RIJNSTREEK ZATERDAG 24 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 gemeenteraad van zoeterwoude De Raad dezer gemeente kwam gister avond in vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na lezing van de notulen worden een groot aantal ingekomen stukken allen voor kennisgeving aangenomen. Openbare school blijft. Onder deze stukken is o.a. een missive van Ged. Staten, waarbij wordt medege deeld, dat niet langer wordt aangedron gen op een overeenkomst met de gemeente Leiden tot het toelaten van de leerlingen van de O. L. school in Leiden, waarmede is uitgemaakt, dat de L. O.-wet niet zal toe gepast worden tot opheffing van de O. L. school op het Dorp. De heer Wessel spreekt zijn voldoening uit over de houding van de R.-K. Raads fractie met het adviseeren tot behoud van de openbare school, een advies waaraan de geheele Raad heeft meegewerkt. Hoewel niet in opdracht van eenige organisatie meent spr. toch wel namens de ouders van de leerlingen van de O. L. school dank te mogen brengen. De voorzitter deelt mede, dat de oude vuilnisauto thans voor 75.aan den heer Reis is verkocht. Geen aansluiting op den Rijksweg. Van den hoofdingenieur van de Rijks weg beoosten Leiden is bericht ingekomen, dat de Commissie van Overleg voor de Rijkswegen niet kan overgaan tot aanslui ting van den Vrouweweg op de nieuwe Rijksweg. De secundaire wegen worden op de pri maire wegen aangesloten volgens bepaal de regelen. In dezelfde gemeente wordt (aan den H. Rijndijk) toegang tot den Rijksweg verleend op slechts 21/2 K.M. afstand van den Vrouweweg. Bovendien voldoet de kom der gemeente Zoeterwou- de niet aan de gestelde eischen. Ook zijn de terreinmoeilijkheden van dien aard, dat niet aan het gedane verzoek van den Raad kan voldaan worden. Hiermede, zegt de voorz., is dus zoo als door mij inderdaad op goede gronden werd verwacht uitgesproken dat er geen kans bestaat op een aansluiting zooals dë Raad gaarne gezien had. De voorzitter bespreekt vervolgens de ramp die de gemeente heeft getroffen met den brand van de Havermout-fabriek, het blusschingswerk, dat volgens raming ƒ800 zal gekost hebben. De groote zorg om tot een kloppende begrootipg te komen is daar door nog meer vergroot. Het rapport van den brandmeester om trent deze brand en het blusschingswerk wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt overgegaan tot de be- eediging van de nieuw benoemde gemeen te-ontvanger. De voorzitter deelt mede, dat de nieuwe functionaris echter niet op den dag der beëediging maar eerst op 1 Juli in functie kan komen. De heer C. Dolle wordt daarna door twee raadsleden binnengeleid en legt de ver- eischte eeden af. De voorzitter wenscht den benoemde geluk met zijn benoeming, waarna deze dankt voor het in hem gestel de vertrouwen onder verzekering gaarne alles te zullen doen in zijn- ambt om het belang van de gemeente te dienen. De voorz. brengt daarna dank aan den waarnemenden gemeente-ontvanger voor de goede vervulling van zijn taak vanaf 1 Nov. 1938 tot heden, waarna het voorstel van B. en W. tot toekenning van een gra- tificatie ad 12.50 per maand vanaf 1 Nov. tot 30 Juni met algemeene stemmen wordt aangenomen. Eenige wijzigingen van de begrooting 1939 op het waterleidingbedrijf en van'de gementebegrooting dienst 1938 worden z. h. s. aangenomen. In verband met de onthouding van de goedkeuring van de gemeente-begrooting 1939 deelt de voorzitter mede, dat Ged. Sta ten eerst dan 'de goedkeuring aan de be strating van den Zuidbuurtschenweg wil len geven als de begrooting kloppend en zonder extra bijdrage van het Rijk kan worden overgelegd. Waar de Zuidbuurtschenweg niet zoo kan blijven liggen en waar er geen zekerheid bestaat, dat de dienst 1940 een beter beeld zal geven hebben B. en W. getracht de be grooting althans weder kloppend op papier te krijgen en kan de voorzitter mededee- len, nog eenige posten gevonden te heb ben waaruit kan bezuinigd worden. Over de werkzaamheden die eerst na een halfjaar betaald moesten worden kon een bezuiniging van rente ad 297.50 wor den gekregen en door de vervulling van het ambt van gemeente-ontvanger kwam ook een half jaar salaris van den tweeden amb tenaar ter secretarie ter beschikking, waar door het toch nog gelukt is de begrooting sluitend te maken. Nu is er echter totaal niets meer te vinden. De beer Paardekooper is het met B. en W. eens, dat de Zuidbuurtscheweg zóó niet kan blijven ligen en voor verharding als grindweg zou ook een belangrijk be drag noodig zijn. De gedi'agslijn die nu noodzakelijk is kan echter niet gevolgd blijven worden. De begrooting wordt zooals voorgesteld gewijzigd. Geen geheele afsluiting Watertje. het B. en W. geven thans uitvoering aan het Raadsbesluit om advies uit te brengen over het afsluiten van het Watertje voor mo- torverkeer, na inwinnen van het advies van den L. T. B. en de Hanze. Deze orga nisaties hebben de bezwaren van het mo- torverkeer op het Watertje wel kunnen deelen doch wijzen in hunne adviezen op de bezwaren van een algemeen verbod. B. en W. zijn van oordeel, dat het ge ven van ontheffing mogelijk moet blij ven, waarbij gedacht wordt aan doctoren en geestelijke, die zieken moeten bezoe ken en aan vervoer van zieken. Op grond hiervan stelt het college voor art. 37 onge wijzigd te laten en de bevoegdheid te ver- leenen ontheffingen te verleenen. De heer Wessel gelooft, dat er bezwa ren voor den middenstand bestaan maar heeft geen vertrouwen, dat chauffeurs zoo langzaam zullen rijden als een voetganger loopt en waar er bovendien geen politie toezicht is, is spr. voor afsluiting. Den heer Paardekooper bevreemdt het, dat B. en W. geheel geen rekening heb ben gehouden met de adviezen van de or ganisaties en blijft zich ook verzetten te gen afsluiting. Ook de heeren Berg en van Leeuwen en Tijssen spreken zich uit te gen geheele afsluiting. De heer Meijdam meent, dat het niet mogelijk is gewicht en snelheid van de auto's te contorleeren. Wethouder Onderwater verklaart zich in het college ook verzet te hebben tegen geheele afsluiting en meent eveneens, dat de adviezen van de organisaties opgevolgd hadden moeten worden. De voorzitter geeft te kennen, dat de adviezen voor B. en W. geen nieuwe ge zichtspunten gaven en daardoor geen wij ziging in de houding brachten. Er zijn nog meer plaatsen waar de toestand nu een maal niet toelaat dat er autoverkeer is. Wethouder De Graaf zegt, dat in de ste den zoovele straten, waar ook winkeliers wonen zijn afgesloten, waarop wethouder Onderwater en de heer Starrenburg er op wijzen, dat er dan toch meestal éénrich ting-verkeer is. De heer Paardekooper stelt voor, dat er ontheffing zal kunen gegeven worden, zoo als tot dusver ook gegeven wordt. Dit voorstel wordt met 8 sternen voor en 3 te gen aangenomen. Tegen stemden de hee ren De Graaf, Meijdam en Wessel. Geen tegelpad aan den H. Rijndijk. In de raadsvergadering van 23 Januari was een crediet van 2000 verleend als bij drage in de kosten van betegeling van het voetpad langs den H. Rijndijk. Het Rijk had als voorwaarde gesteld, dat de grond om niet aan het Rijk in eidendom moest overgedragen worden. De onderhandelingen met de eigenaren door B. en W. gaven een resultaat, dat de meesten bereid waren de grond kosteloos af te staan. Anderen wenschten of wel geen afstand te doen of vroegen een zeker bedrag per M.2. Waar voorts verschillen de personen om niet afstand deden onder voorwaarde, dat ook aan anderen geen vergoeding zou worden toegekend is het college tot de conclusie gekomen, dat er twee mogelijkheden zijn n.l. koopen van den grond hetgeen 10.000 zou kosten of van de verbetering af te zien. De financieeie toestand sluit de eerste mogelijkheid uit, zoodat B. en W. voorstel len het crediet van 2000 in te trekken en de medewerking niet te verleenen. Tevens stellen B. en W. voor te bepalen, dat het onderhoud dat tot dusver door de gemeen te werd gedaan vanaf 1 Juli weder zal ko men voor de eigenaren. De Raad gaf in velerlei toonaarden een misnoegen te kennnen over de houding van de eigenaren en B. en W. meenen in deze genoeg gedaan te hebben. Er ontwikkelen zich vele beschouwingen. De heer Meijdam wil de zaak aanhouden, wijzende op verschillende mogelijkheden die er nog bestaan en vraagt de goedwil- lenden niet te dupeeren door ook nu nog het onderhoud aan de eigenaren te laten. Er is ook nog een praeadvies loopende over een voetpad aan de andere zijde van den Rijksweg, waaromtrent geadviseerd wordt. De voorzitter wijst er op, dat bij toepas sing van de Rijwielwet op het fietspad niet meer geloopen mag worden, waardoor de bewoners genoodzaakt zullen zijn door de modder te gaan, er is ook gewezen op stij ging van de waarde van de perceelen maar het mocht niet baten. De heer Wessel: het zal nog op mijn zeg gen uitkomen; hadden wij de 2000 maar aan het Watertje besteed, want. dat zou dankbaarder geweest zijn. De heer Meijdam wil deze gedachte niet verder toespitsen doch blijft op verdere po gingen aandringen. De voorzitter geeft in overweging een commissie te benoemen, waarna ten slotte de wegencommissie zich bereid verklaart de zaak tér hand te nemen. Nu volgt de bespreking: aanstelling tij delijke bode. Waar de bode nog steeds ziek is en de tijdelijke bode nog onder de wa penen blijven moet, is overleg gepleegd met de waterleidingcommissie betreffende de vervulling van het werk voor het water leidingbedrijf. Deze commissie heeft te kennen gegeven niet langer zonder bode te kunnen. Over het eerste kwartaal werden de meters niet opgenomen en de admini strateur heeft zelf de kwitanties moeten in nen. Dit kan voor het tweede kwartaal niet bestendigd blijven. De commissie stelt voor aan de waarn. bode eervol ontslag te ge ven en weder een tijdelijke bode aan te stellen. De Raad gaat nu in geheime zitting en na heropening wordt besloten een oproeping te doen voor een tijdelijke bode, aan te stellen op arbeidscontract tegen een loon van ƒ15.per week. Bij de rondvraag wijst de heer Meijdam op een gegeven vergunning tot het bou wen van een kamer aan het pand van den heer Brouwer van hout zulks in strijd met art 42 van de bouwverordening, zijnde van hout en alzoo brandgevaarlijk. Wethouder De Graaf noemt het bouwsel een waranda hetgeen de heer Meijdam ont kent. De voorzitter zegt toe in den vervolge art. 42 te zullen handhaven. alphen aan den rijn DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS IN HET VORSTENHUIS. Feest op 31 Augustus. De Feestcommissie, zooals die onlangs opnieuw door den burgemeester, den heer P. A. Colijn, is geinstalleerd, is gisteren avond in de trouwzaal van het raadhuis wederom bijeen gekomen, ter bespreking van de feestelijkheden, welke in Augustus a.s. ter gelegenheid van de, in die maand te verwachten blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin zullen worden gehouden. De vergadering stond onder leiding van den heer W. A. Lam, die den heer P. Bel- graver verzocht voor dit jaar het voorzit terschap weer eens op zich te willen ne men. Deze laatste was daartoe door ver schillende omstandigheden echter niet in de gelegenheid, weshalve de heer Lam zich, op verzoek van de vergadering, wederom met het voorzitterschap belastte. Ook overigens bleef de samenstelling van het dagelijksch bestuur ongewijzigd, zoodat de heer J. Tuinman als secretaris, en de heer P. Baane als penningmeester zal optreden. Daarop ontspon zich een geanimeerde gedachtenwisseling over de te houden fees telijkheden. Unaniem was men van oordeel, dat het feest ditmaal op wat bescheidener voet moest worden georganiseerd dan het vo rige jaar, daar van de ingezetenen be zwaarlijk opnieuw belangrijke financieeie offers kunnen worden verlangd. Nochtans hoopt men, dank zij veler meJ dewerking en niet het minst door den prettigen geest van eensgezindheid, welke in de commissie heerscht, ook ditmaal weer een feest te organiseeren, waaraan elkeen zal kunnen deelnemen en dat volop gelegenheid zal bieden van onze saamhoo- righeid en van ons medeleven met de heu gelijke gebeurtenissen in het Oranjehuis blijk te geven. De 31ste Augustus leek het comité de geschikste dag om dit volksfeest te vieren. Hoewel uiteraard nog geen volledig pro gramma kon worden samengesteld, wer den toch reeds verschillende ideeën geop perd, welke dusdanig in den smaak vielen, dat met eenige zekerheid mag worden aan genomen, dat hier voor een plaats op het programma zal worden ingeruimd. Zoo zal in de eerste plaats alle aandacht worden geschonken aan het kinderfeest, dat in September van het vorige jaar, in verband met de toen heerschende kinder verlamming, van het programma moest worden geschrapt. Een groot deel van den ochtend zal hiermee gevuld -zijn en vooral voor den optocht van alle schoolkinderen en de aubade aan het hoofd der gemeente, een der mooiste nummers van elk goed volksfeest, verwacht men weer veel be langstelling. Klokgelui en koraalmuziek zullen als inzet van de feestelijkheden natuurlyk evenmin mogen ontbreken en als besluit van het ochtendprogramma verwacht men, dat het destijds tot dat doel gevormde co mité uit de burgerij het gemeentebestuur het electrisch carillon voor het nieuwe raadhuis zal kunnen aanbieden, welke plechtigheid dan zal kunnen worden be sloten met een concert van dit klokken spel Ook de zwemwedstrijden in het Aarka naal, welke in September geen doorgang konden vinden, zullen ditmaal weer op hel programma worden geplaatst. Ter afwisseling van de gewone volks spelen, welke op het feestterrein plegen te warden gehouden, zooals kuipjesteken e.d. zal ditmaal worden getracht een gecostu- meerde hittenrace te organiseeren, alsmede paardenrennen voor boerenzoons op het ongezadelde paard. Voorts wordt de mogelijkheid overwo gen om in den Ouden Rijn, ter hoogte van den Heerenweg, wedstrijden te houden voor roeibooten, kano's, vletten, enz., waar bij dan misschien tevens de goede zwem mers in onze gemeente met elkaar zullen kunnen wedijveren in het „planking", een uit Amerika geimporteerde attractie, waar bij het er op aan komt zich staande te houden op een sort vlot, dat in snelle vaart door een motorboot wordt vortgetrokken. Men hoopt ook ditmaal weer het IJsclub- bestuur bereid te vinden de voor dit doel zoo bij uitstek geschikte baan als feestter rein af te staan, zoodat er tevens weer vol doende ruimte zal zijn voor eenige verma kelijkheden, oliebollenkraam, schiettent, e.d., zooals we die ook van het vorige jaar kernen. Op de plaatselijke muziekverenigingen) zal een beroep worden gedaan om ook dit maal weer hun gewaardeerde medewer king te verleenen. Voor het avondfeest op het terrein zal men trachten wederom beslag te leggen op het gezelschap Bartous, dat hier reeds eenige malen eerder is opgetreden en bij die gelegenheden door zijn welverzorgd De heer Starrenburg brengt hulde aan den gemeenteopzichter voor de goed geno men maatregelen bij den brand aan den H. Rijndijk, waarbij de vorzitter zich aan sluit. De heer Starrenburg informeert naar een geweigerde bouv/vergunning en krijgt ten antwoord, dat hierbij art. 42 van toepas sing is gekomen. De heer Meijdam vraagt de aandacht van B. en W. op meer brandvrij bouwen van fabrieken en werkplaatsen. De heer de Groot informeert naar een uitbetaling van tewerk gestelde v/erkloozen aan het tertiaire wegenplan, die meenen te veel steun onthouden te zijn. De voorzitter geeft hierop een voor vra ger bevredigend antwoord, waarop de ver gadering wordt gesloten. repertoire steeds een zeer dankbaar gehoor vond. Zooals gezegd, zal het programma nog nader moeten worden uitgewerkt, doch nu staat reeds vast, dat ook ditmaal onze ge meente met haar volksfeest behoorlijk voor den dag zal komen. Geboren: Jacoba d. van H. van den IJsscl en C. van Gils Carl Theodoor z. van Th. Ricl en D. Stooker Maarten Ru- dolf z. van M. van Donk en W. G. Kers bergen Ingeborg Jozina d. van G. de Vries en I. S. Q. A. Veenendaal. Vertrokken: B. J. van Spengen, naar Woubrugge A. van Dam naar Niauwkoop S. Bremer naar Zwolle M. Schellingerhout naar Voorburg M. Budding naar Hazerswoude M. Hoogen- doorn naar Maartensdijk. boskoop ERNSTIG ONGEVAL Toen mevr. H. F., tijdelijk gelogeerd bij de familie Tromp, op een rijwiel de hoogte van de hefbrug afreed, verloor zij het be heer over haar stuur, doordat zij niet wist te remmen, aangezien het rijv.iel van een terugtrapremnaaf was voorzien en zij een handrem gewoon was. Dit had ten gevolge, dat zij met groote snelheid tegen een ver- keerspaal aanreed bij de Koninginneweg en bewusteloos bleef liggen, terwijl ze veel bloed aan een wond aan het hoofd ver loor. Dokters- en geestelijke hulp waren spoedig aanwezig en na verbonden te zijn werd het slachtoffer naar het St. Elisa beth Gasthuis te Leiden vervoerd Levens gevaar wordt niet aanwezig geacht. St. Josephsgezellenvereeniging Bij ge legenheid van de Boskoopsche Kermis- week gaat de St. Josephsgezellenvereeni ging een uitvoering geven in het genre zooals we dat van haar gewend zijn. Het belooft een reuze avond te worden, wan neer we ons reeds bij het zien van het pro gramma moeten verwonderen over de samenstelling. Door de Tooneelclub zal een klucht worden opgevoerd in twee bedrijven getiteld „Het rare Kosthuis" Het is een aaneenrijging van de meest komische uit- allen en situaties en zal ieder zeker in den smaak vallen. Dan staat er nog een zeer bijzonder punt op het programma n.l. het optreden van de Krontjong-band „The Farmerfiddlers" onder leiding van den heer J. Raateland. Reeds verschillende malen konden we deze jonge band met haar successen gelukwen- schen en zij heeft ook blijk gegeven, dat, wanneer zij nog enkele kinderziektes zal hebben overwonnen, een plaats in zal ne men in het amusementsprogram van Bos koop. Een zeer groote stap in de goede richting is wel de unlformeering der leden. Een zeer origineel costuum heeft van de band een keurig geheel gevormd en zal niet weinig bijdragen aan de opluistering van verschillende uitvoeringen. Wij wen- schen hen bij voorbaat succes. Personalia. Voor het normaal-examen „Middenstandsdiploma Algem. Handels kennis" slaagden de heeren: R. de Gelder, A. Los, A. Noorlander en J. Noorlander te Waddinxveen. Allen opgeleid door den heer T. Vuyk, alhier. Onze plaatsgenoote mej. C. P. Mesman slaagde te Zetten voor de acte L. O. Ge boren: Dirk Adrianus z van C. J. D. de Bruin en H. L. Bijland Ondertrouwd: J. Spaargaren en H. Oppelaar Getrouwd: J. Blauw 25 jaar en G. Hortensius 22 jaar. hazerswoude Personalia. Mej. Leni Loomans slaag de te Oudenbosch voor het examen acte Lager Onderwijs. Geboren: Wilhelmina, d. van P. M. Voskuil en W. E. van der Hoeven Ma- rijtje,, d. van M. D. van Vliet en M. Lager waard. Gehuwd: H. Batelaan 33 j. cn M. Budding 26 j. koudekerk Nieuwe brug. Maandag 26 Juni a.s. zal door den aannemer de Graaff alhier een aanvang worden gemaakt met de werk zaamheden voor de uitvoering van de ver nieuwing van de brug over den Molenboe zem in den Lage Rijndijk alhier. Uit den aard der zaak zal dit voor het doorgaand verkeer eenige moeilijkheden en vertraging opleveren, zoodat met het oog hierop een ieder dringend wordt aangera den om zooveel mogelijk den Hooge Rijn dijk te houden. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer M. D. Dalebout slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor. het eerste ge deelte propaedeutisch examen, afdeeling electrotechniek. leiderdorp Verjaardag Prins Bernliard. De Lei- derdorpschc Chr. Oranjevereeniging heeft ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard op Donderdag des avonds een rondgang en défilé geor ganiseerd, waaraan door vele plaatselijke vereenigingen zal worden deelgenomen. nieuwkoop K.R.O.-speldjesdag;. Door plaatselijke omstandigheden wordt de speldjesdag ge houden vermoedelijk op Zondag 9 Juli a.s. en niet op Zondag 25 Juni. Wie er de oorkeur aan geeft om a.s. Zondagavond naar de wedstrijd mee te dingen kan van heden een K.R.O.-speldje verkrijgen bij Radio-Centrale G. Groen. ter aar Naar het concours. Onze R. K. Mu- ziekvereeniging Arti et Rcligioni zal a.s. Zondag deelnemen aan het muziekconcours wat tc Stompwijk wordt gehouden. Zij komt in de eerste afdeeling uit, waarin zij vorig jaar een tweeden prijs wist te be halen. Kostelooze inenting. Op a.s. Woensdag zal er wederom gelegenheid zijn tot kos telooze inenting of herinenting bij de plaatselijke doktoren, dr. Post Uiterweer en dr. Quartel. Aanvang negen uur voor middag. uithoorn Geboren: Johanna Maria Cornelia d. van H. A. de Jong en C. J. v. d. Hoorn Adrianus Christianus z. van H. Th. v. d. Jagt en W. G. Maycnburg Marinus Fran- ciscus Maria z. van C. M. v. Zaal en Th. C. v. d. Hoek. G e t o u w d: Th. J. Winter en C. Vork. zevenhoven Gehuwd: C. Kroon en M. Bos Theo L Notenboom en Alida Groenendijk. Overleden: Maria Keizer, wed. van G. v. Rossenberg, 77 j. Gevestigd: Gerdinus v. Ommeren van Lienden. Vertrokken: Johanna Zeijervcld naar Nieuwkoop Cornelis Baars naar Weespercarspel Maria Bos naar Haar lemmermeer. METRO-GOLD WYN-MAYER'S „DE CITADEL". King Vidor's verfilming van Dr. A. J. Cronin's wereldberoemden roman „De Ci tadel is een door en door Engelsche film geworden: in Engeland opgenomen met Engelsche acteurs, spelend in Londer. en in dc armoedige mijndistricten van Wales zelf. De schrijver, Dr. Cronin, is cr rond voor uitgekomen, dat hij reeds bij het schrijven zijn roman de overtuiging had: mocht deze roman ooit verfilmd worden, dan zal Robert Donat om innerlijke en uiterlijke gelijkenis met mijn hoofdfiguur de hoofd rol moeten spelen. De Metro-Goldwyn- Mayer engageerde Robert Donat. Tal van vermaarde Engelsche acteurs hebben voor de verfilming van een zoo or en door Engelsch gegeven zich gaarne bereid verklaard om op eerste aanvrage zoo noodig zelfs minder vooraanstaande rollen te spelen, dan zij overigens op het tooneel of in de film gewend waren. Met name geldt dit voor Emlyn Williams, die in De Citadel de rol van den secreta ris van het mijnwerkersfonds speelt. Em lyn Williams is een der bekendste Engel sche auteurs en acteurs. Hij schreef het uiterst gedenkwaardige tooneelstuk Night Must Fall, speelde daarin in Engeland en Amerika de hoofdrol: Metro-Goldwyn- Mayer verfilmde ook dat stuk, al word het jn ons land door de censuur helaas niet toe gelaten. In Dc Citadel nam Williams de rol op zich, omdat hij hierin, als geboren inwo ner uit Wales, een typischen „Welshman" kon uitbeelden. Hetzelfde geldt ook voor Mary Clare, die in De Citadel de kleine rol van een Italiaansche moeder vervult. Mary Clare behoort tot de vijf beroemdste Engelsche actrices en Noel Coward schreef speciaal voor haar, en met haar in de hoofdrol, het stuk, dat eveneens wereldnaam zal verkrij gen door tooneel en film: Cavalcade. Dit bord geldt ook voor bakfietsen tn dil bord ook voor Motorrijwielen en Motor-bakfietsen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7