ZATERDAG 24 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM V.V.V. De Hillegomsche V.V.V. hield gisteravond in Hotel Sistermans een ver gadering. Afwezig wegens ziekte de heer Maaskant; er is één vacature. De voorzit ter, de heer C. Joh Bakker Jzn., opent met een woord van hartelijk welkom. Hij her denkt op sympathieke wijze het bestuurs lid den heer L. van der Linde, die zoo plot seling door den dood van ons heenging. Spr. schetst den Overledene als een stoeren, stillen werker, die ook voor ons veel heeft gedaan. Onze deernis gaat uit naar de treu rende weduwe en naar het werk, dat hem zoo lief was. Deze woorden werden staande aangehoord. De secretaris leest nu de notulen, die on veranderd onder dank worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken komt de ten toonstelling van de spoorwegen ter sprake en het gaan bezoeken daarvan aanbevolen. De slechte verbindingen met Amsterdam en Rotterdam vanaf ons station door de nieuwe dienstregeling worden scherp be- criticeerd en de ongeideven opgesomd; dank wordt gebracht aan een der plaatse lijke couranten, die het onderwerp reeds aansneed. Besloten wordt, dat een adres aan de N.S. zal worden gezonwen, om in dezen treurigen toestand verbetering te krijgen. Tot afgevaardigde naar het Congres der A.V.V.V., dat gehouden wordt te Leeuwar den op 28 dezer en volgende dagen werd gekozen de secretaris. Wat de agenda der Alg. Verg. betreft ging men accoord met de candid'afen, die door het Hoofdbestuur worden aangevolen. Nog werd besproken de Gewestelijke Vereeniging, waarover we den laatsten tijd weinig vernemen. Hierna een korte rondvraag en sluiting. Nieuwe Bioscoop. Door B. en W. is vergunning verleend tot het 'bouwen van een bioscoop aan de Hoofdstraat op een terrein tu&schen de perceelen van de heeren Broekes en Lampe. Kosteloos Inenten. Woensdag tusschen 3.304 uur nam. bestaat in de gemeente school gelegenheid tot inenten en herinen ten. G e b o r e n: z. v. G. J. A. Meijed-Ver- steege d. v. E. S. Spierings-Ortwein d. v. A. van der Meij-SChoone. G e t r o u w d: P. W. van de Reep en H. E. Spierings J. A. de Boer en H. J. van Leeuwen J. Blokker en M. den Dek ker. KATWIJK Botsing. Op den bekenden hoek Voorstraatv. Egmondstraat had nog eens een botsing plaats tusschen de fietster Mej. N. en een uit richting Voorstraat-Zuid! komende auto. De fiets werd totaal ver nield en een wonder mag het heeten dat Mej. N. er vrij goed af kwam. Geitenfok. De plaatselijke Geitenfok- vereeniging hield de gebruikelijke geiten keuring langs den Nieuwen Duinweg. Voor deze keuring zouden als juryleden fungee- ren de heer A. Roest, voorzitter van den Prov. Bond en S. de Jong, assistent Rijks- veeteeltconsulcnt te 's-Gravenhage. Bij de keuring gaf de 'heer Roest de eigenaars der geiten nuttige wenken ter verbetering van het ras. Ten slotte werden de prijzen toe gekend in de 1ste en 2de kl. ieder 3 prijzen en in de 3de en 4de klasse ieder 5 prijzen. Geboren: Teuntje, d. v. W. v. Duyn en A. E. v. Soest. Nicolaas, z. v. C. Zwa nenburg en K. v. Duyn Bastiaan, z. v. C. Zwanenburg en K. v. Duyn Leentje, z. v. J. Harteveld en T. v. d. Does Leen- dert Willem, z. v. L. Haasnoot en A. v. d. Plas Johanna, d. v. D. Houwer en L. Vlieland Pieter, z. v. P. Vooys en A. v. Duyn Teunis Cornelis, z. v. M. Ouwe hand en W. Zuyderduyn Wilhelmina Agatha, d. v. C. Zandbergen en L. Ver- does. Ondertrouwd: J, Zuyderduin en H. F. v. Rijk M. J. Hermans en A. Vooys D. v. d. Plas en W. Duyn C. de Best en N. v. d. Voort. G e t r o u w d: P. v. d. Kwaak en J. v. d. Plas A. Luyk en C. v. Loon J. de Vreugd en J. Guyt. O v e r 1 e d c n: W. v. Leeuwen 62 j., ge huwd met J. Woudenberg. Levenl. aan gegeven kind van B. de Best en M. Vooys. LEIDSCHENDAM INBREKERS GESNAPT. Hedennacht is door den rijksveldwach ter H. Dol een auto waargenomen op de Lcidsohe Kade, waarvan het nummer hem verdacht voorkwam. De politie volgde den wagen, welke bij een bekende, J. de K. alhier, stil hield, waar men zou beginnen met het uitladen van 100 K.G. spek en worst, hetgeen later bleek ontvreemd te zijn uit de vleesch- warenfabriek van de finma Dudink aan d'en Veurschcn Straatweg. Dc compagnon van J. de K., een zekere T. L. uit den Haag, die den wagen ver voerde, is, toen de politie zich bezig hield met de K., naar den Haag gereden. Zij hebben gebruik gemaakt van een bootje om over de Vliet te varen, waardoor zij aan de achterzijde van de fabriek het terrein konden bereiken. De K. heeft be kend den diefstal gepleegd te hebben. Door de Haagsche politie werd L. gezocht. K.J.M.V. Maandag 26 Juni: Societeits- avond. Dinsdag 27 Juni te 8 uur Maria-Congre- gatie. Vrijdag 30 Juni te 8 uur recollectie-oefe ning van oud-retraitanten en societeite- avond. St. Josephsgezellcn. Zondag 25 Juni te half 12 en na het Lof bijeenkomsten. Dinsdag 27 Juni te 8 uur Maria-Congre- gatie, daarna bijeenkomst. Zaterdag 1 Juli na het Lof bijeenkomst. Het muziekconcours. Wij meenen goed te doen even in herinnering te brengen het muziekconcours, dat morgen zal worden voortgezet. Niet minder dan 13 harmonie ën fanfarecorpsen zullen dezen dag deel nemen, zoodat er zeer zeker van vele goede muziek zal te genieten zijn. Gezien het groote succes van Zondag j.l. belooft het morgen in Stompwijk wederom een groote drukte te worden. Stellig kan men een mooie en prettige dag verzekerd zijn, hier toe werken èn muziek èn vermakelijkheden, enz. volop mede. Het concouns zal aanvangen om 1 uur precies, terwijl na afloop hiervan de marsch- wedstrijden gehouden worden. Des avonds om 8 uur zal door het R. K. Harmoniekorps „St. Cecilia" van Leidsohen- dam een groot concert gegeven worden. NOORDWIJK Loos alarm van de luchtbeschermingssirene. Dezer dagen werden de bewoners van Noordwijk-Binnen opgeschrikt door het ge loei der sirene van den luchtbeschermings dienst. Verschillende ingezetenen grepen onmiddellijk naar de telefoon en belden raadhuis of politiebureau op, ter nadere informatie. Het bleek echter, dat de lucht beschermingsdienst aan het „probeeren" was, of het alarmsignaal nog werkte. Het is maar te hoopen, dat het steeds bij „pro beeren" blijft! Intussch'en vernemen wij van officieele zijde, dat, ter voorkoming van onnoodige ongerustheid, in het vervolg den ingeze tenen door middel van een officeele publi catie vooraf kennis zal worden gegeven, wanneer dergelijke proeven weer zullen worden gehouden. Parkeerverbod voor de Kerkstraat. Naar wij vernemen hebben B. en W. voor •de Kerkstraat te Noordwijk-Binnen een parkeerverbod uitgevaardigd voor alle motorrijtuigen en andere rij- of voertuigen op meer dan twee wielen. Deze maatregel kan niet anders dan ten zeerste worden toe- gejuichd. Immers, het komt thans herhaal delijk voor, dat in die toch reeds nauwe en drukke winkelstraat soms den geheelen dag allerlei auto's en andere voertuigen worden geparkeerd, hetgeen zeer 'hinder lijk is voor het doorgaand verkeer. Geen bezwaar legen kiosk bij vuurtoren. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten dezer provincie geen bezwiaar tegen de onderbamdsche verpachting van de door de gemeente te bouwen kiosk met toiletten nabij den vuurtoren aan den heer S. P. C. van Wely. Naar alle waarschijnlijkheid! zal er dit seizoen echter nog niets van komen! Verkooping. Ten overstaan van na- taris mr. Punt had in hotel „Het Hof van Holland" de verkooping plaats van het café-restaurant „De Poort van Cleef". Het perceel was ingezet op 5900, kooper voor deze som werden de Erven Tombrink te Utrecht. Het perceel teelland aan den Hoo- geweg groot 43.50 A. ingezet op 1950, werd opgehouden. Personalia. Te Leiden zijn geslaagd voor het examen L. O. de heeren D. de Bruin en J. v. d. Niet, leerlingen der Chr. Kweekschool alhier. Aan de Rijksuniver- soteit slaagde voor het candidaatsexamen in de Wis- en Natuurkunde letter F. mej. A. C. v. Dorssen alhier. OEGSTGEEST R.-K. JEUGDDAG. Nu de laatste week ingaat voor de groo te jeugddag en er verschillende meisjes en jongens komen vragen of ze zich op moe ten geven voor de verschillende volksspe len die gehouden zullen worden, berichten wij de geheele R.K. Oegstgeester jeugd dat de inschrijvingen voor de verschillen de volksspelen zooals die oorspronkelijk was, ten volle gehandhaafd blijft. Dus diegene die zich opgegeven hadden voor de volksspelen op 11 Juni kunnen Zondag Jbli allemaal meedoen zonder zich opnieuw op te geven. Vrijdagavond 30 Juni om 7 uur n.m. zal de groote generale repetitie plaats hebben op het terrein naast de R.K. kerk, waar voor -de geheele R.K. jeugd die meedoen aan de demonstraties of opvoeringen hier bij worden uitgenoodigd om te komen en op tijd aanwezig te willen zijn. Nadere bijzonderheden voor den jeugd dag zullen de volgende week in dit blad worden bekend gemaakt. Nieuw bestuur R. K. Staatspartij. Gisteren hield de R. K. Staatsparty een buitengewone alg. vergadering o.m. in ver band met aftreding van het geheele be stuur. Zulks naar aanleiding van het niet volgen van het politiek advies door de le den der partij. De waarnemend voorzitter, de heer A. J. Dofferhof, verwelkomde bij de opening de drie thans zittende raadsleden als ook het nieuw gekozen lid den heer J. van Zoelen. Namens het bestuur feliciteerde spr. de heeren van der Post en J. Smit met hun herbenoeming. Ook den heer van Zoelen werd door den voorzitter gelukge- wenscht. Spr. hoopte dat men in hem ook den rechten man op de rechte plaats zal hebben gevonden. Dat allen in de komen de jaren mogen handelen in *t belang der gemeente in 't algemeen en in 't belang der katholieken in 't bijzonder. Spr. drukte er voorts zijn spijt over uit, dat niet meer in den Raad terugkeert, de heer Paardekooper, die toch steeds de be langen der gemeente op de juiste wijze heeft gediend en ook de kath. belangen heeft behartigd. Spr. heeft in de vorige vergadering den wensch uitgesproken, dat de liefde en een dracht mochten bewaard blijven. Na nog een resumé te hebben gegeven over het verloop der vorige vergadering, laakte spr. de onorganisatorische wijze, waarop men bij het samenstellen van een kiescomité was te werk gegaan. Meerdere aanwezige leden protesteerden tegen deze uitdrukking. Het kiescomité is volkomen reglementair te werk gegaan, aldus deze leden. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuur aftreedt, doch dat de hee ren P. H. v. d. Voort, N. Kerckhof en J. v. d. Poel zich wederom beschikbaar stellen. De heeren Dofferhof, Vester, v. Elzen en Sommeling zyn niet herkiesbaar. Alvorens tot stemming werd overgegaan, bracht de voorzitter nog dank aan de pro- pagandaclub en de jongedames-auto-bezit ters voor het belangloos werk op de stem mingsdagen verricht. Na eenige stemmingen en bedankjes voor bestuursfuncties werden ten slotte benoemd de heeren J. v. d. Poel, P. H. v. d. Voort, N. Kerckhof, J. Swart, J. Juffer man, J. Akerboom en C. Koppers. Bij de rondvraag zegt de heer J. Smit, dat het in 't algemeen prettig is, felicita ties in ontvangst te nemen, doch de geluk- wensch, door het bestuur tot hem gericht, heeft voor spreker een wrange bijsmaak. Tactischer zou spreker het hebben gevon den, indien de voorzitter zulks achterwege had gelaten. De heer J. van Noord betreurt het, dat de raadsverkiezing zoo is verloopen en vindt het jammer, dat het bestuur de can- didaten een verklaring laat teekenen, geen voorkeurstemmen te zullen aannemen. (Dit is reglementair vereischt. Red.); anders zou de heer Paardekooper met voorkeur- stemmen zijn gekozen. De heer Paarde kooper heeft steeds zijn best gedaan en heeft volgens spreker een herbenoeming verdiend. De heer J. v. d. Post dankt voor de feli citatie bij zijn herbenoeming als raadslid. Spr. vraagt het bestuur te overwegen op een volgende vergadering b.v. het „Ge meentebeleid" te bespreken of een lezing over de gemeentebegrooting te houden. De voorzitter zeide zulks toe. De heer Paardekooper dankt voor de tvoorden van den voorzitter bij zijn af scheid als raadslid. Spreker zou wel gaarne eerst willen weten waarom hij tegen het advies van de kiesvereeniging naar een lagere plaats op de lijst is gevoerd. De voorzitter raadt aan daarop niet meer te rug te komen. De heer Paardekooper zou toch wel éenige opheldering willen en dringt daarop aan. De heer F. Blonk, voorzitter van het voormalig kiescomité, wenschte oorspron kelijk het stilzwijgen hierover te bewaren. Nu de heer Paardekooper echter blijft aan dringen schetste de heer Blonk uitvoerig het verloop der gebeurtenissen over het ontstaan van het kiescomité enz. Dit kies comité was opgericht met het doel, de zit tende Raadsleden, de heeren Smit en v. d. Post, op een verkiesbare plaats te bren gen. Bij de daarover gevoerde besprekin gen kwam algemeen de wensch naar vo ren voor No. 3 een andere candidaat aan te wijzen, in casu de heer v. Zoelen. Met nadruk verklaarde spreker, dat de goede naam van den heer Paardekooper tijdens de besprekingen niet is geschaad gewor den. Uiteindelijk hebben de kiezers beslist, dat de heer Paardekooper niet langer werd gewenscht en spreker raadde aan, hierin te berusten. De eenheid is niet verstoord, doch bewaard. Zelden is een verkiezings tijd rustiger geweest. De heer Paardekoo per zeide geweigerd te hebben zich met voorkeurstemmen te laten kiezen. Hierna sluiting. RIJNSBURG Bloemenhandel. De tijd van up en down in den bloemenhandel is weer aange broken. De thermometer geeft zoo onge veer aan hoe 'het verloop van den handel zal zijn. Met zeer warme dagen zooals we er deze week ook nog gehad hebben is de üiandel al zeer mat, om met een afkoelende temperatuur weer iets fleuriger te worden, al zijn de prijzen dan ook allesbehalve be vredigend. Er is op exportveilingen onvol doende of geheel geen vraag voor buiten band, hetwelk zich natuurlijk over de ge heele linie wreekt want de bloemen moeten toch geplaatst worden. De volgende prijzen worden gemaakt. Per liOO: Gladiolussen Pi- cardi 4.004.40, Oalley 1.602.10, Po'ol- ijs 2.603.00; Sunrise 2.503.50; Ru- bine 2.603.20; Pioenen: wit 2.302.80, rood 1.301.70, rose 1.201.50; Papa vers 2.202.60; Comvili's wit 0.500.75, idem blauw 0.200.30; Roode Anjers 0.100.20, idem blauw 0.400.50; As ters 2535. Lupinen 2030, Ixia's 2035, Centaurea 2545, Annemonen in div. kleu ren 1525, Korenbloemen 2030, Bruids anjers 1020, Galardia 7085, Ranonkels 1025, Irissen wit per bos 46, idem blauw 58; Witte Lelies per 100 kelken 2.20 2.80; Violieren per 100 tak 2.002.40, idem rood f 1.402.00; Lilium Embelatum 1.201.80; Lilium Regalen 1.101.60; Delphinium 2.102.40; Rozen per bos 1025; Eremurus 1216: Juliaantjes 10 12; Campanula 1.201.50; Scabiosa 40 70; Statice 1520; Duizenschoonen 510; Zinnia's 2.503.10; Dwergzinnia's 6080. Afscheid Burgemeester Bosscliieter. Dit afscheid zal plaats hebben op Vrijdag 30 Juni. Des middags te 3 uur is er openbare raadsvergadering waarin de burgemeester GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN VOORHOUT. V Gisteren, de laatste dag waarop gemeen teraadsverkiezingen konden worden ge houden, werden in deze gemeente de ver kiezingen gehouden voor de leden van den gemeenteraad. Des morgens waren de pro pagandisten voor de S.D.A.P. al vroeg op hun post, terwijl ook de anderen zich niet onbetuigd lieten. Wel nimmer tevoren heeft men de kiesgerechtigden uit zoover re oorden afgehaald als dezen keer, uit Anna Paulowna, Rotterdam en tusschen- gelegen plaatsen. Doch het resultaat, dat men verwachtte, is niet bereikt kunnen worden. In ieder geval kan met voldoening worden teruggezien op het resultaat, in de zen zin, dat zelfs 4 kiesgerechtigden méér ter stembus zijn verschenen dan bij de jongstleden gehouden Provinciale Staten verkiezing. De uitslag der stemming is aldus: Prov. Staten Gem.raad Thans 1939 1935 R.K. Staatspartij 1121 1175 941 A.R, en C.H. 175 50 174 110 S.D.A.P. 121 140 118 N.S.B. 16 Communisten 1 Vrijz. Dem. 2 Herst. Ger. St. partij 3 Staatk. Ger. Part. 2 1397 1401 1233 Totaal uitgebracht: 1416 1412 De kiesdeeler, dat wil zeggen, het aantal stemmen, dat men moet behalen, om zeker één zetel te kunnen bezetten, bedraagt: 1397 11 127. Heeft men dezen kiesdee ler niet bereikt, maar wel 75 pet. hiervan, dan kan men, indien nog niet alle zetels bij eerste verdeeling zijn toegewezen, nog aanspraak maken op een zoogenaamde overschotzetel. Dit aantal stemmen is: 95,25, zoodat de verdeeling wordt als volgt: R.K. Staatspartij 8 zetels met een over schot van 105 stemmen; C.H. en A.R. 1 zetel met een overschot van 48 stemmen, en S.D.A.P. 0 zetels met een overschot van 101 stemmen. In totaal zijn dus bij eerste verdeeling 9 zetels toegewezen. De resteerende zetels worden toegewezen aan die lijsten, die het grootste overschot hebben, te weten: de R.K. Staatspartij en daarna eerst de S.D. A.P., met het gevolg, dat de A.R. raadsze- tel voor de komende 4 jaren zal komen te vervallen. De stemmen zijn uitgebracht op: P. L. v. d. Hulst 1060; H. J. Vester 6; P. A. van Reijsen 2; J. L Nijssen 5; P. v. d. Nouland 4; C. L. M. Pi'ins 1; Andr. de Groot 12; J. J. Koomen 4; L. C. van Zanten 14; F. M. Aangevaare 5; H. J. van der Lans 2; N. J. van der Laan 1; C. van der Burg 1; P. L. Warmerdam 1 en J. A. Verdegaal 3 stemmen. G. K. Spierenburg: 165, Jac. Co- lijn 8; A. Eigenbrood 2 stemmen. D. Kruit hof 98; H. van den Berg 2; G. Kruithof- Bakker 1 stemmen. Hadden er 6 katholieke kiezers meer Katholiek gestemd^ hun plicht gedaan, dan zou de geheele raad een christelij ke zijn geweest, en een juist beeld heb ben gegeven van de bevolking. Aan de hand van de gehouden stemming zullen de zetels worden bezet door: P. L. van der Hulst (R.K.), H. J. Vester (R.K.) P. A. van Reijsen (R.K.), J. L. Nijssen (R.K.), P. v. d. Nouland (R.K.), C. L. M. Prins (R.K.), Andr. de Groot (R.K.), J. J. Koomen (R.K.), L. G. van Zanten (R.K.) G. K. Spierenburg (C.H.) en D. Kruithof (S.D.A.P.). Niet meer in den raad zullen lerugkee- ren de leden: F. M. Angevaare (R.K., L. v. d. Geer (R.K.) en Jac. Colijn (A.R.), ter wijl in hun plaatsen zullen verschijnen: J. J. Koomen (R.K.), C. L. M. Prins (R.K.) en L. G. van Zanten (R.K.). Door de Katholieken is een zetel gewon nen. Ter oriënteering zij nog vermeld, dat de S.D.A.P., vergeleken bij 1935, is terugge vallen van 9,570 pet. van het totaal aantal stemmen op 7,315 pet., terwijl deze partij slechts aanspraak kan doen gelden op 2,855 pet. volgens de in April gehouden stemming, die zeker wel principieel ge noemd moet worden. Er zijn dus kiezers geweest, die in het verborgene van het stemhokje het hebben „aangedurfd", van hun beginsel af te wijken en anders te handelen, dan zij zich in het openbaar toonen. WAARDER. In de gemeenten Waarder, Rietveld! en Barwoutswaarder hebben de ingezetenen ook gestemd voor de afgevaardigden in. de diverse gemeenteraden. De uitslag voor de gemeente Waarder bracht winst voor de A.R. Partij en verlies voor de Arbeiders partij Gemeentebelang, terwijl de C.H. Unie in zetelaantal gelijk bleef met 1935. Hier werden uitgebracht 385 stemmen, waarvan van onwaarde 3, zoodat het aantal geldige stemmen 382 was. De C.H. Unie behaalde hiervan 153 stemmen, de A.R. Partij even eens 153 stemmen en die Arbeiderspartij Gemeentebelang 76 stemmen. De kiesdeeler was 54 4/7. Gekozen werden 3 C.H. (3); 3 A.R. (2) en 1 Gem.Bel. (2). Gekozen zijn voor de C. H. Unie: N. IJff, G. Kok Dzn. en P. D. v. d. Linde; voor de A.R. Partij: G. v. Ingen, J. Hagoort en J. Hofland en voor de Arb. Partij Gem. Bel.: W. F. Groenendijk. RIETVELD. In de gemeente Rietveld bracht de stem ming verschillende verrassingen. Winst boekten hier de C. H. Unie en cfe R. K. Staatspartij, welke beide 1 zetel vooruit gingen, ten koste van de Vrijheidsbond' en A.R. Partij. Het aantal uitgebrachte stem men was hier 284; van onwaarde 11; geldige stemmen 273. De A.R. Partij kregen hier van 56 stemmen; R. K. Staatspartij 70 stemmen; de Vr:„ .ïeidsbond 48 stemmen en de C. H. Unie 99 stemmen. De kiesdeeler was 39. Gekozen werden 1 A,R. (2); 2 R.K. (1); 1 Vrijh. (2) en 3 C.H. (2). Geko zen zijn voor de C. H. Unie: C. v. d. Wind, I. v. Stavel en J. S. Vroege; voor de R. K. Staatspartij: F. H. v. d. Bosch en C. P. Ok- kerse (voorkeurstemmen); voor de A.R. Partij: S. J. v. d. Stoel en voor de Vrijheids bond' P. de Jong. BARWOUTSWAARDER. In de gemeente Barwoutswaarder bleef alles 'gelijk. Er werden uitgebracht 341 stemmen, van onwaarde 13; aantal geldige stemmen 328. De Arbeiderspartij kreeg hier van 77 stemmen: R. K. Staatspartij 49; A.R. Partij 87 en C. H. Unie 115 stemmen. De kiesdeeler was 46 6/7. Gekozen werden 2 Arb. Partij (2); 1 R.K. (1); 2 A.R. (2); 2 C.H. (2). Gekozen zijn voor de Arbeiderspartij J. G. Krieger en J. Gerritsen; voor de R. K. Staatspartij G. A. v. Rooyen; voor de A.R. Partij M. Boot en J. C. Kleinveld en voor de C. H. Unie E. v. Eek en Joh. Verhoef. Na de stemming in deze ge meente verzocht de heer J. J. de Vlieg aan den voorzitter van het Stembureau in het proces-verbaal der stemming te doen opnemen dat hij zich met deze stemming niet kon vereenigen daar het 'hem bekend was dat een kiezer, die als no. 14 op de kiezerslijst van deze ge meente voorkomt, en ook 'heeft ge stemd, eveneens als kiezer was op geroepen voor de verkiezing van' den gemeenteraad van Bode graven, gehouden op vorige week Woensdag en ook daar zijn stem had uitgebracht en dus 2 maal in verschillende gemeenten heeft gestemd voor verkiezing van de gemeenteraden. Wat zal dit nog voor uitwerking hebben? Het schijnt niet heelemaal uitgesloten, dat in Bodegraven opnieuw gestemd zal moeten worden, daar wettelijk bedoelde kiezer in de gemeente Barwoutswaarder behoorde te stemmen. afscheid zal nemen van den Raad, Dage lijks bestuur, ambtenaren en politie. Waar schijnlijk zal er alleen toegang zijn voor genoodigden. Des avonds te 'half 8 tot half 9 receptie voor allen die van deze gelegen heid gebruikwillen maken om persoon lijk afscheid te nemen b.v. vertegenwoor digers van vereenigingen en particulieren. Ook deze receptie zal plaats hebben in de Raadzaal. SASSENHEIM Uitbreidingsplan. Het in ontwerp zijn de uitbreidingsplan voor onze gemeente is thans zoo ver gevorderd, dat het voor de leden van den Gemeenteraad ter inzage ligt. S.A.IVI.A. Onder leiding van den 'heer J. Zuilhof kwamen een aantal plaatselijke winkeliers bijeen en besloten, na ampele bespreking en een aanmoediging van den Burgemeester, over te gaan tot het stichten van een Sassenheimsche Middenstands actie. Een 30-tal winkeliers gaven zich tot deel name op. VOORSCHOTEN K. J. M. V. Woensdagavond j.l. traden de voetbalelftallen der St. Jozefgezellen en der K.J.M.V. in het strijdperk om eikaars sportieve krachten te meten. Deze interes sante en faire wedstrijd werd met 31 door de K.J.M.V. gewonnen. Voor a.s. Woensdag staat onze eerste boomstronkconferentie van dezen zomer op het program. Laat deze avond door jullie aller deel name tot een succes worden. Vertrek per fiets om 8 uur van café „Overbosch". WARMOND Aloysiuscohort Woensdag 8.30 uur. Mgr. Aengenent; Michaël- en Tarcius-ban. Zangrepetitie voor kamp en marschliederen. Zaterdag 7 uur Adspiranten. Zaterdag 7 uur gaat het geheele cohort naar het S.M.C.-sportveld. Attentie. Ons weekend wordt gehouden op 15 en 16 Juli. De installatie zal plaats hebben op 30 Juli. Deze week iedere avond zwemmen, uitgezonderd die avon den dat er congregatie is.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6