22444 NIEUWS e,v RECHTZAKEN AGENDA ELTAX I DINSDAG 4 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT ELRSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 1 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per w«k; 2 60 per kwartaal. Franco per povt 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE wordt HET WEER? DROOG EN IETS WARMER De Bill seint: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Iets warmer, gedeltelijke bewolkt droog weer, meest matige Zuid-Oostelijke wind. Den Helder: zwaar bewolkt, zwakke Z. O. wind, 17 gr. C. Vlissingen zwaarbewolkt, matige Z. O. wind, 16 gr. C. De Bilt: half bewolkt, zwakke Z. O. wind 16 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, zwakke Z. O. wind, 16 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, stil, 17 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het depressiesysteem ten Westen en Zuidwesten van Ierland verplaatste zich in Noordelijke richting. Het bracht in Ier land en Engeland hier en daar eenigen re gen. De luchtdruk daalde er evenals in West- en Noord-Frankrijk. Het gebied van hoogen luchtdruk nam sterk in beteekenis toe en breidde zich uit over ons land, Duitschland, Polen, Denemarken, het Zui delijk gedeelte van Noorwegen en Zweden en Italië, Het is daar overal fraai, rustig weer. In Noord-West Duitschland kwam tengev-olge van de nachtelijke uitstraling plaatselijk ochtendnevel voor. De tempe ratuur is in het geheele gebied toegeno men, doch de ochtendtemperatuur is in Zuid- en Midden-Frankrijk, Duitschland, Scandinavië en IJsland veelal nog onder normaal. LUCHTEMPERATUUR. 25.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Dinsdagnamiddag 9.54 uur tot Woensdagmorgen 4.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 5 Juli voorm. 5.55 en nam. 6.20 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Maan op Dinsdagavond 10.25 uur. Maan onder Woensdagmorgen 8.54 uur. WEERBERICHT: II Voor het geheele land: zwak! matige N.W. wind, slag, iets warm* wolking. v*° «*e HïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiniiiiiR MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Fabrieksarbeider tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld. De fabrieksarbeider W. W. te Losser, die vorige week terecht heeft geslaan, omdat hij de pleegouders van zijn vrouw met een mes heeft aangevallen, tengevolge waar van de bejaarde vrouw de B. is overle den werd heden door de Rechtbank te Al melo veroordeeld lot twee jaar gevange nisstraf met aftrek van pi'eventieve hech tenis wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbende en mishandeling. De oude man is n.l. hersteld. De eisch was vier jaar gevangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK NAMAAK JONKHEER BEROOFDE DIENSTBODE TE WASSENAAR VAN HAAR SPAARCENTJES. Vijftien maanden gevangenisstraf geëischt. Een 22-jarig electrisch hoorder A. A. I., thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring, had kennis gemaakt met de dienst bode mej. E. L. D. S. te Wassenaar. Hij had heel voornaam gedaan en had zich voorgesteld als Jhr. Willy Hardenberg, zeeofficier op non-activiteit. Zijn ouders woonden in Bandoeng en gaven hem een toelage van 250.per maand. Het dienst meisje was geïmponeerd geworden door de voorname houding en de schoone verhalen en de kennismaking was voortgezet ge worden. Al gauw had men trouwplannen gemaakt en men zou in het huwelijksboot je stappen, als de ouders van Wiliy naar Holland kwamen. Hij zat momenteel echter erg krap in zijn geld, of zijn toekomstige vrouw hem even helpen kon, want hij had eenige dringende speelschulden te betalen en wist bovendien een prachtige specu latie. En het meisje had geld gegeven, hetgeen zij van de spaarbank haalde. Haar toekomstige echtgenoot had steeds meer geld noodig en het meisje gaf maar tot ze niet meer had en zij bij een kennis op zeke ren dag een tientje ging leenen. Deze ken nis had dadelijk een andere kijk op de zaak en hoorde het meisje uit. Hij wist het zoo ver te brengegn, dat hij op een dag naar het punt van afspraak ging en de Jhr. eens aan de tand voelde. Hij deed net, of hij belang stelde in de Jhr. en stelde zich voor. De jonkheer zijnerzijds deed hetzelfde, maakte keurige buigingen, zwaaide heel voornaam met zijn handschoenen en disch- te hetzelfde verhaal op als hij tegen het meisje gedaan had, Toen het hem te be nauwd gemaakt werd, had hij heel ironisch een buiging gemaakt en gezegd dat hij als jonkheer niets met zulk een verdachte on dervraging te maken had. De kennis van het meisje had de politie in het geval gemengd en deze had de jonk heer een gratis cel in het Huis van Bewa ring aangeboden, omdat uit was gekomen, dat hij natuurlijk geen jonkheer was maar bovendien nog getrouwd en vader van twee kinderen, terwijl hij tevens reeds tweemaal veroordeeld is geweest voor dergelijke op lichtingen. Het dienstmeisje werd als getuige ge hoord, maar zij wilde absoluut den eed niet afleggen omdat zij in den Bijbel gele zen had, dat een eed niet met den Gods dienst strookte. Eindelijk teekende zij een verklaring en gaf een omstandig verhaal van hetgeen allemaal gebeurd was, er aan toevoegend dat zij in de stellige overtuiging geleefd had, dat verdachte haar trouwen zou. President: „Wie is met de kennismaking begonnen hij of U". Het meisje hoogst verontwaardigd: „hij natuurlijk". Verdachte bekende alles behalve dat hij gezegd -had, dat hij het meisje trouwen zou. Hij had het geld gebruikt om er mee te kaarten, maar had alles verloren. Verdachte: „Ik kan heel moeilijk geld vasthouden." President: „Dat is vermoedelijk de eenig- ste waarheid die u spreekt." De Officier vond het buitengewoon erger lijk, een jonge vrouw zoo te misleiden en haar met mooie voorspiegelingen van haar spaarcentjes te berooven. Rekening houdende met het feit, dat een vorige maal een gevangenistraf van een jaar niet geholpen heeft, eischte spr. thans een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en drie maanden. En zoo eindigde de droom van een een voudig dienstmeisje dat jonkvrouw had willen worden. Uitspraak over 14 dagen. HUISKNECHT MISBRUIKTE DEN NAAM VAN DEN BURGEMEESTER VAN NOORDWIJK. Zware gevangenisstraf geëischt. W. J. V., huisknecht te Noord wijk, thans ged. was op Maandag 22 Mei des mor gens om 10 uur bij een kleermaker te Noordwijk gekomen en had gezegd, dat hij huisknecht bij den burgemeestre was en dat hij een colbertcostuum noodig had, want hij moest met de vrouw van den bur gemeester naar de Rivièra. De winkelier vond het wel een beetje eigenaardig en vervoegde zich bij het huis van den burgemeester om nadere inlich tingen alwaar hij te woord werd gestaan door een dienstmeisje, dat vertelde, dat verdachte wel degelijk als huisknecht in dienst was. En toen even later iemand z.g. namens den burgemeester opbelde, dat al les in orde was, had de winkelier gedacht, dat werkelijk alles in orde was, en had het costuum later afgeleverd. Verdachte was ook nog naar een winke lierster gegaan en had een paar bretels willen hebben, terwijl hij weer schermde met zijn huisknechtschap bij den burge meester, het voorstellende, alsof de bretels voor den burgemeester waren. En ook de winkelierster was er in gevlogen. Uit het proces-verbaal bleek, dat de huisknecht van den burgemeester begin Mei onder de wapenen geroepen was, 'zoo dat er tijdelijk een huisknechtplaats va cant was. Op zekeren dag zou de burge meester opgebeld zijn door iemand uit Lei den, die zeide een goeden huisknecht te we ten waarop niets aan te merken viel. De burgemeester zou toen gezegd hebben, dat hij zich maar moest komen presenteeren en inderdaad was de verdachte gekomen bij het huis van den burgemeester. Deze was juist op het raadhuis en verdachte was daar heen gestuurd geworden en door den burgemeester ontvangen. Hij had een prachtig getuigschrift overgelegd en was tij delijk aangesteld als hulphuisknecht. Na enkele dagen had de burgemeester gemerkt dat verdachte een leugenachtig persoon was en hij was ontslagen geworden. Toen daarop de kleermaker gekomen was voor het geleverde colbertcostuum was de politie in het geval gemengd en daarbij was uit gekomen dat verdachte zelf getelefoneerd had, dat hij het getuigschrift zelf had ge maakt en dat dit absoluut valsch was en dat hij reeds viermaal wegens oplichting veroordeeld is geweest, laatst nog tot an derhalf jaar gevangenisstraf, en dat hij de ze oplichtingen en vervalsching van het getuigschrift gepleegd had, terwijl hij pas ontslagen was uit de gevangenis. De Officier vond het een hopeloos ge val met verdachte. Pas is hij uit de gevan genis of hij begint opnieuw. Voor dit feit eischte spr. ten slotte een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en drie maan den. Uitspraak over 14 dagen. In beschonken toestand vier menschen dood gereden Hoewel er in de laatste weken tal van ernstige verkeersongelukken zijn geschied, waarbij vele dooden zijn gevallen, behport het verkeersdrama te Lonneker, waarbij vier slachtoffers waren te betreuren, wel tot de ergste categorie, vooral 'omdat hier eigenlijk minder van ongeluk dan van auto- banditisme moet worden gesproken. De chauffeur n.l., die de vier menschenlevens vernietigde, de 35-jarige C. Sm. te Ensche de, was op Hemelvaartsdag j.l. den gehee- len dag uit geweest en hij had daarbij vele glazen bier en anderen alcoholhoudenden drank gebruikt, waarna hij met een ge leende auto van iemand uit Winterswijk „pleizierritjes ging maken. Hoewel hij in Oldenzaal nog gewaarschuwd was, niet meer te ryden, nam hij toch achter het stuur plaats en in razende snelheid ging het naar Enschede. Onderweg, in het voormalige dorp Lon neker, heeft hij twee meisjes aangereden, de 12-jarige A. Smink en de 14-jarige Chr. Smit, benevens het drie maanden oude broertje van de laatste, dat in een kinder wagen zat. Iets later werd de 32-jarige A. Moddejonge (die met vrouw en kind een fietstochtje maakte) geraakt. Alle vier wer den gedood. Thans reeds moest Sm. zich wegens het veroorzaken van dood door schuld verant woorden, waarbij uiteraard een verzwaren de omstandigheid was, dat hij zooveel drank tot zich had genomen, terwijl er te vens in de dagvaarding aan werd herin nerd, dat hij ruim een jaar geleden veroor deeld werd wegens een overtreding van het motor- en rijwielreglement Verdachte was verschenen en werd ver hoord door den president, mr. A. C. Leen- dertz, die den Hemelvaartsdag den zwarten dag in het leven van den chauffeur noem de. Hij was ondanks het feit, dat hij zijn vrouw beloofd had in den middag thuis te komen, den geheelen dag in café's ge weest. Verdachte zeide, dat hij meegetroond was door een kennis van hem, den slagercknecht W. President: „Maar u bent toch geen kind. U bent toch vrijwillig meegegaan." De president gaat dan den gang van za ken met verdachte na, doch deze weet zich zoo goed als niets van het ongeluk te her inneren. Hij heeft verscheidene café's be zocht en op den terugweg van Oldenzaal naar Enschede Was het zoo wazig om hem heen geweest, dat zijn herinnering hem vol komen in den steek liet. Mr. Leendertz wees den verdachte er op, dat hij onver antwoordelijk had gehandeld. Ook vond hij het niet in de haak, dat de verdachte nog eenmaal na het ongeluk achter het stuur had gezeten. Deze leemte in de wet zal echter spoedig aangevuld worden. Bij het getuigenverhoor bracht de poli- tie-inspecteur Sanders uit Enschede rap port uit over het onderzoek, dat hij dade lijk na het ongeluk ingesteld had. Hij had verdachte in kennelijken staat van dron kenschap aangetroffen. „Als men tegen hem wat zei, drong dat niet tot hem door". Aan de hand van de gevonden sporen kon men nagaan, dat verdachte over den weg geslingerd is en daarbij zijn slacht offers gemaakt heeft. De rijksveldwachter Smit uit Lonneker had verdachte gearresteerd en ook deze getuige verklaarde, dat de chauffeur danig onder den invloed van sterken drank was. Vervolgens werden eenige ooggetuigen gehoord. Niemand hunner had echter het drama in zijn geheel gezien. De officier van justitie, mr. S. J. v. d. Hoeven, hield zijn requisitoir, waar in hij fel te keer ging tegen het gebruik van alcohol door automobilisten. Een gelukkig gevolg van dit drama is in elk geval, dat Nederland wakker is ge schud. Een absoluut alcoholverbod voor automobilisten is het eenige middel om ontzaggelijk veel leed te besparen. „Mijn geduld is uit", aldus spr., met deze categorie personen, die ik niet aarzel autobandieten te noemen." Spr. zal in het vervolg de hoogst mogelijke straf eischen tegen chauffeurs, die on der invloed van drank hebben verkeerd om hem zoo lang mogelijk uit de maat schappij te verwijderen. In dit geval eischte hij een jaar ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging der bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen. De verdachte, die geen verdediger had, had hierop niets te zeggen. Uitspraak 18 Juli. DE BURGERWACHT TE HEEMSTEDE. Van haar rechten vervallen verklaard. De Haarlemsche rechtbank heeft heden de vereeniging Heemsteedsche Burger wacht van haar rechten vervallen ver klaard, omdat zij afgeweken was van haar statuten. Tevens is aan de vereeniging de bevoegdheid ontnomen om burgerlijke handelingen te verrichten. De moeilijkheden van de Heemsteedsche Burgerwacht dateeren reeds van eenige jaren geleden, toen tusschen de leden en den voorzitter oneenigheid ontstond. In een bestuursvergadering besloot men den voorzitter te royeeren, doch dit besluit bleek later geen rechtsgeldigheid te be zitten. De voorzitter keerde terug en royeerde nu op zijn beurt een aantal le den. Intusschen had de vereeniging door het gebeurde het vertrouwen van den bur gemeester verloren. Het bleek echter niet mogelijk om door intrekking van de ge meentelijke subsidie de vereeniging te likwideeren. De burgemeester trok daarop in overleg met de regeering, de verklaring in, waarin is vastgelegd, dat de Burger wacht zoo noodig zal worden opgeroepen ter handhaving van het gezag. Hoewel de Burgerwacht hierdoor wettelijk geen Bur gerwacht meer was, en al haar rechten, zooals o.a. het dragen van wapenen, had verloren, bleef zij voortbestaan als ko ninklijk goedgekeurde vereeniging. De rechtbank heeft thans aan dezen zon derlingen toestand een einde gemaakt. Er zal nu een nieuwe Burgerwacht in Heem stede worden opgericht. LEIDEN. Woensdag. Nederl. R.-K. Bond van Trans portarbeiders „St. Bonifacius", Bondsgebouw. 8 uur. Donderdag. Bureau-zitting R.K. Reclas- seeringsver., St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 8—9 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 1 tot en met Vrijdag 7 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, telefoon 274. GEEN RECHTSKUNDIG ADVIES. Deze week en de volgende week zal er DINSDAG en DONDERDAG geen gelegen heid zijn voor het verkrijgen van rechts kundig advies aan ons bureau. VOORTAAN DE AUTOMATISEERING DER TELEFOON. Ter gelegenheid van de indienststelling van de automatische telefooncentrale werd gistermiddag in het gebouw aan de Boom- markt een bijeenkomst gehouden, waar toe door het hoofd van het Telefoondis trict Den Haag waren uitgenoodigd de ver tegenwoordigers van de gemeentebesturen uit Leiden en de omliggende gemeenten aangesloten aan het telefoonnet Den Haag alsmede vertegenwoordigers van handel en industrie en openbare diensten. Aan deze uitnoodiging was door velen ge volg gegeven, ditmaal nu eens niet om „officieel" te doen, maar inderdaad uit be langstelling voor het te behandelen onder werp: de automatiseering van de telefoon, waarvan men .wel iets meer wil weten dan hetgeen er noodig is om een telefonische verbinding met een opgeroepene tot stand te brengen. Of men het geheim van het automatisch telefoneeren thans onder de knie heeft? Daar zullen we het niet over hebben. Het hoofd van het Telefoondistrict Den Haag, de heer P. Boer, heette alle aanwe zigen hartelijk welkom en zeide dat er op deze bijeenkomst tot hun spijt twee hee- ren niet aanwezig konden zijn wegens ziek te: de hoofingenieur Warning, de ziel van de automatiseering en de hoofdingenieur Visser van het telefoondistrict Den Haag. De bedoeling dezer bijeenkomst, aldus spr., was te laten zien hetgeen het P. T. T.-bedrijf op het gebied der automatisee ring doet. Spr. zeide, dat het district Den Haag nog maar in het beginstadium der automatiseering verkeert. Administratief is er niets veranderd. De centrale Leiden met eigen directeur blijven bestaan. Alleen bij algeheele automatisee ring wordt het districtshoofd in Den Haag algemeen leider van den telefoondienst. Door de automatiseering van de telefoon zal de abonné voortaan dus niet meer be hoeven te wachten. Wat dit wachten in het verleden betreft zegt spr. nog, dat Leiden wel eens veel klachten hierover liet hoo- ren, maar 4000 aansluitingen zijn practisch niet zoo te maken, dat wachten uitgeslo ten is. De heer Boer bracht vervolgens dank aan allen, die op welke wijze ook hadden me degewerkt om deze automatiseering tot stand te brengen: aan den Rijksgebouwen dienst voor het prachtige gebouw, aan de Bell Tel. Mij. voor de schitterende instal latie, welke er zijn mag. Ook verdere in stanties, als gemeenten, Rijnland enz. dank te spr. voo rde verleende medewerking bij de werkzaamheden, welke noodzakelijker wijs aan de automatiseering vooraf gingen. Vervolgens was het woord aan den heer ir. Uges, ingenieur van het hoofdbestuux van de P. T. T„ die een uiteenzetting van het Bell Telefoon-systeem gaf. De heer Uges deelde allereerst aan de hand van schematische kaarten mede, dat het totaal aantal automatisch aangeslotenen aan de telefoon thans 132.000 bedraagt. Daar komt Leiden nu met 4200 aangeslo tenen bij, waardoor het percentage auto matisch aangeslotenen thans tot 66 pet. is gestegen. Hierbij zijn niet begrepen de te lefoonnetten van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, waar men gemeentelijke tele foondiensten heeft. Spr. deelde vervolgens mede hoe het land verdeeld is in 20 telefoondistricten en in den breede gaf hij vervolgens een uit eenzetting van den internen telefoon dienst, van de werking der automatische telefoon, van de aansluiting straks der vol automatische telefoon enz., alles aan de hand van kaarten en demonstratig-toestel. Daarna werden de aanwezigen door het gebouw rondgeleid om de geheimen dezer automatische telefoon nog eens meer van nabij te bezien. Na afloop daarvan werden ververschin- gen aangeboden, aan het slot waarvan de burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen een woord van dank sprak tot den leider van het bedrijf als hoofd van den dienst, welke zoo ontzag gelijk veel moeite heeft gedaan om dit al les te bereiken. Spr. dankte tevens voor do geslaagde ontvangst alsmeöfe voor de wijze waarop de leiders van het bedrijf de belangstellenden met dit nieuwe systeem hebben doen kennismaken. EXAMENS CHR. H.B.S. Bevorderd naar 2de klasse: J. Allaart, F. A. H. Boon, B. G. v. d. Bos, F. N. R. Brobbel, P. v. Hoeken, A. Jiansze, W. de Kier, B. Kuyk, G. W. v. Leeuwen, H. Lek, J. de Neef, G. P. v. Nieuwkoop, F. Ouwehiand, A. G. Rietveld, N. v. d. Stel, F. J. Vossen, D. Zitman, C. v. d. Berg, B. Bertels, C. H. Brinks, J. W. Brijnen, C. J. Endert, J. de Geus, J. A. de Haan, A. Krou- wel, L. Kruyt, W. v. Leeuwen, M. Riezebos, E. C. Sasburg, D. J. Stolk, M. J. Veldhuy- zen v. Zanten, J. Verkerk, K. Verloop, P. W. Vogelaar, G. E. Vogelzang, W. Kap- teyn, H. C. Drijfhout v. Hooff, H. W. Pera,. Afgewezen 14. Bevorderd naar 3e klasse: J. R. Bloot, A. Boogaards, A. B. Boot, J. A. Brinks, M. Gort, F. R. J. Knetseh, W. Kwestroo, J. Lamghout, C. Los, A. A. Luyen- dijik, I. Meyering, W. H. Mo eiker, D. A. Munnik, N. P. Muusse, A. J. Roelofs, W. F. E. Smelik, C. A. Somerwil, E. M. H. Vonk, C. de Vroedt, E. Gh. de Wolff, J. R. v. Beek, C. B'eaeimer, P. H. du Croix, A. de Graaf, J. H. G. Gunning, W. J. de Haan, C. v. Heu- ven, C. H. Hogewoning, C. de Jong, M. J. de Jong, R. Lammens, J. Markenstein, M. A. Meydam, L. H. W. Mounier, M. den Os, H. B. Pothuis, M. J. Valkenburg, H. G. Vol- kersz, M. v. Wij'he, C. Wolff, A. W. Drijfhout v. Hooff, L. Kruyt. Afgewezen 8. Bevorderd naar 4e klasse: D. v. Barnerveld, H. Boon, D. v. Eek, J. H. de Gruyter, C. Haantjes, D. Ingelse, J. C. de Keulenaar, L. R. D. Kloiprogge, I. C. Kobès, G. v. Konijnenburg, PI. W. Mteine- ma, J. F. v. Nes, G. Nugteren, D. Ouwe hand, M. Parmentier, E. Vrolijk, C. v. Wie- ringen, J. M. IJdens, C. J. F. Rothfusz, A. Dekker, A. v. Cittert, J. Gesink, C. ten Ha ven, K. v. Herwaarden, F. L. Idenburig, K. de Jong, J. Kamminga, J. N. J. Noorlandt, J. Ouwehand, D. v. Santbrink, J. Sepers, H. Sierat, L. Spaanderman, A. J. de Stop pelaar, W. B. Smets, M. Teeuwen, R. J. v. Til, K. de Veer, G. G. v. Vlaanderen, H. L. J. yogelzang, H. de Wolff, N. M. v. Vliet. Afge'wezen 15. Bevorderd naar de 5e kl. A (Lit. Ec. afd.): E. J. v. Arkel, L. A. Bezemer, R. H. Boot, M. Bosschieter, W. Dubbelaar, J, Heyle, H. M. Holsbergen, D. J. Hoogerwaard, J. J. de Jongh, H. Kamminga, E. J. Kelder, J. Maas, H. Mak, H. Palm, C. Parlevliet, E. M. Peiger, J. C. Renaud, R. v. d. Rhee, E. Salm, W. Siddré, D. v. d. Vijver, H. Westerbrink, E. Ostermann. Afgewezen 3. Bevorderd naar de 5e kl. B (Math. Phys. afd.): G. Allaart, Ph. Bangert, J. W. Coenraads Nederveen, H. Dam, M. v. Dijk, Ph. J. de Graaff, K. Haasnoot, D. v. Herwaarden, K. Hogewoning, G. de Jong, J. Kloos, W. E. Knip, D. Limburg, D. Noorduin, F. N. J. Ouwehand, N. H. Roelink, L. v. Santbrink, A. O. Schilp, M. A. Slootmaker, J. v. d. Veen, P. Voigt, J. C. Zaayer. Afgewe zen 8. Te Amsterdam slaagden voor het Mulo- Diploma B, Mia van Berge Henegouwen, J. Vreeburg, Nic. Stikvoort en J. Borsje, opgeleid aan de R.K. Mulo-school, Pieters kerkhof. Voor het notarieel examen deel I is te Den Haag geslaagd de heer N. A. Verboog, alhier. Voor het examen nuttige handwerken slaagde te Den Haag mej. I. Raaphorst, alhier. Voor het examen akte L, O. is te Utrecht geslaagd de heer A. J. Wilmink alhier.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2