STADS NIEUWS BINNENLAND Will U iets weten? AGENDA T.T. RACES ELTAX 666 ZATERDAG 24 JUNI 1939 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaaL Bij onxe agenten ZO cent per weak; 2.60 per kwartaal Franco per pot 1 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel- Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? BETROKKEN, KOEL WEER. De Bill seint: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Geen regen van oeteekenis, betrokken tot zwaar of half- bewolkt. koel weer, matige tot zwakke meest Noordelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, matige N. N. O. wind, 14 gr. C. Vlissingen: lichte motregen, matige Oos telijke wind, 13 gr. C. De Bilt: betrokken zwakke N. W. wind, 14 gr. C. Groningen: matige motregen, zwakke N. N. O. wind, 13 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, zwakke W. Z. W. wind, 15 gr. C. BU1TENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De depressie over Scandinavië is sinds gistermorgen iets in diepte toegenomen, haar kern heeft zich naar Zuid-Zweden verplaatst. Langs de Noorsche kust veroor zaakte zij zware regen, terwijl op het Noor delijk gedeelte van de Noordzee krachtige tot stormachtige winden worden waarge nomen. De koele polaire luchtmassa's zijn tengevolge hiervan hedenmorgen tot ons land doorgedrongen, daarbij plaatselijk eenige motregen en regen veroorzakend. Het gebied van hoogen luchtdruk neemt over den Oceaan in beteekenis af. De hoog ste barometerstanden worden thans van de Westkust van Groenland gemeld. In Duitschland en Frankrijk bleef de lucht druk dalen, op vele plaatsen kwam hier onweer voor, waarbij groote hoeveelheden r eerslag werden afgetapt. LUCHTEMPERATUUR. 13.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.t.r Van Zaterdagnamiddag 9.56 uur tot Zondagmorgen 4 08 uur; van Zondagna middag 9.56 uur tot Maandagmorgen 4.Ó8 HOOG WATER. Tc Katwijk aan Zee op Zondag 25 Juni voorm. 10 en nam. 10.25 uur; op Maandag 26 Juni voorm. 11.05 en nam. 11.30 uur. WATfc RTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Maan op 14.54 uur Zondagmiddag. Maan onder 1.24 uur Maandagnacht. Maan op 16.06 uur Maandagmiddag. Maan onder 1.54 uur Dinsdagnacht. Academienieuws LEIDEN Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht: mej. M. C. A. J. van Lennep, Heemstede en de heer E. Muller, Haarlem: doctoraal examen Geschiedenis: de heer F. J. du Toit Spies, Edinburg, Oranje-Vrij staat; propaedeulisch examen Theologie: de dames J. A. de Jonge, Bergen op Zoom, A, S. Torensma, Gouda, C. A. Molenaar, Leeuwarden, M. M. van Soeren, Amsterdam Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg van Voorhout naar Hoorn? Hoeveel KM.? Antwoord: Voorhout. Sassenheim, Lis- se, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Spaarn- dam, Westzaan, Purmerend, Koedijk, Oost huizen, Hoorn. Afstand 75 K.M. LUSTRUMCONGRES R. K. ARTSENVEREENIGING. Donderdagmiddag werd in de aula van de R. K. Universiteit onder groote belang stelling ook van de zijde der Nijmeegsche professoren 'het lustrumcongres geopen/d ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de R. K. Artsenvereeniging. Bij ontsten tenis van den rector-magnificus Prof. Dr. D. Franses werden de vele gasten mede na mens den academischen senaat begroet door Prof. Dr. Jac. van Ginneken, die blij was hen te mogen begroeten op een plaats waar geloof en wetenschap elkander tegemoet treden. De R. K. Universiteit is niet alleen op leidingsinstituut, maar ook een intellectueel centrum waar geloof en wetenschap el kander tegemoet kunnen treden om als het ware in samenwerking het aandeel bij te dragen in de oplossing ook van ethische vraagstukken waaraan 's menschen levens doel zoo nauw verbonden is. De leden van de juibileerende vereeniging hebben hun opleiding genoten voor hun wetenschap pelijke vorming buiten de geloofsleer. Zij misten als het ware eigen huis, omdat onze katholieke universiteit nog niet zoover uit gebouwd is, dat daarin ook de medische en natuurlijke faculteit zijn opgenomen. Onze medici moesten zich geestelijk zelf vormen. Het overgroote deel is daarin prachtig ge slaagd, zoodat onze katholieke medici zich met hun buitenlandsche collega's in dit op zicht kunnen meten. Sommigen zeggen, dat het nog vele jaren zal duren, dat de katholieke uni versiteit de medische faculteit zal moe ten missen. Vooral ook omdat de staat de gelijkstelling van de katholieke uni versiteit met de openbare nog niet wil bevorderen. Toch hoopt spreker dat het geen 25 jaar zal duren voor ook te Nij megen de medische faculteit zal worden ingericht. Spr. schetste in dit verband den over gang, waarbij de jonge medici de eerste jaren van de studie tot hun candidaatsexa men aan de openbare universiteiten zouden kunnen door brengen, terwijl zij de laatste jaren, waarin het juist aankomt op de prac- tijk en de medicus met den patiënt contact krijgt, zouden kunnen afstudeeren aan de Nijmeegsche hoogeschool. Spr. wees hier ook op de nauwe samenwerking welke er in het volle leven moet bestaan tusschen den priester en den medicus in de zorg voor den mensch die het einddoel van zijn leven gaat bereiken. Ten slotte wees spr. nog op de bijzondere belangstelling van de zijde van het Nederlandsch Episcopaat, waarvan twee leden namelijk van Den Bosch en Haarlem dit congres zullen bijwonen en sprak de beste wenschen uit voor het hooge doel dat dit congres en de R. K. Artsenver eeniging nastreven. Dr. Eyckel, hoofd-inspecteur van den ge zondheidsdienst, die Z. Exc. den minister van Sociale Zaken, Mr. Romme, vertegen woordigde, bracht hier de gelukwenschen over van den minister, die tot zijn spijt z^lf verhinderd was dit congres bij te wonen. Zijn Exc. volgt met groote waardeering het werk van de R. K. Artsenvereeniging. Spr. prees ook namens den minister het goede werk door deze vereeniging steeds gedaan in het belang van de geneeskunde in het algemeen en voor de gezondheid van het Nederlandsche volk in het bijzonder. Spr. hoopte, dat de vereeniging haar zegen- rijken arbeid, waarvan dit congres weer een sprekend bewijs was, zou mogen voort zetten in het algemeen belang, zoowel so ciaal als ethisch, van geheel het land. De voorzitter van de vereeniging, dokter J. A. J. Barnhoorn, dankte Prof. Dr. van Ginneken voor zijn hartelijke begroeting en sprak de verwachting uit dat de medici die hier nu een gastrol vervullen aan de Nijmeegsche hoogeschool, ook eenmaal hier hun eigen tehuis zouden mogen krijgen. Spr. dankte Dr. Eyckel voor zijn vriende lijke woorden en waardeerde het zeer dat de minister zich hier had willen laten ver tegenwoordigen, terwijl hij tevens zijn groote erkentelijkheid uitsprak voor de groote zorgen, welke minister Romme aan zijn veelomvattende regeeringstaak be steedt. Vervolgens gaf spr. een beschouwing over het congres. Spr. bestreed daarin nadrukkelijk de ac tiviteit van het Ned. Wetenschappelijk hu manitair comité, een uitlooper van Mag nus Hirsehfeld's W.H.K., dat met zijn pu blicaties de zedenverwildering in de hand werkt. Deze samenkomst is telkens een pro test tegen deze zedenondermijnende be weging. Een krachtige tegenactie zal worden gevoerd. In den namiddag gaf Prof. Mag. Dr. J. W. Kors O.P. een interessante inleiding over het sexueele vraagstuk, waarna dr. H. F. de Vries sprak over de genese der homo- sexualiteit. »>Tijd". PHILIPS MAAKT EEN IJZEREN LONG. Begin Juli demonstraties voor medici cn pers. In de laboratoria der Philipsfabrieken heeft men een „ijzeren long" geconstru eerd, waarbij verschillende nieuwe princi pes zijn toegepast. Begin Juli zullen in ver schillende centra van ons land voor medici demonstraties met dit apparaat worden gegeven, terwijl ook de pers in de gelegen heid zal worden gesteld van de werking van dit apparaat kennis te nemen. MEER STEMMEN UITGEBRACHT DAN ER KIEZERS WAREN. Te Maarheeze (N.Br.) kwamen uit een stembus 5 biljetten meer, dan er waren uitgegeven. Wellicht zal er een nieuwe verkiezing uitgeschreven moeten worden. A. H. J. ENGELS Vandaag is het oud-Tweede Kamerlid de heer A. H. J. Engels te Leiden 70 jaar geworden. Wy wenschen den jubilaris van harte geluk, oprecht hopend, dat zijn gezondheid van dien aard moge zijn, dat hij de levens jaren, welke hem nog worden geschonken, kan doorbrengen in een rustig overschou- wen van zijn zoo buitengewoon werkzaam leven, vol van vruchtdragend initiatief voor de katholieke sociale actie op ver scheiden terrein. Engels, een der krachtige grondleggers van de katholieke arbeidersbeweging, een der begaafde leiders van de katholieke sociale actie, verdienstelijk lid van de Tweede Kamer! Maar onze bedoeling is niet, vandaag een overzicht te geven van dat zoo heel bijzonder leven vandaag volstaan wij met een hartel^ken geluk- wensch aan den sympathieken 70-jarige. HET PRINSELIJK JACHT BIJ NIEUWESLUIS. K. H. Prins Bcrnhard per raceboot naar Rotterdam om de post te halen. Gisteravond is het Prinselijk jacht, de „Piet Hein" in Nieuwesluis aangekomen, waar het in de haven ligplaats heeft geno men. Vanmorgen is het jacht op stroom gaan liggen in de Brielsche Maas. Z. K. H. Prins Bernhard is daarop met twee buiten landsche gasten per raceboot op de Briel sche Maas gaan toeren. Te omstreeks 9 uur arriveerde Prins Bernhard in de haven van de Kon. Roei- en Zeilvereeniging De Maas te Rotterdam, waar de post en ver schillende inkoopen in ontvangst werden genomen. Toen Z. K. H. weer wilde vertrekken, bleek de raceboot defect en een lid van „De Maas" heeft daarop met een motor boot den Prins en zijn gasten naar de „Piet Hein" gebracht. OflHcieële Crisispnblicatles STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedena tureerd van 19 tot en met 24 Juni 1939, voor groene erwten door handelaren ge denatureerd en voldoende aan de stan daardmonsters van de kwaliteitsklassen A, B. of C, respectievelijk 2.80, 2.30 en 1.80 per 100 K.G. zal bedragen, en voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld 1.30 per 100 K.G. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 1.50 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 23 Juni 1939. EXTRA UITVOER VAN BLOEMBOLLEN NAAR DUITSCHLAND BUITEN DE CLEARING OM? Het bestuur van de Vereeniging tot Be houd van het Bloembollen vak in Nederland (Anti-„Saneering") deelt tot zijn leedwe zen mede, dat de Minister van Economische Zaken, hoewel de betreffende aangelegen heid zijn volle aandacht heeft, afwijzend beschikt heeft op het verzoek om een groo- ter, dan wel een even groot contingent bloembollen voor export naar Duitsch land. Evenwel heeft dit bestuur zich opnieuw met een verzoekschrift tot den Minister gewend om, evenals voor het artikel groen ten (tabak), een extra uitvoer van bloem bollen naar Duitschland, buiten de clearing om, mogelijk te maken. R. K. VROUWENBOND. De rubriek van den Vrouwenbond zal in plaats van deze week de volgende week Zaterdag verschijnen. Daarna zal de rubriek eerst na de zomervacantie weer worden her vat. JAC. EN WILLEM VAN DEN BURG Uit het verre San Francisco ontvangen wij ten aantal recensies uit de groote bla den, waarin de verdiensten van de beide Van den Burgs, vader en zoon, ten zeer ste worden geroemd. Jac. van den Burg, de zeer geziene viool- leeraar te dezer stede, is voor enkele ja ren naar San Francisco gegaan, waar zijn zoon Willem (hier ook al geen onbekende) mededirigent is van het symphonie-orkest aldaar. Jac. van den Burg laat ons hooren, dat hij er nog is en werkzaam deelneemt aan het muzikale leven. Hij is lid aan het San Francisco-symphonie-orkest en dirigeert te Santa Cruz het plaatselijk strijk-orkest „Euterpe". Sinds twee jaar heeft hij dit ensemble onder zijn leiding en volgens het Santa Cruz Evening News is dit orkest merkbaar vooruit gegaan. Een goed en smaakvol programma, waarbij twee violis ten optreden, werd uitgevoerd en de waar deering in zijn nieuwe vaderland voor het gebodene zal den heer Jac. van den Burg de grootste voldoening geven. De jonge Van den Burg, een man in de kracht van zijn leven, die de beste lessen heeft genoten, wordt geapprecieerd door dirigenten van zijn tijd, door Monteux, door Stokowski en anderen. In steden waar Willem van den Burg dirigeerde, als Phi ladelphia en Los Angelos, constateerden de bladen, dat hij een jong dirigent is met veel toekomst. Mogen de beide Van den Burgs nog lan ge jaren samenwerken en met succes die nen in de gelederen der kunst. J. K. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Gisteravond werd in een der bovenzalen van Sociëteit „Amieitia" gehouden de jaar lij ksche algemeene ledenvergadering der afdeeling Leiden van het „Nederlandsche Róorde Kruis". De voorzitter, dr. H. H. Maas, wenschte prof. J. van der Hoeve geluk met de hem kort geleden verleende onderscheiding, be staande uit het Kruis van Verdienste, wel ke H. K, H. Prinses Juliana hem overhan digde. Mededeeling geschiedt dat, tengevc^? van den onzekeren internationalen politie- ken toestand, gedurende de laatste maan den door het dagelijksch bestuur veel ar beid is verricht, in verband met de voorzie ning betreffende Hulpziekeninrichtingen, waardoor mede een zeer uitgebreide cor respondentie met hoofdbestuur en verdere autoriteiten heeft plaats gevonden. De penningmeester, de heer E. H. Moens, brengt zijn jaarverslag uit. De winst- en verliesrekening over 1938 sluit met een voordeelig saldo van 582.85. Onder dank zegging wox-dt hem décharge verleend voor het door hem gevoerd beheer. Tot nieuw lid van het bestuur wordt be noemd dr. W. J. Bruins Slot. De agenda der algemeene vergadering, welke op 7 Juli a.s. te Dordrecht zal wor den gehouden, wordt behandeld en afge vaardigden daarheen worden benoemd. Examen Nuttige Handwerken. Aan de Chr. Kweekschool alhier, zijn voor het examen Nuttige Handwerken ge ëxamineerd 6 cand. Geslaagd zijn de da mes J. van As, Zierikzee; J. G. Ie Cointre, Voorburg; T. M. A. van Haselen, Alphen aan den Rijn; H. v. d. Hoek, Leiderdorp, en A. Hoekstra, Woubrugge. Eindexamen Kon. Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix. Geslaagd voor eindexamen 5e kl. B. Afd. Bouwkunde; J. Bekooy, H. v. d. Berg, J. v. d. Blom, W. D. Caspers, C. P. Doedens, A. Heetveld, A. van Hoven, C. M. Langeveld, F. v, d. Mark, J. v. d. Mark, W. v. Osna- brugge, H. Swinkels, J. D. Splinter, L. J. J. v. d. Steen, W. H. v. Tongeren. Geslaagd voor eindexamexx 2e kl. A. Afd. Werktuigb.kunde en Electrotechniek: H .A. Andréas, Noordwijk aan Zee, W. Arnoldus, A. P. H. v. d. Bent, Voorburg, J. D. Bey, J. v. d. Boogaard, W. C. Brugman, J. v. d. Burg, Y. Brusse, Groet N.-H., A. J. Caste- leyn, Alphen aan den Rijn, C. v. Dijk, Den Haag, I. J. E. Feleus, Deventer-, Ch. Filip- po, H. Gautier, Delft, E. de Graaf, H. de Groot, H. Guyt, Katwijk aan Zee, W. v. d. Haak, Oegstgeest, J. C. Hanegraaff, W. J. E Harteveld, Rijswijk Z.-H., W. de Heer, J. Hollander, J. Hoogwerf, Ch. Houthoff, J. Jansen, Alkmaar, C. J. de Joöde, J. Kan bier, Y. v. Keulen, Wassenaar, H. J. Kop- pier, Oegstgeest, I. J. de Kramer, Den Haag, G. L. Krayenbrink, G. Kuyntjes, J. A. Kuypers, Stompwijk, A. D. Langeveld, Rot terdam, P. Langeveld, J. G. v. Leeuwen, W. F. Lepelaar, J. Limburg, W. Lindenho- vius, Bennekom, J. Loos, Rijswijk Z.-H., M. N. A. Montérie, Den Haag, J. J. Robert, Oegstgeest, D. Sajtos, J. Scheffers, P. H. Schouten, Voorschoten, A. J. Simonis, J. J. M. Smidt. Oegstgeest, J. Splinter, A. Stein- meier. F. Tegelaar. G. J. H. v. Tuyll, Voor schoten, E. A. Th. Vermond, P. Visser, A. v. d. Waals, C. Walraven, Voorburg, H. de Water, Alphen aan den Rijn, F. de Water, Rotterdam, C. A. Warmerdam, M. Wester hout, Den Haag, M. Wesseling, J. Zoete- meyer, Brielle. Waar geen plaatsnaam vermeld, Is deze Leiden. Voor het eindexamen gymnasium diplo ma B is aan het R.K. Lyceum voor meisjes te Den Haag geslaagd mej. Koos Hermans, alhier. Gemeentelijke Hoogere Burgerschool met 5 jarige cursus Toegelaten tot de le klasse: S. van Ag- gelen, Willy Ma. van Alphen, F. T. Aukes, H. Beenhakker-, P. J. van der Bent, J. R. Boerlage, Th. J. Boerstra, M. J. J. Brons, C. M. Bungenberg de Jong, H. Dekker, H. Derksen, A. J. Drewes, H. Habig, A. D H. Heenk, J. M. A. Heyn, Marijke Hooij- kaas, R. Jung, W. Kerkkamp, W. R. Kolle- wijn, H. R. de Leeuw, J. van Leeuwen, Corrie van Mastricht, C. N. Meurs, C. T, Meyer, J. Ch. Mulder, J. H. Mulder, Rietje H. Nanning, J. Prins, R. O. Ravelli, D. Roodenburg Vermaat, A. H. W.Rijsdijk, P. G. Sluiter. R. R. J. van Straten, Gré Teleng, H. Tober, K. Trago, B. Visser, R, C. Visser, H. P. R. J. van de Voort, Mien Westra, G. R. ten Wolde, A. F. Pieren. Met 10 candidaten wordt het examen voortgezet. LEIDEN, De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bruins Slot, De Bruijne, Kortmann, Nie- mèr en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 24 tot en met Vrjjdag30Juni a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blouben, Hoogewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. per LUXE touringcar k 12.30 p. persoon EEN BIJZONDER JUBILEUM. Gisteren was het 125 jaar geleden, dat firma wed. P. de Wilde en Zn., manu facturen- en beddenhandel haar eerste or der gaf aan de toen pas opgerichte fabriek van wollen dekens v/h. Zaalberg alhier. Op dit feit is begin dezes jaars, bij de herden king van het 125-jarig bestaan der Ko ninklijke „Zaalberg" de aandacht geves tigd. Op dezen herdenkingsdatum heeft de heer W. A. Schrandt, directeur van Zaal berg, aan den heer R. de Wilde, een zil veren sigarettenkoker ter herinnering aan geboden. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5792. Nieuwenhuijs van Diest, N.V. Noordwijkerhout. Bloem- bollenkweekerij en -handel. N. Dir.: B. D. Arentshorst, Sassenheim. 6477. Naamlooze Vennootschap Technisch Bureau Jan Mulder, Leiden, Langebrug Het kantoor is verplaatst naar 's Gra- benhage, Waldorpstraat 52. N. Dir.: G. L. Stuijvenberg, Scheveningen. 1858. N.V. De Leidsche Katoenmaat schappij voorheen De Heyder en Co., li quidatie, Leiden, Lammenschansweg 6. De liquidatie is met invang van 22 Mei 1938 beëindigd. 1465. J. Akerboom. Ter Aar, Kerk- pad C 94, timmerman. Deze zaak is over gegaan aan de fa. Jac. Akerboom. Bioscopen. Trianon. „DE KROEGZANGERES" EN „HET HOOGE COMMANDO". Een vrouw, die „De Kroegzagenres" ge noemd wordt, leeft alleen om te zingen en haar zang maakt voor haar zelfs de groot ste ellende dragelijk, 's Nachts vindt ze met haar vriend, Pierre Duchemin, een toe vlucht in een oude schuit. Beiden zijn zij door de publieke weldadigheid opgevoed en hebben het egoisme, de onverschillig heid en de slechtheid van de menschen lee- ren kennen. De kroegzangeres berust in haar lot, maar Pierre kan dit niet aanvaarden. Hij wil leven! En op een avond pleegt hij een moord om aan geld te komen. Het slacht offer is Firmin Broustel, eigenaar van een havenkroegje en vroegere huisknecht van graaf de Boissière. Gedurende het politie-onderzoek blijkt, dat Firmin op de hoogte was van een be langrijk geheim. De dochter van graaf de Boissière, Mar- the, heeft dertig jaar geleden het leven ge schonken aan een kind, en de vader van dit kind, de secretaris van den graaf, werd weggejaagd. In opdracht van den graaf werd het kind te vondeling gelegd en is spoorloos verdwenen. De secretaris, Georges Laubier, heeft een nieuw leven opgebouwd en is een geacht en machtig bankier geworden. De politie verneemt, dat op den avond van den misdaad Laubier een bezoek ge bracht heeft aan Firmin. Hij weigert hier over een verklaring te geven en wordt ge arresteerd. In een dramatische rechtszitting komt een onverwachte wending Laubier moet erkennen, dat de moorde naar, Pierre Duchemin, de, zooh van hem en Marthe de Bossière is. Dit verklaart zijn aarzeling om getuigenis af te leggen, want ook hij wist de waarheid. Een film, geladen met menschelijke ellen de, een film vol van de „Fluch der bosen Tat" en met aangrijpend spel voor van Lys Gauty. Maar ook de Fransche cameraman toont zich in deze film een waar virtuoos door het Fransche landschap zoo schoon te verfilmen. Zijn opnamen in de kroeg zijn meesterstukjes van photografie en doen hier en daar denken aan het meesterwerk van een schilder. Na de pauze gaat de Engeïsche film „Het hooge commando", een sterke film van een misdaad die begonnen in Ierland tijdens den vrijheidsoorlog zijn vervolg en einde vindt 16 jaar later aan de Goudkust, waar de dan tot commandant bevorderde zijn moord ontmaskerd ziet door een anderen moord. Een spannende en zeer geod ge speelde film. Vooraf gaan journaal en een zeer origi- neele gekleurde teekenfilm.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2