STADS NIEUWS Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 3 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 De uitbreiding der St. Margarita van Cortona Stichting Huize „Ter Wetering" ingewijd door Deken Homulle 't Is vandaag een groote dag voor de St. Margarita van Cortonastichting. De uit breiding, waarnaar zoovele jaren verlan gend, ja bijna reikhalzend is uitgezien, is thans een feit geworden. Hedenmorgen is het nieuwe huis, Huize „Ter Wetering", aan den Haagweg, plechtig ingewijd en in gebruik genomen. Wij vermeldden eenigen tijd geleden reeds hoe het bestuur der St. Margarita van Cortonastichting, afdeeling van de Vereeniging tot Bescherming van Meisjes, het pand Haagweg 49 in huur had verkre gen, niet om de verpleegden der stichting te herbergen, maar om daar een beter on- derkomenij voor de Zusters van het huis te scheppen, terwijl het nieuwe gebouw te vens als pension wordt ingericht. Het oude huis. Haagweg 47, kan nu geheel voor de verpleegden in gebruik worden genomen. Hedenmorgen heeft de plechtige inwij ding en officieele in gebruikneming van het huis plaats gehad. De inwijdingsplechtigheid van kapel en huis werd verricht door den hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle, deken van Leiden. Hierbij waren o.m. aanwezig de zeer- eerw. heer pastoor R. Smitz, o.f.m., voor zitter der R. K. Ver. ter Bescherming van Meisjes, pastoor Th. M. Beukers, pastoor Ign. Smeets, rector R. Reynen, pater W. de Leeuw en pater A. Ponsioen, voorzitter van de St. Margarita van Cortonastichting met de andere leden van het bestuur. Voorts waren van de Eerw. Zusters aan wezig de eerw. Moeder Assisia, Alg. Over ste der Zusters van Breda, de eerw. moe der Huberta, overste van het St. Elisabeth- ziekenhuis, de eerw. Moeder Sebastiana, overste van de Marg. v. Cortonastichting, de eerw. Zusters Eustachia en Zephyrina, de leden van het Kerkbestuur der St. Leo- nardusparochie, dr. Niemer e.a. Na de inwijdingsplechtigheid droeg de hoogeerw. heer deken Homulle een gezon gen H. Mis op, waarbij het zangkoor der Meisjes-congregatie van de parochie onder leiding van mevr. Heydemanvan Ulden de kerkelijke gezangen ten gehoore bracht. Uitgevoerd werd de Missa Octava van El- bert Franssen. Na het Evangelie hield de hoogeerw. heer deken Homulle een korte toespraak naar aanleiding van de woorden van Matth. II: 10: „In deze plaats zal ik vrede schenken". In dezen tijd klinkt het woord vrede, aldus spr., als een helle, schelle kinderlach op een kerkhof. In dezen ontwrichten tijd, waarin de vrede voor de wereld verloren schijnt en slechts tweedracht en haat on der de naties heerschen, tweedracht en haat onder het eigen volk en in eigen huis gezin zelfs. En toch, toch leeft nog de Heer, die be reid is zijn vrede te schenken aan allen, die Hem er om vragen. En ook hier is de Heer, om het gebed te verhooren van allen, die Hem aanroepen. In de eerste plaats degenen, die zich aan Jesus Christus hebben toegewijd en zich zijn bruiden mogen noemen; zij, die in dienende naastenliefde anderen gelukkig willen maken voor tijd en voor eeuwig heid. Hier zullen ook nederknielen zij, die na een leven van arbeid en zorgen in dit huis welverdiende rust zullen komen genieten als voorbereiding voor de eeuwige rust. Ook zullen hier neerknielen zij, die in den strijd des levens gevallen zijn, doch als boetvaardige Magdalena's om verge ving bidden om het woord te hooren; „ga in vrede''. Zoo zal God allen zijn vrede schenken op deze heilige plaats, want iederen dag zal Gods Zoon hier willen nederdalen om zich aan den Hemelschen Vader te offeren. Het altaar is steeds een heilige offer plaats geweest, doch wat dan te zeggen van het altaar der Nieuwe Wet, de waarachtige Calvarieberg, waar de verdiensten van Christus' lijden en dood iederen dag op nieuw over het mepschdom worden afge beden. Hier is Christus de gevangene van het tabernakel en hier roept Hij „Komt tot Mij die belast en beladen zijt en Ik zal u verkwikken'' tot allen, die zullen neer knielen, dragend hun kruis van lijden en zorgen. Er zijn zoovele kruisen in dit le ven, doch het zwaarste is dat, hetwelk de mensch zichzelf oplegt: het kruis der zonde. Hij zal vrede en troost geven en kracht om den mensch Gods wil te doen volbren gen. Hier op deze heilige plaats zal Hij vrede geven aan allen die er om vragen en deze vrede zal uitgroeien tot het eeuwig loon, dat Hij beloofd heeft aan Zijn trouwen dienstknecht. Na de H. Mis vereenigde bestuur en ge- noodigden zich in een der kamers van het Shuis, waar pater Ponsioen als voorzitter der Cortona Stichting een woord van dank sprak tot de goede moeder Assisia, die bij de vele zorgen in de Congregatie ook de zong voor dit huis er weer bij genomen (had. Zij deer zulks met liefde om het werk, dat in de Marg. van Cortona Stichting tot nu toe steeds geschiedde. Moeder Assisia heeft degenen, die by dit werk geïnteresseerd zijn zeker aan zich ver plicht. Dat deze verandering hoog noodig was zal men begrijpen als men weet, dat er zelfs van regeeringswege op gewezen is, dat er voor het verplegend personeel een betere gelegenheid voor recreatie en sla pen zou worden gegeven. Hieraan is thans beantwoord op een wijze, waarvoor groote dank betuigd moet wor den. Wat de recreatie betreft, er is een kapel gebouwd en ingericht, schoon en mooi. De zusters vinden daar op de allereerste plaats haar recreatie bij Hem, die voor allen een bron van vreugde is bij al het moeilijke en zware werk, dat zij hier prestoeren. Zij kun nen niet zonder Hem, zij waren ook met Hem op Cortona. Daar moesten zij Hem 14 dagen missen en zij hebben het gevoeld. De prachtigste kamer van dit huis is'gegeven voor de kapel. Daarnaast is mede gezorgd voor een uit stekende refter en goede slaapgelegenheid, welke thans aan de eischen van de wet voldoet. Met een hartelijk woord van dank voor alles wat moeder Assisia in haar goedheid voor de Margarita v. Cortona Stichting heeft gedaan, blijft spr. het huis en het werk bij voortduring in de belangstelling van zulk een algemeen overste aarbevelen. Vervolgens brengt spr. dank aan de plaatselijke overste, de eerw. moeder Se bastiana, die zulk een belangrijk aandeel in het tot stand komen van dit werk ge had heeft. Pater Ponsioen verzocht de Alg. Overste om moeder Sebastiana maar lang hier te laten, waardoor mede haar genegen heid en liefde voor het werk zal blijken. Dankbaar is spr. met het bestuur voor het werk van moeder Sebastiana, want an ders zou zooveel zeker niet bereikt zijn en zij moet wel alle heiligen in den hemel er hebben bijgehaald om de glorie van dezen dag te kunnen beleven. Spr. hoopte tenslotte dat door beide oversten nog lang zal worden samenge werkt om het mooie werk der Cortona Stichting grooter te maken. (Applaus). De hoogeerw. heer deken Homulle wenschte het bestuur van harte geluk met deze groote aanwinst. Spr. herinnerde eraan hoe hij bij Mgr. Angenent op bezoek kwam als nieuw be noemd deken van Leiden en dat het eerste wat Mgr. hem zeide was: „denk je aan de Cortona Stichting te Leiden?" „Want", ver duidelijkte de bisschop, „het was allernoo- digst, dat deze inrichting bleef bestaan". Het werk is al die jaren voortgezet, dank zij de groote tegemoetkoming van-de zus ters van Breda en het ijverig bestuur. Daardoor is de stichting bloeiend geworden. Dat klinkt vreemd, doch toch is het zoo. Spr. hoopte, dat de stichting aan inwen dige kracht nog moge toenemen, opdat het uitwendig nog meer hulp kan bieden aan diegenen, die deze hulp van noode heb ben. Namens de Zusters sprak tenslotte rec tor Reijnen een woord van dank, in de eerste plaats tot den deken, die de inwij ding had willen verrichten en de H. Mis had willen opdragen. Spr. heeft zoo het gevoel, dat men hier uit de Catacomben is gekomen, nu hij dit huis en de fraaie kapel heeft gezien. Zaterdag was het juist vijf jaar geleden, dat de eerste H. Mis in het oude huis werd opgedragen en sindsdien is het werk energiek voortgezet. Dank bracht spr. voor de medewerking van den pastoor der parochie en het kerk bestuur, van het Cortonabestuur en van dat der Ver. tot Bescherming van Meisjes en van dr. Niemer, die steeds medische hulp verleende. Dank bracht spr. vooral ook den heer Heydeman door wiens medewerking dit sChoone huis met kapel werd verkre gen. Ook degenen, die voor de versiering der kapel zorgden, vooral door het naald werk, bracht spr. hartelijk dank. Hiermede was de officieele bijeenkomst ten einde. KON. GENOOTSCHAP M. S. G. Zeer tot ons leedwezen zijn in het ver slag der jaarvergadering van het Konink lijk Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" twee storende fouten geslopen. De jaarrede is n.l. niet uitgesproken door mr. H. R. Goudsmit, doch door mr. C. J. Goudsmit, die reeds verscheidene jaren se cretaris van het Genootschap is. En voorts is niet de heer Joustra inspecteur van het L. O. in de inspectie Leiden, maar de heer B. van Julsingha. Hoogere Burgerschool voor Meisjes Afd. B. Geslaagd: P. J. Bosselaar, Voorburg, W. A. Bouman, Leiden, D. A. Bueno, Voor burg, M. C. Denninghoff Stelling, Wasse naar, J. M. Nauta. Oegstgeest, M. G. Prins, Voorburg, J. A. Schipper, Voorburg, W. J. Somerwil, Leiden, L. S. van der Veen, Lei den, Afgewezen geen. R.-K. H. B. S. te Leiden. Geslaagd voor eindexamen 5-jarige H. B. S., afd. B.: B. den Boer, Oegstgeest, J. Braakman, Leiden, T. Cuppen, Leiden, H. Dieben, Wassenaar, K. Geitenbeek, Oegst geest, N. Knijnenburg, Oegstgeest, W. Kui lenburg, Leiderdorp, W. Lexmond, Stomp- wijk, A. Mank, Leiden, A. Peerdeman, Woerden, J. Scholte, Leiden, W. v. Steijn, Leiden, L. Smit, Voorschoten, G. v. Tol, Leiden, A. Verkade, Wassenaar, A. Ver- sney, Leiden, J. Waasdorp, Rijpwetering, Th. van Went, Noordwijk, J. Zwartelé, Roelof arendsveen. Afgewezen 3. Voor het examen Gemeente-admini stratie is te Den Haag geslaagd de heer G. van Zwieten, alhier. MARIA-CONGREGATIE PAROCHIE OX. Vr. HEMELVAART EN ST. JOSEPH In de congregatie-oefening van Zondag 2 Juli hebben niet minder dan zestig con- greganisten boven 17 jaar onder eere woord de volgende belofte afgelegd: „Uit protest tegen de openbare zedenverwildering beloof ik, N.N. een jaar lang niet te bezoeken het stille strand en alle plaatsen, waar de goede zeden worden overtreden." Zij willen een daadwerkelijk voorbeeld geven aan alle katholieken en, laten wij hopen, ook aan vele niet-katholieken om te laten zien, hoe wij actie moeten voe ren tegen de algemeene zedenverwildering van den modernen tijd. Gedachtig net woord: „verbeter de wereld, begin bij je zelf" willen deze kloeke jonge mannen door hun protesteerend woord maar vooral door hun eigen voorbeeld aan de wereld leeren hoe wij den zomer op waardige wijze dienen te vieren. Moge hun protest luide weerklank vin den bij alle geloofsgenooten en goed- meenende andersdenkenden. Visch wedstrijd der Speel tuin vereeniging „Westerkwartier". Onder zeer veel belangstelling heeft Zaterdagmiddag de speeltuinvereeniging „Westerkwartier^, in het Rijn- en Schieka- naal een visch wedstrijd gehouden. Om on geveer half drie vertrokken de zeventig deelnemers in optocht met de vlag van W. K. voorop vanuit de Genestetstraat naar de plaats van den wedstrijd. Om on- veer 3 uur nam de wedstrijd, die onder leiding van de heeren A. Simons en K. Verlind van den Hengelaarsbond Leiden en Omstreken werd gehouden, een aan vang. Er werd met veel ijver gevischt, maar, daar de wind ongunstig was, werd er wei nig gevangen. Om ongeveer 6 uur werd het eindsignaal gegeven. Nadat de scheids rechter verzamelen had geblazen, werd de vangst gecontroleerd, en de visch door den heer Pauw gemeten. Er waren zeven jon- gensgroepen en een meisjesgroep. Groep I: Wim Oudshoorn lste prijs, Dolf Lotten 2e pr. Groep II: Paul Mize le prijs. Groep IH: Martinus Verlind lste prijs, Hendrik Harteveld, 2de pr., Willem Lek 3e pr., Nico Schouten 4e pr., David Harte veld 5e pr. Groep IV: Johannes Labordus lste prijs, W. Gertenaar 2e pr. Groep V: Joop van Eek, lste prijs, Frans Bonte 2de pr. Groep VI: Johannes van Leeuwen lste prijs, Izaak van Wijk 2de pr. Groep vn: Jan Gijbeis lste prijs voor de grootste visch, Dik Ober 2e pr., Toon Cavi 3e pr. Meisjesgroep: Toosje Speel lste prijs, Annie Lek 2de pr., Truida Lith 3de pr., Annie Labordus 4de pr., Jannie Lek 5de pr. Pietje Eradus 6e pr. Dinsdagavond zal de prijsuitreiking plaats hebben. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1879. „Bellevue", Lei den, Steenstraat 59. Hotel, café, restaurant. Volmacht verleend aan W. L. Steenbak kers, Leiden en A. H. Steenbakkers Goyaars, Leiden. 5534. Naamlooze Vennootschap Veekoe- kenfabriek „De Leermoeve". Alphen aan den Rijn, Hooftstraat 114. Uittr. Ged. Comm.: R. Dorrepaal. Koudekerk. Uittr. proc.: J. Wernink, Alphen aan den Rijn. N. proc. (administrateur-directeur): W. Plomp, Alphen aan den Rijn. (B.P.). 6664. Atelier van EeckeKenyeres, Lei den, Maredijk 161, Reclamebureau. Uittr. Venn.: G. J. Kenyeres, Leiden, d.d. 1 Jun. 1639. Het bedrijf wordt thans voortgezet door den overblijvenden vennoot R. van Eecke, als eenig eiegnaar onder den naam: van Eecke's Reclamebureau. Soort v. bedr.: cyclostyle-, druk-, teeken- en schilderwerk. Gisteravond te 8.15 uur is van het pand Breestraat 143, waarin gevestigd de Velo- zaak, het zonnescherm, in brand geraakt. Het vuur werd door voorbijgangers ge- bluscht, het scherm werd door de politie- brandweer gesloopt. Zaterdagavond te kwart over zes is de 5-jarige de H. uit de Kaarssenmakersstraat nabij de Waardgracht in den Nieuwen Rijn gevallen. De 17-jarige W. Zirkzee sprong gekleed te water en smaakte het genoegen de drenkeling, die reeds eenige meters uit de wal lag, naar den kant te brengen, waar hulpvaardige handen hem op het droge brachten. Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Jobse, assistent bij de Directe Belastingen, bij genoemden Dienst in dienst trad. Zaterdagmiddag had de huldi ging van den jubilaris door de afdeeling Leiden van den Christelijken Bond van (belasting) ambtenaren, in het Gebouw van Christelijke Belangen, Oude Singel, plaats. Morgen herdenkt de heer B. J. Limburg, hoofdgasstoker bij de Stedelijke Licht fabrieken, den dag, waarop hij vóór 25 jaren by genoemd bedrijf in dienst trad, Binnenland LIJKJE VAN 6-JARIG JONGETJE GEVONDEN. Het zesjarig zoontje van de familie Schui- tema, die te Almelo, met een schip in het nieuwe kanaal ligt, werd sedert Vrydag vermist. Naspeuringen in de geheele stad bleven zonder resltaat. Vanmorgen onge veer vijf uur heeft de moeder van het kind het lykje drijvende in het kanaal gevon den. INBRAAK IN SIGARENWINKEL. Gisteravond tijdens de afwezigheid van de bewoners hebben inbrekers zich toegang verschaft in een sigarenwinkel aan de Conradkade te 's-Gravenhage, waar zij binnenkwamen door het forceeren van een deur van een leegstaand bovenhuis boven dezen winkel. Zij kwamen op de binnen plaats achter den winkel en konden door de niet afgesloten keukendeur het perceel binnenkomen. Uit de winkellade ontvreemdden zij 80, uit het dressoir, dat in een van de kamers staat, 120, een ijzeren geldkistje, dat zy in de linnenkast aantreffen, hebben zij opengebroken, doch toen daarin alleen fa miliepapieren bleken te bezitten, hebben zij het kistje verder ongemoeid gelaten. Langs denzell'den weg, als waarlangs zij gekomen zijn, hebben de ongenoode gas ten het perceel weer verlaten. CREMATIE VAN LOUIS DAVIDS. Vanmiddag om kwart voor drie heeft Amsterdam afscheid genomen van een der populairste kunstenaar van ons land, Vanmiddag werd Louis Davids naar Wes- terveld gebracht, waar het stoffelijk over schot gecremeerd zal worden en velen eenige duizenden waren naar de Her man Gorterstraat gekomen om bij de wo ning van den overledene, een laatsten eer biedigen groet te brengen. Amsterdammers, in groote verscheiden heid, arm en rijk, oud en jong, stonden op de trottoirs van deze nog nieuwe straat in het Zuidelijk stadsgedeelte, niet ver van de Apollohal. Toen het stoffelijk overschot naar buiten werd gedragen, viel een stilte onder de vele belangstellenden. Ook het werk op de tegenover liggende bouwblokken werd voor een wijle gestaakt. Voor de deur van het sterfhuis stond een groote, open auto. Tot boven op de motorkap van deze auto lagen bloemstukken opgetast. Groote en kleine, doch alle gaven ze uiting aan dankbaarheid en hulde. Ook de motorkap van den lijkwagen ging bedolven onder bloemen. In het sterf huis waren vele bekende figuren uit de tooneelwereld bijeengekomen, onder wie wij opmerkten: Buziau, Johan Kaart, Rika Hopper, Albert van Lier, Jan en Aaf Bou- ber, Meyer Hamel, Sam de Vries, Joh. El- sensohn en vele anderen. Stapvoets ging de stoet in de richting van de Scheldestraat, waar een sneller tempo werd ingezet. Via den stadsschouw burg. waar een oogenblik halt werd ge houden, reed de stoet vervolgens naar Westerveld. Buitenland VERKLARING VAN DEN POOLSCIIEN AMBASSADEUR TE WASHINGTON LONDEN, 3 Juli (ANP.). Graaf Po- tocki, de Poolsche ambassadeur in de Ver eenigde Staten, die op weg naar Londen en Warschau te Plymouth aan land is ge stapt, heeft tegenover Reuter verklaard, dat hij met zijn regeering de houding van Amerika ten aanzien van den Euro- peeschen toestand zou bespreken. Hij voegde hieraan toe: Ik kan niet zeg gen, of de Vereenigde Staten neutraal zouden blijven ingeval de moeilijkheden te Dantzig tot een Europeeschen oorlog zouden leiden De cijfers van de stemming over het geamendeerde neutraliteitsont- werp zijn echter hoogst belangwekkend en ik geloof, dat er een algemeene Ameri- kaansche neiging uit blijkt, zich in een Europeeschen oorlog te mengen, BRITSCHE AMBASSADEUR TE WARSCHAU BRENGT VERSLAG UIT. LONDEN, 3 Juli (ANP.). De Brit- sche ambassadeur te Warschau die met verlof te Londen is, heeft een bezoek ge bracht aan Chamberlain, waarbij ook Hali fax aanwezig was. Hy heeft verslag uit gebracht over den algemeenen toestand in Polen in het bijzonder met betrekking tot de jongste ontwikkelingen in Dantzig. ARBEIDSKRACHTEN IN DANTZIG KUNNEN TOT WERKZAAMHEDEN VOOR DEN STAAT VERPLICHT WORDEN. DANTZIG, 3 Juli (A.N.P.) De senaat heeft een verordening uitgevaardigd, op grond waarvan arbeidskrachten verplicht kunnen worden, arbeid te verrichten in be drijven, welker taak naar het oordeel van den senaat belangrijk is en geen uitstel kan lyden. Daarnaast kunnen particuliere en openbare bedrijven en diensten verplicht worden arbeidskrachten af te staan. Overi gens richt de verordening zich tot alle mannen en vrouwen, die tot werken in staat zijn. LÉIDEN Geboren: Anna Helena Maria d. van H. E. Brandsma en T. Boerman Liong Hien z. van K. L. Liem en S. K. N. Oei Ondertrouwd: M. J. v. Blitterswijk jm. 22 jaar en H. Ouwerkerk jd. 22 jaar M. Blok jm. 21 jaar en J. Hartevelt jd. 22 jaar P. F. Coert jm. 25 jaar en C. Corree jd. 19 jaar L. J. R. Cornelissen jm. 31 jaar en C. E. Driessen jd. 27 jaar W. J. Diederiks jm. 23 jaar en E. E. Carton jd. 19 jaar P. Kooreman jm. 26 jaar en W. M. Gijsman jd. 20 jaar P. Segaar jm. 24 jaar en A. F. v. d. Eikhof jd. 22 jaar J. Selier jm. 23 jaar en E. v. Stralen jd. 19 jaar A. Vogelaar jm. 24 jaar en J. de Tombe jd. 29 jaar G. v. d. Wilk jm. 21 jaar en W. F. Cebol jd. 23 jaar. Overleden P. Francken, man 42 jaar J. v. Duuren man 47 jaar M. C. Cok d, 1 dag A. C. A. Peeters d. 3 jaar. KLOOSTER IN D UITS C HL AND ONTEIGEND. WEENEN, 3 Juli (ANP.). De Voelkl- scher Beobachter meldt, dat de nationaal- socialistische partij bezit theeft genomen van het Benedictyner-klooster van Goet- weig naby Krems aan den Donau. Men ge looft, dat het zal worden ingericht als school voor de opleiding van partijleiders. „WIJ ZULLEN ONZE RECHTEN IN DANTZIG NIET LATEN BEKNOTTEN" WARSCHAU, 3 Juli (A.N.P.) Kolonel Wenda, de chef van den staf van het kamp der nationale eenheid, de regeeringspartij in Polen heeft in een rede verklaard: „Wij zullen onze rechten in Dantzig niet laten beknotten. Wij zullen niets weggeven, dat ons toebehoort." SI AM HEET THANS THAHLAND. BANGKOK, 3 Juli (ANP.) Volgens een mededeeling van het minister-presi dium heet Siam met ingang van 1 Juli of ficieel Thaiiland. De Siameezeu zullen Thaii heeten. AMSTERDAM, 3 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 435 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 72—80, 62—70 en 45—58 cent per kg. slachtge- wihet; 20 stieren 4854 cent, 88 melk- en kalfkoeien 180—-260 per stuk; 82 vette kalveren: 2e kwal. 4856 cent en 3c kwal. 4046 cent per kg. levend gewicht; 64 nuchtere kalveren 710, 79 schapen 14 —21, 15 lammeren 914 per stuk; 380 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 —110 kg. 6162 cent, zware 60—61 cent, vette 5859 cent per kg. slachtgewicht; 2 veulens. Overzicht: slachtrunderen ma tige aanvoer, handel stug, vaste prijzen, doch le kwaliteit iets lager; melkkoeien matige aanvoer en handel, prijzen onver anderd. Vette kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijzen iets lager. Nuchtere kalveren, matige aanvoer, vlugge handel, prijzen iets hooger. Schapen matige aan voer, stugge handel, hoogere prijzen. Lam meren aanvoer onbeteekenend, varkens zeer matige aanvoer, stugge handel, hoo gere prijzen. ROTTERDAM, 3 Juli. Vee. Aanvoer: 2143 totaal, 600 vette runderen, 420 vette kalveren, 14 nuchtere kalveren, 484 scha pen en lammeren, 622 varkens, 1 big, 2 bokjes. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 62 cn 3448 cent, vette ossen 68, 62 en 36 48 cent, vette kalveren 105, 85 en 5565 cent, varkens (levend gewicht) 50, 49 en 48 cent, schapen 48, 42 en 30 cent; lamme ren 50, 45 en 40 cent. Prijzen per stuk: scha pen 201714; lammeren f 1197. Overzicht: vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige v/eek Dinsdag, prima koeien 81 cent, prima ossen 74 cent; vette kalveren aanvoer groot, handel matig, prijzen le en 2e kwal. prijshoudend, 3e kwal. iets lager, prima 115 cent; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel levendig, prijzen schapen iets stijver, lammeren onveran derd; varkens aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen iets hooger, prijzen prima tot 51 cent, eenige partijtjes schapen voor ex port verkocht. TER AAR, 3 Juli. Centrale Veiling. Peulen 60—75 cent, doperwten 8080 cent, capucijners 80 cent, witte capucijnors 80— 95 cent, blauwschokkers f 1.tuinboonen 1523 cent, snijboonen 2.703,40, stek 1.00—1.70. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeieen 2024 cent per pond, bloemkool 8 cent per stuk, sla 1.10 per 100 krop, Augurken: grof 1.55—1.80, bommen 1.251.40, stippel 1.051.10 per 25 kg.; snijboonen kas 2.853.60, id. volle grond f 3.15—3.20, stek 1.65—1.90, princesseboonen 3.40, dubb. stamboonen 3.053.20. peulen 60—90 cent, capucijnen 8090 cent, tuinboonen 15—20 cent alles per 10 kg. Kwakel: peulen 6062 cent, doperwten 80 cent en tuinboonen 15 cent per 10 kg. IV1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.8 Berlijn 75.65 Parijs 4.99 Brussel 32.08 Zwitserland 42.47 Kopenhagen 39.371/9 Stockholm 45.42I/0 Oslo 44.321/2 New Vork 1.883/g

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3