanco. In de vacature Van der Weijden (R.K.) werden uitgebracht 79 stemmen, waarvan 44 o;p den 'heer Verschuur, 26 op den heer Gardenier, 1 op den heer Van der Weijden en 8 in blanco. Tot leden van he college van gedeputeer den zijn dus gekozen de heeren Th. Heukels, P. de Bruin, mr. E. J. M. H. Bolsius, mr. J. J. R. Schmal, G. Roos en mr. T. J. Ver schuur, die allen him benoeming hebben aangenomen. Tot buitengewoon lid van het college van gedeputeerde staten werd gekozen mr. G. van Baren (A.R.) met 41 van de 80 stem men. De heer Gardenier kreeg 24 stemmen. Na het trekken van de af deelingen werd de vergadering gesloten. In de verschillende provincies zijn he den door de Provinciale Staten de Gede puteerde Staten gekozen. In de provincie Noord-Holland. Gekozen werden de heeren: E. Polak en A. W. Michels (S.D.A.P.), mr. J. B. Bo- mans en mr. P. J. Witteman (R.K.), mr. A. Bruch (A.R.), allen aftredend, en mr. M. Slingenberg (V.D.) in de vacature D. Kooiman. Tot buitengewoon lid werd herkozen de heer E. Luden (C.H.). In de provincie Utrecht. In het aftredende college hadden zitting de gedeputeerden D. J. J. Wijkamp (S.D. A.P.), G. H. J. van Spanje (R.K.), mr. H. W de Vink (R.K.), J. H. T. O. Kettlitz (Liberale Staatspartij), jhr. dr. H. W. L. de Beaufort (Chr. Hist.), dr. G. A. Die penhorst (A.R.), en ir. E. Middelberg (A. R.), buitengewoon lid. In het nieuwe college werden gekozen: W. J. J Wijkamp (S.D.A.P.), G. H. J. van Spanje (R.K.), mr. H. W. de Vink (R.K.), jhr. W. H. de Beaufort (Liberale Staats partij), ir. F. C. C. Baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen (C.H.), dr. G. A. Diepenhorst (A.R.) en ir. E. Middel- berg (A.R.), (buitengewoon lid). In de provincie Gelderland. In het aftredende college hadden zitting de gedeputeerden mr. A. van der Deure (A.R.), G. W. J. van Koeverden (R.K.), jhr. mr. H. C. M. van Nispen tot Pannerden (R.K.), mr. E. H. J. baron van Voorst tot Voorst (R.K.), mr. W. F. F. baron van Verschuer (C.H.), J. L. B. Keurschot (S.D. A.P.), en mr. B. F. Everts (Lib.) buiten gewoon lid. In het nieuwe college werden gekozen: mr. A. van der Deure (A.R.), G. W. J. van Koeverden (R.K.), mr. E. H. J. baron van Voorst tot Voorst (R.K.), mr. B. F. Everts (Lib.), mr. W. F. F. baron van Verschuer (C.H.) en J. L. B. Keurschot (S.D.A.P.), tot buitengewoon lid is gekozen J. W. H. M. Meijer (R.K.). In de provincie Overijssel. Alle thans zitting hebbende leden wer den herkozen n.l. de heeren J. J. Beuken kamp (A.R.), mr. J. C. Th. Resius (Lib. Staatspartij), mr. dr. J. W. Schneider (R. K.), R J. J. M. Teilegen (R.K.), Jos. E. Vogt (S.D.A.P.), mr. D. te Winkel (C.H.), en J. Weikamp (C.H.) buitengewoon lid. In de provincie Drente. In het aftredende college hadden zitting de gedeputeerden K. Brok (S.D.A.P.), G. C. Lunsingh Meijer (V.D.), G. J. Willems (A.R.) en K. Lodder (C.H.).' In het nieuwe college werden gekozen: K. Brok, (S.D.A.P.), G. C. Lunsingh Meijer (V.D.), G. J. Willems (A.R.) en K. Lodder (C.H.). Inplaats van wijlen mej. E. Klasen (S.D.A.P.) werd tot buitengewoon lid ge kozen P. J. Duinkerken (S.D.A.P.). In de provincie Limburg. In het aftredende colelge hadden zitting de gedeputeerden: J. Th. Verheggen, J. H. Maenen, W. M. A. Galiart, Th. P. H. Rut ten, mr. J. G. S. N. Beckers en G. H. F. H. Corten, en J. M. H. Schoonbrood (buiten gewoon lid), allen R.K. In het nieuwe college werden gekozen: mr. R. H. van Basten Batenburg, J. H. Maenen, W. M. A. Galiart, Th. P. H. Rut ten, mr. J. G. S. N. Beckers en G. H. F. H. Corten. Tot buitengewon lid werd geko zen de heer E. van Oppen. r' In de provincie Zeeland. 1 In het aftredende college hadden zitting de gedeputeerden: J. A. van Rompu (R.K.), mr. J. H. M. Stieger (R.K.), J. M. van Bom mel van Vloten (Lib. Staatspartij), A. D. F. van der Wart (C.H.), mr. P. Dieleman (A.R.) en P. Vogelaar (A.R.). Laatstgenoemde was als lid afgetreden. Buitengewoon lid was mr. J. Adriaanse (V.D.). In het nieuwe college werden gekozen: G. J. L. Goossens (R.K.), mr. J. M. H. Stie ger (R.K.), mr. P. Dieleman (A.R.), J. M. van Bommel van Vloten (Lib. Staatspartij), A. D. F. van der Wart (C.H.), C. Philipse (C.H.) en tot buitengewoon lid J. W. van 't Hoff (A.R.). De heer C. Philipse heeft zijn benoeming in beraad gehouden. In de provincie Noord-Brabant. De aftredende leden J. P. J. Asselbergs Czn. (Bergen op Zoom), A. Th. v. Rijen (Tilburg), A. G. Schrauwen (Princenha- ge) en jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oijen (Eindhoven) werden opnieuw aangewezen. Gekozen werden in twee vacatures van de heeren Kipp en De Vlam de heeren J. C. van Beek uit Deurne en J. J. Beliën uit Eindhoven. In de provincie Groningen. In het aftredende college hadden zitting de gedeputeerden B. H. Bredman (S.D.A.P.), L. H. Mansholt (S.D.A.P.), prof. mr. I. B. Cohen (V.D.), E. H. Ebels (Lib.) en D. J. Mellema (C.H.). In de vacature wijlen mr. dr. R. Koppe (A.R.), was tot nu toe niet voorzien, aan gezien het buitengewoon lid D. H. R. Har- renstein (A.R.), onlangs voor de benoe ming bedankt heeft. In het nieuwe college werden gekozen: B. H. Bredman (S.D.A.P.) en N. Bol'ke- stein (S.D.A.P.), D. H. Vinkers (V.D.), E. H. Ebels (Lib.), D. J. Mellema (C.H.), D. H. R. Harrenstein (A.R.). Tot buitengewoon lid werd gekozen H. Hazenberg (A.R.). In de provincie Friesland. In het aftredende college hadden zitting de Gedeputeerden S. W. de Jong (R.-K.), M. Dijkstra (A.-R.), mr. A. Haan (A.-R.), J. Geerts (S. D. A. P.), G. Boelens (V. D.) en N. J. H. Fricke (C.-H.). In het nieuwe college werden gekozen: P Sikkes (S. D. A. P.), E. Y. Dikkerboom (C.-H.), mr. A. W. Haan. (A.-R.) J. Geerts (S. D. A. P.), G. Boelens (V. D.) en N. J. H. Fricke (C.-H.) Mr. Haan heeft zijn benoeming in beraad gehouden. Binnenland H.M. DE KONINGIN OP DEN RUIGENHOEK TERUG. Komende van Soestdijk, is H.M. de Ko ningin vanmiddag omstreeks een uiur op den Ruigenhoek teruggekeerd. ONTVANGST DEELNEMERS AAN INTERN. BRIDGETOURNOOI. Hedenmorgen zijn de deelnemers aan het congres en de kampioenschappen van den internationalen bridgebond, welke mo menteel in den Haag worden gehouden, door het gemeentebestuur der residentie officieel ontvangen. Nadat de burgemees ter, mr. S. J. R. de Monchy, de aanwezigen met een kort speechje in het Engelsch had welkom geheeten, leidde dr. H. E. van Gel der met enkele woorden den na de ont vangst plaats hebbenden rondgang door het museum in. Namens de deelnemers dankte de heer Joh. Brun, ondervoorzitter vanden internationalen bridgebond. Ver volgens verspreidden de aanwezigen zich door het museum om onder deskundige voorlichting de verzamelde kunstvoorwer pen te bezichtigen. Sterke vermindering van personeel bij de Ned. Spoorwegen Eenige jaren geleden waren 52.900 per sonen in dienst bij de Ned. Spoorwegen Thans zijn ongeveer 30.000 personen in dienst. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Woensdagavond 28 Juni is op den Zuid- Binnensingel de 76-jarige alleenwonende K. R. in brand geraakt. Met ernstige brand wonden aan armen en beenen is de man toen door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar hij 3 Juli j.l. is overleden. VOORTAAN MUITERIJ AAN BOORD VAN EEN GRONINGSCHE KUSTVAARDER Twee leden der bemanning achter slot en grendel. Het Nederlandsche motorkustvaartuig Nejaco, uit Groningetn, heeft in Maart en April een veelbewogen reis gehad In de haven van Treuro (Engeland) brak brand uit aan boord op het oogenblik, dat de bemanning, behalve de kok, aan den wal was. Bij terugkomst werd de brand ontdekt en door krachtdadig optreden van de brandkeer geblusoht. Gedurende de zelfde reis werden aan boord steeds dief stallen gepleegd. De kapitein vermiste zijn horloge, terwijl een groot bedrag aan geld was gestolen. Er werd voorts een poging tot vergiftiging gedaan. Gelukkig smaakte de koffie, waarin het gif gemengd was, zoo slecht, dat het onmiddellijk ontdekt werd, zoodat geen nadeelige gevolgen voorkwa men. Van al deze feiten werden'twee schepe lingen verdacht en de in Groningen wo nende reeder heeft, toen het schi pin Juni in Nederland terugkwam, daarvan onmid dellijk aangifte gedaan bij de politie. De betreffende schepelingen, de 16-jarige kok P. M. uit Delfzijl en de 21-jarige monteur T. K. uit Schildwolde, die thans in mili tairen dienst is, zijn respectievelijk te Delfzijl en Utrecht aangehouden en naar Groningen overgebracht. Zij bekennen gedeeltelijk de hun ten laste gelegde feiten. Hun plan was het schip te laten zinken, nadat zij de overige leden der bemanning onschadelijk hadden gemaakt en al het aanwezige geld hadden gestolen. Later werd het plan gemaakt de bemanning te vergiftigen. De kok kocht in een Engelsche haven een slaapdrank, die door de koffie gemengd was. Voorts had htf zich reeds voorzien van een vuurwapen en een paar dolken. De gearresteerden, die thans in het huis van bewaring te Groningen vertoeven, zijn heden ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. DOODELIJK VERKEERSONGELUK TE LOENEN AAN DEN VECHT Wielrijder door auto in sloot geworpen Op den rijksstraatweg nabij de buiten plaats middenhoek alhier is vanochtend omstreeks elf uur de ongeveer 45-jarige wielrijder W. van H. uit Amsterdam aan gereden door een personenauto uit Over- ijsel, op het oogenblik, dat deze een vracht auto wilde passeeren. De fietser kwam in een sloot terecht. Voorbijgangers brachten den man op het droge. Korten tijd later is hij overleden. Ook de twee auto's waren met elkaar in botsing gekomen, waardoor een inzit tende van de vrachtwagen licht gewond werd. Hij is naar zijn woning terugge keerd. Het stoffelijk overschot van het slacht offer is naar de algemeene begraafplaats te GIERKAR OMGESLAGEN. Jongen gedood. Vanmiddag is de zestienjarige A. En gelen uit de Hul, bij Lunteren, onder een gierkar geraakt en op slag gedood. Het ongeluk geschiedde, doordat het paard van de gierkar schrok, waardoor de wagen omsloeg en de jongen met het hoofd onder de kar kwam. Omgeving ZOETERMEER Middenstand. Gisteravond vergaderde de middenstandsvereeniging bij den heer C. Veelqnturf. Bij afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering geopend door den heer J. v. d. Goes. Het voorstel om een H. Mis ten koste van de kas; bij overlijden van een der leden, te laten le zen, werd verworpen. Besloten werd eens per jaar een H. Mis te laten lezen voor de levende en overle den leden van de Hanze, afd. Zoetermeer. Hierna rondvraag. De heer M. Knijnen- burg stelde voor een bedrag uit de kas be schikbaar te stellen ten behoeve van het Mgr. Huibersfonds. Besloten werd dit niet te doen. Een verzoek van de Oranjever- eeniging was binnegekomen om bij de fees ten ter gelegenheid der verjaardig van H. M. de Koningin, mede te werken tot het houden van een vakoptocht. De leden wer den dientengevolge verzocht zooveel moge lijk hieraan mede te doen. Hierna sluiting. KOUDEKERK Verkooping. In hotel de Bruin, alhier, werd hedenmorgen ten overstaan van no taris Engelbert bij inzet en afjlag publiek verqocht het burgerwoonhuis groot 2 A. 45 c.A. in eigendom van de wed. mej. If. van Egmond, alhier. Koopers werden de heeren van Dokkum te Hazerswoude en Visser te Alphen aan den Rijn voor de som van 2800. LEIDEN. Geboren: Henriëtte Cornélie Inge borg d. van G. J. den Heeten en B. v. Wijk. Overleden: M. J. Huiskens dr. 7 m. J. Vermeer m. 58 j, P. M. v. d. Poel d. 18 j. G. den Oude m. 59j. H. H. M. Planjer hsvr. van P. de Rook 69 j. Ondertrouwd: B. de Bruin jm. 23 j. en M. Heetveld jd. 23 j. H. v. Vliet jm. 24 j. en J. v. Ek jd. 21 j. AMSTERDAM, 5 Juli. Vee. Ter vee markt waren aangevoerd: 259 vette kalve ren: 6064 cent (enkele hooger, 5058 cent en 4458 cent per kg. levend gewicht; 55 nuchtere kalveren 711 per stuk; 117 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 6162 cent, zware 6061 cent, vette 5859 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, sleepende handel, prijzen vast. Nuchtere kalveren zeer matige aan voer, vlugge handel iets hoogere prijzen. Varkens zeer matige aanvoer, onbeduiden de handel, prijzen als Maandag jl. BOSKOOP, 5 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pech told 30 35 cent; Hadley 1530 cent, Briarclif 15— 20 cent, Butterfly 1421 cent, Rosalandia 1522 cent, Florex 2036 cent, Vierlan- den 2036 cent, Edith Helen 1322 cent, Aug. Noack 1016 cent, Else Poulsen 15 22 cent, Gloria Mundi 1622 cent, Ellen Poulsen 615 cent, Paul Grampel 1525 cent, Rosa Mundi 2036 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1220 cent, Ingar Ohl- son 1220 cent, Queen Mary 1321 cent, Orange Triump 3063 cent, Lady Golwa 2040 cent, Dahlia's 1824 cent, Lathy rus 315 cent, Gerbera 69 cent, Clema tis Durandi 3053 cent, Clematis Prins Hendrik 5080 cent, Clematis Le Coultre 5080 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen: bonken 4.004.40, groote 4.005.20, drielingen 3.204.20, doperwten 8.50 15.tuinboonen 2.302,00, per 100 stuks: sla 0.501.bospeen 3.404.60. KOUDEKERK a. d. RIJN, 4 Juli. Eieren- veiling. Aanvoer 524 stuks eieren en 74 pond boter. Prijzen; kippeneieren 3.40 3.60, eendeneieren 2.803.00 per 100 stuks, boter 5964 cent, kaas 2330 cent per pond; kippen 80 cent, hanen 4045 cent, konijnen 0.351.00 alles per stuk. LEIDSCHENDAM, 4 Juli. Groentenvci- ling. Eng. komkommers le soort 2.00 2.50, 2e soort 2,3e soort 2.gele komkommers le soort 2.002.80, 2e soort 2.3e soort 2.kropsla 0.501.00, 2e soort 50 cent, stoofsla 2 cent, peen 3.00 4.80, bloemkool le soort f 69, 2e soort 3.005.50, uitschot 2,tomaten midd. 4.005.20, gr. ronden 4.105.80, 2e soort 3.004.80, 3e soort 2.003,50, bonken 3.004.50, andijvie per 100 0.50 1.00, andijvie per 4 kg. 810 cent, spi nazie per 4 kg. 1020 cent, postelein 3.00 4.80, rabarber per 100 bos 2.004.50, snijboonen 2630 cent, spcrcieboonen 28 34 cent, selderie 0.601.20, peulen 10 21 cent, tuinboonen 1.803.50, dop erwten 1016 cent. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 26837 kippeneieren 3.554.10, 234 eendeneieren f 2.802.90, 23 ganzeneieren 78 per 100 stuks; 301 kippen 20—75 cent, 13 eenden 25—30 cent, 262 konijnen f 0.20—1.75; 10 duiven 10—20 cent. LOOSDUINEN, 4 Juli. Grocntenvelling. Bloemkool le soort 2.507.30, 2e soort 2.002.80, kaskomkommers le soort 2.102.50, 2e soort 2.3e soort f 2. rijen komkommers le soort 2.103.40, 2e soort 2.gele komkommers le soort f 2.002.10, perziken le soort 3.404.90 per 100 stuks; meloenen 912 cent per stuk stamprincessen 3033, tomaten A 5 8.40, idem B 5—12.40, idem C 5—7.40, idem CC 4.004.40, idem bonken f. 4.40 8.groote boonen 1.502.90 per 100 kg.; spinazie 412 cent per 4 kg.; postelein 9— 15 cent per 6 kg.; salade le soort 5060 cent per 100 krop; peen le soort 3.20 4.60, rabarber f 1.001.20, pieterselie 30 40 cent per 100 bos; andijvie 5060 cent per 100 struik; aardappelen f 3.804.60 en erwten 1012 per 100 kg.; kroten 1.50 per 100 bos. NIEUWERBRUG, 4 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 5265 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.403.70, bruin 3.604.00, eenden eieren 3.003.10 per 100 stuks, boter 60 64 cent, kaas 17 30 cent per pond, konij nen 1575 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 5 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien 1925 cent per pond Augurken D. 0.801.00 per 25 kg. Aan voer 26000 kg.; Augurken E 6570 cent, stippel C D 45 cent per 25 kg.; snijboonen kas 2.353.35, idem volle grond 3.20 3.25, stek 1.151.90, princesseboonen 2.302.95, dubbele stamboonen 3.10, peulen 0.601.30, doperwten 8081 cent oapucijners 8085 cent, tuinboonen 15 cent per 10 kg.; peen 2,75—3.00 per 100 bos; bloemkool 38 cent per stuk; sla 1 per 100 krop; Kwakel: peulen 00 cent, tuin boonen 15 cent en lange Leidsche 15 cent per 10 kg. TER AAR, 4 Juli. Centrale Veiling. Peulen,/ 0.601.25, doperwten 8090 cent, capucijners 80 cent, witte capucijners 0.80 1.00, blauwschokkers 1.10, tuinboonen 1521 cent,Snijboonen 3.103.40, stek 1.101.80, dubb. stamboonen f 3.30. WOERDEN, 5 Juli. Kaas. Aanvoer 407 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 2325, 2e kwal. 2122.50, zware f 26. Handel matig.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3