v Academienieuws STADS NIEUWS AGENDA DONDERDAG 22 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 18 cent per week; 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten 10 cent per wwk; f 2.60 per kwartaal. Franco per po»t 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? REGEN EN ONWEERSBUIEN. De Bill seint: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Morgen toenemende bewolking, regen en onweersbuien met- aanmerkelijke afkoe ling, zwakke tot matige, tijdelijke krachti ge Oostelijke tot Noordelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: licht bewolkt, zwakke O. N. 0. wind, 20 gr. C. Vlissingen: licht bewolkt, zwakke N. O. wind, 19 gr. C. De Bill: licht bewolkt, zwakke N. O. wind, 22 gr. C. Groningen: licht bewolkt, zwakke O. N. O. wind, 21 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, zwakke N. N. 0 wind, 21 gr. C. BUITENLANÜSUH WEEKOVERZICHT Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan is in zijn kern iets in beteekenis af genomen, maar het behoudt zijn groote uit gestrektheid. Op IJsland is het zeer warm, gisterenmiddag werd te.Akureyri een tem peratuur van 24 graden bereikt. Gisteren trok een depressie over Noord-Scandinavië. Aan haar achterzijde drong hier een koele luchtstroom uit het Noord-Westen binnen, dié snel de warme luchtmassa's in Zweden, 1 inland en de Randstaten verdrong, wat rnet eenigen regen en plaatselijk onweer gepaard ging. Te Sodankyla, dat binnen dc Poolcirkel gelegen is, daalde de tem peratuur van 24 graden lot 7 graden. Deze koele luchtmassa's hebben vanmorgen Zuid-Zweden en Denemarken reeds bereikt In Centraal Europa houdt het onweers- achtige weer nog aan, maar alleen Mün- chen meldt een groote hoeveelheid neer slag (21 m.m.). De ondiepe depressie, die gisteren in Zuid-Frankrijk gelegen was, trok Noord-Westwaarts, en ligt vanmorgen ten Westen van Bretagne. In Frankrijk blijft het weer regenachtig met hier en daar onweer (Perpignam had 26 m.m.). LUCHTEMPERATUUR. 26.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Donderdagnamiddag 9.55 uur tot Vrijdagmorgen 4.0R uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee np Vrijdag 23 Juni vourm. 7.55 en nam. 8.20 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,,De Zijl" 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer": 21 gr. C. Maan op 12.21 uur Vrijdagmiddag. Maan onder 0.32 uur Zaterdagnacht. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Geneeskunde: dc da mes W. G. van der Lee, Den Haag: W. L. Kruyt, Leiden; N. C. Naar, Oegst- geest; en de hceren: D. Durrer, Schie dam, L. v. d. Lugt, Rotterdam (cum lau- de), C. H. Eykman, Den Haag: A. E. Harm- sen, Den Haag: B. Quispël, Rotterdam; doctoraal examen Rechten: de heer P. J. van der Mark, Amersfoort; candidaatsexamen Rechten: de dames S. P. A. Benjamins, Den Haag cn C. A. Ap pelboom, Den Haag: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter H: de hoeren J. I. S. Zonneveld. A 1- p h e n a. d. R ij n: E. v. d. Velde, Den Haag Inspectie-tocht van H. M. de Koningin Aankomst te Dc Krim. Het voorgekomen bezoek van H. M. de Koningin aan de grenstroepen was te De Krim niet geheel onbekend gebleven. Voor al de militaire activiteit trok de aandacht cn hier en daar wist men te vertellen, dat Hare Majesteit ook door deze plaats zou komen. Overal stonden vanmorgen militairen ge reed voor de ontvangst, toen de Koningin omstreeks acht uur arriveerde. De stoet be stond uit vijf auto's. Bij de hier gelegen grensversterkingen werden de vorstin met haar gezelschap be groet door luitenant van Rink, die belast is met de leiding van de hier aanwezige mili tairen. Het gevolg van H. M. de Koningin be stond uit Jkvr. C. M. barones van Asbeck, hofdame: majoor H. J. Phaff, adjudant; ka pitein W. Romswjnckel, adjudant; en de eerste luitenant.A. F. M. Egter van Wisse- kerke,ordonnansofficier. H. M. werd vervolgens rondgeleid door overste J. Veenbaas, bevelhebber van Friesland, Groningen en Drente; majoor H. W. G. R. Dietz, commandant van het eerste bataljon en kapitein Baas, commandant van de eerste compagnie eerste bataljon 36ste regiment infanterie. Terwijl de Koningin de versterkingen van de grensbewaking bezichtigde, stroom de van alle kanten het publiek toe om de vorstin toe te juichen. Per auto vervolgde de Koningin haar reis naar Coevorden. Bij het vertrek hief het samengestroomde publiek spontaan het eerste couplet van het Wilhelmus aan, waarvoor dc vorstin vriendelijk wuivend dankte, om bij den rondrit, welke voor het vertrek uit het dorp volgde, nogmaals haar waardeering te toonen, toen het „Mijn schilt ende betrcruwe" door het publiek werd aangeheven. Een hartelijke ovatie en een langdurig „lang zal zij leven" klonk haar na, toen de Koningin haar inspectietocht in het vroege ochtenduur voortzette. Te Coevorden. Tegen kwart over acht vanmorgen arri veerde H. M. de Koningin met haar gevolg per auto te Coevorden. Bij haar aankomst bij de grensverster kingen stond een detachement militairen opgesteld. H. M. werd rondgeleid door den garni zoenscommandant, den heer H. J. Koning. Na de verdedigingswerken in oogen- schouw te hebben genomen, bracht H. M. nog een bezoek aan de militaire kwartie ren, de verblijfplaats der onder-officieren en het christelijk militair tehuis. Bij haar vertrek dankte zij den heer Ko ning hartelijk en vertrok te 8.40 ur in de richting Dalen. Bij het afscheid werd zij door de bewo ners van Coevorden hartelijk toegejuicht. Te Dalen. Om kwart voor negen kwam H. M. te Dalen aan. Bij Hotel Udema, waar zeven tig manschappen ingekwartierd zijn, werd halt gehouden. Hier werden de slaap- en waschgelegenheid bezichtigd, evenals de keuken. Hierna inspecteerde zij de wacht, die voor het hotel opgesteld stond. De Konin gin wandelde vervolgens naar Hotel de Boer, waar vijftig manschappen zijn inge kwartierd. Ook hier inspecteerde de vors tin de slaapgelegenheden. Vervolgens is zij per auto in de richting Emmen vertrokken, hartelijk toegejuicht door de vele belangstellenden. Te Sleen. Van Dalen begaf het hooge gezelschap zich naar Sleen. waar het oponthoud ge- ruimen tijd, ongeveer drie kwartier duur de. De Koningin bezichtigde, behalve de legeringen, de militaire keuken en de in aanbouw zijnde kazematten, waarna zij eenige oefeningen met zware mitrailleurs gade sloeg. Gedeeltelijk te voet, gedeelte lijk per auto begaf Hare Majesteit, om stuwd door een juichende menigte, zich door het met vlaggen getooide dorp. De Koningin nam in het voorbijgaan ook' het nieuwe Raadhuis in oogenschouw, waarbij de burgemeester mr. G. L. Mens Fiers Smeding aan haar werd voorgesteld. Toen de Koningin een bezoek gebracht had aan de voormalige christelijke school; waarin een gedeelte van het detachement gelegerd is, kwamen de leerlingen van de nabij- staande school buiten en zongen Hare Ma jesteit twee coupletten van het Wilhelmus toe. Bij het verlaten van het dorp stelden zich de leerlingen van de openbare school met vlaggen en wimpels op, om op hun beurt Hare Majesteit toe te zingen. De Ko ningin nam deze jeugdhulde vriendelijk neigend in ontvangst, waarna de auto's vertrokken, om via Noord-Sleen naar Em men te rijden. Tc Emmen. Te Emmen hadden zich op de Markt de aldaar gelegerde troepen opgesteld, om door Hare Majesteit te worden geïnspec teerd, nadat de Koningin te voren het hulp- kazernement in de concertzaal en het ho tel Groothuis, benevens de keukens had bezocht. Hoewel tc Emmen het tijdstip van aan komst geheim gehouden was, had zich een groote menigte op de Markt opgesteld, die H. M. hartelijk toejuchte. In verband met den aard van het bezoek was echter alle officieel vertoon achterwege gebleven en verd van officieele gebouwen niet gevlagd. Na een oponthoud van ongeveer een kwartier vertrok de Koningin uit Emmen. cn begaf zich in de richting Emmer-Com- pascum en Barnflair nabij Ter Apel, om aldaar de grensposten te inspecteeren. Te Barnflair en Ter Apel. Om 10.20 kwam H; M. de Koningin te Barnflair aan, waar zij de kazematten be zichtigde. In dit dorpje was men van het bezoek van de Koningin niet op de hoogte, zoodat hier slechts weinig belangstelling was. Om 10.35 vertrok de vorstin naar Ter Apel, waar zij vijf minuten later arriveer de en de inkwartiering in hotel Schot en hotel Timmer inspecteerde. Om elf uur zettee de landsvrouw haar tocht voort. Te Stadskanaal. Om kwart over elf kwam H. M. de Ko ningin van Ter Apel in Stadskanaal aa^i. De bevolking was hier eenigszins op het hooge bezoek voorbereid. Hare Majesteit begaf zich met haar gevolg rechtstreeks naar het hoofdstation, waar de Koningin in het op het emplacement gestationeerde salonrijtuig het noenmaal gebruikte. Omstreeks half één verlieten Hare Ma- Het Eucharistisch Zieken tridium. Zomerwarmte en geestesblij- heid alom Toen gisteren het Eucharistisch Zieken- triduum begon, was ook de zomer begon nen en terdege ook, want de warmte van gisteren werkte vannacht door en vandaag is het een bijzonder warme zomersche dag. Voor zieken, die 'n geheelen dag stil moeten liggen, is de warmte der natuur niet altijd even welkom, maar in het mooie, ruime kerkgebouw aan den Heerensingel heerschte vanmorgen nog een koelte, wel ke weldadig aandeed. De forsche muren, welke deze gewijde ruimte omgeven, stralen een frischheid af, welke wel zeer gunstig afsteekt bij de zon nehitte buiten. Maar die zomerzon buiten, zoo lang en zoo vurig verbeid, is een ware afbeelding van de stemming onder de zieken in het kerkgebouw. Die zomerblijheid is hier om- getooverd in zielevreugde, de stralen der hemelzonne zijn hier als bij tooverslag ver anderd in genade-stralen, overvloedig neerdalend van het in groen en bloemen verborgen tabernakel, van de in schitte rende monstrans-omlijsting gevatte blanke hostie, welke Brood des Levens is. Zonnewarmte en zomerblijheid straalt hier van de gezichten der lijdende zieken, die, overgegeven aan Gods H. Wil, blijde meevieren de H. Geheimen, welke zich da gelijks voltrekken aan het altaar. Het H. Misoffer werd hedenmorgen op gedragen door den zeereerw. heer G. van Zuylen, pastoor te Lisse met assistentie van de weleerw. heeren F. Lohmann en pater Ern. Tesser O.F.M. Na het Evangelie werd de predicatie ge houden door den weleerw. heer A. L. Umans, kapelaan te Oegstgeest, die het overtuigde geloofsleven, het geloof in Christus voor oogen stelde naar aanleiding van den parabel van den blinde langs den weg, wien door Christus het gezicht werd weergegeven. Voor hem, die gelooft, is alles mogelijk. De blinde werd genezen omdat zijn geloof zoo groot was. Het leven van ieder mensch is een pelgrimstocht naar het Hemelsch Jeruzalem en zijn droefheid zal in vreug de veranderen. Aldus wekte de gewijde redenaar zijn aandachtige toehoorders op tot groot en onwrikbaar geloof en vertrouwen tot Christus. Het zangkoor zong wederom op stem mige wijze onder leiding van kap. Paap de Misgezangen en na de Consecratie werd door de weleerw. heeren Verhoofstad en Lansbergen de H. Communie uitgereikt. Te 12 uur had de plechtige handopleg-' ging over de 2ieken plaats. Zij werd ge leid door den weleerw. heer F. H. N. Loh- man, terwijl verder hieraan deelnamen de ken A. Homulle, de zeereerw. heeren Ign. Smeets, o.f.m., pastoor der St. Leonardus- parochie, H. Warmenhoven, pastoor te Voorhout, J. Looyaard, pastoor te Oegst geest, de weleerw. heer Vlekke, rector H. Sondaal uit Oegstgeest, de paters E. Tesser, G. Peerdeman en G. van Heusden, o.f.m., Dom. R. v, d. Plas, O.S.B. uit Was senaar, pater A. Stringa, O.S.C., uit Zoe- terwoude, de kapelaans P. Hofstede, P. Verhoofstad, J. Lansbergen, A. Leenders, allen uit Leiden. H. v. Egmond uit Noord- wijkerhout, A. Duijvestijn uit Zocterwou- de, P. Krom uit Zoeterwoude (H.R.) en B. Perquin uit Voorschoten. Vanmiddag te kwart over twee werd het Lof gehouden door den zeereerw. heer W. Buren, pastoor te Noorden met assistentie van de weleerw. heeren kap. Duyvestijn en kap. Krom, uit Zoeterwoude, resp. als diaken en subdiaken. De predicatie werd gehouden door den weleerw. pater M.Booms o.f.m., zulks naar aanleiding van de tekstwoorden: Verheug en verblijd u, want overvloedig is uw loon in den hemel. De gewijde redenaar schetste in korte woorden, dat er een hemel is, dat het loon voor degenen, die den hemel verdiend heb ben, overvloedig is en dat zulks de zieken in hun lot moet troosten. Na de predicatie werd het Salve Regina gezongen, gevolgd door de processie. De zegening der zieken geschiedde door den zeereerw. pastoor Ign. Smeets o.f.m., prof. Stringa O.S.Cr, en pater Tesser o.f.m. Na den zegen met het Allerheiligste werd besloten met het lied: Dank, Jezus, dank. jesteit en haar gevolg het station, teneinde de troepen te inspecteeren, die in de nabij heid stonden opgesteld. Na een korte inspectie trok de stoet via Gieterveen over Wildervank naar Veen- dam. Te Veen dam. Hare Majesteit de Koningin arriveerde om 12.50 uur in Veendam. Zij begaf zich naar hotel Parkzicht, waar zij de legering in oogenschouw nam. Hierna begaf zij zich naar het sportter rein, waar zij de daar onder commando van kapitein Kriegsman opgestelde mili tairen inspecteerde. Dan volgde een bezoek aan de Socïeteit „Veenlust", waar even eens militairen ondergebracht zijn. De Ko ningin onderhield zich daar met eenige hooge militaire autoriteiten en stelde eeni ge vragen over een in aanbouw zijnde ka zemat. Nadat het onlspanningslokaal voor de militairen door Hare Majesteit was be zichtigd, vertrok zij om 13.10 naar Zuid- Laren. Bezichtiging der kerk. Enkele belangstellenden in het schoone <verk van het Eucharistisch Ziekentriduum stelden ons de vraag, of de versierde kerk 's avonds weder om te bezichtigen was. Wij antwoordden hierop: natuurlijk èn vanzelfsprekend, want het comité acht dit mede een onmisbaar middel om dit schoone werk in breederen kring bekend te maken. Het bezoek van zooveel mogelijk ka tholieken uit Leiden en omgeving aan de schoon versierde kerk is zeer ge- wenscht. Van 89.30 uur bestaat daar toe gelegenheid en tijdens die bezoek uren zal de weleerw. heer kapelaan L. Paap met zijn Odo-Knapenkoor ver schillende gezangen ten gehoore bren gen. De pauzen daartusschen zullen door orgelmuziek worden aangevuld. Wie maar eenigszins kan, wordt be leefd tot een bezoek uitgenoodigd. INSTITUUT KERN Jaarverslag 1939/'39 Aan het jaarverslag van het Instituut Kern over het jaar 1938'39, uitgebracht door prof. dr. J. Ph. Vogel is het volgende ontleend. In ons jaarverslag voor 1937'38 is mel ding gemaakt van de omstandigheden, waaronder ons Bestuur besloten heeft op voorstel van de Curatoren der Leidsche Universiteit het Instituut over te brengen van het gebouw „Gravensteen" naar het Collegegebouw (den zuidelijken vleugel van het voormalig Academisch Ziekenhuis) aan de Eerste Binnenvestgracht. In zijn nieuwe behuizing beschikt het In stituut thans over een zeer ruime en rustige leeszaal, een fraaie bestuurskamer, een kleine collegezaal ten gebruike van de aan het Instituut verbonden docenten en twee kleine vertrekken. Een belangrijke voor uitgang! Nadat de plaatsing der boeken tot stand gebracht was, heeft de conservator een anderen zeer noodzakelijken arbeid onder nomen, n.l. de nummering der boeken. Aangezien volgens het met de Regeering gesloten contract onze leeszaal te beschou wen is als leeskamer voor Indische talen ten behoeve van de Indologische studen ten, hebben wij den Bibliotheek der Leid sche Universiteitsbibliotheek verzocht de aldaar voor indologen bestemde afdeeling der leeskamer voor linguistiek aan het In stituut Kern in depot af te staan. Aan dit verzoek is voldaan en de bedoelde boekwer ken zijn thans in onze leeszaal opgenomen. Terwijl de boekerij thans uitstekend is ondergebracht, is nog geen bevredigende oplossing gevonden voor onze verzameling afgietsels. Inmiddels bestaat er hoop, dat een oplossing van deze kwestie zal worden gevonden. Het ontbreken der noodige geldmiddelen voor bezoldiging van ons personeel is en blijft de groote moeilijkheid, waarmede het Instituut heeft te kampen. Wat de werkzaamheden van het Insti tuut betreft, valt te vermelden, dat twee lezingen door buitenlandsche geleerden werden gegeven. Aan de cursussen in levende Oostersche talen, vanwege het In stituut Kern aangeboden, blijkt een toe nemende behoefte te bestaan. De verhuizing en werkzaamheden in het belang der boekerij hebben geen stagnatie veroorzaakt in het publiceeren van onze „Annual Bibliography of Indian Archaeo logy". Het twaalfde deel staat op het punt van verschijnen. Met den voortgang van onzen Oudheid kundigen Atlas van Groot-Indië (I) wil het nog steeds niet vlotten, wat vooral te wijten is aan de ontstentenis van de voor deze uit gaven benoodigde gelden. ST. AUGUSTINUSVEREEMGING VOOR R. K. ONDERWIJZERS. In de Jacoba-zaal van ,Den Burcht" heeft gisteravond vergaderd de St. Augustinus- vereeniging voor R. K. Onderwijzers, op welke vergadering dr. W. Dysselbloem ge sproken heeft over: De werkkampen en de jonge onderwijzer. Wegens plaatsgebrek moeten wij een uitgebreid verslag van deze vergadering tot morgen laten liggen. LEIDEN. Donderdag, R.K. Bakkerspatroonsver. „St. Clemens", afd. Leiden en omge ving, ledenvergadering Hotel „Cen tral", Breestraat, 7 uur. Vrijdag. „St. Christoffel". Ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 17 tot en met Vrijdag 23 Juni a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. VER. „DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL" De jaar-vergadering Gisteren heeft de vereeniging „De Leid sche Buitenschool" wederom haar jaarver gadering gehouden. Dê jaarverslagen en jaarrekeningen werden op de gebruikelijke wijze behandeld en goedgekeurd. Uit de exploitatierekening blijkt, dat de vereeniging in 1938 op haar „Buitenschool" met internaat en externaat te Katwijk aan Zee geregeld circa 75 schoolkinderen uit Leiden en omliggende gemeenten heeft verpleegd. De kosten daarvan hebben met inbegrip van tramgelden, voeding en ver zorging, dokterskosten, salarissen van het personeel enz. in totaal ruim 20.000 be dragen, gevende een gemiddelde kostprijs der verpleging van 0.93 per kind per dag. Hiervan is circa 13.250 aan diverse sub- sidiën van Rijk, provincie en gemeente, circa 1940 aan contributiën en giften en 1554.69 aan school- en verpleeggelden gelden van de ouders der kinderen ont vangen. De rekening sluit met een tekort van 3236.05. Uit deze cijfers blijkt wel, dat het bestuur met zeer groote financieele moeilijkheden heeft te kampen, en dat het daarbij van de zijde van het publiek dat is hier voornamelijk de ingezetenen van Leiden en omstreken slechts ge ringe medewerking ondervindt. H. K. H. de Prinses der Nederlanden heeft door een gift doen blijken van be langstelling in de Buitenschool, waarvan het internaat gevestigd is in een villa, die in vroeger jaren eens heeft gediend tot zomerverblijf van de toen nog zeer jeug dige Prinses. Naast de „Buitenschool" staat het „Kleu terhuis" der Vereeniging. Het Kleuterhuis staat er financieel beter voor, al sluit de exploitatierekening van deze instelling toch ook nog met een tekort van 83.60. Aan het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag ontleenen wij nog het vol gende: In 1938 heeft de Vereeniging door het af treden van den heer Goslinga een groot verlies geleden. Op 2 September ontving het bestuur be richt van het college van Burgemeester en Wethouders van Leiden, dat wethouder Verwey in de plaats van den heer Goslinga als gedegeerde hdt gemeentebestuur zal vertegenwoordigen. Ook in het jaar 1938 heeft de Vereeniging haar werk kunnen voortzetten en uitbrei den. Zoowel het Kleuterhuis als de Buiten school zijn het geheele jaar door goed bezet geweest. De Buitenschool zelf zooals trouwens steeds van haar oprichting af vol bezet. De Vereeniging heeft in 1938 wederom met vele moeilijkheden, in het bizonder van financieelen aard, te kampen gehad. Moge de Vereeniging steeds meer wor den, aldus besluit het verslag, een instel ling, die niet allen in naam „Leidsch" is, maar die ook werkelijk door de Leidsche burgerij als haar aangelegenheid wordt be schouwd en gedragen. TOEL. EXAMEN CHR. H. B. S. Toegelaten tot de eerste klasse: H. v. Aletwijk, A .C. Barnhoor, J. H. Blekkingh, P. G. J .de Boer, R. L. Bosch, D. Boschma, H. L. Boter, Tini Brouwer, K. Brouwer, K. Brouwer, A .Brinks, M. Brinks, S. C. Bijl, A. N. v. d. Bijl, O. M. Cupedo, P. Dam, K. L. Dekker, L. W. Dekker, H. M. Gijs man, J. Th. Jonkers, Niesje Korenhof, J. Kruit, H. Luttje, A. v. d. Marei, N. Mazu- rel, Diny de Nie, J. v. Nieuwkoop, Betsy Noordzij, K. Oudshoorn, Miep Overduin, J. Parmentier, Henny Pen, J. P. v. d. Rey- den, W. Rienstra, W. F. H. Somer, H. de Tombe, R. W. Velberg, W. de Visser, H. Volbeda, J. F. Vrins, W. v. d. Wel, K. v. Weizen .Afgewezen 8; teruggetrokken 1. Voor het machinistenexamen-diploma is te Den Haag geslaagd de heer H. van Ma nen alhier. Voor het examen Boekhouden en aan verwante vakken „Vereeniging van Leera ren in het Boekhouden" zijn geslaagd de heeren F. Swagers, en Jac. de Vos, alhier, leerlingen van den hegr J. A. Jansen, Ka- merlingh Onneslaan 15, alhier. Voor het examen akte L. O. is te Utrecht voor de Rijkscommissie geslaagd mej. H. I. Brouwer, alhier. Gistermiddag te kwart over zes is in een leegstaand perceel in de Weverstraat een begin van brand uitgebroken in een partij houtkrullen. Kwajongens zullen er wel de hand in gehad hebben. Het vuur werd door een der omwonenden met een slang op de waterleiding gebluscht. Gisteravond te half acht is de 14-jarige W .J. M. in de Kortenaarstraat met een vriendje aan het vechten geraakt. Hij viel en brak den rechterbovenarm. Dat komt er van!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2