OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 5 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LISSE „De Zingende Jeugd". Het kinder koor „De Zingende Jeugd" gaf Dinsdag avond haar jaarlijksche uitvoering met medewerking van het dameskoor „Can tabile", onder leiding van den heer W. Mizée en met pianobegeleiding van mej. Loes Mosscveld. Het rijk verzorgde programma ving aan met zang van het dameskoor en wel „He- be deine Augen auf" en „Immer, wenn der Marzwind weht", beiden van Men delssohn; Ein Kellner und ein Koek" van A. Rauch en ..Tante Klappei" van L. A. v. Tetterode. Keurig en vlot werden deze liederen vertolkt. Het kinderkoor bracht hierna „Nieuw Leven", „Zomeravond" en ^.Gij vrien- d'lijke zonne" van H. van Tussenbroek ten gehoore op even keurige en verzorgde wijze. De kleine kinderen, het kleinkoor, 5 peuters, lieten thans hooren „Gestoorde smulpartij" van S. M. Bouwman van Ter- tholen; „Het konijn" van Geertr. van Vla- deracken; „Vogeltje" en „Janneman" van M. E. v. EbbenhorstTengbergen. Deze op echte kinderlijke wijze en manieren ge zongen liederen bekoorden ons ten zeer ste. Leuk en mooi was zulks. Op voortreffelijke wijze vertolkte hier na het kinderkoor „Wat de breipot ver telt" van H. v. Tussenbroek; „Al op een bocrenweggetje" van D. J. Brienne en „Dansliedje" van H. van Tussenbroek. De 5 kleuters brachten hierna „Wat zou je met een bezem doen" en „Stap, stap, slap" van M. E. v. EbbenhorstTengber gen; ,,'t Prettigste van alles" van S. Abramsz en „Winkeltje spelen" van M. E. v. EbbenhorstTengbergen. Het was leuk en koddig dit te beluisteren en hun bewegingen gade te slaan. Voor de pauze zong het dameskoor „Van een slordige vrouw"; „Rondedans" en „Cu pidootje" van J. Röntgen en „Stai allegra Mariuccia" van Marf en „Questa notte tidiro" van MarfMascheroni. Vooral deze laatste liederen werden op schitterende wijze vertolkt. Het rythme en cadans in deze liederen werd op meester lijke wijze in den zang vertolkt. Na de pauze werd door het kinderkoor het zangspel in 3 tafereelen „De Sneeuw mannetjes" van Geertrui van Vlade- racken uitgevoerd. Deze operette viel, evenals het gebodene voor de pauze, bij zonder in den smaak van het publiek. Het was dan ook een lieve lust om deze schoone en heldere kinderstemmen, onder de bekwame leiding van den uitnemenden dirigent W. Mizée te hooren en te zien op treden in dit spel. In haar openingswoord zinspeelde mej. Rotteveel er op, dat dit een avond zou worden van kinderzang en genot. Hierme de heeft zij niets te veel gezegd. Het was voor de volle 100 pet. geslaagd. Een woord van hulde ko-mt dan ook ten zeerste toe aan den dirigent en zijn medehelp sters om de kinderen dit te laten doen op zulk een eminente wijze. Het was een avónd van genot. NOORDWIJKERHOUT Schoolmelkvoorziening. Op 24 April 1939 is de melkverstrekking aangevangen bij de lagere scholen in het Dorp. Tengevolge van onvoldoende belang stelling, vooral van de beter gesitueerden, •kon voor de Zilk geen sluitende begrooting worden gemaakt. Aanvankelijk was gedacht de bijdragen voor de ouders vast te stellen op 4, 8 of 12 cent. Na het maken der .begrooting Ibleek dit te moeten zijn 5, 8 en 12 cent. Dit anoet waarschijnlijk worden toegeschre ven aan de omstandigheid dat te Noord wijkerhout veel groote gezinnen gevestigd zijn en een zeer groot deel der bevolking uit arbeiders bestaat. Nu de verstrekking gedurende 10 weken heeft plaats gehad, kan het volgende over zicht worden gegeven; 166 164 204 200 198 216 215 211 g-Ö 209 213 208 208 208 206 207 218 2063 H -5 3 94 786 716 6850 1961 2040 Totaal Liters. Over het algemeen valt een stijging te Constateer en, welke zich regelmatig voort zet. Dat de totalen een zekere schomme ling toonen is een gevolg van de gepleegde schoolverzuimen. Indien een leerling we gens ziekte de school niet kan bezoeken wordt het fleschje in den regel met een broertje of zusje medegegeven. Het spreekt vanzelf, dat dit niet geschiedt indien on geoorloofd verzuimd wordt, hoewel het een enkele maal voorkwam, dat er dan toch om gevraagd werd. Aangezien de vrije Woensdagmiddag op de scholen niet bestaat, wordt 5 dagen (melk verstrekt en wel 2/10 L. per keer. Dagen dat er geen school is. terwijl toch voor een volle week is 'betaald, worden in gehaald door 1/4 L. te verstrekken op de overige dagen, desnoods in een andere week. Waar aan een enkele school te Noordwij kerhout geen speelkwartier bestaat is de (melkverstrekking op zich zelf reeds nut tig en in het lichamelijk en geestelijk be lang der kinderen van groote beteeke- nis. Het verblijf op sohool stelt aan de kin deren nu eenmaal zwaardere eiscben dan imienigeen denkt. Wij hopen daarom, dat het percentage, dat thans reeds melk krijgt (72,7) belangrijk zal blijven stijgen. Een gezonde jeugd Een krachtig volk! R.K. E.H.B.O. In café „de Zwaan" hield de afd. Noordwijkerhout van de R.K. E.H. B.O. een propaganda-vergadering welke goed bezocht was. Bij de opening sprak de voorzitter een hartelijk welkomstwoord vooral tot de afdeeling Oegstgeest en tot den heer Berger, spreker van hedenavond, lid van de nationale commissie, die hierna het woord nam. Deze schetste in het kort de geboorte van de R.K. E.H.B.O. uit de algemeene E.H.B.O. De R.K. afdeelingen namen zoo in bloei toe, dat al gauw een landelijke vereeniging werd opgericht met een toenemend aantal leden. Het was van pastoor Maas een goede gedachte, zeide spreker, hier in deze plaats en R.K. E.H. B.O. op te richten. De oprichting is een succes geworden, de vereeniging telde al spoedig 30 leden. Velen gaven zich ook op als donateur. De E.H.B.O., vervolgde spre ker, is opgericht, om te bereiken dat vooral bij verkeersongevallen met takt en beleid kan worden opgetreden. De katholieke E.H.B.O.-er is een barmhartige Samaritaan die werkelijk hulp kan bieden en gewon den kan verbinden. Ook voor de plaatse lijke luchtbescherming is het van groot be lang als de inwoners bekend zijn met eer ste hulpverleening. In het kort werd het verloop der cursussen besproken. Nadat gelegenheid gegeven was tot het stellen van vragen werd gepauseerd. Na de pauze werden door de afdeeling Oegstgeest demonstaties gegeven, er wa ren ook oefeningen met gasmaskers bij. De demonstraties werden met groote aandacht gevolgd. De muzikale afwisseling werd ver zorgd door den heer J. van den Berg en zijn beide zoontjes, respectievelijk op de piano en mondharmonica. Personalia. Voor 'het examen L.O. mej. M. Verbeek. OEGSTGEEST Personalia. Geslaagd voor het examen linnennaaien de dames: T. Hijman, A. Roos, Th. Meijer, J. de Vreede, C. Tap. Voor cosluumnaaien: M. Zaat, J. Haast, D. de Vreede, W. Tap, A. Tap. allen leer lingen van de zusters Franciscanessen, huize „Duinzicht", alhier. SASSENHEIM De Raacl compleet. Dinsdag heeft de heer G. P. van Dijk bericht gezonden, dat hij zijn benoeming tot lid van den gemeen teraad aanneemt. Alle 11 benoemden hebben thans hun be noeming aangenomen. Zooals men weet is de heer van Dijk, die nummer 7 van de R.-K. lijst was, met voorkeurstemmen gekozen. Uitbreidingsplan. De leden van den Gemeenteraad zullen a.s. Maandagavond in conferentie bijeenkomen om het ontwor pen uitbreidingsplan te bestudeeren met deskundige toelichting. Bouwvergunning. Aan den heer E, Broekhuis uit Amsterdam is vergunning verleend tot het houwen van 16 burger woonhuizen, 2 onder één kap, langs de Wil lem Warnaarlaan, Elbalaan en Elbadwars- laan. Politieschietvereeniging „Wilhelmina". Op „Sporthoff" werden gisteren de jaar lijksche schietwedstrijden voor leden en donateurs van de politieschietvereeniging „Wilhelmina" gehouden. De burgemeester was wegens ambtsbe zigheden verhinderd. De uitslag was als volgt: Winnaar van den wisselbeker voor le den werd N. v. d. Krogt, Warmond. Prijs wedstrijd voor leden: 1. C. J. v. d. Aar, Oegstgeest 59; 2. Jac. L'Ami, Rijnza- terwoude 59 p.; 3. C. C. Hulsbosch, War mond 59 p.; 4. N. v. d. Krogt, Warmond 58 p.; 5. A. v. d .Vliet,Zoeterwoude 57 p: 6. H. L. A. v. d. Laan, Sasenheim 55 p. 7. J. Hoogenboom. Hoogmade; 8. P. Kruis wijk, Sassenheim; 9. P. J. Kromhout, Lisse; 10. J. L. Eist, Sassenheim; 1. M. Broxter- man, Zoeterwoude, 12. P. de Wit, Oegst geest; 13. B. G. Stekers, Warmond. De wisselbeker voor donateurs werd ge wonnen door L. Oudshoorn J.Pzn., Sas senheim met 116 punten. Prijs wedstrijd voor donateurs: 1. L Oudshoorn J.P.zn. 60 p. 2. P. Philippo 58 p. 3. A. W. P. v. Niekerk 58 p. 4. W. Boekee 56 p. allen te Sassenheim, 5. G. Schöl- vinck, Warmond 56 p„ 6. dr. P. Ie Grand 56 p., 7. J. W. de Gruyter 55 p., 8. A Dekker 53 p. allen le Sassenheim. In de zaal van „De Oude Post" werden de prijzen met een toepasselijk woord door den secretaris N. v. d. Krogt, uitgereikt. WARMOND Omgeslagen. Een B.M. jacht bemand met twee dames en een heer is bij het ma noeuvreeren op het Norremeer alhier om geslagen. De heer Uit den Bog en Heyer uit Oegstgeest bevonden zich toe vallig met hun motorboot ter hoogte van •het ongeval en aan bun krachtdadig op treden is het te danken, dat dit ongeluk geen tragische gevolgen met zich bracht. Met inspanning v-an al hun krachten mocht het hun gelukken de dames, die natuurlijk niet zwemmen konden, aan boord te krij- ALPHEN AAN DEN RIJN Onderlinge wedstrijden R.K. Sportvcv- ceniging „Wilskracht" Nadat eenigen tijd terug voor de dames-leden van de R.K. Sportvereeniging „Wilskracht" de onderlinge wedstrijden waren gehouden, hebben gisteravond in het Gymnastiek lokaal aa nde Paradijslaan de heeren-leden zich bekampt in een onderlingen strijd om het kampioenschap van de vereeniging. Evenals voorgaande jaren kenmerkte ook deze avond zich ondanks de hooge tem peratuur van den zomerschen dag, door een uiterst spannende nen toch eerlijken strijd. De onderlinge wedstrijdavonden vormen bij „Wilskracht" steeds een hoogtepunt In het vereenigingsjaar. Het laat zich wel begrijpen, dat niemand iets toegeeft aan zijn medekamper, waar door juist den geheelen avond de spanning er in gehouden is. Met een zekeren naijver, maar niettemin volkomen eerlijk, daar door tevens demonstreerend de echte club geest, tracchtte elk der mededingers het hoogst aantal punten te bemachtigen, het geen vanzelfsprekend zelden, dxxs ook he denavond niet gelukt is, al werd erdoor wel verkregen, dat de behaalde punten slechts miniem van elkaar verschillen. Slechts bij de „heeren B" is het den heex-en P. v .d. Bux-g en Arn. v. d. Kant mogelijk gebleken elk met 52 pnt. den eersten prijs te behalen. Bij de „heeren B" is er bij het vorig jaar vergeleken een aanzien lijke wijziging gekomen. Was het vorig jaar den heer J. Krumpelman, die toen de houder was van het kampioenschap 1937, wegens ziekte niet mogelijk geweest dit voor het jaar 1938 te behouden en werd het toen behaald door den heer, A. M. de Heij met 76 pnt., thans was de „oude vete raan" van „Wilskracht" de heer J. Krum pelman wederom in de „arena" en gaf blijk den begeer ens waardigen wisselbeker, destijds beschikbaar gesteld door de paro chiegeestelijkheid, gaarne opnieuw te wil len bemachtigen. Dit is hem dan ook, evenwel slechts na een harden strijd, ge lukt. Begrijpelijk was de spanning het hoogst in de hoogste klassen, waar het kampioenschap moest woi'den verdedigd, maar ook de anderen kampten geweldig ee om de eere-palm te veroveren. De jury was deze keer gevormd door de heeren De Bouwmeester en Küler uit Oegstgeest, terwijl de wedstrijden werden geleid door den heer P. Zuidam, den be proefden directeur van „Wilskracht". Mede was aanwezig het dagelijksch bestuur. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Heeren A: le prijs J. Krumpelman, tevens kampioen 1939 en houder van de wissel beker, met 81 pnt.; 2e prijs N. de Heij, met 80 pnt.; 3e prijs A. de Heij, met 77 pnt. Heeren B'; le prijs P. v. d. Burg en Arn. v. d. Kant, beiden met 52% pnt.; 2e prijs Ant. de Korte met 47% pnt.; 3e prijs G. Meijer met 46% pnt. Na afloop reikte de voorzitter, de heer G. Vreeswijk, met een toepasselijk speechje de prijzen uit, na eerst welverdiend dank te hebben gebracht aan de leden van de jury, aan den directeur en aan de leden van „Wilskracht" voor het hunne, bijgedragen tot het welslagen van dezen avond, in het belang van de katholieke sport in het al gemeen en in het bijzonder van de R.K. Sportvereeniging „Wilskracht". Vijf-en-twintig-jarig jubileum H. Hoek stra. In het gymnastieklokaal der Mu lo-school met den Bijbel, dat daartoe fees telijk was ingericht, heeft de heer H. Hoekstra, onderwijzer aan de U.L.O.-af deeling dier school, gisteren zijn 25-jarig jubileum bij het chr. onderwijs gevierd. Bij het binnentreden ontving de school jeugd den jubilaris met een hartelijk ap plaus. Na het zingen van Ps. 103 1 hield het hoofd der school, de heer J. P. Ver- heule, een korte toespraak, waarin hij ge waagde van de groote begaafdheden van den heer Hoekstra. Een der leerlingen bood met enkele woorden namens haar mede-scholieren een prachtige staande schemerlamp aan. De jongelui werden onthaald en kregen her verdere deel van den ochtend vrijaf. Vervolgens werd de heer Hoekstra door het bestuur der school gehuldigd. De voorz., de heer W. Samson, ging zijn carrière bij het chr. onderwijs na en sprak zijn waardeering xxit voor het geen de jubilaris in de 16 jaren, die hij aaan zijn tegenwoordige school verbonden is, heeft vèrricht, wenschte hem ook voor de komende jaren Gods zegen toe en bood hem een mooie salontafel aan. Daarna kreeg de heer P. Kruit gelegenheid na mens de collega's enkele woorden tot zijn ambtgenoot te richten. Als blijvende her innering aan dezen dag bood de heer Kruit namens alle collega's een tijd schriftenstandaard aan. Ook de heer A. Maaskant, onder wiens leiding de jubila ris 13 jaar heeft gewerkt, heeft in een fij ne toespraak den heer Hoekstra gelxxkge- wenscht. In korte geestige speechjes heeft laatstgenoemde alle sprekers beantwoord en bedankt voor de vriendelijke woorden en waardevolle geschenken. De bijeen komst werd beëindigd met het zingen van een Psalmvers en dankzegging. Opbrengst collecte voor S.A.N.T.O.S. De totale opbrengst van de speldjesver koop, ten bate van S.A.N.T.O.S. (Steun aan Nederlandsche T-uiberoxxlosen onder Stand- genooten) onderafdeeling van de Katho lieke "Middenstandsvereeniging „De Hanze" bedraagt f 171.83, waarin begrepen de in zameling te Aarla-nderveen ad 26.58. Voorwaar een mooi resultaat, waarvoor de commissie aan de ijverige verkoopstertjes hartelijk d-ank brengt en niet in het minst aan hen die door hun milde 'bijdragen hel pen bouwen aan het mooie werk ter 'be strijding van de zoo zeer gevreesde tuber culose! Personalia. Voor het machinisten- examen eerste gedeelte (diploma B) is ge slaagd de heer S. P. Wybenga. ALKEMADE Gevestigd: W. M. van der Meer, van Leiden. P. W. Schrama, van Voorscho ten. A. van Asselt, van Haarlemmer meer. B. J. Geerling, van Hengelo. F. van Dijk en gezin, van Leiderdorp. J. M. van der Hoorn, van Leimuiden. S. Thomson, van Den Haag. H. van de Ley- graaf, van Oirsbeek. J. Kopped, van Grootebroek. C. M. van Klink, van Lei den. C. Helleman, van Woubrugge. A. C. Bimgman, van Haarlemmermeer. M. J. van der Akkei", van Woubrugge. C. A. Dongelmans, van Woubrugge. C. Remmerswaal, van Woubrugge. Vertrokken: M. Heemskerk, naar Heemstede. A. J. van der Voet, naar Rijnzaterwoude. S. Vuyk, naar Haar lemmermeer. L. van Berkel en echtge- gen, terwijl de heer R. zich zwemmende wist te redden. De dames werden naar het dameskamp gebracht waar zij van droge kleeren werden voorzien. De liefhebberij voor het zeilen was verdwenen. Collecte. De in deze gemeente gehou den speldjesdag, waarvan de opbrengst be stemd was voor de K.R.O. heeft, dank zij den ijverigen collectrices, de somma van 66.05 opgebracht. WASSENAAR Autotocht ouden van dagen. Door on geveer 125 ouden van dagen werd gisteren in 47 auto's een heerlijke tocht gemaakt. Te ongeveer 10 uur werd van de Lange Kerkdam af vexdrokken, waarna nadat een tocht door het dorp was gemaakt, naar Oegstgeest werd gereden. In de theetuin, Beukenhof werden de oudjes daar ont haald op koffie en gebak. Daarna werd koers gezet naar Schiphol, alwaar een welvoorziene disch noodde tot het ge bruiken van bx-oodjes met vleesch en krentenbroodjes. Een stukje omelet was hiér de vóórspijs en een banaan de toe spijs. Gezeten in de auto's werd langs de groote hangars gereden waardoor men vele en velerlei vliegtuigen van dichtbij kon bezien. Na dat genotene wexxl gereden naar den Haag en Scheveningen, waar na het gebruik van een kop thee in het pavil- loen Westbroekpark het einde kwam van een echt genotvolle dag, die door fraai weer werd begunstigd. Vermeld dient nog, dat er voor de heeren een zakje sigaren was en voor de dames een zakje bonbons, terwijl boven dien in iedere wagen een doos kersen was voor de inzittenden. ZOETERMEER Personalia. Voor Fransche-, Deutsche- en Engelsche handels-correspondentie is geslaagd Jeanne Smits, opgeleid bij eerw. zusters, Brouwersgracht, Den Haag. '£N%V Belast zich met den aan- of verkoop van effecten en staat U gaarne ter zijde met inlichtingen om trent aandeelen of obligaties. noote naar Woubrugge. B. Langhout, naar Rijnsburg. Q, M. Rotteveel, naar Noordwijkerhout. L. Oudshoorn, naar Den Haag. E. M. Hoogenbzoom, naar Haarlem. G. H. Stipdonk. naar Leiden. J. G. M. Bijen, naar Noordwijkerhout. L. M. Geluk, naar Aalsmeer. J. Geluk en gezin naar Hoogkerk. C. J. van Zoen, naar Warmond. E. J. Boersma, naar Am sterdam. J. Penning de Vries, naar Lis- se. D. M. Buskermolen, naar Leiden. A. C. Verdel, naai* Wassenaar. A. J. Cle mens, naar Lisse. G. A. Baak naar Woubrugge. H. van 't Hart en gezin naar Ter Aar. H. C. Vesseur, naar Hillegom. C. Remmerswaal naar Sassenheim. BODEGRAVEN Personalia. Voor het examen Mulo, ;dat te 's-Gravenha-ge werd- afgenomen, slaag den de eerw. zuster M. Borromea, de dames Nel Bruijnen-, Rie Kromwijk eni C. Ron- dêl en de heeren J. van Leeuwen, C. Vee- lenturf en W. Voorbeij. KOUDEKERK Straat-kaas. Bij den gemeente-veld wachter zijn inlichtingen te bekomen over en tweetal gevonden volvette kazen, die uit een auto zijn verloren. TER AAR KJt.O.-Missiespeldjes. De opbrengst van de speldjes, welke Zondag werden aangeboden voor het Wex-eld-Apostolaat, bedroeg ruim drie en veertig gulden. Gouden Huwelijksfeest. Op Donderdag 6 Juli hoopt het echtpaar P. Verboom- Kooy, den dag te herdenken, dat zij voor vijftig jaar in den echt zijn verbonden. De heer Verboom is voor velen een bekende, daar hij geruimen tijd aan den Provincialen Watex-staat heeft gewerkt. Beide oudjes verkeeren nog in een goede gezondheid. Kokend water over het lichaam. Van middag was mej. H. te Korteraar, bezig 'het water, benoodigd voor de wasch, te verwarmen, doch ongelukkigerwijs stootte zij tegen de vergasser aan, met het nood lottig gevolg, dat een groote ketel met heet water over haar onderlichaam terecht kwam. Dank zij het snel ingrijpen van medische hulp, dr. Nout was spoedig aan wezig, konden de brandwonden eenigszins beperkt blijven. Naar omstandigheden gaat het met getroffene goed. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. Vuyk, Azn, slaagde dezer dagen bij de gehouden examens voor de acte L.O. ZWAMMERDAM Personalia. Voor het examen nota riaat deel n is geslaagd de heer H. C. van Oosterom. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Voorzitter is de Burgemeester. Tegen woordig zijn alle leden. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de voorzitter nog mededeeling doet, dat de werkloozen uit deze gemeente tewerk ge steld zullen worden bij den aanleg van het Vliegveld te Katwijk. De heer van Egmond geeft verslag van de gehouden schouw over de Lagewaard- sche Wetering, waarbij is gebleken, dat de vaargeul aan de gestelde eischen voldoet en het uitbaggeren dus waarschijnlijk geen object van. werkverschaffing is. In ver band hiermede komt ter sprake het basis uurloon voor de werkverschaffing aan het Vliegveld, hetgeen voor onze gemeente gesteld is op 0.27 per uur. Algemeen wordt dit aan den lagen kant geacht en als een onbillijkheid gevoeld tegenover het loon, dat aan de werkloozen van grootere gemeenterx voor dezelfde werk zaamheden betaald wordt. De heer Lieverse acht een gezamenlijke actie van de beti-okken gemeentebesturen bij den Minister gewenscht om het loon op een beter peil te brengen. De voorzit ter zegt toe, pogingen in het werk te zul len stellen om hiertoe te geraken. De voorzitter wijst hierna de heeren Op- pelaar, Lieverse en de Jong aan tot com missie-leden voor het onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den Raad en schorst de vergadering. Na heropening brengt de heer de Jong verslag uit van het onderzoek en adviseert tot toelating, waartoe z.h.st. wordt beslo ten. Hierna wordt aangeboden de rekening van het waterleidingbedrijf en de ge meente-rekening dienst 1938. De voorzit ter zegt, dat de inkomsten en uitgaven van het bedrijf hebben bedragen 6511.17, ter wijl de inkomsten van de gemeente-reke ning van den gewonen dienst beloopen 83.667.87 en de uitgaven 77.612.58, al- zoo een batig slot van 6055.29. De kapi taalsinkomsten bedragen ƒ12.859.73 en de uitgaven 18.593.45, alzoo een nadeelig slot van 5733.72. Tot leden der commissie van onderzoek der rekening wijst de voorzitter aan de heeren van der Sterre, van Vegten en de Jong. Vervolgens licht de voorzitter toe een concept-besluit tot wijziging der begroo ting dienst 1939, hetwelk hoofdzakelijk verband houdt met de tewerkstelling van werkloozen te Katwijk. De heer de Jong informeert of de gemeente hierdoor nog extra belast wordt, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit slechts van geringe be- teekenis zal zijn. Na nog eenige bespre kingen wordt het concept onveranderd vastgesteld. Dan wordt na toelichting door den voorzitter Burgemeester en Wethouders gemachtigd de bovenwoning van het Raadhuis opnieuw te verhuren voor den tijd van twee jaren tegen een wekelijk- sche huurprijs van ƒ5.met inbegrip van centrale verwarming. Voorts wordt na toelichting door den voorzitter nog vastgesteld een verordening tot wijziging der Verkeersverordening, welke hierop neerkomt, dat de maximum snelheid van 30 K.M. voor de bebouwde kom verhoogt wordt tot 45 K.M. per uur, zulks in overeenstemming met de nog niet in werking getreden Wegenverkeerswet enz. Het voorstel tot hef aangaan van een gemeenschappelijke regeling tot onderlin ge hulpverleening bij brand, wordt op voorstel van den voorzitter van de agen- na afgevoerd, daar B. en W. bij nader in zien tot de overtuiging zijn gekomen hier toe voorshands nog niet over te gaan, daar de Raad bij een dergelijke regeling praktisch alle zeggenschap uit handen geeft. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, dat van den Minister nog geen beslissing is ingekomen omtrent de subsidie-aan vrage inzake woningsverbetering. Wel is van den Inspecteur bericht binnengeko men, dat verschillende woningen niet voor verbetering met overheidssubsidie in aaxi- merking zullen komen, daar het in het voornemen ligt den Raad voor te stellen een 10-tal woningen onbewoonbaar te ver klaren. De voorzitter acht zulks een ingrijpen de maatregel en vreest, dat hierdoor een woningnood dreigt te ontstaan. De voor zitter zegt toe zich hierover nog in vex-- binding met den Inspecteur van de Volks huisvesting te zullen stellen, doch vreest, dat uiteindelijk hieraan niet zal zijn te ont komen. Hierna wordt de vergadering ge sloten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10