dagen Historie SPORT ZATERDAG 24 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 7 EEN SPELLETJE VAN GEDULD EN AUSDAUER LON DEN EN MOSKOU LOVEN EN BIEDEN. DE JAPAN NERS EN DE WESTERSCHE MOGENDHEDEN IN CHINA. WELKE KANT GAAT FRANCO OP? Patience. Er bestaat een spelletje met kaarten, dat „patience" (geduld) heet. Het is een aardig tijdverdrijf als men alleen zit en geduld moet oefenen Zoo'n spelletje zitten verscheidene mo gendheden in de wereld ook te spelen, ter wijl zij stiekum naar elkander zitten te loeren, om te zien, wie het 't eerste zat wordt. Te Moskou zit de Britsche ambassadeur, versterkt met den gladden ambtenaar van het Foreign Office, Strang, te wachten tot Molotof over de brug komt; terwijl Molo- tof met één oog turend naar Japan en met het andere naar Berlijn, zit af te wachten of Chamberlain zal toegeven. Chamberlain zit te Londen hetzelfde patience-spelletje te spelen tegenover To kio, waar men evenmin haast schijnt te hebben. Londen zoowel als Tokio houden daarbij Amerika in de gaten; Londen in de gedachte, dat als Amerika ingrijpt, Enge land het niet hoeft te doen; Tokio met de bedoeling, om de zwaarte van zijn eischen tegenover Engeland af te wegen naar de mate van de bereidwilligheid van Washing ton om mee te doen met de Westersche mogendheden. Londen—Moskou. Het geduld- spel tusschen Londen en Moskou duurt nu al een paar maanden. Men zou haast vergeten, waarom het eigenlijk gaat, nl. om de vorming van een anti-agressie- front, tegen de politieke geweldmethoden. Engeland had aanvankelijk aan Rusland gevraagd, of het dezelfde garanties in het Oosten van Europa wilde verstrekken, wel ke ook Engeland bereid was te geven, doch Rusland zei: neen, wel wil ik met Londen en Parijs een drievoudig verbond aangaan, waarbij wij elkander over en weer de noo- dige garanties geven, opde basis van vol komen wederkeerigheid. Engeland heeft daarop geantwoord: goed, vooruit dan maar, doch welke garantie wil je dan heb ben? Waarop Rusland geantwoord heeft: Engeland en Frankrijk moeten o.a. de onafhankelijkheid van de Baltische staten garandeeren. De Baltische staten zeiden evenwel: Merci, wij wenschen niet gegarandeerd te worden. Garantie kon in de practijk wel eens in menging in onze eigen zaken beteekenen en dat willen wij niet. En toch wil ik, dat mijn grens beveiligd wordt, zei Moskou; en als Duitschland in de Baltische staten binnenvalt, voel ik mij heelemaal niet veilig. Op voorstel van Frankrijk meende Enge land er wat op gevonden te hebben; men zou volstaan met het beschermen van het „levensbelang" van Rusland, en dan moest later worden uitgemaakt wat tot dat „levensbelang" behoorde. De Baltische sta ten behoefden dan niet met name genoemd te worden. Maar Rusland vindt dat te vaag. Er moet nauwkeurig vastgesteld wor den, waartoe Engeland en Frankrijk zich verbinden willen. Seeds, de Engelsche ambassadeur te Mos kou, poogt nu rrret behulp van den gerou- tineerden deskundige Strang al sedert ver scheidene dagen een bevredigende redac tie te ontwerpen. Is het het Kreml ernst, of rekt het de onderhandelingen met voor bedachten rade? Houdt het nog altijd het oog gericht ook op het Derde Rijk? Berlijn zit doelbewust te stoken. De Berlijnsche pers heeft niet zonder bedoeling sedert geruim en tijd zijn campagne tegen het bolsjewisme gestaakt en zich gekeerd te gen de „pluto-democratieën". Bovendien zou een delegatie van invloed rijke Duitsche industrieelen naar Moskou gezonden worden om de handelsrelaties uit te breiden. Naar verluidt zouden zij een cre- diet van 750 millioen mark komen aan bieden. Door dat alles voelt Moskou zich voort durend sterker worden, de marktwaarde van zijn vriendschap stijgt en het is niet van plan die onder den prijs te verkoopen. Blokkade. Het andere trek-spel- letje wordt in China gespeeld. Daar hebben de Japanners de Britsche concessie te Tientsin geblokkeerd met de klaarblijke lijke bedoeling om de Engelschen te dwin gen, in hun kaart te spelen. Ook te Koelangsoe hebben de Japannee- zen hetzelfde uitgehaald, terwijl zy door de bezetting van Swatau den Engelschen han del belemmeren en tevens de levensmidde lenvoorziening van de Engelsche vloot- basis Hongkong treffen. Het prestige van Engeland wordt door deze Japansche maatregelen ernstig aange tast en dat geschiedt natuurlijk doelbe wust. Dat prestige wordt te meer aange tast naarmate Engeland onmachtiger blijkt om dat tegen te gaan. Te betwijfelen valt nauwelijks, dat de militaire en maritieme strijdkrachten, wel ke de Westersche wereld in het Verre Oos ten onderhoudt, absoluut en onvoorwaar delijk onvoldoende zijn om met de gering ste kans op succes een gewapend conflict met Japan te wagen. Bovendien kan Enge land zijn vloot niet uit de Europeesche wa teren halen, zoolang in ons werelddeel zelf de spanningen zoo hoog worden gehouden; en er is tot dusverre geen enkele aanwij zing, dat de Vereenigde Staten binnen af- zienbaren tijd bereid zullen zijn hun ge weldige oorlogsvloot tegen Japan te kee- ren. Moderne vloten zijn zoo kostbaar en duur enkele exemplaren slagschepen vérslinden een heele begrooting dat zij niet licht in den strijd zullen worden ge worpen. Zij zijn als het ware luxe-artike len geworden, welke slechts bij plechtige gelegenheden als b.v. vlootmanoeuvres vertoond worden. Maar evenals diamanten diademen worden zij na dit vertoon zorg vuldig opgesloten; de diamanten in de safe, de oorlogsschepen in de vlootbasis- sen. Het zijn instrumenten waarmee ge dreigd kan worden en welke als zoodanig ongetwijfeld een preventieve werking uit oefenen; want men kan nooit weten, of ze tenslotte, als alles op het spel staat, toch niet in den strijd zullen worden gewor- pe om de beslissing te forceeren. Het ziet er dus allerminst naar uit, dat ofschoon Engeland officieel verklaard heeft, dat het niet in de blokkade van Tientsin zal berusten; en Engeland en Amerika nog wel officieel verklaren, dat zij hun oor logsbodems niet uit de verdragshaven Swatau kunnen terugtrekken, deze landen door wapengeweld en oorlog hun rechten zullen handhaven. Maar wel beschikken zij over één, instru ment, schrijft de „Msbd.", dat vooral de Engelschen tot dusverre met bewonderens waardig meesterschap gehanteerd hebben en waarvoor de Japanners en de, Ooster lingen in het algemeen nog steeds terugge weken zijn: onverstoorbare kalmte. De Engelsche tactiek is tot nu toe geweest, den slag welken de Japanners op een onver wacht oogenblik den Engelschen op hun zwakste plek toebrengen, rustig te incas- seeren. Tegenover alle agitatie blijven de Engelschen dan ter plaatse want in de pers van het moederland kan het dan erg, maar bedrieglijk woelig worden onver stoorbaar kalm; zij laten zich door niets van de wijs brengen; en het effect was al tijd, dat, terwijl de Japanners soms belang rijke successen wisten te boeken, de En gelschen in de hoofdzaak meester van het slagveld bleven. Het zou natuurlijk politiek onjuist ge zien zijn, uit dit verleden tot een voortdu rende herhaling in de toekomst te conclu- deeren. De posities wijzigen zich op den duur in het voordeel van Japan, zeker zoo lang Japan in Europa vastgehouden wordt. Maar bovenal het prestige van Engeland in Azië wordt ondermijnd, wat, het zij her haald, bovenal het doel van Tokio is. Franco. Terwijl de groote groepen van mogendheden een stillen strijd voe ren om de overhand te krijgen, had men in Duitsche strijdkrachten hebben gedaan", je zich wel bij hen zou aansluiten, om de as te versterken. Tot nu toe is daarvan nog geen sprake en het laat zich ook nog niet aanzien, dat het zoover zal komen. Wel zijn allerlei Spaansche autoriteiten naar Italië en Duitschland gereisd, maar afspra ken hebben zij niet gemaakt. Wel zijn er schoone woorden gesproken van: „nooit zullen wy vergeten, wat de Italiaansche en Duitsche strijkdrachten hebben gedaan", maar daarbij blijft het. Generaal Arranda zei het anders: „Inge val van een Europeeschen oorlog wenscht Spanje alleen een welwillende neutraliteit jegens Duitschland en Italië te bewaren. Als er een oorlog komt zullen wij al onze grenzen en vlootbasissen bemannen om te voorkomen, dat eenige natie, welke dan ook, er gebruik van zou kunnen maken en en aldus onze neutraliteit zou schenden". Generaal Arranda verklaarde voorts, dat generaal Franco, een Spaansche patriot, Spanje met de hulp van de Spanjaarden al leen wil heropbouwen. Spanje is Duitsch land en Italië dankbaar, maar het wil geen enkele buitenlandsche verplichting aan- Clubnieuws der Kath. Sportvereenlglngen St. Bernardus: De junioren spelen om 1 uur tegen Foreholte a te Voorhout. Ver trek 11.45 uur Het le elftal speelt om 12 uur op Sport- hof te Sassenheim tegen Teylingen II. Het bestuur maakt bekend, dat bij ge noegzame deelname een tweede juioren elftal geformeerd zal worden. Jongens vanaf 12 jaar kunnen zich hiervoor reeds opgeven bij J. Schoonderwoerd en voor den Hoogen Rijndijk bij H. Straver. Zij moeten lid zijn van de congregatie en de contributie voor hen is niet hoog gesteld. Teylingen: Morgen vinden de laatste ju bileum-wedstrijden plaats tusschen Tey lingen I en DOS I, aanvang 1.30 uur; om 3.15 uur SJC I—VVL I, Teylingen II—St. Bernardus I om 1 uur en ten slotte Tey lingen VeteranenScheidsrechters-elftal om 5 uur. Het laatste programma ziet er schitte rend uit en alhoewel wij in den zomer zitten, kunnen wij er wel van op aan, dat de wedstrijden spannend zijn. Nic. Boys: Morgen vertrekken de Nic. Boys te 12 uur naar Hilligersberg voor het spelen van een wedstrijd tegen Pioniers I. Tevens zal een bezoek worden gebracht aan de haven te Rotterdam, hetgeen de reis nog aantrekkelijker maakt. Nic. Boys a gaat in Kudelstaart D.E.S.a bekampen voor de nederlaagwedstrijden. V.V.L. Nu hebben we dezen keer geen opwekkend woord voor de Senioren maar wel voor de Junioren. Junioren, jullie weten allen nog wel wat we afgesproken hebben voor 25 Juni? Deze dag is morgen. We beginnen aller eerst met bijwonen van de H. Mis te 8.30 uur en naderen ter H. Tafel. Daarna staat de autobus klaar om allen naar Hilversum te brengen. Niemand kan dus meer naar huis. Vergeet vooral niet je voetbaltenue netjes verzorgd en de boterham mee te brengen! Junioren, tot a.s. Zondag en probeert de V.V.L.-kleuren tegen de dito's van Olym- pia hoog te houden, dat het steeds voor ons, maar ook voor jullie een grettig aanden ken blijve aan deze reis! V.V.S.B.: Morgen heeft er op het St. Bavo hoofdterrein een buitengewoon en bloeiend sportevenement plaats, waarbij geen enkele liefhebber van de voetbalsport mag ontbreken. St. Servatius I uit Venray (Limburg), een sterke Zuidelijke 2e klasser van den IVCB, komt morgen n.l. V.V.S.B. in eigen home bekampen. Beide elftallen komen zoo sterk mogelijk uit. Wie met de eerepalm zal gaan strijken, is nog een open vraag. Vooraf speelt V.V.S.B. II tegen St. Ser vatius II. Het is voor Noordwijkerhout een unieke gelegenheid om het Zuidelijk spel eens van nabij te leeren kennen. Het wachtwoord van Zondagmiddag luidt dus: Op naar het Bavoterrein. I> wedstrij den van aan resp. om half één en half drie en worden opgeluisterd met muziek. Meerburg: Morgen speelt Meerburg II op eigen terrein een vriendsdhappelij ken wed strijd tegen Majella van Oudewetering. Aan vang 2.30 uur. Maandagavond te 7.80 uur zal een vete- ranenwedstrijd plaats hebben van oud Meerburgspelers en de ambtenaren van Zoeterwoude. Op Zondag 2 Juli zal de jaarvergadering worden gehouden, 's Morgens te 7.30 uur H. Mis ter intentie van de leden. Het be stuur vertrouwt dat alle leden onder de H. Mis ter H. Tafel naderen. Hierna gemeen schappelijk ontbijt in de zaal. Voor den middag zijn verschillende vereenigingen aangeschreven voor een vriendschappelij - ken wedstrijd. SPORTDAG TE OUD-ADE. Woensdag speelde de voetbalvereeniging Oud-Ade tegen Vios uit Nieuwe Wetering. Het was een spannende wedstrijd en zeer sportief. De strijd begon zeer kalm; het was over en weer spelen, totdat Oud-Ade na zeer fraai spel er in slaagde de leiding te nemen en den voorsprong daarna ver grootte. Hiermede kwam de rust. Na de thee kwamen de bezoekers er even beter in en slaagden er ook, hoewel niet zonder moeite, in, de eer te redden. Oud-Ade scoorde voor het einde nog eenmaal, zoo dat het eindresultaat werd 31 voor Oud- Ade. Het was een pleizierige avond voor de spelers en de talrijke toeschouwers die er waren. gaan, behalve dan handels- en cultureele verdragen. Uit deze en dergelijke verklaringen blijkt, dat de ver-strekkende Duitsch- Italiaansche verwachtingen inzake Spanje niet in vervulling gaan. Hoe de betrekkin gen van Spanje met het buitenland zich verder zullen ontwikkelen, hangt van vele factoren af. Maar één ding blijkt wel dui delijk: dat Franco zelf de leiding in han den wil houden en niet bereid is, deze aan de groote conflicteerendc groepen over te dragen. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Juniorencompetitie. Afd. A: Lisse a—DOS a, 1 uur, Jac. v. d. Zwet; Docos bSJC a, 2 uur, M. v. d. Berg. Afd. D: Teylingen cSMC b, 3 uur, M. v. d. Klauw, terrein SMC; Docos eNic. Boys a, 2.15 uur, P. Speel. Afd. E: Docos f—WRV a, 3.30 uur P. de Groot Programma Zomercompetie L. V. B. 27 Juni 193 9: Afd. 2A: Noordwyk 2— A. S. C. 3, J. A. Nieuwenhuis. Afd. 3: Rijnsb. Boys 2—P. V. C. 2, M. v. d. Lelie. 28 Juni 1 939: Afd. IA: Sportman I A.S.C. I, A. Ladan. Afd. 2B: C. N. V.Quick Boys 3, W. Spaanderman. Afd. Adsp.: Quick Boys—L. D. W. S., D. Vermeulen. 29 Juni 1939: Afd. IA: Quick Bous 1— Katwijk 1, J. Wassenburg. Afd. 1B: Leidoche B. 1—S.C.O. 1, J. Par- dan. Afd. 2A: A.Z.L. 1—L.F.C. 4, E. J. H. v. Tuyl. Afd. 3: Noordwijk 6L.D.W.S. 5., A. v. d. Velde. Afd. Adsp.: RoodenburgQuick Boys, J. Feeke, aanvang 6.30 uur. Teruggetrokken: Afd. 1B.: Rijnsb. Boys 1. RJB.F.A.S.V.V. Bovengenoemde sportvereenigingen zul len Dinsdagavond elkaar ontmoeten aan het Zwarte Pad; op het terrein van den N.A.S.B. Aanvang 7.45 uur. ATHLETIEK R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Morgen worden te Heemstede de Dioce sane kampieonschappen voor A en B-klas- sers gehouden op het fraaie Sportpark van H. B. C. Vorige week behaalden onze ju nioren daar niet minder dan vier kam pioenschappen. If het ook aan onze senio ren zal gelukken dusdanige successen te oogsten betwijfelen wij, doch een enkel kampioenschap is toch niet uitgesloten. Verschillende onzer athleten zijn momen teel in zeer goede conditie, zoodat wel een succesje kan worden verwacht. Wij zul len ons onthouden van het noemen der na men der geheele ploeg. Ongetwijfeld zul len de meesten hunner Maandag wel in de uitslagen worden genoemd. De Doe os-ploeg maakt de reis naar Heemstede per fiets en vertekt om 10.45 uur precies vanaf de Haarlemmervaart hoek MaresingeL De laatste dagen kan de vereeniging zich in een aanhoudenden stroom van nieuwe leden verheugen. Het is echter niet uitge sloten, dat verschillende den weg naar het secretariaat nog niet hebben gevonden. Voor alle zekerheid berichten wij daarom nogmaals, dat bij H. J. Averdieck, Mel- chior Treublaan 4 (hoek Kamerlingh On- neslaan) Leiden, ten alle tijden uitveorige inlichtingen voor lidmaatschap zijn te be komen. DE NATIONALE ATLETIEK WEDSTRIJDEN VAN DOCOS TE LEIDEN Zooals reeds gemeld zal de R.-K. Ath.- ver. „Docos" op Zondag 2 Juli a.s. Natio nale Athletiek-wedstrijden organiseeren op het R.-K. Sportpark „Haagweg". De be langstelling wordt weer overweldigend daar van alle zijden de inschrijvingen bin nenstroomen. Wij meenen echter nog eens te moeten wijzen op de C-klasse. Hierin kunen alle voetballers, gymnasten, wande laars van R.-K. vereenigingen deelnemen. Bovendien zijn er twee junioren-klassen voor jongens van 12 tot 14 jaar en jongens van 15 tot 17 jsar. Vooral jongens die kort geleden aan het jeugd-athletiek toumooi hebben deelgenomen raden wij aan hier voor in te schrijven. Zij kunnen dan nu eens probeeren zelf een mooien prijs te win nen. Men moet zich voor opgaven echter haasten, daar de inschrijving reeds a.s. Maandag sluit. Uitvoerige circulaire alsmede alle ge- wenschte inlichtingen zijn als steeds te be komen bij H. J. Averdieck, Melchior Treub- lan 4 (hoek Kamerlingh Onneslaan) Lei den. KRACHTSPORT CHAM VERBETERT WERELDRECORD. Enkele dagen geleden heeft de Federa tion internationale Halterophile het we reldrecord lichtgewicht tweehandig trek ken van Irahim Cham met 114 K.G. er kend. Gisteren reeds heeft Cham dit re cord weer verbeterd en het op 116.5 K.G. gebracht. DAMVEREENIGING „BEATRIX" De uitslagen der bordenwedstrijdén van de R.K. Damver. „Beatrix" luiden als volgt: le tiental A. WittemanG. van Bom melen 02 L. de HollanderH. Duivenvoorde 02 Th. KooijmanA. Rijsdijk 11 C. v. d. NouwelandP. Nap 20 2e tiental N. DuivenvoordeA. v. d. Krogt 02 H. KooijmanAdr. Mens 02 G. Pa rlevlietJ. v. d. Berg 20 Afgebroken partijen. J. v. d. BergAdr. Mens 02 J. v. d. BergH. Kooijman 20 CAiSSA—N.Z.H. (RIJNSBURG). Gisteravond werd te Leiden in het Geb. der Mij. voor Tóonkunst een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tusschen boven genoemde clubs met den uitslag 9 1/2—3 1/2 voor Caïssa. Het overzicht luidt als volgt: H. E. Christiaanse (C.) L. Goudriaan (N.Z.H.) 10 L. A. den Ouden—G. v. Houten 1—0 J. VerduynS. v. Wezel 10 P. V'lugtJ. den Hoek 10 J. J. EpskampPh. P. Ober 1/2-1/2 J. G. KardolH. v. d. Westen 10 A. J. v. DriestenJ. Kwestroo 10 H. GroenendijkC. A. Burggraaf 10 P. SmitP. de Gunst 01 J. A. de Me ijA. Berger 01 H. M. KlinkenbergD. de Gunst 01 H. ChristiaanseJ. J. Jongedijk 10 H. ChristiaanseJ. J. Leemans 10 Totaal 9 1/2—31/2 WIELRENNEN DE RONDE VAN DUITSCHLAND. Ook gisteren wist Grysolle den rit te winnen. Hij legde de negentiende etappe van Hannover over Goslar, Nordhausen cn Halle naai" Leipzig, een afstand van 257.7 K.M. af in den tijd van 9 uur 47 min. 38 sec. Vandaag wordt de laatste etappe gere den. De uitslag luidt: 1. Grysolle (België) 9 uur 47 min. 38 sec.; 2. Nievergelt (Zwits.); 3. Wierinckx (België) beiden zelfden tijd; Arberg (Zwits.) 9.47.52; 5. Scheller (D.); 6. Wengler (D.); 7. Spiessens (Bel gië); 8. Seidel (D.); 9. Meyer (D.); 10. Prior (Spanje), allen zelfden tijd. De algemeene rangschikking luidt: 1. Umbenhauer 143 uur 15 min. 4 sec.; 2. Zimmerman 143-24-49; 3. Scheller 143-28- 23; 4. Thierbach 143-28-58; 5. Wierinckx 143-29-13; 6. Oubron 143-31-6; 7. Wengler 143-33-18; 8. Petersen 143-33-21; 9. Gry solle 143-38-35; 10 Spiessens 143-40-55. Het landenklassement luidt: 1. België 430-48-17;2. Frankrijk 431-28-46; 3. Zwit serland 431-35-52; 4. Gemengde ploeg 431- 57-3; 5. Duitschland 432-5-28. BILJARTEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP 71/2. Te Luik zijn gisteren de wedstrijden om het wereldkampioenschap 71/2 aangevan gen. De uitslagen luiden: pnt.brt.alg.gem.h.s. A. Ferraz (Port.) 300 29 10.34 51 P. de Leeuw (Ned.) 166 29 5.73 34 C. Foerster (Duitschl) 300 39 7.79 32 W. Sorge (Duitschl.) 217 39 5.66 22 G. van Belle (België) 300 25 12.54 J. Baudart (België) 267 25 10.76 38 J. Galmiche (Frankr.) 276 41 6.70 24 L. Chassereau (Frankr.) 300 41 7.34 47 Baudart (Relgië) 300 27 11.11 51 Chaussereau (Frankr.) 200 27 7.40 36 Foerster (Duitschl.) 300 44 6.81 32 de Leeuw (Ned.) 261 44 5.93 20 De stand na den eersten dag luidt: gsp.gw.vrl. pnt. brt.gcm.h.s. 1. Foerster 2 2 0 600 83 7.23 32 2. van Belle 1 1 0 300 25 12.— 54 3. Ferraz 1 1 0 300 29 10.34 51 4. Baudart 2 1 1 567 52 10.90 51 5. Chassereau 2 1 1 500 68 7.35 47 6. Galmiche 1 0 1 276 41 6.70 24 7. Sore 1 0 1 217 39 5.66 22 8. de Leeuw 2 0 2 427 73 5.71 34 LEIDSCHE BILJARTBOND. Persoonlijk kampioenschap 2c klasse. In het clublokaal van T. O. P. werden de eerste partijen gespeeld voor het persoon lijk kampioenschap 2e klasse. De eerste par tij A. VerstraatenC. Hendriks, welke door Verstraaten werd gewonnen, werd met een laag gemidelde gespeeld. De twee de partij E. BakkerH. Teske werd door Bakker gewonnen met een goed gemiddel de. G. M. Teegelaar won zijn partij van W. F. Karstens met een fraai gemiddelde, terwijl Karstens eveneens met een hoog ge middelde speelde. Deze had in de 14e beurt nog de leiding met 116130. Teegelaar maakte echter in de 15de beurt oen mooie serie (46) waardoor hij de leiding over nam en deze niet meer afstond. De vierde partij moest wegens tijdgemrek worden af gebroken. De uitslagen waren: A. Verstraaten 175 38 30 4.60 C. Hendriks 129 38 13 3.39 E. Bakker 175 28 32 6.25 H. Teske 109 28 28 3.89 G. M. Teegelaar 175 17 46 10.29 W. F. Karstens 149 17 36 8.76 Volgende week worden deze wedstrijden voortgezet op Woensdag 28 Juni in het clublokaal van T. O. P. Het programma voor dezen avond luidt: H. TeskeA. Verstraaten, G. M. Teege laarC. Hendriks. W. F. KarstensH. Tes ke, A. VerstraatenE. Bakker. PAARDENSPORT RITM. PAHUD DE MORTANGES ERNSTIG GEWOND. Naar het „Hbld." verneemt, is ritmeester C. F. Pahud de Mortanges, bekend ruiter en commandant van do S.R.O.C., bij een in de provincie Noord-Brabant gehouden oefening van de School voor Reserve-Offi cieren der Cavalerie uit Amersfoort komen te vallen. Hij kwam terecht in prikkeldraad cn ver volgens op een zeis, waardoor -hij vrij ernstige verwondingen opliep. Hij is in een ziekenhuis opgenomen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13